J fl idverteeren uist BEVERWIJK De toestand in den tuinbouw. Vergadering van de Vereenigde Veilingen. Onvoldoende steunverleening. Woensdagmiddag werd in de bovenzaal van de veiling „Kennemerland" een vergadering gehouden van de aanvoerders der Vereenigde Veilingen. !>e heer J. P. Nijssen, voorzitter van de R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland", verwelkomde de talrijke aanwezigen en wierp voorts in zijn openingswoord een terugblik op de resultaten van den tuinbouw in 1936. Hij wees voorts op de uitbreiding van de teelt van sommige producten o.a. van aard beien. Van dit product was de gemiddelde prijs ook in 1936 onvoldoende, Ten aanzien van de vooruitzichten merkte de voorzitter op. dat de toekomst voor tuin bouw zich nog altijd zeer somber laat aanzien. De export. Ook in 1936 is de export van tuinbouwpro ducten weer belangrijk gedaald. Werd in 1928 nog voor 85.000.000 gulden geëxporteerd naar Duitschland, in 1936 was dit bedrag tot 10.000.000 gulden teruggeloopen. Toch zal ex port de eenige mogelijkheid zijn, om de tuin bouw van den ondergang te redden. De historische rechten en de rechtmatige belangen van den tuinbouw zijn weer opge offerd aan andere belangen, aldus spr. De tuinders hebben niets aan export tegen veel te lage prijzen, maar zij hebben zich daaraan vastgeklampt om het afzetgebied weer terug te krijgen. De depreciatie. De vermindering van de goudwaarde van den gulden heeft voor den tuinbouw nog niets anders gebracht dan hoogere kosten voor be- noodigdheden en levensonderhoud. Direct voordeel heeft de tuinbouw er nog niet van gehad, al is het niet onmogelijk, dat er nog eenige voordeelen uit zullen voortvloeien. Een algemeene opleving in andere bedrijven kan namelijk een verhoogd gebruik van groenten en fruit tot gevolg hebben. Wanneer de bloembollenteelt, zoo vervolg de spr., wat loonend wordt en wanneer dp landbouw zich weer gaat toeleggen op den teelt van veevoeder, dat door de devaluatie duurder werd, zullen de bloemisten en land bouwers de teelt van waardelooze groenten voor de vuilnisbelt wel gaan opgeven. Dit kan leiden tot een beperking van de groenteteelt. De uitgevoerde producten brengen een groo- ter aantal guldens op, tenminste wanneer dat voordeeltje niet wordt weggenomen door in voerverboden, contingenteeringen of ver hoogde invoerrechten. In Engeland dreigt reeds een verhooging van de invoerrechten op de aardbeienpulp. Het is te hopen, zei spr., dat de actie, die van alle kanten tegen dit voornemen is ontketend, er toe zal bijdragen, dat deze zwarte wolk voor den tuinbouw mag voorbij drijven en de voorgestelde verhoogingen niet zullen wor den toegepast. Dan kan de vermindering van den gulden voor de opbrengst van de aard beien nog iets beteekenen. Steun en extra-steun. De prijzen van de producten zijn in de laat ste jaren steeds meer gedaald. De prijs ligt reeds bij den eersten aanvoer op het mini mum. Al is dan over het geheele seizoen de richtprijs gedaald, dan komt de oogst uit deze streek, die steeds iets later is, aan de markt wanneer de prijzen op het laagste niveau zijn, terwijl toch geen steun wordt uitgekeerd. De gewone steun is derhalve voor Kenne merland van weinig beteekenis. Van den verleenden extra-steun op enkele producten was die van 2 ets. per K.G. op de aardbeien het meest welkom, omdat bijna alle tuinders aardbeien telen. De verleening van extra-steun moest voor dit oude tuinbouwcentrum dus worden toe gejuicht. De nieuwe voorschriften. Ten aanzien van de nieuwe voorschriften van de Nederlandsche Groenten- en Fruit eentrale merkte spr. op, dat a.1 deze maatre gelen bedoeld zijn, om een beteren toestand te verkrijgen. Toch is het onprettig, dat het bedrijfsleven aan banden wordt gelegd, ter wijl het den schijn heeft, dat de tuinbouw naar den ondergang moet. Het doel van de maatregelen is, om de teelt en de steun vast te leggen voor de tuinbouw-vaklieden, die in staat zijn prima waren te leveren en om de minderwaardige producten van de markt en uit de tuinen te weren. De veilingen zullen dus trachten de Groen ten- en Fruiteentrale zooveel mogelijk te volgen op den weg, die tot het door haar be oogde doel voert. Tenslotte memoreerde de voorzitter de goede samenwerking tusschen de vereenigin- gen „Kennemerland" en „Vrije Veiling". Na dit openingswoord bracht de directeur, de heer W. de Groot het jaarverslag uit, waar van wij reeds de meest belangrijke punten in ons blad opnamen. Naar aanleiding van het uitvoerige verslag, dat met een krachtig applaus werd beloond, werden vragen gesteld, die door den voorzit ter of den directeur uitvoerig werden be antwoord. De heer Mensing betoogde, dat de tuinders gezamenlijk moeten aandringen op verbete ring van den toestand in den tuinbouw, vooral i.i moeilijke tijden moet men geregeld JIW™ tfifstunulced Uw omzet! om de aandacht van het publiek op zijn etalage te vestigen. Van kijken komt koopen! De nieuwe bioscoop programma's. Luxor Theater. Hot Luxor Theater brengt weer een uitste kend verzorgd programma. Als eerste hoofdnummer wordt vertoond het spannende filmwerk „Opgejaagd" met Con stance Bennett, Douglas Montgomery en Oskar Homolka in de hoofdrollen. Hugh Mc. Grath, een jong Britsch officier probeert verschillende keeren te ontsnappen uit het Duitsche krijgsgevangenenkamp. Ein- i delijk slaagt hij hierin, doch hij doodt, zonder het te willen, een schildwacht. Hugh, die perfect Duitsch spreekt, slaagt er in Berlijn te bereiken, maar ook daar zoekt men hem en slechts met groote moeite kan hij Goertz, een Berlijnschen detective, wien opgedragen is hem te pakken, nog ontsnappen. Hij raakt bevriend met Anna die hem mee neemt naar haar flat. Hugh wordt verliefd op dit meisje, Anna van haar kant is zeer ge roerd door zijn dankbaarheid en vriendelijk heid. Zij ontdekt, zijn werkelijke identiteit, doch dit staat haar liefde niet in den weg, in tegendeel zij besluit hem bij het ontvluchten te helpen. DONDERDAG 11' MAART 1937; bedrijf waar op den weg naar het Pompstation het Philips zoeklicht der Brigade en de nieuwe schijnwerper waren opgesteld. Het na elkaar ontsteken der lampen deed duidelijk de ver schillen uitkomen. De oorspronkelijke lamp der Brigade bleek vooral op grooten afstand meer licht te geven doch de nieuwe schijn werper, die van een gegoten spiegel van bij zonder diepen vorm voorzien is bleek een breedere lichtbundel te verspreiden, zoodat hierdoor de voorgrond over 'n zeer breed vlak verlicht werd, wat bijv. vooral bij het te water laten van dei boot van groote beteekenis is. Bovendien is dit toestel zoodanig geconstru eerd dat het in eiken stand gesteld kan wor den, ook in loodrechten. SANTPOORT waar het de steunverleening betreft in de streek „Kennemerland". Na uitvoerige besprekingen werd met alge- meene stemmen een motie aangenomen, waarin bij de regeering nogmaals wordt aan gedrongen op een betere en doelmatiger steunverleening voor de streek Kennemer land. De voorschriften van de Nederlandsche Groenten- en Fruiteentrale voor het aanvoe ren en veilen van producten vonden over het algemeene weinig instemming bij de tuinders. Vooral het veilen per K.G. van sommige pro ducten als b.v. rabarber en asperges ontmoet te talrijke bezwaren. De besturen hebben reeds getracht vele voorschriften zoodanig gewijzigd te krijgen, dat zij konden worden aangepast aan de gebruiken van de Bever wij ksche markt. Uit de mededeelingen van den voorzitter bleek, dat het bestuur ter zake diligent is en niets onbeproefd zal laten om verbetering te verkrijgen. De veiling staat in voortdurend contact met de centrale en wat maar «enigszins be reikt kon worden heeft het bestuur weten te verkrijgen, maar tenslotte zijn het voorschrif ten, die eenvoudig van hoogerhand worden opgelegd. Nadat van de rondvraag door en kele tuinders gebruik was gemaakt, werd de vergadering gesloten. FEESTAVOND VAN D. O. V. De geheel-onthouders-zangvereeniging D. O. V., zal op Zaterdag 17 April in gebouw „Odéon" een feestavond houden. De leden van de vereeniging zullen zelf 't programma verzorgen. CHRISTELIJKE WERKMANSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Chris- telijken Werkmansbond houdt op Donderdag 18 Maart in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw een vergadering. In deze bijeenkomst spreekt Ds. C. M. Krij ger, over het onderwerp: „Paulus' vrien den" BEVERWIJKSCHE BRIDGECLUB. De Beverwijksche Bridgeclub heeft in de Sociëteit „Vereeniging" aan den Zijlweg te Haarlem een wedstrijd gespeeld tegen H. F. C. „Haarlem". De Beverwijkers wonnen met 38 1/233 1/2 matclipunten. PSYCHOMETRISCHE AVOND. Woensdagavond werd in de kleine zaal van het Kennemer Theater een psychometrische avond gehouden, georganiseerd door de plaat selijke afdeeling van de Nederlandsche Ver eeniging vn Spiritisten „Harnionia". Spreekster was mevrouw dr. C. Akke ringa uit Den Haag, die allereerst haar vol doening uitte over de oprichting van de af deeling Beverwijk. Daarna bestreed zij den gevestigden in druk van vele menschen, als zou het spiritis me slechts bestaan uit „dansende meubelen in donkere kamers", Het spiritisme beoogt integendeel slechts het licht te brengen van een boodschap, die zij over de wereld wil verspreiden. De spiritisten weten, aldus spreekster, dat er geen dood is. Alles wat in de wereld leeft, maakt een proces door, dat wij sterven noe men. Dat is alleen maar het afleggen van het stoffelijke om over te gaan naar de eeuwig heid. Het ontwaken in de eeuwigheid is be wust. Dooden kunnen niet worden opgeroe pen, omdat er geen dooden zijn. Ook geesten niet, want zij zijn altijd om ons heen. Den bijbel noemde spreekster het mooiste spiritistische boek, want hij staat vol met dingen, die nu nog dagelijks gebeuren. Het eenige verschil is, dat in den bijbel gespro ken wordt van zieners en nu van mediums. Ten aanzien van de eeuwigheid zei mevr. Akkeringa is het niet gelooven, maar weten, dat er een voortdurend leven is. Het is de taak van de jonge afdeeling om te trachten het spiritisme aan de menschen te brengen en bedrog te ontmaskeren en tegen te gaan. De spreekster illustreerde haar causerie met talrijke voorbeelden, waarin sprake was van contact met de geestelijke wereld van het hiernamaals. Na de pauze volgden een aantal psychome trische experimenten, waartoe vele aanwezi gen mevr. Akkeringa voorwerpen ter hand stelden. De heer Martin, die de bijeenkomst met een kort woord had geopend, sloot met een woord van dank aan mevrouw Dr. Ak keringa den avond. De organisatie van de lucht bescherming. Waf de gemeente doet. Het wachten is op nadere aanwijzingen. In vele gemeenten zijn reeds maatregelen genomen of althans in voorbereiding voor het organiseeren van zoogenaamde luchtbescher mingsdiensten, die tot taak hebben de burger lijke bevolking in tijd van oorlog zoo goed mogelijk tegen de gevolgen van aanvallen uit de lucht en tegen de uitwerking van bommen en gassen en meer dergelijke zaken te be schermen en bij op komst zijnde luchtaan vallen te waarschuwen. Ook Beverwijk heeft die voorschriften, die daartoe van regeeringswege zijn verstrekt, ontvangen en het spreekt vanzelf, dat deze niet voor kennisgeving zijn aangenomen, maar integendeel met grooten ijver zijn uitgevoerd. Plannen gereed. Wij hebben reeds eerder naar den stand van zaken ten aanzien van dit even onprettige als ernstige vraagstuk geïnformeerd en toen wij dat dezer dagen nog eens herhaalden, werd ons medegedeeld, dat de zaak op papier ge heel is uitgewerkt. De practische uitwerking van de ontworpen plannen moet echter wachten op nadere aan wijzingen, die van hoogerhand moeten worden verstrekt. Het bureau van den luchtbeschermings dienst in deze gemeente, die in de derde ge- gevarenklasse is gerangschikt, is de burge meester, plaatsvervangend hoofd de heer W. M. Ragut, inspecteur van politie alhier, die als reserve kapitein van het elfde regiment in fanterie een groot aandeel heeft in de voor bereiding der organisatie. De Transportcolonne van het Nederl. Roode Kruis heeft zich reeds eenige jaren met deze aangelegenheid bezig gehouden. Dr. Jac. v. d. Ree behandelde voor de leden de medische vraagstukken, die zich voordoen bij luchtaan vallen en de heer Ragut heeft de technische zijde belicht. Ook practisch is met de leden geoefend, daartoe beschikt de colonne bij voorbeeld over gasmaskers. Ten aanzien van de verder te nemen maat regelen kunnen wij mededeelen, dat het plaatsvervangend hoofd in de maand Februari gedurende drie weken te Haarlem een cursus heeft gevolgd, die speciaal was georganiseerd voor hoofden van luchtbeschermingsdiensten. Binnenkort zullen in onze gemeente de in stellingen, die van den dienst deel zullen uit maken als reinigingsdienst, brandweer, licht- bedrijven, burgerwacht enz. theoretisch en practisch worden onderlegd en geschikt ge maakt voor de uitvoering van hun taak. De instructies voor de hoofden van de ge meentelijke diensten zijn reeds geruimen tijd geleden door den burgemeester uitgegeven. Naar wij voorts vernemen zal de voorlich ting van de bevolking eerst geschieden, wan neer de personen, die voor den lichtbescher- mingsdienst zijn aangewezen, ten volle voor hun taak berekend zullen zijn. Is de badplaats. Ook in de badplaats Wijk aan Zee, die thans ook tot onze gemeente behoort en derhalve ook in de derde gevarenklasse is ingedeeld, zal de organisatie weldra ter hand worden genomen. Op Dinsdag 30 Maart zal in café „De Zon" aldaar een bespreking over den luchtbescher mingsdienst worden gehouden, waarbij dr. Netelenbosch, reserve-officier van gezondheid, het militair-medische en de reserve-kapitein W. M. Ragut het militair-technische gedeelte van een aanval uit de lucht zal behandelen. Deze bijeenkomst is in de eerste plaats be doeld voor de leden van de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade, aan wie de gevaren die in tijd van oorlog vanuit de lucht dreigen en de daartegen te nemen maatregelen zullen wor den duidelijk gemaakt. Waarschijnlijk zal een en ander met behulp van luchtbeelden worden verduidelijkt. Ook zal dien avond getracht worden de leden van de Reddingsbrigade bekend te ma ken met gasmaskers en met de uitwerking- van traangas. Uit dit alles kan dus worden afgeleid, dat aan de organisatie van den luchtbescher mingsdienst in onze gemeente krachtig wordt gewerkt. Een suggestief beeld met Constance Bennett in „Opgejaagd". Goertz, die een van Anna's vrienden was, komt naar haar flat en slechts met moeite, kan Anna Hugh verborgen houden. Door Goertz ontmoet Anna Müller, een smokkelaar van boter en andere artikelen, die haar be looft te probeeren Hugh over de grens te smok kelen. Intusschen heeft Goertz echter de schuil plaats van Hugh ontdekt. Op het laatste oogenblik slagen de twee er echter in om ver momd uit Berlijn te ontsnappen en de woning van den smokkelaar aan de grens te bereiken. Maar Goertz zit hen op de hielen en bij de aanval op de woning van den smokkelaar, wordt Anna gewond. Hugh, die reeds gevlucht was, keert terug, als zij hem roept. Goertz dóe Anne eveneens lief heeft, weet dat wanneer Hugh gevangen genomen wordt, dit eveneens de gevangenis of zelfs den dood voor Anna beteek ent, laat hen ontvluchten en pleegt daarna zelfmoord. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „Het lied van de Jeugd" met het 8-jarige won derkind Bobby Breen in de hoofdrol. EEN ONBEWOONBARE WOONWAGEN. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een alhier vertoevenden woonwagen bewoner, wiens woning ongeschikt was ver klaard. De procedure, die tot deze „onbe woonbaarverklaring" leidde werd tot in hoog ste instantie, in dit geval den minister, ge voerd. JEUGDMIDDAG. Door de goede zorgen van het bestuur van de plaatselijke afdeeling van „Volksonderwijs" was gisteren in „De Weyman" voor de leerlin gen van School F een gezelligei middag be- eg"d, waarvoor de belangstelling zeer groot was. Het gezelschap Alex en Lotte Wins, dat we i'ceds meermalen voor de kinderen met suc- *es zagen optreden, was ook dezen middag zeer oed op dreef, zoodat de meisjes en jongens -eer voldaan huiswaarts keerden. FEESTAVOND „VOLKSONDERWIJS". Gisteravond was door de afdeeling Sant poort van „Volksonderwijs" een feestavond voor haar leden belegd in „De Weyman" met medewerking van het gezelschap Alex en Lotte Wins. De belangstelling voor dezen avond was niet zoo groot, als we dat op feestavonden van „Volksonderwijs" gewoon zijn, wat de voorzit ter der afdeeling, de heer W. Landeweert, weet aan het feit dat er op amusementsge- bied hier ter plaatse nog al een en ander te doen was. De heer Landeweert sprak tevens een pro pagandistisch woord voor „Volksonderwijs". Hij memoreerde o.a het exploiteeren van de kleuterschool. „Wij hebben daarmee", aldus de heer Landeweert, „veel zorgen op ons ge nomen en slechts door het feit, dat het per soneel een bescheiden bezoldiging geniet, kun nen we 't hoofd boven water houden. Spr. wekte echter allen krachtig op, het werk van Volksonderwijs te steunen. Hierna was het woord aan het ensemble Alex en Lotte Wins uit Amstex-dam, dat de aanwezigen eenige uren aangenaam bezig hield. HEEMSKERK GEITEN VERZEKERING. Op Weonsdagavond 17 Maart houdt de On derlinge Geiten-verzekering „Heemskerk" haar jaarvergadering in het café van Gebr. Dam. Als attractie zal een geit gratis worden ver loot R.K. VOLKSBOND. Maandagavond 22 Maart houdt de afdeeling Heemskerk van den Ned. R.K. Volksbond haar jaarvergadering in het K. S. A. gebouw. WIJK AAN ZEE DEMONSTRATIE MET EEN NIEUWEN PHILIPSSCHIJNWERPER. Dinsdagavond heeft de Wijk aan Zeeër Red dingsbrigade in samenwerking met den ver tegenwoordiger der Philipsgloeilampenfabrie- ken, den heer Haits, proeven genomen met 'n groot soort schijnwerper. Bij deze proefne mingen was ook de burgemeester tegenwoor dig. Met toestemming -van den Beheerder der Provinciale landgoederen werd gebruik ge maakt van het terrein van het Waterleiding- ZWEMMEN. JAARVERGADERING KRING HAARLEM KON. NED. ZWEMBOND. Deze vergadering werd Woensdagavond in café-restaurant Brinkmann gehouden. De voorzitter van den kring, de heer P. Borst, vroeg eerst twee minuten stilte om de heeren D. E. van Leersum en dokter Mau- ritz, die in 1936 zijn overleden, te gedenken. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer L. Brunt, bleek, dat het ledenaantal van den kring is gestegen van 1138 tot 1407. De heer A. H. de Bruyn Jr., bracht ver slag" uit over de financiën. Het jaar 1936 sloot met een klein batig saldo. De heer C. M. H. van den Broek, deed me dedeelingen over het verloop der polo-com petitie van den kring, die in 1936 zooveel belangrijker was geweest dan in de voor afgaande jaren. Hierna reikte de heer Borst de diploma's uit aan de junioreskampioenen en aan de ad- spiranten, die in het afgeloopen jaar de beste prestatie hadden geleverd. Het voorstel om het aantal bestuursleden terug te brengen tot vijf werd met alge meene stemmen aangenomen. De bestuursverkiezing, waarvoor alle clubs een candidaat hadden genoemd, had het vol gende resultaat: P. Borst (V.Z.V.), voorzitter, L. Brunt (H.V.G.B.)Meer en Boschlaan 13, Heemstede, secretaris; A. H. de Bruyn (D. W. R.) penningmeester, G. van Hemsbergen (Haarlem) en J. F. Köliler (Zandvoort), commissarissen. Ook het bestuursvoorstel om tot opheffing van de polocommissie en van de zwemcom- missie over te gaan, werd aangenomen. In plaats daarvan werd ingesteld een Zwem- en polocommissie die zal worden gevormd door: mevrouw A. E. KnuytVan Laar (H.P.C.),C. M. H. van den Broek (D.W.R.),-P. Rol (H.V.G. B.), G. L. Vriend (V.Z.V.) en C. Zeeman (Haarlem) Het ligt in de bedoeling dat de heer P. Rol zal worden belast met de functie van com petitieleider. De commissie voor het ontwerpen van een nieuw kringreglement zal bestaan uit de heeren A. H. de Brunyn Jr., Joh. Rol Sr. en een nog nader aan te wijzen lid van H. P. C. Met algemeene stemmen werd besloten het voorstel van den K.N.Z.B., om groote wij zigingen te brengen in de nationale kam pioenschappen. niet te steunen. Men wil gaarne alles bij het oude laten, waardoor interessante nummers als de 3 x 50 Meter wisselslag-estafette en de 5 x 50 Meter borstcrawl-estafette behouden blijven. Ook tegen de nieuwe indeeling der series is be zwaar gemaakt. De heeren P.. Borst, A. H. de Bruyn Jr., en H. J. Koolhaas zullen den kring op de jaarver gadering van den K.N.Z.B. vertegenwoordi gen. ICUEtP/ [TJMNCEN! HOLLAND—AMERIKA LIJN. Spaarndam, 10 v. New-York te Rott. Veendam, 10 van New-York te Rott. Maasdam, Baltimore n. Rott., 9 v. N.-York. Binnendijk, Rott. n. Philadelphia, 9 te New- York. Boschdijk, N.-Orleans n. Rott. te Houston. Dinteldijk, Vancouver n. Rott. 7 v. Tacoma. Beemsterdijk, Rott. n. N.-York 9 (10.22 v.m.) 265 mijl ZW. v. Valencia. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 9 van Kurrachee. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitr.) 9 van Colombo. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 13 te Dakar verw. HALCYON LIJN. Rozenburg, 9 van Malta n. Les Falaises. Stad Dordrecht, 9 v. Civ. Vecchia te Larmes. Stad Vlaardingen, 11 (n.m.) v. Narvik te Vlaard. verw. §tad Zaandam, 10 v. Norrkoping n. Oxelosund Stad Haarlem, 10 v. Schiedam n. Pepel. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland, 10 v. Amst. n. Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, Susak n. Amst. 10 v. Algiers. Irene, 10 v. West-Indië te Amst. Pluto, 10 v. Amst. n. Kopenhagen. Medea, 9 v. W.-Indië te New-York. Alkmaar, Chili n. Amst. 10 te Antwerpen. Barneveld, Amst. n. Chili 9 te Cristobal. Berenice, 9 v. Aarhuus te Kopenhagen. Euterpe, 10 v. Bordeaux te Amst. Ganymedes, 9 v. Haidar Pascha n. Rodosto. Orpheus, 9 van Odense te Stettin. Rhea, 9 v. Messina n. Palermo. Stuyvesant, 8 v. Paramaribo n. Amst. Odysseus, 10 v. Amst. te Rott. Bodegraven, 8 v. Corral te Valparaiso. Hebe, 10 v. Stettin te Amst. Berenice, 10 van Kopenhagen n. Gdynia. Hermes, 9 v. Limni n. Yerakini. Titus, 9 van Lissabon n. Setubal. Helder, 8 v. Paita n. Panama. Telamon, 10 van Sfax n. Rott. Stuyvesant, Parimaribo n. Amst. p. 10 Para- maribo-vuurschip. ROTTERDAMSCH LLOYD. Sibajak (thuisr.) 10 van Colombo. Kedoe, 10 v. Rott. naar Bintang. Kota Radja, (thuisr.) 12 (5 n.m.) te Genua verw. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitr.) 9 v. Manilla. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisr.) 8 van Rio Janeiro. Alpherat, 10 van Rott. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Diomed, Japan n. Rott. 10 v. Singapore. Menestheus, 10 v. Yokohama te Rott. Medon, 12 v. Batavia te Amst. verw. Neleus, Batavia n. Amst. p. 9 Gibraltar. City of Kimberley, Japan n. Rott. 9 v. Colombo. Philoctetes, Dairen n. Rott. 9 te Londen. Prometheus Batavia n. Amst 8 v. Colombo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 20 van Suez. Poelau Tello (thuisr.) 10 te Londen. Poelau Roebiah, 10 v. Batavia n. Amst. Enggano, 9 v. Batavia n. Amst. Noorsche visscherij. De in 1913 gebouwde en 289 bruto-ton me tende stoomtrawler „BeLarnore" uit Hull is aan een reederij in Bergen (Noorwegen) verkocht. Belgische visscherij. De Britsche stoomtrawler „Hornbill" (H. 244) is door de reederij KeLsall Bros Beeching Ltd (in liquidatie) te Huil aan een Belgische reederij verkocht Groote diepgang. Het van Port Arthur aangekomen Noor sche tankmotorschip Grena passeerde het Noordzeekaanal inkomend met een diepgang van 8,9 meter. AANGEKOMEN. 9 Maart: Biafra s.s. West Afrika Helena ms. Aalborg Theseus s.s. Hamburg Nausicaa s.s. Comstantza 10 Maart: Castor s.s. Rotterdam Helene Russ s.s. Rotterdam Euterpe s.s. Bordeaux Twin m.s. Grangemouth Grena m.s. Port Arthur Hebe s.s. Stettin VERTROKKEN. Dorine s.s. Rotterdam Heworth s.s. Newcastle Anna W. m.s. Misbley Edle s.s. Gent Amstelsbroom m.s. Huil Venersborg ss. Lübeok Rhein s.s. Hamburg Leeuwarden s.s. Londen 10 Maart: Lïberian s.s. Hamburg Zaanland s.s. Hamburg Odysseus s.s. Midd. Zee Marne m.s. Parijs Door de K. N. S. M. bevracht. Dat er momenteel veel lading te verschepen is blijkt uit het feit dat er in den laats ten tijd verschillende vreemde schepen door de K. N. S. M. bevracht worden. Thans wordt gemeld dat he»t Duitsche stoomschip „Konigsau" dooi' genoemde reederij bevracht is voor een reis van Hamburg naar Amsterdam. Het schip wordt heden te Amsterdam verwacht. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 10 Maart. Ondertrouwd 10 Maart: M. Dirken en M. W. J. Eckhardt; J. W. Stremming en M. P. van Egmond; J. van de Wall Perné en H. Halaina; J. A. A. Stoltenkamp en A. Risch; J. J. La- maitre en M. Ernens; J. Bronkhorst en C. J. S. Janssen; W. Damiaans en G. Rijneveld; J. de Laat en J. Chr. Luijten; F. Donders en M. Schluter; J. Veenhof en E. P. Loerakker; R. W. de Jonge en E. E. P. Willemsen; J. Goris en J. C. Baart; J. F. Thimm en M. Koster. Getrouwd 10 Maart: L. de Jong en J. P. van der Sluis; C. J. van Leeuwen en M. M. van Norde; M. J. van den Oosterkamp en G. M. Boerman: A. Dreijer en C. Hoonhout; W. W. Blankesteijn en G. Smits; D. J. Driessen en G. Kamminga; F. N. Claassen en A. H. Peek; T. van den Berg en C. Chr. Deurloo.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5