BEVERWIJK Een mijlpaal. Lang wachten op het postkantoor. Ook het publiek moet medewerken. De klachten over het lange wachten voor de loketten in het postkantoor zijn legio. Deze klachten zijn meermalen goed gedocumen teerd en tot in de kleinste bijzonderheden om schreven, naar den directeur-generaal gezon den. Vooral de V. V. V. heeft zich daarmede in samenwerking met de groote industrieën en voorname handelskantoren bezig gehouden. Veel heeft dit niet geholpen. Wel werd de toe zegging verkregen, dat bij groote drukte een derde loket ter assistentie van de beide ande re, overbelaste loketten, mocht worden ge opend. Vooral voor het loket, waar de finan- cieele zaken worden behandeld, moet het pu bliek dikwijls zeer lang wachten. Iemand, die de moeite nam de wachttijden te noteeren, kwam op een dag tot de ontdekking, dat hij voor het giroloket bij drie bezoeken res pectievelijk moest wachten 22 11 en 18 minu ten. Het blijkt echter, dat het publiek zelf ook wel schuid draagt aan deze abnormaal lan ge wachttijden, door op andere tijden te ver schijnen, dan is verzocht of aangegeven. De waarnemend directeur van het post kantoor verzoekt ons in verband hiermede op neming van het volgende: Houders van pensioenchèques wordt be leefd verzocht de in hun bezit zijnde cheques te willen innen op den daarop aangegeven be taaldag. Dit is noodzakelijk om onnoodig lang wachten aan de loketten te voorkomen. Jongeren Vredesactie. Machten van dezen tijd. De cursus over „Vredeski-achten", georga niseerd door de plaatselijke afdeeling van de Jongeren Vredes Actie, werd voortgezet met de behandeling van het onderwerp „Machten in dezen tijd". De inleider onderscheidde vier machtssferen, namelijk politieke zedelijke, economische en militaire macht, waarbij het doel van de macht de bepalende factor is. Politieke macht noemde spreker de „super structuur", den zoogenaamden bovenbouw van de drie overige. Zij is zeer bewegelijk, omdat de maatschappij niet is een dood mechanisme, maar een organisme. Dit volgt o.a. uit het feit, dat een prikkel reacties veroorzaakt, die geheel zelfstandig kunnen verloopen. Zeer actueele toepassingen van deze opvatting zien wij, aldus spr., in de Vereenigde Staten" met de nieuwe organisatie van de industrie (N.R.A.) en van de land bouw (A.AA.) en talrijke andere „prikkels" van overheidswege in het maatschappelijk leven van de Nieuwe Wereld, welke daarin weer nieuw leven brachten. In dit verband wees de inleider er op, dat we een nieuw tijdperk tegemoet gaan, af te leiden uit het advies van de Amerikaansche regeering aan de directies van bedrijven om te onderhandelen met stakers, die de fabrie ken bezet hielden. Dit is een officieele aan tasting, van het eigendomsrecht ter wille van het algemeen belang. Het „beweeglijke" van de maatschappij komt voorts vooral tot uiting in de economi sche en militaire machtsgebieden. Zedelijke macht daarentegen is volgens spr. van be houdenden aard en ondergaat het minst den invloed van de overige machtsfactoren, al gaan dan ook belangrijke veranderingen in het maatschappelijke leven hieraan aller minst onopgemerkt voorbij. Militaire macht wordt gedeeltelijk bepaald door politieke, economische en zedelijke fac- toren. Daardoor is zij vooral „afgeleide" macht. i Het meest dynamische is ongetwijfeld het economische leven. Spr. kwam op tegen de eenzijdige „theorie van den kringloop", waar bij de maatschappij als een mechanisme wordt voorgesteld. De conjunctuurleer toont ons, dat de maat schappij een organisme is. Hierbij bewijzen de Sauerbecksche cijfers en curven goede diensten. Zij toonen o.m. aan dat bijvoor beeld de prijzen niet alleen van economische, maar ook van politieke factoren afhankelijk zijn. In de opgaande lijn walt de oorlogzuch tige periode in de neergaande, het minder oorlogzuchtige tijdperk. Terwille van het maatschappelijk belang nemen de regeeringen de crisismaatregelen. Zij kunnen dit uiteraard slechts doen bin nen het gebied, waarin zij macht hebben. Zoo ontstaan in elk land verschillende bepalingen Hierdoor is van deze jaren af de crisis niet meer internationaal, maar zij sleept zich in het vervolg meer van land tot land voort, V/aarbij de duur van de crisis belangrijk be ïnvloed wordt door de maatregelen van de betrokken regeeringen. In tengenstelling met de con junctuur-ver schijnselen, die telkens opnieuw kunnen op treden, vinden de veranderingen in de struc tuur slechts éénmaal plaats. Spr geeft hier van eenige voorbeelden. Tenslotte wees de inleider er op, dat sinds Napoleon dwars door de 4 machtchsgebieden heen. de tendenz loopt van het imperialisme, de zucht naar het verkrijgen of behouden van koloniën. De cursusleider dankte den spreker voor zijn betoog, dat getuige van een origineele beschouwingswijze. (Prof. Di'. yening Meiness, die zich reeds jaren met zeepeilingen bezighoudt, heeft dezer dagen op de onderzeeboot O 16 in de buurt der Chesapeakbaai zijn honderd duizendste mijl aan boord van een duikboot gevierd.) Er zijn er genoeg in dit woelige leven, Heel vaak en soms lang onder water gebleven. Genoeg, die een kans voor een reisje gebruiken En later weer frisch en wel op komen duiken. Op elk terrein zijn er die uit kunnen blinken, Er zijn er, teveel zelfs, die al te diep zinken. Er zijn er genoeg, die met alles graag meegaan, Of, zooals de term luidt, niet alles „in zee gaan". Er zijn naast zooveel oppervlakkig verwijlen, Genoeg die de diepten des levens graag peilen. Naast hen, die zich graag in hun leuningstoel strekken, Ook andren, die liefst heel de wereld door trekken. Er zijn nog genoeg onversehrokkenen, sterken, Die fiink, ondanks lasten ên ongemak werken. Er 's niemand per slot, die niet streeft naar „welvaren", Al is 't niet steeds op, laat staan onder, de baren. Doch weinigen zijn er, die zooveel van 't leven, Aan 't nederig dienen der wetenschap geven. Die klaar staan, om zooveel comfort te ontberen, Om meer van 't géheim onzer'aarde te leerën. Dus daarom wil ik ónzen aloni bekenden Professor ook mijn onderzeeboot-schap zenden: Hij kan, laat hem dat steeds tot steun mogen strekken, Op 't diepste respect bij ons peil blijven trekken. P. GASUS. Spoedeischende raads' vergadering. Conversie van geldleeningen. De gemeenteraad kwam gisteravond in spoedeischende vergadering bijeen ter be handeling van een voorstel van B. en W. tot conversie van geldleeningen. De raad was voltallig. Voorzitter was wethouder N. J. Out, loco burgemeester. Nadat de raad eenigen tijd in comité be sprekingen had gevoerd werd de openbare vergadering heropend en deed de voorzitter de volgende mededeeling: In verband met, de daling van den rente stand -hebben B. en W. overwogen, welke lee- ningen thans voor conversie in aanmerking komen. Een vijftal leeningen kan thans wor den opgezegd met een opzeggingstermijn van drie maanden, namelijk de 4 1/8 pet. lee ning 1934 c. de 4j/2 pet. lèeningen 1936 a, 1936 b en 1936 c en een leening van 4 3/4 pet. per resto groot f 450.000. B. en W. hebben een» aanbieding ontvangen voor het sluiten van een leening op onder- handsche sclruldbekentenis tegen een rente van 3/2 pet. bij een koers van 100. Deze aanbieding kwam B. en W.: gehoord de financieele commissie, aannemelijk voor en zij stelden den raad dan ook voor deze leening aan te gaan. De raad besloot daartoe met algemeene stemmen. Jaarvergadering tennisclub „Beverwijk". Fusie had een gunstigen invloed. De Lawntennisclub „Beverwijk" hield Woensdagavond in het Kennemer Hotel haar jaarvergadering. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer F. Moerel, op den gunstigen invloed van de fusie van de plaatselijke tennisclubs. In de nieuwe, groote vereeniging „Beverwijk" heerscht een uitstekende clubgeest. Het be stuur zal al het mogelijke doen om dien goeden geest te bestendigen, en overweegt onder meer het aanstellen van een trainer. Spr. rekende er op, dat de leden de ver eeniging krachtig zullen steunen door het aanwerven van nieuwe leden en donateurs. Na dank te hebben gebracht aan zijn me debestuursleden en aan de directie van de N.V. Duinwijkbanen, herdacht de voorzitter wijlen den heer A. v. d. Bliek Sr., die zeer veel voor de tennissport heeft gedaan. De notulen werden ongewijzigd vastge steld. Daarna bracht de secretaris de heer J. Deegenaar het jaarverslag uit, waarin een uitvoerig overzicht werd gegeven van het af- geloopen vereenigingsjaar. Uit het jaarverslag van den penningmees ter, den heer P. Langendijk. bleek, dat de in komsten f 727,70 en de uitgaven f 548.13 hadden bedragen, aizoo was er een batig saldo van f 179.57. De voorzitter dankte de beide functiona rissen voor hun uitstekende verslagen. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd het be stuur als volgt samengesteld: F. Moerel, voorzitter; J. Deegenaar, secretaris; P. Lan gendijk, penningmeester, J. Nieuwenweg. commissaris van materieel; N. Redeker, commissaris voor juniores; C. Zwager, twee de secretaris; C. Dingier, commissaris voor dé buitengewone leden. In de keuzecommissie werden benoemd de heeren D. Renses. J. Deegenaar en P. Zwa ger. Mej. N. Stoutenbeek en de heer H. Spren- gers werden gekozen als plaatsvervangende leden voor de kascommissie. TRANSPORTRIJWIEL VERNIELD. In een schuurtje op de Waterakkers had de heer Rumping uit Beverwijk een transport rijwiel neergezet. Den volgenden dag kwam R. tot de onaangename ontdekking, dat on verlaten de banden hadden stuk gesneden. Van de(n) dader (s) heeft men nog geen spoor. OUDERAVOND CHRISTELIJKE SCHOOL. De jaarlijksche ouderavond van de Chris telijke school wordt op Donderdag 11 Maart gehouden. In tegenstelling met vorige jaren wordt de bijeenkomst niet in de school, maar in het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat gehouden. De agenda vermeldt o.m. een in leiding van den heer H. Lyesen. Na afloop bestaat gelegenheid om in de school het werk der leerlingen te bezichtigen en zich met het onderwijzend personeel te onderhouden. ZEEBURGIA 3—KENNERES 2. De rood-.zwarte reserves spelen Zondag te Amsterdam tegen Zeeburgia 3 in onderstaan de opstelling: Doel: Grapendaal. Achter: Versluis, B. Brethouwer. Midden: Hoen, Vessies, Blom. Vóór: Ten Wolde, Rekveld, M. Brethouwer, Pauw,- Dekker. KENNEMER S—H.R.C. De Kennemers spelen a.s. Zondag hun laatsten thuiswedstrijd voor de competitie. De rood-zwarten verschijnen met het vol gende elftal: Doel: Van Urk. Achter: Dinkla, v. d. Bosch. Midden: Steeman, Horeman, v. d. Wal. Vóór: Schipper, Boom, Groot, Heideman, Veenstra. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisr.) 17 v. Colombo. Kedoe (thuisr.) 17 (4.30 n.m.) van Londen. Kota Pinang (uitr.) pass. 16 Dover. Kota Nopan (thuisr.) 16 te Londen. Kedoe (thuisr.) 17 te Londen. Kota Radja, 17 v. Batavia n. Rott. Kota Inten, 15 v. New-Orleans n. Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisr.) 16 van Montevideo. Aldabi, 17 v. Hamburg te Rott STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Singkep, 17 v. Batavia n. Amst. Chr. Huygens (uitr.) 17 van Suez. Tarakan, 17 van Batavia te Amsterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Eurybates, Batavia n. Amst. 16 v. Pt. Said. Glenshiel, Dairen n. Rott. 17 v. Pt. Said. Benmohr, Japan n. Rott. 16 te Tsingtao. Glenfinlas, Dairen n. Rott. 16 te Chin- wangtao. Hector, Japan n. Rott. p. 17 Dungeness. Clytoneus, Batavia en Amst. n. Liverpool p. 16 Dungeness. Glenaffaric, Dairen n. Rott. verte. 18 van Londen. Alcinous, Amst. n. Batavia 15 (9.29 n.m.) 90 mijl Z. van Land's End. City of Kimberley, Japan n, Rott. 17 van Kolambugan. Dolius, Batavia n. Hamburg 17 v. Amst. De nieuwe bioscoop- programma's. Lachsucces in het Kennemer Theater. Het Kennemer Theater vertoont deze week als hoofdfilm „De Zigeuner-prinses". Stan Lau rel en Oliver Hardy, de beroemde komieken, spelen in deze flirn de hoofdrollen. Aan den inhoud ontleenen wij het volgende: Laurel en Hardy behooren tot een troep zi geuners. „Ollie" zit onder de plak van zijn vrouw er komt een eind aan zijn huwelijks geluk" als Duivélshoef, op wien mevrouw Hardy verliefd is, het kasteel van Graaf Arn- heim tracht leeg te plunderen ten einde het geld te krijgen, om met Hardy's vrouw naar een ander kamp te trekken. Duivelshoef wordt gepakt, gegeeseld en buiten het land goed van den graaf geworpen. Op bevel van den graaf wordt de geheele zigeunerbroep verjaagd. Ollie's vrouw weet het dochtertje van den graaf te rooven, trekt het onschuldige meisje zigeunerkleeren aan, en stelt het aan haar man voor als hun eigen kind, voorgevende, dat zij hem niet eerder van de geboorte in kennis stelde, uit angst, dat de kleine nog te jong was „om den schok van zulk een vader te bezitten te door-staan". Hardy gelooft zijn vrouw en is dolgelukkig met zijn snoezige dochtertje. DuiveLshoef besluit het kamp te verlaten en mevrouw Hardy smeekt hem, haar mede te nemen. Doch zonder geld durft Duivelshoef dit niet aan. Mevrouw Ollie zal nu trachten, zich met behulp van Stan het geld en kost baarheden van haar man toe te eigenen, Het plan gelukt en beiden verdwijnen van het tooneel. Twaalf jaar later bevindt dezelfde zigeu- nertroep zich weer in den omtrek van graaf Arnhieim's kasteel. Arline is opgegroeid tot een bekoorlijk jong meisje en leeft heel gelukkig, onder de bescherming van haar „vader" en „Oomt\ Os*5en dag komt zij voorbij het huis van haari-werkelij ken vader, en een vreemde ont roering maakt zich van haar meester. Weldra dwaalt zij rond in den tuin van het kasteel, en wordt door de soldaten gevangen genomen en in den kerker geworpen. Graaf Arnheim ver oordeelt haar om te worden gegeeseld. Ollie, die het gebeurde heeft gezien, stelt met Stan pogingen in het werk om het meisje te be vrijden. Maar Stan is dronken en beiden wor den naar de folterkamer gevoerd. Dan ziet de graaf, dat Arline om haar hals een medaillon draagt, dat hij haar als kind schonk, zoodat het verhaal nog een goed einde heeft. Het tweede hoofdnummer is „Musik im Blut". Luxor Theater. Vanaf Vrijdag a.s. vertoont het Luxor Thea ter als hoofdfilm „De Huurling". Victor Mc, Lagüien, Freddie Bartholomew en Gloria Stuart spelen in deze film op voortreffelijke wijze de hoofdrollen. Generaal Michael Donovan, een veteraan van mendgen oorlog en revolutie, bevindt zich te Parijs ais „kindermeisje" van een millionnairs zoontje, genaamd George Foster. In een komi sche scène verlost Michael Foster, uit een nachtclub, waarbij hij rake klappen uitdeelt. Zijn pupil draagt hij over zijn schouder naar hun appartement. Maar juist als hij bezig is Foster de les te lezen en hem vertelt, dat hij genoeg heeft van zijn baantje als kinder meisje, krijgt hij bezoek van Valdis en Led gard, een tweetal ex-leden, van het kabinet van een Balkanstaatje. Beiden hebben gehoord van Michael's moed bij het leiden van revoluties en zij doen hem een aantrekkelijk voorstel om hun koning te ontvoeren. Michael neemt het aanbod aan en samen met Foster verlaat hij per vliegtuig Parijs. Gedurende een gecostumeer bal in het pa leis van koning Peter, ontmoet Foster de lief tallige gravin Sonia en er ontstaat een warme vriendschap tusschen deze jonge menschen. Onderwijl heeft Michael alle voorbereidingen getroffen voor de ontvoering. Gevolgd door Foster dringt hij door in de slaapkamer van den koning waar hij een man overrompelt, die daar slaapt. Op het rumoer komt een jon getje binnen, dat, als hij hoort, dat de beide mannen den koning willen ontvoeren, vertelt, dat hij de koning is. Michael is woedend dat men hem een kind wil laten ontvoeren, doch Peter, die denkt dat hij met een gangster uit Chicago te doen heeft, dringt.er opaan, ont voerd te worden, daar er in het paleis nooit iets opwindends gebturt. Gravin Sonia, die te vens hofdame is, luidt de alarmbel en als de lijfwacht van den koning nader snelt om den jongen vorst te ontzetten, opent deze een ge heime gang en vluchten de ontvoerders met medeneming van den kleinen koning en de gravin. Zij vinden een schuilplaats in een afgele gen kasteel. In de dagen die volgen, dwingt de Een scène uit „De Huurling". (Luxor Theater, Beverwijk.) Opbrengst Loodsgelden. De opbrengst der loodsgelden over de afge loopen maand bedroeg f'75.636 tegen f 47.886 in dezelfde maand van het vorige jaar. Ter vergelijking kan dienen dat het geraamde be drag f 4-1.666 bedroeg. De „Hamburg-Sued". Naar het „Berliner Tageblatt" mededeelt zal de „Hamburg-Sued Amerikanische Dampf- schiffahrtsgesellschaft" over het afgeloopen jaar ondanks de verbetering in het bedrijf hoogstwaarschijnlijk geendividend uibkeeren, AANGEKOMEN. 16 Februari: Melissa m.s. Glasson Doek 17 Februari: Valdona s.s. Rotterdam Tor s.s. Le Havre Tarakan m.s. Batavia Adaptity m.s. Great-Yarmouth Vliestroom s.s. Londen VERTROKKEN. 16 Februari: AmateLstroom m.s. Huil Leeuwarden s.s, Londen Afon Dulais s.s. Blytb 17 Februari: Burgundia s.s. Antwerpen Hen ca m.s. Aberdeen DONDERDAG 18 F E B R. "1937 bevolking het kabinet tot aftreden. De kleine koning Peter en de reus Michael raken inbusschen zeer op elkaar gesteld. Ver schillende avonturen volgen en tenslotte wordt Michael gevangen genomen en in een kerker geworpen door de leiders van de afge zette regeering. De revolutionairen zien geen anderen uit weg om het veege lijf te redden, dan aan liet volk, dat roept om Peter H te verklaren dat de jonge koning dood is. Zij voeren den jongen voor een vuurpeloton, doch op het moment, dat hij ter dood gebracht zal worden, slaagt Michael er in, met hulp van het gravinnetje te ontsnappen. Peter en Michael keeren naar het paleis te rug, waar zij door het volk met gejuich ont vangen worden. Op een groot bal, dat gehou den wordt ter eere van de terugkomst van koning Peter, speldt deze zijn grooten vriend de hoogste koninklijke decoratie op den borst en als de twee afscheid nemen, schamen zij zich niet, dat zij beiden een traan in de oogen hebben. CASTRICUM JAARVERGADERING VAN HET WITTE KRUIS. De plaatselijke afdeeling van het Witte Kruis heeft haar jaarvergadering gehouden. Eenige leden maakten bezwaar tegen het doorgeven van het Rijkssubsidie groot 750 ten behoeve van de t.b.c.-bestrijding aan de R.K. Vereeniging het Wit-Gele-Kruis. Opge merkt werd, dat deze subsidie aan het Wit- Gele Kruis wordt doorgezonden, omdat deze vereeniging over de twee wijkverpleegsters beschikt. Verscheidene leden bleken het bezwaarlijk te achten om aansluiting te zoeken bij het Wit-Gele Kruis. Uit de jaarverslagen kon'o.m. worden afge leid, dat de zuigelingenzorg een groot succes is. Vele moeders, ook van buiten de gemeente, maken van het consultatiebureau gebruik. Uit het financieel overzicht van den pen ningmeester bleek dat het batig saldo op de rekening van het afgeloopen jaar ruim 400 bedraagt. Het aantal leden bleef constant, na melijk 500. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden, de heeren F. J. Aukes, H. Hemmer en J. Tromp bij acclamatie her kozen In de twee bestaande vacatures werden ge kozen de heeren De Haan en J. H. Westerman. HEEMSKERK LAND- EN TUINBOUWBOND. De R.K. Land- en Tuinbouwbond houdt Vrijdag 26 Februari haar jaarvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw. R. K. VOLKSBOND. Vrijdagavond om half acht houdt de afdee ling Heemskerk van den Ned. R. K. Volks hond een ledenvergadering in het K.S.A,-ge bouw. R.K. V. V. „A.D.O.". Het programma voor Zondag luidt: Santpoort 2A.D.O., 2 uur. A.D.O. 2—G.V.O. 2. 2.30 uur. S.V.A. 2—A.D.O. 3, 12,30 uur. AD.O. a— G.V.O a 12.00 uur. A.D.O. b—Meervogels a 1 uur. DE REGEN VAN DE LAATSTE DAGEN. De vele regen die de laatste dagen is ge vallen komt vooral de meeste tuinders niet gelegen. Sommige tuinen staan grootendeels onder water, wat voor den tuinbouw een groote schade is. De spinazie stond er overal mooi voor, doch gaat nu meer achteruit dan vooruit. Ook de bloembollen hebben veel last van het water VOETBAL. NEDERLAND—BELGIë. Wordt in Amsterdam of Rotterdam gespeeld De jaarlijksche wedstrijd tusschen Neder land en België is, naar bekend, vastgesteld op 2 Mei a.s. Waar deze ontmoeting zal worden gespeeld is echter nog niet bepaald, immers zoowel het Olympisch Stadion te Amsterdam als het Feijenoordstadion te Rotterdam komen hiervoor in aanmerking. In zijn vergadering van Dinsdagavond heeft het bestuur van de K.N.V.B. deze aangelegen heid besproken, doch een beslissing is nog niet gevallen. De kwestie zal nader in behandeling komen. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND le KL. DRIEBANDEN. Voor bovengenoemd tournooi om den natio- nalen titel der eerste klasse op de match- 1 tafel hebben zich negen spelers aangemeld, waarbij de Haarlemmer D. A. Foeljaeger. Deze negen spelen een volledig rooster bij de bil jartclub „Rembrandt" te Amsterdam op Don derdag, Vrijdag, Zaterdag en Zondag der volgende week. IJsberichten. Naar uit Kopenhagen gemeld wordt is er ten gevolge van de strenge vorst dezer dagen wederom een stremming ontstaan in het scheepvaartverkeer op de havens van de Groo te Belt. De veerboot, die de dienst tusschen Jutland en Korsör onderhoudt is in het ijs blijven steken. Men moest toen een ijsbreker uitzenden om het schip uit zijn netelige po sitie te bevrijden. Spaansche ertsaanvoer. Alle troebelen en revoiutiemisère ten spijt komen er de laatsten tijd toch nog steeds Spaansche schepen met ijzererts vanuit Bil bao aan het Hoogovenbedrijf. In de maand Januari bedroeg dit aantal 2 schepen terwijl er tot medio dezer maand 3 schepen uit ge noemde haven bij de Hoogovens arriveerden. /CHEEP/ 1TJDINCEM HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta, Rott. n. Vancouver 16 te Curacao. Delft'dijk, Vancouver n. Rott. 16 v. Cristobal Burger dijk, Rott. n. N.-Orleans 16 v. Havana Lochgoil, Vancouver n. Rott. 18 te Liverpool verwacht. Boschdijk, Rott. n. New-Orleans 15 (10.14 n.m.) 360 mijl Z.W. van Land's End. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (uitr.) 15 (4.58 n.m.) 200 mijl Z.W. van Land's End. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. London Exchange (thuisr.) 13 van Dakar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 17 van Livorno. Meliskerk (uitr.) 17 te Melbourne. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitr.) pass. 17 Perim. Grootekerk (thuisr.). 15 van Yokohama. Zuiderkerk (thuisr.) p. 16 Gibraltar. HALCYON LIJN. Maasburg. 17 v. Vlaardingen n. Pto Ferrajo. Stad Arnhem, 17 v. Vlaardingen 11. Bagnoli. Stad Amsterdam, 17 v. Benisaf te Vlaaxd. Stad Vlaardingen, 16 v. Vlaardingen te Narvik. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (thuisr.) 16 van Bahia. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Baar.n 15 van Paita n. La Libertad. Crijnssen, 16 v. Barbados n. Amst. Hermes, 16 van Bourgas naar Varna. Merope, 16 van Belize naar Pto. Barrios. Perseus, 16 van Danzig n. Amst. Poseidon, 16 van Tarragona te Burriana. Stella, Alexandria n. Amst. p. 16 Ouessant. Stuyvesant, 15 v. West-Indië' te New-York. Luna, 15 van West-Indië te New-York. Colombia. 15 v. Barbados te Kingston (Ja.) Barneveld, Amst. n. Chili p. 16 Dungeness. Orpheus, 17 v. Stettin te Amst. Vesta, 17 v. Amst. te IJmuiden om te laden aan de Hoogovens. Titus. 17 van Amst. n. Hamburg. Achilles. 17 van Genua naar Spezia. Venus, 17 van Messina naar Cotrone. Triton, 17 v. Beyrouth te Malta. Ulysses, 17 v. Izmir te Candia. Hebe, 17 v. Kopenhagen ,11. Stettin. Nereus, 17 van Danzig te Kopenhagen. Aurora, Lissabon n. Genua p. 17 Gibraltar Mars, Venetië n. Amst. p. 17 Finisterre. Juno, 17 van Spezia te Livorno. Calypso, Bourgas n. Amst. 17 te Lissabon. Orestes, 16 v. Nea Playa n. Stamboul. NED. ONDERWIJZERS-GENOOTSCHAP. Tot lid in de propaganda-commissie voor het N.O.G. voor Noord-Holland is benoemd de heer E. Geerts, alhier. De heer P. Krabbendam, hoofd eener Open bare school te Beverwijk, is benoemd tot ge delegeerde van 't Hoofdbestuur van het N.O.G in het Ondersteuningsfonds,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5