HET NIEUWE AVONDBLAD Vaststelling Ziekenfondspremieregeling 22e JAARGANG No. 96 WOENSDAG 24 FEBR. 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per weeü 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telei 5301 VERSCH1JN1 DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ VOOR COURANTUITGA VEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels J 0.75. Elke regel meei 15 ct. Bij abonnement ^langrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN OPGEGEVEN VOOR Dn BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DB KENNEMER COURANT. «SfS StttelrrtSS 'tn t>et»if»n|'^=b0nn^' Lever,s'af|e mgesciiktheid 600.-. overlijden 1400.-. verlies van nand, voet ol oog 1200—, beide leden duim f 100—, een lid duim .150—, alle leden wijsvinger ƒ60—, hH^verfrinkinasdood^onr mi. Vmg6- f led0„n ani?eren f 5—, arm- of beenbreuk f 30—. enkelbreuk f 15—, polsbreuk S 15— Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. f 400— bij veiduntmgsdood dooi on0eval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. De Volkswagen Met dezen naam wordt de Duifcsc-he auto- voor-iedereen aangeduid, waarmee Hitier de natie gelukkig wil maken. Zijn bedoeling' is het geheele volk te motoriseer en. Het wagen tje is er nog wel niet, maar men schijnt zeer geslaagde uithoudingsproeven genomen te hebben, dagen en nachten achtereen, met een product van de firma Porsche en in een uit voerige beschouwing over de Berlijnsche Auto- mobieitentoonstelling, die wij morgen zullen plaatsen, zult u kunnen liezen dat de schrijver een Nederlandsch deskundige nogal sterk door het plan geïmponeerd is. Natuurlijk kan men zich tot een extra-goed koop wagentje, bepalen als men „een volk mo- toriseeren wil". Derhalve loopen de plannen voor de massaproductie van het wagentje pa rallel met voornemens tot verdere uitbreiding van het auto-wegen-net en tot algeheele voor ziening van Duitschland met Ersatz-brandstof, zoodat het geheel onafhankelijk van de pe troleum-concerns zoowel als van de - buiten- landsche automobiel-industrie zou worden. Geheel duidelijk zijn. ik moet het bekennen, de beweegredenen voor dezen geweldigen op zet mij niet. „Een gemotoriseerde natie" is een begrip, dat vervaarlijk klinkt, maar niet zonder schaduwzijden kan zijn. Immers, niet alleen moet de vereischte wegenaanleg zulke geweldige sommen vorderen, dat men zich moeilijk kan voorstellen hoe die gecompen seerd kunnen worden. Voorts schijnt het de vraag of een gemotoriseerd volk niet in phy- siek weerstandsvermogen verliest. En het ideaal vaar het volk dat volmaakt fit is staat toch zeker voorop bij alle di-cta-tu-reai! Welaiu, iedere autorijder weet bij ervaring dat hij, als hij zich voortdurend per auto ver plaatst, zooveel lichaamsbeweging prijsgeeft dat zijn physiieke gesteldheid er al gauw de ge volgen vaai ondervindt. Hij wordt te dik en hij wordt in physieken zon althans lui. Daarbij beschermt de gesloten wagen wat al te goed tegen de charmante afwisselingen van het klimaat, zoodat men erg vatbaar wórdt voor verkoudheden en dergelijke. De luxe-auto zal, al noemt men haar Volkswagen en maakt haar nog zoo spotgoedkoop, te allen tijde een luxe-voorwerp blijven in dezën zin, dat het den mensch verwent en hem min der gehard maakt tegen physieke inspanning en slecht weer. Vele autobezitters zorgen er j daarom voor dat hun rantsoen sport vooral niet vermindert, gebruiken de auto op werk dagen maar zelden en loopen of fietsen altijd naar hun werk. Men zal met deze factoren in Duitschland wel rekening gehouden hebben, aangezien men er immers zoo systematisch aan lichaams cultuur werkt, maar het is dan toch niet dui delijk hoe men ze uit wil schakelen. Want zelfs onder een dictatuur schijnt het toch wel wat al te ingewikkeld, iedereen voor te schrijven hoeveel hij, zijn vrouw en zijn kinderen mogen autorijden en hoeveel dagelijksche lichaams beweging zij precies moeten vasthouden. Terwijl bovendien de geweldige toeneming van het motorverkeer het wandelen en fiet sen steeds minder aanlokkelijk zullen ma ken. Daarbij kon men niet spreken van een zuivere navolging van de populariseering van de auto zooals die in de Vereenigde Staten heeft plaats gehad, want vergeleken bij dat enorme gebied, dat veel grooter is dan Europa, is Duitschland een klein landje. De motieven voor aigemeene motoriseering wa ren dus in Amerika veel sterker. Hoewel de V.S. tweemaal zooveel inwoners tellen als Duitschland is het cijfer der bevolkings dichtheid er veel en veel lager Volgens onzen medewerker zou de „Volks wagen" maar half zooveel kosten als een D. K. W. Laat ons zeggen 500. Dat lijkt mij voor een arbeider, zeker bij den Duitschen loonstandaard, nog een hoogen prijs. De hoofd vraag ligt overigens niet in de aanschaffings-, maar in de bedrijfskosten, zooals iedere automobilist weet. Intusschen is het een zeer groot en belang wekkend plan en wij kunnen zijn ontwikkeling- met groote interesse tegemoetzien. R. P. IJMUIDEN ,.DE VLEESCHINDUSTRIE" TE IJMUIDEN. Dinsdag zou de Haanlemeche Rechtbank uit spraak doen inzake die aangevraagde surséan ce van betaling van „De Vleesehindustrie" te IJmuiden. De rechtbank heeft echter haar beslissing- veertien dagen aangehouden. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN DE HOOFDSTRAAT TE SANTPOORT. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Hoofd straat te Santpoort'., van den Ov-erbildtweg tot den Hagelingerweg, van Maandag 1 Maart a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afge sloten. Uit den dameshockeywedstrijd DuitschlandNederland, die Zondag te Frankfurt aan den Main gespeeld werd: Een aanval der Duitsche dames wordt door de Nederlandsche verdediging afgeslagen. Gemeente draagt bij in verschuldigde contributie Reeds geruimen tijd is bij B. en W. in voorbereiding geweest een regeling- om de werkloozen en armlastigen tegemoet te komen in de betaling van de contributie voor hun ziekenfonds. Vele gesteunden hebben zich ge noodzaakt gezien als lid te bedanken, omdat zij niet in staat waren de vereischte contri butie. op te brengen. Enkele ziekenfondsen hebben een verminderde contributie voor de gesteunden ingevoerd, waar tegenover echter bij twee der fondsen kwam te staan, de uit schakeling- van verschillende rechten aan de gewone verzekerden toekomende, waarvan de voornaamste wel zijn de aanspraak op zieken- huisverpleging en specialistische poliklinische behandeling. De gesteunden werden daar door verplicht, zich in voorkomende gevallen tot Maatschappelijk Hulpbetoon te wenden. Velen doen dit met tegenzin, omdat zij zich wat de ziekteverzorging betreft, steeds zelf konden helpen. Door de betaling van de.volle contributie hadden zij recht op medische hulp, ziekenhuis-verpleging en specialistische poliklinische behandeling en was het niet noodig een gunst te vragen van Maatschap pelijk Hulpbetoon. De mogelijkheid, dat om deze reden het inroepen van medische hulp langer wordt uitgesteld dan wenschelijk is, is dan ook aanwezig. Noch voor de betrokkenen ennoch voor de gemeente is dit gewenscht. B. en W. achten daarom de bevordering van het ziekenfondswezen van groot belang zoowel voor de fondsen als voor de betrokken per sonen en voor de gemeente. Herhaalde besprekingen met de be sturen der ziekenfondsen hebben er toe geleid, dat B. en W. gekomen zijn tot een regeling zooals die hieronder is aangegeven. Daaruit blijkt, dat het lidmaatschap van een fonds ver plichtend is gesteld voor alle ge steunden, dus ook voor de armlasti gen. Dit laatste is vooral noodig, om dat onder de groep armlastigen vele personen voorkomen, die niet als armlastig in den gewonen zin van het woord zijn te beschouwen. De gesteunde behoudt de vrije keuze bij welk fonds hij zich wil aanslui ten. Een berekening heeft aangetoond, dat uit de regeling voor de gemeente geen meerdere kosten zullen voortvloeien, omdat de uit gaven gedekt worden door mindere uitgaven voor ziekenhuisverpleging enz. B. en W. stellen den Raad voor, vast te stellen de volgende ziekenfondspremie- regeling: Artikel 1. In deze regeling worden verstaan onder a. Ziekenfondsen: Maatschappij „Ziekenfonds IJmuiden": Ziekenfonds „Velseroord"; Ziekenfonds „Velsen"; de Ziekenfondsen die nader door B. en -•- tot deze regeling worden toegelaten; b. gesteunden: 1. zij, die in de steunregeling zijn opgeno men; 2. zij, die in de werkverschaffing zijn ge plaatst; 3. zij, die een uitkeering uit een werk- loozenkas ontvangen, tenzij de gezinsinkom- sten van dien aard zijn, dat zij niet voor steun volgens de Rijkssteunregeling in aanmerking -ouden komen: 4. zij die worden ondersteund door de bur gerlijke instelling voor maatschappelijk hulp betoon- Elke gesteunde is verplicht zich bij een fonds aan te sluiten. Artikel 2. 1. Voor de gesteunden, die overeenkomstig deze regeling bij een der in artikel 1 genoem de ziekenfondsen zijn aangesloten, gelden alle bepalingen, welke voor de overige bij die zie kenfondsen verzekerden zijn, of nader wor den gesteld. Wijzigingen -betrekking hebben de op de rechten der leden, aangebracht na de in werking treding van deze regeling, be hoeven de goedkeuring van Burgemeester en Wethouders. 2. Indien het op medische gronden nood zakelijk is,, dat een gesteunde langer in een ziekenhuis verpleegd moet worden dan het reglement van het ziekenfonds toelaat, zal deze verdere verpleging geschieden voor re kening van het ziekenfonds. 3. Patiënten met chronische ziekten, waar toe ook worden gerekend alle vormen van tuberculose, psychosen en neurosen, zijn van de in het 2e lid bedoelde verlengde verple ging uitgesloten. 4. Bij verschil van meening over de nood zakelijkheid van de voortzetting van de ziekenhuisverpleging boven den reglemen tair toegelaten duur, wordt het geval aan het oordeel onderworpen van een commissie van drie geneeskundigen. Deze commissie bestaat u-it den directeur van den gemeen telijken geneeskundigen en gezondheids dienst; één geneeskundige aangewezen door het Ziekenfonds en de geneesheer van het ziekenhuis, onder wiens behandeling de patiënt is. De uitspraak van de commissie is bindend. 5. Opname v.an patiënten wegen-s sociale indicatie valt niet onder deze regeling. 6. Bij verschil van meening over de vraag of opname al -dan niet wegens sociale indi catie moet geschieden, wordt het geval aan het oordeel onderworpen van een commissie van drie geneeskundigen. Deze commissie -bestaat uit den directeur van den gemeen telijken geneeskundigen en gezondheids dienst; één geneeskundige aangewezen door het ziekenfonds en een geneeskundige van het ziekenhuis, aan te wijzen door de twee eerstgenoemde geneeskundigen. De uitspraak van de commissie is bindend. Artikel 3. 1. Elke gesteunde is verplicht zich bij één der in artikel 1 genoemde ziekenfonsen aan te sluiten en aangesloten te blijven. 2. Voor hen, die weigeren zich bij een ziekenfonds aan te sluiten wordt door Bur gemeester en Wethouders een inschrijving als lid bij één der in het le lid bedoelde ziekenfondsen bevorderd. 3. De gemeente betaalt aan de ziekenfond sen als maximum-bijdrage in de verschul digde contributie de volgende bedragen: 12!/2 cent voor man en vrouw; 2 1/2 cent voor één kind beneden 16 jaar (tot een maximum van 4 kinderen); 6 1/4 cent voor één gezinslid boven 16 jaar; 6 1/4 cent voor één zelfstandig persoon. 4. Een zelfde bijdrage als sub 3 genoemd komt voor rekening van de ziekenfondsen. 5. Het resteerende bedrag der contributie moet door den gesteunde worden betaald. Artikel 4: Omtrent de inhoud en verrekening van de premies, welke door de gemeente aan zie kenfondsen verschuldigd zijn, worden door Burgemeester en Wethouders nadere voor schriften gegeven. Artikel 5: 1. Op het loon of de steunuitkeerm-a van den gesteunde wordt ingehouden de ver schuldigde premie ingeval de gesteunde a. niet bij een ziekenfonds blijft aange sloten of wiens - aansluiting wegens wanbe taling ophoudt; b. weigert zich bij een ziekenfonds aan te «luiten. Artikel 6, Op het loon of de steunkeerlng van hen, die reeds eerder gesteund zijn geworden en na-dien in het vrije bedrijf hebben ge werkt en tijdens die werkzaamheid in het vrije bedrijf hebben nagelaten de volle pre mie aan het ziekenfonds te be,talen, wordt, indien zij wederom moeten word én ge steund, de achterstallige premie ten volle ingehouden. Artikel 7: 1. Elk ziekenfonds neemt de gesteunden aan, die zich ter opneming in het' fonds aan melden, of die door Burgemeester en Wet houders ter inschrijving als lid worden op gegeven, voorzoover zulks met inachtneming van de voor het fonds geldende statuaire en reglementaire bepalingen -mogelijk is. 2, In geval de inschrijving van een ge steunde als lid door een der ziekenfondsen wordt geweigerd, wordt het geval onderwor pen aan het oordeel van een commissie, be staande uit 5 leden, te benoemen door Bur gemeester en Wethouders, in overleg met de ziekenfondsen. De beslissing van de commissie is bin dend. Artikel 8: 1. De uit deze regeling voor de gemeente voortvloeiende administratiekosten worden voor de helft, tot een maximum van f 1000 per jaar, gedragen door de deelnemende zie kenfondsen. 2. Het door elk ziekenfonds te betalen aan deel in deze kosten wordt berekend in ver houding van de totale bijdrage der gemeen te tot de bijdrage, die het ziekenfonds jaar lijks van de gemeente ontvangt. Artikel 9. 1. Deze regeling treedt in werking op een nader door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum. 2. Door Burgemeester en Wethouders worden nadere regelen gesteld omtrent het verstrekken aan de ziekenfondsen van een opgaaf van de gesteunden, die onder -deze regeling vallen en omtrent de op-gave van de mutaties, welke door geboorte, over lijden, vertrek of het bereiken van den con- trib-utieplichtigen leeftijd, in de gezinnen BURGERLIJKE STAND Bevallen: M. J. H. van Kampen-van So meren, z., Cypressenstraat 7, IJmuiden; P. C. Stam-Mooij, d. en z„ Duinvli-etstraat 116, Velsen (N.)A. Koeman—van Slooten, d., Sm. v. Gelderstraat 35, Velsen (N.)N. Rijs- Kwadijk, z., van Speijkstraat 20, IJmuiden; J. KolkmanHissink, z„ Kon, Wilhelmina- kade 32, IJmuiden: D. ElmersRuijter, z., Corverslaan 114, Velsen (N.)W. Stofferv. Dansik, d„ Rijksweg 534, Santpoort; H. J. E. StalsBraam, d., Melklaan 91, Velsen (N.) H. M. M. de WaalScheffers, z„ de Genestet- laan 51, Velsen; D. Broekhuizenvan Baar- sel, z„ Willemsplem 7, IJmuiden; B. Vasten- holtKust er, d„ Duinvlietstraat 36, Velsen (N.); C. SchelvisJansen, z., Verspr. Wonin gen 45, IJmuiden; I, S. Kalf f—Bendien, d., Tolsduinerlaan 2, Velsen. Overleden: Geen. GYMNASTIEK EN ATHLETIEK VEREEN. „OLYMPIA". Een mooi succes Men schrijft ons: Zondag j.l. gingen zes Olympianen naar Zand voort om daar deel te nemen aan de Nationale Veldloopen. Onze heeren kwamen uit in de D klasse, open inschrijving. Een ver bluffend succes was voor „Olympia" wegge legd. Niet minder dan de eerste vier plaat sen werden door ..Olympia" bezet, te weten No. 1: W. v. Zonderen; no. 2: J. v. Zwieten no. 3: P. Dekker; no. 4: C. Hollander; terwijl de beide anderen nog respectievelijk de 7e en de 12e plaats bezetten. Werkelijk beter had het niet kunnen zijn. De indoortraining die in het begin van den winter met kracht is aangepakt blijkt nu reeds vruchten af te wer pen. Laten de heeren door dit succes aan gemoedigd nu doorzetten, zoodat we evenals in den glorietijd van Jonker c.s. weer mee gaan tellen, ook in de athletlek. VERGADERING CHR. NAT. WERKMANS BOND. De afdeeling Velsen van den Chr. Nat. Werkmansbond belegt a.s. Donderdagavond een ledenvergadering in de consistorie der Nieuwe Kerk, ingang Wil-helminakade. In deze vergadering zal de heer Bolink uit Oldenzaal een lezing houden over U. B. O. Verder zal een lezing worden gehouden over het onderwerp „Marx of Christus?" GEESTELIJK LEVEN. Vrijdag 5 Maart zuilen in de Goede Herder kerk twee conferentie-samenkomsten plaats hebben en wel 's middags 3 en 's avonds 8 uur. Als spreker zal optreden de heer Johs. de Heer, redacteur van „Het Zoeklicht'' met het onderwerp: „De drievoudige boodschap voor onzen tijd." SCHEEPVAARTBERICIITEN. Bijlegger. Hefc Russische motorschip Valeri Mejlauk' arriveerde Maandagavond van Cardiff als bij- jer in de Binnenhaven alhier. Het schip zal in"afwachting van nadere instructies daar blij ven liggen. Perzisch Visscherijbedrijf. Naar gemeld wordt heeft de Regeering van Iran plannen gemaakt om het land onafhan kelijk te maken van de uit Europa ingevoer de geconserveerde vi-sch. Te dien einde heeft men uit Denemarken een motorkotter laten komen, waarmede onder leiding van Deensche biologen een onderzoek aail worden ingesteld naar de vischrijkdom der inheemsche wateren De grootste graansilo van Denemarken. Volgens bericht uit Husaim (Duitschland) zal er in de buitenhaven aldaar de grootste graansilo in die omgeving wordien gebouwd. Deze silo zal zeer modern worden ingericht ten einde aan de tegenwoordige eischen te kunnen voldoen. De Inspecteur voor het Buiten gewoon Onderwijs gaat heen. De Wilhelminaschool alhier genoot zijn bijzondere belangstelling. Het personeel vol waardeering voor zijn werk. Men schrijft ons: Den eersten Maart 1937 zal de inspecteur voor het Buitengewoon Onderwijs, Dr. A. van Voorthuysen zijn functie neerleggen wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Alle vereenigingen op het gebied van bovengenoemd onderwijs zijn tot een huldi- dingscomlté toegetreden en het spreekt daar om van-zelf, dat zij, die werkzaam zijn aan de Wilhelminaschool alhier -bij deze gelegen heid gaarne willen memoreeren, wat Dr. van Voorthuysen voor het Buitengewoon Onder wijs is geweest. Van de oprichting der school af, welke toen nog niet den tegenwoordigen naam droeg, heeft ze onder het, toezicht van Dr. van Voorthuysen gestaan en is de school gegroeid en geworden tot de doelmatige, fraaie inrichting van thans in het centrum van IJmuiden. Het was in 1921 onder den toenmaligen wethouder van Onderwijs, den heer Lande- weert. dat aan de Bothastraat in twee lo kalen van school B met het onderwijs werd aangevangen. Al heel spoedig was een derde leslokaal noodig, later een vierde en een vijfde, totdat eindelijk de helft v-an school B voor het Buitengewoon Onderwijs in gebruik moest worden genomen, wat wel een bewijs mag heeten van het groote vertrouwen van ouders der leerlingen, autoriteiten en onder wijzers bij het gewoon onderwijs, Daarom was het dan ook ge-en wonder, dat door het gemeentebestuur het -besluit werd genomen, een nieuwe school te doen bouwen bij den Watertoren. Lokaliteiten en inrich ting van school B voldeden niet, terwijl voor veel leerlingen de afstand, dien zij moesten afleggen, groote bezwaren meebracht. September 1936 werd de nieuwe school ge opend, een school, welke èn door haar lig ging èn door haar inrichting tot een der beste van het land mag worden gerekend. Behalve de gewone leslokalen zijn er twee werklokalen, een gymnastiekzaal, een keu ken en een badinrichting. De gezellig inge richte lokalen bevatten geen banken, doch tafels en stoelen, terwijl openslaande deu ren toegang geven tot een ruime, zonnige speelplaats. Sinds enkele jaren wordt de school, behalve door leerlingen van de open bare en prot christelijke, ook door kinderen der Roomsch-Kath. scholen bezocht, welke kinderen éénmaal per week in de school godsdienstonderwijs ontvangen van den Pastoor te IJmuiden. Hoe komt het, dat het onderwijs zoo wordt gewaardeerd, niettegenstaande er zooveel pr-actische moeilijkheden moeten worden overwonnen? Want de scholen voor Buiten gewoon Onderwijs kunnen geen nauwkeurig omschrijvend leerplan vaststellen en toch moet een bepaald aantal kinderen gelijktijdig in -klasseverband worden onderwezen, kin deren met groote verschillen in onderlinge begaafdheid en geringere of althans anders gerichte belangstelling dan leerlingen der scholen voor gewoon 1. onderwijs. Is het bij deze laatsten eerst denken e.n daarna doen, bij het Buiteng. Onderw. is het voornamelijk doe-onderwijs en moet het verkrijgen van manueele vaardigheid voor hen als hoofd zaak worden beschouwd. Handenarbeid is dan ook wel het hoofdvak, terwijl voor meis jes bezigheden van huishoudelijken aard, zooals nuttige handwerken, staf afnemen, koperpoet'sen, kopjes- en bordenw-asschen, strijken, wasschen enz. groote waarde heb ben. Om deze reden zijn dan ook de jongens en de meisjes in de hoogere klassen geschei den. Het groote verschil in onderlinge begaafd heid maakt individueel onderwijs noodzake lijk; verschillende leerlingen zijn dan ook vaak bezig met verschillenden arbeid. Dat dit mogelijk is, is voor een belangrijk deel te danken aan Dr. van Voorthuysen, die zich steeds een -groot voorstander toonde van sterk doorgevoerde individualisatie. Bij het kiezen der leerstof wordt zooveel mogelijk rekening -gehouden met de directe waarde voor het dagelïjksch leven. Er wordt dus geen tijd verspild -met het aanbrengen van kennis, die de leerlingen in hun latere leven niet kunnen gebruiken. Wèl lezen, schrijven, rekenen en taal, maar géén ge schiedenis en slechts het allervoornaamste van de aardrijkskunde; géén gewone breu ken, of slechts alleen de allereenvoudigste, maar wèl veel rekenen met geld; géén on mogelijke cijfersommen. maar wèl somme tjes over dagelijksche uitgaven, rekenen met de klok enz. Ook de lichamelijk oefening neemt een belangrijke plaats in, terwijl voor sommige- leerlingen, die gezamenlijk de schooltuintjes onderhouden, dit werk niet alleen zeer nuttig is, maar tevens den goeden geest onderling sterk bevordert. Over 't geheel hebben de opvoeders aan de Wilhelminaschool een groote sociale taak te verrichten, het bestrijden van tal van ka rakterfouten en gebreken en daardoor het bruikbaar maken harer leerlingen voor het maatschappelijk leven. Wanneer men dit alles in aanmerking neemt, kan het geen wonder zijn, dat kin- leren. wanneer ze op de Wilhelminaschool worden geplaatst weer gaan opleven. Van onwil of luiheid blijkt dan bijna nooit iets, integendeel de meeste kinderen gaan gaarne naar school en toonen zich daar ijverig en gewillig, want ze zijn o zoo trotsch op hun 'mhaalde resultaten. Moge de Wilhelminaschool in de toekomst in dezelfde mate bloeien als in de periode vóór het 'he*ng?«n van Dr. van Voorthuysen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1