HET NIEUWE AVONDBLAD Brederode in Velsen. Tel. 4400 Oorlogen tegen Friezen en Vlamingen. k 22e JAARGANG No. 95 DINSDAG 23 FEBRUARI 1937 IJMUIDEQ COUPANT ABONNEMEN TEN: per week 10 ets., per maana 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telet. 530] VERSCHIJN! DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBER1 PEEREBOOM ADVERTENTleN15 regels 10.15. Elke regel meei 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs ALLE ADVERTENTleN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor oetalende abonnes. Levenslange ongeschiktheid ƒ600.overlijden ƒ400.verlies van hand, voet ot oog 200.beide leden duim '100.één lid duim 50.alle leden wijsvinger ƒ60.— één of twee leden wijsvinger f 25—, alle leden anderen vinger 15.—één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk 30.enkelbreuk ƒ15.polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. De bleekers in de Santpoort. De Brederodes hebben een belangrijke rol gespeeld in de geschiedenis der middel eeuwen. Vooral in Holland en Utrecht. Van 1255 tot 1679 zijn de Brederodes heeren van Velsen geweest. Vóór dien behoorde het am bacht van Velsen aan Hugo van Naaldwijk, maar blijkens een akte van 29 April 1255 ver oorloofde Graaf Willem II aan Hugo van Naaldwijk, het ambacht Velsen aan Willem, heer van Brederode te verkoopen. De heeren van Brederode zijn steeds trouw geweest aan de graven van Holland. Dirk IV, heer van Brederode, die den bijnaam kreeg van de Goede, onderwierp de West-Friezen aan het gezag van Floris V en wel in 1287. Men weet, dat Floris V door zijn bondgenoot schap, eerst met Engeland en daarna met Frankrijk, Holland in allerlei moeilijkheden bracht, maar Dirk IV steunde hem, ook in zijn strijd tegen de Vlamingen, die in 1290 den strijd tegen. Floris V aanbonden, vanwege zijn bondgenootschap met Engeland en waar bij de Zeeuwsche edelen de Vlamingen steun den. Waarschijnlijk is er wel geen vriend schap geweest tusschen Gerard van Velsen en dezen Brederode, ofschoon beide burchten niet ver van elkander stonden. Gerard van Velsen had trouwens alleen den steun van zijn verwanten, Gijsbrecht van Amstel en de heeren van Kuik en Woerden. Hoe sterk Floris V Gerard van Velsen moet hebben gehaat, blijkt wel hieruit, dat hij het Huis te Velsen, (blijkens een akte in de grafelijkheidsregis- ters van Holland) reeds op 25 Juni 1290, dus 6 jaar voor zijn dood, schonk aan Nicolaas van IPersiJn. De heeren van Brederode hebben vooral tegen de Friezen hardnekkig gestreden, want zij begonnen dien strijd al in 950. Maar ook tegen Vlaanderen en Utrecht voerden zij krijg. Al mocht Dirk IV de West-Friezen in 1287 onderwerpen aan Graaf Floris V, daarmede waren de oorlogen met de Friezen nog niet uit. Heer Jan van Brederode vergezelde in 1396 en 1398 Willem van Oostervant op zijn krijgstochten tegen de Friezen. Ook heer Wal raven van Brederode nam deel aan krijgs tochten tegen de Friezen. Hij werd in 1402, bij het beleg van Gorinchem, door heer Jan van Arkel gevangen genomen, maar wist zeven jaar later te ontvluchten. Een kleinzoon van dezen Walraven, heer Frans van Brederode, was na 1465 leider van de Hoekschen in den bekenden burgeroorlog. Hij wist in 1488 Rotterdam bij verrassing te nemen, maar de stad werd door den stad houder van Maximiliaan van Oostenrijk, Jan van Egmond, ontzet. Deze Frans was echter geen Heer van Velsen; in dezen tijd was dit Walraven, die van 1473 tot 1531, dus niet min der dan 58 jaar de heerlijkheid bestuurde Zijn kleinzoon was Hendrik van Brederode, bekend uit den 80-jarigen oorlog. Hij was een der voornaamsten in het Verbond van Edelen en reikte in 1566 aan Margaretha van Parma, de zuster van Filips H, het smeekschrift der edelen over en bij hem thuis werd besloten, den naam Geuzen als eerenaam aan te ne men. Ook zijn halfbroeder Lancelot behoor de tot het Verbond der Edelen. Werd Hen drik door Al va van zijn goederen vervallen verklaard en moest hij naar Duitschland Vluchten, Lancelot was een der aanvoerders van de Watergeuzen bij de inneming van Den Briel. Hij werd later echter door de Spanjaarden gevangen genomen en door Don Frederik de Toledo onthoofd. In 1579 kwam de heerlijkheid Velsen we der aan de Brederodes, daar de Staten van Holland in dat jaar Reinout tot heer van Velsen benoemden. Een andere Reinout was in 1567 geboren als zoon van Lancelot. Deze Reinout van Brederode, baron van Wezem- berg, was de schoonzoon, van den raadpen sionaris Johan van Oldenbarneveldt. Hij werd voorzitter van den Hoogen Raad, maar deelde in de ongenade van zijn schoonvader. Hij werd zelfs niet meer opgenomen onder de edelen van Holland De Staten zonden hem naar Rusland en Zweden, om deze lan den met elkander te verzoenen. Van 1585—1620 zijn er twee Walraven's van Brederode heer van Velsen, de eerste was het 30 jaar en had blijkbaar geen zoons, daar zijn neef Walraven hem opvolgde. Deze stierf reeds vijf jaar later, waarna zijn broeder Johan Wolfert heer werd. Deze stierf in 1656, waarna diens zoon Hendrik het werd, doch deze stierf een jaar later reeds. Zijn broe der Wolfert werd de laatste Brederode, die beer van Velsen was, daar hij in 1679 kinder loos overleed. Wij hebben gezien, dat de Staten van Hol land in 1682 aan Velsen last gaven de ver schuldigde ton boter aan Agnes Hedwich van Brederode te voldoen, zuster van den laatsten mannelijken telg. Na haar dood zal de trot- sche burcht in verval zijn gekomen. Het laatste stuk in de akten in het gemeente archief over Brederode is een kennisgevin van Velsen, gedateerd 26 November 1S04 om rent den publieken verkoop van grond, ge legen om de bouwvallen van het huis Brede- rode, groot 4 morgen, 514 roeden. Echter is er in de archieven nog genoeg over de Brederodes te vinden. Er is b.v. een akte van 28 Maart 1484, een uitspraak in een geschil. Zekere Claes Jacopsz. had 'n schulp- oever met huis en erf gekocht, doch weigerde aan de gemeene buren een voorrecht, n.l. dat zij de schelpen, die ze te koop hadden, leg den en stapelden, op den schulpoever. Toch was dit sinds menschenheugenis gewoonte geweest, tegen het betalen van zekere pacht. De nieuwe eigenaar eischte, dat de men- schen met hun schelpen van zijn grond zou den blijven. Schout en schepenen van Vel sen en meester Berth out van Bueren, secreta ris van de Vrouwe van Brederode, beslisten dat de buren hun schelpen tegen de gebrui kelijke pacht op den schulpoever van Claes Jacopsz. mochten leggen en wel ieder 2 hoed schelpen. Wie zich niet aan de uitspraak hield, zou 10 gouden Leeuwen verbeuren, waarvan een derde zou toekomen aan de Kerk van Velsen, een derde aan den Jonker van Brederode, terwijl de arbiters de bestem ming van het laatste derde deel moesten aan wijzen. Van 12 Augustus 1612 is er een akte, waar in heer Walraven van Brederode aan Nico- laes Woutersz., schepen der stad Haarlem, die de hofstede Cralingensaet onder Velsen in eigendom had, in eeuwige erfpacht geeft 40 morgen duin. ten westen van genoemde hof stede gelegen. Deze duinen waren gelegen in het Adrichemner duin, dus onder Beverwijk. De 40 morgen worden aangeduid „beginnende van het Jonge maetgen heek tot het Scheyt (de scheiding) van de graeffelijkheidsduinen en waren toen in gebruik bij Jan Jansz. Roos. Hiervoor moest Nicolaes Woutersz jaarlijks 100 gld. betalen op St. Lucasmarkt (18 Oc tober) binnen Haarlem. Dat er door alle eigenaars van landerijen enz. lasten moesten worden opgebracht aan de heeren van Brederode, blijkt uit een akte van verkoop van een hofstede met land aan Jan Claesz in 1592. Dat perceel was belast met een erf huur van 5 stuivers 's jaars aan de heerlijkheid van Brederode. Dat de wasscherijen in Santpoort al van ouden datum zijn, bewijst een akte van 7 Mei 1642, waarin Claes Anthonisz. bleeker in de Santpoort, bekent een huis met erf verkocht te hebben aan Willem Thamisz in Santpoort. Ook dit perceel was belast met een erfhuur van 5 stuivers aan Brederode. Een merkwaardig stuk bevindt zich nog in de Grafelijkheidsregisters van Holland en wel een van 24 Juni 1325, een beschikking van Graaf Willem op een bede van Henrijcaerde van Brederode e.a., om aan Clarrisien. de on gelukkige dochter van Gerard van Velsen een lijfrente te geven. De Graaf van Holland beschikte goedgunstig op dit verzoek en l aan de dochter van Velsen een lijfrente van 10 pond Hollandsch, zoolang zij geen huwe lijk aanging. Of Gerard van Velsen nog meer dochters heeft gehad of kleindochters, weten we niet, maar er bestaat een akte van 19 Mei 1358, waarbij de toenmalige bisschop van Utrecht, Johannes van Arkel, aan Willem van Wezemale en Catharina van Velsen. heer en vrouwe van Waterland, vergunde, dat zij de renten en vruchten, welke door wijlen Johan nes Persijn, heer van Waterland, tot stichting en dotatie van een vicarie in de kerk te Vel sen waren aangewezen, op andere landerijen mochten overbrengen. V. BENOEMING. Mej. C. van Gelder, hoofd der Maria-be- waarschool alhier, is benoemd aan de Martha- stichting te Alphen a. d. Rijn en wel met in gang van j.l. Maandag. Op hartelijke wijze hebben bestuur en ouders van leerlingen af scheid genomen van het vertrekkende hoofd, waarbij de voorzitter, Ds. Joh. Bronsgeest en de oud-voorzitter, de heer II. Groeneveld, haar op waardeerende wijze toegesproken en dank brachten voor de wijze, waarop zij haar taak had vervuld. Zoowel door het bestuur als door de ouders der leerlingen werd aan mej. Van Gelder een blijvend aandenken aangeboden. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Sloopschepen. De N.V. Holland te Hendrik-1do-Ambacht heeft iai den laatsten tijd niet minder dan ne gen Engelsche stoomtrawlers voor den sloop aangekocht. Het betreft hier de trawlers Buzzard1' (199), „Coot" (172), „Jessica" (173) „Mastwing" (199), „Raven" (172), „Reeve" (172), „Thistle" (158), „Tregon" (182) en „Zet land"'(165 bruto rog. ton) Ertsaanvoer. Het Fransc-he stoomschip „Medee" arriveer de aan het Hoogovenbedrijf met een lading ijzererts van Caeai. Reparaties uitgevoerd. De Gr-ieksche stoomschepen „Mount Ossa", „Oly-mpos" en „Mount Kitheron", welke alle drie te Amsterdam in het Droogdok belang rijke herstellingen hebben ondergaan, vertrok ken Zondag na elkaar naar La Plata. Kolenaanvoer. Het Briitsche stoomschip „Olav-us" kwam Zondagmiddag van Newcastle, vanwaar het een lading steenkolen aanvoerde voor het Hoogovenbe drij f IJsberichten. Naar gemeld wordt hebben de groote ijs- moeilijklieden in dezen winiter er toe geleid dat er met Staatshulp een groote Duitsche ijsbre- ker zal worden gebouwd. Deze ijsbreker zal worden uitgerust met machines ter sterkte van 7500 tot 9000 P.K. en zal de vergelijking met de groote Zweed-sche ijsbreker „Ymer" en de Fin_ sche „Jaakarhu" kunnen doorstaan. Genoem de ijsbreker, welke voor de Duitsche Oostzee kust bestemd is, zal te Pillau worden gesta- tionneercL Een larige. (Op 11 Maart zal het 10 jaar ge leden zijn dat de Phohi-zender voor de eerste maal uitzond.) De Phohi-zender zal in Maart verjaren, Ook hij heeft dan alweer tien jaar bestaan, U kent hem wel, al is hij, als het ware. Wat over ons en langs ons heen gegaan. Hij is niet afgestemd op onze ooren, Zijn korte golf blijft velen onbekend, Millioenen echter zitten stil te hooren. Wanneer de Phohi hun zijn klanken zendt. In Oost en West is hij voor landgenooten Al jaren lang een verre groote vriend, In andre landen heeft hij ook een groote Bekendheid door zijn kranig werk verdiend. Zij mag nog kort zijn, deze Phohistorie, Zij is een „story" vol van romantiek. Van moeilijk werk, dat werd bekroond met glorie, Van een gedurfdenopzet vol muziek. Wanneer wij straks hu die tien jaren vieren. Dan is 't omdat de Phohi in zijn trant, Ook is geslaagd in moeilijk pionieren, En eer bracht aan den naam van Nederland. Ook hier is weer een mooi succes bevochten, Geen ander land, hoe groot ook, dee 't ons na. Dus worde straks een lauwerkrans gevlochten En uitgereikt met Phohiep-hiep-hoera! P. GASUS. Nederlandsche schippers voor de boetstraffe lijke rechtbank te Boulogne sur Mer. De Insingerschool bloeit. Zes boventallige leerkrachten. Naar wij vernemen, zijn voor den niejawen cursus van de Insingerschool reeds 46 leerlin gen opgegeven. Door den gestadigen groei van het leerlingental is het bestuur genoodzaakt geweest, zoowel het aantal leslokalen als het aantal leerkrachten uit te breiden. In de turnzaal zullen twee leslokalen worden ge maakt. Zooals men weet wordt een tweede leer kracht alleen toegestaan wanneer het aantal leerlingen meer dan 50 is. Het schoolbestuur wenscht echter veel kleinere klassen en in verband hiermede heeft het bestuur uit eigen middelen zes boventallige leerkrachten aan het personeel toegevoegd- LEDENTAL „CHRISTELIJKE BOND". Volgens „Toenadering" het orgaan van den Nederlandschen Bond van Christelijke Fa- brieks- en Transportarbeiders bedroeg het aantal leden van de afdeeling' IJmuiden op 1 Januari j.l. 315 tegen 420 op 1 Januari 1936 zoodat het ledental daalde met 105. Het ledental der afdeeling Velsen bedroei_ op deze data resp. 49 en 58, zoodat hier een daling van 9 leden viel waar te nemen. NAAR HET CONCOURS. Het Chr. Gemengd koor „Excelsior" heeft in haar jongste vergadering besloten op He melvaartsdag deel te nemen aan een groot concours, dat in Putten zal worden gehou den. Als vrij werk heeft het koor in studie genomen een werk van Philip Loots. Als in een glans (In Speculo). Het dubbel gemengd kwartet Sempre Crescendo, eveneens onder leiding van Jan Beider zal 2en Pinksterdag deelnemen aan een concours te Cape 11e a.d. IJsel. EEN V. U.-AVOND. Op initiatief van Ds. R. J. v. d. Meulen zal in het belang der Vrije Universiteit in de Geref. Kerk (West een V.U.-avond worden gehouden. De avond is bepaald op 12 Maart a.s. In deze samenkomst zal de film der Vrije Universiteit worden vertoond. EEN STUURMAN DIE NIET KON LEZEN. Zooals men weet is tijdens een der hevige stormen in dezen winter de Belgische motor trawler Vierge Marie O 332 aan de Zuid kust van Engeland op de klippen geslagen en vergaan. Vijf der opvarenden kwamen hierbij om het leven. Dezer dagen werd deze noodlot tige ramp door den Onderzoeksraad voor Scheepvaart behandeld. Bij dit onderzoek is gebleken, dat de stuur man van dezen trawler, die tot de geredden behoordeniet kon lezen. Visschen in Fransche territoriale wateren. Met groote gestrengheid zijn dit afgeloopen haringseizoen de Fran sche autoriteiten opgetreden tegen overtreders van de regelen inzake het visschen in territoriale wateren. Het. zijn vooral Belgische visschers, die hiervan het slachtoffer zijn gewor den en velen van hen hebben hun on voorzichtigheid met hooge boeten be straft gezien. Ook eenige Nederlandsche schippers wer den door de Argusoogen van de Fransche zeepolitie in verboden wateren gezien en deswege naar Boulogne opgebracht. Hieronder bevond zich o.a. een IJmuidensche haring trawler en eenige loggers, waaronder de Kat- wijksche logger Vooruit, schipper van Duijn, wiens zaak dezer dagen door de boetstraffe lijke rechtbank te Boulogne werd behandeld, nadat een aantal Belgische schippers tot kleine boeten waren veroordeeld, omdat niet bewezen is geworden, dat zij in de verboden zóne hadden gevischt. Schiper Van Duijn verscheen voor de ba lie, bijgestaan door den advocaat M. Ser geant en een tolk. Volgens de verklaring van den schipper werd hij door sneeuw en mist overvallen, waardoor zijn schip uit zijn koers liep, op het oogenblik, dat hij ter hoogte van Boulogne eenige netten aan boord haalde. Het slechte weer was oorzaak, dat schipper van Duijn niet tijdig genoeg bemerkte dat hij van den rechten weg was afgeweken. Een aantal vragen, door zijn verdediger gesteld, beves tigden deze verklaringen. Schipper Van Duijn kon inderdaad bewijzen dat hij slechts zes netten van de 142, die hij aan boord had, had uitgezet en dat hij deze onmiddellijk in haalde toen hij zijn fout bemerkte. De zeepolitie die het proces-verbaal had opgemaakt, bevestigde dit en verklaarde te vens, dat de logger geen visch aan boord had. Na een uitvoerig pleidooi van M. Sergeant werd de zaak tot de volgende zitting uitge steld. Schipper Van de Nuijt, die eveneens be trapt was en dit bekende, werd door de cor- rectioneele rechtbank vrijgesproken Motortrawler te Oostende van stapel geloopen. Voor „Het Koninklijk werk van den „Ibis"." Voor centrale verwarming A.A.M. BRANDSTOF Ericssonstr.1. Zeeweg263. Iel. 5220 (Adv. ingez. Med.) Devos, directeur-generaal van het Zeewezen. In zijn toespraak wees minister Jaspar op den grooten vooruitgang van het Belgische visscherijbedrijf in de laatste jaren, thans een der bloeiendste „nijverheden" van het land. LEDENVERGADERING VER. VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. De Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland houdt Vrijdag 5 Maart a.s. een ledenvergadering in het schoolgebouw aan de Briniostraat. De agenda vermeldt o.a. verslagen van secretaris en penningmeester, vaststelling van de begrooting, verkiezing bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren D. Bais en J. C. Dunnebier, enz. VEREENIGING „ZIEKENZORG". De Vereeniging „Ziekenzorg" alhier houdt Donderdagmiddag 25 Februari a.s. een leden vergadering in het Gebouw voor Christelijke Belangen. Volgens de agenda zal het jaarverslag wor den uitgebracht van de vereeniging en van de penningmeesteres en voorts zal een verkiezing van bestuursleden gehouden worden. Voor de instelling „Het Koninklijk werk van den Ibis", te Oostende, ge sticht door wijlen Z.M. Koning Albert, welke instelling zich ten doel stelt de opleiding van jongens voor de zee- visscherij, is dezer dagen van de wer ven Beliard Crighton Co. te Oostende een motortrawler te water gelaten, welke om zijn bestemming- zoowel als om zijn bouw ook de aan dacht van de Nederlandsche visscherij verdient. De trawler, de Ibis O 179, gebouwd met den Mayersteven, zal dank zij dezen steven een snelheid van 11 mijl kunnen bereiken. Het is het eerste schip dat in België met dezen stevenvorm werd gebouwd. De trawler is 32.50 M. lang en zal worden uitgerust met een Dieselmotor van 300 P.K. De trawler is voor zien van groote ijsruimten en oliebunkers en kan daardoor reizen van meer dan 3 weken maken. Het logies voor de bemanning in het achterschip is buitengewoon goed verzorgd. Er is stroomend water en centrale verwarming aan boord. Tusschen de machinekamer en het vischruim bevindt zich het kwartier voor de pupillen van het Werk, bevattende aan bakboordzijde een slaapzaal met acht ijzeren bedden en twee waschgelegenheden met stroomend water en aan stuurboordzijde een messroom. Op het achterdek komt een prac- tische keuken, met door stookolie verwarmde fornuizen, het nieuwste snufje van de Oostendsche vloot. De tewaterlating heeft onder groote belang stelling plaats gevonden; o.a. waren aanwezig minister Jhspar, de heer Baels, Gouverneur der Provincie West-Vlaanderen en de heer WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSCHE TE ROTTERDAM. De stand te vier uur vanochtend luidt als volgt: Aan den kop: 1 BillietBuysse 237 punten. 2 Zims—Kuester 91 punten. 3 SchönPellenaars 69 pnt. Op één ronde: 4 Falk en Gr. Hansen 219 pnt. 5 Gebr. van Kempen 181 pnt. 6 Van der Ruit—Charlier 122 pnt. 7 Van Schijndel—Van den Broek 89 pnt. Op drie ronden: 8 WalthourCrossley 23 pnt. Op vijf ronden: 9 Gebr. Vroomen 149 pnt. Op zes ronden: 10 BakkerKremers 05 pnt. Op zeven ronden: 11 MateriaHeslinga 57 pnt. Na 77 uur zijn afgelegd 1576.270 K.M. Te water Iatxng van de Ibis Q 119. VOETBAL IN ENGELAND. TOTTENHAM HOTSPUR WINT VAN EVERTON. Uit Londen: Maandag is de voetbalwed strijd uit de vijfde ronde om den F.A.-beker tusschen Tottenham Hotspur en Everton, die Zaterdag jl. in een 1—1 gelijk spel eindigde, overgespeeld. Ditmaal leverde Tottenham een fraaie prestatie, door den wedstrijd met 4—3 te winnen, waardoor deze club zich in de volgende ronde plaatste. BILJARTEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN VRIJ SPEL. Barragepartij tusschen Butron en Reicher noodzakelijk. Uit Bern: Nadat Butron, de fameuze Spaansche speler, Zondag van den Fransch- man Galmiche verloren had, stond de Oos tenrijker Reicher er met geen enkele verlo ren partij het beste voor. Butron evenwel zorgde er voor, dat hij gelijk met den Oos tenrijker kwam; hij won Maandag zijn partij tegen Reicher op fraaie wijze. In tien beur ten maakte hij de 500 vol, waarbij de Span jaard een serie van 465 caramboles bij elkaar stootte. Dat Butron in weergaloozen vorm is. bewees hij verder door in zijn partij te gen den Franschman Cöte voor de tweede maal in dit tournooi de partij in één beurt uit te maken. Cöte maakte in zijn eerte beurt 3 caramboles en bleef hierop staan. Daar zoowel Butron als Reicher thans een partij verloren hebben, moet een barrage partij de beslissing brengen. BOKSEN. RIENUS DE BOER WINT VAN HARRY BRIARS. Uit Brussel: In de Colston-hall te Bristol, bokste onze lichtgewicht kampioen Robert Disch een wedstrijd over tien ronden van drie minuten tegen Harry Mizler. Onze land genoot werd, hoewel hij een goede partij bokste, door den scheidsrechter tot verliezer verklaard. De Nederlandsche kampioen in het half- zwaar gewicht, Rienus de Boer bracht het er tegen zijn Engelschen tegenstander, den zwaargewicht Harry Briars beter af. De Boer ging direct flink aanvallend te werk en hoe wel zijn tegenstander veel zwaarder was, wist hij den Engelschman in de tweede ronde voor acht tellen neer te slaan. Alle tien ron den was hij in de meerderheid; hij won dan pok op punten.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1