De Kamerverkiezingen op 26 Mei a.s. Crisis in Bosnié. BEVERWIJK De jaarvergadering van „Algemeen Belang". Dividend 6 procent. Dinsdagavond hield de Coöp. Broodbakkerij cn verbruiksvereeniging „Algemeen Belang" in Hotel „Oud Meerenstein" haar jaarvergadering'. De voorzitter de heer J. C. Comis sprak een openingswoord. De voorzitter deelde na de vaststelling van de notulen mede, dat ook in het jaar 1936 weer verscheidene leden moesten worden afgevoerd, omdat zij al te groote schuld maakten. Het be stuur achtte het niet verantwoord dezen toe stand te laten voortduren. Spr. deelde vervolgens mede, dat de afdee- ling banketbakkerij door opvoering van de productiviteit thans winst oplevert. Door afzetgebied te zoeken en te vinden buiten den kring van leden kon de omzet wor den verhoogd. Het personeel werd met twee ionge krachten uitgebreid. Vervolgens werd het rapport van den ac countant uitgebracht. Daarin herinnerde de heer Reynders aan den feilen en dikwijls deloyalen concurrentiestrijd, die in 1936 met Icroote kracht werd voortgezet. Na de devalu atie van den gulden stegen de noteeringen van het meel. De broodprijs werd met 1 ct. ver hoogd, maar nochtans werkte het bedrijf met verlies. Eerst in Januari 1937 mocht de brood prijs nogmaals met een cent worden verhoogd. De coöperatie levert echter een brood van acht ons voor den thans geldenden prijs. Bij de concurrentie weegt zoo'n brood, volgens het rapport, slechts zeven ons. Het broodverbruik per lid daalde van f 110 in 1935 tot f 88 in 1936. Uitvoerig behandelde de accountant de cij fers, die wij reeds uit het jaarverslag hebben gepubliceerd. Door verschillende maatregelen werd een bedrag van f 8374,12 bezuinigd. De omzet in 1936 was 87,26 pet. van die van 1935. Voorts werd in het rapport ongemerkt, dat de winst ruim f 9100 of f 7,84 pet. geweest zou zijn, wanneer de prijsstijging van de grond stoffen achterwege was gebleven. De post debiteuren was tot f 8471,73 opge- loopen. Ingevolge de bepaling van de statuten mocht aan de verbruikers een week op crediet worden geleverd. Langzamerhand is het ech ter gewoonte geworden, dat dit crediet werd verleend tot het bedrag van het te verwachten dividend. Met de bezorgers werden daarover langdurige besprekingen gevoerd. Zij verklaar den zich bereid de achterstallige gelden te de- poneeren. Zij zijn daartoe evenwel niet over gegaan. Pensioenfonds tijdelijk buiten werking Het personeel besloot over te gaan tot tijde lijke opheffing van het pensioenfonds, evenwel met inachtneming van de verplichtingen tegenover de reeds gepensionneerde leden van het personeel. Het daardoor vrijkomende bedrag zou dan op den post debiteuren worden afgeschreven. Daardoor zou het mogelijk kunnen zijn een dividend van 6 pet. uit te keren, waarvan dan nog f 1713,38 uit de reserve moet komen. De loopers beoogden met dit voorstel de uit treding van een groot aantal leden te voor komen, waardoor het bedrijf in gevaar zou kunnen komen. Het bestuur stelde voor dit bedrag te aan vaarden en op den post debiteuren af te schrijven. Bij de bespreking van het rapport van den accountant meenden de heeren Van Zutphen en Schelvis, dat het pensioenfonds bij besluit van de algemeene vergadering is opgericht, zoodat het niet mogelijk is, dat het personeel met het bestuur dit opheft. De heer Philippi was aan de hand van de cijfers tot de overtuiging gekomen., dat de coöperatie op „haar laatste beenen" loopt. De accoutant heeft in zijn rapport aange drongen op het opnieuw uitgeven van het maandblad, dat bevorderlijk werd geacht voor het verband tusschen leden en bestuur. De heer G. Joor bracht het rapport uit van de commissarissen. Hij memoreerde daarbij de voortreffelijke samenwerking met het bestuur, dat hij hulde bracht voor zijn omvangrijken arbeid. Naar aanleiding van de balans en de winst- en verliesrekening werden vele vragen gesteld, evenals over het beleid van het ^be stuur. Enkele leden waren het niet eens niet het referendum, dat het bestuur heeft doen houden over het al of niet houden van een ver- volgvergadering in 1936. Een lid stelde voor, om een commissie te be noemen, met de taak bezuinigingen in het be drijf in te voeren, behalve op arbeidsloonen. De voorzitter vroeg zich af. of het thans zittende bestuur niet in staat moet worden ge acht het bedrijf te besturen. Er is een bestuur van zeven leden, benevens een college van commissarissen en men mag deze menschen volkomen in staat achten het bedrijf te leiden. De heer Philippi onderwierp de balans aan een bespreking. Vooral op den post debiteuren oefende spr. ernstige critiek uit en gaf aan het slot van zijn betoog aan het bestuur verschillende maatregelen in overweging. De voorzitter heeft de sprekers uitvoerig beantwoord. Ten aanzien van de credietnemers stelde spr. strenge maatregelen in uitzicht, omdat bij voortgang op den ouden weg het bedrijf onherroepelijk aan den grond geraakt. Een zeer groote handicap voor het tegen woordige bestuur is het ontbreken van reserves, die na 34 jaren moeizamen arbeid niet gevormd zijn. Het personeel heeft voorgesteld een bedrag van ruim f 5000 uit het pensioenfonds te schen ken aan de coöperatie om daardoor de uitkee- rmg van dividend mogelijk te maken. Het be stuur heeft deze schenking met „bloedend hart" moeten aanvaarden, omdat het grootste Omtrent den datum, waarop de Kamerverkiezingen zullen worden gehouden, is thans eenige zekerheid verkregen. Het A. N. P. heeft n.l. van bevoegde zijde vernomen, dat het in de bedoeling ligt om, indien de behandeling van de Grondwetsherziening tijdig in de Eerste Kamer tot stand komt, de candidaatstelling voor de verkiezin gen te doen geschieden op 20 April a.s. De stemming zal dan op 26 Mei d.a.v. worden gehouden. aantal leden van de vereeniging geen coöpe- ratoren is, maar uit zuivere dividend-leden bestaat. Deze laatste categorie zal onherroepe lijk de vereeniging verlaten, wanneer geen dividend wordt uitgekeerd. Het personeel gaf er de voorkeur aan een financieel offer te brengen, boven een ontslag, dat een even- tueele opheffing van het bedrijf tot gevolg zou hebben. Spr. hoopte, dat dit offer door het personeel niet vergeefsch gebracht zal zijn. Nadat nog langdurige besprekingen waren gevoerd werden de balans en de resultaten rekening over 196 goedgekeurd en vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. C. Comis als voorzitter herkozen met groote meer derheid van stemmen. In de plaats van de heeren H. van Zutphen en E. Schelvis, die be dankt hadden, werden als bestuursleden geko zen de heeren Philippi en De Jager. De heer P. Sneekes werd als bestuurslid herkozen. De heer P. J. Schelvis werd tot commissaris benoemd. De voorzitter dankte den aftredenden com missaris, den heer G. Joor, voor zijn arbeid. Het dividend werd vastgesteld op 6 pet. De heer Lotman heeft tenslotte nog uiteen gezet, dat het pensioenfonds niet wordt opge heven, ondanks de uitkeering aan de vereeni ging. Het fonds zal dan ook volkomen aan zijn verplichtingen tegenover de reeds gepension- neerden kunnen voldoen. Zoodra het bedrijf opleeft zal het fonds zijn werkzaamheden weer volledig kunnen verrichten. Tenslotte drong spr. er op aan, een commis sie te vormen, die zich zal belasten met het aanwerven van nieuwe leden. JAARVERGADERING VAN DE WINKELIERS - VEREENIGING. Donderdagavond houdt de vereeniging van winkeliers en neringdoenden „Eendracht Maakt Macht" in de kleine bovenzaal van Hotel „Oud Meerensteyn" haar jaarvergade ring. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester, het verslag van de St. Nicolaasreclamecampagne, een bespreking van de uitgifte van korting zegels en tenslotte een voorstel van het be stuur om een feestavond te organiseeren. VEREENIGING VAN AMATEUR FOTOGRAFEN. Op den werkavond van Dinsdag heeft de Vereeniging van Amateurfotografen bespre kingen gehouden over retoucheeren, verster ken en verzwakken van foto's. Daarna werd de fraaie „Vadas-collecte" bezichtigd. Ook deze verzameling van mooie, glanzende foto grafieën werd aan een technische bespreking onderworpen. Op den werkavond van 9 Maart zal de Deensche collectie „Cosmarama" en de Ne- derlandsche uitgave van het' Oostenrijksche blad „Die Gallerie" worden bezichtigd en be sproken. AQUARIUMVEREENIGING „KENNEMERLAND". De aquariumvereeniging „Kennemerland" vergaderde gisteravond in de bovenzaal van „Hotel Ter Burg". De voorzitter, de heer G. Vermeulen, heette de aanwezigen, in het bij zonder de nieuwe leden, van harte welkom en gaf zijn voldoening over de groote belang stelling voor dezen avond te kennen. Verder gaf de heer Vermeulen nog een korte uiteenzetting over de veel voorkomende stip pelziekte bij de visschen. Hij wees er op, dat ook bij verhooging van de watertemperatuur deze gevaarlijke parasiet vernietigd kan wor den. Na de notulen en de behandeling van de ingekomen stukken werd een propaganda- commissie benoemd. Voor IJmuiden werden de heeren Blok, Basfra en Engelhart, voor Beverwijk de heeren Lüster en Alles gekozen. Vervolgens hield de heer Vermeulen een lezing over Barbeelen en Rasborinae. Het geslacht Barbus behoort tot de familie der Karperachtigen (Cyprinidae), een van de meest omvattende families, die wij kennen, aldus begon spreker. Onze karpers, brasems, goudvisschen, de geslachten Danio, Brachy- danio, Barbus, Rasbora, Esomus en de meeste witvisschen behooren er toe, in het geheel ongeveer 1400 soorten. Deze zijn verspreid over de geheele wereld, behalve ten Zuiden van Mexico en Madagascar, komen ze overal voor. De B'arbeelen zijn gemakkelijk te houden, vervolgde spreker. Stammende uit Zuid- en Oost-Azië, houden ze van helder water en niet al te veel licht en zon. Ofschoon zij geen bijzondere broedzorg hebben is voor hun teelt toch wel een temperatuur van 25 gr. C. noodig. De beste tijd voor de kweek is van Mei tot Augustus. Daar de eieren door het geheele aquarium verspreid worden, dient men voor fijn groen op den bodem en dichten plan tengroei te zorgen. Normaal ontwikkelen zich de eieren in twee of drie dagen. De jongeren moeten snel gevoederd worden met infu- soriën en na twee weken kan fijngewreven droogvoer of gezeefde daphnia's gegeven worden. Hierna liet de heer Vermeulen verschillen de lantaarnplaatjes zien, waarbij hij vele in teressante bijzonderheden vertelde. Na de pauze werd een vischverloting gehou den, terwijl een der leden van zijn bevindingen met het eerste zeewateraquarium vertelde. FILMAVOND IN HET VEREENIGING S - GEBOUW. Ten bate van de vereeniging voor de ver pleging van lijders aan vallende ziekten „Haarlem en Heemstede", wordt op Maandag 1 Maart in het Vereenigingsgebouw aan de Populierenlaan een filmavond gehouden. O.m. zal de film van de verlovings- en huwelijksfeesten van het prinselijk paar wor den vertoond. PERSONALIA. Onze plaatsgenoot de heer C. N. Moens, is te leiden als officier van het vierde regiment infanterie beëedigd. DE STAND DER WERKLOOSHEID. 1196 werkzoekenden stonden aan het einde der vorige week ingeschreven bij den gemeen telijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling. Blijkens de opgave van de Arbeidsbeurs doet de werkloosheid zich voor in onderstaande vakgroepen: Beverwijk: bakkers 7, bankwerkers 17, behangers 1, betonvlechters 7, betonwerkers 9, blikbewerkers 4, blikslager 5, boekbinders 1, boekhouders 1, bouwkundige opzichters 2, car rosseriemaker 1, cementwerkers 1, chauffeurs 34, chefs 2, colporteurs 2, concierges 1, druk kers 4, electriciens 7, expediteurs 3, grondwer kers 5, haringinmakers 1, incasseerders 2, kappers 1, kantoorbedienden 7, kellners 1, klinkers 2, koks 1, lampekappenmakers 1, landarbeiders 90, lasschers 1, lederbewerkers 1, letterzetters 6, lijnwerkers 1, loodgieters 2, loodbranders 2, losse arbeiders 348, machinis ten 11, machinedrijvers 3, houtbewerkers 5, marmerpolijsters 1, matrassenmakers 2, me taalbewerkers 3, metselaars 16, meubelmakers 3, monteurs 13, musici 2, opperlieden 37, pak huisknechts 1, plaatwerkers 1, pijpenbuigers 1, reizigers 3, schilders 24, schippers 6, schoen makers 4, sigarenmakers 85, sigarensorteer- ders 11, slagers 8, smeden 2, soldeerders 2, steenhouwers 2, stoffeerders 1, stokers 11, stucadoors 8, teekenaars 1, timmerlieden 47, uitvoerders 3, voegers 3, voerlieden 6, voor- slaanders 2, winkelbedienden 8, zeilmakers 1, dagmeisjes 14, dienstboden 7, coupeuses 1, fa brieksmeisjes 6, kantoorbedienden (vr.) 5, kapsters 2, verpleegsters 1, werksters 3, win kelbedienden 1, totaal 1083 (vorige week 1117). Heemskerk: Betonvlechters 1, beton werkers 4, chauffeurs 5, grondwerkers 11, kan toorbedienden 2, landarbeiders 41, losse ar beiders 35, houtbewerkers 1, opperlieden 3, reizigers 1, schilders 1, stucadoors 1, timmer lieden 5, werkmeesters 1, dienstboden 1, to taal 113 (vorige week 150). HEEMSKERK DE GZ 648 UIT HET WEILAND WEGGE HAALD. Hedenmiddag kwam een groote trailer op een paar honderd meter afstand van het vlieg tuig, dat gisteren alhier is geland. Een groep soldaten was medegekomen om het vliegtuig op den trailer te brengen. Eerst werden de staart en de vleugels afgeschroefd en ver volgens werd alles bij stukken op den wa gen geladen. Spoedig was het vliegtuig opge laden. PERSONALIA. Onze plaatsgenoobe mej. Kniertje de Vries Pd. sftaagd'e te Amsterdam voor het examen voor coupeuse. KIND VAN TREEPLANK GEVALLEN. Een zoontje van den auto-ondiernemer H. vaar Turnen was op de treeplank van een auto geklommen. Een knecht van Van T. ging met de auto naar Beverwijk en wist niet dat een kleine jongen op de treeplank zat. In het dorp op het Kerkplein viel het ventje van de auto en kwam op den weg terecht waar hij ernstig gewond opgenomen wead en naai- zijn ouders gebracht. Het ventje had een gapende wond aan zijn knie, alsmede eenige schrammen aan het hoofd. De chauffeur reed door en was zich van niets bewust. De kleine maakte het thans goed, zoodiait dit ongeluk nog goed is afge- loopen. DE NOODLANDING. Het militair vliegtuig dat Maandag zooals wij reeds meldden in d'e gemeente een noodlanding moest maken is Dinsdag ter plaatse gedemonteerd en naar Soester-berg overgebracht. GYMNASTIEKVEREEN. „D. O. K." In het oefenlokaal hield de gymnastiekver- eeniging „D. O. K." haar j aal-vergadering on der leiding van den heer J. Groot. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom in het bijzonder tot den geestelijk adviseur. Het jaarverslag" van den secretaris sprak van vooruitgang en activiteit. Het ledental vooral wat adspiranten betreft ging goed vooruit. Aan drie wedstrijden werd met groot succes deelgenomen. Ook werd nog gememoreerd de demonstratie-avond, gegeven voor dien Turnkring „Haarlem". Twee jaar is „D. O. K." thans bij den D. H. G. B. aangesloten en zij behaalde vele suc cessen. Hieraan is natuurlijk niet vreemd de training onder leiding der keur turners te Haarlem. Medegedeeld werd dat er veranderd zal wor den van oefenlokaal en ook dat er meer werk zal worden gemaakt van het veiliger stellen der toestellen. Hierna volgde de bestuursverkiezing, waar bij de heer J. Kloes als secretaris aftrad we gens verandering van werkkring. In zijn plaats werd gekozen de heer C. Cornelisse. TOONEELVEREENIGING „DE VRIEN DENKRING". De toooeelvereenigiimg „De Vriendenkring' heeft in studie genomen „Gebroeders Kal koen", vroolijk spel in drie bedrijven door Ge rard Nielen WOENSD A 'G 24FEBE. 1937 BROODVENTSTER IN DE SLOOT GEREDEN Een dochter'van de wed. J. Schuyt was aan het broodventen met een groote mand op haar fiets. Bij den heer G. Diemer, Marquette- laan, fietste zij van het erf af en reed met fiets en al in een langs den weg loopende greppel, die vol water stond. Zij werd door mej. D. op het droge gebracht, doch bleek geheel bewusteloos. Een geneesheer bracht de patiënt spoedig bij. De juffrouw zei, dat zij opeens duizelig werd en zich daarna niets meer herinnerde. Zij liep hierbij een lichte hersenschudding op. Het brood kwam ook in het water terecht. VEREENIGING KONINGINNEDAG EN HARDDRAVERIJVEREENIGING. Bovengenoemde vereeniging houdt Vrijdag 5 Maart haar jaarvergadering in het café van den heer L. Schipper, 's avonds 8 uur. De agenda vermeldt: Opening, notulen, jaarverslagen secretaris en penningmeester, mededeelingen, bestuurs verkiezing (aftredend de heeren Johs. Henne- man en G. Schoehuys van de Harddraverij- vereeniging, J. Bekker en C. van Veen van de vereeniging Koninginnedag) bespreking uit loting aandeelen. T. A. V. E. N. U. VOOR HET VOETLICHT Zondag 7 Maart komt de tooneelvereenging T. A. V. E. N. U. voor het voetlcht met „In Pyjama", blijspel in drie bedrijven. Medewerkenden zijn: de dames M. Docter, C. Groen, N. Hoolwerf, C. Kluft, J. Kluft, Neel- tje Schoehuys en C. de Vries en de heeren: G. Houtwipper, H. van der Kolk, H. Schipper en J. Schoen. Het stuk staat onder leiding van den heer P. Fiege uit Beverwijk. De opvoering heeft plaats in de zaal van den heer L. Schipper. OP CONCOURS. Het Fanfarecorps St. Caeeilia alhier gaat Zondag 9 Mei a.s. op concours naar Rot terdam. „A. D. O." Het programma voor Zondag luidt: A. D. O.—G. V. O 2.30 uur scheidsrechter H. Piët. Voorwaarts 2A. D. O. 2 2.30 uur Vios 2—A. D. O. 3 2.30 uur W. S. V. a—A. D. O. a 1 uur A. D. O. b—V. V. Z. e 1 uur WIJK AAN ZEE (In Bosnië heerscht de crisis zoo hevigdat de plattelandsbewoners hun gouden kiezen en tanden laten trekken om aan geld te ko men. Goudkoopliedeu reizen met dit doel het geheele land af en komen met groote hoeveelheden terug). Ach ja, een groote crisiswolk Hing lang boven ons eigen land, Waardoor een groot deel van ons volk, Nog van de hand leeft in den tand. Wij zien nu sedert korten tijd Weer wat meer licht in het verschiet, Al blijft het nog een zware strijd, Maar Bosnië is zoo ver nog niet. Daar is het wel volslagen mis, Als je zoo de berichten leest, Zoo erg als het nu daar nog is, Is het bij ons toch nooit geweest. Daar worden in den waren zin De stakkers aan den tand gevoeld, Zij geven voor een klein gewin. De tanden, voor hun maal bedoeld. Men geeft zijn tanden voor wat brood En heeft men daar wat voorraad van, Dan komt men weer in nieuwen nood, Omdat men het niet kauwen kan. Van hand in tand leeft menigeen Helaas uog in ons vaderland, Maar 't is de Bosniër alleen, Die van den tand leeft in de hand. P. GASUS. PERSONALIA. Het bestuur der vereeniging tot bevordering van Vreemdelingenverkeer heeft mej. Gr. van der Mey Jd. benoemd tot bureaulis te. Babe! betreffend, was absoluut de realistische niiet. Langzamerhand kwam hierin eenige verbe tering, maar nog vrij lang bleef de fantasie overheerschen, sprak er nog te veel de over levering van een oud verhaal uit. Toen de menschen zich iets meer van de kerk losmaakten, en meer zelf gingen denken, kregen we soms grappige teekeningen te aan schouwen en werden ook de airbeidstee kenin gen beter. De arbeider zelf echter werd voor gesteld als een brasser, een slover, een ruw wezen. In de 17de eeuw merken we weer verbete ringen op. De arbeid wordt echter nog' sprook jesachtig en romantisch voorgesteld. Er kleeft altijd iets zoete, iets sentimenteels aan de voorstellingen uit "dien tijd. Lang heeft het geduurd, voor dit verdwenen is. De afbeeldingen van arbeid en arbeider werden wel steeds natuurlijker, maar de ar beid werd toch nog steeds als iets romantisch, als iets schilderachtigs gezien. Zij gaven nog niet het arbeidsprobleem weer. Dit is pas het geval geworden bij de kunste naars van den laatsten tijd. Zij geven alles veel rauwer weer en konden dit ook doen, doordat zij Van Gogh bijv. dicht bij het probleem van den arbeid hebben geleefd. Zij geven in hun werk weer het zwoegen en slaven van den mijnwerker en den bootwerker enz. De figuur werd bijzaak, de gedachte hoofd zaak. Vandaar vaak vrij onduidelijke afbeel dingen van personen, doch de gedachte, welke aan de afbeelding ten grondslag ligt, spreekt duidelijke taal. Tegenwoordig echter, zoo eindigde spr. is er een strooming om weer meer tot de werkelijk heid terug te keeren. SANTPOORT De arbeid in de beeldende kunst. Lezing van mevr. AlbardaKaas. Dinsdagavond hield mevr. AlbardaKaas in „De Toorts" een lezing over „Den arbeid en den arbeider in de beeldeode kunst", voor het Instituut voor Arbeidsonitwikkeling. „In de alleroudste tijden," aldus spreekster, „komen geen afbeeldingen van arbeid en ar beiders voor. Dat komt, omdat arbeiden als iets minderwaardigs werd beschouwd. Pas la ter is de arbeider gaan meetellen in de maat schappij, daardoor werd de rol, welke hij ver vulde, belangrijker. In de wijze vair afbeelding is een groote ont wikkeling gekomen, welke gepaard gaat aan de sociale ontwikkeling. De oudste phase van de beeldende kunst was die, waarin men invloed op een godheid wilde uitoefenen. Zoo heeft men bijv. holen- teekeninigen van den primitieven mensch ge vonden, waarin hij die goden vroeg om een goede jacht. Een latere phase was „die kunst om der wille van de kunst" d' art pour 1' art)Deze is een uiting van het individu, dat een noodzakelijke behoefte heeft aan schoonheid. Na er op te hebben gewezen, dat uit den Egyptischen cultuur veel afbeeldingen zijn overgebleven van arbeid en arbeiders, al spra ken deze afbeeldingen geen realistische taal, doch de Grieksche cultuur vrijwel elke ar- beidsvoorstellhng mist, kwam spa*, tot onze eigen cultuur-periode. In de Middeleeuwen, toen allen tot de R.K. kerk behoorden, was er geen vrijheid van den ken. Een arbeider werd beschouwd als iemend, die niet meetelde. Alles draaide om de geeste lijkheid. 't Gevolg was, dat de kunst in dienst van de kerk kwam te staan. De Bijbelsche arbeidsvoorstelling', van de bouw van Noach's ark en den torenbouw van NEDERLAND—BELGIë. Wordt op het Feijenoord- terrein gespeeld. Naar wij vernemen is Dinsdag door het be stuur van den Kon. Ned. Voetbalbond be sloten, den landen wedstrijd Nederiand-België op 2 Mei a.s. in het Feijenoord-stadion in Rotterdam te spelen. Dit bericht heeft vooral in Rotterdam veel voldoening gewekt, omdat daar de Neder land—België-wedstrijden begonnen zijn. VOGRLOOPIG NED. ELFTAL— CRYSTAL PALACE. Het voorloopig Nederlandsch elftal, dat hedenmiddag op het Sparta-terrein te Rotter dam een oefenwedstrijd zal spelen tegen de Engelsche derde divisie-club Crystal Palace, heeft een aantal veranderingen ondergaan. Door verschillende omstandigheden is een aantal spelers verhinderd uit te komen. Het elftal zou in de volgende opstelling ver schijnen: Doel: Van Male, )Feijenoord). Achter: Wilders (Blauw Wit) en Calden- hove (D.W.S.) Midden: Paauwe (Feijenoord), Wallaart (U.V.S.) en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Wels (Unitas), De Bock (Bloemen- daal), Bakhuys (H.B.S.), Van der Vaart (Xerxes) en Van Nellen (D.H.C.) ATHLETIEK. JESSE OWENS ALS BANDLEIDER. Uit New York: 's Werelds snelste sprinter, viervoudig wereldrecordhouder en meervoudig Olympisch kampioen Jesse Owens is band leider geworden. Aan het hoofd van een neger-jazzband denkt Owens a.s. zomer een tournee te maken door de Vereenigde Staten, waarbij hij in bioscopen, dancings enz. zal optreden. 'UIEEP/ LT'JMNCIM HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta, Rott. n, Vancouver 20 v. Cristobal. Bilderdijk, Rott. n. N.-York 21 (8.11 n.m.) 25 riijl ÖZO v. Niton. Binnendijk, Rott. n. N.-York 22 8.55 v.m.) 45 mijl w. v. Niton. .Burgerdijk, Rott. n. N.-Orleans 22 te Tam- pico HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aludra (uitr.) 23 te Vera wal. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein, 23 v. Amst. te Rott. Bandfontein (thuisr.) 23 te Mombassa. Algorab (thuisreis) 22 te Marseille vertr. 24. HALCYON LIJN. Stad Zwolle, 23 v. Vlaardingen n. Bagnoli. Btad Dordrecht, Sunderlund n. Italië p. 21 Gibraltar. Stad Schiedam, 23 van Huil naar Tyne. Vredenburg, 25 (v.m.) v. Narvik te Rott. viaard, verwacht. Rozenburg, 23 van Vlaardingen n. Malta HOLLAND—BRITSCII-INDIë LIJN, Hoogkerk (thuisr.) p. 22 Perim. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisr.) 22 v. Kobe. Gaasterkerk (thuisr.) 22 v. Dairen HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. London Exchange (thuisr.) 21 (8 n.m.) 970 mijl ZW v. Land's End. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland, 20 v. B. Ayres n. Amsterdam. Montferland (uitr.) 18 van Las Palmas. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Vulcanus, Stamboel, n. Amst. p. 23 (9.35 v. m.) Lydd. Rhea, Lissabon n. Genua pass. 22 Gibraltar. Theseus, Lissabon n. Amst. p. 23 (11.25 v.m.) Eastbourne. Aurora, 23 v. Genua n. Palermo. Orestes, 22 v. Rodosto te Piraeus. Stella, 23 van Amst. n. Hamburg. Breda, 23 van Ant. n. Amst. en p. Vlissingen. Ariadne, Amst. n. W.-Indië p. 22 Dungeness. Oberon, Amst. n. Oran p. 22 Dungeness. Bennekom, Amst. n. Chili 22 v. Curacao. Ceres, 22 v. Gibraltar n. Algiers. Cottica, 22 v. West-Indië te Curagao. Ganymedes. 22 v. Salonika n. Stamboul. Hermes, 22 v. Cacalla n. Limni. Juno, 22 va. Napels n. Catania. Merope, 20 v. Pt. Barrios n. Amst. Orpheus. Amst. n Kopenhagen p 22 Hol- tenau, Triton, 22 v. Malta te Barcelona, Vesta, Amst. n. Kopenhagen p. 22 Holtenau. Nereus, 23 v. Aarhuus te Amst. Bacchus, Rott. n. Tanger 22 (1.48 n.m.) 10 mijl Z. v. Niton. Hebe, 23 v. Stettin te Amst. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisr.) 22 v. Rio Jan. Aldabi (uitr.) 21 (5.11 n.m.) 40 mijl O. van Niton. Alcyone, 23 v. Rott. n. Tanger. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (thuisr.) vertr. 24 v. Lissabon. Palembang (uitr.) p. 23 Ouessant. Kota Pinang (uitr.) p. 23 Malta. Garoet (thuisr.) 23 v. Suez. Kota Nopan, 23 v. Rott. n. Hamburg. Sitoebondo (uitr.) 23 v. Port Said. Dempo (uitr.) 23 v. Port Said. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bengkalis (thuisr.) 21 van Belawan. Singkep (thuisr.) 21 te Belawan. Polydorus, Batavia te Amst. p. 22 Gibraltar. Leartes, Batavia n. Amst. 23 v. Belawan. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Cyclops, Rott. n. Japan 21 v. Penang. Eurybates, Batavia n. Amst. p. 22 Gibraltar. Menestheus, Japan n. Rott. 23 te Marseille. Ertsaanvoer Tet Noorsche stoomschip hrehei" arriveer de heden van Narvik met een lading ijzererts aan het Hooghoverfbedrijf. AANGEKOMEN. 22 Februari: Ek s.s. Oslo Pluto s.s. Gothenburg Oswin s.s. Gdynia Valeri Mejlauk m.s. Cardiff Calypso s.s. Zwarte Zee 23 Februari: Monica m.s. Glasgow Sirehei s.s. Narvik Escaut m.s. Rotterdam Ousel s.s. Liverpool Nereus s.s. Kopenhagen Hebe s.s. Stettin Chesapeake m.s. Los Angelos Dekabrist s.s. Danzig VERTROKKEN. 22 Februari: Nejaco m.s. Newcastle Chevychase s.s. Newcastle Wm. Wilb er force m.s. Hamburg 23 Februari: Hoogland s.s. Newcastle Medee s.s. Newcastle Stella s.s. Midid. Zee MARKT BODEGRAVEN. Aangevoerd 76 partijen Goudsche kaas, vaaronder alle met rijksmerk, totaal 3420 Uiks, wegende 30780 K.G. Prijs met R.M. Ie soort f 22f 23; 2e soort f 20—f 21. PURMERENDER MARKTBERICHT. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 15 par tijen, wegende 19000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f 20. Kaasaanvoer: Kleine boeren f 5f 19; Commissie f 2 f 24; volvette f 1—f 20.50. Boter 260, f 1.55—f 1.58 per Kilo; Weiboter f 0.33—f 1.53 per Kilo. Runderen totaal 445 stuks, vette koeien 210, 6268 per Kilo: gelde koeien 120, f 80 f 160 per stuk; melkkoeien 100, f 110—f 225 per stuk; stieren 15, 4555 per Kilo; paar den 9, f 60f 130 per stuk; vette kalveren 31, 3060 per Kilo; nuchtere kalveren voor de slacht 1084, f 4f 12 per stuk, nuchtere kalveren voor de fok f 10—f 14 per stuk; vette varkens voor de slacht 245, 4347 per Kilo; magere varkens. 54, f 16—f 30 per stuk; biggen 336. f 9f 14 per stuk; schapen 589, f 14f 30 per stuk; bokken 15, f 4—f 14 per stuk; kipeieren f 3.75—f 4.25 per 100 stuks; eendeieren f 2.75 per 100 st.; piepkuikens f 0.82f 0.90 per Kilo; oude kippen en hanen f 0.35—f 0.45 per Kilo; konijnen f 0 40 f 1.60 per stuk; eenden f 0.30f 0.55 per stuk. duiven f 0.40 p. paar. 50 eendeneieren A f 2.70; 1212 kippen eieren A f 3.90f 4.20. 1

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5