n behangsels ir::rt Michael, Roemenië's populaire kroonprins. R&D brengt w „FIXA-COLOR" geKeim LUIDSPREKERS Personeel gevraagd Lessen Personeel aangeboden PONDERDAG 18FEBR.'1937 Nieuwe vliegtuigen voor Nederland en Indië. L. M. en K. N. I. L. M. koopen elk drie Lockheedtoestellen. 's GRAVENHAGE, 17 Februari. Na de succesvolle resultaten, door de Nederlandsehe luchtvaart bereikt met de Amerikaanse he Douglas vliegtuigen, zal thans een nieuw Amerikaansch vliegtuigtype zijn intrede doen in de luchtvaart van Nederland en koloniën. De K. L .M. heeft namelijk besloten tot aankoop van drie Lockheed super electra-vliegtuigen, waarvan twee be stemd zullen zijn voor den dienst in West Indië, terwijl het derde vliegtuig voornamelijk dienst zat doen hier te lande op de binnenlandsche luchtlij nen der K. L. M. De aflevering der drie bestelde Lockheedvliegtuigen kan in den loop van den komenden zomer te gemoet worden gezien. Van de zijde der K, N. I. L. M. vernemen wij, dat deze maatschappij eveneens heeft besloten tot aankoop van drie Lockheed-toes tellen van het type Super Electra, voor den dienst in Oost Indië, waar tot nog toe gevlo gen- wordt met Fokker-vliegtuigen en twee Douglas D. C. 2 machines. De af levering der drie Lockheed aan de K. N. I. L. M. zal tegen het najaar ge schieden. De Lockheed Super Electra. De Lockheed Super Electra is het nieuwste product van de Amerikaansche Lockheed- fabrieken der Lockheed Aircraft Corporation fce Burbank, Oalifornië en een verbetering van van de Lockheed Electra, die in Europa voor de eerste maal werd aangekocht door de Pool- sche luchtvaart maatschappij. De Super Electra is een twee-motorig meta len verkeerstoestel, een vrijdragende midden- dekker van een lichte aluminiumlegeeringDe vleugels hebben een spanwijdte van 19.96 meter, de lengte van het toestel is 13.40 meter en de hoogte 3.49 meter. De ruime cockpit is voorzien van een dubbele stuurinrichting. De cabine is uiterst gerieflijk ingericht en zal waar de K. L. M. vliegt met een bemanning van drie personen, ruimte bieden aan elf pas sagiers. De lengte van de cabine is 5.80 meter, de hoogte 1.91 meter en de breedte 1.66 meter. De wanden zijn gevuld met geluiddempende stof, zoodat het geluid der motoren in de ca bine tot een minimum is beperkt. De voor Nederland bestemde machines zul len elk worden uitgerust met twee Wright- motoren van het type cyclone F. 52, elk met een capaciteit van 760 P.K. en in den start een vermogen van 875 P.K. Deze geven het vliegtuig op een hoogte van 1770 meter een maximum-snelheid van 400 K.M. per uur en bij een motorvermogen van 2 maal 450 P.K. op een hoogte van 3000 meter een kruissnelheid van 342 K.M. per uur. Het benzineverbruik bij kruissnelheid bedraagt, 1,2 Liter per K.M. en is dus uiterst zuinig. Bij proefnemingen is gebleken, dat de machine op een motor nog kon stijgen tot 3000 meter. De vleugels, die een totaal oppervlak heb ben van 51,2 vierkante meter, zijn voorzien van Lockheed Fowler-landingsklappen, die het stijgvermogen aanzienlijk vergrooten, ter wijl de landingssneLh eid door de remklappen be langrijk wordt vertraagd. „Hertog Hendrik" gedeeltelijk aan den grond geraakt. Geen onmiddellijk gevaar. 's GRAVENELAGE, 17 Februari. Het opleidingsschip Hr. Ms. „Hertog Hendrik" is op een oefentocht in de Middellandsche Zee hedennacht door krabben van het anker, gedeeltelijk aan den grond geraakt aan de oost zijde van Delos Harbour in de Cyla- den. Er is geen onmiddellijk gevaar. Sleepboothulp uit Athene wordt afge wacht. Het Prinselijk Paar op Mittersill. Feestverlichting ter eere van de hooge gasten. Koningin komt morgen op het kasteel. ZELL AM SEE, 17 Februari (A.NP.) Gelijk reeds gemeld, hebben H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bern- hard hun intrek genomen in het kas teel Mittersill, waar zij gisteravond om 10 uur zijn aangekomen. Ter eere van de hooge gasten had men het slot met een aantal schijnwerpers in een fees telijken lichtgloed gezet, zoodat reeds op een afstand van verscheidene kilo meters het in een blanken schijn ba dende kasteel duidelijk zichtbaar was in het omringende nachtelijk duister der bergen. Het kasteel Mittersill wordt regelmatig be woond door „paying guests" der allereerste kringen en ook thans bevinden zich verschei dene voorname gasten in het kasteel, o.a. prins Luitpold van Beieren, prins Windischgraetz, prins Schwarzenberg, prins en prinses Auers- perg, baron Rotschild alsmede een aantal voor aanstaande Engelsehen en Amerikanen. Een der gasten, graaf Czernin begroette het prinselijk paar bij aankomst op het slot. Wat de plannen van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard betreft, is vanmorgen Medegedeeld, dat de dag van vandaag geheel besteed zal worden aan uitrusten van de ver moeienissen der laatste dagen. De broeder van Z.K.H. Prins Bernhard, Prins Aschwin, wordt in den loop van deze week op het kasteel verwacht. H.M. de Koningin nog niet naar Holland. Omtrent de plannen van H.M. de Koningin werd ons medegedeeld, dat zij het voornemen heeft morgen naar Mittersill te komen en een zoodanige wijziging in haar reisplan te brem gen, dat zij niet, zooals oorspronkelijk vastge steld was, reeds Donderdag naar Nederland zal terugkeer en, maar nog ongeveer vijf of zes dagen in Oostenrijk zal blijven, in gezelschap Van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard. Rumoerige tooneelen in een Raadszaal. In de gisteren gehouden raadsvergadering van Nederhorst den Berg (NE.) is het tot heftige tooneelen gekomen tusschen den voorzitter, burgemeester G. graaf Schimmel- penninck en eenige raadsleden, omdat eerst genoemde weigerde, iemand het woord te verleenen, naar aanleiding van een inge komen adres. Dit was afkomstig van een kweekelinge aan de O.L. school, mej. S„ aan wie de toegang tot de school verder geweigerd zou zijn. Naar ons later door een der raads leden werd medegedeeld, was er een strooi biljet verspreid van de Knter nationale) R(oode) H(ulp), waarop als spreekster de vorengenoemde kweekelinge werd aangekon digd. Volgens dat raadslid zou deze aankon diging geschied zijn buiten medeweten van mej. S. In het adres, dat de voorzitter den raads leden in een zeer snel tempo en nagenoeg on verstaanbaar voorlas, protesteerde mej S. tegen het ontzeggen van den toegang tot de school, daarbij aanvoerende, dat er van een optreden naar buiten harerzijds geen sprake was geweest. Toen de heer Dolman (S.D.A.P.) over dit adres inlichtingen vroeg, antwoordde de voor zitter: „Dit adres gaat buiten de competentie van den raad om en daarom verleen ik het woord er niet voor". De heer Dolman: „Maar 't gaat over de houding van den burgemeester...." De voorzitter hamert steeds luider en roept: „Het punt is achter den rug, 't wordt niet behandeld". Als de heer Dolman het woord blijft vra gen en de voorzitter het hamergeroffel luider laat klinken, blijkt tenslotte, dat eerstge noemde het woord wilde vragen over het adres van den Tuinders-bond, waarop de voor zitter zegt: „Dat is waar, dat had ter tafel moeten komen, maar het was mij door het hoofd gegaan". Het blijkt dan, dat het adres eerst niet te vinden is en nadat een kwartier op de secretarie gezocht is, wordt uitvoerig over dat punt gedebatteerd. Bij de rondvraag komt de heer Dolman terug op het adres van mej. S. Hij vraagt voorlezing van het adres, hetgeen de voor zitter weigert. De' heer Dolman: „Er is een groot onrecht, gebeurd De voorzitter hamert. De heer Dolman: „Weest u toch niet zoo bekrompen. Al heeft de raad hierin niets te zeggen, kunt u toch wel inlichtingen ge ven". Als de voorzitter blijft hameren, zege de heer Blok (A.R.)„Als B. en W. iemand heb ben aangesteld, kunt u dan niet aan de ver tegenwoordigers der burgerij een inlichting geven?" De voorzitter: ,,'t Is een persoonlijke kwestie en gaat buiten den raad óm". De heer Blok: „Ik wil alleen maar De voorzitter (merkbaar ontstemd)„Neen, ik gééf u 't woord niet De heer Blok (zeer verontwaardigd)„Acht u het dan niet gewenscht, dat de raadsleden zoo goed mogelijk worden ingelicht?" De voorzitter: „Als 't tot de competentie' van den raad behoort en anders niet. De heer Blok: „Wilt u mij dan privé in uw kamer een nadere toelichting geven? De voorzitter weigert té antwoorden. Wethouder Nieuwendijk (R.K.)„Laat ik met een enkel woord de zaak toelichten De voorzitter: „Neen, niet over deze zaak". De hamer klinkt steeds boven alles uit De heer Blok: „Mijnheer de voorzitter, 't spijt me dat ik 't zeggen moet, maar u wordt vervelend met uw gehamer". De voorzitter blijft hameren. De heer Blok: ,,U kunt hameren zooveel als u wilt, maar ik wil zeggen dat dit geen manier van doen is". De voorzitter: ,.Ik sluit de vergadering". Geen der raadsleden verlaat de zaal. Allen zijn opgestaan en de heeren Blok en Dolman roepen den voorzitter van allerlei toe. De voorzitter: „U moet oppassen, want de raadsvergadering is gesloten". De heer Blok: „Dan moet u me er maar uit laten zetten. U wilt zeker een politieagent halen. Maar het is geen manier van doen, om de raadsleden als kwajongens te behandelen", De voorzitter begeeft zich naar zijn kamer, sommige raadsleden roepén hem nog iets Tegen het terrorisme in Palestina. Uit Haifa: Er is een protest ingediend tegen de „on bekwaamheid" der regeering bij den dis trictscommissaris door een delegatie van vooraanstaande Arabieren, zulks als gevolg- van de voortdurende daden van terrorisme in de streek. De delegatie bood aar- manschappen ter beschikking te stel len als speciale politiemannen. De dis trictscommissaris zeide. dat het gebrek aan steun, dat de politie ondervindt van den kant van het Arabische publiek, haar taak van onderdrukking van het terrorisme, bemoei lijkt. Naar verluidt zal de politie thans groo teren Arabischen steun krijgen. Zelfmoord-rage in Japan. TOKIO, 17 Februari (D.N.B.-A.N.P.) Acht leden van de politiek-religieuse secte „Wij willen sterven", die een onderdeel vormt van de bekende Nitsjoren-secte, zijn gister avond in een motorboot in de haai van Tokio spoorloos verdwenen. Men neemt aan dat zij vrijwillig den dood zijn ingegaan. Vijf an. derde aanhangers dezer sec-te trachten midden op straat harakiri te plegen, en wel voor de woning van den minister-president Hajasji, voor het keizerlijk paleis, voor den Rijksdag en voor het hoofdbureau van politie. Men neemt aan, dat zij hiermede wilden wijzen op hun politieke opvattingen. Het politierapport ver meldt, dat hier sprake is van ziekelijk aan gelegde secte-aanhangers. Als vijfjarige op den troon. Hugo Meisl overleden. WEENEN, 17 Februari (A.N.P.) De bekende Oostenrijksche voetballeider Hugo Meisl is aan de gevolgen van een beroerte plotseling overleden. Kroonprins Michael van Roemenië, die eenigen tijd hij zijn moeder, Prinses Helena, in Florence door bracht, werd onlangs vrij ernstig ziek. In allerijl werd hij naar het ziekenhuis gebracht, waar hij de crisis gelukkig doorstond. Thans is hij weer vrijwel hersteld. De berichten over de verbetering van zijn toestand zijn door de bevol king van Roemenië met de groot ste vreugde ontvangen. In het wintersche zonnetje wapperen in Boekarest de vlaggen in den wind. In een rechte lijn zijn de vaandeldragers van het leger aangetreden. Er ligt een zekere spanning over het geheele veld. Dade lijk zal de koning komen. Eindelijk verschijnt koning Carol. Zijn witte officiersmantel, waar op aan den rechterkant een groot gouden kruis prijkt, wappert om hem heen. Achter hem aan komt een jonge officier met een ath- letisch gevormd lichaam. Deze jonge man is breedgeschouderd en heeft een zeer ernstig gezicht. Hij is grooter dan de koning. Het is Kroonprins Michael, de zoon van Koning Carol II en Prinses Helena. Is deze officier pas vijftien jaren oud? Hij ziet er eerder uit als iemand van twee-en- twintig. Toch is het zoo, want Kroonprins Mi chael is misschien wel de grootste en sterkste vijftienjarige jongeman van zijn land. Zijn kracht, die door een zorgvuldige en sportieve training gestaald is, heeft reeds tot talrijke anecdotes aanleiding gegeven. Zoo beweert men bijvoorbeeld, dat hij met zijn handen een stuk ijzer kan buigen, Ook kent men hem als chauffeur. Reeds op zijn dertiende jaar zag men hem in wilde vaart door de hoofd stad van het land rijden, maar men vergaf hem gaarne zijn jeugdige onbesuisdheid. Maar nu werd de geheele bevolking van Roemenië plotseling opgeschrikt door het be richt, dat de kroonprins, die zich juist in Florence bij zijn moeder, Prinses Helena be vond, ernstig ziek was geworden. Overbren ging naar het ziekenhuis was beslist nood zakelijk. Hij had een acute blindedarmont steking, die een onmiddellijke operatie nood zakelijk maakte. Dit was nog niet zoo gevaar lijk geweest, wanneer zich niet allerlei com plicaties voorgedaan hadden. De kroonprins kreeg namelijk ook nog een ernstigen griep aanval, waardoor de koorts belangrijk hooger werd. De koning van Roemenië werd natuur lijk telefonisch gewaarschuwd en vol spanning wachtte het geheele land de berichten uit Florence af. Iedereen, ook de doktoren, ver trouwden op het ijzeren gestel van den prins. En dit bleek juist te zijn. Want eenige dagen geleden kon men de bevolking met het bericht verblijden, dat Prins Michael weer aan de beterende hand en reeds uit het ziekenhuis ontslagen was. Voor volledig herstel zal hij evenwel nog eenige weken rust moeten nemen in de woning van zijn moeder. Bij deze gelegenheid is wel zeer sterk tot uiting gekomen, welk een groote populariteit de vijftienjarige kroonprins bij de Roemeen- sche bevolking geniet. De Roemenen houden van hun kroonprins, en wel, omdat er maar weinig jonge vorsten zijn, die een zoo ro mantische en merkwaardige jeugd achter zich hebben als Michael. Koning van vijf jaar! Op een keer speelde Prins Michael als vijfjarige knaap met zijn tinnen soldaatjes op den grond van zijn ka mer. Plotseling werd hij gehaald door zijn Engelsche nurse; hij moest zijn blauwe uniform van luitenant aan doen, en eenige ordeteekenen. Daar na werd hij naar zijn grootmoeder Koningin Maria gebracht, die hem mededeelde, dat hij koning was ge worden, omdat zijn vader op reis was gegaan. Wat had zich in deze tijden afgespeeld? Toen destijds koning Ferdinande nog over Roemenië regeerde, had Prins Carol altijd al weinig animo voor de regeering betoond. Zelfs had hij al eens verklaard, afstand van dén troon te willen doen. Met de grootste moeite was men er in geslaagd hem van dit besluit af te houden. In dien tijd was hij reeds ge trouwd met Zizi Lambrino, de dochter van een Roemeenschen generaal. Koningin Ma ria, de moeder van Prins Carol, zocht evenwel een prinses voor den toekomstigen koning en meende die gevonden te hebben in Prinses Helena van Griekenland. Van alle kanten werd nu invloed op Carol uitgeoefend om zich te laten scheiden, waar hij tenslotte met grooten tegenzin toe overging. Van een hu welijk met Prinses Helena wilde hij echter niets weten. Toch kwam het tot stand en in 1922 werd Prins Michael uit dit huwelijk ge boren. Toen kroonprins Carol van zijn vader opdracht kreeg de begrafenis van Koningin Alexandra van Engeland te Londen bij te wonen, maakte hij van de gelegenheid ge bruik om met mevrouw Loepesco naar Vene tië te reizen, Carol weigerde naar Roemenië terug te keeren en eischte echtscheiding van Prinses Helena. Verder berichtte hij, dat hij voor zich en zijn zoon van Mevrouw Lam brino afstand van den troon deed. Wel ver zoende hij zich met zijn koninklijke ouders, maar toen Ferdinand in 1927 overleed, werd hij opgevolgd door Prins Michael, die nu ko ning van Roemenië werd. Koning Michael was met deze verandering niet zeer ingenomen. Liever had hij nog eenige jaren met zijn tinnen soldaatjes ge speeld. Ook vond hij het lang niet prettig om tezamen met eenige heeren met hooge hoe den op plechtig bij een of andere gelegenheid te verschijnen. Er begon een moeilijke tijd voor hem: hij moest veelleeren, een koning moet nu eenmaal van alles wetenHet was een tijd van zelfoverwinning, want tijd om te spelen had hij niet meer. Ook verlang de hij naar zijn vader, die in Parijs leefde en naar zijn moeder, die haar verdriet weer in een ander deel van de wereld trachtte te ver geten. De kleine koning kon zijn vrienden niet vergeten. Eens, bij een ministervergade- ring vroeg de kleine koning plotseling, of de andere ministers ook niet kleine jongens konden zijn. Hoe kinderlijk deze vraag ook was, toch bleek, hoe zeer de konihg naar zijn vriendjes verlangde. Niemand was dan ook gelukkiger, toen Ca rol plotseling in 1930 terugkeerde, dan ko ning Michael. Vier jaar was hij koning ge weest; nu werd hij weer kroonprins Michael. De thans vijftienjarige kroonprins vervult zijn plichten evenwel gaarne. Er gaat geen gelegenheid voorbij, of men ziet hem bij zijn vader. Men kan dus wel begrijpen, hoe ver licht de Roemeensche. bevolking, die zoo zeer met den kroonprins meegeleefd heeft, zich gevoelde, toen het bericht kwam, dat de prins weer bijna hersteld was. In Boekarest hoopt men hem weer spoedig aan de zijde van zijn vader door de straten, te zien rijden. M. V. Rembrandtieke kleurenpracht en kleurenkracht. XJ an& klrnren gloei K Rembrandt verstond a!s geen ander dnte„ die toch Ltgschlcrde ovetvi«d, naait meer stemmige behangsds. "zen, V,aagt Uw behanger «W Eenigefabrikante: Behangselpapierfabriek van Rath DoodeheefverN. V., Amsterdam. Toonzalen in 19 stede» des landt* Toonzaal ie HaarlemParklaan 69. ui) Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling-) Luidsprekers, na 9 uur 's och tends aangeboden, kunnen niet op denzelfden dag worden geplaatst. Gevr. NET R.K. DAGMEISJE. H. Jansen, -Meerstraat 88, Beverwijk Gevr. 15 Mrt. NET - MEISJE, v. dag en nacht.-Zeeweg 295,IJm.O. Aanm, na 8 uur 's-av. Gevr. een flinke DAGDIEN ST RODE van half 8 tot 7 uur. Zon dags vrij. Loon 5. Kennemer- laan 38 DIENSTBODE gevr. voor dag' of en n. Br. onder no. B -842 bur. van dit blad TE HUUR weg. overpl. -v. ambt. perc. Meerweidelaan 3, Velsen N,„ bev. ben. 2 k. en s. m. keuk. en w.c., bov. 4 k. m. badcel en warm w. m. gr zolder, v en a tuin. Prijs 29 p m. Te bevr. Meei-weidelaan no. 25. TE KOOP goed onderhouden kin derwagen en een pathéfoon. Adr. te vernemen bur. van dit blad Voor huishouding AU PAIR. Beschaafde jonge da me gevr., extern, in gr. gezin, gen. huisvrouw te assisteeren. Dienst bode aanwezig. Vacantie mee n. buiten. Indien gewenscht eenige vergoeding. Br. G 9246 bur. van dit blad MEISJE gevr., pl.m. 1517 jaar 9—3 uur. Mesdagl. 8, Heemstede NET MEISJE gevraagd voor d. en n. Mevr. Crandel, Oranje NaB- saulaan 1'22, Overveen.. HUISHOUDSTER. Heer, wed., m. 1., zoekt huishoudster, 2540 jr. Br. fr. G 9217 bur. van dit blad Gevr. NET DAGMEISJE, v. g. g. v. Mevr. Kermer, H. J. Koenenstr. 21 hk. Twijnderslaan (bij den Hout). NET DAGMEISJE gevr., van 83 Ged. Oude Gracht 5 rood, Haarl, Aanm. tusschen 7S uur. TE KOOP GEVR. „1-Iet In- dustriëele Adresboek van Neder- la.nd", Industriestraat 15. IJm. LEERAAR M.O. LICHAMELIJ KE OPVOEDING GEVRAAGD. Br. G 9274 bur. van dit blad Dame vraagt MASSAGE en GYM NAST. voor verm. Br. G 9271 bur. van dit blad Dame vraagt 2 x p. w. 's ENG. LES. Br. G 9272 bur. dit blad Dame, beg., vraagt BRIDGE-LES in clubje. Br. G 9273 bur. van dit blad RECLAMEMOGELIJKHEDEN Leert zelf de mogelijkheden zien die voor reclame in uw zaak ver scholen zijn en ze met minimum kosten exploiteeren. Lessen in theorie en praktijk door serieus deskundige. Br. G 9 237 bur. van dit blad MEETKUNDE. Les gevr. voor leerling U.L.O. Bi\- met opg. uit. prijs G 9238 bur. van dit blad Gevraagd SPAANSCBE LES. Br; met condities aan Wagenwijk, Raadhuisplein 17, Heemstede BOEKHOUDLES gevraagd. Br. G 9268 bur. van dit blad Gevr. NET MEISJE, niet ben. 18 j„ zelfst. k. werken, voor dag of dag en nacht. Aanmelden: mevr, Wagenwijk, Raadhuisplein 17, Heemstede MEISJE gevr., voor halve dagen, bij dame alleen, v. g. g. v. Br. G 9244 bur. van dit blad Gevr. R.K. DUITSCH MEISJE, zelfst. k, werken en koken. Ken nis v. naaien vereischt. Aanm.: Donderdagavond 89 uur Oran jekade 7, Haarlem Gevr. in kl. gezin voor direct net MEISJE voor de morgenuren. Flameling, Bloemendaalscheweg 117, hoek Dr. Bakkerlaan, Bloe- mendaal Gevraagd NET DAGMEISJE van 8 tot 4 uur, loon 4. Adres Adr. Pauwlaan 3a, Gevraagd een MEISJE voor hal ve dagen. Heussensstraat 48, H.N. Gevr. 1 Mrt. v. d. en n. een NET MEISJE, v. g. g. v. Aanm, na 8 u, Twijnderslaan 54, Haarlem NET DAGMEISJE gevr., van 9- 2.30. Vrijdag tot 5 uur, leeftijd 1618 ji\ Aanm. na 7 uur Voor helmstraat 5 JONG DAGMEISJE gevr., 8.302 uur. v. direct, als bijhulp. Rembrandtlaan 8, H'stede Gevraagd NETTE BURGER DOCHTER bij kinderen en lichte hulsh. bezigheden. Brieven met volledige opgaaf get. en verl. sa laris G 9323 bur. van dit blad NET MEISJE gevraagd, pl.m. 18 jaar, v. g. g. v. v. 8.303 uur. Zond. vrij. Velserstraat 11 Gevraagd flink DAGMEISJE tegfc 1 Maart, boven 18 jaar. Binnen» weg 8. Heemstede Gevr. NET MEISJE pl.m. 16 jaa», van 85 uur v. a, v. h, b. Zljlwe* 161, Haarlem NET MEISJE gevraagd, van 8 tot 3 uur. Woudstra. Marnixstraat 25 Hrl. Nrd. Gevr. per 1 Mrt. in kl. gezin MEISJE v. d. en n., zelfst. kunn. koken en werken. Zaanenstraa* 48 zwart. Voor bedrijf FLINKE NETTE JONGEN, 16 jr. gevraagd voor continu-bedrijf. Aanbieding 46 uur Duvenvoor» destraat 13 rd. BEKWAAM STRIJKSTER gevr, Zelfst. kunn, werken. Z. B. Spaar» ne 36/38, Bedrijf vraagt net en bekwaam CHAUFFEUR, in bezit van rij bewijs. Brieven met opgave van verlangd loon G 9220 bur. van dit blad Voor huishouding B.z.a. flinke beschaafde JUFFR., 1.50 p. d. Br. G 9221 bur. van dit blad NETTE JONGE WERKSTER b. z. a„ voor heele of halve dagen; v, g. g. v. Br. G 9289 bur. van dit blad GEDIPL. COSTUMIèRE b. z. a* ook genegen werk aan huis te nemen. Br. G 9222 bur. v.d. blad JUFFR., oud 24 Jaar, zoekt plaat sing als hulp in de «huishouding. Is ruim 3 jaar als zoodanig werk zaam geweest. Br. Leeuweriklaan 9, Aerdenhout. HUISHOUDSTER, leeft. 52 jr., R.K., b. z. a. voor kl. verg., beste ref. Br. G 9253 bur. v. d. blad NETTE WERKSTER vraagt schoonmaakhuizen. Br. G 9277 bur. van dit blad JUFFROUW. P.G., z. z. g. g. als hulshoudster of hulp in de h.h., in klein gezin, v. g. g. v. Br. onder letter Z aan Boekhandel de Gruij- ter, Sassenhelm. Dame wil 2 avonden per week OPPASSEN, na 19 uur. Ook gen. bezigh. te verr., met kl. vergoe ding. Br. G 9307 bur. van dit blad P.G. DAGMEISJE gevraagd van 1517 jaar, van 9 tot 4 uur. Nas- saulaan 64 zwart. Haarlem WIE HEEFT WERK VOOR MIJ? Onverschillig wat. Br. G 9223 bur. van dit blad Wedn. vr. SCHRIJFW. AAN HS. Adr.schr. 1.25 de 1000 Br. 9224 bur. van dit blad

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3