HET NIEUWE AVONDBLAD 1 Tel. 4400 Zwem-alarm! 22e JAARGANG No. 89 DINSDAG 16 FEBRUARI 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maana 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f1.20 - plus 5 cents incasso, losse nummers 3 eents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telei. 530i VERSCHIJN'! DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTleN15 regels J 0.75. Elke regel meei 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTleN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. -S m Detalen(Je bonnes. - Levenslange ongeschiktheid 600.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet oi oog 200.—, beide leden duim f 100.—één lid duim ƒ50.—, alle leden wijsvinger ƒ60.- n and®ren vinger 15.— éen of twee leden anderen vinger 5—, arm- of beenbreuk 30.—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk f 15,—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400.- bi] veidiinkingsdood dooi ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Een incidentje. Een eskader van de Fransche vloot heeft Zondagmiddag bij vergissing het eilandje Porquerolles, op de Fransche Middellandsche Zee-kust, uit een tiental 12 c.M. stukken met scherp beschoten. Volgens het N. v. d. D. hield het schietoefeningen op een drijvend doel/maar had blijkbaar zijn afstanden niet al te best berekend. Gelukkig liep het goed af, want de granaten haalden net het dorpje Nötre Dame niet, dat op het eiland ligt. Het bleef er bij dat kinderen gillend van angst naar huis kwamen hollen omdat een der projectielen op het strand tusschen hen in geslagen was. Eh a! waren dit nu ongeladen projectie lenplezierig is zoo'n verrassing niet, zelfs voor de tegenwoordige jeugd, die naar men zegt voor zulk een groot deel weer bekoord is door de oorlogsgedachte en er iets moois in schijnt te zien omdat zij nooit een oorlog beleefd heeft. Het dorpje was eerst ln een paniek en dacht aan allerlei vijanden, hetgeen niet zoo gek is als men zich even herinnert, dat van velerlei deskundige zijden is voorspeld dat de vol gende oorlog bij plotselingen overval en zonder oorlogsverklaring zal losbarsten. Deze prettige voorspelling moet ook tot het eiland Porque rolles zijn doorgedrongen, zoodat dit prompt reageerde in de gezellige sfeer van achter docht, die het machtige Europeesche beleid in dit gezegende werelddeel geschapen heeft. Maar de gemeenteveldwachter was onver vaard. Hij laadde zijn geweer, ging er op uit en kwam terug met de mededeeling, dat de vijand de eigen Fransche vlag voerde. Dit bleek volgens bet N. v. d. D. een „geruststel lende" mededeeling, maar zij is het blijkbaar slechts met mate, want eenige maanden ge laden heeft een onderzeeër in de baai van Saint Tfopez het plaatsje Saint Maxime be schoten toen hij een brandend scheepje in den grond wou boren en een paar jaar geleden verloor een vlieger een ongeladen bom, die door het dak van den aalmoezenier van een oude-mannenhuis te Giens sloeg en in zijn werkkamer terecht kwam. Kleinigheden als deze bewijzen blijkbaar dat men niet zonder eenige reden oefent met de gevaarlijke producten, waaraan de wapen industrie weer zoo reusachtig verdient en waarvoor Engeland net weer een krats van vierhonderd millioen pond wil gaan leenen in den legendarischen naam van het nimmer - bereikte „gewapend evenwicht". Sommige men schen zullen ook wel zeggen: gelukkig dat ,ze zoo vaak misschieten. En het zullen dezelfde menschen zijn die beweren dat die luchtoorlog ook wel meevalt, want Madrid is nog lang niet heelemaal verwoest na maandenlang bombar dement; Neen, maar de Spanjaarden houden er maar een nietig luchtvlootje op na, aan beide zijden, vergeleken bij de reusachtige luchtmachten van Rusland, Frankrijk, Italië, Duitschland en Engeland. Als men dus in deze tijden poogt te be weren dat het met die luchtmachten wel mee 'zou vallen, omdat zij in Spanje den heelen boel nog niet vernietigd hebben dan is dat onzin. Het is waar dat beide partijen in Spanje door andere mogenheden geholpen worden hetgeen men volgens het nieuwe axioma wit is zwart en zwart is wit „non interventie" noemt maar zij doen het niet op al te royale schaal. En ongetwijfeld zit ook daarbij de idéé van oefenen, het probeeren van modern oorlogstuig, voor. De. Spanjaarden ervaren daarbij hoeveel treffers en hoeveel missers er zijn. Het eer ste aantal is toch blijkbaar niet onaanzien lijk, aangezien er volgens de laatste taxaties nu zoowat een half millioen van hen zijn ge sneuveld. Er blijven er nog 20millioen over en voor die allemaal gesneefd zijn, zal het restant vermoedelijk op de idéé komen, dat Spanje zonder vreemdelingen toch nog veili ger en bewoonbaarder was dan Spanje als manoeuvre-terrein voor niet-intervenieerende buitenlanders. Het eilandje Porquerolles is niet zoo ver van Spanje verwijderd als wij. Het moet den hui- digen oorlog levendiger beseft hebben toen het zich plotseling beschoten voelde. Hoe dichter bij 'huis zulke dingên gebeuren, hoe meer men de werkelijkheid ervan beseft en hoe gauwer hien aan oorlog gelooft als men plotseling be schoten wordt. Zoo'n ervaring is eigenlijk heel leerzaam, als men niet geraakt wordt. In het tegengestelde geval minder. Wie dood is heeft er niets meer aan. Dit is, goed beschouwd, dan ook het grootste bezwaar tegen den oorlog. Maar velen denken zoo ver niet. Daarom bewapent en oefent Europa maar doorin Spanje met scherp, daar- buiten met ongeladen projectielen en losse flodders, In naam van het gewapend even wicht.,., R. P. IJMUIDEN Belgische vischuitvoer naar Frankrijk. Nieuwe regeling wordt ingevoerd. Van 1 Maart a.s. af zal in België eerfonieuwe regeling worden ingevoerd voor den uitvoer van fijne visch naar Frankrijk, door welke regeling, evenals die welke indertijd gedurende eenige maanden in ons land heeft gegolden eenerzijds tevredenheid, anderzijds groote on tevredenheid heeft veroorzaakt. Volgens de nieuwe regeling zullen alle vischhandelaars, die in het tijdvak van 1 No vember 1935 tot 31 Oct. 1936 in een der visch- mijnen langs de kust voor ten minste 50.000 fr. visch hebben gekocht, recht hebben op een deel van het contingent. Het gevolg van deze regeling is dat een aan tal op zulk een verrassende wijze #ot exporteur gepromoveerde vischhandelaars een contingent krijgt toegewezen, varieerende van 500 tot ruim 4000 K.G. voor het eerste jaar. Daartegenover staat, dat voor firma's die tot nu toe uit hoofde van hun oude relaties met Frankrijk een groot contingent hadden, dit contingent aanzienlijk wordt ingekrompen. Een firma, die vóór de contingenteeering 230.000 K.G. fijne visch naar Frankrijk uitvoerde en uit hoofde daarvan van het geheele contingent van 380.000 K.G. ruim 50.000 K.G. toegewezen kreeg, zal volgens het nieuwe stelsel slechts 7163 K.G. in het geheele jaar mogen uitvoeren. Het zijn vooral de groote firma's, die voor heen weinig zaken op Frankrijk deden, die van de nieuwe regeling profijt hebben. Onder deze zijn er die viermaal zooveel krijgen als voorheen. In het geheel komen thans 90 firma's in aan merking voor een deel van het contingent. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN GISTEREN. Trawler: De Dirkje RO 53 besomde niet f 2960, maar f 3170. Loggers: SCH 69 f 700, SCH 132 f 1070, KW 175 f 560, KW 89 f 530, KW 56 f 970. KW 166 f 660. KW 169 f 490, KW 60 f 670. KW 153 f 690, KW 64 f 520, KW 19 f 1160, KW 108 f 740, KW 178 f 520, KW 177 f 490, KW 35 f 780, KW 65 f 760, KW 134 f 630, KW 23 f 760, KW 40 f 700, KW 110 f 820. VERGADERING SCHILDERSPATROONS. Gisteravond heeft in het R.K. Vereenigimgs- gebouw een vergadering plaats gehad van schilderspotraoins. Deze vergadering was uit geschreven door den Ned. Bond van Schil- derspaitroons te Rotterdam en de Ned. R.K. Schildersp atro ons vereen igin g St. Lucas. Het doel van deze vergadering was, te ko men tot een samenwerking van de beide bon den voor het tot stand brengen van een sa neering in het schildersbedrijf. Als sprekers traden op de heer en C. de Waard uit Amster dam en Joh. Schut uit Apeldoorn, bestuursle den van genoemde bonden. Het eerst werd het woord gevoerd door den heer Schut. Deze wees er op dat het onderwerp langs nieuwe banen" besproken zou worden. Ér moeten dus ook oude, bekende banen zijn, aldus spreker. Hierbij wees hij op de gilden. Deze zijn verdwenen en daarvoor is in de plaats gekomen wat men noemt „de vrije tijd". Naar aanleiding hiervan zette spreker uiteen wat vrijheid is en hij bracht hierbij naar voren dat vrijheid ook grenzen heeft. In dien deze weggevaagd worden dan ontstaat er bandeloosheid. Toch kwamen patroons en ge zellen door deze z.g. vrijheid tot de ontdek king, dat dit toch niet de gewenschte toestand was. Vandaar dat in 1880 de patroons vereeni- ging is opgericht. Zoo kwamen ook de gezellen tot organisatie, waardoor het individueel be lang behartigd kon worden. Wat hierdoor be reikt is geworden, werd door spr. onder de aandacht gebracht. Vervolgens gaf de heer Schut een overzicht van de ontwikkeling van het schildersbedrijf in de laatste jaren en toonde hij tevens aan de mistoestanden die hierin ontstonden, doordat het bedrijf niet volkomen beheerscht werd. De oude banen in het schildersbedrijf, aldus de heer Schut, heb ben nadeel geleverd voor het bonafide be drijf. „Wat staat ons nu te doen", vroeg spre ker, vóór de nieuwe banen worden ingesla gen. Spreker zette in het kort zijn bedoeling uiteen, waarbij hij naar voren bracht, dat de patroon de belangen der gezellen niet uit het oog moeit verliezen, wamt de een, zeide spieker, kan niet buiten den ander. Spreker bepleitte een éénheid in alle geledingen van het bouw bedrijf en het vaststellen van een collectief contract. Dit brengt vastheid in het bedrijf en vastheid van loon der gezellen, Eveneens be sprak de heer Schut het leerlingenstedsel in het bedrijf en de overheidsbemoeiingen in de bedrijven. Hierbij werden besproken de wet op de overnemingsovereenkomst, de wet op vestiging en de wet op het verbindend zijn van het collectief contract. Aan het einde van zijn toespraak wees de heer Schut op de noodzakelijkheid van georganiseerd te zijn waarbij hij de kracht hiervan aantoonde met voorbeelden uit eigen organisatie, den Ned. Bond van Schilderspatroons. Na de pauze was het woord aan den heer C. de Waard uit Amsterdam. Deze bracht aller eerst hulde aan het comité, dat deze verga dering heeft voorbereid. Vervolgens besprak de heer de Waard de kracht der saamhoorig- heid. Met voorbeelden aan de natuur ont leend, illustreerde spreker zijn betoog. Sprekei- zette het streven en die doelstelling van de R.K. Schilderspatroonsvereeniging uiteen, evenals het programma dezer organisatie, zoowel o.p economisch als sociaal terrein. De R.K. bond die 1800 léden telt verdeeld over 60 afdeelingen wil alles, wat het vak betreft, om hoog brengen. Na afloop werden eenige vra gen naar voren gebracht, die door de beide sprekers beantwoord werden. Dr. H. Colijn heeft Zaterdagavond te Aalsmeer het woord gevoerd van den Bond van A.-R. Kiesvereenigingen in de Haarlemmermeer. (De Deensche zwemster Ragnhild Hveger heeft nu ook het kortelings door Nida Senff gevestigde we reldrecord oy 200 Meter rugslag verbeterd, en daarbij de Holiand- sche verslagen.) Hé daar, hé daar, kalmpjes aan, hoor, Dat zal heusch nou toch niet gaan, hooi', Is me dat even brutaal: Zal die Deensche met haar zwemmen Onze snelle meisjes temmen, En dat een- en andermaal? Zij mag zwemmen van je welste, Onze zwemsters zijn de snelste, Dat is toch genoeg bekend; En wij kunnen niet verdragen, Dat z' opeens worden verslagen, Daaraan zijn we niet gewend. Waarom zoeken Deensche meisjes, Niet naar andre roem en prijsjes, Waarin 't klein land groot kan zijn; Er zijn nog voldoende dingen, Waarom ons op zij te dringen? Zwemmen is nou onze lijn. Maar we laten ons niet temmen, Het devies vanlaat maar zwemmen, Kent ons woordenboek niet meer; Onze meisjes zullen trainen, Tot de zwemsterstrots der Denen, Weder wijkt voor onze eer. Nattigheid zal er in 't water Altijd zijn, en vroeg of later Komt er eens een kwade dag; Maar een nieuwe dag zal komen, Dat revanche wordt genomen, Holland's zwemsters aan den slag! P. GASUS. WIJLEN MGR. FRANCISCUS KENNINCK HERDACHT. In de Oud-Katholieke kerk werden voor den overleden Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. Franciscus Kenninck, aan den gewonen kerk dienst de speciale gebeden voor den overleden bisschop toegevoegd. Aan het einde van zijn preek herdacht Pastoor L. Rinkel in treffende woorden dit ver scheiden. A.s. Woensdagmorgen zal, evenals in andere oud-katholieke gemeenten, in de Oud-Katho lieke kerk alhier een bijzondere uitvaartdienst worden gehouden ter herdenking van den overleden kerkvorst, wiens begrafenis gisteren onder buitengewone belangstelling van de ge heele oud-katholieke geestelijkheid en van vele geloofsverwanten te Utrecht plaats vond. Ook uit het buitenland waren vele geeste lijken bij de begrafenis-plechtigheid tegen woordig. DE VISCHOMZET IN OOSTENDE. Gedurende de week van 5 tot en met 11 Fe bruari bedroeg de vischomzet in Oostende fr. 2.114.957. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Nieuwbouw. Te Vlissingen is dezer dagen op de werf van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" de kiel gelegd voor een tank-motorschip van 12.000 ton, dat gebouwd wordt voor reke ning van de Koninklijke Shell-groep. Belangrijke herstellingen uitgevoerd. Het Engelsche stoomschip „Damybryn", dat half December door de sleepbooten „Indus" en „Lauwerszee" van Newcastle naar Amsterdam gesleept werd ten einde aldaar belangrijke herstellingen te ondergaan is daarmede ge reed gekomen en gisteren wederom naar Newcastle teruggekeerd. VOOR DEN- L_ -POLITIERECHTER Gevaarlijke schrifturen. Het is een menschelijke eigenschap zijn ge dachten aan het papier te willen toevertrou wen, waarbij dan nog komt het genoegen, die uitingen in druk onder de oogen van anderen te brengen. Dat alles kan een onschuldig gegenoegen zijn, maar wanneer de uiting van gedachten andere menschen betreft en meer in het bij zonder wanneer men beoogt de vermeende ge breken en ondeugden van anderen in 't licht te stellen, is aan die schrijverij eenig gevaar verbonden, want over het algemeen zien die anderen hun gebreken niet graag door het licht der openbaarheid beschenen en de wet is daar om hen daarbij te beschermen. Me nigeen denkt maar alles te mogen schrijven, wat volgens hem waar is, doch dat is volstrekt niet het geval. Maandag verschenen er eenigen voor den politierechter, die dat tot hun nadeel moes ten ondervinden. Eerst was er een mijnheer, die gemeend had een paar honderd pamfletten te moeten ver spreiden, waarin hij de betaalkraeht van een anderen heer onder de loupe nam en dit ten slotte omschreef in de uitdrukking: wanbe taler van groot formaat. Nu zou men kunnen denken,dat de schrijver kort geleden door dien ander financieel ern stig was benadeeld en dit hem naar de pen had doen grijpen, maar dat was niet zoo; de eigenlijke drijfveer was geweest, dat hij als oud lid van een biljartclub niet bij die club was toegelaten, toen er een biljartwedstrijd werd gehouden met als prijs een fruitmand en hij ging daarom den voorzitter van die club met bedoelde pamfletten te lijf. Het bleek nu ter terechtzitting, dat hij vijf jaar geleden in het faillissement van den aan gevallene was werkzaam geweest en daaruit putte hij het recht dien heer nu te betitelen als wanbetaler van groot formaat. Nu had hij dit in een booze bui kunnen doen om er later spijt van te hebben, maar dat was niet zoo, want toen de aangevallene een klacht- had ingediend en de schrijver in instructie gehoord was, had hij niet alleen geen excuses aangeboden, maar hij had zelfs een vervolg- pamflet uitgegeven, dat wellicht voorzichtiger gesteld was, maar toch ook alles behalve vriendelijk van inhoud. Dit maakte, dat de officier meende met ge strengheid tegen den schrijver te moeten op treden en 2 maanden gevangenisstraf eischte. Mr. Verlooy, de verdediger, zei, dat hij van dien eisch schrok en meende, dat de uitdruk king wanbetaler van groot formaat geen be- leediging inhield; 't was slechts een qualifica- tie. Volgens Van Dale en Koenen, twee spe cialisten in de kennis der Nederlandsche taal, was een wanbetaler iemand, die niet betaalt, dus iemand die iets niet doet; we zouden het kunnen vergelijken met een kijker in een win kel, die iemand is, die niet koopt. De Hooge Raad had eens, zei de verdediger, beslist, dat iemand, die een ander wanbetaler had ge noemd, strafbaar was, omdat het niet waar was, dus als het wel waar was, zou het woord geen beleediging zijn. De politierechter was het er niet mee eens. maar vond nog geen termen voor gevangenis straf, omdat verdachte nooit was veroordeeld, doch legde naast een geldboete van 25 een voorwaardelijke gevangenisstraf op van een maand met 3 jaar proeftijd, om zoodoende de lust tot schrijven bij den verdachte te beteu gelen. Denk er om, dat u niet meer dergelijke schrifturen vervaardigt, ook niet in den geest van het tweede pamflet. Toen verscheen het dagelijksch bestuur van een vereeniging, die den veelbelovenden naam droeg: „Door eendracht saamgebracht". 't Was een vereeniging van lieden, die hun weiluiden den roep: „Vodden!" langs de straat doen hoo- ren. Wat had het dagelij ksch bestuur ertoe gebracht een pamflet door den secretaris DE BESTE BRANDSTOF IS DE VOORDEELIGSTE TOB NIET LANGER. NEEM DOMANIALE Ericssonstr. 1Zeeweg 263. Tel. 5220 (Adv. Ingez. Med.) een manifest genoemd de wereld in te stu ren, waarin iemand een parasiet en een vam pier der samenleving werd genoemd? De voorzitter zei, dat het "eigenlijk een nood kreet was, een laatste wanhopige poging om de leden der vereeniging te redden van den maatschappelijken verdrinkingsdood. Het voddenkoopersbedrijf toch lag te stuip trekken en degene, die in het pamflet parasiet en vampier werd genoemd, zou daarvan de oorzaak zijn. Wat hij dan had gedaan? Hij annonceerde veel hoogere prijzen dan de vod- denkooplui gewoon waren aan de burgerij te betalen en het gevolg zou zijn, dat de men schen met hun vodden allemaal naar zijn pakhuis zouden loopen, als zij, de menschen van de straat, ook niet die prijzen betaalden. We hadden hier dus een geval van prijsopdrij ving, maar een, dat bij uitzondering de bur gers een voordeeltje zou bieden. Al tien jaar lang, zei de voorzitter, zat be doelde persoon hen dwars, maar den laatsten tijd liep het de spuigaten uit en vandaar, dat de leden van „Door eendracht saamgebracht" tezamen waren gekomen en eendrachtelijk hadden besloten, dat er iets gedaan moest worden. De voorzitter werd ervoor gespannen en hij deed iets: het pamflet ,,'t Mag niet", zei de officier, die zich ver der in de voddenprijzen niet verdiepte; „iemand een vampier en een parasiet noemen is niet toelaatbaar." De eisch luidde f 25. boete. Het dagelij ksch bestuur zei, dat de tijden slecht waren en de politierechter wilde dit wel gelooven, waarom hij geen geldboete op legde, maar ook zij kregen een voorwaarde lijke gevangenisstraf en wel van 14 dagen met een jaar proeftijd, ook al v/eer om te voorkomen dat „Door Eendracht saamge bracht" ter bestrijding der concurrentie naar de pen grijpt op de wijze zooals zij dit had gedaan. Vrijwillige Burgerwacht Haarlem. Onderscheiding voor commandant C. L. Becking. HAARLEM Dinsdag. In tegenwoordigheid van tal van burgerlijke en militaire autoriteiten is gisteravond door den President van den bond van Burgerwach ten, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, in de kazerne aan den Koudenhom aan den commandant van de Vrijwillige Burgerwacht, Luit.-Kol. tit. b.d. O.I.L. C. L. Becking, het „Kruis van Ver dienste" uitgereikt. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op: den heer W. Roodenburg, wethouder van Finan ciën, Jhr. F, Teding van Berkhout, den heer A. F. Haccou, commandant van de Bloemen- daalsche Burgerwacht, den heer P. A. J. van Kessel, voorzitter van het Nationaal Jongeren Verbond, Ir. W. J. Burgersdijk, directeur der N.Z.H.T.M., den heer A. IJtsma, commandant van de Burgerwacht te IJmuiden en verder nog tal van opper-officieren, officieren en manschappen. Het commando van de vrijwillige burger wacht berustte dezen avond bij Hoofdman Blikslager Allereerst werd commandant Becking toege sproken door mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, oud- en thans waarnemend voorzitter van de Haarlemsche Burgerwacht. Gij hebt in de vier jaren dat ge commandant zijt. zeer veel bereikt, aldus spr. Met groote toewijding hebt ge u steeds van uw moeilijke taak gekweten. Het enthousiasme, dat toen u aan het hoofd kwam, zoo ver te zoeken was, hebt gij weer doen oplaaien. Hierna nam Jhr. mr. C. J. A. den Tex president van den bond van Vrijwillige Burgerwachten, burgemeester van Bloemendaal, het woord: Juist in dezen tijd, aldus spreker, zien we in Spanje een zeer leerrijk voorbeeld wat een land ten deel kan vallen dat geen vrijwillige burgerwacht heeft. De burgerwacht is geen onschuldig overblijfsel van 1918, neen zij heeft een zeer ernstige taak te vervullen. Het is mij een groot genoegen, aldus spreker, om aan het verzoek van zeer velen gevolg te geven en u hierbij het „Kruis van Verdienste" op de borst te spelden. Commandant C, L. Becking bedankte hierop voor de hem bewezen eer, en bedankte ook alle burgerwachters van hoog tot laag voor alle medewerking die hij steeds van hen ondervin den mocht. Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen feliciteerde Commandant Becking namens het bestuur met z-ün onderscheiding. Mede namens den oud voorzitter den heer Van Bemmelen. Hoofdman Blikslager bood namens de bur gerwacht een vulpenhouder met inscriptie aan en de heer W. Keizer namens de schietvereni ging „Jhr. Otto van Lennep" het bijbehooren- de vulpotlood. Voorts werd nog het woord gevoerd door kapitein Haremaker als adjudant en vertegen woordiger van den Inspecteur der Vrijwillige Burgerwacht generaal-majoor Bauduin. Commandant Becking dankte hierop nog maals alle aanwezigen en in het bijzonder Majoor Verschoor, voorzitter van het bestuur van de Burgerwacht. Hierna werd op de binnenplaats een défilé voor den commandant gehouden, waarbij ook de afdeelingen van IJmuiden; Santpoort en Bloemendaal tegenwoordig waren.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1