HET NIEUWE AVONDBLAD 22e JAARGANG No. MAANDAC 15 FEBRUARI '37 IJMUIDER COURANT ABONNEMEN TEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels T 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. één f twle ledeïï SS f betaa11.enf ,abonn«s- - Levenslange ongeschiktheid 600.-, overlijden l 400.-, verlies van hand, voet ot oog t 200.-, Deide leden duim i 100—, een lid duim t 50—, alle leden wijsvinger I 60.-, bil verdrtakinasdood,w„T,G3' le„ leden,an'lfen vmeeF 15'~een of twee leden anderen vinger f 5—, arm- of beenbreuk 30—, enkelbreuk 15—, polsbreuk 115—, Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz, 400,- KtD^mfeandeidfik^vprvekprJnCT «or. vaart; tot een maximum van ƒ2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog aizonderlijke veizekeimg voor abonnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Regisseurswisseling bij „Varia". Jan van Dommelen volgt Reinh. Rijke op. Zwembad N.V. Heerenduin. Fraaie open inrichting in boschrijke omgeving in aanbouw. Jan van Dommelen. De tooneelvereemiging „Varia" koos zich Juist een jaar geleden de heer Reinhiard Rijke tot regisseur ais opvolger vian den heer A. P. Roza. De heer Rijke, die een 3-talwerken bij „Vara" regisseerde, heeft na een jaar de led- ding te hebben gehad, zijn relatie met deze tooneelyereeniging niet langer willen conti- h'ueeren en heeft dus bedankt. De bekende acteur en regisseur Jan van Dommelen te Santpoort is thans met de regie van „Varia" belast. Jan van Dommelen werd 28 April 1878 te Amsterdam geboren en behoort tot een ras echte tooneelspelersfamilie. Zijn vader, Caro- lus van Dommelen, was acteur; zijn zuster Carolina zullen velen zich nog uit Royaards' tijd herinneren; zijn broer Frits maakte in dertijd met niemand minder dan Sarah Bern hard en Eleonora Duse tourneés- en de andere, Louis, is nog steeds een actief acteur. Kort geleden vierde de heer Van Dommelen, die needs© jong in plan ken,land thuis was, zijn 40-jarig tooneelj ubileum en werd toen in den Haarlemscben schouwburg spontaan door ve len gehuldigdhij woont sinds jaren te Sant poort, waar wijlen zijn schoonvader, die heer C. de Vries van de Visscherij Mij. „Shamrock" een groote bekendheid genoot. Aan vele gezelschappen is de heer van Dom melen in dien loop der jaren reeds verbonden geweest. We noemen o.m. het gezelschap Bou- ber, Frtis Bouwmeester, Kon. Vereen. Het Ne- derlandsch Tooneel, v. d. I/ugt, het Schouw- tooneel, gezelschap Carolina van Dommelen, Royaards, enz. Zijn opleiding kreeg hij op die tooneelschool bij Bouberg Wilson, van Jan C. de Vos en Betty Holtrop—van Gelder. Bij het Nederlandsche was 'hij de eenige der jongeren welke de groote reis naar Parijs mocht meemaken, waai- het ensemble in het Theatre Francais De Koopman van Venetië opvoerde en het moment waarop ik naast den grooten Louis op de planken van het Huis van Molière stond, zoo vertelde de heer van Dom melen ons, zal voor mij onvergetelijk blijven. Als regisseur van dilettantentooneelgezel- sehappen was en is hij een veel gevraagd lei der. Hij voerde de regie o.m. bij Amieitia Juncti, de 'toomeelelub der gymnasiasten, de Oud-Onderofficierstiooneelvereeniging, Stu- dententooneelclub Sint Jozephgezellen Am sterdam, St. Genesius Overveen, de vereeni- giihg „Jan van Dommelen" te Santpoort; ook was hij eenige- j:airein regisseur van „Jacob van Lennep" en daarna vaai „Cremer", beide te Haarlem. Uit zijn regisseurstijd kan de heer van Dommelen leuke herinneringen vertellen, want zijn ervaringen op dit gebied zijn natuurlijk velerlei. Zoo bewaart hij nog steeds een pro gramma uit de dagen van 1909, toen hij de regie voerde van „de Dochter van Roeland", dat dilettanten in den Stadsschouwburg te Amsterdam opvoerden en op welk programma de handteekeningen der spelers staan, onder wie er waren, die later groote bekendheid ver wierven; oud-minister Waszink, dr. Konten- horst, prof. Veraart, prof. mr. Van Oppen- raaij Frank Luns, e. a. Van Dommelen had te Haarlem door zijn werken de aandacht van den eens zoo beken den Maurits Binger, -de stichter van de Hollan- dia Filmfabrieken, getrokken. Met L. C. Chris- pijn heeft hij daar samengewerkten films „■gecomponeerd". Een der eerste was „De man zonder Hoofd", een griezelfilm van den eersten rang, Schakels, Het Heksenlied (waarin hij resp, Pancras Duijf en broeder Medardus speelde) en de eerste Op Hoop van Zegen- film, die alle in dien tijd veel opgang hebben gemaakt. Als acteur heeft Jan van Dommelen zijn spo ren welverdiend, hij is een „-all-round" too- heelspeler, een karakterspeler en typeur, wien niets wat der „Bühne" is, vreemd is. Te Santpoort zoowel als te Haarlem geniet hij bij een ieder, die hem kent, de grootste achting en sympathie wegens zijn vriendelijke 'persoonlijkheid en bekwaam vakmanschap. Wij hopen, dat het „Varia" gegeven zal zijn nog vele intéressante voorstellingen te bren gen onder zijn regie. W. VERKOOPING. Bij de alhier ten overstaan van notaris Mr. C. H. Ittmann uit Haarlem gehouden ver- kooping werd een heerenhuis aan de Dr. Kuyperlaan te Velsen gekocht door de hypo theekbank voor f 4800, Tot voor korten tijd was er 's winters in onze gemeente geen enkele gelegenheid tot zwemmen en was deze gelegenheid 's zomers beperkt tot het strand. Zij die 's winters de zwemsport wilden beoefenen, waren aange wezen op Stoop's Bad in Haarlem, maar het spreekt van zelf, dat dit slechts weinigen waren, omdat hiermede tamelijk veel kosten gepaard gingen. Door een en ander was het met de zwemsport in onze gemeente slecht gesteld, een zwemvereaniging bestond niet. Natuurlijk was de jeugd van IJmuiden, welke men alles kon verwijten behalve watervrees des zomers meer in dan uit het water en waren er onder onze jongens vele zwemmers, maar zwemmen volgens de regelen der kunst, met toepassing van eenige ademhalingstech- niek enz. werd niet gedaan. Toe.n kwam de Velser Zwemvereeniging en stichtte het bekende zwembad in den put, nadat de leden dezer vereeniging gedurende eenige jaren des winter in Stoop's Bad had den gezwommen. V.Z.V. engageerde tevens een badmeester en na verloop van eenige ja ren telde onze gemeente, in het bijzonder IJmuiden vele honderden geoefende zwem mers. Eenige jaren geleden kreeg het Zuidelijk deel onzer gemeente in „Velserend" een fraai zomerbad. En nu is de tijd niet „ver meer, dat het Velserbad, het overdekte zwembad van de Velser Zwemvereeniging geopend zal worden, zoodat ook 's winters gezwommen kan worden. En bij deze twee open zwembaden en het overdekte Velserbad komt nog een vierde inrichting, welke door de N.V. Heerenduin gebouwd wordt op een schitterend te midden van dich te bosschen gelegen terrein nabij den speeltuin „In Veilige Haven", een terrein dat aan den westkant door de duinen en -bosschen van het Hee renduin tegen den zeewind beschut is en daardoor een ideale inrichting belooft te zullen worden. Met het grondwerk is reeds een begin ge maakt en de directie der N.V. Heerenduin hoopt de inrichting 15 Mei a.s. te kunnen openen. Er komen twee bassins van gewapend be ton nl. een diep bassin van 20 bij 33 1/2 M. met -een diepte van 1.25 M. tot 3 M. en een ondiep bassin van liO bij 25 M. Een 40-tal wisselcabines zal nabij dè bassins worden ge bouwd, zoodat een groot aantal zwemmers en zwemsters „verwerkt" kan worden. Voor de watervoorziening wordt een pomp- installatie gebouwd. Het water wordt na een natuurlijke voorverwarming naar de bas sins gevoerd. Verder komt er een fraai zonnebad, even eens op een heerlijk beschut plekje. Zoo zal over eenige maanden onze ge meente dus vier zwembaden rijk zijn, waar van drie open en één overdekt. Zal dit niet van het goede teveel zijn? Mis schien wel als deze inrichtingen het alleen van de gemeente Velsen moesten hebben. Maar „Velserend" is meer georiënteerd op Haarlem en het is hier ook als bij vele an dere dingen: gelegenheid maakt den zwem mer. BONNEN VOOR RADIODISTRIBUTIE. Het comité verzoekt ons te melden, dat hernieuwde inschrijving voor de maand Maart zal plaats hebben voor de Centrale Kennemerland en Velsen-Noord op Donder dag 18 Februari en uitreiking op Donderdag 25 Februari, voor de Centrale Kennemerland van 78 uur en voo Velsen-Noord van 6,30 730 uur, Voor de Centrale Huisman, en v. d. Broek inschrijving op Vrijdag 19 Februari en uitreiking op Vrijdag 26 Februari van 78 uur. Zij die zich voor het eerst willen laten in schrijven moeten minstens een halfjaar abonné van een der bovenstaande Centralen zijn JUBILEUM GEREFORM. KNAPENVER. „JOZEF". De Geref. Knapen-ver. „Jozef" houdt Woens dag 24 Februari a.s. een f eestvergadering ter herdenking van haar 1.2 1/2-jarig bestaan. Er zullen voordrachten en samenspraken ge houden worden en tot slot zal een tableau worden vertoond. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Teerolie laden. Het Noorsche stoomschip Meryl is hier van Cardiff aangekomen om in de Hoogovenhaven een lading teerolie in te nemen. Aanvoer cellulose. Met het Noorsche stoomschip Hauk is van Foldafoss een lading cellulose bij de papier fabriek te Velsen aangebracht. Vlootuitbreiding. Het voor -rekening van de Koninklyke Pe troleum Maatschappij bij Wilton-Feijenoord te Rotterdam nieuwgebouwd tan-kmotorschip Eulima heeft met goed gevolg zijn proeftocht gehouden en is door de opdrachtgeefster op zee overgenomen. Scheepvaartbeweging. In de afg-eloopen week kwamen hier binnen 44 stoomschepen en 13 motorschepen, tezamen 57 schepen tegen 78 schepen in de week tevo ren. Naar zee vertrokken 49 stoomschepen, 10 motorschepen en 2 zeesleepbooten, tezamen 61 schepen tegen 73 schepen in de voorafgaande week. Uit en naar zee passeerden in -d-e laatste week 118 schepen of 33 schepen minder dan in de voorlaatste week. IJzerverscheping. Het Nederlandsche stoomschip Plu-to heeft, van Amsterdam komend, bij de Hoogovens ijzer bijgeladen en vertrok daarna naar Ko penhagen. Het 25-jarig bestaan van V. S. V. Een drukbezochte receptie. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van V.S.V. hiel-d het bestuur dezer vereeni ging Zaterdagmiddag in ,,'t Wapen van Vel sen" een receptie, waarvoor de -belangstelling zeer groot was. De voorzitter, Dr. A, J. van Leusen, riep d'en aanwezigen een woord van welkom toe. „Het is", zoo zei. spr. in zijn kort openingswoord, „een dag, welken wij met spanning hebben tegemoet gezien. Het is momenteel een oogen- blik, waarop wij ons eenigszins huiverig ge voelen, nu wij - de vele bloemstukken in de kleedkamer hebben gezien en het lijkt ons toe. dat er veel meer gebeurd is, dan dat wij den aanvalligen leeftijd van 25 jaar bereikt hebben". Vervolgens stelde spr. de afgevaardigden der verschillende vertegenwoordigde vereenigin- gen in de gelegenheid -het bestuur te compli menteeren. Eerste spreker was die heer Suwerink (Stormvogels). Deze zeide te weten van de moeilijkheden, welke V.S.V. in haar 25-jari{. bestaan heeft moeten overwinnen. Vandaar, dat hij respect had' voor de achtereenvolgen de besturen, die dezen moeilijkheden het hoofd hadden geboden. V.S.V. heeft een moeilijke jeugd gehad, doch zooals personen, wier je(ugd bard' was, vaak opgroeien tot zeer bruikbare menschen, zoo is V.S.V. opgegroeid tot een vereeniging, welke zich een stevige plaats in de voetbalmaat schappij heeft veroverd. De kleuren onzer beide vereenigingen, aldus spr., zijn rood-wit en blauw-wit. Ze vormen tezamen de driekleur, waaronder we ons allen één gevoelen. Mogen zoo onze vereeni-gingen zich één gevoelen ten aanzien van de aan vallen van buiten en van het behartigen van de spox-tbelangen in de gemeente Velsen. Als blijvend aandenken 'bood spr. een zilve ren aschbak aan. Dr. van Leusen verheugde zich er over, dat Stormvogels, als naaste buur, V.S.V. het eerst kwam complimenteeren Spr. hoopte, dat de goede verstandhouding' tusschen beide ver eenigingen tot in lengte van dagen -mocht duren. De heer Sajet vertegenwoordigde het be stuur van den K.N.V.B. Spr. riep allereerst een herinnering uit het grijze verleden op, waarin hij een V.S.V.-suipporter „ten toonee-le" riep, die met een knuppel gewapend was, om, zoo noodig den spil van de vereeniging van den heer Sajet, die in Amsterdam nogal „stevi[_ tegen V.S.V. had gespeeld, af te drogen. ,Spr. haalde dit voorbeeld' aan, om aan te toonen, dat supporters vaak zéér lastig kunnen zijn. Nia deze persoonlijke herinnering bracht de heer Sajet de gelukwenschen van den K.N.V.B. over. Komende tot 't V.S.V. vaak aangewre ven ruwe spel, zeide spr., dat het -bestuur maar bedenken moest, dat deze soort critiek vaak afkomstig is van menschen, die zelf nooit 'ge voetbald hebben. Tenslotte zegde spr. namens den K.N.V.B. een fotoalbum toe, waarin hij hoopte, dat het bestuur vele foto's van kampioenselftallen zou kunnen plakken. De V.S.V.-voorzitter zegde hiervoor den heer Sajet hartelijk dank en verklaarde zeer ver heugd te zijn, dat de door den heer Sajet ver melde knuppel niet op V.S.V. gericht was. En voor 't overige, zoo zei spr., zal V.S.V. trach ten een goede en sportieve vereeniging in Uw bond te zijn. Nadat de heer J. Stadt voor K.F.C. eenige hartelijke woorden had gesproken, kwam de heer De Wilde voor H.B.S. verklaren, dat de weinige ontmoetingen, welke zijn vereeniging tegen V.S.'V. had gespeeld, steeds van aange- namen aard waren geweest. Den Haag en Velsen, aldus spr., hebben schijnbaar weinig gemeen, doch zooals u spreekt van Umuiden- Oost, zouden wij kunnen spreken van Sche ven in gen-Oost en 't is in verband met deze vergelijking, dat wij onlangs gaarne ons ter rein afstonden voor een ontmoeting Schev-e- ningen-IJmuiden (Stormvogels) ten bate van de nagelaten betrekkingen dér veronge lukte Scheveninger loggers. Wat onze vereeniging betreft: Niet alleen vertoonen onze kleuren overeenkomst, doch bovendien trachten wij beiden vriendschap aan te kweeken in eigen boezem en tusschen vereenigingen, die elkaar zoo af en toe eens ontmoeten. Spr. eindigde met het uitspreken van den wensch, dat de vriendschap, die tus schen V.S.V. en H.B.S. bestond', zich ook mocht uitstrekken tot de andere vereenigingen. Voor de H.F.C. „Haarlein" bracht de heer v. Balen Blanken de gelukwenschen over. Spr. zeide kort te zullen zijn, en eindigde met den wensch, dat d-e nog komende V.S.V.Haarlem- ontmoetingen een voortzetting zouden zijn van de reeks aangename ontmoetingen, welke men reeds gespeeld had. De heer Van Leusen noemde het woord van den he«r Van Balen Blanken als het spel van Haarlem: krachtig en recht op het doel af. De heer Tanger ('t Gooi) verklaarde, dat zijn vereeniging steeds gaarne tegen V.S.V. had gespeeld. We gingen altijd opgewekt naar V.S.V. toe, aldus spr., en we keerden opgewekt terug. Vecht voor jelui plaats in de eerste klas, want als je er uit bent, keer je niet zoo ge makkelijk terug. Als we te eeniger tijd' weer eerste klasser worden, dan hoop ik, dat de eerste ontmoeting tegen V.S.V. zal zijn. Dr. van Leusen antwoordde, dat in de voet balwereld modder en wierook vlak naast el kaar lagen. Dat had V.S.V. meer dan eens on dervonden. Hij dankte den heer Tanger voor het door hem geplukte bloempje en zeide, dat je steeds maar moest kijken, van wien de cri tiek kwam. Dan wist je meteen, wat ze waard was. „De weg terug" gaat zeker niet over rozen. Daar is taaie volharding voor noodig, Of wij elkaar in de eerste klas zullen ontmoeten, ligt aan U; Wij blijven in de eerste klas wachten Nadat Dr. van Leusen den afgevaardigden van de supportersvereniging „Rood-Wit" en van de controleurs dank had gebraoht voor hun woorden en bloemen, wendde hij zich tot den oud-voorzitter, den heer J. Heijligers. „Met weemoed hebt gij indertijd afscheid ge nomen, maar Uw aanwezigheid hier toont aan, „dat oude liefde niet roesten kan", aldus spr. Tevens noemde hij in dit verband' een twee den cud-voorzitter, den heer G. H. da Costa, die van uit het St. Antlionius Ziekenhuis het bestuur telegrafisch had gecomplimenteerd. De D.H.C.-er Van Til zeide, dat de weinige V.S,V.-D.H.C. ontmoetingen een prettigen, eerlijken strijd te zien hadden gegeven, terwijl hij de 'V.S.V.-bestuursleden kende als eerlijke, sportmakkers. Mag dat zoo blijven. Zich tot den oud-voorzitter van D.H.C., die thans deel van het V.S.V.-bestuur uitmaakt, den heer Osendarp, wendende, zei spr.: „Ik hoop voor V.S.V., dat je de sporen zult blijven volgen, welke je in D.H.C. hebt achtergelaten. Namens D.H.C. bood de heer Van Til een ets aan. De heer Scheen complimenteerde V.S.V. na mens de W.E.K. en R.C.H. Zijn speech was echter onverstaanbaar, doch dat ze goed be doeld was, bleek wel uit het antwoord van Dr. van Leusen, die R.C.H. o.a. sterkte in de -ko mende dagen toewenschte. De heer Cassée (Bloomendaal) zeide V.S.V. te hebben zien opgroeien van een baby, die wel eens de kinderziekten had, tot den ge zonden „boy", die ze thans is. Spr. wenschte het bestuur toe, dat het nog lang zijn taak van leiden en dienen zou blijven vervullen. Ook dezen -spr. wenschte de V.S.V.-voorzit ter het beste toe voor de komende moeilijke dagen. De heer-en Van der Aart, Kluit, Boeree, Scheen en Van Gemerden vertegenwoordigden het H.V.B.-bestuur. De heer Van der Aart, zeide dat V.S.V. trotsch kon zijn iop wat bereikt was en waar voor het H.V.B.-bestuur de grootste bewonde ring had. Verder getuigde hij van de prettige samenwerking, al was er wel eens een „haakje en oogje". Deze spr. bood bloemen eneen geldkist aan. Dr. van Leusen zeide erkentelijk te zijn voor de bloemen, welke V.S.V. in het verleden niet al te veel gehad heeft, en voor de geldkist. Geld hebben we weliswaar nooit gehad, doch nu de -kist er is, zijn we al een eind' op weg. Het zal onzen penningmeester een. vreugde zijn, als hij veel aan den H.V.B. zal kunnen afdragen. Voor de postduivenvereniging „De Bonte Duif" complimenteerde hierop de -heer Schil ling het bestuur, wat den V.S.V.-voorzitter aanleiding gaf te zeggen, dat in het verleden voetbal en postduiven bij elkaar hoorden en dat de heer Schilling getoond had, dat de techniek niet in staat was die liefdesbanden door te snijden. De heer Warmerhoven sprak vervolgens na men-s de werkloozen, d'ie in de Middenweek- competitie uitkomen, de heer Van den Berg namens „Koninginnedag" (Beverwijk), welke vereeniging het op hoogen prijs stelde, dat V.S.V. op haar verzoek tegen Kennemers had willen spelen en de heer Jansen namens het kleiner zusje „De Kennemers", „dat misschien ook nog eens groot zou worden". De heer Warmerhoven wenschte Dr. van Leusen toe, dat de M.W.C. spoedig zou kunnen verdwijnen. Met den heer Van den Berg kwam spr. „in conflict", ccndat deze had gesproken van het kleine plaatsje Beverwijk, terwijl spr. juist meende, dat bij Groot-Beverwijk een le klasse-vereeniging paste. „De Kennemers" noemde spr. een goeden buur, in welks groei en bloei de V.S.V.-ers zich zeker zouden verheugen. De heer Dijkstra wenschte namens „Gratia- Plato" geluk en roemde de prettige samen werking met V.S.V. ten opzichte van het gratis afstaan van haar terrein ter beoefening v-an athletiek. Spr. hoopte, dat dit zoo zal blijven. De heer Van Leusen antwoordde, dat andere vereenigingen des zomers schapen op haar terrein lieten grazen, doch dat V.S.V. het pret tig vond, dat Gratia-Plato op haar terrein kwam. Zelfs de penningmeester, die anders daar niet voor te vinden is, zal gaarne voor Gratia-Plato een uitzondering willen malken, echter voor Gratia meer dan voor Plato. 'Voor de Ned. Spoorwegen bood de heer So- mers de gelukwenschen en bloemen aan, waar op Dr. van Leusen repliceerde: „De tijd gaat snel. In -mijn voetballers-loopbaan vond je 't fijn, als je met den trein -mee mocht, thans doen we de vreugdevolle ervaring op, dat de Spoorwegen -het prettig vinden, als wij mee gaan". Nadat voor Den Helder de heer Voet had gesproken, was het woord, aan den heer Kool haas (Ajax). Deze wilde in eigen milieu ge tuigenis afleggen van de goede verstandhou ding, welke tusschen Ajax en V.S.V. is gaan bestaan, nadat de besturen .eens met elkaar gesproken hebben. Spr. heeft gehoord van den voorzitter, dat V.S.V. voornemens is kampioen te worden. Laat ze het dan worden van de andere afdee- ling, dan waarin Ajax speelt. De V.S.V.-voorzitter antwoordde, dat V.S.V. haar bescheidenheid voelde, nu Ajax ha-ar ge lukwenschen aanbiedt. Wat het kampioen schap betreft: „Omtrent een verlenging van het Ajax-kampioenschap kunnen we, helaas, geen toezegging doen. Als we Ajax een kool kunnen stoven, onder het motto; „Je weet nooit, hoe een koe een haas vangt", zullen we dat zeker niet laten. Voor Blauw-Wit gewaaigde - de heer Van Heeswijk van de' prettige verstandhouding, voor Kinheiim de heer Berghuis, die ook den te vroeg gestorven sympathieken V.S.V.-er Cor Engelhart- herdacht. De heer K. de Jong feliciteerde namens de Damclub „IJmuiden". Deze spoorde aan tot eendracht, samenwerking en saamhorigheid tusschen bestuur en spelers. IJmuiden is trotsch op zijn twee eerste klassers. Vecht voor 't behoud daarvan en -maakt IJmuidens sport- naam groot! Dr. van Leusen hoopte, dat D.C.IJ. in haar competitie net zooveel dammen zou halen, als V.S.V. van plan is het volgend zeizoen goals te maken; Tenslotte spraken nog de heeren Schaap na mens de krachtsportvereeniging „Hercules", Gerrits namens E.H.B.O. en Genia namens „De Sportman" (Leiden). Dr. van Leusen dankte ook deze sprekers en zeide tot den heer Schaap, dat hij nog nooit zoo rustig tegenover een „krachtpatser" had gestaan. Tenslotte sprak Dr van Leusen een kort dankwoord „Wij hebben", zei hij, „een grooten dag beleefd en dien danken wij aan Uw tegen woordigheid en Uw hartelijkheid. Van harte hoop ik, dat de band met onze plaatsgenooten en zustervereenigingen steeds nauwer zal wor den. Wij hopen op Uw blijvend medeleven met ons goed V.S.V. En dan heb ik nog een wensch. Wij hebben veel gekregen voor onze bestuurskamer, maar zulk een kamer bezitten we niet. Wil s.v.p. dezen wensch onthouden. En tenslotte nogmaals dank voor Uw aan wezigheid, waaraan wij een goede herinnering zullen bewaren. Zij nog vermeld, dat -burgemeester Kwint en de gemeente-secretaris, de heer Hofstede, persoonlijk ter receptie waren. Ook V.S.V.'s oudste supporter „Opa" Engelhart was aan wezig. Tijdens de receptie bracht het muziek-.gezeL- schap „Kunst na Arbeid" het bestuur een se renade en sprak voorzitter Ebbeling woorden van gelukwensch. Voorts getuigden 32 tele grammen en 26 brieven van „verre belang stelling" in V.S.V.'s jubileum. De rioolmisère in de Tromp straat. Mevrouw BarbiersSeelemeijer stelt vragen aan B. en W. Het lid van den Gemeenteraad mevr, T. Barbiers—Seelemeijer heeft de volgende vra gen aan B. en W, gesteld in verband met de rioleeringswei-ken in de Trompstraat in de Willebrordstraat 1. Kunnen B. en W. mededeelen hoe het komt dat het rioleeringswerk in de Tromp straat en Willebrordstraat zooveel tijd in be slag neemt? 2. Welke maatregelen denken B. en W. te nemen om de uitvoering van dit werk te be spoedigen? 3. Zijn B. en W. ook niet van oordeel dat de thans gevolgde werkwijze ernstige schade voor de aan genoemde straten woonachtige neringdoenden oplevert? 4. Zoo ja, -n B. en W. bereid de mogelijk heid te overwegen om de ergst getroffenen voor algeheelen ondergang- te behoeden? OPLEVING. Bij de zanderij der Amst. Ballast Mij. al hier was tot nog toe, sedert de maatschappij door de crisis gedwongen was bijna het ge heel© werk sto-p te zetten, geen eigen mate riaal i-n bedrijf. Het zand, dat verkocht werd, werd verscheept met gehuurde sleepbooten, waarbij ook het personeel behoorde. Met in gang van heden echter zijn weer vier eigen sleepbooten in bedrijf gekomen en is daar voor weer eigen personeel aangenomen. Al zal het nog wel een tijd duren, aleer alle sleepbooten in;bedrijf zijn en ook a-lle bak ken, het is toch een verblijdend teeken van opleving. Een tentoonstelling van Winterbloemen. Uitgaande van „Bloembollencultuur". Door het hoofdbestuur van de Algemeene Vereeniging v-oor Bloembollencultuur is iin beginsel besloten tot het houden van een win- terbolblo-ei3»enteinitoonstelliing in den aanvang van 1938 in de groote zaal van het Krelage- huis te Haarlem, waaraan, evenals in 1931, het karakter zal worden gegeven van een algemee ne tentoonstelling van geforceerde bolgewas sen, welke ook voor het publiek toegankelijk is. in de volgende vergadering van het hoofd bestuur zal een commissie van voorbereiding worden benoemd. Reorganisatie van den R(jks- landbouwvoorlichtingsdienst. In elk ambtsgebied één landbouwconsulent. 's-GRAVENHAGE, 13 Februari. De regee- ringspersd^enst meldt: Met ingang van 1 April a.s. worden de technische en economische land bouwvoorlichtingsdiensten tot één dienst vereenigd. Deze dienst zal, onder hoofdtoezicht van den directeur-generaal van den landbouw, onder leiding staan van inspecteur ir. D. S. Huizinga, wat de technische en onder ir. C G.P. Stevens, wat de economische voorlichting betreft. In elk ambtsgebied zal daarom slechts een landbouwconsulent werkzaam zijn. De dienst voor de kleine boerenbedrijven, aan wien de technische en economische voor lichting is opgedragen, zal in zijn geheel blij ven ressorteeren onder inspecteur ir. Stevens. Verder zullen de directeuren der Rijksland- bouwwinterscholen, voor zoover zij met de landbouwvoorlichting zijn belast, van deze op dracht worden ontheven, opdat zij zich uit sluitend zullen kunnen wijden aan de zorg voor het landbouwonderwijs en in sterker mate aan dit onderwijs kunnen deelnemen door het geven van lessen, dan dit op het oogenblik het geval kan zijn.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1