Het ontleden der potvisschen Vlammende Schoonheid FEUILLETON Naar het Engelsch van TEMPLE BAILY. (Nadruk Verboden.) 28) Ik denk er heelemaal niet over. Ik houd niet van hem. En je bent niet van plan met hem te trouwen wanneer je niet van hem houdt? Neen. Andere vrouwen zouden om de voordeelen denken. Minachting brandde als een vlam in haar oogen, toen Virginia de oudere vrouw aanzag. U bedoelt zijn geld? Voor mij zou het hu welijk nooit een contract kunnen zijn, mrs. Bleecker, U hoeft niet bang te z-ijn. Tony is absoluut veilig. Toen was Jane grof geworden. Natuurlijk is er een ander, zei ze. Je zoudt geen millioenen weggooien als je niet van een ander hield. Dat is de ware reden. Plotseling drong de humor van de situatie tot Virginia door en zij glimlachte, toen zij anwoordde: U wilt niet dat ik met Tony trouw. Wat kan het u dan schelen of ik van een ander houd? Waarop Jane een beetje beduusd had geant woord Het kan mij ook niets schelen. Maar de waarheid was. dat zij Virginia had willen zien lijden, niet Tony. Wat verbeeldde dat kind zich, dat zij met een hooghartig ge baar het Bleecker-fortuin durfde verwerpen? Virginia stak haar de hand toe: Ik moet nu gaan. En ik heb u nog geen gelukkig Kerstfeest gewenscht. r- .Veel kans op een gelukkig Kerstfeest zal ik niet hebben met Tony in zóó'n stemming, had Jane geantwoord. Maar zij had Virginia's hand toch gedrukt en er, een beetje beschaamd over zichzelf, aan toegevoegd: Ik had je dat alles misschien niet zoo in je gezicht moeten zeggen O, het geeft niets. Virginia glimlachte tegen het rose vrouwtje in de kussens. Waarom zou zij Jane een kwaad hart toedragen? Zij was immers niet de moeite waard, dat zij zich over haar woorden erger de Toen zij ontbeten had en klaar stond om te vertrekken, overhandigde Wells, de butler, haar een klein pakje. Mr. McMillan vroeg mij u dit te geven, toen hij wegging. Virginia nam het aan en stak het in haar taschje. Dank je, Wells, zei ze kalm. Maar onder haar uiterlijke kalmte bonsde haar hart, als of het zou breken xvn. Het zolderkamertje. Toen zij eindelijk goed eja wel in den trein zat, opende Virginia het kleine pakje, dat Wells haar had gegeven. De oude Anthony had haar naar het station gereden en bij het afscheid met een eenigszins ontroerde stem gezegd Als je ooit behoefte voelt aan een vriend, mijn lieve kind, weet dan, dat ik altijd voor ie klaar sta. Waarop zij geantwoord had: O, ik wou, dat ik van Tony hield. Het zou heerlijk zijn om u tot schoonvader te hebben! Maar dat en alles was vergeten toen zij het touwtje had losgemaakt en in een witlederen étui een gedreven platina hanger had gevon den rondom met diamantjes versierd Michael had op een kaartje erbij het gedicht geschre ven, dat haar voorvader aan de dame van de Oud Hollandsche lepels had opgedragen: Al trek ik Oost- of Westwaarts, naar 't Noorden ol naar 't Zuid Het glanzen van dit zilv'ren ding blijft steeds in mijn herinnering. Maar meer dan 't beeld erin gegrift, het lief gezicht dat eens dit zilver ving. En daaronder stond: Voor mijn Virginia, met mijn liefde voor altijd. De hanger zat aan een fijn platina kettinkje. Het was een mooi dingetje, maar Virginia wist, dat zij het niet mocht houden Of was het dwaas van haar om dit laatste aanden ken aan haar gelukkige dagen met. Michael van de hand te wijzen? De straten van New York ademden een echte feestdagsfeer. Uit de kerken klonk gezang en de paar voetgangers, die er te zien waren, waren beladen met pakjes. Toen zij het oude huis bereikte, was er nie mand om haar te verwelkomen. Het Schotsche herdertje en Primrose, de poes, had zij aan de hoede van de Barlows toevertrouwd. Het was een grijze dag en geen zon scheen door de honigkleurige gordijnen. De groote kamer was kil. de haard donker. En zij was weggeloopen uit een huis. waar alles vroolijkheid en licht en kleur was waarom? Om Rickey en Michael. Zij voelde een plotselinge behoefte om haar hart uit te storten, maar zij vermande zich. Het was beter hier te zijn, alleen, dan ginds met dingen, waar zij zich voor schaamde. Zij moest haar hoofd omhoog houden, het moest, het nioest. het moest.Mechanisch herhaal de zij de woorden, terwijl zij het vuur aan legde en haar koffer uitpakte Daarna liep zij naar beneden om te vragen, of er brieven voor haar waren. Er waren niet alleen brieven, maar ook pakjes en doozen. Mrs. Leonardi de hospita liet haar zoontje ze voor Virginia naar boven dragen. Ik wist niet, dat u komen zou, sprak ze. Wij vieren Kerstfeest, ik ben het diner aan het koken. Dat bleek ook al. zonder dat de goede vrouw het zei. uil de geuren di« lit de keukei kwa men Virginia had sïnd. len vorigen ;vund bijna niets gegeten en de geuren wekten haar iionger op. Zij had. niet aan haar eigen diner gedacht, zij had aan niets ander;, gedacht dan van Derekdale weg te komen. En u? Wilt u met ons meeëtenV vroeg de vrouw. Het is maar heel eenvoudig maar er is genoeg. Doch Virginia, vermoedend, dat alle neef jes en nichtjes en ooms en tantes Leonardi ook deel zouden uitmaken van het gezelschap weigerde. Het is heel lief van u om het te vragen, maar ik heb andere plannen. Zij wist niet zeker, welke die plannen waren, maar langzamerhand namen zij vasteren vorm aan. Er was een groot pak van haar vader en moeder, met tropische vruchten en flesschen en blikjes met dadels, vijgen, abrikozen en pruimen en allerlei vreemde lekkernijen. Zij zou zelf haar kerstdiner klaarmaken! Zij zou de tafel vroolijk dekken en alle kaarsen laten branden en feest maken en Derekdale met zijn schittering en glans vergeten. Zij keek op de klok. Het was juist twaalf uur. Om negen uur was zij van Derekdale weggegaan. Het leek bijna niet mogelijk, dat zoo'n groote verandering in zoo'n korten tijd kon plaats hebben. Maar toch.hoe oneindig lang leek het oogenblik haar geleden, dat zij Michael voor het laatst had gezien Even later rende zij de trap of naar boven. Toen zij aanklopte aan de kamer van de Bar lows en het vrouwtje haar opendeed, gaf zij een kreet van vreugde. Miss Farquhar!Roger, het is miss Virginia! Er volgde een hartelijke verwelkoming het kind vloog in haar armen, de kleine hond was wild van vreugde en het poesje wuifde zijn 'nooien staart. Wat bent u gauw teruggekomen' Waar om bent u zoo gauw teruggekomen? vroeg Roger. Om jullie allemaal uit te noodigen voor mijn Kerstdiner. Maar we hebben er zelf ook een Nu? Het kookt al, hè moeder? Ja. maar misschien wil miss Virginia het met ons deelen, Dat wil ik graag, als jullie dan vanavond op mijn feest komen. O, geeft u een feest? - Ja, voor jou en voor je moeder en mij en Weenie en Prim, en miss Mary Lee Logan, als zij komen kan Mrs. Barlow zei, met blozende wangen: Ons eten is maar heel eenvoudig, miss Virginia. Plet is heerlijk! Roger's stem klonk gretig. U hebt het mij zelf gezegd, moeder. Zij glimlachte. Het is heerlijk, omdat wij het zelf klaar maken. Ziet u, miss Virginia, het is geen kal koen. want om een kalkoen op te krijgen, moet je met een heele familie zijn. Het is ook geen duif, want dat is te duur voor twee. Maar het is een prachtige vogel, heelemaal van deeg gemaakt, en gevuld met gehakt en tel kens als we den oven open maken.... Roger vulde het verslag aan Telkens als we den oven open maken doen we er weer een kluitje boter op en ik mag het ook wel zelf doen, miss Virginia. Ik zal het u laten zien, hoe ik het doe Het was roerend om de moeder gade te slaan, die een feest wist te maken van het allereenvoudigste voedsel. Er is genoeg voor ons allemaal, zei Roger overtuigend voor Weenie en Prim en voor u.. Voor tafel praatten de beide vrouwen even alleen Ik ben onverwachts thuisgekomen, zei Virginia, en ik vond het zoo prettig om een feestje te maken, straks bij het souper. Ik zal een boom bestellen Ik heb ook een kleintje opgetuigd voor het kind zei mrs. Barlow. Maar die van u zal wel veel mooier zijn. Dan hebben we er allebei een. En zij aten van den wonderlijken vogel, de kaarsjes van het kleine boompje werden aan gestoken en de cadeautjes uitgedeeld, die Vir ginia voor Roger en zijn moeder had achter gelaten. (Wordt vervolgd.) Een vonkenregen spat rond bij het electrisch lasschen der onderdeelen voor de nieuwe electrische stroomlijntreinen, die voor de Ned. Spoorwegen bij de firma Beijnes te Haarlem inJ Bij het destructiebedrijf te Overschie is men druk bezig met het ontleden der gestrande potvisschen. De vetlaag wordt in stukken gehakt en gesneden, waarna deze in groote tonnen worden verpakt De 18 jarige Nederlandsche violist Wim Noske, is Woensdag met zijn moeder per K L.M.-vliegtuig naar Praag vertrokken, om daar o.m. voor de radio te spelen Voor de noodlijdende Spaansche be volking worden in verschillende steden van Spanje door de nationalistische organisaties volkskeukens opgericht. Aantreden voor het het middagmaal in een keuken te Salamanca De verkiezingscampagne in Britsch Indië kenmerkte zich door buitengewone heftigheid. Een karakteristieke opname van de leidster Sarojini Naidu tijdens een hartstochtelijke redevoering Op de werf van J. en K. Smit te Kinderdijk is een nieuwe tinmolen in aanbouw, in opdracht van het Indisch gouvernement. Een kijkje op het gevaarte, dat drie meter langer zal worden dan de dezer dagen tijdens het trapsport vergane „Kantoeng" De bekende vlieginstructeurs Schmidt Crans en Asjes als juryleden bij de wedstrijden op ski's, welke, voor het eerst in ons land, Woensdag op het vliegveld Ypenburg werden gehouden De vernielde spoorwagen van den sneltrein Marseille—Port Bou, waarin op het station Cerbère een bom ontplofte

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8