Noodlottige twist in Hoofddorp Oslo-experts zijn klaargekomen Eindrapport vastgesteld Koopman door 18-jarigen jongen ernstig gewond De Stille Omgang. Den eersten naclit 23000 deelnemers. Gisternacht is ae hoofdstad weer getuige geweest van den Stillen Omgang, de bede tocht, welke telfcenjare tienduizenden man nen aantrekt om te getuigen van hun geloof in de H. Eucharistie. Gelijk bekend is de deelneming aan den omgang zoo uitgegroeid, dat eenige jaren ge leden het jaarlijks herdenken van het Eucha ristisch wonder van 1345 over twee Zondagen moest worden verdeeld. Dezen eersten Zondag waren 23.000 man nen naar de hoofdstad gekomen, zestien extra-treinen en tallooze autobussen voerden de katholieke mannen uit Kennemerland en Twente, uit Salland, Zeeland en Zaanland, uit Westland en uit de Drentsche venen naar de hoofdstad. Men zag er uit Nijmegen en Leiden, Den Haag en Groningen, Tilburg en Zwolle. Hilversum en Roosendaal, Amersfoort en Gouda. De handelsreizigers en de katho lieke jongens centrale hadden zich tot af zonderlijke groepen vereenigd. De Noord- Hollandsche Rijwielbond fietste ter beevaart en kleinere groepen maakten een langen marsoh naar de hoofdstad. Daar concentreerden alle groepen zich, zonder eenig uiterlijk vertoon, bij het Spui, waar de eerste groep omstreeks één uur in de donkere steeg achter het Bagijnhof ver dween om den omgang aan te vangen. Door de Kalverstraat ging men naar den Dam, waar voor Koningin en Vaderland werd ge beden, verder over den Nieuwendijk, langs Martelaarsgracht en Prins Hendrikkade, waar op de nieuwe brug de zeevarenden in gebed werden herdacht, door de Warmoes straat en de Nes naar de lange brug, welker einde wordt- aangekondigd door de schutting van de Rokin-demping. Daar stortte men een gebed voor kerk en paus en voor de eenheid onder de christenen Uit de Taksteeg ko mend sloeg men rechtsaf, ten einde een rondgang te maken rond de plaats, waar tot 19C8 de kerk van de heilige stede het stads beeld sierde. Teruggaand door de Kalver straat eindigde men den bidweg. Daarna begaf men zich naar de onder scheiden, voor iedere groep aangewezen, kerken, om daar de H. Mis bij te wonen en te communiceeren Het weer hield zich gelukkig goed. Het was zacht vriezend weer en van gemeentewege was er op de plaatsen, welke glad dreigden te worden zand gestrooid. In groote regel maat sloten jongelingen en grijsaards,- ge zonden en gebrekkigen, armen en welgestel- den zich aaneen om stil en ingetogen te bid- De jeugdige dader bekent In vlaag van woede gehandeld Zaterdagmiddag omstreeks drie uur ontstond in een woning aan het Mod derpad te Hoofddorp een ernstige woordenwisseling tussclien den 45- jarigen bewoner P. v. D.- en den I8V2- jarigen zoon van diens huishoudster J. J. P. De jongen wond zich daarbij zoo op, dat hij Van D. met een dolk mes eenige steken in schouder en rug toebracht, zoodat deze in zorgwekken- den toestand naar de St. Johannes de Deo te Haarlem moest worden overge bracht. Het slachtoffer stond te Hoofddorp minder gunstig bekend en ging zich herhaaldelijk te buiten aan het gebruik van sterken drank. Dit was ook de reden, dat zijn echtgenoote enkele jaren geleden met de kinderen de echtelijke woning verliet. Ook met de huishoudster, die daarna bij Van D. haar intrek nam, had hij voortdurend ruzie. Dit werd tenslotte zoo hevig, dat hij de vrouw enkele weken geleden met haar heele meubilair op straat zette, waarop zij naar Haarlem trok. Doch dat scheen Van D. ook niet te bevallen, want in de woning, die de vrouw in Haarlem gehuurd had, zocht hij haar herhaaldelijk op. Zaterdag had de vrouw zich weer naar Hoofddorp begeven, om op .haar beurt Van D. te bezoeken. De 18-jarige zoon van de vrouw, J. P. P., kon zich daarmee niet vereenigen en reisde zijn moeder na, om haar te bewegen, naar Haarlem terug te gaan. De vrouw had echter weer vrede gesloten met Van D. en zei haar zoon dat zij weer bij deze zou gaan wonen. De jongen ontstak daarover in woede en gaf zijn moeder een klap in het gelaat. Hierop ontstond tusschen den jongen en Van D., die het voor de vrouw op nam, een vechtpartij. Van D. wist zich los te rukken en vluchtte naar de achter de woonkamer gele gen slaapkamer. De jongen had inmiddels een groot dolkmes te voorschijn gehaald, dat hij even te voren bij een der buren had gekocht, en trad met dit mes in de hand de slaapka- j mer binnen, waar Van D. hem met een Indi-, sche klewang stond op te wachten. Opnieuw ontstond een vechtpartij, waarbij Van D. zich bukte, om te trachten den jongen te „scheppen". De jongen maakte van deze ge legenheid gebruik om Van D. verschillende malen met den dolk in het hoofd en den rug te steken. Gelukkig waren de-meeste steken te hoog gericht, zoodat zij op het schouder blad afgleden, doch een der steken heeft toch een long geraakt. Van D. zakte hevig bloedend in elkaar, waar na de jongen zich in dolle woede op zijn slachtoffer wierp. Op het geschreeuw van de vrouw kwam een woonwagenbewoner toesnel len, die de vechtenden wist te scheiden. Van D. vluchtte door het venster van de slaapka mer en strompelde hevig bloedend bij buren binnen, die onmiddellijk de politie waar schuwden en geneeskundige hulp inriepen. Deze laatste bleef vrij lang uit, daar de Hoofddorpsche geneesheeren afwezig bleken te zijn, zoodat men de komst van dr. van H. uit Nieuw Vennep moest afwachten. De wijk zuster uit Hoofddorp had inmiddels de eerste hulp verleend en na door den geneesheer te zijn verbonden werd het slachtoffer in zeer ernstigen toestand per ziekenauto naar de St. Johannes de Deo te Haarlem overgebracht. De jongen werd onmiddellijk door de politie van Hoofddorp in arrest geseteld en legde een volledige bekentenis af. Het dolkmes, dat hij na het plegen van de daad in een sloot gewor pen had bleek hij enkele oogenblikken tevoren bij een bewoner van het Modderpad te hebben gekocht. Toen deze hem er op wees dat het een verboden wapen was, had de jongen ge antwoord: „Ik heb het maar een oogenblikje noodig!" De jeugdige dader verklaarde, dat hij in de bestaande ongeoorloofde verhouding tusschen Van D. en zijn moeder niet had kunnen be rusten. Hij was naar Hoofddorp gekomen, om haar te overreden, weer naar Haarlem terug te gaan. Daar hij echter wist, dat Van D. een klewang in huis had, had hij den dolk ge kocht om zich zoo noodig te kunnen verdedi gen. De jongen zal morgen ter beschikking worden gesteld van de Justitie te Haarlem. Het gebeurde wekte uiteraard in het rustige Hoofddorp Zaterdagmiddag groote beroering en ook Zondag, toen aanvankelijk het gerucht de ronde deed, dat het slachtoffer reeds zou zijn overleden, vormde deze gebeurtenis het onderwerp van menig gesprek. Hoewel de toestand van die gewonde zeer ernstig is, is er volgens onze laatste informa ties geen direct levensgevaar meer. Waar ech ter een der longen getroffen is, bestaat er na tuurlijk nog kans op complicaties. Er bestaat echter thans gegronde hoop, dat men er in zal slagen, den patiënt in het leven te houden. M A A" NDA'G 8 MAART 1937 van der Weiden 13 pnt.; 5. W. Neyzing 11 pnt.- 6. A. Bllebetk 7 pnt. Dinsdagavond zal „Kennemerland." in het veilinggebouw „Centrum" een ledenvergade ring houden. FEESTVERGADERING VAN DE WERK- LOOZENVEREENIGING. Zaterdagavond heeft de Moderne Werkloo- zenvereeniging ter gelegenheid van het éénjarig bestaan in gebouw „Odéon" een feestvergadering gehouden voor de leden en hun dames. De voorzitter, de heer E. Schelvis, open de de bijeenkomst met een woord van wel kom, in het bijzonder ook gericht tot het bestuur van den Beverwij kschen Bestuur- dersbond, die den avond bijwoonden. De heer K. Groot, die verhinderd was als declamator op te treden, werd vervangen door mevr. Vlameling. Zij begon met een gele- genhendsgedicht van den heer Lamping, in houdend een gelukwensch voor de jonge af- deeling. Daarna droeg de declamatrice voor „De nieuwe Lent' van Marco Vos, „De rooden roepen", van Adama van Scheltema en „De Vlaggen" van Marco Vos. De declamatrice oogstte een dankbaar applaus. Daarna werd het woord verleend aan den heer C. A. Albers, bestuurslid van het N.V.V. Na een woord van gelukwensch tot de jonge vereeniging te hebben gericht, hield de spre ker een krachtig pleidooi voor het Plan van den Arbeid. In verband hiermede wekte de heer Albers de aanwezigen op in de komende dagen xoor de verkiezingen zooveel mogelijk medewerking te verleenen, opdat het Plan verwezenlijkt zal kunnen worden. De heer H. Rothe, voorzitter van den Be- berwijkschen Bestuurdersbond, wenschte de afdeeling geluk, maar voegde daaraan tevens den wensch toe, dat zij zoo spoedig moge lijk opgeheven zou kunnen worden, namelijk wanneer alle leden weer aan den arbeid zijn en overgeschreven worden naar de moderne vakbeweging. De avond werd verder gezellig doorge bracht met spel en dans. afgewisseld door declamatie van mevr. Vlameling en zang van Jac. Roos. De Kennemer Boys verleenden aan den avond hun medewerking. Het was een zeer gesalagde feestelijke bijeenkomst, waarop het bestuur met voldoe ning kan terugzien. Plurilaterale overeenkomst mogelijk? De experts van de landen der Oslo- groep, te weten België, Denemarken, Finland, Luxemburg, Nederland, Noor wegen en Zweden, die te 's-Graven- hage op uitnoodiging der Nederland- sche regeering waren bijeengekomen, hebben Zaterdag hun werkzaam heden, welke in een geest van goede verstandhouding en vriendschap, onder leiding van dr. Hirschfeld, di recteur-generaal van handel en nij verheid, zijn gevoerd, beëindigd. Na bestudeering van de maatrege len, welke in elk der landen, tenge volge van de crisis zijn genomen, heb ben de experts in een eindrapport, dat zij aan hunne respectiecvelijke regeeringen voor zullen leggen, de gevolgen, welke zullen kunnen ge geven worden aan het initiatief van dr. Colijn ter verruiming van het in ternationaal handelsverkeer, onder het oog gezien. In dit rapport namen de experts, zonder de bestaande moeilijkheden te onderschatten, zekere aanstonds te verwezenlijken mogelijk heden tot uitbreiding van het handelsverkeer in het kader van een plurilaterale overeen komst en van aanvullende bilaterale regelin gen in beschouwing. Het rapport der experts ziet voorts nog on der het oog het nut van het aanbrengen van enkele modeficaties van practischen aard in den tekst der Oslo-groep. Het program van actie, dat door de experts in hun bijeenkomst is uitgewerkt, ware te onderwerpen aan een conferentie van gedele geerden van de respectieve regeeringen. Aan het slot van hun rapport hebben de experts nadruk gelegd op het groote nut der hervatting van contact, tusschen gedele geerden van de landen der Oslo-groep en zij bevelen hunnen regeeringen aan, dit contact, ook voor de toekomst te verzekeren. ver in den omtrek hoorbaar was. De auto raakte met het voorste gedeelte aan den bum per vast, met het gevolg, dat de wagen, of schoon de machinist onmiddellijk na de bot sing tegenstoom gegeven en krachtig geremd had, over een afstand van honderd meter werd meegesleurd, waarna hij, volkomen ver nield, in omgekeerde richting terzijde van de spoorbaan liggen bleef. De chauffeur was op een afstand van on geveer zestig meter van de plaats der botsing uit de cabine geslingerd, waar hij, badend in zijn bloed, naast de rails bleef liggen. De knecht zat in de cabine tusschen de wrakstukken bekneld. Deze, die tusschen de wrakstukken moest worden uitgezaagd, bleek als door een wonder slechts een wonde aan het been te hebben opgeloopen; hij was echter door het gebeurde zoo overstuur, dat ook hij naar het Wilnei- minagasthuis vervoerd moest worden. REDUCTIE OP BENZINEPRIJS VOOR BE ZOEK AAN PARIJSCHE TENTOONSTELLING. De K.N.A.C. heeft bericht ontvangen dat de houders van een legitimatiekaart voor de as. internationale tentoonstelling te Parijs reent hebben op eén reductie van frs. 0.60 per Utcr op den bezineprijs tot een maximum van 4) liter per dag. WIJK AAN ZEE 1 R.K. ZIEKENFONDS „ST. JOANNES DE DEO". Onder leiding van het plaatselijk bestuur van den R.K. Volksbond vergaderde Vrij dagavond in „De Zon" het R.K. Zieken fonds St. Joannes de Deo. Naar aanleiding van verzoeken om inlich tingen over rechten en plichten van dit zieken fonds, gedaan in de laatste vergadering van den Volksbond, gaf de plaatselijk voorzitter de heer N. v. Keulen, een opsomming van de artikelen uit het nieuwe reglement, en gaf een overzicht van het doel en werkwijze van het ziekenfonds. Daar dit nieuwe regle ment niet voldoende bekend is bij de leden, werd besloten hen op korten termijn hierover schriftelijk in te lichten opdat elk zich nauw keurig op de hoogte kan stellen. Binnenkort zal dan opnieuw een vergade ring worden uitgeschreven, waarna dit onder werp wederom aan de orde wordt gesteld. Voorts werd gewezen op het aantal leden, dat thans is overgegaan naar het Beverwijk- sehe ziekenfonds. Getracht zal worden door uitbreiding van rechten dit euvel te bestrij den. OUDERAVOND O.L. SCHOOL. Vrijdag is in de apenbare lagere school de tweede ouderavond in dit seizoen gehou den. Na een inleiding van het hoofd der school den heer L-. van Brakel. was het woord aan mej. A. L. Remme die een causerie hield over het onderwerp: „Het onderwijs in Indië". In algemeene trekken werden daarbij de groei van het onderwijs en de uitbreiding van het aantal scholen weergegeven. Met behulp van lantaarnplaten werd het gesprokene verdui delijkt. Nadat in de pauze gelegenheid was ge weest tot kennismaking met het werk der leerlingen en besprekingen met de leer krachten, hield dr. W. Netelenbos een cause rie over het onderwerp: „Inenting tegen be smettelijke ziekten". Hij gaf eerst een uit eenzetting van de verschillende soorten van besmettelijke ziekten en ging vervolgens na, op welke wijze de wetenschap bestrijdings middelen daartegenover had weten te stellen Uitvoerig behandelde spreker de bestrijding der pokken. Ook deze causerie werd met lantaarnplaten verduidelijkt. Nadat nog eenige vragen waren beantwoord sloot de voorzitter, de heer H. van der Kolk, met een word van dank aan mej. Remme en dr. Netelenbos deze leerzame bijeenkomst. VEREENIGING „VOLKSONDERWIJS". Dinsdag' 16 Maart houdt de afdeeling Wijk aan Zee aan de Vereeniging voor Volkson derwijs een propaganda-vergadering in café „De Zon". Er wordt o.a. een rede gehouden door den heer W. van der Diessen over het onderwerp: „Waarom Volksonderwijs?" HEEMSKERK A. D. O.—LISSE (1—0). Zondag werd de resteerende tijd uitgespeeld van den wedstrijd A. D .O.Lisse, die op 6 December na 41 minuten spelen wegens regen was ges/taakt; de stand was toen 00. A. D. O., dat nog niet definitief buiten ge vaar is, werpt zaoh direct enthousiast in den stryd. Na vier minuten spelen wordt van doel ver wisseld. A, D. O. heeft eenigszins den scher pen oostenwind tegen; dit verhindert haar echter niet, om het beste van het spel te heb ben. Lisse wordt gehoed op eigen helft terug gedrongen. Zij bepaalt zich tot enkele uitval len. Bij eem aanval van rechts kopt Van Zeist tegen de lat; de terugspringende bal wordt door Van Diest naast geschoten. Vijf minuten voor het einde komt de bal bij een scrimmage voor het Lisse-doel bij Groot, die geen fout maakt, waarmee hij zijn club de overwinning bezorgde en tevens het degradatie-gevaar ge heel afwendde. G. V. O. 2A. D. O. 2 afgekeurd A. D. O. 3Oranje Wit 3 Oranje Wit n. opgek. VERBETERING VAN WEGEN. Li den zeer slechten toestand van verschil lende wegen in onze omgeving, wordt thans verbetering gebracht. De Van Coevenhoven- straat is flink onder handen genomen en Dinsdag gaat men beginnen met de Maar ten van Heemskerkstraat. Zooals men weet is daar de laatste 8 jaar niets aangedaan en bij slecht was zij onbe gaanbaar. Er staan nog meer straten op het pro gramma, doch daarmede zal nog wel eeni ge tijd mee heen gaan. DE STILLE OMGANG. Niet Donderdag, doch Vrijdag a.s. des avonds half 8 zal het bestuur van den Stillen Omgang zitting houden in het; R.-K. Ver- eenigingsgebouw voor den verkoop van kaarten voor de boot. ST. JOSEPH-GEZELLEN. De biljartclub van de St. Joseph-Gezellen heeft thans de eerste helft van de competi tie beëindigd. De stand is als volgt: C. Bleijendaal 8 punten; J. Stengs 8, C. Beentjes 9, C. Diemer 8, Jo Koper 6, Jn. de Wit 2, C. Butler 2, G. de Boer 10, Th. Been tjes 10, B. Kloes 8, D. Kosse 6. B. Koper 4. Jac. Koper 2, C. Kloosterman 2, G. Nijman 8. H. Beentjes 8, C. Beentjes 6.' B. Duin 4, N. Duin 2, en C. Bloedjes 2 punten. De Gezellen-competitie van het district Haarlem is thans begonnen. Het le viertal ontvangt in de week van 714 Maart Haarlem I thuis, terwijl het 2e viertal naar Haarlem moet. BEVERWIJK SANTPOORT LEZING IR. VERHOEF. Onlangs hield de directeur van Openbare Werken, Ir. Verhoef, voor de leden van ..Sarnt- poorts Bloei" een lezing over het uitbreidings plan der gemeente .Veisen. Het lag toen in de bedoeling deze lezdimg met een film toe te lichten, doch aan dit voorne men kon geen gevolg worden gegeven, door dat van gemeentewege bij filmvertooningen ten opzichte van de veiligheid hooge eischen worden gesteld. Het bestuur van „Santpoorfcs Bloei" zal nu echter trachten indien eenigszins mogelijk, aan de bezwaren tegemoet te komen, zoodat nog in den loop van deze maand de vervolg- lezing van Ir. Verhoef kan worden tegemoet gezien „SANTPOORTS BLOEI"-CONCERT. Het vorige jaar gaf de heer Johan Weegen- huise uit Amsterdam onder auspiciën van „Spaarnberg" een piano-recital. Het succes, dat de heer Weegen house toen oogstte was zoo groot, dat het bestuur van ..Santpoorts Bloei" hem nogmaals heeft uitgenoodigd kunstzin nige plaatogenooten van zijn kunst te doen genieten. Het bemep van genoemd bestuur is niet te vergeefscli geweest en zoo zal men op 2 April in „Spaarnberg" wederom het prachtige piano-spel van den heer Weegenhuise kunnen beluisteren. Voor een vocale afwisseling zorgen de colo ratuurzangeres Mary Loogman en „Santpoorts Gemengd Dubbeil kwartet" onder leiding van Henk Arisz DRIEHUIS STILLE OMGANG. De afdeeling Driehuis van „De stille Om gang" gaat Zaterdag a.s. ter bedevaart naar Amsterdam. 112 personen zullen den tocht me demaken. Om 12 uur wordt eerst een Lof in de kerk gehouden, waarna men om 1.11 uur per trein naar de hoofdstad vertrekt. R. K. STAATSPARTIJ. Na een intensieve propaganda met huisbe zoek kon de afdeeling Santpoort I van de R. K. Staatspartij 64 nieuwe led'en inschrijven. AANVOER IJZERAARDE. Het Nederlaaidsche motorschip Anna W. is hier van Londien aangekomen met een lading ijzeraarde voor die N.V. Ciheimica. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. Dinsdagavond a.s. geeft de Vereeniging van Jong Hervormden in het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat de tweede opvoering van het tooneelspel „Li de Branding". De lezing, die de heer Th. Runia op Don derdag 18 Maart zou houden over het onder werp „Da Costa" is uitgesteld tot Dinsdag 23 Maart. JUBILUM VAN DE HERVORMDE ME1SJES- VEREEN1GING. De Ned. Herv. Meisjesvereeniging „Ora et Labora" zal in April 't 20-jarig bestaan op feestelijke wijze herdenken Ter herdenking van dit jubileum zullen feestavonden worden gehouden op Woensdag 7 April voor donateurs en leden en op Donder dag 8 April voor belangstellenden. tDe feestelijke bijeenkomsten zullen plaats vinden in het Vereenigingsgebouw in de Oos terwijkstraat. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN Binnenkort zal in deze gemeente eveneens bij wijze van proef, worden overgegaan tot de distributie van groenten in blik en van toma tensoep in blik. Daarvoor komen ondersteun den en armlastigen in aanmerking. De prijs van de te verstrekken producten is 13 cent per blik. De aanvragen moeten voor Donderdag 11 Maart schriftelijk met vérmelding van naam, adres en aantal gezinsleden ten kantore van Maatschappelijk Hulpbetoon worden in gediend. De georganiseerde werkloozen moeten hun aanvragen door bemiddeling van den pen ningmeester van hun organisatie indienen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat te laat ingekomen of onvolledige aanvragen niet in behandeling worden genomen. JAARVERGADERING CHRISTELIJKE SCHOOLVEREENIGING. De Vereeniging voor Nationaal Christelijk Onderwijs zal op Dinsdag 12 April in het schoolgebouw aan de Meeresteynstaraat haar jaarvergadering houden. De agenda vermeldt o.m. het uitbrengen van de jaarverslagen en bestuursverkiezing wegens aftreding van de heeren Ds. Krijger en N. Passchier. JAARVERGADERING R.K. METAAL BEWERKERS De plaatselijke afdeeling van den R.K. Me- taalbewerkersbond houdt Vrijdagavond in het K. S. A.-gebouw haar jaarvergadering. Er wordt o.m. een bestuursverkiezing gehouden wegens aftreding van de heeren F. scholts, H. J. Kruidenberg, C. Kleef en Th. Leeuw. Nieuwe voorschriften voor de groentenveilingen. Wijzigingen voor de aanvoerders. In verband met de nieuwe voorschriften van de Groenten- en Fruitcentrale betreffende het aanvoeren en veilen van tuinbouwprducten, waarvan -wij onlangs in ons land een overzicht gaven, heeft het bestuur van de Vereenigde Veilingen onderhandelingen gevoerd, teneinde zoo mogelijk voor Kennemerland nog eenige wijziging aangebracht te krijgen. Het bestuur heeft in een gecombineerde ver gadering de voorschriften voor de belangrijk ste producten als volgt vastgesteld: Aardbeien: In verband met het overleg zijn er voor dit product nog geen definitieve voor schriften. Aangedrongen wordt echter, dat de aardbeien in de groentenveiling op het netto gewicht en per K.G. zullen worden verkocht. Dus niet meer per slof zooals voorheen. Lidien een vast „gemiddeld gewicht" per slof kan worden vastgesteld, zal toestemming worden gevraagd per slof te blijven veilen. In de spe ciale aardbeienveiling zal nog bruto voor netto worden verkocht. Andijvie: van 1 December tot 31 Mei moeten 100 struiken 20 K.G. wegen en wordt per K.G. geveild; van 1 Juni tot 30 November moeten 100 struiken 30 K.G. wegen, en wordt per kist geveild, met vasten inhoud van 20 stuks. Asperges; Moet per K.G. worden geveild, ge bost of los. Aangeraden wordt te blijven bos sen, doch in kleine pootbakken met gelijk ge wicht aan te voeren, desnoods een kleiner bosje om het gewicht gelijk te maken toevoegen. Boerekool: Wordt per K.G. geveild, op vast gewicht van 6 K.G. Erwten: (Benevens alle producten die tot heden nog per pond werden geveild) worden in het vervolg per K.G. geveild. Groene-, Bloemendaalsche- en veldgele kool: Kunnen als savoye kool geveild worden op ge lijk gewicht in de kisten. Wordt per K.G. ge veild. Frambozen en kruisbessen: Worden per K.G. geveild op netto gewicht per doosje of per krat. Sloffen, kratten en doosjes worden niet mee gewogen. WONINGBOUWVEREENIGING „DE VOORZORG". De jaarvergadering van 'de Christelijke Wo- ningbouwvereeniging „De Voorzorg" is uitge steld van Maandag 15 Maart tot Dinsdag 20 April. DE BOOTTOCHT VAN „PLAN WEST" De Winkelierscombinatie „Plan West" zal reeds met ingang van heden een aanvang maken met de uitgifte van de zegels voor den m de maand Augustus te houden boottocht. BEVERWIJKSCHE BRIDGECLUB. In heit Kennemer Hotel heeft de Beverwij k- sehe Bridgeclub een ledenvergadering gehou den, waarin het aftredende bestuurslid, de heer E. Belinfante werd herkozen. Het verslag van den penningmeester ver meldde een batig saldo van f 198. Besloten werd de clubavond des Vrijdags te houden. In verband met het organiseeren van wed strijden voor viertallen door den bond werd besloten niet deel te nemen aan de jaarlijk- sche competitie van den Nederlandschen Bridge Bond. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken werd een onedrlinge drive gespeeld, waarvan de uitslag was: 1. Mevr. G. Stoutenbeek en de heer Spruyt; 2. mej. N. Stoutenbeek en de heer P. Zwager. RENNERSCLUB „KENNEMERLAND" Het einde van de winter competitie- De Beverwijiksche Rennersclub „Kennemer land" besiooqt Zondag de wintercompetitie met een rit over 48 K.M. voor de A- en B- klassers en over 36 K.M. voor de C-klasse. Behalve voor P. Koopman in de C-klasse, die in de vorige ritten reeds zooveel punten bad behaald, dat de eerste plaats hem niet meer kon ontgaan, was voor de overige ren ners de strijd nog geheel open. Ondanks de koude heeft het aan spanning dan ook niet ontbroken. Vooral in de A-klasse werd tusschen Duineveld, Glas en Bakker een mooie strijd geleverd. Nog tot kort voor de eindstreep werd algemeen Glas als den winnaar aangewezen, maar hij werd nog juist op de streep door Duineveld met banddikte geslagen. Ook in de C-klasse werd snel gereden. Het was dan ook jammer, dat Ollebek en v. d. Wei den door een val uitgeschakeld werden. Drenth werd winnaar vóór Neyzing. De uitslagen van deze ritten waren: A-klasse: 1. A. Duineveld, 1 uur 19 min. 45 sec.; 2. B. Glas met banddilcte; 3. C. Bakker; 4 D. Neyzing; 5. S. Koopman; 6. E. Tieleman; 7 S. Jonker. B-klasse: 1. D. Molenaar, 1 uur 23 min. 25 sec.; 2. G. Huisman; 3. J. Bijl; 4. J. Tieleman; 5. W. Engelhart. C-klasse: 1. A. Dremth, 1 uur 3 min. 52 sec.; 2. W. Neijzing; 3. S. Hollander; 4. P. Koop man; 5. M. Beliën; 6. Jac. van Balen. De eindstanden van de wintercompetitie zijn: A-klasse: 1. A. Duineveld 19 pnt.; 2. S. Jon ker 14 pnt.; 3. C. Bakker 13 pnt.; 4. E. Tiele man 12 pnt.; 5. B. Glos 10 pnt. B-klasse: 1. D. Molenaar 16 pnt.; 2. J. Bijl 14 pnt.; 3. J. Tieleman 14 pnt.; 4. C. Aafjes 11 pnt.; 5. P. Vermast 10 pnt.; 6. W. Engelhart 9 punten. C-klasse: 1. P. Koopman 17 pnt.; 2, A. Drenth 15 pnt.; 3. S. Hollander 13 pnt.; 4. P. den, dat ons Vaderland moge gespaard blij ven voor communisme en eiken anderen vorm van modem heidendom. Vier uur lang stroomden onafgebroken de pelgrims toe, van wie voor een vlot ver loop de helft voor den omgang de H. Mis had bijgewoond. Tot de laatsten, die den omgang maakten, behoorde de bisschop van Haarlem, Mgr. J. P. Huibers, die daarna in de kapel van het Bagijnhof een stille H. Mis las. HET PRINSELIJK PAAR. Het bericht, dat ingevolge den wensch van Prinses Juliana en Prins Bernhard het prinse lijk jacht den naam zal voeren van Piet Hein, Neerlands meest popuiairem zeeheld, heeft bij inwo-ners van Oud Delfshaven het plan doen opkomen een plaquette te laten vervaardigen met den beeldenaar van dezen grooten Delfs- ha vena ar, teneinde deze aan te bieden aan het. algemeen comité van het nationaal huwe-1 lijksgeschenk ter plaatsing in het jacht. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Zaterdagavond om ongeveer zes uur is de 22-jarige expediteur J. Creemers te Roermond, bij het schoonmaken van zijn vrachtauto aan de loskade der Roer vermoedelijk door uitglij den te water geraakt en verdronken. Pas latei- op den avond werd hij vermist. Vrachtauto door trein meegesleurd. Op den onbewaakten spoorwegovergang aan de Koenenkade bij den Amstelveenscheweg te Amsterdam, is Zaterdagmorgen een vracht auto door een trein gegrepen. De vracht auto werd over een afstand van honderd meter meegesleurd, van de inzittenden werd de chauffeur, levensgevaarlijk en diens knecht lichtgewond. De auto, die van Aalsmeer kwam, een Ford- vrachtwagen, welke niet geladen was, behoort aan de meelfabriek malerij „Boerenbelang", te Ouder-Amstel. Tijdens een vrij hevige sneeuwhui reeds de wagen, die bestuurd werd door den 31-jarigen Griffioen, terwijl naast hem de 22-jarige knecht Rietveld was g zeten, over de Koenenkade, een dwars door het land loopende smallen weg, ofschoon het uitzicht ter hoogte van den overweg goed is, is het zeer wel mogelijk, dat de voorruit van de cabine met natte sneeuiw bedekt is geweest waardoor een onbelemmerd gezicht op den weg bemoeilijkt zou zijn geweest. Hoe het zij. de vrachtauto, bereikte den overweg gelijk tijdig met het van Aalsmeer in vrij snelle vaart naderende locaaltreintje. De bumpei van de locomotief trof den vrachtauto in de flank, hetgeen een klap veroorzaakte, die tot

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6