Britsche regeering publiceert haar verdedigingsprogram. Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld President Roosevelt en het Hoog Gerechtshof. RADIO WOENSDAG 17 FEBRUARI 1937 Anderhalf milliard aan defensie in de komende vijf jaar. Groot aantal nieuwe vlieg velden zal verrijzen. Uit Londen: Het gisteravond gepubliceerde „Witboek' dat een verklaring behelst over de uitgaven voor de Britsche landsverdediging herinnert er aan, dat het niet voorzichtig zijn zou te verklaren, dat de totale kosten van het pro gram voor de volgende vijf jaren veel minder zullen zijn dan l&OO millioen pond, waarbij dan nog zouden zijn inbegrepen, de normale begrootingen. Het witboek herhaalt, dat het verdedigings program onderhevig zal zijn aan de wijzigin- I gen, welke door de omstandigheden zullen worden ingegeven. Het zal op wetgevende wijze te amendeeren zijn. Na de redenen te hebben uiteengezet voor de nieuwe maatregelen en te hebben gewezen op de noodzakelijkheid de vrijheid der ver bindingen ter zee te handhaven en de verde diging van punten in de verschillende dee- len van het rijk te moderniseeren, merkt het witboek op, dat van de vijftien slagschepen, die thans in dienst zijn, slechts drie na den oorlog werden gebouwd. Op het program van 1936 staan twee nieuwe slagschepen en zeven kruisers. De voorafgenomen maatregelen veroorloven bij den aanvang van het financieele jaar 1937/1933 nog drie slagschepen te bestellen. Op het program voor 1937 zullen eveneens zeven kruisers voorkomen. Als deel van het nieuwe bouwprogram voor dat jaar zullen twee nieuwe vliegkampsche pen op stapel worden gezet en op het program voor 1937 zullen waarschijnlijk even eens twee vliegkampschepen voorkomen. De moderniseering van oorlogsschepen, waaronder slagschepen en kruisers zal boven dien hooge bedragen vergen, In 1936 hebben de kosten van vlootbouw bijna 50 millioen pond bedragen. Men ver wacht, dat de uitgaven in 1-937 aanzienlijk hooger zullen zijn. Opnieuw wordt een krachtige vermeerde ring van de marine-effectieven noodiig geacht en men verwacht maatregelen om groote re- servevoorraden olie, munitie en dergelijke te kunnen aanleggen. Ook het aantal vliegtuigen bij de vloot moet worden uitgebreid. Ten aanzien van het veldleger verklaart het witboek, dat een zekere versterking van het aantal strijdbare eenheden noodzakelijk is, waaronder twee nieuwe bataljons tanks, waarvan een onmiddellijk zal worden opge richt en de noodige hulpdiensten. Nieuwe maatregelen zullen genomen worden om den dienst in het leger „meer aantrekkelijk" te maken. De uitrusting van artillerie en in fanterie zal verder verbeterd worden en de mechanisatie van het leger zal worden ver sneld. Ook voor het veldleger zullen groote voorraden munitie worden opgeslagen om te beantwoorden aan de behoefte van de eer ste maanden, zoolang de productiecapaciteit nog niet is opgevoerd. De territoriale troepen, zullen worden uitgerust met dezelfde wa penen als het geregelde leger. Voor de luchtmacht zal een groot aantal nieuwe vliegvelden worden aangelegd en meer dan 75 opleidingskampen zullen worden in dienst gesteld, zoowel in het land zelf als in de overzeesche gebieden. De effectieven van de luchtmacht zullen worden opgevoerd, terwijl maatregelen zijn genomen voor den aanbouw van vliegtuigen en nieuwe muni tiefabrieken zullen worden gebouwd. Tenslotte zet het witboek de maatregelen van de regeering tot verdediging tegen aan vallen uit de lucht, de verdediging van de. overzeesche ba;%s en tot bescherming van de burgerbevolking uiteen, alsmede de mo derniseering van de kustverdediging. Sedert de regeering aan deze taak is begonnen ziet zij geen reden om het tempo te verlangzamen of het programma te verminderen. Het is waarschijnlijk, dat in de komende twee of drie jaar de uitga ven voor de bewapening nog hooger zullen zijn dan in 't loopende jaar. De regeering betreurt de noodzakelijk heid van deze uitgaven, doch zij is overtuigd, dat zi^ er niet buiten kan. De uitgaven voor de landsverdediging in het loopende belastingjaar zullen in totaal ongeveer 193 millioen pond sterling bedragen. Italië Amnestie ter eere van den prins van Napels. De staatscourant bevat den tekst van het amnestie-decreet van den koning ter ge legenheid van de geboorte van den prins van Napels. De amnestie heeft betrekking op delicten, die nog niet berecht zijn, voor zoover de daders gestraft zouden zijn met minder dan drie jaar gevangenisstraf, verder alle ge detineerden, die een straf van t-wee jaar of nunder moeten uitzitten. Voor gedetineerden, die minder dan tien jaar gevangenisstraf moeten uitboeten, zal de straf met twee jaar worden verminderd, voor hen die een gevan genisstraf langer dan tien jaar uitboeten, zal de straf met vier jaar worden verkort. Onder de amnestie zullen zoowel de poli tieke misdadigers als de overige veroordeel den vallen. Von Blomberg over de „inter nationale der oudstrijders" Dé rijksminister van oorlog, Von Blomberg. .^er e€re van de deelnemers aan het oudstrijderscongres een ontvangst gehouden, waarbij ook de militaire attaché's van alle deelnemende landen en talrijke autoriteiten tegenwoordig waren. Von Blomberg zeide in een toespraak, dat ^kameraadschap slechts mogelijk is tusschen Wye» eerlijke menschen met gelijke rechten. De meeste pogingen tot het genezen van de gevolgen van den oorlog en tot het verhin deren van een nieuwen oorlog zijn mislukt, doordat achter die pogingen geen kamerada- schap stond. Thans strijdt een nieuwe „inter nationale" de internationale der oudstrijders voor het bereiken van hetzelfde doel. Men kan spreken van een nieuwe soort pascifisme dat vurig den vrede wenscht, maar ook het recht en den plicht tot de landsverdediging kent. Japan Nieuwe kabinetscrisis in zicht? Naar Reu her ,uit. Tokio verneemt schijnt het, dat een nieuwe crisis in Japan dreigt. Na de tegen het leger gerichte debatten in het Huis van Afgevaardigden hebben de mi nister van Oorlog, de vice-minister van oor log en de leiders van het leger geconfe reerd. Welingelichte waarnemers gelooven, dat binnenkort het leger wederom ontbinding van het parlement zal eischen, indien de politieke partijen hun tactiek niet wijzigen. Men is verder van meening, dat de partijen hun anti-leger gevelens niet zullen prijs geven. Opnieuw wijziging in het kabinet? Naar te Weenen verluidt zal een wijziging worden gebracht in het Oostenrijkse he ka binet. Het ministerie van openbare veiligheid zal worden opgeheven en de bureelen hiervan zullen komen onder den bondskanselier, die zal worden bijgestaan door deskundigen van de politie. Militaire vliegtuigen in botsing Bestuurders van beide toestellen gedood. ORAN, 16 Februari. Boven Grandesebka, nabij Oran, zijn twee militaire vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen. De beide be stuurders konden zich met hun valschermen in veiligheid brengen, doch twee andere in zichten kwamen op het leven. EGYTE'S KONINGSFAMILIE NAAR EUROPA VERTROKKEN. Koning Faroek is gisteren mét zijn moeder en zuster te Port Said scheep gegaan voor zijn reis naar Europa. Niet-inmengingscommissie stemt in met vrijwilligers- voorstel. Ontwerp wordt aan de regeeringen voorgelegd. Reuter meldt uit Londen 16 Fe bruari De niet-mmengingscommis- sie-heeft het plan inzake het verbod van het vertrek van buitenlandsche vrijwilligers naar Spanje, goedgekeurd. Zij zal. dé voorstellen voorleggen aan de onderscheiden regeeringen. Portugal heeft er nog steeds bezwaar tégen, dat buitenlandsche waar nemers aan zijn grenzen worden ge stationeerd. Deze kwestie zal later worden be studeerd. Alleen de gedelegeerden der mogendheden, die in de kleine non-in terven tiecommissie vertegenwoordigd zijn, waren bevoegd hun regeeringen te binden ten aanzien van het accoord. De principieele goedkeuring, die de vertegenwoordigers der overige in de plenaire commissie vertegenwoordigde mogendheden aan het accoord hebben gehecht zal door de betrokken regeeringen moeten worden be krachtigd, doch dit beschouwt men eenvou dig als een formaliteit. Generaal Miaja opperbevel hebber aan het Madrileensche front. Concentratie der verdediging. Havas meldt uit Madrid: De regeering heeft generaal Miaja r— die beschouwd wordt als volksgouiverneur en verdediger van de hoofdstad gekozen om de leiding te nemen over de krijgsverrichtin gen ter bescherming van Madrid. Generaal Miaja bevindt zich op het oogenblik aan het hoofd der troepen der fronten van de Ja rama en de Manzanares tot Aranjuez, d.w.z. in het Zuiden van' de samenvloeiing van Taag en Jarama tot Las Rosas, ten Westen van Madrid aan den weg naar La Coruna. Deze maatregel is noodzakelijk geworden in verband met de recente offensieven der op standelingen, die zich de omsingeling van Madrid «ten doel hebben gesteld. Hierdoor krijgt men een concentratie en coördinatie der strijdkrachten. Nader wordt gemeld: Generaal Miaja is gisterochtend vergezeld van de chefs, van zijn generalen staf ver trokken om een inspectiereis te maken langs het igeheele front, De opstandelingen oefenen thans druk uit aan het front van Guadalajara en Sierra. Deze actie is bedoeld om de verbindingslij nen tusschen Madrid en het front en de ver schillende fronten onderling af te snijden. Men verwacht nieuwe aanvallen, doch wijst er tevens op, dat de regeeringstroepen suc cessen hebben behaald, die de operaties der opstandelingen belemmeren. In de univer- siteitswijk en bij Carabanchel winnen de re geeringstroepen meter voor meter terrein. Deze successen en de mogelijke gevolgen hiervan zijn voor de opstandelingen een re den om hun algemeenen aanval te verhaas ten. Naspel van den moord op Sotelo. Een proces te Madrid gevoerd tegen 122 advocaten, die er. van beschuldigd worden een protest geteekend <.te- hebben tegen den moord pp den monarchistenleider C.alvo Sotelo, is volgens Stefani afgeloopen met de veroordeeling van alle verdachten tot dwangarbeid van twee tot vijf jaar. Mededeelingen der Nationalisten. Een officieel communiqué van het recht- sohe hoofdkwartier te Salamanca meldt o.a., dat aan het front van Leon de regeerings troepen, die krachtig de reohtsche stellin gen aanvielen, met zware verliezen zijn te ruggeslagen. In het frontgedeelte Avila, sector Robledo de Ohavela, hebben de recht- schen een stelling veroverd, die verdedigd werd met loopgraven-en prikkeldraad. De re geeringstroepen lieten hier twintig dooden achter. Aan het Madrileensche front. In den sector van de Jarama, hebben opstandelin gen hun voorpos tens tellingen verbeterd en hun tegenstanders talrijke verliezen toege bracht. In den sector van Majadahonda heb ben de loyalen twee malen een aanval ge daan in de richting van Las. Rosas. Beide malen werden zij echter terugge slagen, waarbij zij talrijke dooden achter lieten. In den sector van Cordova hebben de regeeringstroepen aangevallen in de rich ting van Villa del Rio zonder hun doel (te bereiken, in den sector Ronda heeft, aldus het communiqué, de bekende „bandiet" Flo- res Arocha, die het 'bevel voerde over een twintigtal anarchisten, de wapens neerge legd. Tenslotte deelt het communiqué mede, dat de opstandelingen vier regeermgsvliegtuigen hebben neergeschoten en zelf een toestel hebben verloren, in alle sectoren melden zich boeren bij de rechtsche gelederen aan. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC De toovenaar wilde natuurlijk dolgraag zijn gouden kiezen terug hebben en daarom hielp hij Thijs en Slechtbedeeld maar gauw. Hij bracht ze door een lange gang naar een mooi meertje. De maan scheen en weerkaatste op het water. Toen sprak hij „Ik begrijp echt niet wat jullie met den vogel Ozonstralen wilt doen, afgezien van het feit, dat jullie hem toch nooit kunt vangen. Hij wordt dag en nacht bewaaktEnfin, ik zal jullie helpen. Stap nu vlug in deze boot, want dan toover ik jullie naar het eiland Foetsie-borg! Iets uit de geschiedenis dezer instelling. Nu president Roosevelt met behulp van' de wetgevende macht de hooge rechters te Washington te lijf wil, schreeuwen velen in Amerika, het land van de scheiding der machten, moord en brand. De onafhanke lijkheid der rechterlijke macht moge alom een groot goed zijn, in het land van Uncle Sam beteekent zij altijd nog iets meer, om dat aan de Amerikaansche Constitutie als een der hoofdbeginselen ten grondslag ligt de scherpe scheiding tusschen uitvoerende, wet gevende en rechterlijke macht, en ook. om dat het in Washington zetelende Hoog Ge rechtshof tot taak heeft de grondwet te be schermen. Genoemd college bezit immers het z.gn. toetsingsrecht d.w^. het is bevoegd wet ten aan de grondwet te toetsen en als het een wet in strijd met de constitutioneele bepa lingen acht, wordt een dergelijke regeling ongeldig. De huidige president meent gegronde reden tot klagen te hebben, aangezien volgens hem het negental leden van het Hoog Gerechtshof leukweg allerlei wetgevende maatregelen, die de heeren uit een politiek oogpunt onge- wenscht achtten, -inconstitutioneel verklaard zouden hebben. Nu moet erkend, dat een der gelijk verschijnsel in de Amerikaansche ge- ongekenden luister en zulk een enorm gezag geschonken heeft, Ik doel hier op John Mar shall, die in 1835 op tachtig jarigen leeftijd stierf als opper-rechter-president van het Hof, welke functie hij toen liefst van 1801 af had bekleed. Welnu, Marshall is voor elk een, die iets voelt voor de Amerikaansche Con stitutie als het ware een nationale held. Hij is de schepper en drager geworden van de beste tradities van het Hoog Gerechtshof, hij heeft op werkelijk voorbeeldige wijze gewaakt voor de Constitutie. In de onder zijn leiding gevallen beslissingen bezit juridisch Amerika een goudmijn aan belangrijke de grondwet verklarende uitspraken. Kortom, hij is met be trekking tot het doen eerbiedigen van en het opkomen voor de grondwet een figuur van wel even groote beteekenis geweest als destijds Washington was voor de vorming van de on afhankelijke republiek Ongetwijfeld zal thans bij menigeen in ver band met wat Roosevelt ten opzichte van het Hoog Gerechtshof beoogt de vraag rijzen: wat zou Marshall er wel van gezegd hebben? Wie weet, of ook de president zelf niet eens even de neiging zal voelen opkomen om, ware het mogelijk, den geest van Marshall, die voor vele geslachten van juristen als het orakel gold, te raadplegen. Want in elk geval zal Roosevelt er zich toch wel van bewust wezen, dat wat hij nu ondernomen wil zien, op zijn zachtst uitgedrukt een hooest stoutmoedig werk is, waarvan voor de verdere ontwikke ling der staatsrechtelijke verhoudingen in zijn land veel, zeer veel kan afhangen. Dr. E. v. RAALTE Roosevelt. schiedenis niet onbekend is. Herhaaldelijk is is reeds het verwijt gehoord, dat menigmaal het Hoog Gerechtshof op zijn beurt wetge vertje wenscht 'te spelen, maar dan in af- brekenden zin, door met gebruik making van zijn bevoegdheid om wetten wegens ongrond wettigheid, onverbindend te verklaren, weer te vernietigen wat het Congres (de wetgever) had opgebouwd. In hoeverre er thans reden voor die klacht bestaat, blijve hier buiten beschouwing. Vast staat, dat de president er op uit is door uit breiding van het aantal leden van het Hoog Gerechtshof, dit college om, en dan wel naar zijn hand te zetten. Hierin nu kan op zichzelf een gevaar, een aantasting van de onafhankelijkheid der rechterlijke macht schuilen. Juist om deze tégen;-mogelijke bedreigingen van den presi dent of -van het Congres te beschermen, droegen de makers der grondwet er zorg voor dat de heeren rechters onafzetbaar zouden zijn. Voor de leden van het Hoog Gerechtshof geldt, dat zij hun functie blijven bekleeden zoolang zij zich behoorlijk gedragen. M.a.w. ze zijn alleen afzetbaar in geval zij wegens ambtsmisdrijf veroordeeld zouden worden. Een bekend schrijver over Amerikaansch staatsrecht Bryce, merkt in zijn beroemde boek over het Amerikaansche Gemeenebest op dat in 1787 de Conventie, welke de Grondwet vaststelde, zich eenstemmig uitsprak voor de aanstelling der Bondsrechters voor hun leven, aangezien zij het risico van het in functie blij ven van een incompetenten rechter toch altijd minder groot achtten, dan dat de heeren op een of andere wijze van den wetgever afhan kelijk zouden zijn. De praktijk heeft de vaders der Constitutie in het gelijk gesteld. Nooit is een der leden van het Hoog Gerechtshof zelfs maar verdacht geweest van corruptie an ders niet zoo'n onbekend verschijnsel in het Amerikaansche openbare leven en betrek kelijk slechts weinigen van hen hebben zich door hun politieke gevoelens al te zeer tot schade van hun rechterlijke taak laten leiden. Wel placht meestal een president, die n.l. de leden van - het Hoog Gerechtshof benoemt, waarop intusschen de Senaat nog haar zegen moet geven, tot rechters te benoemen men- schen, die tot zijn staatkundige vrienden be hoorden, doch nauwelijks hebben de leden van het Hoog Gerechtshof de toga om, of zij raken hun partijman-gevoelens grootepdeels kwijt. Overigens mag hier wel eens even aan gestipt, dat president Taft (1909-1913) ver schillende niet tot zijn partij behoorende per sonen in het Hof benoemde, dat in dien tijd n.l. naar zijn smaak al te eenzijdig was sa mengesteld wat de politieke kleur betreft. Zooals ik reeds aanstipte waren de makers der grondwet er op uit de omafhankelijkheid der rechters te Washington zooveel mogelijk te bevorderen. Vandaar hun benoeming voor het leven, vandaar ook, dat de constitutie' verbiedt hun salaris tijdens hun ambtsvervul ling te verminderen. Eén ding echter verzuim den de vroede vaderen: in de grondwet is niet bepaald uit hoeveel leden het Hoog Gerechts hof moet bestaan, zoodat te dien opzichte de wetgever kan ingrijpen. Daarvan is nu ernstig sprake en twee keer in de historie is het hiertoe inderdaad geko men. In 1866 hadden het Congres en de toen malige president Johnson het geducht aan den stok. Het Congres wenschte hem te belet ten tot benoeming van leden van het Hof over te gaan. Daarom nam het een wet aan, die be paalde, dat er geen plaats in het college nieuw bezet zou worden, voordat het aantal rechters, dat op dat tijdstip 10 bedroeg, tot 7 was teruggebracht. Drie jaar later werd het aantal leden tot 9 uitgebreid, waardoor het Hof in zijn gewijzigde samenstelling een be slissing nam tegenovergesteld aan wat het in oude samenstelling had uitgemaakt! Roosevelt is er thans op uit de oudjes, als ik ze zoo eens oneerbiedig mag noemen, d.w.z. de meer dan zeventigjarigen onder de hooge rechters, weg te werken door naast elk hunner tevens een jongere kracht te gaan benoemen, tenminste als de wetgever bereid is de deur hiervoor open te stellen. Het toeval wil dat hij juist van de heeren, die boven de zeventig zijn, den meesten tegenstand tegen zijn moderne wetten ondervindt. Nog daargelaten of het wel steeds opgaat, mensehen die ouder dan 70 zijn, als minder geschikt voor een dergelijke functie te „brand merken", moet elke Amerikaan, die thuis is in de geschiedenis van zijn land en van het Hoog Gerechtshof toch zeker onwillekeurig even denken aan het feit, dat het bovenal een grijsaard is geweest, die aan het Hof zulk een VERLOREN KOMEET OPGESPOORD Sjimada, een Japansche amateur-sterre- kundige, die van beroep drogist is, beweert de Daniel-komeet te hebben „opgespoord". Deze staartster was in December 1909 ontdekt door den sterrekundige Daniel, die werkzaam was aan het observatorium van Princetown- University (Vereenigde Staten/). Sinsdien was de ster evenwel „zoek". Sjimada, die te Sjimisoe (provincie Sji- soeoka) woonachtig is. is er in geslaagd een goede foto van de komeet te nemen. De sterrewaeht van Tokio erkent de aan spraken van Sjimada, die van zijn ontdek- ding mededeeling heeft gedaan aan de Inter nationale Unie van Sterrekundigen, Hoofdpijn, Kiespijn. Al wat U noo- dig heeft om deze pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drog. (Adv. Ingez. Med.) ™Jir ='J PROGRAMMA DONDERDAG 18 FEBRUARI. HILVERSUM I. 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. pl. 1.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Orgelconcert en zang. 11.30 Pianospel. 12.00 Het Omroeporkest (van 12.45 1.30 gram. pl.) 2.15 Lyra-Trio. 3.00 Naai cursus. 3.45 Grm. pl. 4.00 Voor zieken en thuis- zittenden. 4.30 Gram. pl. 4.50 Voor de kinde ren. 5.30 AVRO-operette-orkest en solisten. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Avro-dansorkest. 7.30 EngeLsche les. 8.00 Be richten ANP. Mededeelingen. 8.15 Concert gebouw-orkest. Toonkunstkoor, jongenskoor „Zanglust" en soliste. 10.30 Orgelspel. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO-dans- orkest. HILVERSUM II. 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRÓ. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 en 1.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (Van 1.00— I.20 Gram. pl.) 2.00 Handwerkcursus 3.00 3.45 Orgelspel. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid. 5.30 Gram. pl. 6.00 Quatre mains. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Missie- praatje. 7.45 Reportage. 8.00 Be richten. 8.15 Solomannenkwartet „De Trou badours" 9.00 Voor jonge menschen. 9.30 Or gelconcert (Om 10.00 Berichten ANP). 10.30 II.30 Gram. pl. Hierna: Schriftlezing. DROITWICHT 1500 M. 11.05 „At home today", causerie. 11.2511.50 Gram. pl. 12.10 BBC-Welsch orkest mmv. solist. 1.05 Sopraan en bariton. 1.352.20 C. Sharpe's Sextet. 3.10 „Men talking", causerie. 3.35 Sted. orkest Bournemouth mmv. solist. 5.05 Gram. pl. 5.35 Jack Payne en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 Zangvoordracht. 7.30 BBC-Midland-orkest. 8.30 Van Phillips en zijn 2 orkesten. 9.00 Cau serie over Shakespeare. 9.20 Berichten. 9.40 Orgespel. 10.05 Muzik. causerie. 10.20 Kerk dienst. 10.40 BBC-Theater orkest mmv. soliste. 11.35 BBC-dansorkest. 11.50—12.20 Dansmu ziek (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 9.50 Orgelconcert. 11.20 Symphonieconcert. 1.35 Zang. 1.50 Vervolg concert 1.35 Zang. 1.50 Vervolg concert. 3.00 Gram. pl. 4.50 Radiotooneel. 8.20 Zang. 9.05 Solistenkwintet v. d. Garde Républicaine en solisten. 10.05 „Le charbonnier", operette. KEULEN 456 M. 5.50 Sachsen-orkest. 7.50 Omroepkleinorkest 8.50 Gram. pl. 9.20 Volksliederenconcert. 11.20 SA-Orkestconcert. 12.35 Omroeporkest. 3.20 Omroepkleinorkest. 4.50 Kamermuziek. 5.20 Militair concert 6.20 Gram. pl. 7.30 Omroep orkest. 8.05 Radiotooneel met muziek mmv. van het Omroeporkest. 9.5011.20 Willy Gie- bel's dansorkest.. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Cabaret. 1.00 Omroep orkest 1.30 Salonorkest. 1.50 Cabaret. 2.00— 2.20 Gram. pl. 5.20 Kleinorkest en Gram. pl. 6.50 en 7.20 Gram. pl. 8.20 Symphonieorkest. 10.3011.20 Gram. pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Om roeporkest. 1.50—2.20 en 5.20 Gram. pl. 6.35 Kleinorkest. 7.35 Gram. pl. 8.20 Omroeporkest. 8.50 Waalsch Cabaret. 9.35 Omroeporkest. 10.30—11.20 Omroepdansorkest. DEUTSCIILANDSENDER 1571 M. 7.35 Gram. pl. 7:50 gevarieerd programma. 9.20 Berichten. 9.40 Sportreportage, 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Dansmuziek (gr. pl.)

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3