Huurstaking ten einde. /CHEEP/ BEVERWIJK. Bevredigende oplossing voor beide partijen. Op onverwachte wijze is een einde gekomen aan het conflict, dat gerezen was tusschen de bewoners van het zoogenaamde Pruysdorp en de N.V. Januarius, de eigenaresse dezer wo ningen. De eisch van de bewoners, om den ontslagen opzichter, welke ontslag kwestie aanleiding werd tot het ge schil, weer in dienst te nemen, werd niet ingewilligd. Wel verklaarde de directie zich bereid den man een schadeloosstelling te geven. Nadat Dinsdagmiddag een bespreking was gehouden tusschen de directie der N.V. Januarius en het comité, werd des avonds in het N.A.S.-gebouw aan den Munnikenweg een zeer druk bezochte vergadering gehouden van de bewoners. De heer E. de Ruijter heeft allereerst de resultaten van de gevoerde onderhandelingen medegedeeld. Aan het conflict was op een voor beide partijen bevredigende wijze een einde gekomen. De eisch, om den ontslagen opzichter weer in dienst te nemen, lïeeft de directie afgewezen, daartegenover verklaarde zij zich bereid den heer Satony een schade loosstelling te verleenen in den vorm van drie maanden salaris. Een deel van de waar borgsom, dat hij nog te vorderen had, is in- tusschen terugbetaald. Voorts worden alle maatregelen, die de directie intusschen tegen de huur ders, die weigerden te betalen, had getroffen, ingetrokken. De huurbedragen, die de gemeente gedurende de laatste twee weken van de steungelden heeft ingehouden, zul len aan de directie worden overge dragen. De heer De Ruyter was verder van mee ning, dat de directie wel een andere ziens wijze op het gerezen conflict had gekregen, namelijk deze, dat de huurstaking" inder daad berustte op overwegingen van solidari teit met den ontslagen opzichter en dat het geen „opstootje" gold, zooals men het wel wilde doen voorkomen. Na deze mededeelingen, die aller instem ming verwierven, werd met algemeene stem men besloten, de tijdens het conflict opge richte vereeniging van huurders te laten voortbestaan. Er werd onmiddellijk een be stuur gekozen, waarin zitting kregen de heeren E. de Ruyter, R. van der Kolk, R. Valk, G. Langendijk en J. Stappers. Verder werden de heeren S. Doustra, B. Boeree en C. Heitink benoemd tot leden van een controle-commissie. Men wil deze vereeniging niet beperken tot het Pruysdorp, maar haar werkterrein over de geheele gemeente uitstrekken. Deze ver eeniging beoogt het tot stand brengen van een betere verhouding tusschen huurders en verhuurders. De voorzitter, de heer N. Pannevis, dankte in zijn slotwoord allen voor de betoonde acti viteit, hij hoopte, dat de nieuwe vereeniging met succes werkzaam zal zijn. LEZING OVER GLASBLAZEN. Voor de leden van de af deeling Beverwijk en omstreken van de Nederlandsche Vereeni ging van Huisvrouwen heeft de heer H. Dau- dey in het gebouw „Harmonie" een interes sante lezing gehouden over kunstglasblazen. Spreker ging daarbij ver terug in de his torie, want reeds de oude Macedoniërs en Grieken verstonden bedoelde kunst. Bekend is, dat de Macedoniërs glas vervaardigden van soda en woestijnzand. Het was natuurlijk handwerk en het merkwaardige is, dat juist in de kunst van het glasblazen het hand werk de voornaamste factor is gebleven. Bui zen b.v, worden toch nog altijd met de hand getrokken. Uitvoerig behandelde de heer Daudey het kleuren van verschillende soorten glas. dat door metalen, vaak zelfs kostbare zooals goud en zilver, geschiedt. De heer W. van Gellecum heeft daarna la ten zien, hoe de glasblazer een sierlijk vaasje of een plastiek maakt. De dames waren voorts in de gelegenheid een aantal van glas ver vaardigde voorwerpen te bezichtigen. AANBESTEDING B. en W. hebben Dinsdag ten raadhuize aanbesteed Grond-, bestratings- en rioleringswerken in verband met de verbetering van den Van Ogtropweg en den Hoogeweg in de afdeeling Wijk aan Zee. Ingeschreven werd als volgt: Firma Die naar en Zn., IJmuiden f 9487: Chr. de Goede, Wijk aan Zee f 8998; N.V. Jobo, Heemskerk f 8975; Gebrs. Sohous, Leiderdorp f 8955; Fa. Halem en Doornik, Leiden f 8740; M. Klein en Zonen, Assendelft f 8579; C. Nelis, Bever wijk f 8500; J. J. Groot, Alkmaar f 8490: Smalleganger en Bax, Haarlem f 8228; W. H. Klos, Santpoort f 8190; Firma Oddeus, Soes- terberg f 7760; N.V. Basalt Maatschappij, Zaandam f 7730; J. M. Tromp, Beverwijk f 7490; G. den Adel, Velsen f 7450; N. V. Boe sewinkel, Nijmegen f 6740; Ph. Schram, Be verwijk f 6579; J. P. v. d. Haak, Amsterdam f 6500; Firma P. J. van' Vuuren, Beverwijk f 5930. De gunning is aangehouden. Concert Geheelonthouderskoor D. O. V. Medewerking van den Volksdanskring. Het nog jonge koor der geheelonthouders „Door Onthouding Vereenigd", dat in het ge bouw „Odeon" een uitvoering gaf, mocht dit voor een goed bezette zaal doen. Onder de vele aanwezigen waren afgevaardigden van zuster verenigingen uit Krommenie. Amsterdam en Zaandam. De voorzitter, de heer G. Sluis, deed een be roep op aller medewerking, teneinde door het winnen van donateurs het koor te steunen. D.O.V. zong ter introductie een der nieuwe composities van den dirigent den heer P. J. Potgieser, n.l. „De Daad", die met „Levens lied" van Hazenbosch en Olman's „Sneeuw" het eerste en lichtere deel van het programma vormde. Achtmaal heeft D.O.V. geconcerteerd en tweemaal met succes aan een concours deel genomen. Het eenvoudige lied „De Daad" en „Levens lied" deden hooren, dat er opvallend mooie, diepe bassen bij D.O.V. staan; de uitspraak heeft dir. Potgieser zeer duidelijk gehouden. Het zware gedeelte (de alten en bassen) klon ken beter dan de andere registers, waarvan de tenoren nog te veel op zich zelf stonden. Het strijdlied „De Daad" zong men zonder eenige inspiratie, .Sneeuw" had beduidend frisschere kwaliteiten, terwijl men ook de nuanceeringen daarbij beter in acht nam. „Waak Op" zat er blijkbaar nog niet vast in; het ging vrij aarzelend. Potgieser's „Uittocht- marsch" heeft compositorisch geslaagde pas sages en werd vlot en vaardig gezongen; de sopranen sloegen er een goed figuur in. Het is de beschavende leiding van den diri gent best toevertrouwd, de klank van de regis ters onderling nog te veredelen en het zingen met meer zelfvertrouwen te doen geschieden. Fraai van klank was „Wilmink's lied", een der beste werkjes van D.O.V.-Het was vast van toon en stevig van rhythme en nuance. „Adeste", dat het vrouwenkoor beheerscht ten gehoore bracht, gaf als geheel een zeer aannemelijken koorklank; Roeske's „Lente zang" verried reeds bij den inzet de muzikale visie van den heer Potgieser, die eer van zijn studie met D.O.V. had. De klankvorming is het onderdeel, dat het ensemble stevig bestudeeren moet; het is, vooral in de mannenstemmen, dikwijls nog niet gaaf genoeg. Maar dat komt nog wel. De heer Tom Korte (viool) voerde met piano begeleiding Haydn's Vioolconcert in G-groot uit. Technisch was het wel goed, maar de violist was nog niet „los" van het muziekblad, zoodat het geheel schoolsch aan deed. De in nerlijke bezieling, die een oud werk als dit weer tot nieuw leven brengt, is nog niet aan wezig. Geen wonder, dat dan een recital het publiek lang valt. We hadden den pianist gaarne een beter instrument gegund; hoewel zijn spel gedeci deerd was, had het niet de distinctie, welke Haydn vraagt. In het accompagneeren van de dansgroep toonde Wout Meijer zich van een sterkere zijde en voelde hij zich kennelijk beter thuis. Raff's „Cavatine", waarin qua streek ver schillende slippertjes gemaakt werden, bracht den violist meer succes, omdat het binnen zijn bereik lag, evenals Mozart's „Menuet". „Kleine Nachtmusik" was door de aanslag van den pianist ongenietbaar. Monti's „Czardas" als toegift kreeg veel bijval. De Volksdanskring V.O.K.A. uit Amsterdam verleende verder zijn medewerking. Wout Meijer leidde de demonstratie met enkele toe lichtende woorden in, ter verduidelijking van de volksdansen in 't algemeen. Als eerste zagen we een uitstekenden „picking-up sticks", een typischen dans, welke schrijver dezes vorig jaar als heel gewone, al gemeene dans heeft zien dansen op een dans avond in een afgelegen dorpje in de Schotsche Hooglanden. Wel een bewijs hoe de traditie daar nog voortleeft en er den tijd heeft doen stilstaan. Behalve de reidansen Churchbells, Square-rig, Rosamond, en een Morris-solodans uit Engeland voerde de V.O.K.A. ook de Duit- sche paar-dansen als polka en quadrille, en een Noorsche ballade-dans uit. Het geheele optreden van den kring maakte een soepelen, gedisciplineerden en bestudeer den indruk en vond een welverdiend hartelijk onthaal. W. PROPAGANDACLÜB „PATER PRO". Donderdagavond wordt in de St. Jozefzaal aan den Arendsweg een vergadering gehou den tot weder oprichting van de R.-K. Pro- pagandaclub „Pater Pro" DE TELEFOON WORDT DUURDER De abonnés op het telefoonnet hebben van de administratie bericht ontvangen, dat de maandelijks verschuldigde abonnementsgel den met ingang van 1 Maart a.s. met f 0.50 worden verhoogd. Deze verhooging is een gevolg van de toeneming van het aantal aan sluitingen op het telefoonnet hier ter plaatse. WIJZIGING IN DE STEMPELTIJDEN. Met ingang van de week van 22—27 Fe bruari zal een nieuwe regeling voor het stem pelen van de ongeorganiseerde werklonzen worden ingevoerd. De stempel tij den worden thans als volgt: Donderdag: vrouwelijke werkloozen van 1112 uur; mannelijke beneden 18 jaar 34 uur; mannelijke wonende te Heemskerk 34 uur in het gebouw der K. S. A.; mannelijke te Wijk aan Zee in het stempelgebouwtje 2.30 —3 uur. Vrijdag: Mannelijke werkloozen wier na men beginnen met de letters A, B en C van 10—10.30 uur. D, E, F, G en H. 10.30—11 uur; I, J, K, L en M 11—11.30 uur; N, O, P, Q, R. II.30—12 uur; S en T 3—3.30 uur; U, V en W 3.304 uur. Voor Vrijdag 19 Februari gelden de stempel- tijden nog als gewoonlijk. JAARVERGADERING VAN DE HANZE. De plaatselijke afdeeling van de R.K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze" hield Dinsdagavond in het gebouw van de K.S.A. haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer W. J. Lubbers, bleek, dat het aantal leden gelijk was geble ven aan dat van 1935, namelijk 117. De heer H. van Doorn bracht het financieel rapport uit. De inkomsten waren f 1178,25, de uitgaveen f 1158,77, batig saldo 19,48. Dit bedrag werd met het vorige saldo verhoogd tot f 246,94. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende bestuursleden, de heeren H. van Doorn, Th. Kuijs en W. J. Lubbers, herkozen. Van de aandeelen van het Hanze-vaandel werden uitgeloot de nummers 44, 60 46, 81 en 57. Nadat een verslag was uitgebracht van de najaarsvergadering van den Centralen Raad, werden besprekingen gevoerd over de uitgifte van korting-zegels. Hoewel, blijkens mededee- ling van den voorzitter, het bestuur daarvan geen voorstander is, dwingen de omstandig heden er toe tot het invoeren.van kortingze gels over te gaan. Dit zal dan geschieden in samenwerking met de Winkeliersvereeniging „Eendracht Maakt Macht". De Hanzeleden gaven aan dit voorstel hun goedkeuring. Ter vergadering gaven zich reeds 14 deelnemers op. De voorzitter, de heer N. J. Out, heeft ver volgens eenige mededeelingen gedaan over het borgstellingsfonds. De pogingen om een plaatselijk fonds te stichten, zijn niet ge slaagd. De financieele toestand van de gemeente is van dien aard, dat de regeering deze uitga ven niet toestaat. Voor aansluiting bij het borgstellingsfonds te. Haarlem voelde spr. niets. De gemeente zou daarvoor f 2500 moeten storten in het stichtingsfonds en een bepaald bedrag per inwoner moeten bijdragen. Voor den Beverwijkschen middenstand ver wacht spr. daarvan niet veel heil, wanneer hij in aanmerking neemt, dat in Haarlem slechts 4 aanvragen van de 90 werden ingewil ligd. De kans, dat in Beverwijk geholpen wordt moet dus al zeer gering worden ge acht. Spr. heeft op het betrokken departement deze aangelegenheid besproken en er op aan gedrongen dat alsnog 'n plaatselijke regeling mag worden getroffen. Afgewacht moet nog worden, hoe de minister daaromtrent zal be slissen. Tenslotte wilde de voorzitter er nu reeds de aandacht op vestigen, dat de afdeeling in April 1938 haar zilveren jubileum zal herden ken. Tenslotte heeft de geestelijke adviseur, kape laan Dr. F. Holthuizen, aangedrongen op de vorming van een kern. TELEFOONPAAL GESNEUVELD. Een telefoonpaal, staande op den hoek van den Wijkermeerweg en den Kanaalweg, is gevallen als slachtoffer van het verkeer. Een automobilist was zoo onfortuinlijk den paal omver te rijden. Hij zal de schade moe ten vergoeden. Het ergste was evenwel, dat de abonnés in den polder eenigen tijd niet van hun tele foon gebruik konden maken HET TWEEDE CONCERT VAN ZANGLUST. Het bestuur van het mannenkoor „Zang- lust" verzoekt ons mede te deelen, dat het concert, op Donderdag 25 Februari in het Kennemer-Theater uitsluitend gegeven zal worden voor de donateurs, de kunstlievende leden en introducés. Instrumentale medewerking aan dit con cert 'verleent de Harmoniekapel „De Een dracht" uit Velsen, dirigent Gerard H. Boedijn. WIJK AAN ZEE R.-K. VOLKSBOND. Dinsdagavond vergaderde in restaurant Sonnevanck de afdeeling Wijk aan Zee van den R.-K. Volksbond. Nadat de voorzitter, de heer N. van Keulen, met een korte inleiding de vergadering had geopend, bracht de penningmeester verslag uit over den financieelen toestand der afdee ling. 't Kassaldo bedroeg ruim f 16. Hierna kwamen achtereenvolgens de penningmees ter der onderaf deelingen: Diocesane Inkoop- Centrale Haarlem, Herwonnen Levenskracht en het Begrafenisfonds aan het woord. Allen werd na het verslag der kascommissie dé charge verleend voor het beheer. De aftredende bestuursleden de heeren Ph. van Gooi, 'F. Bol en Jac. van der Mey werden bij acclamatie herkozen. In de vacatures werden bij enkele candidaatstelling de hee ren S. Bol Jr. en J. van der Mey Lzn, be noemd. De leden werden thans reeds in de gele genheid gesteld deel te nemen aan het spaarfonds voor de Rome-reis, welke zal plaats hebben in 1941. In de plaats van het aftredende lid der kascommissie werd gekozen de heer Th. de Boer. Bij de rondvraag werd de aandacht van het bestuur gevestigd op de we; kloozen-com- missie, om langs dezen weg ook voor de werkloozen te Wijk aan Zee goedkoope groen ten enz. te verkrijgen. Ook kwam het Zie kenfonds ter sprake. Het bestuur deed toezegging binnenkort in een ledenvergadering deze zaak nader te bezien. Voor de onderafdeeling Diocesane Inkoop- Centrale Haarlem werd een commissie be staande uit de heeren P. Bol. Ant. Schellevis, Alb. Schellevis, Fr. Bol en Fr. v. der Meij, be noemd, om in deze meer eenheid te brengen. De vergadering, welk een zeer vlot verloop had was goed bezocht. HEEMSKERK WOENSDAG 17 FEBR. 1937 HONDENBELASTING. In de laatste vergadering van de afdeeling Heemskerk van Bloembollencultuur werd weer eens geklaagd over losloopend e" hon den. In verband hiermede verdient het aan beveling de eigenaars van honden te wijzen op de navolgende bepalingen der Hondenbe- asting-verordening, zooals deze in de laatst gehouden raadsvergadering is gewijzigd: 1. De belasting bedraagt f 12 voor eiken hond. 2. Dit bedrag wordt verminderd tot f 3 voor eiken hond, uitsluitend gehouden ten dienste van den landbouw of eenig bedrijf van nij verheid, of ter bewaking van gebouwen, er ven, vaartuigen of woonwagens. Indien honden, voor welke de verminderde belasting verschuldigd is, op den openbaren weg vertoeven, tenzij dit noodig is voor het doel waarvoor zij worden gehouden, is de volle belasting verschuldigd. Deze laatste bepaling moge derhalve een waarschuwing zijn de honden vast te houden, daar men anders f 12 belasting voor zijn hond moet betalen. BLOEMBOLLENTENTOONSTELLING. Nog steeds komen er prijzen binnen voor de bloembollententoonstelling. Van de bloem bollenveiling „West Friesland" één kleine gouden medaille en van den heer A. Ver- duyn Jr. te Lisse f 10. In het eere-comité heeft alsnog zitting ge nomen de Zeereerw. heer L. C. v. d. Nouwe- land, Pastoor alhier. GOUDEN ECHTPAAR. Onder groote belangstelling herdachten P. Lensen en Maart je Pekel den dag, dat zij 50 jaar geleden in den echt werden verbonden, 's Morgens half negen werd een H. Mis in de parochie-kerk opgedragen. In den loop van den dag kwamen behalve Burgemeester Vreugde en Pastoor v. d. Nouweland nog vale anderen feliciteeren. Ook werden vele schriftelijke gelukwenschen ontvangen. Des avonds werd door het fanfarecorps „St. Cae- cilia" een serenade gebracht. Hillen's Sigarenfabriek wordt gesloten. Aan het personeel ontslag aangezegd. Liquidatie van het filiaalbedrijf gaf groote verliezen. Chauffeur dacht dat trein zou stoppen. Vergissing had niet te ernstige gevolgen. Auto op onbewaakten overweg vernield. Dinsdagavond omstreeks zeven uur is op den onbewaakten overweg te Zenderen een personenauto door een goederentrein gegrepen. De bestuur der van de auto, B. uit Ootmarsum, had even voor den overweg een acht tal dames bij 't retraitehuis afgezet. Toen hij bij den onbewaakten over weg gekomen, den trein zag naderen, meende hij, dat deze bij de halte Zenderen zou stoppen. Dit bleek ech ter niet het geval te zijn, met het gevolg, dat de auto door den .trein werd gegrepen en over eenigen af stand werd meegesleurd. De gevolgen waren gelukkig niet ernstig. B. werd geheel ongedeerd uit den zwaar ge- havenden wagen gehaald. Toegeschoten spoorbeambten hebben de auto, welke den trein den doorgang versperde, van de baan gezet, zoodat het ongeval slechts een kleine vertraging voor den trein oplever de De Pakoe Alam overleden. DJOCJAKARTA, 16 Februari. (Aneta- A.N.P.) Z.H. Pangeran Adipati Ario Pakoe Alam de 7de, hoofd van het Pakoe Alamsche huis, is heden om 16 uur 27 plaatselijken tijd overleden. Zijn oudste zoon, Pangeran Ario Praboe Soeriodilego, die zijn vader ver tegenwoordigd heeft bij het huwelijk tusschen prinses Juliana en Prins Bernhard, maakt momenteel een reis door Europa. Kas ten eigen bate geleegd. Penningmeester van ziekenfonds te Spakenburg in zorgen. Toen twee bestuursleden van de vereeni ging „Ziekenzorg" te Spakenburg bij den se cretaris-penningmeester, den heer H. de J.. de kas controleerden, kwamen zij tot de ont dekking, dat deze geheel leeg was. De func- tionnaris bleek zich te hebben schuldig ge maakt aan verduistering van een bedrag van ruim drieduizend gulden. De heer de J„ die een groothandel in visch drijft, heeft bekend het geld voor zijn zaak te hebben gebruikt. Ofschoon van het ge beurde geen aangifte is gedaan, heeft de po litie toch een onderzoek ingesteld en tegen den heer de J„ die gunstig bekend stond, pro ces-verbaal opgemaakt. Naar wij vernemen, zal de N.V. A. Hillen's Sigaren- en Tabakfabriek te Delft a.s Donderdag worden atop gezet Met ingang van dien datum is het geheele personeel ontslagen. In December werkten er in het be drijf nog driemonderd personen, thans honderd zestig. Op de agenda voor de op 22 Februari te houden algemeene vergadering van aandeel houders komt o.m. voor het voorstel tot het aanbieden van een accoord aan crediteuren en een voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan de directie. Men deelt de Tel. mede, dat de sigaren fabriek ruim voorzien was van orders en dat de gang van zaken uitzicht gaf deze bin nen korten tijd loonend te kunnen voeren. De liquidatie van het filiaalbedrijf gaf groote verliezen en omzetting daarvan stoornis in de behoefte aan geldmiddelen. Het gevolg daarvan was, dat tot surséance van betaling moest worden overgegaan. De gevolgen van deze surséance-aanvrage waren zoodanig, dat het niet wel mogelijk werd geacht het bedrijf verder te blijven financieren. Misrekening kost een menschenleven. Jongen door auto gedood. Dinsdagochtend om half twaalf is op den Utrechtschestraatweg nabij de Liesboschbrug te Jutpliaas een veertienjarige jongen door een personen-auto aangereden en gedood. Op genoemd tijdstip was de brug openge draaid en aan weerszijden stond een groot aantal wandelaars, wielrijders en automobi listen te wachten. Toen de brug weer dicht gedraaid was, naderde uit de richting Jut- phaas een personen-auto, waarvan de chauf feur meende, nog voor het verkeer, komende van de brug, den Kanaalweg "op te kunnen rijden. Deze berekening was onjuist met het gevolg, dat genoemde jongen door het rechter voor-spatbord van de auto werd gegrepen en tegen de rechter-voorruit van het zij-portier werd geslingerd. De knaap was vrijwel op slag dood. ACHTMAAL UITGEWEZEN, MAAR STEEDS WEER TERUGGEKEERD. De 28-jarige Duitsche verpleegster A. G., laatstelijk wonende te Haarlem, thans gedeti neerd wegens diefstal, is reeds achtmaal door de politie over de grens gezet, maar telkens keerde zij, zoo spoedig als er maar kans toe was, terug. Thans stond zij voor de Haagsche rechtbank terecht wegens diefstal van een koffer, een toiletkoffer, kleedingstukken en lepeltjes, ge pleegd te Wassenaar. Op de vraag van den president, welke de reden was, dat verdachte telkens opnieuw in ons land terugkeerde en waarom zij diefstallen pleegde, bleef zij het antwoord schuldig, zij zeide veel spijt van het gebeurde te hebben. Het O.M. eischte een jaar gevangenisstraf. f 12 millioen voor tuinbouw onvoldoende. De heeren Kampschöer en Groen hebben enkele vragen gesteld aan den minister van landbouw en visscherij, waarin zij als hun meening te ken nen geven, dat de tuinbouwsteun ad f 12 millioen niet voldoende is om in den nood te voorzien. De vragen luiden: 1. Is het den minister bekend, dat de vierde voorschotuitkeering krachtens de steunrege ling voor den tuinbouw tot een bedrag van f 2.400.000 voor belanghebbenden een bittere teleurstelling is geworden, daar zij hoopten een uitkeering te ontvangen welke eeniger- mate den grooten nood zou kunnen leni gen? 2. Is de minister niet van meening, dat met een steunbedrag van f 12.000.000 in totaal, in verband met de zeer slechte bedrijfsresulta ten, onmogelijk kan worden volstaan? Is de minister bereid het bedrag te ver- hoogen? 3. Weet de minister, dat in menig tuinders gezin gebrek is aan kleeding, schoeisel, zelfs aan brood, en is de minister op de hoogte van het standpunt dat bijv. maatschappelijk hulpbetoon van 's Gravenhage inneemt, welke instelling op principieele gronden weigert aan deze categorie van menschen steun, in welken vorm ook, te verleenen, omdat de tuinbouw steun, van regeeringswege gegeven, bedoeld is als steun, voldoende voor de instandhouding van het bedrijf en ook van het gezin? 4. Is de minister bereid, in overleg te treden met zijn ambtgenoot van binnen- landsche zaken om een betere toepassing van de maatschappelijke hulp voor deze gezin nen te verkrijgen? •.fJMNEDö HOLLANDAMERIKA LIJN. Lochkatrine, Vancouver n. Rott. 15 te Port land O. Spaarndam, Philadelphia n. Rott. 15 te Nor folk. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, Benisaf n. Vlaard. p. 15 Ouessant 17 (n.m.) verw. Rozenburg, 16 van Sfax te Vlaardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (uitr.pass. 13 Dungeness. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Springfontein (uitr.) pass, 13 Dungeness. Reggestroom, W.-Afrika n. Amst. via Ham burg 16 v. Rott. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Nijkerk (thuisr.) 16 te Antwerpen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Simon Bolivar, 16 v. West-Indië te Amst. Orion, 16 v. Amst. te Aarhuus. Ulysses, Constantza n. Amst. 16 v. Izmir. Pluto, 16 v. Amst. te Gothenburg. Boskoop, Chili n. Amst. 16 te Liverpool. Juno, 16 v. Patras te Piraeus. Euterpe, 15 v. Amst. te Bordeaux. Triton, Beyrouth n. Amst. 16 (12 midd.) 60 mijl O. van Malta. Berenice, 16 v. Amst. te Hamburg. Achilles, 15 v. Portimao te Genua (verb.) Ariadne, 16 v. Aarhuus te Amst. Aurora, 15 van Lissabon n. Genua. Barneveld, Amst. n. Chili p. 16 (8 v.m.) Lydd Irene, 15 van Curacao n. Puerto Cabello. Juno, 15 van Genua n. Spezia. Oranje Nassau, 15 v. Paramaribo n. Amst. Poseidon, 15 v. Tarragona n. Burritana. Simon Bolivar, Barbados n. Amst. pass. 16 (5.15 v.m.) Lydd. 16 (8 n.m.) te Amst. verw. Stuyvesant, 15 van West-Indië te N,-York. Deucalion. Amst, n. Piraeus p. 13 Dungeness. Flora, 13 van New-York naar Inagua. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Saliand (uitr.) 15 te Rio de Janeiro. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwa'n. 14 v. Buenos-Ayres n. Rott. Aldabi, 14 v. van Hamburg n. Rott. Alpherat (thuisr.) p. 15 Fernando Noronha. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (thuisr.) p. 15 Ouessant. Sitoebondo (uitr.) p. 16 Gibraltar. Slamat, 16 van Batavia te Rotterdan- Sibajak (uitr.) 16 te Singapore. Soekaboemi (uitr.) 16 van Suez. Dempo (uitr.) 16 van Gibraltar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan (thuisr. 16 van Havre. Chr. Huygens (uitr.) 16 v. Port Said. Salabangka (thuisr.) 15 v. Liverpool. STOOMVAART MIJ- OCEAAN. Aeneas, Japan n. Rott. 15 te Singapore. Melampus, Batavia n. Amst. 16 v. Padang. Clytoneus, 14 v. Batavia n. Amst. te Londen. Benarty, 16 van Otaru te Rott. Glenaffaric, Dairen n. Rott. 15 te Londen. Benavon, Otaru n. Rott. 12 v. Manilla. Glengarry, Dairen n. Rott. 15 v. Cebu. Glenfinlas, 15 v. Dairen n. Rott. Flintshire, Dairen n. Rott. 14 v. Penang. Alcinous, Amst. n. Batavia p. 14 Beachy Head. City of Salisbury, Dairen n. Rott. 16 van Aden. City of Kimberley, Japan n Rott. 16 te Kolanbagan. IJsberichten. Naar uit Hamburg gemeld wordt is eir voor de kustvaart nog steeds geen verbetering in getreden omdat de schepen, bestemd voor ha vens aan de Oostzee, te kampen hebben met den grooten ijsgang. In de afgeloopen week kwamen er 12 schepen de Elbe binnen, terwijl er 18 in genoemde periode konden vertrekken Op het oogenblik ligger er niet minder dan. 233 kustvaartscheepjes op lading te wachten! AANGEKOMEN. 15 Februari: Cimbria s.s. Gdynia Texelstroom s.s. Liverpool Afon Dulais s.s. Swansea Zonnewijk s.s. La Plata Agamemnon s.s. Middell. Zee Midsland s.s. Swansea Hercules s.s. Hamburg Edle s.s. Britonferry 16 Februari: Ariadne s.s. Kopenhagen Binnendijk s.s. Rotterdam Normand ia s.s. Rotterdam Burgundia s.s. Gothenburg Sambre m.s. Parijs Baron Dunmore s.s. Huelva T'neaoo s.s. Fowey Lampas s.s. Curasao Simon Bolivar s.s. West Indië VERTROKKEN. 15 Februari: Barneveld s.s. Chili (via Curasao) Britanica s.s. Antwerpen Fort Lamy s.s. Duinkerken 16 Februari: Borgholm sa. Oslo ÏJzerverscheping. Het Nederlandsche stoomschip „Binnendijk" Kwam Dinsdagmorgen van Rotterdam bij het Hoogovenbedrijf aan om een lading ijzer in te nemen, bestemd voor Boston (V. S.). Alvo rens derwaarts te vertrekken zal het eerst nog weer de haven van Rotterdam binnenloopeai om verder stukgoed bij te laden. TTr.L ,r Groote diepgangen. Het Maandagavond naar Chili (via Curacao) vertrokken Nederlandsche stoomschip Barne veld passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,2 Meter. Het met benzine alhier aangekomen Noor sche tank-stoomschip „Lampas" passeerde alhier van Curacao naar Amsterdam met een diepgang van 8,7 Meter. De ..Svenska Lloyd". over het afgeloopen jaar heeft de „Svenska Lloyd een netto-winst gemaakt van Kr. 1.011.188 tegen Kr. 6*0.956 Jn het jaar te voren. Er wordt e*»n dividend v?.n 5 pet. uitge keerd tegen 4 pet. in het voorafgaande jaar. DE BEVERWIJKSCHF HARMONIEKAPEE NA rmTO'-pq De Beverwijksche Harmoniekapel heeft be sloten deel te nemen aan het muziekconcours uitgeschreven door de Muziekvereeniging .Nieuw Voorwaarts" te Baarn. De kapel zal op den Tweeden Pinksterdag uitkomen in de superieure eere-afdeeling.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5