Kallio president van Finland. Engeland's bewapeningsplannen. Verkiezing bij tweede stemming. Weinig verzet van het parlement verwacht. Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld RADIO D I N 5 D A G 16 FEBRUARI 1937 Meer links geörienteerd kabinet verwacht. Het college van kiesmannen, be staande uit 300 leden, heeft gisteren den tegenwoordigen minister-presi dent, Kijosti Kallio, gekozen tot pre sident der Finschc republiek en lei der Agrariërs als opvolger van Svin- hufvud. De ambtsperiode van den Finschen president is zes jaar. De verkiezing van Kallio geschied de bij de tweede stemming, toen Kallio 177 van de 300 stemmen ver wierf. Kyösti Kallio. Bijna alle leden van het diplomatieke corps en tal van persvertegenwoordigers hebben de verkiezing voor het presidentschap der republiek bijgewoond. Kallio presideerde als minister-presidient de bijeenkomst der kiesmannen. Bij de eerste stemming behaalde Svinhufvud (aftredend') 94 stemmen, (18 van de Vaderlandsche Volks beweging, 68 van de lijst-Svinhufvud en acht „Zweedsche stemmen"). Kallio verwierf slechts 56 stemmen van zijn partijgenooten, terwijl de vroegere president Stahlberg 150 stemmen verkreeg, d.i. juist één stem minder dan de vereischte absolute meerderheid. Bij de tweede stemming verklaarden de so cialisten, die eerst op Stahlberg hadden ge stemd, zich vóór Kallio, die daardoor 177 stemmen behaalde. Stahlberg verkreeg slechts 19 stemmen- en Svinhufvud 104 stemmen. Kallio zal op 1 Maart a.s. In functie treden. De luchtbombardementen op Barcelona en Valencia. Vele slachtoffers Volgens een van het Spaansche persagent schap ontvangen telegram bedraagt het aan tal dooden als gevolg van het bombardement, dat in den afgeloopen nacht van Maandag op Valencia is ten uitvoer gelegd, vijf en twintig. Het C-atalaansche commissariaat voor pro paganda heeft medegedeeld dat het bombar dement van Barcelona 1'2 minuten duurde. Ér vielen achttien dooden, onder wie zeven vrouwen, en vijftig gewonden, van wie ver scheidene in ernstigen toestand verkeeren. Een onderzoek der granaten heeft tot de conclusie geleid, dat alle gemerkt waren .,1 3 gen 35 XIII", waaruit blijkt, dat zij af komstig uit Genua en van Italiaansche ma- kelijk waren. De verklaringen van de havenbewakings dienst en de kustwachten, evenals de foto's van de Italiaansche schepen, die in de ar chieven van het departement van defensie zijn opgeborgen, bevestigen de vermoedens, d*e men van het eerste oogemblik af had opgevat. De seindienst is er trouwens in ge slaagd na het bombardement mededeelingen op te vangen, die gedaan werden met den Italiaanschen sleutel. Een communiqué van het rechtsche hoofd kwartier te Salamanca meldt: Aan het front van Madrid hebben wij ver scheidene tegenaanvallen krachtig afgeslagen Wij hebben de internationale brigade ver nietigd en een groot deel van een buiten- landsch bataljon is ons in handen gevallen. Onder de talrijke krijgsgevangenen bevin den zich een kapitein, een luitenant, twee sergeants en vijf en dertig Engelsche soldaten De vijand heeft verscheidene honderden dooden achtergelaten. Aan het front der Zuidelijke legers hebben wij vandaag belang rijke stellingen bezet bij Mo tril. HET „GEHEIMZINNIGE VLIEGTUIG". Het Tsjecho-Slowaaksche persbureau meldt, dat de militaire autoriteiten in overleg met de Oostenrijksche autoriteiten maatregelen 'hebben getroffen om het vliegtuig dat boven Weenen verschenen was, langs de Tsjecho- Slowaaksche grens te volgen. Tot dusverre is niet waargenomen, dat het vliegtuig over de grens gevlogen is. huwelijk van deensch prinselijk echtpaar ontbonden. Officieel wordt uit Kopenhagen medege deeld. dat de koning op verzoek van prins en prinses Erik hun huwelijk heeft ontbon den. Tengevolge van deze echtscheiding ver liest de echtgenoote van den prins haar titel van prinselijke hoogheid en barones van Rosenborg en maakt zij geen deel meer uit van de koninklijke familie. buckingham palace de koninklijke residentie. Uit Londen. Koning George en Koningin Elisabeth hebben heden officieel medege deeld, dat met ingang van heden Buckingham Palace hun Londensche residentie zal zijn. De koning heeft het weekend doorgebracht op Windsor Lodge en begaf zich hedenoch tend onmiddellijk naar Buckingham Palace waar de koningin zich in den middag bij hem voegde. Men verwacht, dat de tegenwoordige re geering dan direct zal aftreden en dat een nieuwe regeering wat meer naar links ge oriënteerd zal zijn. Kyösti Kallio werd in 1873 geboren en is thans 63 jaar oud. Hij is landeigenaar en sinds 1904 lid van den Finschen Landdag. Sedert 1920 is hij 14 zittingsperioden van het huis voorzitter geweest. Van 1917—1922 was hij minister van landbouw en in 1925 mi nister van verkeerswezen. Bovendien was hij minister-president van 1922—1924, van 1925 tot 1926, van 1929 tot 1930 en ook in het thans nog zittende kabi net, dat in October j.l. aan het bewind kwam. Voorts heeft Kallio een belangrijke positie in de bank van Finland. Kallio spreekt slechts Finsch en is tegen de invoering van het Zweedsch. De in 1918 ingevoerde landbouw- wet is naar hem genoemd. - Eng- Duitschland's koloniale ver langens in het Lagerhuis besproken. In antwoord op de in het Lagerhuis ge stelde vraag in duidelijke bewoordingen te willen verklaren, dat de Britsche regeering niet in overweging kan nemen het natio- naal-socialistische Duitschland eenig gebied, dat onder Britsche controle staat, af te staan, zeide Lord Cranborne, dat naar hij onlangs reeds gezegd heeft, de regeering een derge^ lijk vraagstuk niet onder oogen heeft ge zien. Het conservatieve Lagerhuislid Duncan Sandys diende een motie in, die door ver scheidene zijner collega's werd gesteund: „Het Lagerhuis heeft met voldoening ken nis genomen van de door de regeering ge geven verzekering, dat zij geen afstand van koloniaal of mandaatgebied onder oogen ziet'". Over het Fransch-<Russische pact, zeide Cranborne, dat tijdens de diplomatieke ge- dachtenwisselingen ter voorbereiding van de vijfmogendheden-conferentie, welke nog steeds gaande zijn, de Duitsehe regeering de Britsche regeering er bij geen enkele ge legenheid van in kennis heeft gesteld, dat zij om eenige reden niet zou kunnen toestem men in een dergelijke overeenkomst. Duitschland Zelfbeschikking voor de Duitsehe Protestanten. De Rijksminister van, kerkelijke aangele genheden, Kerrl, heef.t met iden Fuehrer de kerkelijke kwestie besproken. In aansluiting op dit onderhoud heeft de Fuehrer r-1 naar het D.N.B. imeldt het volgende decréet. uitgevaardigd: „Nu het de rijkscommissie voor kerkelijke zaken niet is gelukt teen aaneensluiting van de verschillende groepen in de Duitsehe Evangelische kerk tot stand te brengen, zal de kerk in volledige vrijheid en volgens eigen beschikking van de geloovigen zich zelf een nieuwe grondwet en daarmee een nieuwe ordening geven Ik machtig hierbij; den rijksminister voor kerkelijke aangelegenheden hiertoe de ver kiezingen van, ee,n algemeene synode voor te berèiden en de no.odige- maatregeglen te treffen". Bamtzïö Zwitsersch hoogleeraar wordt Hooge Commissaris. De Volkenbond heeft den Zwitser d;r. W. Burckhardit, hoogleer aar in de geschiedenis aan het Instituit Universitaire des hautes Etudes Internationales te Genève, tot hooge commissaris te Danitzig benoemd. Amerika Conflict in de Amerikaansche vakbeweging. De leiders van den Bond van mijn werkers hebben besloten William Green, den voorzitter van het Ameri kaansche Vakverbond, te royeeren wegwis „verraad aan de grondbe ginselen en de Idealen van den ar beid." De Bond van mijnwerkers is verbonden met het Comité voor industrieele organisaties, waarvan John Lewis voorzitter is. Zooals men weet, heeft deze een groote rol gespeeld in de staking in de automobiel-industrie. Het vorig jaar heeft het Amerikaansche Vak verbond den Bond van mijnwerkers ge schorst, tezamen met negen andere vakbon den wegens „oproer". Nader verneemt A. N. P. uit Washington: Het besluit William Green te royeeren uit de United Workers Union is gevallen, nadat met algemeene stemmen een resolutie was aangenomen, waarin Green veroordeeld wordt wegens „beleedigende, stakingbreken- de" verklaringen. Op de Amerikaansche ar beiders wordt een beroep gedaan Green en „zijn academischen vriend John P. Frey" met „hun verraderlijke optreden uit te stooten, hen te brandmerken en te stempelen als lie den. die niet bekwaam, zijn arbeiders op eenigerlei wijze in dit land te vertegenwoor digen". Kolonel Frey had evenals Green de rege ling van het conflict bij de General Motors een „volledige overgave" van den kant van Lewis en het Comité voor industrieele organi satie genoemd. Green verzet zich met kracht deze poging hem uit de mijnwerkers-organisatie te drin gen. Hij kwalificeerde de op hem gerichte aan vallen als „dictatoriaal" en waarschuwt zijn tegenstanders, dat hij zich tot het uiterste te gen hen en hun plannen zal verzetten. In het land der holbewoners. Waar de cultuur sinds tweeduizend jaar niet veranderde. Wanneer men van de plaats af, waar eens het oude Carthago heeft gestaan, ongeveer 300 mijl in Zuidelijke richting het binnenland van Noord-Afrika binnendringt, bereikt men het Matmata-Plateau. Hier leeft een volks stam, die ongeveer 30.000 zielen telt. Huizen treft men evenwel niet aan, want de wonin gen dezer menschen bestaan uit in den grond gegraven holen, zoodat zij eigenlijk onder de aarde leven. Alleen bij sterfgevallen worden zij naar de oppervlakte gebracht. Deze hol bewoners behooren tot een oeroud ras, waar van de oorsprong nog verder teruggaat dan die der in Noord-Afrika levende Arabieren. Tweeduizend jaar geleden trokken deze stam men reeds als nomaden door het land, totdat de legers der Romeinen na de verovering van Carthago ook de ten Zuiden daarvan gelegen gebieden overstroomden, waardoor deze no maden gedwongen werden een toevlucht te zoeken in de rotsbergen, waar zij zich in de rotsen ingroeven. Zij slaagden er in deze wo ningen zoo goed in staat van verdediging te brengen, dat zij herhaalde aanvallen en be legeringen van> de Romeinen konden afslaan. Tenslotte trokken deze, het vruchtelooze van verdere pogingen inziend, dan ook af. Op het oogenblik leven deze stammen nog precies op dezelfde wijze als toen de Romeinen hun beleg opgaven. De oorzaak daarvan is, dat het land' in het geheel geen hout rijk is, zoo dat deze oorspronkelijk uit nood betrokken rotswoningen eigenlijk de eenige mogelijkheid bieden óm het woningprobleem in dit land op te lossen. De in de rotsen uitgegraven wo ningen vormen geheele steden, waartusschen zich de straten in terras-vorm slingeren. Het eindpunt van het stratennet bevindt zich bij de hoogst tegen den berg gelegen rots woning. Daarboven is 'een soort citadel ge bouwd, de „Ksar" genaamd. Deze citadellen dienden in vroegere tijden, voordat de Fran- scbe heerschappij over Tunis een feit werd, gedurende de talrijke oorlogen als toevluchts oord en golden als onneembare vesten. De bewoners van deze rotssteden behooren tot het ras der „Troglodyten"; er zijn echter ook stammen van dit ras, die een hoogeren trap van beschaving hebben bereikt. Hun wo ningen zijn wat vorm en grootte betreft ge lijk aan die van de hol-bewoners, doch zij zijn boven den grond gebouwd. Ook hier valt echter de typische bouwwijze op. De huizen staan in hoefijzervormige groepen bij elkaar en het merkwaardige daarvan is, dat deze groepen soms bestaan uit 5 of 6 op elkaar ge bouwde huizen. Men meent, dat de aanleiding hiervoor moet worden gezocht in de nood zakelijkheid zich afdoende tegen de rond zwervende Toeareg-stammen te kunnen ver dedigen en de voedselvoorraden voor roof te kunnen behoeden. Zestig mijl ten Westen van het plaatsje Medenine treft men echter de eigenaardigste nederzetting van 'n Troglodytenstam aan, n.l. die van Matmata. De behuizing van dezen stam 'is -weer volkomen afwijkend van die der bovengenoemde stammen. D'ezd-bestaat n.L uit' groote in de aarde gegraven gaten, die vrijwel het geheele Matmata-dal beslaan. Op de spit sen der bergen, die het'dal insluiten bevinden zich nog de oeroude vestingen en citadellen, die ter verdediging van de nederzetting dien den. De woon-trechters zijn over het algemeen 20 a 25 meter in doorsnee en ruim 10 meter diep. In het geheele dal bevinden zich slechts drie werkelijke gebouwen, een school, een moskee en een bazar. Deze gebouwen zijn echter niet door de oorspronkelijke bewoners opgericht, doch door de Fransche autoriteiten. Het aantal bewoners van het dal wordt op ongeveer 12.000 geschat. De toegangen tot deze woontrechters en de onderlinge verbin dingswegen worden gevormd door onder den aardbodem gegraven donkere tunnels, die in een zich in het midden van de trechters be vindende binnenplaats uitmonden. Om deze plaats heen bevinden zich de woningen, voor zoover men deze tenminste met dezen naam kan betitelen. De Troglodyten zijn; in tegenstelling met de meeste andere in Noord-Afrika levende stammen, zeer vreedzaam en ongevaarlijk voor vreemdelingen, die zij zelfs met groote harte lijkheid plegen te begroeten. Een bezoek aan deze nederzettingen is geen gemakkelijk uit stapje, daar men het grootste deel van den weg op den rug van een muilezel dient af te leggen. Onze Londensche correspondent schrijft ons: De lezer heeft vernomen, dat de Britsche regeering voornemens is in den loop van de eerstvolgende 5 jaren 400.000,000 te leenen voor bestrijding van de kosten der hoogere bewapening. De heer Neville Chamberlain, die als bewaarder van 's rijks Schatkist, dit plan aan het Lagei-huis moest mededeelen, deed dit op de argelooze en nuchtere wijze, die men van hem kent, als hij een gewone en weinig beduidende zaak aanroerde. Er was ook feitelijk geen reden voor een dramatische •aankondiging, want men had al tien maan den geleden bij de indiening van de begroo ting geleerd, dat zoo'n leening tegemoet kon worden gezien. De verbazing, waarmede het nieuws in het Lagerhuis werd ontvangen, vooral aan den Oppositiekant, leek dan ook wat geveinsd, al was het bedrag wat grooter dan men verwacht had. Het geld wordt bin nen vijf jaren in gedeelten, overeenkomende met de sommen van inkomende bewapenings- rêkeningen, opgenomen. Aan het einde van de vijf jaren begint de aflossing, die 30 jaar zal duren. Het wordt een ieening van 3 percent. Het is duidelijk dat er slechts een deel van de kosten voor een versterkte weermacht mee zal worden betaald. Het grootste deel blijft voor rekening van de normale staats inkomsten. De begrotingsposten voor de wa penen van de weermacht, voor de aanwending te land, ter zee en in de lucht, zijn de laatste jaren steeds hooger geworden en zijn verleden jaar, toen Groot Brittannië aan den bewape ningswedstrijd deel ging nemen, met spron gen omhoog gegaan. Nu de grootte van de leening bekend is, kan men schatten, dat de regeering de eerstvolgende vijf jaren ten- naastebij 1600.000.000 aan bewapening zal uitgeven. Alleen een algemeen Europeesch vredesvergelijk dat bindende afspraken zou bevatten voor wapenvermindering zou deze groote uitgave kunnen verhoeden. Men komt tot bet aangegeven hooge bedrag door reke ning te houden met de begrotingsposten voor de weermacht in de volgende vijf jaren (die grooter zullen worden zoowel omdat ze, als de leening, aanschaffing van materiaal en de constructie voor de uitbreiding noodig moe ten helpen dekken als om het feit dat ze zullen moeten voorzien in aanmerkelijk verhoogde onderhoudskosten). Men verwacht daarom ook. dat dit leeningsbeleid niet zal kunnen beletten, dat de inkomstenbelasting straks wordt verhoogd, hoe zeer sinds jaar en dag wordt geklaagd, 'dat de zwaarte van dezen last een gezonde ontwikkeling van het be drijfsleven tegengaat. Wij hebben een kolossaal bedrag genoemd Maar indien men een vloot wil gaan her bouwen. een luchtmacht wil scheppen, die de gelijke is van de Duitsehe, een leger wil ver- grooten en met de nieuwste strijdmiddelen uitrusten, de volledigste weersystemen wil in stellen tegen aanvallen uit de lucht, voedsel en grondstoffenvóófr-aden beschikbaar wil hebben om het in tijd van oorlog zoo lang mogelijk uit te houden, dan moet. daarvooi kolossaal veel worden uitgegeven. - De regeering kan bij voorbaat verzekerd zijn, dat ze in het parlement geen ernstig verzet tegen haar voorstellen zal ontmoeten. Ten naastebij de gansche bevolkmg en haai vertegenwoordigers in de landsvergadering zijn thans van de noodzakehjkneid van de nieuwe bewapeningspolitiek overtuigd. En de theorie, door ministers ruim verkon digd dat de nieuwe Britsche maebt den vrede in de wereld zal belpen handhaven, wordt eveneens aanvaard, hoewel een van de bezwaren, die men hoort uiten, is, dat de regeering tot heden heeft verzuimd duide lijk aan te geven wat zij feitelijk met haar bewapeningsbeleid voor heeft. Is het vooral de bescherming van de belangen van het Britsche Rijk? Of is het doel een indruk wekkende bijdrage te leveren voor het be waren van den vrede in een collectief stelsel door den Volkenbond? De regeering heeft vroeger al doen weten, in algemeene termen, wat haar voor oogen staat. Dat is: een lucht macht even sterk als de sterkste van den na buur dien men niet heelemaal vertrouwt, een vloot van voldoende kracht om de landkus- ten en de handelswegen ter zee te kunnen beschermen, een leger dat doeltreffend kan optreden voor de handhaving van het orde lijk Britsche bestuur in verre gewesten en tenslotte ook een positie van gezag en ont zag als lid van den Volkenbond om met vrucht het idee van de collectieve veiligheid ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Toen Thijs zijn plan aan Slechtbedeeld had verteld, ging hij weer naar den toovenaar „Ik heb vier goudén tanden en kiezen uit uw mond getrokken. Nu hebt U toch zeker geen pijn meer, nietwaar?" „Oomijn mooie gouden kiezen," zoo riep de toovenaar jammerend uit, „die twee tanden zijn wel zeer beroemd en iedereen weet dat, maar die gouden kiezen zijn nog véél meer waard. En waar haal ik nu nieuwe vandaan? Hier kan mijn tooverstaf toch niet helpen." „Wel," sprak Thijs1,yditis nu eens een goede straf voor U, want U hebt Uw heele leven niets anders gedaan dan getooverd. Dat moet nu maar eens uit zijn. Maar als U ons wilt helpen om den vogel Ozon- stralen van het eiland Foetsjie-borg te vangen, dan zal ik probeeren om die twee gouden kiezen weer in Uw mond te plakken." dat aan den Volkenbond ten grondslag ligt te kunnen bevorderen. Het is bij traditie de taak van de Oppo sitie zich te verzetten tegen het beleid van de regeering. Daarom draagt ze den indruk- wekkenden naam „His Majesty's Opposition". Aangezien ze zich niet kan verzetten tegen de bewapening zelve verzet ze zich tegen de wijze, waarop ze wordt ondernomen en ge tuigt ze van haar onuitroeibaar wantrouwen in de ware motieven van de regeering. Het zal straks, wanneer de financieele maatregel in het Lagerhuis wordt behandeld, de taak van die regeering zijn dit wantrouwen uit den weg te ruimen door voor zoover het lands belang het toelaat nauwkeurig te doen weten, waaruit de herbewapening zal bestaan en door eveneens in bijzonderheden haar bui- tenlandsche politiek aan te geven, die im mers in de strijdmacht haar dienaar heeft. De bewapening, op de aangeduide groote schaal ondernomen, zal het land altijd aangenomen, dat Europa niet tot inkeer komt vele tientallen jaren lang doen zuchten onder zware financieele lasten, die al het maatschappelijk werk voor verhooging van het bestaanspeil der bevolking, haar gees telijke en stoffelijke verheffing, tot stilstand zullen brengen zoo niet terug zuilen zetten. De Oppositie meent, dat hier wat aan te doen is door de financieele lasten te leggen o.p de breedste schouders. Ze vindt dat het geld uitsluitend moet worden opgebracht uit de inkomstenbelasting (die millioenen van haar kiezers niet behoeven op te brengen om dat hun loonen beneden het belastbaar peil blijven) of uit een kapitaalsheffing. Inmiddels blijft men hier zeer nadrukkelijk vaststellen, dat deze maatregelen allerminst uit liefde worden genomen en spreekt men de hoop uit, dat de Britsche bewapening aan andere landen de overtuiging zal bijbrengen, dat aan deze rampspoedige opstapeling van wapenen in Europa een einde moet komen en dat uit de vastberaden en doelbewuste bewa peningspolitiek van dit land de voor de hand liggende conclusie zal worden getrokken, dat de bedrevenheid in dit verschrikkelijk spel geen voordeel kan brengen, indien alle spelers er even bedreven in zijn. Engelsche oorlogsschepen gebombardeerd. Door vliegtuigen der Spaansche Nationalisten, Reuter meldt uit Londen, dat twee Brit sche destroyers Zondag gebombardeerd zijn door een groot vliegtuig klaarblijkelijk een Junkers, bij de Algerijnsche (kust, toen zij onderweg waren naar Malta. Zes bommen werden neergeworpen zonder dat zij doel troffen, Daarna vloog het toestel weg in de richting van de Balearen. De commandant van Gibraltar heeft den Britschen consul in Palma verzocht bij de plaatselijke autoriteiten een protest .in te dienen. De Britsche consul te Hendaye heeft eveneens opdracht gekregen te Salamanca te protesteeren. PROGRAMMA WOENSDAG 17 FEBRUARI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-uitzending, 10.00—10.20 v.m. en 7,30 8.00 V.P.R.O. 8.00 Gram. platen. 9.30 Kookpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10 20 Melody Circle en Literai re causerie. 11,30 Voor de werkloozen. 12.00 Gram. platen. 12,45—1,45 De Flierefluiters en solist. 2.00 Gram. platen. 2.30 Voor de Vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram, platen. 6.00 Orgelspel. 6.30 Cello en piano. 7.00 Vocaal con cert. 7.30 Causerie,, Christelijk Humanisme". 8.00 Ilerh. SOS-berichten. 8.30 Berichten ANP. VARA-varia. 8.15 Cabaret-programma. 8.45 Radio-tooneel. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-orkest. 11.0012.00 Gram. platen. HILVERSUMII. 301 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu- giek. (Gr, platen.) 8.30—9.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ensemble Van der Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. platen. 12.30 Vervolg concert. 1.30 Gram. platen. 2.30 Orgelspel. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30—3.45 Gram. platen. 4.00 Christ. Liederenuurtje. 5.00 Kin- deruur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Causerie over het Bmnenaanvaringsreglement en Stoommachines. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbe spreking. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging. Schaakcursus. 10.50—11.30 Gram. platen. Hier na: Schriftlezing. DROITWICH. 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11,35—11,50 Gram. platen. 12.05 BBC-Northern-orkest. 12,50 Gram. pla ten. 1,202.20 Birminghamsch Hippodrome- orkest. 3.14 Orkest Metropolitan Pol. 3.50 Pianorecital 4.20 Vesper. 5.10 Het Bath Pump Room orkest. 5.35 BBC-dansorkest. 6.20 Be richten. 6.40 Fransche causerie. 7.00 Orgelspel. 7.20 Het Celebrity-Trio. 7.50 Het BBC-Sym- phonie-orkest en solist. 9.25 Berichten. 9.45 Vervolg concert. 10.45 Het New Georgian Trio. 11,20 Billy Thorburn en zijn Band. 11,5012,20 Dansmuziek (Gr. platen). RADIO-PARIS, 1648 M. 7,20 en 8.20 Gram. platen. 11.20 Sympho- nieconcert. 1,35 Zang. 1.50 Vervolg symphonie concert. 2.50 Orkestconcert. 4.50 Pianorecital. 5.50 Gram. platen. 6.05 Zang. 8.20 Piano recital. 8.50 „Oedipe-Roi", opera. KEULEN 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Om roeporkest. 11.20 Fabrieksorkest. 12.35 Om- roepkleinorkest. 3.50 Siegburger Concert-or kest. 5.20 Omroeporkest. 7.35 „Der Gang zur Arbeit", Rijkszending. 8.05 Gram. platen. 9.50 Prisc a-kwartet. 10.2511.20 Omróepklein- orkest. BRUSSEL 322 en 484 M. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gram. platen. 12.50 Salonor kest. 1.30 Omroeporkest. 1.50—2.20 Gram. pla- kest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gram. pla ten. 8.20 Kamermuziek. 9.05 Koning Albert- Herdenking. 9.30 Omroepsymphonie-orkest. 10.3011.20 Gram. platen. 484 M.: 12.20 Gram. platen. 12,50 Omroep orkest. 1.30 Salonorkest. 1,502.20 Gram. pla ten. 8.330 Omroepsymphonieorkest. 9.20 Gram. platen. 9.35 Kamermuziek. 10.3011,20 Gram. platen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3