HET NIEUWE AVONDBLAD Tel. 4400 IJMUIDEN Konijnenplaag. 22e JAARGANG No. 109 DONDERDAG 11 MAART '37 IJMUSDER COUPANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnês. Levenslange ongeschiktheid J 2000.— overlijden 400.verlies van hand, voet of oog 200.beide leden duim 1100.één lid duim f 50.alle leden wijsvinger 60.— één of twee leden wijsvinger 25.alle leden anderen vinger 15.één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk 30.enkelbreuk 15.polsbreuk S15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Vergadering I. V. Bellamy. De nationale oplossing uit de internationale crisis. Gisteravond heeft in de bovenzaal van ho tel Kennemerhof een vergadering plaats ge had van.de Internat. Vereeniging Bellamy. In deze vergadering trad als spreker op de heer M. van der Stijl uit den Haag die tot on derwerp had: „De nationale oplossing uit de internationale Crisis". De vergadering werd geopend dóór'den voorzitter, den heer G. H. Bosma, die in zijn openingswoord gewag- maakte van den gestadigen groei van de Bel lamy-vereeniging. Hierna was het woord aan den heer van dei Stijl. Deze begon eerst te spreken over den internationalen chaos. Deze chaos is bij allen bekend. Wil men echter over een oplossing hiervan spreken dan dient men eerst de oor zaak van den chaos kennen. Spreker wees op de groote werkloosheid; volgens statistische gegevens zijn er 25 millioen werkloozen. Het werkelijke aantal is echter veel grooter. Er zijn veel werkloozen, die niet bij een arbeids beurs zijn -ingeschreven. Vervolgens vestigde spreker de aandacht op het productie-ver mogen; aan den eenen kant worden de pro ducten vernietigd, aan den anderen kant is er groote armoede. "Wat is de oorzaak der eco nomische ontwrichting? De groote economen erkennen deze ontwrichting maar durven den weg tot oplossing hiervan niet aan. Zij wijken terug voor de consequenties. Men wijdt de crisis aan de tolmuren en aan het vasthouden aan den gouden standaard. Maar noch het een noch het ander is het ge val. Edward Bellamy geeft de oplossing aan in zijn boeken Looking Backward en Equality. In het kort zette spreker uiteen, wie Bel lamy geweest is en wat diens streven was. Bellamy heeft, volgens spreker, de heer- schende crisis voorspeld. Het kapitalistisch stelsel is vastgeloopen. Hieraan zijn wij al len schuldig. Wij volgen het huidige systeem. Bellamy wijst een anderen weg aan, een hooger doel. Het huidige systeem is alleen op winst bere kend. Aan den vooruitgang der techniek weet spr. de oorzaak der groote werkloosheid. Het kapitalistisch stelsel heeft afgedaan. Dit stel sel is steeds de oorzaak geweest dat sommige landen gestreefd hebben naar de beheersching der wereldmarkt, hetwelk steeds den oorlog tengevolge heeft gehad. Volgens Bellamy moet de productie niet meer zijn in handen van particulieren maar van de gemeenschap. Hoe Bellamy zich dat heeft ingedacht, werd door spreker naar voren gebracht. Tevens zette spreker in 't kort uiteen hoe Bellamy zich de inrichting van een niet-kapitalisti- schen staat voorstelt. Hierin zal een werke lijke gelijkheid voor allen zijn. Tenslotte be sprak de heer van der Stijl hoe men tot een Eellamy-staat kan komen. Dit behoeft niet direct internationaal te komen. Zelfstandig kan ieder land hiermee beginnen. De men- schen die een betere samenleving wenschen moeten hierbij hun schouders onder het werk zetten en. afzien van de oude vormen. Het systeem Bellamy is zeer eenvoudig; het kan door de eenvoudigsten worden begrepen. Met een krachtig opwekkend woord om de Bella my gedachte te bestudeeren en zich aan te sluiten bij deze beweging, eindigde spreker zijn rede. Na de pauze bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan door -eenigen gebruik werd gemaakt. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN WEG. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Engel- mundusweg te IJmuiden, van Maandag 15 Maart a.s. af tot nader order voor het door gaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. HET KLEUTERHUIS GAAT VERHUIZEN. Het bekende kleuterhuis Trompstraat 27 gaat de zaak verplaatsen naar het Velser- duinplein, naast Albert Hein De opening zal plaats hebben Zaterdag 13 Maart. Het nieuw te openen pand zal een speciale wolzaak worden. Niet alleen dat er wol, in de meest uitge breide keuze, zal worden verkocht maar te vens zal een gediplomeerde kracht gratis on derricht in handwerken geven. De oude zaak Trompstraat 27 blijft voor- loopig nog eenige dagen geopend ten einde al de babygoederen te kunnen uitverkoopen. SUCCESVOL SEIZOEN VAN D. C. IJ. Voor die damclub IJmuiden belooft het sei- soen 1936—1937 wel buitengewoon succesvol te zullen worden. Imimiers wist reeds een ba rer leden, C. Suyk den meestertitel te verove ren terwijl in de club competitie het eerste en tweede tiental reeds het kampioenschap heb ben behaald en beide zich in den landelijken eindstrijd plaatsten, met kans om den hoog stel titel te winnen. Ook het derde en vierde tiental hebben nog fraaie kampioenskansen in de lagere competities. En dan komt straks de wedstrijd om het kampioenschap van Ne derland, waarin D. C. IJ. met drie meesters uitkomt. Hier onder volgt de eindstand van de eerste klas competitie Noord-Holland: gesp. gew. gel. verl. pnt. IJmuiden n 7 6 1 0 13 Beverwijk I 7 4 12 9 Zaandam n 7 4 12 9 H. D. C. II 7 4 12 9 Haarlem II 7 2 2 3 6 D. K. Z. I 7 2 2 3 6 Helder 7 115 3 Castrieum 7 6 2 5 3 "C 1 Het Spaansche schip ..Mar Cantabrico", dat met munitie voor Valencia geladen was en op 90 mijl afstand van de Fransche kust door den kruiser der Nationalisten „Canarias" in brand geschoten werd. De Spaansche opvarenden van het schip zouden gefusilleerd zijn. De „Mar Cantabrico" had bij zijn vertrek uit Amerika reeds moeilijkheden ondervonden, als gevolg van de inwerkingtreding der neutraliteitswetgeving. Op de foto de aanhouding van het schip door de Amerikaansche kustwacht. De zeevischkleinhandel en de gefileerde visch. Een waarschuwing van den Bond van Kleinhandelaren. Het hoofdbestuur van den Nederl. Bond van Kleinhandelaren in het visch- en haringbe- drijf schrijft ons het volgende: Herhaalde malen werd in verschillende dag bladen gewezen op het groote belang om door middel van meer visch eten het vis- sCherijbedrijf te steunen. Als er dan ook één bedrijf gesteund dient te worden is het wel dit bedrijf, omdat dit reeds te lang stiefmoederlijk bedeeld wordt. Er zijn thans teekenen die in de richting van een stijgend vischverbruik wijzen. De belanghebbende visch-kleinhandelaren zijn de eersten die zulks toejuichen, zelfs kunnen zij in de toe komst hun voordeel hiervan hebben. Doch de wijze waarop men tracht de visch meer onder de aandacht van het publiek te brengen, hiervan zijn zij nu niet zulke bewonderaars. Te meer waar het belang van den consument hiermede in het gedrang komt. Het is niet nieuw, dat groote fabrieken visch in het groote te IJmuiden bestellen, en deze op een goedkoope wijze onder hun personeel te distribueer en. Of deze wijze goedkooper is, dan het direct van den vischwinkelier, standplaatshouder of venter te betrekken, be twijfelen wij ten zeerste. Bovendien kan ieder en vischlief hebber, die visch wenscht te eten, bij den vischkleinhan-delaar zien en aanwijzen wat hij belieft. Wenscht deze ka beljauw, schelvisch enz. dan krijgt hij deze ook. Doch wij achten ons als kleinhande laren verplicht te waarschuwen tegen de wijze van het gecombineerd inkoopen. Men levert deze visch gefileerd en panklaar, zoo dat een niet-deskundigè niet meer kan be- oordeelen welke soort visch hij gezonden krijgt. Deze niet-deskundigen kunnen niet meer zien of het koolvisch of kabeljauw is, omdat de huid van de koolvisch afgestroopt is. Evenmin kan men tongschar van gewone tongen onderscheiden, ook deze worden ge stroopt. Wij kunnen voortgaan en aantoonen dat zulks veelvuldig voorkomt. Men begrijpe ons goed, wij zeggen niet dat de genoemde soorten niet te eten of slecht zijn. Doch onze waarschuwing gaat tegen het ontvangen van visch welke men niet wenscht. Herhaalde ma len hebben wij bij bevoegde instanties op dit veelvuldig voorkomende euvel gewezen. Zelfs hebben wij geruimen tijd terug een lans hiervoor gebroken bij den Rijksdienst van Waren-keuring te Utrecht om hierin wette lijk te laten voorzien. Doch tot op heden zon der resultaat. Waar thans hoe langer hoe mee1* oropaganda voor gefileerde visch wordt gemaakt, doen wij een ernstige waarschu wing hooren, om bij bestelling "van S®*1" leerde visch zeer voorzichtig te zijn, opdat men de soort en kwaliteit krijgt welke men wenscht en ook bestelt. Waar men op ge wone mondelinge verzekering niet af kan en de wet te dien aanzien nog geen bescher ming biedt, doen wij bij deze nogmaals een zeer ernstige waarschuwing hooren. Wil men het vischverbruik aanmoedigen, dan is mei alleen een grootere aanvoer geboden doch ook is verlaging van den prijs van de baKone een eerste vereischte. Voorloopig koope men dus zijn visch bij den bona-fide vischklem- handel zoowel winkelier, standplaatshoudei en venter. Men is dan gewaarborgd voor soort en kwaliteit doordat men kan zien wat men koopen wil. SCHOUW OVER DE AVEGEN. Burgmeester en Wethouders brengen, in gevolge het bepaalde bij art. 10 van het We genreglement Noord-Holland, ter openbare kennis, dat op Maandag 22 Maart 1937 en zoo noodig op volgende dagen schouw zal worden gedreven over de binnen het gebied dezer gemeente liggende wegen, waarop ge meld wegenreglement van toepassing is en welke bij het bovenaangehaalde artikel niet zijn uitgezonderd» (Wegens de vernielingendie zij aanrichten, is van Waterstaats- ivege besloten een aanvang te maken met het uitroeien der ko nijnen op Ameland.) Er dreigt gevaar op Ameland, Tenminste voor de duinkonijnen, Die aan het blonde Waddenstrand De duinen teveel-ondermijnen. Zij zijn met hun verwoed geknaag, In aantal steeds maar toegenomen En werden tot een ware plaag, Waaraan nu eens een eind moet komen, Zij vreten bouw- en grasland kaal, Zij zijn erg op de helm gebeten. Zij zijn voor 't jonge hout fataal, Zij hebben veel op hun geweten. Dus is er van dén vasten wal Een man naar Ameland gezonden, Die er met spoed voor -zorgen zal, Dat nu de strijd wordt aangebonden. Ik ben geneigd om blij te zijn. Dat ik niet, zeg een jaar tevoren, Als levenslustig duinkonijn In Ame-hol-land ben geboren. Het wordt een ongelijke strijd, De jager zal 't 'm maklijk lappen, 't Konijn heeft geen gelegenheid, Om van het eiland te ontsnappen. Men speelt er biologisch klaar Een wonder van de hoogste orde, Want binnen korten tijd zal daar Het duinkonijn het haasje worden. P. GASUS. Samenhang tusschen Oorlog en Fascisme. Ledenvergadering „Groot- IJmuiden". Gisteravond hield de Winkeliersvereniging „Groot-IJmuiden" een ledenvergadering in Hotel Nummer Eén. De belangstelling was slechts matig. De voorzitter, de heer G. van Telgen, open de met een woord van welkom en bracht daar na de brandende kwestie betreffende de con tantzegels ter sprake. Spreker zeide te hebben gehoopt, dat het in Maart in IJmuiden-Oost met de contantzegels uit zou zijn. Het tegendeel is echter gebleken. IJ. O. V. heeft besloten met de uitgifte van contantzegels voort te gaan. Spreker zette daarna uiteen hoe de geschiedenis met de contantzegels zich heeft ontwikkeld. In Be verwijk is „Plan West" er mee begonnen. Ze zijn daarna overgewaaid naar Velsen-Noord en later over het Kanaal naar IJmuiden-Oost, waar een vereeniging buiten het verband der middenstandsorganisaties staande de uitgifte dezer zegels ter hand heeft genomen. Deze vergadering is belegd om deze aangelegenheid ernstig met elkaar te bespreken, om te voor komen, dat ook in IJmuiden een comité, bui ten de middenstandsorganisaties staande, er mee begint. In IJmuiden-Oost is elke winke lier er langzamerhand toe gedwongen mee te doen en thans is 80 pCt. voorstander van de contantzegels. Spreker wees er op, dat de win keliers die aan de contantzegels meedoen,,daar door in de gelegenheid worden gesteld, extra reclame te maken, doordat er een kas gevormd wordt, waaruit deze reëlame betaald kan wor den. Spreker hoopt, dat de vergadering zich voor de contantzegels zal uitspreken. Doet zij dit niet, dan is het bestuur van de verant woordelijkheid af. De heer Joh. de Waard is een voorstander van de contantzegels. Hij acht deze in het be lang van de winkeliers, doch meent, dat ook de andere middenstandsorganisaties zich bij de zegelactie aan moeten sluiten, opdat alle winkeliers kunnen meedoen. We worden gedwongen, het wel te doen, zei- de de voorzitter nog en het moet ook spoedig gebeuren, want anders verliezen we onze klan ten. Spreker zeide nog, dat ook leden van an dere organisaties mee kunnen doen, verder, dat elk lid van Groot-IJmuiden volkomen vrij is. Spreker hoopt, dat er tevens mee bereikt wordt, dat de organisatie versterkt wordt. Na eenige discussie werd het bestuursvoor stel in stemming gebracht. Het voorstel werd aangenomen met 17 stemmen voor. 5 tegen en 2 blanco. De vergadering besprak daarna de techni sche zijde van de actie, Vergadering Wereld Vrouwen Comité. Welk verband er volgens het Wereld Vrou wencomité bestaat tusschen oorlog en fascisme besprak mevr. L. TillemaHeijnen, Amster dam, gisteravond in „De Griffioen" voor een klein gehoor van uitsluitend vrouwen. De afdeeling Haarlem en omstreken van het Wereld Vrouwencomité tegen ooi'log en fascis me had dezen avond georganiseerd om tot de oprichting van een afdeeling IJmuiden te komen. De algemeen voorzitter van het Wereld comité, mevr, Tillema, het woord verkrijgende, wees er op, dat men, wil men het fascisme lee- ren kennen eerst met dit fascisme in de lan den kennis heeft moeten maken, dus in Italië, Duitschland en Spanje. Spr. gaf een kort overzicht van het ontstaan van het nat. soc. in Duitschland en de oor zaken er van. Spr. maakte in 1935 deel uit van de interna tionale delegatie, welke in dat jaar naar het Saargebied trok om den toestand te peilen tijdens het plebisciet. Mevr. Tillema beschreef de manier van pro- paganda-maken van de Duitsche nat. soc. in het Saargebied, de terreur op vergaderingen, het angstaanjagen van dat gedeelte der be volking dat de status quo wenschte, de ver dachtmakingen van hen, die als anti-Duitscher gebrandmerkt werden, enz. Op scholen, in de straten, in vergaderzalen, overal vervolgde de nat. soc. terreur hen. die het met het fascisme niet eens waren. Bij hen ging het om hun leven en zij durfden niet anders dan voor Duitschland stemmen. Punt voor punt ging spr. haar ervaringen, gesprekken en opmer kingen na, en zij wees er met klem op hoe het nat. soc. niet schroomde de meest onhumane methodes ter hand te nemen om hun tegen standers te „overtuigen". Behalve in het Saargebied had spr. enkele maanden vertoefd in het Wupperdal, tijdens de protestbeweging van 1935/'36. Met de meest verschillende arbeiders had mevr. Tillema zich onderhouden en een uitgebreiden indruk ge kregen van de zegeningen Van het nieuwe be wind, dat kanonnen boven boter verkiest en duizenden honger laat lijden teneinde zoo doende meer dan overtuigend te bewijzen hoe innig het verband tusschen fascisme en oorlog is. Zelfs de jeugd wordt ingeschakeld in de voorbereiding tot den oorlog; geen enkel ver nielingswerktuig of het is voor het kind als speelgoed vervaardigd. De knaap wordt op de exereitieterreinen geoefendvoor den oor log! Overal waar het fascisme den kop opsteekt dreigt het spook van den oorlog. En omge keerd. Spr. wees op de groeiende ontevredenheid onder het volk, dat ziet hoe zijn jeugd wordt misbruikt. Misbruikt voor het verraden zijner ouders, waarvan spr. frappante voorbeelden gaf, welke ze alle beleefd en vernomen had tijdens haar langdurig verblijf in Duitsch land. Spionnage, terreur, verraad, het is alles niet los te maken van een dictatuur: Met klem waarschuwt spr. in dit verband tegen het af treksel van het Duitsche nat. soc., de N.S.B. Uitvoerig wijdde mevr. Tillema uit over de toestanden in Spanje, een land dat nog alles van noode heeft. Door wie is deze strijd ont ketend? Door het internationale fascisme, dat poogt voordeelen te plukken uit het vermoor den van een volk. Is er ergens ter wereld een land, waarin zoo duidelijk bewezen wordt dat oorlog en fascisme een onverbrekelijke eenheid vormen? vraagt spr. In welke wreedheden de Italianen en Duit- schers, helpers van Franco, zich uitputten om den vrijheidsdrang van een verscheurd volk te onderdrukken, beschreef mevr. Tillema en il lustreerde haar betoog met tal van authen tieke verslagen van artsen en andere intellec tueelen.. Het is geen oorlog meer tusschen twee fron ten, het is een oorlog tusschen 't fascisme en de humanitaire gedachte. Deze verderfelijke geesels, oorlog en fascisme, behooren we met al wat in ons is, zegt spr., bestrijden. Opdat ons zulk een bezoeking bespaard blijve. Overal waar een volk leed en onderdrukking kent leeft de onsterfelijke solidariteitsgedachte Allen moeten wij eensgezind den strijd tegen het fascisme aanbinden en daarbij behooren. zegt spr., de vrouwen zich ook eensgezind te scharen in de rijen die ijveren voor den op bouw der nieuwe maatschappij en tegen de meest gruwelijke plagen: oorlog en faseisme. Ook gaat de strijd voor de vrijheid en de rechten van de vrouw en van de moeder. De meer interne organisatie van het Wereld Vrouwen Comité besprak mevr. Tillema na de pauze. Dit comité is een internationale ver eeniging, onderverdeeld in verschillende lan delijke vredescomité's. Het W.V.C. wil strijd voeren tegen den oorlog en tegen het fascisme in internationaal verband; het heeft daartoe in 25 landen zijn afdeelingen. Het geeft voor lichting over den oorlog, zijn oorzaken en be geleidende verschijnselen om daardoor te be reiken, dat de vrouw welke levensbeschouwing zij ook heeft zich voor dezen strijd zal interes seeren om haar ten slotte in den daadwerke- lijken strijd voor vrede en vrouwenbelangen te betrekken. Spr. wekte daarna op lid van het W.V.C. te worden en zoodoende, volgens spr., bij -te dra gen tot het heil der samenleving. MOOIE REIS VAN DE BLOEMENDAAL. De Bloemendaal, die twee weken geleden ter visscherij was vertrokken en gisteren aan den afslag was, heeft wel een bijzondere reis achter den rug, die niet alleen voor de ree- derij maar ook voor de bemanning zeer gun stig was. De trawler, die een vangst had van 560 manden, w.o. 3500 stuks kabeljauw be- somde f 4070. Door den grooten kabeljauw- /angs; was er een groote voorraad lever en kuit aan boord, waardoor de opvarenden veel verval hadden. Neem geen risico Neem Domaniaiel Ericssonstr. 1. Zeeweg 263. Tel. 5220 (Adv. Ingez. Med.) Het programma van De Pont. „Verdachte sta op!" en „Amerika Europa v.v.". In de eerste hoofdfilm van het nieuwe pro- gramma van het Theater de Pont zijn de grootste rollen in handen van Douglas Fair banks Jr., Dolores del Rio, Florence Desmond en Basil Sydney. De verkorte inhoud is als volgt: Op een avond in April kijkt Morel, de im presario van het Alhambra Theater in Parijs, dat bekend staat om zijn prachtige revue's, naar de repetitie van een nieuwe revue. Naast Morel zit zijn intieme vriendin, Yvette De- lange, de ster van het gezelschap. Nadat de dansgirls van het tooneel verdwe nen zijn, verschijnt een jong danspaar: Tony en Gaby Seymour om een zigeunerdans uit te voeren. Yvette ziet met belangstelling toe en vooral Tony, met zijn knap uiterlijk en zijn lenig lichaam, wekt haar bewondering. De dans eindigt met het werpen van een mes, waarmee Gaby haar echtgenoot zoogenaamd doodt. Yvette stuurt Tony na het beëindigen van den dans een uitnoodiging om haar dien avond te komen opzoeken, maar Tony weigert. Daardoor geprikkeld maakt zij bij de generale repetitie zulke hatelijke opmerkingen, spe ciaal over Gaby, dat deze weigert verder te dansen. Een hevige ruzie ontstaat tusschen de beide jaloersche vrouwen en Yvette dreigt, dat zij niet op zal treden, als de Seymour's niet ontslagen worden. Morel haalt Tony na veel gepraat over om 's avonds naar Yvette's wo ning te gaan om de zaak te sussen, want Mo rel wil graag het danspaar behouden. Gaby ontdekt, dat Tony naar Yvette zal gaan en maakt een scène, Boos gaan zij uit elkaar. Tony ontmoet bij het verlaten van het theater een armoedig gekleeden man, die hem den weg vraagt naar Yvette's kleedkamer. Yvette komt niet thuis en na een poos gewacht te hebben, gaat Tony naar zijn eigen huls. Gaby heeft na de ruzie met Tony door de straten gezworven, maar bij haar thuiskomst verzoent zij zich weer met haar man. Zij worden gestoord door de politie, die Gaby komt arresteeren. Yvette Delange is dood in haar kleedkamer gevonden met het mes van Gaby in haar borst. Tony stelt alles in het werk om het bewijs van zijn vrouw's onschuld te leveren. Met zijn vriend Guy Henry, een journalist, gaat hij op zoek naar den man, dien hij den weg gewezen heeft naar Yvette's kleedkamer. Door een portret komt hij te weten, dat deze man Henry Ca- pelle heet en reeds in de gevangenis gezeten heeft voor chantage. De politie beweert, dat Capelle het land reeds vóór het tijdstip van den moord verlaten heeft en hecht weinig waarde aan Tony's opinie. De rechtszitting begint. Het ziet er hopeloos uit voor Gaby: alle schijn is tegen haar. De officier van Justitie eischt een zware straf tegen de moordenares, maar tijdens zijn betoog komt Guy Henry Tony halen, omdat hij Capelle gevonden heeft. Op een listige wijze weet Gaby's advocaat ten slotte den waren moordenaar te ontdek ken. PERSONALIA. Voor het theoretisch gedeelte van het ma chinistendiploma C is geslaagd de heer T. C. van der Kuil, te IJmuiden. HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG Het K. N. G. V.-handbalprogramma luidt voor a.s. Zondag: Hoofdklasse; Dames: 1.30 uur: D. O. S.Rapiditas Heeren: 2.30 uur: Tonido—Rapiditas 2.30 uur: LijndenD. O. S. 2 uur: AalsmeerSimson. Westelijke le klasse dames: A. V. „Zaanland"Hercules Hebe. Alleen de Haarlemsche damesclub Rapidi tas gaat naar Amsterdam voor de return match tegen D. O. S, Een goede kans op de overwinning maken de Haarlemsche dames hier zeker De heerenclubs uit Haarlem en omstreken hebben alle zware wedstrijden. Rapiditas zal, om het degradatiegevaar te ontkomen, abso luut van Tonido moeten winnen. Dat dit niet onmogelijk is, bewijst de uitslag van den. thuiswedstrijd, die met niet minder dan 51 door Rapiditas werd gewonnen. Lijnden zal haar geringe kans op het kam pioenschap tegen D. O S. hardnekkig mn°ten verdedigen Aalsmeer heeft eveneen? een zwaren thuiswedstrijd tegen Simson STEDENWEDSTRIJDEN HAARLEM- DEN HAAG Als datum voor de barnes- en heerenwed- .trijden tusschen de vertegenwoordigende teams van Haarlem en Den Haag is de tweede Paaschdag vastgesteld.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1