Drie Volendammer visschers verdronken. Molens. Auto nabij Schardam te water gestort BEVERWIJK Behoefte aan arbeidskrachten in Duitschland. Vooral in landbouw- en veehoudersbedrijf. De Directeur van den Gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling deelde ons mede, dat in Duitsch land behoefte bestaat aan arbeidskrachten voor het landbouw- en veehoudersbedrijf. Vooral in Rijnland en Westfalen kan een groot aantal melkers worden geplaatst, zoo als blijkt uit de mededeelingen van den Rijks consulent voor Sociale Zaken, tevens directeur van de Nederlandsehe Arbeidsbeurs te Ober- hausen. Het aanbod van deze arbeidskrachten uit Nederland wordt echter steeds geringer, hoewel zich in deze bedrijven toch ook in ons land de werkloosheid doet gelden. Voor de bestrijding van de werkloosheid zou het van .belang zijn, wanneer aanbiedingen van die werkkrachten ook uit deze gemeente zouden geschieden en dan nog wel met spoed. Geplaatst kunnen worden in Duitschland: ongehuwde melkknechten, melkersgezinnen, paardenknechten, arbeiders voor het verrich ten van akkerbouwwerkzaamheden en kleine groepen landarbeiders, die onder leiding van een voorwerker akkerbouwwerkzaamheden verrichten. De loonen voor deze arbeiders zijn ongeveer: voor ongehuwde melkknechten, die 7 of 8 koeien kunnen melken boven kost en inwoning 40—50 R.M. per maand; voor betere melkers tot ongeveer 8090 R.M. per maand. Voor melkersgezinnen zijn de loonen afhan kelijk van het aantal gezinsleden, dat mede werken kan. Paardenknechten verdienen gewoonlijk bo ven kost en inwoning 4050 R.M. per maand. Akkerbouwarbeiders werken gedeeltelijk in dagloon en gedeeltelijk in accoordwerk. Zij kunnen, wanneer het goede vaklieden zijn, ge middeld 60 R.M. per maand verdienen. Voor werkers en seizoenarbeiders zullen ongeveer in dagloon 3 R.M. verdienen boven kost en inwoning. Voorwerkers kunnen naar gelang van de grootte van de ploeg een halve R.M. per dag meer verdienen. Deze arbeiders zullen als regel accoordwerk verrichten en kunnen dan een belangrijk hooger loon verdienen. In sommige gevallen zal het mogelijk zijn, dat de vrouwen van de voorwerkers mede kun nen komen om arbeid te verrichten. Wij willen tenslotte nog even de aandacht vestigen op een misverstand. Vrij algemeen heerscht de opvatting, dat de loonoverschot- ten en spaarpenningen van in Duitschland werkende Nederlanders niet naar ons land zouden kunnen worden overgemaakt. Deze meening is onjuist, het geld kan op normale wijze naar huis worden gezonden. Overigens verstrekt de directeur van de ge meentelijke Arbeidsbeurs alle gewenschte in lichtingen. MANNENKOOR „ZANGLUST". Het mannenkoor „Zanglust" heeft voor het eerstvolgend concert twee groote koorwer ken in studie genomen, namelijk „Hannibals Overtocht" van Gerard H. Boedijn en het acht-stemmige Duitsche werk „Gnadig und Barmhertzig", een van de groote succeswerken van de ook in Beverwijk bekende Kwartet Verein „Rheingold". In verband met de groote bezetting, die voor deze koorwerken noodig is, kunnen nieuwe leden zich a.s. Vrijdag- in het repetitielokaal, gebouw „Harmonie" in de Groenelaan aan melden. CONCERTEN MET „EUPHONIE". Het mannenkoor „Zanglust" zal op Zater dag 3 April medewerking verleenen aan het concert van het Symphonie-orkest „Eupho- nie", dat in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost wordt gegeven. „Euphonie" verleent op haar beurt mede werking aan het eerste concert, dat „Zang lust" in het volgende seizoen zal geven. De omzet van de Vereenigde Veilingen. De zeven magere jaren. Voor de zevende maal heeft de heer W. de Groot, directeur der Vereenigde Veilingen, in zijn jaarverslag vastgesteld, dat het afgeloo- pen jaar voor den tuinbouw slecht is geweest en hij voegt daaraan zelfs toe, dat 1936 van de laatste „zeven magere jaren" wel het magerste is geweest. De aardbeienomzetten waren: 1934: 1.630.091 K.G., opbrengst 308.524.98. 1935: 1.569.889 K.G., opbrengst 306.543.04. 1936: 1.807.902 K.G., opbrengst 261.129.36. In 1936 was dus de aanvoer 238.000 K.G. meer, maar de opbrengst 45.500 minder dan in 1935. Met de groenten was het al niet veel beter gesteld. Daarvan waren de omzetten in de laatste drie jaren: 1934: 508.663.86; 1935: 1 428.588.46; 1936: 425.677.94. De opbrengst van groenten daalde sinds 1934 met 83000, zoodat de totale omzet van 1936 aan deze veiling 130.000 lager was dan in 1934. Ondanks deze slechte uitkomsten, waardoor de ontvangsten van de veiling ongeveer 3000 minder waren dan in 1935 kon door bezuini gingen en inkomsten uit anderen hoofde de begrooting van het bedrijf voor 1937 toch nog sluitend worden gemaakt. (In België is ctians, in navolging van ons land, een vereeniging op gericht tot behoud van ivindmolens en van Duitsche zijde wordt even eens belangstelling getoond voor de bij ons bekende nieuwe vindin gen op molengebied.) Op 't hoogtepunt van de techniek. Wordt bij het snorren der motoren, Voor 't drijven op de eigen wiek, Opnieuw belangstelling geboren. 't Herstel van molens stemt ons blij, Wie treurt niet, als men ze wil sloopen, Wat niet beduidt, dat allen wij Nu straks met molentjes gaan loopen. Ook in den vreemde is bemerkt, Dat men, door 't practiseh in te kleeden, Met molens economisch werkt En dat is al voldoende reden, Dat men weer wat in molens ziet, Door gratis windkracht voortgedreven, Ook al beteekent dat nog niet, Dat wij straks van den wind gaan leven. Waar dit nog eens toe leiden zal, Is thans natuurlijk niet te peilen, De molen heeft in elk geval, Den wind opeens weer in de zeilen; De molen wordt weer hooggeschat, Misschien viert hij weer zegepralen, Hoewel dit niet wil zeggen, dat Het heele menschdom zal gaan malen. Maar als 'k het zoo eens zeggen mag; Hoe ook de wind per slot mag waaien En waar het op een toekomstdag Met molens ook op uit zal draaien, De wereld krijgt het blijkbaar door, Dat zij ook nog in onze tijden, Tenslotte heel wat beter vóór, Dan tegen windmolens kan strijden. Hoe staat het met de geweste lijke bloembollenveiling? Een opleving verwacht. In zijn rapport over het jaar 1936 wijdt de directeur van de Vereenigde Veilingen een beschouwing aan de re sultaten en vooruitzichten van de bloemibollenveiling „Beverwij k". Het afgeloopen jaar bracht blijkens zijn mededeelingen geen verhooging van den omzet. Er werd nog veel uit de hand verkocht tegen allerlei prij zen. Indien echter de voorteekenen niet bedriegen, mag voor 1937 op betere en stijgende prijzen voor vele soorten bloembollen worden gerekend. Aan het jaarverslag ontleenen wij omtrent deze bloembollenveiling, die, zooals men zich zal herinneren na oplossing van de moeilijk heden die zch in het veilingbedrijf voordeden op nieuwen leest werd geschoeid, het vol gende: Met het oog op terugkeer van den aanvoer heeft het bestuur besloten de provisie voor 1937 met 2 pet. dus tot 6 pet. te verlagen. De eerste veilingen in 1935 hadden een zeer behoorlijken aanvoer met gretigen verkoop, doch de prijzen zakten later weer, zoodat er niet veel werd verkocht. De inlevering van leverbaar en plantgoed bracht voor de veiling heel wat 1 drukte mee. Deze maatregelen zullen niet nalaten van in vloed te zijn op de toekomstige prijzen en zij zullen mede oorzaak zijn, dat over 1936 voor het overgeschoten leverbaar 85 pet. van den minimumprijs kan worden uitbetaald. Dit was over 1935 slechts 53 pet. Het surplusfonds heeft nu iedereen, ook de groote exporteur- kweeker en ook hem, die uit de hand onder de prijs heeft verkocht, laten inleveren, om zoodoende 85 pet. te kunnen uitkeeren. Per 15 Mei 1936 kon door de Bloem bollenveiling de volle 100 pet. worden uitgekeerd, zoodat iedere aanvoerder tevreden kon zijn. Voor de instandhouding van de Bloembol lenveiling, waarbij men geen risico meer loopt, en alleen maar belang kan hebben, zullen de besturen tégen het seizoen nog eens de be langstelling vragen. Het bestuur meent, dat deze gewestelijk© veiling in stand moet blijven. Het bestuur zal tegen de le of de 2e veiling nog eens een oproep doen aan alle leden en gasten, om flink de leiding te nemen voor een grooten aanvoer. Voor ophouden zal buiten den opslag geen provisie worden geheven, zoo dat iedere bollenkweeker aan deze actie kan deelnemen. Waar. de aanvoer is, daar zullen bij op- loopende prijzen, ook de koopers komen. Zoo als gezegd, is de provincie verlaagd tot 6 pet. hetgeen de kansen op een grooteren aanvoer beduidend zal verbeteren. Een gewestelijke veiling, waar de kweekers desnoods op de fiets even heen kunt gaan. heeft toch immers vele voordeelen, die ge zamenlijk in stand moete worden gehouden. DE JAARLIJKSCHE SCHOUW. De jaarlijksehe schouw over de wegen, stra ten, pleinen, voetpaden, beken en waterlei dingen enz. zal op Donderdag 18 Maart worden gehouden. PERSONALIA. In den Haag slaagden voor coupeuse de dames M. Burger, A. Baas, A. Koopman en Tr. Zuurbier, die haai* opleiding ontvingen van mej. A. B. v. d. Ploeg, modevakschool, alhier. WOENSDAGIOMAAET 1937 De gevolgen van de teeltbeperking. Toch toeneming van de producten. De teeltbeperking heeft blijkbaar de uitbrei ding van sommige teelten toch niet kunnen tegenhouden. Bij vergelijking van de aanvoe ren in 1935 en 1936 valt het op, dat van ver scheidene producten de aanvoer sterk is toe genomen. Bij andere producten als aardbeien, asperges, dubbele stamspercieboonen, rabar ber, bospeen en snijboonen, waren de gevol gen van de inkrimping van de teelt wel merk baar. Andijvie, doperwten en spinazie werden echter in grootere hoeveelheden aangevoerd. In zijn jaarlijksch overzicht merkt de di recteur van de Vereenigde Veilingen op, dat tegen deze uitbreidingen iets moet gebeuren, wil men de teeltbeperking doorvoeren. Hoe dieper de tuinbouw in het moeras wegzinkt, des te sterker worden de maatregelen van de Nederlandsehe Goenten- en Fruitcentale aangehaald, vooral die maatregelen, die ten doel hebben uitsluitend prima producten te doen telen en de minderwaardige producten uit den steun en soms ook uit de veiling te weren. Alle producten moeten vóór de veiling gekeurd worden en op afwijkende producten wordt geen steun uitgekeerd. De door de Centrale voorgeschre ven bepalingen omtrent de wijze van aanvoer brengen voor de Beverwijk- sche markt veranderingen van be- teekenis mee. Al deze maatregelen, ook al zijn zij in het belang van den afzet, bezorgen den tuinders veel last, maken den kostprijs soms duurder en brengen de veilingen, waar vele pro ducten aan den kleinhandel worden verkocht, op groote onkosten. De uit voering van de voorgeschreven maat regelen kost geld en de veilingen hebben die kosten maar in de exploi tatie op te nemen. Het inschrijven over de veiling van op den tuin verkochten producten bleef verboden Ook dat beteekende een schadepost, omdat de Ned. Groenten- en Fruitcentrale onvoldoende controle uitoefende. De aanvoerders uit de streek boven Alk maar, die hier reeds lang vóór 1933 hun pro ducten aanvoerden, mogen dat in 1937 niet meer doen en ook mag over deze veiling aan die inbrengers geen steun worden uitgekeerd. Ook die provisie zal de veiling dus moeten missen. Zoo hebben de Vereenigde Veilingen dus te kampen tegen vermindering van in komsten eenerzijds en verhooging van uit gaven anderzijds. DE VERKIEZINGSACTIE VAN DE C. D. U. De plaatselijke afdeeling van de Christe lijke Democratische Unie heeft in haar le denvergadering de verkiezingsactie bespro ken. Besloten werd om een openbare vergade ring te houden waarin waarschijnlijk de Am- sterdamsche predikant ds. J. J. Buskes Jr. een rede zal houden. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van den heer H. H. Kraan, die bedankt had, de heer C. van der Linde als voorzitter geko zen CASTRICUM Goede uitvoering van „Ons Vermaak". Opvoering van „Alles voor Vader". De Tooneelvereeniging „Ons Vermaak" heeft .voor een volle zaal in „De Rustende Jager" een uitstekende opvoering gegeven van het blijspel „Alles voor Vader" in de Neder landsehe bewerking van Mevr. Emma Morel. Het is één van die stukken, waarin de mil- lionnair, een buttler, een keukenmeid, een meubel van een huisknecht en een zwart ka mermeisje de hoofdrollen spelen en die met elkaar het publiek een vroolijken avond ver mogen te geven. En aan vroolijkheid heeft „Ons Vermaak" het niet laten ontbreken, dank zij een over de geheele linie uitstekend sluitende vertolking en een over het algemeen juiste typeering van de figuren. Ook de fijne trekjes, waaraan dit blijspel zoo rijk is, kre gen de volle maat -toegemeten, mede dank zij de welbegrepen regievoering van den heer J. Rossenbacker. De heer H. Arendsen gaf een zeer aanneme lijke vertolking van den millionnair Crane, uitstekend terzijde gestaan door de heeren J. Rossenbacker als Billy, J. Smit als Dainger- field alias Smithfield, W. Uhl als zaakwaar nemer en M. J. Bot als een pracht van een dichter. Mej. A. Stolk gaf de stevige keuken meid alles wat noodig was, om deze resolute jongedame op het eerste plan te brengen. Met de huiselijke besognes bemoeiden zich dan nog de dames T. Heynes, C. Zoomei', H. de Jong en A. Kok. Zij deden dit op zeer goede wijze, waardoor zij veel aan het uitstekend verloop van deze voorstelling hebben bijgedragen. „Ons Vermaak" en haar regisseur kunnen dan ook met voldoening op hun arbeid terug zien. Een gezellig bal was het slot van dezen mooien tooneelavond. Op 30 Maart zal „Ons Vermaak" de patiën ten van „Duin en Bosch" met dit stuk eenige uren van prettige ontspanning bezorgen. Door de gladheid van den weg is Dinsdagmiddag een auto, waarin vijf Volendammers waren gezeten, op weg van Hoorn naar Volendam, den dijk van de ringvaart te Schardam afgereden en in het water gestort. Twee der inzittenden konden zich uit het water bevrijden. De drie anderen, de gebroeders De Boer en C. van Tol, verdronken. Hulp was moeilijk te verleenen. Wagen na drie kwartier boven water gehaald. Tegen kwart voor drie waren Dinsdag middag vijf Volendammer Visschers, die een bezoek aan Hoorn hadden gebracht, vandaar met een gesloten Fiat-wagen vertrokken om naar Volendam terug te keeren. Het was zeer slecht weer, op den weg lag veel sneeuw en sneeuwjachten belemmerden het uit zicht. Te ruim drie uur bevond de wagen zich op den Klamdijk bij Schardam, juist op dat gedeelte van den weg, dat hoog gelegen is. Het grootste ge deelte van den weg loopt nl. onder langs den dijk. Tengevolge van het slechte weer is de wagen, juist in de bocht, met het achtergedeelte geslipt en van den ongeveer tien meter hoogen dijk in het uitwateringskanaal van den Deemster ringvaart naar het IJsel- meer gestort. Dit kanaal, hoewel niet bestemd voor de scheepvaart, is ter plaatse vrij diep. Mej. W. Beets uit Schardam, had even te voren den wagen op den dijk zien rijden en toen zij hem plot seling zag verdwijnen, vreesde zij een ongeluk. Hoewel zij daarvan geen zekerheid had, ging zij hulp halen bij de in de nabijheid gelegen coöpe ratieve zuivelfabriek „Concordia". Vandaar gingen onmiddellijk zes man met een auto naar de plaats waar men dacht, dat de auto verongelukt was. Ter plaatse gekomen, vond men daar twee personen, die er in geslaagd waren uit de in het water ge- De Jaarvergadering van „Castricum Vooruit". Burgemeester Sloct eerelid. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer „Castricum Vooruit" heeft iin café Borst haar druk bezochte jaarvergadering gehouden, die om. door burgemeester Sloet werd bijgewoond. Na een openingswoord van den voorzitter den heer Broksma werd de oprichter der ven* eeniging, wijlen burgemeester Lommen, her dacht. Dit geschiedde met een van groote waardeering getuigende toespraak, die staande werd aangehoord. In het jaarverslag van den secretaris, den heer v. d. Berg werd melding gemaakt van een goede samenwerking met V. V. V.'s teneinde de aandacht te vestigen op Castricum als bad plaats en als herstellingsoord. Blijkens het jaarverslag van den penning meester, den heer Portegies hadden de in komsten f 1434,99 en de uitgaven f 1517,62 be dragen. Het nadeeldig saldo was al-zoo f 82,63. Onder dankbetuiging voor het gevoerde be heer werd den heer Portegies decharge ver vallen auto te komen. Het waren de visschers P. Veerman en N. Veerman, beiden uit Vo lendam, die vertelden, dat zich in den wa gen, die nog te water lag en geheel onder het wateroppervlak was verdwenen, nog drie personen bevonden. Onmiddellijk werd met het reddingswerk be gonnen. De visschers Veerman werden in- tusschen medegenomen naar de woning van mej. Beets, waar zij van droge kleeren werden voorzien en waar zij met warme dranken weer eenigszins op hun verhaal werden ge bracht. Het reddingswerk was zeer moeilijk en het duurde ongeveer drie kwartier voordat men er met behulp van de auto van de zuivelfa briek „Concordia" in geslaagd was den wa gen tegen den berm op te trekken. Ook toen kostte het nog veel moeite den drie inzitten den uit het voertuig te halen. De slachtoffers zaten nl. alle drie op de achterbank van de auto, waarop ook nog drie zakken kurk geladen waren. Toen de visschers na eenigen tijd uit het voertuig waren getrokken, konden de in middels gearriveerde artsen slechts den dood constateeren. De drie slachtoffers bleken te zijn de 51- jarige C. Tol en de ongeveer 40-jarige ge broeders De Boer. Het ongeval heeft in dit stille gedeelte van Noord-Holland, waar het vooral op dezen winterschen dag zeer eenzaam en verlaten was, groote consternatie verwekt. N.V. OOST-BORNEO MAATSCHAPPIJ. 's-GRAVENHAGE, 9 Maart. De petro- leumproductie in Februari 1937 heeft bedra gen: 35.800 K.G. ton en de steenkolenproduc- tie in Januari 1937: 6.149 K.G. ton. lost door burgemeester Sloet. Deze stelde vast, dat in het geval-Bakker deze zich als lid kon beschouwen. Aan de bestuursverkiezing ging een discus sie vooraf, waarbij o.m. den wensdh werd ge uit de bestuursfuncties in handen te geven van particulieren, die over veel vrijen tijd be schikken en diie met ambitie voor de V. V. V. willen werken. Voor de bestuursverkiezing werden zes can- didaten gesteld. De beide aftredenden de hee ren Marker en De Nijs waren herkiesbaar De heer W. Buimer had om gezondsheidsredenen bedankt. Na eenige herstemmingen werden ge kozen de heeren Maroker, Giethoorn en Keet baas. Bij die rondvraag bepleitten de heeren Smit en Brouwer de vestiging van een reclamebu reau aan den v. d. Meyleweg. De voorzitter en de heer Aukes waren daartegen, omdat zij voor versnippering van krachten vreesden. De burgemeester zegde ook voor deze zaak zijn medewerking toe, zoo-dat besloten werd de aangelegenheid in handen te stellen van het bestuur. Nadat nog eenige belangrijke aangelegenhe den ter sprake waren gebracht verkreeg bur gemeester Sloet het woord, die zeide zeer ver eerd te zijn met het eere-lidmaatschap. Spr. wilde er echter bijzonder den nadruk op leg gen, dat er voor hem maar één gemeente be staat, die Castricum heet. Gaarne zegde spr. zijn volle medewerking toe, om „Castricum Vooruit" groot te maken tot bloei van de heele gemeente. Daarna sloot de heer Broksma met een woord van dank en opwekking om de woorden van den burgemeester ter harte te nemen, deze belangrijke vergadering. HEEMSKERK Daarna bracht de heer De Jonge zijn laatste jaarverslag uit als administrateur van de V. V. V. Naar aanleiding daarvan informeerden de heeren Visser en Brouwer naar de reden, waarom de administrateur was afgetreden. De heer De Jonge verklaarde zijn werk voor de V. V. V. steeds met groot genoegen te heb ben verricht, maar er waren dingen, die hem deden besluiten heen te gaan. Met nadruk deelde hij mede geheel uit vrijen wil te heb ben bedankt. De benoeming van een opvolger lokte veel critiek uit. Bij wijze van compromis stelde de heer Brouwer voor den nieuwen administra teur voor een proefjaar te benoemen, waartoe werd besloten. Bij de behandeling der begrooting voor 1937 werd een misverstand in het geding gebracht, dat ontstaan was bij de fusie met „Ons Be lang", waarvan de leden zich opgenomen waanden in „Castricum Vooruit", hoewel nim mer de contributie was geïnd. De heeren Aukes, Dr. Versluis, Brouwer, Koeman, Bodegraven, Visser en nog meerderen lieten hun licht schij nen over deze zaak. die tenslotte werd opge A. D. O. Door de overwinning, Zondag jJ. op Lisse behaald, is ADO thans definitief in veiligheid zooals uit onderstaanden stand blijkt. Afdeeling West 2 A I. V. G. B.: gesp.gew.gel.verl pnt. v.-t. G. V. O. 16 12 1 3 25 34—17 D. S. S. H. 17 11 3 3 25 47—26 Lisse 17 9 2 6 20 39—32 V. V. E. 16 8 3 5 19 36—25 Vitesse 17 9 1 7 19 41—35 Teylingen 15 7 2 6 16 28—25 A. D. O. 15 4 4 7 12 15—22 D. E. M. 16 3 5 8 11 24—35 Santpoort 2 16 2 5 9 9 23—42 Geel Wit 16 1 4 11 6 17—42 Voor Zondag 14 Maart zijn in verband met den Stillen Omgang voor de seniores geen wedstrijden vastgesteld. Het overige pro gramma luidt als volgt: V. V. Z. aA. D. O. a 2 uur. A. D. O. b—W. S. V. b, 1 uur. Voor Zondag 21 Maart is vastgesteld de laatste thuiswedstrijd ADOWE ICUCEP/ TJLINtlNl HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, 9 v. Rot. n. New-York. Lochgoil v. Rott. n. Vancouver. Narenta, Rott n. Vancr. 8 te San Francisco. Veendam, New-York n. Rott. 9 v. Plymouth. Delftdijk, Vancouver n. Rott. 8 v. Glasgow. HALCYON LIJN. Stad Schiedam, Dunston n. Oxelosund p. 8 Holtenau. Stad Zwolle, 8 v. Vlaardingen te Bagnoli. Vredenburg, li (v.m.) v. Narvik te Vlaar dingen verw. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Algorab (thuisr.) 9 te Antwerpen. Randfontein (thuisr.) 9 v. Port Said. Boschfontein, 9 v. Rott. te Breden. Heemskerk (thuisr.) 7 v. Lor Marques. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam, 7 v. B.-Ayres n. N.-York. Boschdijk, 6. v. N.-Orleans n. Rott. Beemsterdijk, Rott. n. N.-York p. 8 Lizard. Hreedijk, N.-Orleans n. Rott. via Londen 7 19.12 n,m.) 1127 mijl W. van Scilly. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 9 te Kurracjjjkie. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Serooskerk (uitr.) p. 7 Ouessant. HOLLAND—WEST-INDIë LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 8 v. Takoradi. Reggestroom (uitr.) 7 v. Dakar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (thuisr.) 6 v. B.-Ayres. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Atlas, 8 v. Maracaibo te Curagao. Baralt, 27 v. Curasao n. Bovenw. Eil. Costa Rica, 8 van Curasao n. Sta. Marta, Fauna, 6 v. Pto. Barrios n. Haiti. Hercules, 8 v. Algiers n. Patras. Iris 26 v. Curasao n. Haiti. Juno, 8 v. Lissaboon li. Amst. Midas, 7 v. Curasao n. Maracaibo. Orestes, 8 v. Algiers n. Gibraltar. Rhea, 8 v. Catania n. Messina. Stuyvesant, 7 v. Curacao te Paramaribo. Venezuela, 7 v. Cristobal n. Cartagena. Vesta, 8 v. Kopenhagen te Amst. Orion, 9 v. Rott. n. Tanger. Agamemnon, Amst. n. San Juan (P.R.) 7 (8.27 n.m.) 40 mijl ZZW v. Niton. Theseus, 9 v. Hamburg te Amst. Ceres, 9 v. Stamboel te Bourgas. Irene, Pt. Cabello n. Amst. 9 (11 v.m.) van Havre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisr.) 8 van Santos. Alcyone (uitr.) 7 (4.42 n.m.) 35 mijl O. v. Niton. ROTTERDAMSCH LLOYD. Dempo, (uitr.) 9 te Singapore. Buitenzorg (thuisr.) 9 Pt. de Galle. Kota Tjandi (thuisr.) 8 van Singapore. Palembang (uitr.( pass. 9 Perim. Indrapoera, 9 van Batavia te Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (utreis) 9 van Port Said. Salabangka, 9 van Hamburg n. Amst. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Diomed, Japan n. Rott. 7 te Singapore. Neleus, Batavia n. Amst. 6 van Marseille. Glenfinlas, Daïren n. Rott. 8 te Singapore. Sarpedon, Japan n. Rott. 7 v. Shanghai. City of Birmingham, Dairen n. Rott. 8 te Shanghai. Glenogle, Dairen n. Rott. 8 v. Tsingtao. Flintshire, Dairen n. Rott. 8 v. Oran. Phrontis, Amst. n. Liverpool en Java 8 te Melampus, Batavia n. Amst. 8 te Marseille. Engelsche trawler gestrand. Naar uit Reijkjavik (IJsland) wordt ge meld is de Engelsche stoomtrawler „Favorita" te Gardskagi gestrand. De opvarenden zijn ge red. De vooruitzichten van berging zijn niet erg gunstig, zoodat het schip vermoedelijk wel verloren zal zijn, Ertsaanvoer. Het Zweedeche stoomschip „Kiruma" arri veerde gistemiaaniddag van Narvik met een lading ijzererts voor het Hoogovenbedrijf. AANGEKOMEN. 8 Maart: Simaloer s.s. Batavia Bowling s.s. Leith Vesta s.s. Kopenhagen Trito s.s. Fowey Normand ia s.s. Gothenburg Marne m.s. Aberdeen 9 Maart' Heiica m.s. Fowey Ousel s.s. Liverpool Rosten s.s. Einden Acclivity S.S. King's Lynn VERTROKKEN. 8 Maart: Queenworth s.s. Newcastle Fort Binger s.s. Antwerpen Serula s.s. Manchester Borgholm s.s. Oslo 9 Maart: Melissa m.s. Falmouth Colleville s.s. Rotterdam Wilhelm Traber s.s. Einden Scheepsbouw voor het buitenland De N.V. Industrieele Maatschappij „De Noord" te Alblasserdam heeft met gunstig' ge volg het voor een Engelsche reederij gebouwde motor vrachtschip „Hampshire Coast" te wa ter gelaten. Het schip heeft een laadvermo gen vaai 630 ton. en krijgt een Deutz-Diesel- motor van 480 P.K. Vlootuitbreiding. Het voor rekening van de Stoomvaart Mij. „Nederlandsehe Lloyd" te Rotterdam bij de Firma C. van der Giessen Zonen te Krim pen a./d. IJsel gebouwde motorschip „Oude water" is met goed gevolg te water gelaten. Dit is een zusterschip van het in de vorige maand van dezelfde werf te water gelaten motorschip „Zwarfewater". Beide schepen heb ben een draagvermogen van 600 ton en een Stork-Dicselmotor van 800 P.K., waarmede in beladen toesta no een v-aartsnelheid van 12 Mijl behaald kan worden. Scheepsbouw in Griekenland. Naai* uit Athene wordt" gemeld is er dezer dagen van een werf op het eiland Sa-lamis een zeesleepboot te water gelaten. Deze sleepboot meet 800 ton en is het eerste zeeschip, dat op een werf in Griekenland gebouwd is. Hieruit blijkt, dat men in de toekomst niet meer af hankelijk wil zijn van de scheepswerven in Get buitenland.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5