De installatie van den nieuwen burgemeester. BEVERWIJK HEEMSKERK /CHEEP/ Aki TJLÏNjEENjp CASTRICUM. Hartelijke verwelkoming door de bevolking. Op zeer hartelijke wijze is de Castricumsche bevolking; haar nieuwen burgemeestter tege moet getreden. Dit kwam vooral ook tot uiting bij de receptie, die des namiddags ten raad- huize werd gehouden, van welke gelegenheid zeer vele ingezetenen gebruik hebben gemaakt, om hun opwachting bij den nieuwen burge meester te maken. De installatie. Na aankomst van den stoet voor het raad huis werd de nieuwe burgemeester toegezon gen door de schooljeugd, die een welkomstlied van Zuster B. Bots ten gehoore bracht. Namens alle scholen werden bloemen aangeboden. Het fanfarecorps speelde nog een vroolijke marsch, daarna betrad de burgemeester het huis der gemeente, dat prijkte met een vlaggentooi en met een versiering van groen en bloemen. Te ongeveer 12 uur begon de installatiever gadering van den gemeenteraad. Daarbij waren, behalve de voltallige ge meenteraad, onder meer tegenwoordig de bur gemeesters van Alkmaar, Akersloot, Beverwijk, Egmond aan den "oef, Heemskerk en Limmen, pastoor Goes, Ds. Krüger, Geref. predikant; Dr. A. Benders, geneesheer-directeur van „Duin en Bosch"; mevr. Plas, directrice van ''Duin en Bosch"; mr. Koelma, gemeente secretaris van Alkmaar; Mr. Roovers, oud secretaris van Amsterdam; de heer Dun, in specteur van het lager onderwijs in het district Alkmaar; de heer Essing, oud-ambtenaar ter secretarie, thans secretaris van Harenkarspel, de heeren Vogelenzang en Duinker, resp. oud rentmeester en hoofdambtenaar van het pro vinciaal landgoed, de directeuren van de ge meentelijke diensten en voorts de afgevaardig den van vele plaatselijke organisaties. Nadat de loco-burgemeester, de heer Hem- mer, het Kon. Besluit van de benoeming had voorgelezen, werd de burgemeester door wet- houdei^P. de Vries en den gemeentesecretaris, den heer A. van Lunen binnengeleid. Op zijn plaats vond hij een tuil prachtige roode anjers. De heer Hemmer hield vervolgens een rede, waarin hij er in de eerste plaats op wees, dat van den burgemeester in de tegenwoordige omstandigheden groote activiteit wordt ge vraagd. Er zijn in deze gemeente problemen, die een gedegen bestudeering en voorbereiding vragen. Een der grootste en belangrijkste za ken, die. naar spreker hoopte, spoedig tot uit voering zal komen, is het rioleeringsvraagstuk, dat als gevolg van de snel toenemende bebou wing geen uitstel kan gedoogen. Een bemoediging voor den burgemeester is, zoo zei de heer Hemmer. dat Castricum nog be hoort tot het aantal Nederlandsche gemeenten, die financieel onafhankelijk zijn van het Rijk. Bij deze installatie, zoo vervolgde de loco burgemeester, draag ik u het bestuur over van een gemeente, die verkeert in een stadium van snellen groei. Aan de overheid met den burge meester aan het hoofd is de taak, dezen groei behoedzaam te leiden. Daarvoor heeft het ge meentebestuur een uitbreidingsplan gereed, waarop binnenkort de goedkeuring van Ged. Staten kan worden tegemoet gezien. „Moge het u gegeven zijn." zoo besloot de heer Hem mer, „met Gods hulp, steunende op den bij stand van den raad, de ambtenaren en de be volking, uw gezag zoodanig uit te oefenen, dat het u voldoening schenkt en de bevolking tot zegen strekt. Moge Castricums bevolking in u zien niet alleen een burgemeester, maar meer nog een burgervader, tot wien zij zich kan wenden om raad en voorlichting". De wethouder tooide den nieuwen burge meester daarna met het teeken zijner waar digheid, den ambtsketen met penning. Namens den gemeenteraad sprak het oudste lid, de heer Aukes een woord van gelukwensch. Na te hebben herinnerd aan het zegenrijke bestuur van wijlen burgemeester Lommen, wees hij op de ontwikkeling van Castricum als badplaats en als een gezocht woonoord voor forensen. „Van u, aldus spr., ,,is ons bekend, dat het burgemeestersambt door u uit roeping wordt geambieerd, terwijl u bovendien daarvoor de persoonlijke eigenschappen bezit. De raad acht de leiding van de besprekingen in de openbare raadszittingen in goede handen, maar hij vertrouwt evenzeer, dat de leiding van het college van B. en W., waarin de richt lijnen worden vastgesteld, eveneens in de beste handen zal zijn. De heer Aukes eindigde met het uitspreken van den wenseh, dat de moeilijke en veel om vattende arbeid van den burgemeester zou worden bekroond door igrooberen bloei van de gemeente Castricum. De burgemeester spreekt. De burgemeester zei in zijn antwoord op deze beide redevoeringen, dat hij openhartig wenschte te spreken, opdat men zoo spoedig mogelijk zal weten, wat men aan elkander heeft. Het ambt, dat ik thans aanvaard, zoo zei burgemeester Sloet, is mij niet zoo maar in den schoot geworpen. Ik heb een harde leerschool doorloopen en waar het betreft leiding geven heb ik wel leeren zien, wan neer het noodig is, hard te moeten zijn. Zoo zal ik hard zijn, waar dat vereischt is, na tuurlijk onder het betrachten van stipte rechtvaardigheid, De snelle ontwikkeling van Castricum en de tijdsomstandigheden vor deren een voorzichtig beleid, maar tevens bijzondere activiteit en voortvarendheid. Vele problemen zullen de aandacht vra gen, waarvan spr. in het bijzonder de werk loosheid wil noemen. De burgemeester achtte het zijn bijzondere taak toe te zien, dat de werkloozen zoo goed mogelijk worden ge holpen. Bij het overwegen van de maatregelen, die in het belang der gemeente genomen moe ten worden, zullen ongetwijfeld wel eens con flicten ontstaan. Deze conflicten mogen ech ter nimmer hun grond hebben in het voor staan van particuliere belangen en belange tjes. Wat ons steeds voor oogen moet staan is het algemeen belang. Het conflict zal slechts gebaseerd mogen zijn op verschil van inzicht, wat betreft het algemeen belang. Raadsleden zijn volksvertegenwoordigers en geen vertegenwoordigers van bijzondere be- angen. Spr. riep de volle medewerking van den raad in, om hem bij te staan in de uit voering van zijn taak, die spr. niet te licht zal opvatten. Tenslotte sprak de burgemeester zijn ver trouwen uit, dat hem nimmer een goede sa menwerking met den raad, de wethouders, den secretaris, de ambtenaren en de bevol king onthouden zou worden. (Applaus). De gemeentesecretaris de heer Van Lunen sprak namens het geheele gemeente-perso neel. Spr. gaf gaarne de verzekering, dat de burgemeester bij de vervulling van zijn ambt steeds op de hulp en de volledige medewer king van de ambtenaren en van allen, die in dienst zijn van de gemeente, zal kunnen rekenen. De secretaris hoopte, dat de bur gemeester de ambtenaren zou willen steu nen, wanneer het gemeentebelang dat toe laat. De burgemeester gaf de verzekering, dat hij zou trachten een goed magistraat te zijn. De redevoeringen konden ook door het talrijke publiek buiten worden gevolgd, dank zij de versterkingsinstallatie, die de heer A. van Duin tot stand had gebracht. Nadat ververschingen waren rondgediend hebben tenslotte pastoor Goes, Ds. Krüger, burgemeester Nieuwenhuijzen van Limmen en burgemeester Kinschot van Alkmaar woorden van gelukwensch gesproken. De brigade-commandant van de Rij'ksveld- wacht, de heer Wesseling stelde zijn .man schappen voor aan den burgemeester, die tevens van de gelegenheid gebruik .maakte hulde te brengen aan de politie voor de voor treffelijke ordemaatregelen, die tijdens zijn intocht waren genomen. Ook de gemeentepolitie kwam met het nieuwe hoofd der politie kennis maken. Des middags hield de burgemeester in ge zelschap van zijn moeder en andere naaste familieleden ten raadhuize een druk be zochte receptie. Talrijke deputaties van plaatselijke ver- eenigingen hebben haar opwachting ge maakt, o.a. de heeren A. de Vries en Th. Berlee voor den R.-K. Volksbond; P. de Nijs voor de plaatselijke afdeeling van den R.-K. Bond van Overheidspersoneel; de heeren H. Broksma, en v. d. Berg voor de V.V.V. en voor de Oranjevereeniging. Met hen teekenden nog vele anderen het felicitatieregister, dat gevat was in een band, die door eenige Castricumsche dames van kunstig borduurwerk was voorzien. Zoo heeft de Castricumsche bevolking zich beijverd om haar nieuwen burgemeester een hartelijk welkom te bereiden en de weder- zijdsche kennismaking was van dien aard, dat zij de beste verwachtingen voor de toe komst wettigt. FEESTAVONDEN IN HET VEREENIGIN GS - GEBOUW. Donderdag 11 Maart houdt de plaatselijke afdeeling van den Bond van arbeiders in voe- dings- en genotmiddelenbedrijven een feeste lijke jaarvergadering in het vereenigingsge- bouw aan de Oosterwijkstraat. De agenda ver meldt o.m. de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Waarschijnlijk zal een van de hoofdbestuurders nog een korte feestrede uitspreken. De uitvoering van de vereeniging van Jong Hervormden is in verband met den N.C.R.V.- avond wederom vastgesteld op Donderdag 18 Februari in het Hervormd Vereenigingsge- bouw aan de Oosterwijkstraat. Ook de vergadering van de Nat. Chr. Geheel- onthoudersvereeniging is in verband hiermede verzet op Vrijdag 26 Februari. HOOGOVEN SCHAAKCLUB BESTAAT EEN JAAR Vrijdag 26 Februari is het een jaar geleden dat de H. O. S. C. officieel een onderafdeeling werd van Hoogovenstaten. Deze nog jonge club kwam dit jaar met veel succes in de competitie van den Ned. Schaak bond uit. Zij staat momenteel ongeslagen aan het hoofd van haar afdeeling. Het bestuur heeft gemeend dit feit met een gongwedstrijd, waaraan fraaie prijzen ver bonden zijn, te moeten herdenken. Deze avond zal in het Casino gehouden worden. Stad Zaandam, 15 v. Oxelosund te Vlaard. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 14 van Colombo. Streefkerk (uitr.) 14 van Livorno. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 15 te Shanghai. Moena, (uitr.) 13 van Algiers. Zuiderkerk (thuisr.) 13 van Marseille. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aludra (uitr.) 15 te Kurrachee. Meliskerk (uitr.) 14 te Adelaide. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Waterland (thuisr.) 13 v. Las Palmas. Zaanland (thuisr.) 13 van Rio Janeiro. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, Chili n. Liverpool en Amst. 12 v. Curacao. Ariadne, 13 van Aarhuus n. Amst. Berenice, 14 v. Amst. n. Hamburg. Costa Rica, 14 v. Hamburg te Amst. Cottica, 14 van Paramaribo n. Demerara. Oberon, 14 van Rott. te Amst. Oranje Nassau, 14 v. N.-York te Paramaribo. Orpheus, 14 van Stettin n. Amst.. Orion, 13 van Amst. n. Aarhuus. Poseidon, 14 van Amst. te Tarragona. Stella, Alexandrië n. Amst. p. 15 Finisterre. Telamon, 14 van Malta n. Alexandrië. Tiberius, 14 van Hamburg te Amst. Trajanus, Amst. n. Guatemala p. ld ceira. TECHNISCHE ONTWIKKELINGSCLUB „ANIMO" VIERDE FEEST De technische ontwikkelingsclub „Animo', onderafdeeling van Hoogovenstaten, heeft Zaterdagavond in de feestelijk versierde groo te zaal van „Odeon' aan de Baanstraat een feestavond gehouden. De voorzitter, de heer Voerman, heeft den avond met een kort woord geopend, waarin hij de leden en genoodigden van harte welkom heette en den wensch uitsprak dat deze eer ste officieele feestavond in alle opzichten zou mogen slagen. Ook de voorzitter van de feest commissie, de heer Ulrich, heeft nog het woord gevoerd. Hij deelde o. m. mede dat de heer van Wijnen, die oorspronkelijk als bal leider zou optreden, wegens ziekte verhinderd was; m zijn plaats was nu de heer A de Bas met de leiding belast. Hierna werd begonnen met de afwerking van het programma. Getooid met de groen-gele kleuren van Hoogoven-staten maakten de aanwezigen eerst de gebruikelijke promenade. Hoogoventooneel voerde vervolgens een klucht in één bedrijf op, getiteld „Dolle Dries'. Verder zorgden verschillende leden voor een aardige bijdrage. Tusschen de diverse num mers en ook het verder op den avond werd prettig gedanst, waarbij „The Kennemer Boys" voor de muziek zorgden. Al met al is het weer een geslaagde feestavond geworden. Donderdag 18 Februari zal Ir. W. v. Hemert een lezing houden over „Draadtrekkerij', zoo als dit speciaal bij de firma De Muinck en Key- zer uitgevoerd wordt. De jaarvergadering wordt in verband met den continudienst van verschillende leden weer twee maal gehouden en wel op Vrijdag 26 Februari en Donderdag 4 Maart in de Vin- kebaan bij de Hoogovens. Verder zal „Animo" op Donderdag 11 Maart een excursie naar de jaarbeurs te Utrecht houden. Het programma voor de volgende excursies en het zomerprogramma zal op de jaarverga dering vastgesteld worden. PROPAGANDAVERGADERING VOOR VOGELLIEFHEBBERS. De onlangs alhier opgerichte club van vogel liefhebbers „Vogelsanck", houdt Vrijdag avond in gebouw „Odeon" een propaganda- vergadering. Spreker is de heer A. H. Ma- chielse uit Haarlem, lid van het hoofdbestuur, over het onderwerp: „Broedtijd". DE STAND DER WERKLOOSHEID. Aan het einde der vorige week waren bij den gemeentelijken dienst der werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling in totaal 1267 werkloozen ingeschreven, verdeeld over onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Bakkers 6, bankwerkers 18, behangers 2, betonvlechters 7, betonwerkers 8, blik werkers 5, blikslagers 5, boekbinders 2, boekhouders 1, bouwkundige opzichters 3, ca- rosseriemakers 2, cementwerkers 1, chauffeurs 40, chefs 2, colporteurs 2, concierges le druk kers 4, electriciens 7, expediteurs 2, grond werkers 135, handlangers 5, haringinmakers 1, incasseerders 2, kappers 1, kantoorbedienden 7, kellners 1, klenkers 2, koks 1, lampenkap- penmakers 1, landarbeiders 98, lasschers 1, le derbewerkers 1, letterzetters 6, lijnwerkers 1, loodbranders 2, loodgieters 3, losse arbeiders 343, machinisten 10, machinedrijvers 4, machi nale houtbewerkers 4, metaalbewerkers 4, met selaars 16, meubelmakers 4, monteurs 10, mu sici 2e opperlieden 36, pakhuisknechts 1, plaat werkers 1, pijpenbuigers 1, reizigers 4, schil ders 22, schippers 6, schoenmakers 5, sigaren makers 88, sigarensorteerders 11, slagers 9, smeden 2, soldeerders 2, steenhouwers 2, stof feerders 1, stokers 11, stucadoors 5, stuurlie den 1, teekenaars 1, tegenzetters 1, timmer lieden 52, uitvoerders 4, voegers 3, voerlieden 6, voorslaanders 2, winkelbedienden 8, zeilma kers 1, matrassen makers 2, marmerpolijsters 1, buffetjuffrouwen 1, dagmeisjes 13, dienst boden 6, coupeuses 1, fabrieksarbeidsters 4, kapsters 2, kantoorbedienden 5, verpleegsters 1, werksters 5, winkelbedienden 2, totaal 1177 (vorige week 1164). Heemskerk: Betonvlechters 1, betonwerkers 3, chauffeurs 4, grondwerkers 49, landarbei ders 50, losse arbeiders 39, machinale hout bewerkers 1. opperlieden 2, reizigers 1, schil ders, timmerlieden 52, werkmeesters 1, cor respondenten 1dienstboden 1, totaal 150. (Vo rige week 160). Venus, 14 van Genua n. Palermo. Vulcanus, 13 van Palermo n. Amst. Hebe, 15 v. Amst. te Kopenhagen. Mars, Messina n. Amst. 14 Gibraltar. Ganymedes, 15 v. Patras n. Piraeus. Calypso, Valencia n. Amst. p. 15 Gibraltar. Boskoop, Chili n. Liverpool en Amst. 13 (5.41 n.m.) 400 mijl WZW van Land's End. Agamemnon, 15 v. Jaffa te Amsterdam. Hercules, 15 van Hamburg te Amsterdam. Barneveld, 15 v. Stamboul te Bourgas. Achilles, 15 v. Portimao te Lissabon. Nereus, 15 van Danzig naar Kopenhagen. Orestes, 15 van Salonika naar Nea Playa Helder, 15 v. Amst. te Valparaiso. ROTTERDAMSCHE LLOYD Dempo (uitr.) 15 van Lissabon. Kota Nopan (thuisr.) p. 15 Ouessant. Indrapoera (thuisr.) 14 van Sabang. Sibajak (uitr.) 15 te Belawan. Slamat (thuisr.) p. 15 Ouessant, 16 (9 v.m.) te Rott. verw. Blitar (uitr.) p. 13 Perim. Kedoe (thuisr.) pass. 14 Finisterre. Kota Pinang, (uitr.) 14 te Londen. Sitoebondo (uitr.) pass. 15 Sagres. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bin tang (thuisr.) 14 te Amsterdam. Poelau Bras, 14, Hamburg te Amst. Salabanka (thuisr.) 13 te Liverpool. Tajandoen (thuisr.) 14 v. Port Said. BIJEENKOMSTEN VAN DEN A.N.G.O.B. Donderdag 18 Februari houdt de Alg. Néd. Geh. Onth. Bond een jaarvergadering in het lokaal aan de Assumburgstraat 56. De agenda vermeldt o.m. jaarverslagen van secretaris en penningmeester en bestuurs verkiezing. Zondag 21 Februari wordt in het gebouwtje van de Harmonie aan de Groenelaan een feestavond door den A.N.G.O.B. gehouden. Er is voor dezen avond een bont-programma samengesteld. Mej. B. Schelvis verzorgt het muzikale gedeelte Mej. v. d. Wal uit Alkmaar zal declameeren. Verder houdt de heer A. Rol- loos uit IJmuiden een humoristische boekbe spreking. DE AQUARIUMHOUDERS VERGADEREN. Voor de leden van de Aquariumvereeniging „Kennemerland" wordt op Dinsdag 23 Febr. in Hotel „Ter Burg" een lezing gehouden over de aquariumsport. Voorts zullen bespre kingen worden gevoerd over een te organi- seeren propaganda-bij eenkomst. MARKTBERICHTEN. Vereenigde Veilingen. Kennemerland en Vrije Veiling. 15 Februari 1937. Prijsnoteering: Waschpeen per K.G. Wi—3. Waschpeen per kist 2245 Boerenkool per kist 912 Andijvie per K.G. 1720 Rabarber per bos 1820 Peterselie per bos 34 Selderie per bos 2-3 Prei per bos 210 Aardappelen per Hi. 2.502.70 Uien per K.G 2—2V2 Witlof per K.G. 4—5 Wortelen per K.G. 12 Nero II per K.G. 45 Spruiten per K.G. 7—12 Knollen per bos 311 Roode kool per stuk 35 Gele kool per stuk 36 Groene kool per stuk 2—2 VEREENIGING VOOR NATUUR GENEESWIJZE. De plaatselijke afdeling van de Neder- landdsche Vereeniging voor Natuurgenees wijze houdt Donderdagavond in het Witte Kruisgebouw een ledenvergadering. De belangrijke agenda vermeldt o.m. de vaststelling van het huishoudelijk reglement de benoeming van twee afgevaardigden naar de algemeene vergadering op 4 April, candi- daatstelling voor het hoofdbestuur en een be spreking van eventueel door de afdeeling ver der te houden cursussen en voordrachten. SPOEDEISOHENDE RAADS VERGADERING. De gemeenteraad is bijeen geroepen voor een spoedeischende vergadering op Woensdag 17 Februari des avonds te 7.15 uur. Als eenig punt van behandeling vermeldt de agenda: voorstel tot conversie van enkele geldleeningen. CHRISTELIJK HISTORISCHE UNIE. De plaatselijke afdeeling van de Christelijk Historische Unie zal Vrijdagavond in het Hervormd Vereenigingsgebouw een vervolg- vergadering houden. In deze bijeenkomst komen aan de orde een bespreking over het concept-manifest voor de verkiezingen, vast stelling van de candidatenlijst, bestuursver- keizing wegens aftreding van de heeren J. Piso en C. Versteeg en de benoeming van af gevaardigden voor de groeps- en de alge meene vergadering. VERBOUWING VAN HET POSTKANTOOR. Reeds geruimen tijd zijn plannen in voor bereiding om het postkantoór te verbouwen. Wij maakten daarvan reeds melding, toen de automatische telefooncentrale in bedrijf werd gesteld. Daardoor kwam de vroegere telefoon centrale, die in het postkantoor zelf was on dergebracht, vrij. De Rijksgebouwendienst heeft deze plan nen reeds eenigen tijd in voorbereiding, o.m. is daarin opgenomen een verbetering en verruiming van de hal. Wij hebben eens naar den stand van zaken geïnformeerd. De waarnemend directeur deelde ons mede, dat officieel omtrent de uit- Tarakan (thuisr.) 14 te Havre. Singkep (uitr.) 14 te Semarang. Poelau Roebiah, 15 v. Amst. te Batavia. Bengkalis, 14 v. Batavia n. Amst. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Benarty, Japan n. Rott. 14 te Antwerpen. Melampus, 13 v. Batavia n. Amst. Teucer, Rott.. n. Japan 14 van Dairen. Glenaffaric, Dairen n. Rott. p. 14 Wight. Meriones, Rott. n. Japan p. 14 Wight. City of Kimberley, Japan n. Rott. 15 van Cebu. Polydorus, Batavia n. Amst. 13 v. Port Said Protesilaus, Rott. n. Japan 14 van Algiers. Menestheus, Japan n. Rott. 15 v. Aden. Flintshire, Dairen n. Rott.. li v. Singapore. Benvorlich, Japan n. Rott. 13 te Dairen. Agamemnon, Japan n. Rott. 12 v. Yoko hama. AANGEKOMEN. 14 Februari: Evagoras s.s. Antwerpen Fort Lamy s.s. West Afrika Tiberius s.s. Middell. Zee Leeuwarden s.s. Londen Lingestroom s.s. Swansea 15 Februari: Rhein s.s. Hamburg DINSDAG 16 FEBR. 1937 voering van deze plannen niets vaststond. Ook is ten postkantore alhier nog geen enkel be richt ontvangen, dat zou kunnen wijzen op een spoedigen aanvang der werkzaamheden. BLOEMENKWEEKERSVEREENIGING. „FLORA". Op Woensdag 24 Februari zal de Bloemen- kweekersvereeniging „Flora" in het veilingge bouw „Centrum" haar jaarvergadering hou den. De agenda vermeldt onder meer een be stuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren Joh. Slotemaker en S. Twisk, vaststelling van het beursreglement en de be noeming van de beurscommissie. TEYLINGENA.D.O. Het begin is voor A.D.O.; zij weet eenigen tijd de gastheeren op hun eigen helft terug te dringen. Eenige gevaarlijke momenten ont staan voor het doel, maar voorloopig weet Schreuder er wel raad mee. Bij een aanval van Teylingen schiet Homan hard in, doch Beentjes redt fraai. Na 25 minu ten krijgt Teylingen even buiten het straf schopgebied een vrijen schop; Beentjes stopt echter het harde schot, doch kan niet wegwer ken. Uit een kluwen van spelers weet v. d. Zwaan te scoren (10). Na de rust heeft Teylingen het beste van het spel; met goede open aanvallen bedreigen zij het AD.O.-doel, Ook hier speelt de verde diging goed. Even voor het einde maakt Homan uit een algemeenen aanval er 2—0 van. A. D. O. 2—A. F. C. 2 2—2 H. S. V. 2—A. D. O. 3 4—0 A. D. O b—U S. V. b 4—1 STILLE OMGANG. De afdeeling Heemskerk van den Stillen Omgang houdt Maandag 22 Maart a.s, de jaarvergadering in het K.S.A.-gebouw. MENDELTULP MET ZEVEN BLOEMEN. In den tuin van den heer S. v. d. Kolk al hier staat een Mendel-tulp in bloei met zeven bloemen, wat een groote zeldzaamheid is te noemen. PASTOOR VAN DE NOUWELAND. Praeses der Gezellen. Maandagavond werd de zeereerwaarde heer J. C. van de Nouweland door den directeur der Gezellenvereeniging, kapelaan Schouten, met eenige toepasselijke woorden geïnstal leerd als praeses der gezellen. Pastoor van de Nouweland bracht dank aan den directeu* en sprak den wensch uit, dat de jongens trouwe leden der gezellenver eeniging zullen blijven. De nieuwe praeses toonde veel belangstelling in het werk der gezellen. R.-K. MIDDENSTANDSVEREENIGING. In het R.-K. Vereenigingsgebouw hield de R.-K. Middenstandsvereeniging haar jaar vergadering onder leiding van den heer Jac. Castricum. Bij de opening drukte de voorzitter zijn vreugde uit over de goede opkomst. Verder hoopte spr. dat het jaar 1937 voor den mid denstand beter mocht wezen dan de vooraf gaande jaren. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat de vereeniging dit jaar haar 25- jarig bestaan hoopt te vieren. Hierna werd door den heer S. Zonneveld verslag uitgebracht over de door hem als afgevaardigde .bijgewoonde vergadering van den' centralen raad te Den Haag. Het financieele verslag vermeldde een in komen van f 225.99, waartegenover een uit gave van f 215.24 staat, zoodat er een voor- deelig saldo van f 10.75 is. In zijn jaarverslag memoreerde de secre taris de gehouden ontwikkelingsavonden en den boekhoudcursus, welke voor jonge mid denstanders wordit gegeven. Hierna volgde bestuursverkiezing. Er was één vacature wegens het bedanken van den heer A. v. Lieshout. In zijn plaats werd ge kozen de heer J. Vrenegoor De overige periodiek aftredende bestuurs leden werden bij acclamatie herkozen, Het 25-jarig bestaan, dat dezen zomer zal worden herdacht, zal feestelijk worden ge vierd. Een feestcommissie is benoemd, be staande uit de heeren W. Meijer, P. Visser en G. Groot. COÖP. BOERENLEENBANK. De algemeene ledenvergadering van de Coöp. Boerenleenbank wordt op Maandag 1 Maart 's avonds 7.30 uur in het café van den heer L. Schippers gehouden. De agenda vermeldt o.a.: vaststelling reke ning en balans over het afgeloopen boekjaar en bestuursverkiezing. VEILING „ONS BELANG". Noteering van Maandag. Spruiten 1215 ct. per kilo. Roode kool 24 ct. per stuk. Boerekool 1114 ct. per kist. Gele kool 57 ct. per stuk. Prei 3—5 ct. per kilo. Groene kool 34 ct. per kilo. Peen 23 ct. per kilo. Knollen 23 per kilo. SANTPOORT R.C.B. 3 KAMPIOEN. De j.l. Zondag gespeelde wedstrijden hadden het volgende resultaat: Brederode 1V.S.V. 4 74 V.V.B. 2Brederode 2 31 Brederode 3Damiaten 2 104 Door zijn overwinning op Damiaten 2 is het derde elftal van R.C.B. kampioen der afdeeling. V.V.H. jun.—Brederode jun.4—2 VERTROKKEN. 14 Februari: British Endeavour s.s. Abadan Berenice s.s. Hamburg 15 Februari: Niets. Schippersdag in Son derburg. Het Schippersgilde in Sonderburg, het oud ste in Noordsleeswijk, heeft haar „potverte ren' op de ouderwetsche wijze gevierd. Men kwam tezamen in het vereenigingslokaal en naar overoud gebruik de mannen en vrouwen in aparte zalen. De „aldermann", een voor malig kapitein, las de oeroude gildewetten voor, de gildebeker ging rond en de steenen pijpen werden gestopt en aangestoken. Op een bepaald sein stonden de mannen op en haal den hun vrouwen binnen, waarna gezamen lijk een feestmaaltijd werd gebruikt. Verlaten kotter. Het radiostation van Norddeich seinde een bericht aan de zeevarenden rond, dat een Duitsch stoomschip nabij Hanstholm een ver laten visschersvaartuig had zien drijven. Ver moedelijk zal dit de kotter zijn. wp1^ weken geleden tijdens een zwaren ^u.. e haven van Thorsminde (Den.) weggedreven is. Omdat er niemand aan boord is en dus geen seinlantaarns ontstoken worden levert het drijvende vaartuig een groot gevaar voor de scheepvaart op HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam, 13 v. New-York te Cristobal. Breedijk, N.-Orleans n. Rott. 12 te Galveston Volendam (uitr.) 13 v. Southampton. Burgerdijk, Rott. n. N.-Orleans 13 te Ha vana. Beemsterdijk, Baltimore n. Rott. 13 v. New- York. Edam, 14, van New-Orleans te Rott. Binnendijk, 14 van Rott. n. Velsen. Blommersdijk 14 v. N.-York te Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Algorab (thuisr.) 14 van Port Said. Boschfontein (thuisr.) 13 van Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 16 v. Rott. n. Hamburg. Maaskerk (thuisr.) 19 te Havre verw. London Exchange (thuisr.) 23 te Havre verw. HALCYON LIJN. Flensburg, 13 v. Narvik n. Rott.-Vlaard. Stad Dordrecht, 13 v. Sunderland n. Italië. Stad Arnhem, 14 v. Middlesbro te VJaardin- gen. In optocht wordt de nieuwe burgemeester van Castricum ingehaald.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5