HET NIEUWE AVONDBLAD IJMUIDEN EEN NIEUW MODEL STRANDWAGEN. Volle Beurs. 22e JAARGANG No. 106 MAANDAG 8 MAART 1937 IJMUIPER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels J 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid J 2UUU.overlijden ƒ400.verlies van nand, voet ot oog 1200.beide leden duim f 100.één lid duim 50.alle leden wijsvinger ƒ60. één of twee leden wijsvinger f 25.alle leden anderen vinger ƒ15.één of twee leden anderen vinger ƒ5.arm- of beenbreuk ƒ30.enkelbreuk ƒ15.polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400. bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Getuigenisavond Kerk en Vrede. In het Herv. Vereenigingsgebouw, Kalver- straat heeft „Kerk en Vrede" een getuige nisavond gehouden. Direct na de opening was het woord aan Mevr. Buising van Besouw. Wanneer, aldus pr., zullen de kerken Chris tus ontwaken? Deze vraag werd de laatste ja ren herhaaldelijk gesteld. Door de geschiede nis der eeuwen heen en in onze eigen bele venissen waren we gewend dat de kerken be rustten in oorlogen, zelf haar sancties er aan gaven en ze als noodzakelijk kwaad be schouwden. Hebben de kerken haar roeping wel vervuld en niet teveel aan wereldsche be langen gedacht? Wilde de kerk met eere den naam van Christus dragen, dan zal zij de consequenties der broederliefde moeten aan vaarden. Maar helaas, het licht 'breekt slechts langzaam door. Wij zijn dankbaar, dat Kerk en Vrede geen concessies gaf aan welken oorlog ook en steeds voor oogen houdt dat Kerk en Oorlog niet bij elkaar behooren. Zij maakt de gewe tens wakker en getuigt, midden in de bran ding. Konden wij dit ook maar getuigen van de Katholieke geestelijkheid, die voor som mige oorlogen nog steeds een pleidooi hou den. Tusschen christen-zijn en moordenaar is een verschil, zoo ook tusschen Christen en gasbommenwerper. Voor een radicaal Ka tholieke pacifist moeten we nog steeds naar het buitenland verwijzen. Tegen spr. zelf zei men, dat men de woorden van deze buiten- landsche pacifisten niet op een goudschaal tje moest wegen. Thans nu militairisme ons van alle kanten bedreigt, kan alleen dé kerk nog redding brengen. Hoe beantwoordt de kerk deze bede? In Engeland beweerde de geestelijkheid, dat de regeering onverwijld met de bewapening moest beginnen omdat het volk dit wilde. De bisschop van Manchester sprak zelfs tegen het pacifisme als ook de Bisschop van Lon den die zeide dat de pacifisten op den ver keerden weg waren. De bsschop van Liver pool zeide echter, dat als er 1.50-0.000 voor bekapening wordt uitgegeven, dit een bank roet beteekent voor de huidige politiek. Hoe was bijv. de houding der Kath. Kerk tegen over den oorlog van Italië—Abessynië? Het opdragen van een heilige mis op een oorlogs tank zegt genoeg. Ook de erkenning door de Kerk van den Italiaanschen koning als keizer van Abessynië is een smakeloosheid. Zijn de tijden van Nero teruggekeerd, dat alle wreed heden kunnen gebeuren zonder dat de kerk er zich tegen verzet? Moet er gewezen wor den op den burgeroorlog in Spanje, waar aan de soldaten der opstandelingen eerst nog absolutie gegeven wordt alvorens zij gaan om hun broeders te vermoorden en waar ver schillende priesters de wapens opgenomen hebben? Zelfs een pater Baromeus de Greve zegt, dat mocht Nederland in den oorlog worden gewikkeld, de zege op de Nederlandsche wa pens afgebeden zal worden. Wij kunnen nog geen afstand doen van' den schoonen droom, ons door Christus zelf in de ziel gelegd. Een maal zal men vragen: „Kerk, wat hebt Gij, Hoedster der menschen, gedaan om den oor log te verhoeden? Indien Gij den oorlog niet kunt verhinde ren, red dan tenminste ons geloof dat er nog één macht in de wereld is die niet verkocht is aan dien duivel die oorlog heet. Hierna kwam aan het woord den heer Kui per uit Bilthoven, die op theologischen grond slag de vredesgedachte propageerde. Als derde sprak de heer Brands Corstius. In iedere seconde wordt in Engeland op het oogenblik f 100 besteed aan bewapening. Zoo vaak voel je je als staande tegenover een stalen muur als je met je kleine krachten tegen deze feiten op moet tornen. De uitga ven voor militairisme zijn de laatste jaren verdubbeld. Bij de oprichting van den Vol kenbond werd een jaarboekje uitgegeven. De lezer zou dan van jaar tot jaar kunnen zien dat de uitgaven voor oorlogsvoorbereiding lager zijn geworden Dit was theorie. In prak tijk is het echter zoo, dat ieder jaar deze pos ten verhoogd zijn. De leuze: „Vrede door be wapening" blijkt een leugen. De totale we reldhandel zakte 4 pet. De bewapeningspro ductie steeg echter met 12 pet. De armste landen bewapenden echter het meest. Dit beteekent voor het volk een uit wisseling die zeker niet nalaten zal een merk- teeken te drukken op het nageslacht. Eerst kanonnen, dan boter!, meer kinderen (ka- nonnenvleesch) zijn de nieuwe leuzen. De 4- en 5-jarenplannen van diverse lan den zijn in de eerste plaats het klaar maken van de zware industrie In Japan wordt 46 pet. der totale begrooting aangewend voor het militarisme. De bewa pening belet ook de rijke landen de crisis te bestrijden. Economisch en militair wordt de oorlog voorbereid. De bereidheid tot moord wordt er ingepompt. Een vaderlandsliefde die moord van ons eischt, kan geen vaderlands liefde zijn. Ons land is ons te lief en te mooi om het over te geven aan de vernietiging door een modernen oorlog. Het „verdeel en heersch" viert hoogtij. Men verschaft den communist een vijand in de N. S. B.. de N. S. B.-er wordt opgejaagd tegen de S. D. A. P. Zoo wordt de strijdbereidheid aangekweekt cn een oorlogsstemming gevormd. Ook wordt men met den oorlog vertrouwd gemaakt door steeds te zeggen dat de oorlog niet ver meer Wapent U want de oorlog is in aantocht is het parool. Het wennen aan het oorlogsbeeld is het sterkste wapen. Op het peil van een voetbal- Wedstrijd werd verslag uitgebracht van den oorlog ItaliëAbessynië. Ook de luchtbeschermingsoefeningen wer ken den oorlogsgeest in de hand alsmede de Voor het vervoeren van strandreddingsbooten. Gebr. Taat te Katwijk aan Zee hebben een nieuw model strandwagen geconstrueerd om reddingbooten over het strand naar zee te ver voeren. De vorige week zijn daarmee op het strand te Katwijk aan Zee proefnemingen ge nomen, die uitstekend zijn geslaagd. Deze nieuwe wagen is korter dan die, welke tot nu toe gebruikt werden. Het voordeel is, dat het nu bij slecht weer minder gevaarlijk zal zijn om de boot van den wagen te laten. De boot is nu spoediger te water dan bij een lan- geren wagen. Ook is er minder kans, dat de boot bij terugstooten beschadigd wordt. De constructie is thans zoo, dat de wagen niet meer gedraaid behoeft te worden, maar dat de boot zoowel aan de voorzijde als aan de ach terzijde getrokken kan worden om haar in zee te doen gaan, of er uit te trekken. De wagen rijdt op rupsbanden. Voor deze proefnemingen was voor de kust van Katwijk aan Zee uit IJmuiden aangekomen de motorreddingboot „Eierland", die gesleept was door de reddingboot „Dorus Rijkers" uit Den Helder. Voor deze proefenemingen was de „Eierland" uitgekozen, omdat deze fle zwaarste reddingboot der maatschappij is. 's Middags 2 uur namen de oefeningen onder veel belangstelling een aanvang. Hierbij waren tegenwoordig de secr. van de N.Z.H.R.M. de heer H. Th. de Booy uit Am sterdam; de burgemeester van Katwijk mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, de heeren D. Taat en W. Taat. Van het dagelijksch bestuur van Noordwijk aan Zee waren tegenwoordig de heeren Den Hollander en Van Beelen. De heer De Booy had de leiding van deze oefeningen opgedragen aan den heer W. Taat. ,De schipper van de Katwijksche reddingboot de heer C. Jonker nam ook krachtdadig deel aan deze oefeningen. Tevens werd een tochtje op zee gemaakt. Om 4 uur waren de eerste proefnemingen ten einde. Door dit nieuwe model standwagen is de ontwikkeling van het reddingwezen op onze kust door de heeren Taat weer een stap verder gebracht. zweefvliegerij. Alles richt zich meer en meer op oorlog. Gezegd wordt, dat de oorlog de smeltkroes is waaruit slechts de besten over blijven. Dat moge in oude tijden zoo geweest zijn, thans kan ook een slappeling in een tank achter een mitrailleur zitten. Ten slotte wees spreker er op, dat zestig gemeenteraden weigerden deel te nemen aan de luchtbescherming en dat in België een sterk anti-oorlogspunt is. Hij wekte de aan wezigen op, zich bij de vredesbeweging aan te sluiten. LEVERING BADGOED EN HANDDOEKEN „VELSERBAD". De levering van de benoodigde badpakken en handdoeken voor het „Velserbad" is op gedragen aan magazijn „Nederland", Zeeweg IJmuiden (O.). In de badpakken zullen de initialen VB, in de handdoeken de naam „Vel serbad" worden geweven. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen aan L. C. Hol te IJmuiden vergunning is ver leend tot het oprichten van een vischconser- ven fabriek, in het perceel Loggerstraat no. 38 VOORRAAD ANSJOVIS. De voorraad ansjovis, opgeslagen in de kelders en pakhuizen van de Coöperatieve Ansjovisverkoop Vereeniging te Amster dam bedroeg op 1 Februari 1937: 33738 an kers en 784 tonnen. Opgeslagen werden in Februari 123 ankers en uitgeslagen 1946 an kers, zoodat de voorraad op 1 Maart j.l. be droeg 31915 ankers en 784 tonnen. DE VISCHOMZET IN OSTENDE. De viscbomzet in Ostende bedroeg in in de week van 26 Februari tot en met 4 Maart f 1.694.129. „SAMENHANG TUSSCHEN OORLOG EN FASCISME". De afdeeling IJmuiden van het Wereld Vrouwencomité tegen oorlog en fascisme belegt a.s. Woensdagavondl in „De Griffioen" een openbare vergadering. Als spreekster zal op treden mevrouw. L. Tillema-Heijnen van Am sterdam met bet onderwerp „De samenhang tusschen oorlog en fascisme". Een bestuurder van het comité „Hulp aan Spanje" zal een uiteenzetting geven van de gebeurtenissen in Spanje DE KNIKKER KRIJGT EEN WHALEBACK. Zooa-ls wij indertijd reeds hebben gemeld, zal de Knikker IJM. 4 weer in de vaart wor den gebracht. Het schip moet echter nog eenige grondige herstellingen odnergaan en bovendien wordt het voorzien van een whale- back, waarop het oude beestje de trawler is van 1899 wel trotsch zal zijn. EEN KLEINE BOTSING. Zaterdagmiddag vond op het Velserduin- plein een kleine botsing plaats. Een jeugdi ge wielrijder v. d. B. genaamd, reed tegen een uit de Kalverstraat komende auto aan. Het liep zonder persoonlijke ongevallen af. Het voorwiel van de fiets was echter geheel verbogen, eveneens een der koplampen van de auto, zoodat de botsing nog al flink aan gekomen is. Door de auto, die bestuurd werd door K. S. geheel rechts van den weg reed behoeft over de schuldvraag geen verschil van meening te bestaan. De Zeevisscherij in Januari. Minder versche visch, doch meer haring dan verleden jaar. De Afdeeling Visscherijen van het Departe ment van Landbouw en Visscherij deelt het volgende mede omtrent de zeevisscherij in de maand Januari 1937, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op de maand Januari 1936. Aan de zeevisscherij namen 326 (328) Ne derlandsche vaartuigen deel. Door Nederland sche en vreemde vaartuigen werd volgens voorlocipige opgaven hier te lande aangevoerd' 4.049.363 k.g. (3.024.141 kjg.) visch met een waarde van f 656.933.(f 574.087. In totaal waren 78 (78) stoomtrawlers in bedrijf. In 140 (164) reizen brachten deze vaartuigen te IJmuiden 1.304.601 k.g. (1.796.911 k.g.) visch aan ter waarde van f317.110.— f 345.019.of gemiddeld per reisdag 812 k.g. (972 k?g.) en f 197— (f 187—) Sleepboottrawlers waren niet in bedrijf. In Januari 1936 bracht één sleepboottrawler in 4 reizen 10.379 k.g. visch (voor een groot deel puf) aan, waarvoor f 1630.werd besomd. 5 (5) motortrawlers maakten 6 (11) reizen en besomden voor 87.915 k.g. (150.074 k.g.) visch f 15.112.(f 21.481.of gemiddeld per reisdag 1085 k.g. (1163 k.g.) en f187— (f167). Van de motorloggers namen 75 (107) vaar tuigen aan de trawlvisscherij deel. In 130 (181) reizen werd 288.233 k.g. (511.652 k.g.) visch aangebracht ter waarde van f 107.622. (f 128.189.of gemiddeld per reisdag 249 k.g. (267 k.g.) en f93— (f67—). Voor de kleine trawlvisscherij waren 104 (117) vaartuigen (motorkotters, motorkustvisschers en halfgedekte en open zeilvaar tuigen) in be drijf. Deze vaartuigen maakten 269 (283) rei zen en brachten 99.609 k.g. (164.831 k.g.) Noordzeevisch aan ter waarde van f 3'0.734. (f 36.347.of gemiddeld per reis 370 k.g. (582 k.g. en f114— (f128—). Eén Belgische motorkotter voerde 2300 k.g. Noordzeevisch aan, waarvoor f 789— werd be somd. Voor zoover bekend nam 1 (-) Nederlandsch vaartuig aan de visscherij met de zeevisch- zegen deel. In 2 reizen werd 1990 k.g. visch aangebracht ter waarde van f 533.of ge middeld per reis 995 k.g. en f 267.—. 2 Deensche motorkotters, die met de zee- vischzegen hadden gevischt, voerden in 2 rei zen 13.847 k.g. visch te IJmuiden aan, waar voor f 2810.werd besomd. Voor de beugvisseherij waren 3 (5) Vlaar- dingsche stoombeugers in bedrijf. In 3 (8) rei zen voerden deze vaartuigen te IJmuiden 1610 k.g. (24.628 k.g.) beugviseh aan ter waarde van f743.f7.163.of gemiddeld per reisdag 46 k.g. (337 k.g.) en f21— (f98—). Van de haringvloot kwamen 20 (131) stoom- loggers en 46 (5) motorloggers binnen. Alle schepen beëindigden in den loop van de maand de drijfnetvisscherij. In totaal werden in 22 (13) reizen der stoomloggers en in 56 <5> reizen der motor loggers 7404 (826) kantjes volle haring 2215 (321) kantjes ijle haring en 7579 (142) kantjes steurharing aangevoerd, tezamen 17.198 (1289) kantjes pekel- en steurharing of 1.633.810 k.g. (122.455 k.g.), ter waarde van f 145.908. (f 15.113.en 615.210 k.g. (2475 k.g.) versche haring ter waarde van f35.476— (f327—). De in Januari j.l. aangevoerde pekel- en steurharing was afkomstig van de visscherij vóór 1 Januari 1937. KOVAC LAJOS KOMT. Naar wij vernemen zal Kovacs Lajos 15 April a,s. een concert geven in Thalia. Is Velsen een forensen gemeente? Broekbergenlaan en V eiser - broekstraat wachten nog steeds op hun voltooiing. Wat een Santpoorter ons schrijft. Ons artikel over Santpoort als „forensen- stad" gaf een inwoner van die afdeeling de volgende opmerkingen in de pen, die actueel genoeg zijn om er een plaatsje voor in te ruimen. Dit slachtoffer van de „unvollendete" straten schreef ons: Bij uw rondwandeling door Santpoort hebt u nog een zeer belangrijk gedeelte overgesla gen, een gedeelte waar zelfs één van de 50 industrieën is gevestigd. Het is het gedeelte dat ligt langs den Rijks weg, van de Westlaan tot het kruispunt HoofdstraatRijksweg. Een rondwandeling door dit gedeelte zou u nog wel het een en ander hebben doen op merken. U zoudt dan gezien hebben, dat een fabriek geplaatst is, vóór en naast de mooie woningen van Broekbergenlaan en Rijksweg. Eén wan toestand. Dit zij er echter bijgezegd, dat de fabriek er eerder was d'an de woningen. Echter wanneer men de spreuk kent: „Regeeren is vooruitzien", dan geeft deze toestand toch te denken. Bij de rondwandeling zult dan tevens nog twee „unvollendete" straten zien. De genoem de Broekbergenlaan en de Velserbroekstraat. En dan is het zoo jammer, dat u naast uw drie aardige foto's er nog niet een vierde hebt bijgeplaatst, n.l. een van de „unvollendete" Velserbroekstraat, waar dagelijks toch honder den menschen passeeren. Eén modderpoel mijnheer, neen verschrik kelijk. En deze toestand is nu al bijna drie jaar zoo. Links en rechts van d)e Velserbroek straat liggen gemeentegronden, onverkoop baar! Zeker, de uitgang is geen eigendom van de gemeente, maar de gronden langs de Velser broekstraat werden toch maar voor bouwgrond verkocht. „Regeeren is vooruitzien!" Drie jaar ligt daar die modderpoel, waarin auto's tot de assen wegzakken, waaruit rij wielen en kleeren bemodderd te voorschijn komen. Bij avond is het levensgevaarlijk er te passeeren. U zult zeggen: omloopen door Beekvliet- straat of Westlaan. Ja dat kan, maar de weg van Velsen naar Haarlem loopt ook niet over Leeuwarden. Hier is wel één van die „eigenaardigheden" die elke woonwijk heeft, zooals u zegt. Maar op het laatst van uw artikel tref ik het zinne tje aan: „Laat het niet te snel gaan". Weest u niet bang, het gaat inderdaad niet te snel. Drie jaren ligt daar die modderpoel, dat is nog niet zoo lang. Het zullen er nog wel meer worden. Vroeger hebben B. en W. verzuimd beslag te leggen op den grond die toegang geeft tot de Velserbroekstraat. Maar ook hier is het weer hetzelfde; De bewoners zijn de dupe De ge meente had dan de gronden langs de straat waar nu 4 huizen gebouwd zijn, niet moeten verkoopen, indien ze dien bewoners geen be hoorlijken uitgang kan verschaffen naar het dorp. Want dat maakt juist het groote ver schil met bijv. Harddraverlaan, Rcmbrandt- laan enz. Hier is een toegang tot de kern van het dorp afgesloten door een modderpoel. Het is maai- gelukkig dat u bij uw rondwandeling niet door de Velserbroekstraat bent gekomen! Baggerlaarzen waren dan beslist noodig ge weest. Mijnheer S. B., u weet natuurlijk even goed als ik, hoe de toestand hier is. Daarom had ik zoo graag een foto in de IJan. Crt. gezien, daarom spijt het me toch, dat u dit gedeelte bij uw rondwandeling hebt vergeten. Drie gemeenteraadsleden komen er eiken dag langs. Misschien kunt u ze op uw rond wandeling meenemen, maar baggerlaarzen aan hoor! Het schreit ten hemel, dat deze toestand nog langer voortduurt. Neen, vergeten hadden wij het door den schrijver bedoelde gedeelte niet, maar wij schreven, zooals onze Santpoortsche vriend weet, reeds eerder daarover. Het is inderdaad meer dan erg, dat de toe standen, waarop hij doelt, nog steeds niet verbeterd zijn want voor Santpoort als „fo- rensenstad" is het geen reclame. Ook ik vrees met den schrijver, dat het nog wel even zal duren voordat de toestand verbeterd wordt. Misschien komt er nog wel eens een foto van in de krant. We zullen er dan een van het Oosterduinplein bij plaatsen en eens kijken wat het ergste is. Wedden, dat we het in IJmuiden van Santpoort winnen. Misschien componeeren we nog wel eens symphonie van onvoltooide straten in de gemeente Velsen (met de lens natuurlijk). Dan zullen we zeker de beruchte Velserbroekstraat niet vergeten. S. B. VERGADERING IJMUIDER VISCHHANDEL- VEREENIGING. De buitengewone algemeene ledenvergade ring, die Dinsdagmiddag irt Hote' Wl^em Barendz gehouden wordt, zal geopend wor den door Mr. J. H. Kiewiet de Jonge, rechts kundig adviseur der vereeniging. De agenda vermeldt o.a. de verkiezing van een voorzitter, een secretaris en ?en penning meester en een voorstel tot het vormen van afdeelingen der vereeniging. (De Raad van Beheer van de Jaar beurs te Utrecht heeft naar aan leiding van nog steeds binnen komende aanvragen om plaats ruimtebericht dat al het beschik bare in gebouwen, paviljoens en op het Vredenburg verhuurd is.) Het Jaarbeursbestuur maakt het alom bekend, Men vraagt ons om standruimte nog alle dagen, Wij kunnen onmooglijk voldoen aan die vragen, De beurs is gevuld tot den uitersten stand. De grens is bereikt en het kan nu niet meer, 't Is jammer genoeg, maar 't is niet te verhelpen. Men blijft het bestuur met de vraag overstelpen, Men kome wat vroeger den volgenden keer. De beurs is gevuld, er kan niemand meer bij, Een feit, dat wel waard is speciaal te vermelden, Mag dit niet als teeken van opleving gelden, Als blijk van vertrouwen in beter getij? Reeds twintig jaar heeft nu de Jaarbeurs gewerkt, Door stormen en ontij heeft zij in haar leven, Vaak moeizaam en tobbend vooruit moeten streven, Maar ver van verzwakt, heeft die strijd haar gesterkt. Daar staat zij, als vaak reeds, gereed voor 't begin, Gevuld tot het uiterste met exposanten, Maar is zü ook vol, dat slaat niet op de klanten, Die kunnen ook nu er met duizenden in. P. GASUS. SCHIETWEDSTRIJDEN LANDSTORM. De jaarlijksche korps-schietwedstrijd van het landstormkorps „Kennemerland" zal 11, 12 en 13 Maart gehouden worden in het Pa tronaatsgebouw aan den Zeeweg. Voor de af deelingen in onze gemeente is Zaterdag 13 Maart gereserveerd. De prijs is een groot bronzen wisselschild, dat tweemaal achtereen of driemaal in totaal moet worden gewonnen. Voor den personeelen wedstrijd bestaan de prijzen uit luxe voorwerpen. I. V. BELLAMY. De Intern. Vereeniging Bellamy belegt a.s. Woensdag een openbare vergadering. Spreker is de heer M. van der Stijl, uit Den Haag, met het onderwerp: „De nationale op lossing uit de internationale crisis" NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. De jaarlijksche nationale reclasseerings- dag zal gehouden worden op Zaterdag 5 Juni a.s. BAZAR VOOR EEN NIEUW ZEEMANSHUIS. De bazar, die Dinsdag, Woensdag en Don derdag in het Gebouw voor Chr. Belan gen voor een nieuw zeemanshuis en C. J. M. V.-gebouwtje gehouden zal worden, zal Dins dagmiddag worden geopend door den heer J. C. Dunnebier Invoer van narcissen in Amerika. Geen verandering In de voorschriften. Het Weekblad voor Bloembollencultuur schrijft om.: Zoo ligt thans voor ons de tekst van het besluit door de Amerikaansche quarantaine- autoriteiten op 15 Februari genomen, als ge volg van de op dien dag juist twee maanden - geleden te Washington gehouden conferentie Die tekst geeft weinig hoopvols over de naaste toekomst van onzen narcissenexport naar de Vereen. Staten. „Voor dit oogenblik wordt geen verandering aangekondigd in de voorschritfen betreffende den invoer van narcissenbollen". Dit voorloopige negatieve resultaat van de bemoeiingen van Nederlandsche zoowel als van belanghebbende Amerikaansche zijde, blijft de groote teleurstelling, die maar zeer ten deele wordt weggenomen door het feit, dat de andere conclusie uit de op de hearing aangevoerde argumenten niet is getrokken. NL, dat ook andere bollen (hyacinten en tulpen b.v.) alle aaltjesziekdragers, ook zou den moeten worden behandeld als voorwaar de van invoer. UITBETALINGEN VOOR INGELEVERD TULPEN-PLANTGOED. Hef We^kbR'5 >mor "i^mv-mpncultuur -erne-hri d"t 'v --- ns*~?eVr v-alf Maart uitgekeerd zal worden voor het inge leverde tulpen-plantgoed de vergoeding, die daarvoor in uitzicht is gesteld en dat de Sierteeltcentrale deze vergoedine heeft be paald op 12 cent per kilo voor zift 7 en op, 6 cent per kilo voor beneden zift 7. 9

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1