Vlammende Schoonheid In tegenwoordigheid van minister mr. M Slingen- berg is Maandag olticieel een aanvang gemaakt met de werkzaamheden tot aanleg van het vliegveld .Ner hoven" onder de gemeente Gilze-Rijen (N.-Br.) Tijdens het verblijf van den GG van Ned Indiê. jhr mr. A. W. t Tjarda - Stachouwer te Bandeeng. bezocht hij den krater van den valkaan fangkoeban Prahoe. Het landvoogdelijk gezelschap aan den rand van den kratar De heer T. van Maanen, directeur der Ned. Heide maatschappij, is Maandag overleden in den ouderdom van 54 jaar De lijfwacht van generaal Franco marcheert door Salamanca. Op den achter grond het raadhuis dezer Spaansche stad Jhr. mr. A. van Sasse van IJsselt, voor zitter van het Provinciaal Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen, dat Maandag te den Bosch het 100-jarig bestaan vierde, overhandigt minister Slotemaker de Bruine, die de viering bijwoonde, een herinnerings-medaille. Links: burgemeester F. van Lanschot De internationale vogeltentoonstelling te Maastricht is door den burgemeester, den heer Van Oppen, officieel geopend. Tijdens den rondgang over de expositie Scheveningen maakt toilet voor het komend seizoen. De restauratie van het dak van het Kurhaus De restauratie van het kasteel Marquette te Heemskerk in verband met de daar te houden bloemententoonstelling FEUILLETON Naar het Engelsch van TEMPLE BAILY. 26) (Nadruk Verboden.) Toen hij de oude boerderij bereikte, zag hij een lange rij van eenden marcheeren. De schuurdeur stond open en zijn tante in een lange bontjas, stond met een pan in haar hand en strooide voedsel voor de duiven en de eenden, die hun gelederen verbraken toen zij haar naderden. Haar verrast welkom deed Michael goed. Maar lieve jongen, waar heb ik dat aan te danken? Hij kuste haar: Ik logeer op Derekdale en ben even over gekomen. voor de anderen op waren. Ontbijt je met mij? Ik heb al koffie gehad. Je zult wel trek hebben in meer na dien rit. Toen zij de kamer binnentraden stond de tafel al gedekt, een stevig ontbijt; ham en versche eieren, boekweitekoeken en heldergele honing. Michael at met smaak. Al zijn twijfel van dien nacht was verdwenen. Mag ik over Virginia praten? vroeg hij plotseling. Natuurlijk. Ik ga met haar trouwen. Maar m'n lieve iongen, dat heb ik al zoo lane geraden. Jullie moet hier dikwijls karnen als jullie getrouwd zijn. zei tante Molly even later. Ik zal jullie de boerderij leenen voor de wittebroodsweken, dan kunnen mijn duifjes voor jullie koeren. Zij straalde bij de gedachte aan zijn geluk, en ook Michael straalde. Wat was hij dwaas geweest om te twijfelen! Hij vertelde haar van zijn toekomstplan: een huis diep in de wouden van Maine en van de lange reizen, die zij samen zouden maken. Maar wanneer wil je dan werken, Michael? Ik zal dan niet meer zoo hoeven te wer ken als nu, tante Molly. Ik heb getracht mijn leven te vullen, omdat de dagen zoo leeg waren. Tante Molly legde haar hand op de zijne. Je zult gelukkig worden met Virginia, zei ze. Zij is een schat en ze houd van jou. Toen Michael weer op den terugweg was. zongen die woorden onophoudelijk in zijn ooren Zij is een schat en ze houdt van jou. Over een half uurtje zou hij haar terugzien! Toen hij een heuvel opklom, kwam er een vrachtwagen hem tegemoet. Een andere wa gen trachtte te passeeren en slipte in de sneeuw. Er konk een gekraak, Michael bracht zijn eigen wagen tot staan en sprong eruit. De chauffeur van één der beide auto's lag be wusteloos met een hoofdwonde op den weg. Michael tilde hem op en bracht hem in zijn eigen wagen. Ik zal hem naar den eersten den besten dokter brengen zei hij tegen den chauffeur van den anderen wagen. Zorg jij voor zijn auto. Het was maar een alledaagsche gebeurtenis en de wonde van den man bleek niet van ern- stigen aard. Maar Michael kwam twee uur latei- op Derekdale terug dan zijn plan was geweest. En toen hij op zijn kamer kwam. lag daar een briefje van Virginia. Hij las het en 't heele gebouw van zijn droomen stortte ineen. Het waren enkele korte, doch veelbeteekenende regels: Lieve Michael. Ik vertrek dezen morgen Ik vlucht weg van alles, zelfs van jou. Niet omdat ik het wil, maar omdat ik moet. Kom alsjeblieft niet meer bf] me, het zou de dingen alleen maar veel moeilijker voor mii maken. Ik vind het heerlijk dal ik je gekend heb Geloof dat. en geloof ook, dat ik altijd je vriendin blijf. .VIRGINIA FARQUHAR. Toen hij het gelezen had, voelde Michael een onberedeneerde woede in zich opstügen. Hij verbrandde het briefje en ging naar be neden. Hij vond een half dozijn menschen aan het ontbijt, waaronder ook Rickey en Marty. Even later kwam ook Tony de kamer binnen en fluisterde met Rickey. De jongen scheen verward en Tony stelde hem vragen met een somber gezicht. Michael vroeg zich af wat Virginia aan Tony had gezegd. Misschien had hij haar dezen morgen nog gezien haar misschien wel naar het station gereden. En toch had zü den vorigen avond tegen hem gezegd: „Michael, lieveling". Jane Bleecker kwam ook binnen. Zij bleef gewoonlijk niet zoo lang liggen als haar vrou welijke gasten, zy viel naast Michael in een stoel neer en begon haar plannen voor dien dag te ontvouwen. Wij missen je zuster, Rickey, onderbrak zij zichzelf plotseling. O ja, zei Rickey over zyn schouder, glim lachend. en praatte weer door tegen Marty. De oude Anthony stond met zyn rug naar het vuur en zei hartelijk: Zy moet nog maar eens terugkomen. Tonv zei niets. Hij had óók een briefje van Virginia gehad, waarin zij hem schreef, dat zij wegging en dat zij hoopte dat hy haar niet meer zou komen opzoeken. „Ik kan niet met je trouwen Tony, het is nu voor het laatst, dat ik het je zeg". Maar Tony legde zich daar niet bij neer. Virginia moest niet denken dat zy nu van hem af was. Hoeveel vrouwen vóór haar waren op slot van zaken niet van gedachten ver anderd? Toen hy en Marty van Duyne later over de besneeuwde velden reden vroeg tiij Wat ben je toch van plan met dien jon gen Farquhar? Ik geloof dat ik bezig ben op hem ver liefd te worden. Hij is uniek On 't oo°er-hMk zit hij waarschijnlijk ergens verzen op my te schrnven. En vind je dat prettig? Ik geloof van wel. Als ik jouw geld had, trouwde ik op slag met hem. Hij lachte. Dat meen je niet Je vindt het alleen maar leuk om het te zegge». Neen, ik meen het heusch. Hij is veel te jong voor je. Het is juist zyn jeugd, die ik zoo aan- biddeiyk vind. Toen zij even later stapvoets reden sprak Marty over Virginia. Wat heeft haar bewogen om weg te gaan? De hemel weet het. Heeft ze het jou niet gezegd? Alleen, dat er iets gebeurd was, dat haar ertoe noodzaakte. Heb je niet gedacht, Marty's hooge stem klonk als een klokje in de ijle lucht dat het wel eens Michael McMillan kon zijn? Hij wendde zich heftig naar haar toe. McMillan? Ja. Zij is verliefd op hem. Dat wist je toch, Tony. Neen, dat wist ik niet, en jij evenmin. Marty antwoordde niet. zy dacht aan Rickey. Als hij maar zoo rijk was als Tony Maar dat was hij nu eenmaal niet en daar mee uit. Op datzelfde oogenblik zat Rickey in de groote logeerkamer, die hem was aangewezen een schets van Marty te maken. Hij teekende haar. niet zooals zij in het werkelijke leven was, maar zooals hij haar in zijn verbeelding zag. Zij zat op den rand van een vijver en staarde in het water. Hy werkte er heel lang aan en legde de schets pas terzyde toen het tijd was. om zich te kleeden voor het diner. Na het eten troonde hy Marty mee naar de schilderyen-galery. ik moet je iets laten zien. zei hy en gaf haar de schets van de Zilveren Tooverfee by den vijver. Zij keek er lang naar. Ben ik zóó? vroeg zij toen. Zooals je ziet. Maar er is iets in de oogen Dat niet in jouw oogen is? Ja, dat weet ik. Wacht even, dan zal ik er achter schryven wat ik bedoel. Hij draaide de teekening om en schreef snel iets aan de achterzüde. Marty keek naar hem het voorovergebogen hoofd met de verwarde, rossige krullen, het jongensachtige gezicht, de gratie van zyn lange, lenige gestalte Even later hief hij zyn hoofd op en las haar voor wat hij geschreven had. De Zilveren Tooverfee sprak tot den vijver: Borrel en brand van het vuur, dat aan uw koele hart brandt. Want ook mijn hart is koel, maar erbinnen in gloeit een vuur, en de rook die opstijgt komt van de asch van myn oude begeerten. zy zijn uitgebrand en hebben myn hart ge reinigd achtergelaten. Marty staarde hem vragend aan. Rickey, hoe wist je dat? Dat je anderen hebt liefgehad? Hoe kon het anders? Maar je hebt toch altijd meer van jezelf gehouden dan van die anderen. Waarom ook niet? Dan hoefde ik het alleen maar mijzelf te verwijten als ik teleur gesteld werd. Hy schudde het hoofd en ging weer door met schrijven. Luister, zei hy even later. En de tooverfee zei tegen den vijver: Laat uw rook opstygen en de oogen van mijn beminde verslinden, zoodat hij mij altijd in mijn schoonheid zal zien, zelfs wanneer ik oud zal zijn geworden. Laat de betoovering steeds om hem biy'ven. dat wanneer mijn oogen dof worden en mijn zachte huid rimpe lig. en wanneer mijn haar uitvalt.... zy legde hem het zwijgen op. Niet doorgaan! Je bent wreed! Hy lachte triomfanteiyk. (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8