NA DE BOTSINGEN TE CLICHY. THIJS IJS KOMT TE HULP Anthraciet-auto. RADIO. PROGRAMMA DONDERDAG 18 MAART 1937 Fransche vakvereenigingen kondigen een halven dag staking af. „Zuivering" van het politie corps geëischt. In de vergadering van den Franschen- mi nisterraad heeft de minister van Binnen landsche Zaken Marx d' Ormoy zijn collega's op de hoogte gébracht met de droevige ge beurtenissen van Clichy. Na de bijeenkomst werd het volgend com muniqué gepubliceerd: „De regeering vertolkt het gevoel van het land en buigt zich met droefheid neer voor de nagedachtenis van de slachtoffers en geeft uiting aan haar sympathie met de droefheid van hun nabestaanden, als ook aan haar sym pathie met het te groot aantal Franschen, dat bij deze betreurenswaardige botsing werd gewond. De regeering heeft besloten onver wijld een onderzoek in te stellen en zonder zwakheid hen te straffen, die de verantwoor delijkheid dragen' voor deze droeve gebeur tenissen. Ook zal de regeering maatregelen nemen om het handhaven van de openbare orde te verzekeren. In dit wreede uur, dat 't land moet doorma ken, doet de regeering een dringend be roep op alle burgers en alle partijen opdat zij zich onthouden van alle daden of demon straties, welke het nationale leven kunnen verontrusten. De regeering stelt vertrouwen in de arbeidersklasse, die haar gedurende tien maanden heeft gesteund, dat zij zich zal ont houden van elk provoceerend optreden. De regeering bewaart haar koelbloedigheid." De Bond van vakvereenigingen in het district Parijs heeft het volgende communi qué gepubliceerd „De Bond van vakvereenigingen is ten aan zien van de bloedige gebeurtenissen te Clichy, die een gevolg zijn van de voortduren de provocatie van de fascistische benden van oordeel, dat het thans genoeg is en dat reeds teveel bloed van arbeiders heeft gevloeid en met het oog op de spontane stakingsbeweging, welke Woensdag uitbrak als normale reactie op de vreeselijke provocatie van Clichy, kon digt zij voor Donderdagochtend een alge- meene staking van een halven dag af. Het werk moet overal hervat worden op het ge wone uur van aanvang van den middag- werktijd. Dit neerleggen van den arbeid moet het karakter hebben van een waar schuwing, ten einde uiteindelijk te verkrijgen, dat de fascistische bonden 1 onmiddellijk en geheel worden ont bonden en dat kolonel de la Rocque wordt gearresteerd, verder dat krach tige maatregelen worden genomen tegen hen, die verantwoordelijk zijn voor het schieten en dat het po- litieleger en de bestuursorganen ge zuiverd worden, teneinde het repu- blikeinsch gevoel te hernieuwen en te versterken. De bond verklaart, dat de demonstratie van Donderdag verre van gericht te zijn tegen de regeering van het Volksfront, welke aan bet bewind moet blijven, bedoelt de regee ring te helpen den tegenstand te overwinnen, welke zich verzet tegen de toepassing van de maatregelen, welke ten doel hebben de orde bandhaven. Om dit nauwkeurig duidelijk te maken, be perkt de bond de staking tot den ochtend ge heel vrijwillig, ten einde de interpellanten van de oppositie, die desmiddags in de Ka mer zullen trachten de regeering in moeilijk beden te brengen, onmogelijk te maken deze beweging uit te buiten tegen de regeering". De bestuurscommissie der C. G. T. heeft in den afgeloopen nacht om 2 uur een com munique uitgegeven, waarin wordt medege deeld, dat de volgende besluiten zijn geno men: 1. De afgekondigde algemeene staking'zal beperkt blijven tot den ochtend van Don- 2. De hervatting der werkzaamheden zal normaal om 12 uur geschieden. 3. De arbeiders der openbare diensten en functionarissen, uitsluitend der gemeen schappelijke transportdiensten, zullen blijven werken. 4. De arbeiders in het dagbladbedrijf en in de verzendingsbedrijven voor dagbladen zullen normaal aan het werk blijven. 5. Buiten het gebied van Parijs zal geener lei staking ondernomen worden. Radicaal-socialist interpelleert in de Kamer. In de Kamer heeft de radicaal-socialist Campinchi over de gebeurtenissen te Clinchy geïnterpelleerd. Hij zeide oa., dat indien de Parti Social een voortzetting is van de „Vuurkruisen", zooals de communisten be weren, den minister van binnenlandsche zaken blaam treft, dat hij in de afgeloopen tien maanden hiertegen niet is opgetreden. Is evenwel deze partij op wettige wijze tot stand gekomen, zooals de andere partijen, dan moet zij ook vergaderingen kunnen houden. "Verder wees hij erop, dat het gevaarlijk is de ordebewaarders te straffen, zij moeten in tegendeel gesteund worden in het uitoefenen van hun plicht. Tenslotte verklaarde hij stakingen te betreuren. Ontbinding der fascistische partij verlangd. Het comité van samenwerking tusschen de communistische partij en de federaties van de Seine en Oise der socialistische partij in het Parijsche gebied heeft voorts een communiqué uitgegeven, waarin bevestigd wordt, dat er een hechter eenheid dan ooit bestaat tusschen de socialisten en commu nisten „in den strijd tegen hen, die in Frankrijk de methodes willen toepassen van Hitier en Franco". Het comité heeft be sloten een schrijven te richten tot den mi nister van binnenlandsche zaken om hem te vragen in den vervolge een doelmatiger verband in te stellen tusschen zijn dien sten en de leiders der organisaties van het volksfront om te vermijden, dat gebeurte nissen als te Clichy terugkeeren. Voorts vraagt het comité de regeering de leiders der partijen die slechts hervormingen zijn van ée burgeroorlogsliga's, snel buiten staat te stellen schade aan te richten, deze partijen te ontwapenen en te ontbinden en de schuldi gen aan de bloedige incidenten op te spo ren en te straffen. Het secretariaat van het comité is gistermiddag door Blum ontvangen en heeft van hem verkregen, dat een verbod Wordt uitgevaardigd van alle openbare vergaderingen der fascis tische partijen in het gebied van Parijs. „Parti Social" niet verantwoordelijk, zegt kolonel de la Rocque. Tegenover persvertegenwoordigers heeft kolonel de la Rocque gisteravond verklaard met betrekking tot de gebeurtenissen veEïi Clichy, dat de deelnemers aan de filmvoor stelling omstreeks tien uur op verzoek der politie de zaal ontruimd hébben en dat pas na hun vertrek de zaak zulk een omvang heeft genomen. Hij verklaarde verder: ,De zaak werd kunstmatig opgeblazen en wij hefcften er geen enkele verantwoordelijkheid voor. Engeland Austen Chamberlain herdacht. In groote stilte en met diepe bewogenheid heeft het Lagerhuis gistermiddag een lange rede van Baldwin aangehoord, waarin deze de nagedachtenis van Chamberlain eerde. Chamberlain, aldus zeide hij, was in de eer ste plaats een zeer groot lid van het parle ment, een figuur van beteekenis in de de batten, hoffelijk, ridderlijk, iemand, die harde slagen kon toebrengen en ontvangen. De leiders der liberale en arbeidersfracties brachten eveneens hulde aan de nagedach tenis van den overleden staatsman. Minister Eden heeft gisteravond voor den Bfritschen radio-omroep een herdenkingsrede uitgesproken. Na over de goede eigenschappen van Cham berlain te hebben gesproken, bracht Eden in herinnering, dat de overledene het voorbeeld heeft gegeven van persoonlijke aanwezigheid op de bijeenkomsten van den Volkenbonds raad en op deze wijze heeft bijgedragen tot vermeerdering van het prestige van den Bond. In die jaren werden de internationale zaken gedomineerd door drie figuren: Briand, Chamberlain en Stresemarm. Cham berlain vormde den schakel, die de anderen vereenig-de. Levens als dat van Sir Austen Chamberlain maken het functionneeren van groote de mocratische instellingen mogelijk. sin Minseito-partij behaalt de meeste zetels bij gemeente raadsverkiezing. De verkiezingen voor den gemeenteraad van Tokio, die gisteren gehouden zijn, heb ben tot resultaat gehad, dat de Minseito-par tij ha den nieuwen raad 65 van de 160 zetels zal bezetten. De Seyoekai-partij volgt dan met 51, de sociale volkspartij met 22 en de onafhankelijken met 5 zetels. De andere minderheidspartijen beschikken tezamen over 17 mandaten. De groote overwinning van de Sociale Volkspartij trekt in het bijzonder de aan dacht, daar deze partij haar fractiesterkte ziet vergroot van twee tot twee-en-twintig zetels. Duitsche ambassadeur teekent opnieuw protest aan. Tijdens het onderhoud, dat hij gistermiddag met den minister van buitenlandsche zaken, Huil, heeft gehad, heeft de Duitsche ambassa deur, naar men meent, geprotesteerd tegen den nieuwen aanval van La Guardia op Hitier. Nader wordt gemeld, dat de Amerikaansche minister van buitenlandsehe zaken via den Duitschen ambassadeur verontschuldigingen heeft aangeboden aan de Duitsche regeering, naar aanleiding van de jongste uitlatingen van La Guardia, op Hitier. Hernieuwde actie tegen den godsdienst. De „Daily Telegraph" verneemt uit Moskou, dat de „Komsomolskaya Pravda" ernstige kri tiek oefent op de leiders van den communis- tischen jeugdbond, die naar de meening van het blad verslappen in den strijd voor ver nietiging van den godsdienst. De leiders schij nen te denken, aldus het Russische blad, dat de bolsjewistische kruistocht tegen den gods dienst niet langer noodig is, omdat de ge telijken niet meer van hun burgerlijke rech ten beroofd zijn. Dit is echter volkomen on juist: de Sovjetjeugd moet zonder uitzonde ring beschermd worden tegen godsdienstige invloeden. Als de jeugdleiders en zelfs de mi litante Bond van Godloozen de nieuwe bepa lingen der grondwet zien als een bewijs, dat de godsdienst niet meer gevaarlijk is, omdat hij reeds vernietigd is behalve onder de oude re menschen, vergissen zij zich aldus de „Komsomolskaya Pravda", „want er valt een zekere opleving in de schurkerij van de kerk waar te nemen". Niet alleen priesters van de orthodoxe kerk, ook leden van andere richtingen toonen „de meest geraffineerde staaltjes van geestelijke verdorvenheid" en reeruteeren niet alleen oudere, maar ook jonge menschen, vooral meisjes. Een van de „onbeschaamdste" voor beelden daarvan deed zich voor te Pensa waar leerlingen van de technische school in kerk koren zongen. Er waren schoolkinderen die zich aan dezelfde overtreding schuldig maak ten. VOETBALLER LLORENS NIET GEDOOD BARCELONA, 17 Maart. (Havas/ANP) De doelverdediger van de F. C. Barcelona, Llo- rens, waarvan eerst was gemeld, dat hij ge dood was tijdens het laatste bombardement der stad, blijkt niet gedood, maar aan het hoofd gewond te zijn. ^InnlifS Niemand kan het leggenl Zeker is alleen, dat wg nog heel wat gnre en natte dagen hebben te verwach ten, voor de lente komt. Even zeker is, dat Aspunn U te pas zal komen, als het verradelijk weer U een verkoudheid bezorgt ASPIRIN aiiffn echt met oranje "band én baver kruis (Adv. Ingez. Med.) ARROND. RECHTBANK Dief en diefjesmaat. Getuige gearresteexd wegens meineed. De Spaansche burgeroorlog. Uit Salamanca wordt gemeld, dat aan het front van Huesca heftig gestreden wordt. Nadat de regeeringstroepen het offensief hadden ingezet ondernamen de troepen van Franco een tegenaanval. De vijand liet 35 dooden achter en verscheidene gevangenen werden gemaakt. Onder wie zich vier Rus sen en een Nederlander bevonden. Aan het front der achtste divisie sloegen de rec-htsche troepen een vijandelijken aan val af in den sector van Guero. De vijand liet dertig dooden achter. Front van Guadalajara: De vijand viel de stellingen ten Noord-Oosten van Hita aan. Hij werd met zware verliezen afgeslagen. Versterkte divisie van Madrid: De vijand heeft een tegenaanval ondernomen aan het front van de Jarama. Hij werd teruggesla gen en liet veel oorlogsmateriaal achter. Zuidelijke legers: Wij' zijn 10 kilometer op gerukt en hebben zeer belangrijke stellingen bezet, waarbij den vijand vele verliezen toe gebracht werden. Amelia Earhart voor haar wereldvlucht gestart. Race met de beide „Clippers" over de Stille Zuidzee, OAKLAND (Californië)17 Maart. Amelia Earhart is hier om 16.36 uur (plaats, tijd) .opgestegen voor haar vlucht om de wereld. Hiaar zwaar met benzine beladen toestel had een aan loop van 1.200 meter noodig voor het van den grond loskwam. Ruim een uur nadat de aviatrice was ge start, stegen ook de beide groote Amerikaan sche vliegbooten, de „American Clipper" en de „Hawaiiclipper" op. Zij zetten evenals het „vliegende laboratorium" zooals men het toe stel van miss Earhart heeft genoemd, koers naar Honoloeloe, zoodat men van een span nende oeeaanrace getuige kan zijn. De route, die mevr. Earhart zal volgen, gaat over Rangoon, Calcutta. Karatsji. Aden, Khartoem, Dakar, Natal, Panama, Mexicostad en zoo naar Oakland. De „Hawaiiclipper"" vliegt in den gereg-elden dienst over de Stille Zuidzee, terwijl de .American Clipper" een proefvlucht naar Nieuw-Zeeland maakt. (Reuter.) Voor de Haaiiemsche rechtbank stond een 22-jarige los arbeider uit Beverwijk terecht, die 1 Maart j.l. een rijwiel, dat bij den ingang van een R.K. kerk te Beverwijk was geplaatst, had weggenomen. Uit de verklaringen van verd. bleek, dat verd. de fiets voor f 2.50 aan een rijwielhersteller te Heemskerk verkocht. Officier: „Wat heb je met dat geld gedaan?" Verdachte: „Daar heb ik een schuld bij mijn kapper van betaald. Voor de rest heb ik siga retten gekocht." Een politie-agent uit Beverwijk verklaarde, dat hij de fiets, een damesrijwiel, bij een rij wielhersteller in Heemskerk in beslag had ge nomen. Deze had de fiets gedeeltelijk gede monteerd en verschillende onderdeelen voor een ander rijwiel gebruikt. De officier van Justitie achtte dit een zeer ernstig feit. Verd. is er op uit gegaan met het plan om een fiets te stelen. Bovendien waren zijn. omstandigheden zoo, dat hij het geld niet dringend noodig had. Hij kocht er sigaretten voor en „liet zijn haar pommadeeren". Spr. requireerde èen gevangenisstraf van zes maan den. Als tweede verdachte in deze zaak stond de rijwielhersteller terecht, verdacht van heling. Deze, een 23-jarige inwoner van Heemskerk verklaarde, dat hij niet wist, dat het rijwiel gestolen was. De politieagent verklaa'de, dat de verd. bij het eerste verhoor had verklaard, dat hij wel begrepen had, dat het een ge- stolen rijwiel betrof. Verd. ontkende dit nu. Hét rijwiel was voor f 2.50 door verdacht gekocht, doch later zou de Beverwij ker nog f 3.50 gekregen hebben. Evenwel zou er een kwitante van f 9.50 geteeken-d zijn, die verd. just dezer dagen in zijn trouwboekje had vonden. Daar verd. echter oorspronkelijk verklaard had, de kwtantie verbrand te hebben, ver onderstelde de president, dat de kwitantie van f 9.50 gefingeerd zou zijn, om den koop in een gunstiger daglicht te stellen. De jongeman die het rijwiel gestolen had. vertelde dat hij f 2.50. voor de fiets gekregen hada. Er was een kwitantie van f 6 uitge schreven. Aan vankelijk had get. aan de politie ver klaard, dat de kwitante f 9.50 had bedra gen Get. ontkende dit thans, ook toen de presi dent hem op de beteekenis van deze ver klaring wees. De officier vroeg aanteekening van deze verklaring en gelastte de inhechtenisneming van de getuige wegens meineed. Getuige g0,f toe, aanvankelijk verklaard te hebben, dat de rijwielhersteller heel goed had begrepen dat het een gestolen rijwiel betrof. Hij had dat echter niet uitdrukkelijk gezegd. De officier meende in zijn requisitoir dat het bedrag van de kwitantie tenslotte voor deze zaak van weinig belang is. Verd. had evenwel destijds zelf verklaard, dat hij be greep dat de fiets gestolen was. Ook het ge ringe bedrag wijst daar tenslotte op. Boven dien heeft verd. de fiets geheel veranderd. Verd. staat de draaien, en spr. requireert dan ook een gevangenisstraf van 4 mnd. De verdediger, mr. Pot, was het niet met den officier eens, dat in de kwestie met de kwitanties een bewijs zit, dat verd. wist. dat de .fiets gestolen was. Ook voor het'-verande ren van hét rijwiel heeft hij een logische verklaring gegeven. Spr. meende, dat verd. misschien wel een vermoeden had,, dat de fiets gestolen was, doch hij wist dit niet ze ker. Spr. achtte dus de tenlastelegging- onjuist en concludeerde vrijspraak. Verd.: Ik was veel te blij dat ik een fiets had. Ik heb er dus verder niet naar gevraagd en wist aanvankelijk niet dat de fiets gesto len was. Misschien ben ik een beetje on doordacht te werk gegaan." De rechtbank trok zich vervolgens in de raadkamer -terug', om over de inhechtenisne ming van den getuige te beraadslagen. De rechtbaiak besloot to-t inhechtenisne ming van den man. Uitspraak over veertien dagen. UITSPRAKEN. De zieke slager. De Beverwijksohe slager, die zijn zoon in zijn zaak had laten werken, terwijl dat niet mocht, en aangewend had, dat hij ziek was, hoorde f 50, subs. 25 dagen tegen zich eischen. De rechtbank veoordeelde verdachte conform den eisoh. Het looze visschertje. Een Heemsikerksche vissoher had zich laten verbaiiseerfen terwijl hij in de Heksloot visch- te, opdat de Rechtbank zou kunnen uitmaken, aan wie deze sloot behoorde. Bij de behande ling bleek, dat de sloot aan de gemeente toe behoort, zood-at de visscher dus inderdaad in overtreding was. De officier vroeg een boete ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Na een langen tijd afwezig te zijn geweest, vond Thijs het prettig om weer eens rustig thuis te blijven. Hij had immers zooveel tijd besteed om prins Slechtbedeeld te helpen met het drietal daden voor den naren koning Bosenkwa. Thijs had alles met plezier voor zijn vriendje gedaan, maar nu verheugde hij zich toch wel op een beetje rust. Ziet eens hoe fijn hij en Dic):ie Dons hier samen zitten te praten. Zij hebben elkaar van alles te vertellen, maar ach, je weet hoe het gaat met Thijsje's avonturen. Hij zal heusch niet zoo erg lang met rust gelaten worden. (Te Amsterdam is gedemonstreerd met een auto, gestookt met an- thraciet.) 't Is mogelijk op veel manieren. Tot nut of louter ten pleziere, Voor menschen, aan den rol te gaan; En bij het groot verschil in smaken, Weet men hiervan gebruik te maken, 't Wordt zeer gevariëerd gedaan. Een auto echter was tot heden Of minst genomen kortgeleden, Reeds jaren, zonder onderscheid, Een voertuig met een soort machine, Die voortgestuwd werd door benzine, Of hoogstens electriclteit. De Dieselmotor is gekomen En heeft zijn plaatsje ingenomen, Uit olie brouwde die zijn gas; Je kunt sindsdien dus ook ten volle Wanneer je wilt in d' olie rollen, Ook als je niet in d' olie was. Nog was men echter niet tevreden, Nu is een auto opgetreden, Die wordt gestookt met anthraciet; Dat mag nu wat vreemdsoortig lijken, Maar wie het nuchter kan bekijken, Komt tot de slotsom: Waarom niet? Naar 'k in de kranten heb gelezen, Moet het wel heel voordeelig wezen, En dat maakt veel bedenking goed; Al kan men 't euvel niet vermijden, Dat men zoo steeds bij 't autorijden, Op heete kolen zitten moet. van f 0,50 sub-s. 1 -dag, met teruggave van d-en in beslag genomen hengel, De rechtbank verklaarde den v-issoher schul dig, zonder oplegging van straf. Over aciht dagen zal de visscher zijn hengel terug kunnen krijgen. „Voor een goeie sigaar". Een Beverwij-ksche aardappelengrossier was voor den tijd van zes weken geschorst en om dat hij wel inzang dat dit voor den goeden gang van zijn zaak niet bevorderlijk wa-s, had hij de za-ak „voor een goeie sigaar" tijdelijk aan zijn broer overgedragen. De officier noemde dit een minderwaardige manipulatie om de crisis-controle-ambtena ren om den tuin te leiden en eiscihte tegen ver-d. f 250 subs. 75 dagen hechtenis. De rechtbank veroordeelde verd., tot f75 subs. 30 dagen. Stakers weigeren fabrieken te ontruimen. Uit Detroit 17 Maart: De zesduizend sta kers, die de Chryslerfa,brieken bezet houden, hadden de werkplaatsen' hedenmiddag nog niet ontruimd. Zij lieten weten, dat zij vast besloten waren in de fabrieken te blijven, (Havas) VRIJDAG 19 MAART HILVERSUM I. 1875 M. 8.— VARA 10.— VPRO. 10.20 VARA 12.— AVRO. 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gram.pl. 11.15 Vervolg de clamatie 11.30 Gram.pl. 12.— Het Cantabilé- orkest en Gram.pl. 1.55 Orgelspel 2.15 Muzi kale dialoog 3.15 Het VRO-Dansorkest 4. Gram pl. 4.30 Voor kinderen 5,Orgelspel 5.30 De Ramblers en gram.pl. 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Gram.pl. 7.Causerie over de Nederl. Arbeiders-beweging 7.20 Gram.pl, 7.30 Berichten V. G. P. 7.35 Lezen in den Bijbel 8.— Viool en piano 8.30 Letterkundige cau serie 9.Gram.pl. 9.30 Intern. Concert uit Cairo (Gram.opn.) 10.35 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.30 —12.— Gram.pl. 11.30—12.— Grampl. HILVERSUM II, 301 M. Algem. progr. verzorgd door den KRO. 8,00—9.15 en 10Gram.pl. 11.30 Bijbelsche causerie 12.— Berichten. 12.15 De KRO-Me- lodisten, solist en gram.pl. 2.Gram.pl. 2.20 KRO-Kamerorkest en gram.pl. 4.— Gram.pl. 4.15 Zang en piano. 4.25 Gram.pl. 4,40 Vervolg zang en piano. 4.50 Gram.pl. 5.20 Orgelspel (Om 6Land- en Tuinbouwhalfuur) 6.50 Gi'am.pl. 7.Berichten T.10 Luchtvaartkro niek. 7.30 Het Egyptisch Omroeporkest (Uit Cairo) 8.05 Berichten ANP. 8.15 KRO-Kamer orkest 8.45 Bela Kiss en zijn o-rkest 9.15 KRO- Orkest 9.45 P. Godwin's orkest 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-Melodisten en solist 11.30 12.— Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Medische causerie. 11.20 Piano-mu- ziek. 1210 Orgelconcert 12.50 BBC-Dansor- kest 1.352.20 Birminghamsch Philh. Strijk orkest 3.203.55 Sportreportage 4.20 BBC- Mi-dland-orkest 5.35 Alfred. Oampoli en zijn. orkest. 6.20 Berichten 6.45 Koor v_ d. Berlijn- sche Muziekacademie. 7.115 Muzikale cause rie. 7.35 Intern, concert uit Cairo. 8.05 Cau serie over E. H. B. O. 8.20 Revue-programma. 9.20 Berichten 940 Actueele causerie 10. Tenor en viool 10.30 BB'C-Theaterorkest en solist 11.35 Het Gi'osvenor House Dansor- k-est. 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7 20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Populair con cert en zang. 4.20 Rietlinger kwartet 5.50 Pianovoordracht., 6.05 Zang. 6.50 Pianovoor dracht 7.05 Zang 7.20 Gram.pl. 8 20 Zang 9.05 Vocaal concert. 11.201.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Politiemuziekcorps 6.30 Gram pl. 7.50 Wörthmüller-kwintet. 8.50 Gram.pl. 11.20 Omroeporkest en solisten 12.35 Omroepklein- orkest 1.35 Gevar. concert. 3 20 Omroepklein orkest 5.20 Donathconcert 6.50 Gram.pl. 7.30 Progx-amma voor soldaten (concei't en be richten) 9.50 Gitaarconcert en voordracht. 10.30-11 20 Omroep-Amusem-entsorkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroe-pdansorkest 1.30 Salon-orkest 1.502.20 Gnam.pl. 5 20 Fud Candrix' dansorkest 6.20 en 6.50 Gram.pl. 7.20 Kamermuziek 8.20 Koorconcert 8.35 Piano recital 8 50 Koorco-ncert 9.05 Gram.pl. 9.20 Pianorecital 9.35 Radiotooneel 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.5-0 Salon-orkest 1.30 Om- roepdansorkest 1 50 Zang 2.002.20 Gram.pl. 5.20 Dito. 6.— Piano-recital 6.35 Gram.pl. 6.50 Pianorecital 7.35 Zang 8.20 Gram.pl. 8 50 Om- i'oemsymphonieorkest met solisten en gram.pl. 10.30—11.20 Gram.pl, TEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7 30 Gevarieerd concert. 9.20 Berichten 9.510—11.20 Het Om-roep-Amusementsorkest. Om 10.05 Weerbericht.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3