Het leeningsontwerp voor de Britsche bewapening. NAAR HET XJT Een pleidooi van minister Chamberlain in het Lagerhuis. Verkouden Kinderen? Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld _j—I DONDER DAG 18 FEERUART 1937 Indien Uw kinderen hoesten of verkouden zijn, wrijf dan 's avonds keel, rug en borstje in met DAMPO, dan zijn ze weer spoedig beter. Doos 30, Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drog. (Adv. Ingez. Med.) Nationale fractie door de nationaal-socialisten is geabsorbeerd. Het orgaan van de partij, de ..National Zeitung" die na zes maanden ver boden te zijn geweest, weer verschenen is, ont houdt zich van elke oppositie. China Labour zal tegenstemmen. De Britsche kanselier van de Schatkist Neville Chamberlain heeft gisteren bij het Lagex-huis het ontwerp voor de weerbaarheids- leening ingediend. Behalve voor degenen, die voortdurend aan dacht hebben voor deze kwestie is het inder daad uiterst moeilijk aldus zeide Chamber lain o.a. zich er rekenschap van te geven hoe veel kostbaarder de militaire uitrustingen thans zijn dan zelfs aan het einde van den grooten oorlog. Chamberlain herinnerde er aan. dat het bedrag van 1500 millioen niet als eindbedrag kan worden beschouwd. De plannen zijn niet gericht tegen eenige mogendheid of gi-oep van mogendheden, maar het is de plicht der regeering een program voor te stellen, dat noodig wordt geacht voor onze veiligheid en voor de ten uitvoerlegging van de Engelsche politiek. Met een toespeling op een de vorige week door Attlee gemaakte opmerking zeide Cham berlain, dat het absoluut niet juist is, dat deze maatregel tot een oorlog zou kunnen leiden, daar hij de handhaving van den vrede beoogt. De geheele wereld weet, dat het Britsche rijk zijn geheele invloed zal aanwenden om voor zicih en allen den vrede te handhaven. Onze toenemende ki-acht, waarschijnlijk het grootste bestaande bolwerk, dient den vrede. Overtuigd als wij zijn, dat dit program essen tieel is voor onze veiligheid en een groote fac tor voor de veiligheid van andere naties zou het ons onmogelijk zijn terug "te wijken voor zijn voltooiing, aldus spreker. Chamberlain betreurde ten zeerste, dat de beschaving er de voorkeur aan geeft zich den rug te breken onder de voortdurende toene ming van lasten in plaats van te probeeren door wedei*zijdsche concessies de geschillen te regelen en ook in plaats van met energie te streven naar hetgeen welvaart en tevredenheid zou kunnen brengen. Doch voor het oogeblik, aldus de minister, kunnen wij niets anders doen dan de maat regelen te vervolgen. De vrede en de bevredi ging van de ontwapeningspolitiek kunnen niet door een enkele mogendheid worden verkre- gen, doch ovex-al en steeds zullen wij anderen moeten zoeken en vinden, die onze zienswijze deelen. Wij zullen ons in hun gezelschap ver heugen in het vinden van een vruchtdragen- der, gezonder en waardiger oplossing. Bij de algemeene beschouwingen zeide Law rence, dat de Labour-oppositie tegen het ont werp zal stemmen, omdat geen enkel verband is onthuld tusschen de voorstellen der regee- ring en de buitenlandsche politiek, omdat voorts geen enkele aanwijzing bestaat voor een essentieele coördinatie der verschillende onder deden van de landsverdediging en omdat de lasten niet door middel van belastingen zijn gelegd op de schouders der genen, die ze het beste zouden kunnen dragen. Bovendien is geen enkel woord gezegd over den Volkenbond en .collectieve; .veiligheid. De voorgestelde leening is een oorlogsleening in vredestijd Sinclair, die namens de Liberale oppositie het woord voerde critiseerde zekere zijden der regeeringsplannen. Hij betreurde, dat de redevoeringen van Eden over de buitenland sche politiek geen enkel resultaat hebben opgeleverd en dat de regeering van de col lectieve veiligheid geen werkelijkheid heeft gemaakt. Evenwel, aldus voegde Sinclair hier aan toe, zullen wij iederen maatregel op het gebied der wapening steunen, waarvan de noodzakelijkheid wordt aangetoond. Sinclair beschuldigde Chamberlain er van de Volkenbondspolitiek van Eden te looche nen en hij vroeg de regeering op duidelijke wijze te zeggen, of haar politiek een van col- Verborgen schatten van den Czaar. Binnenkort in handen der Sovjetregeering? Volgens een bericht in de Poolsche pers, zal het thans wel niet lang meer duren of de verborgen schatten van de Russische Cza- renfamilie zullen te voorschijn worden ge bracht. Enkele dagen geleden stierf de dochter van den vroeger zoo bekenden Russischen mil- lionair Ginsburg. Vóór haar dood moet zij de plaats hebben bekend gemaakt, waar de schatten van den Czaar destijds verborgen werden. Ginsburg. was als bankier de vertrouwde financieele raadsman van Czaar Nicolaas H Hij was het, die direct na het uitbreken van den opstand in St. Petersburg de voornaam ste kostbaarheden der keizerlijke familie naar een veilige plaats heeft overgebracht. Toen Ginsburg zijn einde voelde naderen-, deelde hij aan zijn dochter de geheime bergplaats mede. Op haar beurt heeft deze thans aan haar naaste familieleden een bekentenis ge daan. Deze familieleden zouden thans bereid zijn om de schatten aan de Sovjetregeering uit te leveren, echter op voox-waarde, dat zij hier voor een belooning zullen ontvangen van 40 procent van de waarde van de aan te wijzen voorwerpen. Volgens de bezitters van het geheim moet de schat uit vele gouden en platina versier selen bestaan; verder uit een groot aantal kostbare juweelen en edelsteenen. De waarde moet vele milllioenen goudroebel bedragen. (K. W. P.) lectieve veiligheid, militaire bondgenoot schappen of een van isolement is. In antwoord op de critiek op het beleid van de regeering zeide Chamberlain o.a., dat En geland niet een bepaalde .mogendheid als vijand moet beschouwen en het is niet ver bonden met andere mogendheden op welker steun het kan rekenen. De kwestie moet in in haar geheel worden beschouwd in een reeks van veronderstellingen van verhou dingen, welke zullen kunnen bestaan. De regeering heeft thans een programma opge steld, dat het land toestaat zich zoo veilig te voelen als mogelijk is. De besprekingen worden vandaag voortge zet. Senaatscommissie wijzigt het neutraliteitsontwerp. De Senaatscommissie van buitenlandsche zaken heeft haar onderzoek over het wets ontwerp inzake duurzame onzijdigheid ge ëindigd. Het wetsontwei'p werd gewijzigd. Het voor ziet thans in: 1. Leeningen aan en munitie-uitvoer naar partijen in internationale of burgei'oorlogen zijn verboden. 2. Andere artikelen mogen niet naar oor logvoerende landen worden uitgevoerd voordat het eigendomsrecht van Amerikanen is over gegaan op buitenlandsche koopers. 3. Amerikaansche koopvaardijschepen mo gen niet gewapend zijn en het is Amerikaan- schen burgers verboden te reizen met aan oorlogvoerenden toebehoorende schepen. Deze bepalingen zijn automatisch toepasse lijk ingeval de president verklaart, dat het staat van oorlog is. De president heeft het recht naar eigen goeddunken Amerikaansche schepen te ver bieden eenig materiaal te vervoeren, waar van de verzending den vrede der Vereenigde Staten in gevaar z.ou kunnen brengen. WERK BIJ GENERAL MOTORS WORDT HERVAT. FLINT, 17 Februari. (A.N.P.) De hervatting der werkzaamheden in de fabrieken van de General Motors heeft een vlot en ongestoord verloop. Reeds wordt in verscheidene bedrij ven weer op volle kracht gewerkt en de fa- brieksleiding verwacht, dat de productie tegen Donderdagavond weer het normale peil zal hebben bereikt. Intusschen worden te Detroit de onderhan delingen tusschen directie en arbeidersver - tegenwoordigers voortgezet over de nog niet geregelde punten. Gisteren is gedurende vier uur onderhandeld over ancienniteitsrechten en gevallen van discriminatie. Vandaag wor den de besprekingen voortgezet. Minister Antonescoe blijft te Athene. Het agentschap Havas is gemachtigd de geruchten over een terugroeping van minister Antonescoe naar Boekarest de dementeeren. Antonescoe zal te Athene blijven tot het einde van de conferentie. Behalve de uiterst rechtsche afgevaardig den, die trachtten de deelneming der gezan ten van DuitsQhland en Italië aan de begra fenis van de twee leden der „ijzeren garde" die in Spanje gedood zijn, te rechtvaardigen, hebben alle woordvoerders der oppositie ten sterkste de houding der beide diplomaten afgekeurd en hun instemming betuigd met de krachtige houding der regeering ten aan zien van deze kwestie. De Roemeensche regeering heeft het dossier over het incident ter ken nis gebracht aan de regeeringen van Rome en Berlijn,, aan de regeeringen zelf overlatend „een conclusie te trek ken". Einde van de Duitsch- Nationale Partij. De Duitseh Nationale partij in Dantzig heeft practisch opgehouden te bestaan. De leider van deze partij, Blavier, heeft naar Havas meldt kort geleden zijn mandaat als afgevaar digde neergelegd en teekende in de gevange nis een verklaring, waarbij hij beloofde zich niet meer met politiek te zullen bemoeien, waarna hij werd vrijgelaten. Een ander Duitsch-Nationaal afgevaardigde, de advocaat Weise, is thans naar Duitschland vertrokken om hier een cui-sus voor Nationaal Socialisti sche rechtsgeleerden te volgen. In oppositie- kringen verwacht men, dat t-wee andere Duitsch-Nationale afgevaardigden, Gamm en Steinbruch, in het vervolg de Nationaal-Socia- listen zullen volgen, zoodat de geheele Duitseh- Tsjang Hsoe Liang in zijn burgerlijke rechten hersteld. De plenaire zitting van het Centrale Uit voerende Comité der Kwomintang heeft maarschalk Tsjang-Hsoe-Liang in zijn bur gerlijke rechten, die hij na den opstand te Sianfoe verloren had, hersteld. Tsjang zal dus weer regeeringsfuncties kunnen beklee- den. Dia i fschland Wet inzake de vrijwilligers spoedig te wachten. In diplomatieke kringen te Berlijn wordt verklaard, dat de rijksregeering zonder ver wijl de in het Duitsche antwoord van 24 Januari aangekondigde wet zal afkondigen betreffende het verbod tot dienstneming en vertrek van Duitsche onderdanen naar Spanje. De gezindheid van Duitschers in het buitenland. Alle Duitsche onderdanen, die in het buiten land vertoeven en in het bijzonder zij, die een Duitsche firma vertegenwoordigen, zul len binnenkort onderworpen worden aan een soort examen om te onderzoeken of zij lid zijn van de nationaal socialistische partij of sym- pathiseeren met de politiek van de nationaal socialisten. Indien dit niet het geval is, zal hun pas worden ingetrokken. Het „Neue Wiener Tageblatt" be- richt ten aanzien hiervan, dat de voornaamste xeden van dit onderzoek is de Joodsche Duitschers in het bui tenland het burgerrecht te ontnemen Bormes' mysterie drinkt en naar de radio luistert is het zoo genoegelïjk, zoo alledaagsch gezellig, dat al die gedachten dwaasheid lijken, onbestaanba- dwaasheid. Maar toch blijft ergens in m'n ."ïoofd dit gevoel vair xnysterie hangen, als iets bestaands, dat niet is te ver-klaren. Vr. S. Lindbergh heeft oponthoud. De Joden in het Duitsche leger. „Halve" en „kwart" Joden moeten in militairen dienst. Bij ordannantie tot wijziging van de militaire wet van 25 Mei 1934 is bepaald, dat „halve" en „kwart" Joden evenals reeruten van Arische afkomst in militairen dienst en in den arbeids dienst moeten treden, aldus Havas. Bij deze nieuwe ordonnantie worden zij, die niet meer dan twee Joodsche grootouders Ireb- ben en niet tot den Joodschen godsdienst be- hooren, niet als Jood beschouwd. In geval van twijfel moet een bewijs van afstamming wor den overgelegd. Honderd slachtoffers in Mozambique. Overdreven berichten over de overstroomingen Naar Reuter uit Londen meldt zijn vol gens de laatste offieieele schattingen bij de overstroomingen in Mozambique nog geen honderd inboorlingen om het leven gekomen. Meer dan duizend bewoners konden gered worden. Griepepidemie in Engeland duurt voort. 697 slachtoffers in de afgeloopen week. Het aantal sterfgevallen als gevolg van griep heeft in de afgeloopen week in Enge land 697 bedragen tegenover 976 in de voor afgaande week. Deze cijfers betreffen de groote steden van Engeland en Wales. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Zoo gezegd, zoo gedaan. Thijs en Slechtbedeeld bekeken eerst het bootje en daarna gingen zij zitten. Nu sprak de toovenaar zijn tooverspreuk uit: „Boereboeleblaren bootje, jij moet nu naar Foetsjie-borg toe varen!" En warempel, meteen kwam er beweging in de boot. De tocht naar het eiland, dat héél ver weg lag, was dus begonnen. Lavandou is jong en frisch en fleurig; er is altijd een geur van de zee en het zilveren ge luid van golfrimpels, die op het strand ver vloeien. Maar over Bormes, dat slechts een paar kilometer verder landwaarts ligt en dat Lavandou als een visschershaven in het leven heeft geroepen, hangt een mysterie, dat zich niet laat verklaren. Men zegt, dat het één van Fi-ankrijk's oud ste stadjes is; dat het de Saracenen heeft be vochten; dat de voetstappen van Napoleon's leger door de nauwe straten hebben weerklon ken. En inderdaad, op den heuvelrug, die het in het Westen beschermt, staan de xesten van oude rondsteenen torens, van waaruit eens ka nonnen bulderend den vijand hebben ver rast en het plaatselijk museum bestaat uit een sombere kamer, waarin een geborduurd por tret vaxx den Russischen czaar op een rood- laken tafel ligt tentoongesteld, één van Napo leon's schatten. Het ligt steil opgetrokken tegen de heuve len, die het aan drie kanten omgeven; elk huis begint, waar het voorgaande eindigt en heeft haar groxxdvesten ter hoogte van het dak van den over-buurman en het geheel ein digt tenslotte in een spits, die een grimmig en zwaar-omwald kasteel draagt. Of liever de resten van een dergelijk kasteel. Want Bormes is één en al i-uïne; het heeft genoeg ï-uïnes om de heele wereld van toeristen-bezienswaar digheden te vooi-zien. Dat is vermoedelijk de reden, waai-om niemand er aandacht aan schenkt en dat geeft Bormes haar merkwaar dig karakter: het is de meest gewone zaak ter wereld, dat men in min of meer opgekale faterde ruïnes leeft en het enkele nieuwge bouwde huis als een bezienswaardigheid be schouwt. De straatjes zijn nauw en donker; dunne spleten in een steenmassa, van boven af gezien. Oude, gebogen vi-ouwen in zwarte kleeren loopen er af en aan met kruiken en kannen, die buiten in de pomp worden gevuld, want waterleiding ontbreekt. Soms groeit uit de ruïnes van een huis een palmboom met wuivend groene waaiers; soms als zelfs de muren zijn vergaan en niet meer te herstel len, houdt men er kippen of een geit. Maar wat nog maar eenigszins schuilplaats biedt te gen wind en regen en te felle zon is bewoond. Bewoond, door menschen, die op de omlig gende terrassen werken en niets anders dan deze armoede kennen, een armoede waaraan de zon veel goed maakt; bewoond door artis- ten, die in bouwvalligheid verrukkende schil derachtigheid vinden, En boven dat alles uit staan twee gebouwen: een groot, wit, modern hotel en een vormlooze kerk, bewaakt door twee trotsehe cypressen. Het hotel herbergt in het seizoen gasten, die de plaats charmant vinden en dan in snelle auto's wegrijden naai de frischheid van de zee. Het kerkje is ge bouwd ter eere van Franciscus van Assisi, die toen de bevolking al die honderden jaren ge leden door de pest was bezocht, zijn wonderen aan hen verrichtte. Hij kwam naar Bormes en verdreef de plaag. Waarop de dankbare be volking met grove steenen een ruimte van muren en een dak voorzag, om daarbinnen den heilige te eeren. De steenen hebben de eeuwen weerstaan. Moderne geesten hebben de ovale ruimte van een kei-kelijken gevel voorzien, compleet met boogramen. En het oude standbeeld van Franciscus, dat daarbin nen werd gevonden, werd op een nieuw voet stuk geplaatst en vóór den ingang, tusschen de trotsehe cypressen neergezet, Het hoofd was echter in den loop der tijden verloren gegaan xnaar plaatselijk talent heeft uit een kalk achtige witte massa een nieuw hoofd gescha pen zoo goed en zoo kwaad als het ging en dit met kramdraad aan het beeld van de de vote monnikspij, waaronder juist de rusteloo- ze voeten zichtbaar zijn, bevestigd. Toch is dit hulpelooze hoofd niet belachelijk, daai-voor was de poging te zuiver, te echt. Daarvoor is het te zeer deel van het mysterie dat hangt om deze tegen den heuvel gescholen huizenmassa, Een vriend leidt me rond. „Daar", zegt'hij, en wijst op een afgebrokkelden toren, waar van het benedengedeelte nog intact is, „daar wonen twee Amerikanen,' die Amerika ont vluchtten, vele jaren geleden, om in Europa cultuur te zoeken. Halverwege den overtocht bereikte hen een telegram, dat een bankcri sis het meei-endeel van hun kapitaal had ver slonden en voor zij in Europa landden, ont vingen ze nog twee zulke telegrammen. Ze hielden echter vol en hebben zich tenslotte in deze oude ruïne genesteld: leven van den wind en d'roomen, dat zij op de puinhoopen van Europa de „cultuur" hebben gevonden, waarnaar hun harten in moderxx Amerika smachtten. Inmiddels hebben zij de laatste twee jaar alle detective-romans, die de plaat selijke bibliotheek kan produceeren, van a tot z gelezen, en weer opnieuw van a tot z. Bor mes houdt hen gevangen maar geeft geen rust. We ontmoeten een verwilderd mensch met een zak hout op den rug, die ons in keurig Engelsch aanspreekt. Of hij hout kan leve ren. En dan volgt plotseling een verward re laas. Waarom we niet ook in de bosschen le ven? Verstaan we de stem van de heuvelen niet? Hij heeft een hangmat gespannen tus schen twee boomen en 's avonds een vuur. Dat is leven! In het dorp zegt men, dat hij niet wijs is en er is een vreemd geflikker in zijn oogen. Men vertelt lange verhalen over hem: een Engelschman, die door Bormes wex-d bekoord, er een huis bouwde, trouwde en toen langzaam aan dit vreemde praten over de heuvelen rondom, en tenslotte zijn verdwij nen in die heuvelen, waar hij hout sprokkelt. We klimmen den weg op die langs het kex-k- hof hoog naar den heuveltop leidt. Langs de helling liggen verroeste graf kransen en ijze ren guirlandes, die men heeft „opgeruimd" „Voor mijn beminde tante". „Van uw klein zoon Pierre". Al die teederheid ligt daar on barmhartig te verroesten. Bormes lijkt hier vandaan een sprookje. De ondergaande zon geeft het verwaarloosde pleisterwerk een diepen toon; dieprose, warm- blauw en innig-grijs. De lucht is rood en pur- pel en de heuvelen steken er tegen af in een vreemd wazig-blauwe kleur, Dan komt, bleek, de maan op en werpt licht en schaduwplek ken tegen de hellingen en in de valleien. Een schorre stem zingt ergens en we komen een magere 'oude vrouw in het zwart tegen, die met het gezicht naar de maan luid loopt te zingen met een stem, die niet mee wil, die schraapt. Dat is het mysterie van Bormes, dat je overal aanraakt, maar zich niet laat verkla ren. Is het landschap te zwaar, te geweldig rondom? Hebben deze huizen te veel eeuwen in de schaduw en de eenzaamheid van die stei*ke heuvelen gerust en te lang oog in oog tegenover dezen grootschen zonsondergang gestaan; en te vaak in wit maanlicht gesla pen? Waren menschen te klein om geslacht na geslacht in zulke afmetingen te leven? Is de bekoring van de heuvelen een onheil spellende druk geworden? In het plaatselijk café, waar men biljart en kaart speelt, grappen maakt, kranten leest, Tocht te Roetba onderbroken. Lindbergh. Uit Beyrouth, 18 Febr. Nadat men eenlgen tijd in ongerustheid verkeerd had omtrent Lindbergh, die gisteren om drie uur van Kaïro was vertrokken in de richting van Iran, waarna men niets meer vaxx hem had vernomen, is thans bericht ontvangen, dat hij kort na zijn vertrek in zeer stoxmachtig weer terecht was gekomen, zoodat hij zijxi reis naar Bagdad moest onderbrekexi exi te Roetba landde. Hij heeft thans van zijn oorspronkelijk reisplan afgezien exi is vanmorgen gestart in de richtixig vaxi Basrah. DE „QUEEN MARY" WEER IN DE VAART. De Queen Mary" is gisterexi vaxi South ampton naar New York vertrokken. Het schip heeft acht wekerx in het droog dok gelegen exx 2000 man hebben er aan ge werkt om twee nieuwe schroevexx aan te brexi- gen en axxdere wijzigingexi in de constructie uit te voeren, waardoor de trillirxgen van het schip tot een minimum worden beperkt. Ml JN HARDT'S laxeer- tabletten werken zacht en zekerl \KÜI 5 (Adv. Ingez. Med.) RALIC PROGRAMMA VRIJDAG 19 FEBRUARI HILVERSUM I, 1875 M. 8.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 8.Graxn.pl. 10.— Morgenwijding 10.20 De clamatie 10.40 Orgelspel 11.Vervolg decla matie 11.30 Gram.pl. 12.Cantabilé-orkest en orgelspel 2.Declamatie en muziek. 3. AVRO-Dansor-kest en gram.pl. 4.05 Gram.pl. 4.3-0 Voor kinderen. 5.„Les Ménétriei-s". 6. Orgel en zang. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Zang. 7.— Multatuli-herdenkixig. 7.20 Gram.pl. 7.30 Berichten VGP 7.35 „Lezen in den Bijbel", causerie. 8.Zang en piano 8.30 Literaire causerie. 9.De Bohemians 9.45 „Uit het leven van Ziegfeld" (radiotooneel, klankfilmf ragmen ten, en causerie) 10.30 Be richten ANP 10.40 Avondwijding 11.Jazz muziek (Gr.pl.) 11.30—12.— Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. Algem. progr. verzorgd door den KRO 8.00—9.15 ere 10.Gram.pl. 11.30 Bijbel- sche causerie. 12.Berichten 1-2.15 Gram.pl. 12.40 Modex'n Kl-eirx Orkest (van 1.001.20 Gra-m.pl.) 1.45 Gram.pl. 2.10 Orgelconcert. 3.KRO-Kamerorkest 3.454.00 Gram.pl. 4.05 KRO-Orkest en gram.pl. 6.— Land- en tuinbouwcauserie 6.20 De KRO-Melodisten en solist. 7.Berichten 7.15 Medische causerie. 7.35 Bedrijfsreportage. 8.10 Berichten ANP 8.20 KRO-Melodisten en solist 9.„15 minu- texi in Zwitserland" 9.15 KRO-Symphonie- orkest en soliste 10.—Gram.pl. 10.15 Pianore cital. 10.30 Berichten ANP 10.40 John Kristel en zijxi orkest 11.30—12.Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Pianosoli 12.10 Orgelconcert 12.50 BBC -Dansorkest 1.35—2.20 Het Mac- Naghtenstrijkkwartet 4.20 BBC-Midland-or- kest 5.35 Troise en zijn Mandoline-orkest 6.20 Berichten 6.45 BBC-Zangers 7.20 Muzik. cau serie 7.40 BBC-Orkest erx solist 8.20 Revue- programma 9.20 Berichten 9.40 Causerie over de aardbeving van San Fraxicisco in 1906 10. Londensch Symphonie-orkest mmv. solisten. 11.15 Bram Martin's dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20, 11.20 en 12.35 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 Gx-am.pl. 2.50 Radiotooneel 4.20 Andolfi-kwartet 5.50 Gram.pl. 6.05 Celloreci tal, en graxn.pl. 8.20 Pia'novoordracht 9.05 Zang. 11.20 Orkestconcert KEULEN, 456 M. 5.50 Militair concert 6.30 Gram.pl. 7.06 Om- roep-Amusementsorkest. 8.50 Gram.pl. 11.20 Westduitsch Kamerorkest 1.35 Gevar. concert 3.20 Concert. 5.20 Dresd. Philh. Orkest en so listen. 7.30 Voor soldaten (militair orkest, so listen en sprekers). 10.30—11.20 Omroep-Amu- sementsorkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salon- orkest 1.502,20 Gram.pl. 5.20 Fud Candrix' dansorkest 6.20 en 6.50 Gra-m.pl. 7.20 Viool recital 8.20 Kleinorkest 8.40 Gram.pl. 8.50 Ra diotooneel met muziek 9.50 Gra-m.pl. 10.— Kleinorkest 10.3011.20 Omroendansorkest BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.40 Zaxig. 12.50 Salonorkest 1.30 Kleinorkest 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Ac- cordeonmuzlek 6.35 Graxn.pl. 6.50 Pianoreci tal. 7.35 Zang. 8.20 Omroepsymphonie-orkest en soliste. 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Omroepkamerorkest en solisten 8.20 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.40 Sportrepor- tage. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Omroep- Amusementsorkest.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7