.WEERBERICHT De Oranjeploeg R.K. VOETBAL DAMMEN HOCKEY DAMES-HOCKEY wint met 2-1 van Zwitserland. Wedstrijd zonder enthousiasme. LUIDSPREKERS Personeel gevraagd 'tBrillenhuis A A N DA'G 8 M AART 1937 Ce M. Berghuis, C. J. Groot, S. Hommes, J. Jansen, H. Koning, J. Kaspers, J. Lustig, A. J. de Ruiter, P. Olthof, J. Warmerdam, W. Waarts. 6e E. Boeree, J. Dibbets, G. Grapendaal, A. Hoogervorst, L. Mouton, W. Nol, Th. Riet kerk,, W. G. Ribbius, D. W. Slinger. A. Steenbeek, H. B. Geldermans. 7e A. C. Aardenburg, V. Ph. Braun, A. Blansjaar, R. Greshof, D. J. Nijman, J. van Soest, W. Steeman, P. Stevens, E. Tromp, S. v. d. Wal, C. F. Zwager, 8e J. van Dorp. A. Geel, M. v. Elst 2, Th. de Leyser, W. H. Monnee, J. Noordeman, A. Nieuwenhuizen, J. Posch, C. Rietkerk C. C. Vermeulen, C. Vermeulen. Kemphaan le A. Boelhouwer, G. v. Dijk, B. van Gelder C. van Gelder, D. Kok, Ph. de Korte, D. Nijbroek, H. Röbken, B. Schouten, N. J. de Wilde. Kinheiin: le C. Druyven, K. Ellen, W. G. Groenevelt, F. v. d. Kant, J. Kuilenburg, O. Kuilen burg, J. Kuypers, W. A. Raaymakers, J. Ramakers, C. Rozemeyer, J. Stals. 2e W. C. Antonisse. J. Boom, A. Daniels,, I. Groenevelt, A. Michel Jr., P. Rem, F. W. Reynders, W. F. Stals, J. Versteeg, G. v. d. Wal, J. v. d. Zon. 3e C. Boon, C. Boot, F. Cnossen, A. Rasmus- sens, P. Schavenmaker, A. Tiersen, J. Ver- hoefstadt, J. d. Vlugt, J. Wormsbecker. 4e B. Barendsen, J. Brandjes,\D. Bouman, J. Castricum, E. Daniels, F. Dekker, W. Dem- mers, P. Esseling, N. Verhoef, S. de Vries, G. v. d. Wei. 5e J. v. d. Aard, C. Dekker, K. Groenevelt, P. v. Heyst, A. C. Kit, E. Kareis, K. van Hes- selingen, J. de Larie, P. Schipper, W. v. d. Star, H. v. d. Vlugt. Kennemerland: le Ongewijzigd. 2e P. Althuisius, E. Benard, G. v. d. Berg, J. B. v. d. Beeg, W. Duys, F. v. Egmond, R. Prins, W. Smith, H. Toepoel, F. Zuidam. 3e Ongewijzigd. 4e Ongewijzigd. 5e Ongewijzigd. N. Vennep: le F. Boele, G. Café, A. Dol I, J. Dol, A. Els- hout, P. P. Elshout, F. van Leeuwen, B. Roodenburg, W. Tates, L. Troost, F. Uit hoven Ripperda le B Cop, Jac. Cop, H. Dreyer, A. Dreyer, G. Koster, H. J. Kruyff, J. Langeveld, G. Roode, A. Riethoff, J. Spoor, P. Zut. 2e N. v. d. Aar, D. Dollé, H. Heyerman, J. Harwijne, P. Houweling, G. Icke, Joh. Kops, H. J. Peperkoorn, A. Spoor, J. H. G. v. Veen, J. Voulon, 3e W. Akersloot, B. Breed,- T. Heerschop, M. Honkoop, G. F. Hurkmans, M. F. Jansen, A. Kruyff, D. Kruyff, B. Koster, R. Lu nenburg, B. Zwarter. 4e L. Broekhuizen, D. de Best, H. D. Claus, P. Carton, J. A. Dreyer, H. Langeveld, H. v. d. Pol, N. Sieraad, J. Vreengoor, A. Verhulst, J. S. Wiedijk R. C. II.: le C. Hoogendoorn, J. v. d. Horst, J. Kors, W. Lenselink, P. Metten, A. Ruis, C. Previsot D. Prevost, A. Slot, F. v. Thiel, J. Ver schoor. 2e A. Bergsma, B. v. Dantsik, C. v. Eck, P. v. Esch, J. v. d. Gevel, P. Kaestner, W. Kedde, E. Lam, C. Meyer, M. Molenkamp, H. Troost. 3e E. Buytink, H. Duik, G. Geerts, A. Glas, Joh. Hekels, P. Hut, C. Kloos, G. v. d. Mey de Bie, J. Siegerist. 4e C. Beenders, A. v. d. Bel, J. Bokhoven, J. Brandse, F. Harmes, G. Krom, G. Mulder, H. Oome, W. Vermeer, H. Vrugt. E. Zon neveld, neveld. 5e C. v. Dam, E. Dijkstra, L. v. Es, P. Hanse, R. Hoogendoorn, J. Kedde, G. Kos, J. Paape, D. Radsma, J. de Vries, W. Weber. 6e K. Bartels, S, Bartels, C. Geutskens, J. Hekelaar, L. Kensen, H. Klupper, K. v. Leeuwen, F. v. d. Mey de Bie, D. Willemse M. Wesseling, J. v. Schie. 7e L. v. d. Bosch, J. Eckhardt, L. Kuyt, R. Lagerweg, W. Pelser, J. Schoonhoven, J. Smit, H. Wiekamp, Tj. Wiekamp, E. Wil lemse. 8e H. Beck, B. Beulenkamp, W. v. Buuren, N. v. Eeden, J. v. 't Hoff, R. Jansen, P. v. d. Laan, B. Smaalegangen, D. Vrij bloed, C. Walewijn, J. Wesseling. 9e B. Brouwer, V. V. Heerden, J. de Jonge I, J. de Jonge II, P. Koehorst, G. Kort. W. v. Leuffen, H. v. Roodselaar, T. Schreuder, W. v. Raay, W. de Veer, C. Weber. 10e J. Baars, C. v. Bilderbeek, L. Burggraeve, H. Hamburg, F. Hekelaar, D. Hulskes, G. Hulskes, J. Hagedoorn, J. Jansen, C. Koehorst, G. Klupper. lie H. Dankelman, J. Drogtrop, J. Flink, J. de Graaf, L. Hut, H. v. Hofwegen, M. Ste vens, J. Wesselius, A. Wester. 12e L. Boersma, A. v. Deutekom, W. v. Es, Th. v. Galen, E. Ruigrok, P. Severijnse, J. v. Sinderen, D. Smit, D. Tel, A. de Vos, P. Warren, G. Zwart. Spaarndam le W. Bouwens, C. Bouwens 1, C. Bouwens II, F. Cornelissen, J. Bouma, J. v. Meesche, C. L. v. Neesche, M. Oorthuis Jr., M. Pol derman, J de Rooy, C. Roza. Spaarnestad 1. H. de Boode, W. de Boode, C. Cardol, J. v. Dijk, E. v. Dijk, B. Dreyer, J. de Keizer, J. v. d. Manakker, H. de Nijs, J. de Nijs, J. IJlstra 2e P. Cardol, Th. Dreyer, J. de Groot, J. Jan- sen, W. Maarsen Jr., W. Piers, J. Paap, R. v. Soelen, B. Tulen, K. Ylstra, S. Venings. Swastika le D. v. Abs, Joh. v. Abs, H. Antonisse, F. Barnhorn, K. Bruin, H. Dijkhof, W. Kuy- per, A. Ragetlie, L. G. v. d. Rest, P. Toeset, J. R. de Zwaan. 2e J. J. v. Abs, J. Cornelisse, K. v. Det, W. Goosens, A. Hoogveld, J. Pot, H. v d Ree, J Rosbach, L J. Snoeks, Th. Toornend, H. Tromp. Stormvogels le ongewijzigd 2e ongewijzigd 3e A. Spruit vervangen door W. Mooy 4e ongewijzigd Spaarnevogels le ongewijzigd 2e A. Bijster vervangen door B. Zijlstra 3e W. Spoor en B. Zijlstra vervangen door A. de Groot en A. Bijster 4e ongewijzigd T. H. B. le F. v. d. Berg, Sj. Dijkstra, W. J. D. v. d. Horst, P. Kooy, G Linthout, P Mulder, A Prent, B Sleman, A. v. Straaten, E. Veld- meyer, W. Vellinga. 2e H. Aalpol, J. Hermus, F. Lindeman, H. v. Loenen, G. Nijssen, J. Oldenburg, J. H. C v d. Pol. H. Spierdijk, M. Zut, G. A. Schra- der 3e J F. Beunder, M. Busking, W. v. d. Ham, A. v. Hage, J. Kaasenbrood, J. Kooy, S Lindeman, M Plant, C. A. Spanjaard, D. Verwey, J. Knaap 4e. J. C. Antonisse, F. Bouman, C. Dantzig, J. Florie, H. v. d. Ham, Th Hessling, E S. I. z. o le B Clay vervangen door H. Lampers V. V. Y. le A. Wapenaar vervangen door J. Guyt 2e ongewijzigd. V. E. W.: le M. Cohen, W. v. Duinen, C. Huis in't Veld F. Jacobs, G. Kruiderink, F. Rot, G. Rot- hert, E. Schornagel, J. D. Stoute, H. Walet. H. Zeepvat. 2o A. v. Egmond, J. Hoekendijk, J. Rothert, K Rothert, P. Saarloos, M. v. Santen, M. Spierenburg, J. Uittenboogaard. P. Uitten- boogaard, J. Verhoog, P. Walet. VI. Vogels: le W. v. Wilpeai vervangen door H. Walstra. 2e H. Walstra vervangen door W. v. Wilpen. V. O. G.: le P. Beek. H. Budding, D. Driessen, K. Her tog, J. Meegdes, D. Rensenbrink, T. Sohreuder, C. Sschreuder, A. Veerman, J H. Willemse, L. Zuiderveld. Zandvoort: le J. v. d. Bos. M. Bloemendaal, J. W. Dors- man, G. Keur, H. P. Luyting, A. Molenaar Th. de Muinck, C. Schweinsbergen, J. Vis ser, A. Weber, J. Weber. 2e F. Bloemendaal, L. Hollenberg, M. Kemp, E. v. Koningsbruggen, J. H. Koper, J. Keur. C. Schuiten, E. de Muinck, J. de Muinck J. v. d. Mije, D. Schroeder. 3e W. Kraayenoord, J. Keesman, B. Keuning, J. Koning, G. Koper, H. Natkiel, D. Rein- ders, C. Schaap, C. Visser, J. Weber, J. v d. Wolde. 4e W. Dorsman, E. Draayer, J. M. Huyer, G Hollenberg, P. Keur, J. Koper, A. v. Mop- pes, Jb. Paap, J. Paap, Th. Schuiten. 5e E. Bos, G. Bol, G. Hofstra, A. Keesman, E. Kerkman, D. Luyendijk, A. Molanus, M. L. Paap, J. Slagveld, P. H. Terol, M. Zwemmer. 6e W. J. Geesink, B. Haneveld, E. Koning, J. Kraayenoord, J. Molenaar, L. J. v. Norde, C. Paap, W. Paap, E. v. PerLstein, J. Ter Wolbeek. P. Zwemmer. 7e J. v. d. Bos, A. v. Duin, J. Fogarossi, G. Groen, V. Molenaar, J. v. d. Mije, H. Paap C. Verkaart, H. Weber, A. Weber. F. Mo lenaar. E. H. S.: le Ongewijzigd 2e W. J. Moser en W. Wijkhuizen vervangen door J. Kroon en R. v. d. Meulen. 3e J. de Bie, W. Fortgens, A. Kok, P. Kroon, P. v. d. Meulen I, J. Limbach, W. J. Molen kamp, P. Peetoom, A. Schipper, J. v. Zij t- veld, Th. Weimar. 4e J. Limbach vervangen door J. Duin. 5e Th. Weimar vervangen door H. Eyskoot. DE UITSLAGEN VAN ZONDAG OM DEN STADS-EDITIE-BEKER. Tweede ronde: Zeemeeuwen 2D.O.A. 60 Zandvoort 2V.V.B. 101 4 B: Zandvoort 7—D. S. K. 3 13 JUNIOREN-COMPETITIE. B: Zandvoort bZeemeeuwen 71 K. N. V. B.-wedstrijden afgelast. Het geringe aantal wedstrijden, dat nog voor den K.N.V.B. was vastgesteld, kon niet gespeeld worden, omdat de terreinen onbe speelbaar bleken. De Uitslagen. A.D.O.Lisse 10 De degradatiewedstrijden van R. C. H. De data van de eerste helft der degradatie-competitie van Afdeeling I zijn als volgt 21 MAART R. C. H.Hilversum. 29 MAART (TWEEDE PAASCHDAG) Hilversum't Gooi. 11 APRIL 't GooiR. C. H. De degradatiewedstrijden van Bloemendaal. Het programma voor de eerste helft van de tweede klas degradatie-compe titie van Af deeling I luidt (zooals ten minste oorspronkelijk de opzet was) als volgt 14 MAART Bloemendaal—De Volewijckers op het Haarlem-terrein. 21 MAART De VolewijckersH. V. C. 29 MAART (TWEEDE PAASCHDAG) H. V. C.Bloemendaal. (Wat de twee laatstgenoemde data betreft bestaat de mogelijkheid, dat die op verzoek van H. V. C. gewijzigd wor den.) OM DEN K. N. V. B.-BEKER. De loting voor de eerste ronde. De KennemersT. H. B. Z. S. G. O.—Kinheim. Alkm. Boys—Beverwijk. H. V. V.—V. S. V. StormvogelsExcelsior. De match Springer-Keiler. Eindelijk de beslissing! Springer wint de negende partij. B. Springer (links) en Maurice Rajchenbach, die om het wereldkampioenschap gaan dammen. Zaterdagavond j.l. werd in „Zomerlust" te Leiden de negende partij van de match tus- schen de meesters B. Springer Jr. (^-wereld kampioen) en R. C. Keiler (kampioen van Ne derland) gespeeld; in deze partij is eindelijk na de sensatielooze reeks van acht remise partijen, een partij gewonnen, n.l. door Springer. Voor deze partij bestond te Leiden buiten gewoon groote belangstelling; nadat de Leid- ds wethouder van financiën den eersten zet had gedaan, ontwikkelde zich al direct een bij zonder aantrekkelijk spel. Onze verwachting, dat Springer in de tweede helft van deze match zijn speltaetiek zou wijzigen, is volko men bewaarheid geworden en met groot bra- vour heeft de ex-wereldkampioen in deze par tij de winst bevochten. De combinatie, waardoor Springer deze ne gende partij won, was meesterlijk en vertoon de groote overeenkomst met zijn combinatie in het wereldkampioenschap 1928 tegen den Franschen meester Dr. Alfred Molimard. In den volgenden stand: Springer (Zwart) 2 3 6 8 12 13 14 16 18 20 22 23 Keiler (Wit) 25 27 31 32 33 34 3 6 38 39 42 45 48 speelde Keiler 48—43?, waarop Springer de volgende verrassende combinatie uitvoerde: 22-28! (33:22) 16-21 (27:16) 18:27 (32:21 A) 23-28 (34.23) 12-18 (23-12) 8:48, waarna Keiler onmiddellijk opgaf. Wij merken nog op dat op (A. 31:22) gevolgd zou zijn: 23-29 (34:23) 12-18 (23:12) 8:48, met hetzelfde resultaat dus. Een geweldige ovatie van het enthousiaste publiek was de hulde, die Springer moest in- casseeren voor dit schitterend staaltje van damkunst. Hij behoefde dus Zondag te Am sterdam de tiende partij slechts remise te spe len om het recht te verkrijgen tegen den titel houder Maurice Rajchenbach om den wereld titel uit te komen. De tiende partij. In het Victoria-Hotel te Amsterdam werd Zondagavond' de tiende en laatste partij ge speeld. Dit werd volgens verwachting ook een remise-partijtje. Dit gebeurde bij den 40sten Kobus, C Keur, M Liefferink Jr., Th.~Reu- I zet. Springer heeft zich dus toch den sterkste ser, J Schelings getoond. NED. HOCKEY-BOND De Uitslagen. Strawberries 2B.M.H.C. 7 61 Be Fair 3— Amersfoort 2 0—6 Strawberries 3A. M. V. J. 2 71 Zandvoort 2—Harlekijn 3 3—0 De overige wedstrijden afgelast, DAMES. Jt Gooi 4Hilversum 2 02 't Gooi 5Amsterdam 4 2—1 P. w. Deventer 13 UnionZutfen H1 Arnhem 2—Apeldoorn 2—1 Union 2—Nijmegen 03 De overige wedstrijden afgelast. Het Nederlandsch elftal tegen Frankrijk. Na de overwinning te Frankfort heeft men besloten het Nederlandsch elftal, dat Zaterdag a.s. te Parijs tegen Frankrijk moet spelen, on gewijzigd te laten, zoodat het als volgt is samengesteld. H. Andreas D. Roos, M. Rollin Couquerque A. <le Vletter, H. Vreede, T. Broese v. Groenau T. Leeuwenberg, T. Terwindt, W. v. Bueren, N. Tellegen, N. de Ruiter—Hofland' Reserve is G. Meevers (B. D. H. C.). De Bilt voorspelt: Meerst matigen Noordoostelijken tot Noordelijken wellicht Noordwestelijken wind, meest zwaar bewolkt in het Noor den met weinig of geen sneeuw, in het Zuiden zwaar bewolkt, of betrokken met waarschijnlijk nog eenige sneeuw, lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. BAROMETERSTAND Hoogste 779.9 m.M. te Isafjord. Laagste 746.7 m.M. te Rochefort THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 35 F. Laagste hedennacht 28 F. Hoogste heden 30 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 753 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Dinsdag vm. 0.40 uur; n.m. 1.02 uur. Woensdag v.m. 1.31 uur; n.m. 1.47 uur. Donderdag v.m. 2.10 uur; n.m. 2.24 uur. AGENDA TE HAARLEM MAANDAG 8 MAART Stadsschouwburg: Jan Musch in Nathan de Wijze, 8.15 uur. Abonnementsvoorstelling, le serie. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Duizend maal be dankt." 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Zonen van de Zuid zee" en de Avro-film, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Zaken zijn Zaken", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Opgejaagd", 7 en 9.15 u. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling H. F. Boot. DINSDAG 9 MAART Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling H. F. Boot. P. Er zijn van die voetbalwedstrijden tusschen de vertegenwoordigende ploegen van landen, die vooraf niet zoo erg veel be langstelling wekken, dan voor een niet volle „zaal" gespeeld worden en tenslotte door hun spelverloop geweldige opwinding veroorzaken. Wedstrijden, waarvan weinig verwacht werd en die toch een speciale plaats veroveren in de voetbalgeschiedenis. Daartegenover zijn er andere, waarover tevoren veel te doen is, die dan. en niet in de laatste plaats daar door, wel voor een vol huis gestreden wor den, maar in hun verloop een teleurstelling worden. Van die wedstrijden, die heel gauw weer vergeten zijn. Een van de laatste soort was de strijd die Zwitserland en Nederland dezen Zondag in het Olympisch Stadion uitgevochten hebben. Een wedstrijd, die geen geschiedenis zal ma ken. Niet dat er slecht gespeeld is. Af en toe, bij vlagen was het zelfs heel goed, aardig om te zien voor fijnproevers, maar wij herinne ren ons bijna niet, zoo'n tammen, passieloo- zen wedstrijd van de oranjeploeg gezien te hebben als dezen. De omstandigheden waren er natuurlijk wel naar, een heel zwaar veld en fijne sneeuwval met slechts een korte onderbreking na de rust. Het was koud in het Stadion en het publiek moet er unaniem behoefte aan hebben gehad, opgewonden te klappen en met de verstijvende voeten te trappelen, het moet er naar verlangd heb ben. gloeiende angstgolven om de veiligheid van het Nederlandsche doel naar het hoofd te voelen stijgen. Maar de inspiratie tot het een zoowel als het ander kwam maar zeer karig. Ook het publiek gedroeg zich uiterst tam. Er was niet voldoende om het tot op winding te brengen. Hoewel het veelbelovend begon. Toen de Oranjeploeg verscheen, bleek, tot vreugde volle verrassing van duizenden, dat Bakhuys er tenslotte toch bij was. Hoe gaarne men ook Lungen eens had zien spelen, het zien van de krachtige figuur van den beproefden middenvoor deed de menigte goed. Maar een verdere verrassing heeft deze partij ook al niet gebracht. Nederland heeft gewonnen en volkomen verdiend. Dat tegen- punt voor Zwitserland „had niet gehoefd" en er is na de rust een flinke periode geweest, waarin de onzen den voorsprong zeker groo- ter hadden kunnen maken. Toen gaven zij blijk van een zoo groote. tijdelijke, superiori teit, dat goals hadden moeten volgen. Maar zoo ver wilde het nu juist niet gaan. Er werd te mooi, te handig, te weinig fel, in den goe den zin des woords, gespeeld. Anderiesen was, na een weinig brilliante eerste helft, in deze periode in zijn besten vorm. Paauwe, v. Heel. v. Nellen. Wels, Vrauwdeunt, zij al len verrichtten wondere staaltjes van han digheid. maar in de buurt van het doel raak te het telkens mis. Dan werd er te Sort ge speeld. slecht geplaatst en schoten bleven vrijwel uit. Er was niets te bekennen van een verbeten wil. om het mooist mogelijke resultaat te bereiken; er werd wel hard ge werkt, om mooi voetbal te spelen en op dit gebied viel er dan ook inderdaad veel te ge nieten. Het was, alsof onze spelers den Zwit sers wilden toonen, dat zij heusch even kun dig, even „pretty", zooals de Engelschen het noemen, konden spelen, als zij. Dit doel werd bereikt, maar het doel niet. Resultaten van dit fraaie spel bleven uit, zooals ook bij de Zwitsers het geval was. In de eerste acht minuten van den wed strijd toonden onze gasten, waartoe zij op het gebied van zuiver, welberekend samen spel in staat waren. Dat was niet mis en het duurde zoolang als onze spelers nog niet op toeren waren, zich nog niet op dit speltype hadden ingeschoten. Toen het eenmaal zoo ver was, werden de Zwitsers de minderen en dat bleven zij verder eigenlijk tot het einde toe. Het Zwitsersche voetbal heeft ook al de Midden-Europeesche beroepsallure aangeno men van sierlijk veldwerk, dat ten koste gaat van de effectiviteit voor het doel. De menigte kreeg reden tot juichen, toen Vrauwdeunt in de eerste speelhelft een vol maakte throughpass voor de voeten van Bakhuys legde en deze op zijn beproefde ma nier den bal in het doel kogelde. En nog eens na de rust, toen v. Spaendonck alleen voor den Zwitserschen doelman kwam. Zijn schot werd door Bizzozero gestopt, maar sprong van dezen terug en Vrauwdeunt benutte de gemakkelijke kans. Toen stond het 2—0 en daarna hadden er meer goals kunnen vol gen. Er kwam echter de periode van mooi spel zonder resultaten, in een tam tempo, zonder begeestering, zonder overtuiging bijna. Het tegenpunt van Zwitserland, gevolg van een zwak moment in onze achterhoede, kwam te laat om den hartstocht er nog in te brengen en zoo ging de wedstrijd min of meer als een nachtkaars uit. met een zeer normaal resultaat en in de beste stemming, Ben bijzonderheid, en zeker een verheu gende, was wel. dat de scheidsrechter zich voor de rust slechts tweemaal genoodzaakt had gezien, een vrijen schop toe te kennen, eenmaal tegen elk der partijen en na de rust zelfs heelemaal niet meer voor andere overtredingen dan hands of buitenspel had te fluiten. Ik hoop, dat er vele Nederlandsche scheidsrechters aanwezig waren, want voor hen was er wel wat te leeren. Velen van hen zouden, oordeelende naar de competitiewed strijden, die wij dit seizoen zagen, ettelijke malen voor vrije schoppen hebben gefloten, want er liepen vaak genoeg spelers onzacht tegen elkaar aan (voor de meeste scheids rechters tegenwoordig al reden genoeg, om het spel ..binnen de perken" te houden). Scheidsrechter Baert liet deze botsingen, en volkomen terecht, toe en de goede ver standhouding werd er geen oogenblik door verstoord. Er kwamen ook geen geniepighe- den voor en de leiding bleef in vaste handen. Maar niet iedere arbiter is een Baert helaas. Tegen Noorwegen scoorde de debutant de Bock 't laatste doelpunt, tegen Duitschland deed v. Spaendonck in zijn eersten wedstrijd hetzelfde, tegen Zwitserland maakte de de butant Vrauwdeunt het laatste doelpunt weer. Een coïncidentie op zichzelf. Vrauw deunt was overigens een gedecideerd succes. Als hij zijn tegenwoordigen vorm weet te be waren, is zijn plaats verder wel verzekerd en dan zal. als Smit weer fit is. v. Spaendonck v/el moeten wijken. Den besten speler van het veld vond ik dezen keer wel Caldenhove. Hij was overal enmaakte practisch geen fout. De Longa- man v. d. Hoven deed genoeg zijn best, maar af en toe moest zijn collega hem toch bij- springn. Van Heel en Paauwe demonstreer den weer merkwaardige handigheid en kijk op den bal. Van Nellen en Wels stichtten vaak verwarring in de vijandelijke achter hoede. Bakhuys speelde, of hij nooit van een zwakken enkel gehoord had, Anderiesen herstelde zich prachtig na een zwak begin. Halle tenslotte deed enkele dingen met veéf bravoure, maar maakte ook eenige fouten, die echter geen fatale gevolgen hadden. De Zwitsers hadden een zeer homogene ploeg, zonder buitengewone uitblinkers. Zij speelden keurig, rustig, vaak mooi zuiver voetbal, maar zij slaagden er niet in, de on zen in gevaar te brengen en daardoor op te zweepen tot dat felle enthousiasme, dat wij van hen hebben leeren verwachten. Een zwaar veld, irriteerende sneeuw, tempe ratuur om het vriespunt (copyright de Bilt) ach als de zon had geschenen op een droog veld, hoeveel enthousiaster zou deze strijd gestreden zijn. Helaas, het is nog geen lente. uit Kennemerland 1 3 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Luidsprekers, na 9 uur 's och tends aangeboden, kunnen niet op den zelfden dag worden geplaatst. FLINKE NETTE JONGEN gevr. BRANDWIJK, Kennemerlaan Voor huishouding NET MEISJE gevr., niet onder de 20 j., v. hulp in de huish., v. geh. dagen. Aanm. Garenlcokers- kade 54. JONGE WERKVROUW gevr. v. de schoonmaakt. 2 a 3 dagen p. week a 1.50 per dag. Kleverlaan 61. Bloemendaal FLINKE WERKSTER gevraagd voor winkel en bakkerij, 's mor gens van 7.30 tot 1.30 en Zater dags van 7.3012 en 1.306 u. Salaris 8 per week. Aanmelding Koudenhorn 4 rood. FLINK DAGMEISJE gevr. van 9 tot 2 uur. Niet ben. 16 j., v. g. g. v. Pers. aanb. 's av. na 7.30 uur: Rijnstraat 55, Heemstede NET MEISJE gevraagd, niet be neden 18 j., in Chr. gezin, van 8-3, loon 4 p. week. Br. G 1325 bur. van dit blad FLINKE DIENSTBODE gevr., 1 April, goed kunn. koken en netjes werken, v. g. g. v. en een TWEE DE MEISJE, kunn. verstellen, strijken en gen. eenige huish. be- zigh. te verrichten. Dames v. d. Arend. Nic. Beetsl. 8 a. d. halte der electr. tram te Aerdenhout. FLINK MEISJE, werkdagen van 8.15 tot 12 uur gevr., voor 3 per week. Kleverlaan 85, Bloemend. Gevr. NET MEISJE van 8—4 u., goed loon. Vredenhofstraat S, Hrl. Gevr. per 1 April FL. DIENST BODE, bek. met alle huish. werk- z. voor d. of d. en n. Aanm. 's av. van half 89 uur. M. Hobbema- straat 31, Heemstede Gevr. BESCH. JUFFROUW v. d. huish., met alles op de hoogte. Br. G 1379 bur. van dit blad NET MEISJE gevr., in gezin zon der kinderen. Maandag, Dinsdag, Donderdag, Zaterdag v. 9 tot 4 u. Heerenweg 120. FLINK WERKMEISJE gevraagd, van S.30-3 uur. Westerhoutstr. 35, Haarlem NET DAG3IEISJE gevraagd, niet beneden 17 jaar, v. g. g. v., van 8 u.7.30 n.m. Aanmelden van Dortstraat 56, Haarlem, na 7 uur. Gevr. NET DAGMEISJE, van 9-5 uur, Zond. vrij, in gez. z. k. Aanm. Zandv.weg 84, bij de Zonnebl.- laan, Aerdenhout. Aan het zelfde adres n. WERKSTER. 1 April DAGMEISJE gevraagd, pl.m. 18 j., 95, v. g. g. v. Aanm. na 8 uur Chrysanthemum! 14, Heemstede NET DAGMEISJE gevr., van 8.30 tot 3 uur, 2.50 p. w., met mid dagmaal. Aanm. 's avonds na 6 u. Van Nesstraat 54 Haarl. Nrd. Officiëele (Crisis) bekendmakingen. PRIJZEN VAN VARKENS BOVEN HET ZOUTERS- GEWICHT De Nederlandsche Veehoude rij centrale maakt bekend, dat de prijzen en voorwaarden, welke bij de afneming van var kens boven het zou tersgewicht gelden, voor de week van 1 tot 6 Maart 1937 onveranderd zijn gebleven. Ook voor de week van 8 tot 13 Maart 1937 zullen deze prij zen en voorwaarden geen ver andering ondergaan. 's-Gravenhage, 6 Maart 1937 STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN De Nederlandsche Akkerbouw- centrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijd vak van 1 Maart 1937 tot en met 6 Maart 1937 1.40 per 100 kg. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak ge denatureerd. bedraagt de steun vergoeding 0.90 per 100 De steunvergoeding voor veia- boonen, welke blijkens de da teering van het dorschbrieije in genoemd tijdvak zijn ge- dorscht, is vastgesteld op i-'° per 100 kg. s-Gravenhage, 6 Maart 1937 Geen reparatie te klein. Geen bril zoo kostbaar. In beide gevallen 100 service. Onze keuze in de goed koopste, zoowel als in de meest luxueuze, is verbijsterend. Gaat met Uw recept naar een vakopticien. Voorziet in ieders keuze. Kanaalstraat 83, Telefoon 5460 IJmuiden. Wij leveren aan leden van ALLE fondsen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 4