VERWACHT WORDENDE SCHEPEN OlónaardeSpaansche wateren De Bilt voorspelt: IJMUIDEN SCHOOLVOETBAL TE IJMUIDEN. Woensdag 24 Maart a.s. gaat het voet- balfeest voor de IJmuider, Velser, Santpoor ter en Beverweker schoolgaande jeugd, weer beginnen. De animo is ook ditmaal weer bijzoider groot, vooral natuurlijk voor de E-afdeelin; waarin de elftallen der lagere scholen zijn ondergebracht. Niet minder dan 26 elftallen komen in deze afdeeling uit. School J (IJmuiden) schreef zelfs met elftallen in. School H en School D uit IJmui den, School F uit Santpoort en School 3 uit Beverwijk met 2. De elftallen, welke in de eerste ronde ver liezen, worden in de verliezersronde geplaatst, zoodat elk team minstens 2 wedstrijden Voor de D-afdeeling, bestemd voor de lagere klassen van de R.H.B.S. en P.L.O.-scholen, schreven 6 elftallen in. Natuurlijk brengen deze inrichtingen van onderwijs wel meer elftallen op de been, doch deze komen uit in de hoogere afdeelingen, voor welke alleen en uitsluitend te Haarlem wordt gespeeld. In verband met het feit, dat de beslissing bij zoo'n gering aantal clubs vrij gauw geval len zou zijn, wanneer het gewone afval- systeem zou gevolgd worden, heeft de com missie besloten voor deze afdeeling een halve cometitie te laten spelen, zoodat elk elftal een programma van 5 wedstrijden krijgt af te werken. Den kampioen van de E-afdeeling wacht nog een bijzondere attractie, doordat hij met de kampioenen dezer afdeelingen uit Haarlem en Z andvoort om den Mullier-beker mag spelen. Nu kan de commissie met medewerking van de vereenigingen Stormvogels en V.S.V. natuurlijk alles keurig geregeld hebben, zon der medewerking van een voldoend aantal scheidsrechters is het voor haar onmogelijk haar plannen uit te voeren. Daarom doet zij op hen, die zich geroeepn gevoelen deze jeugdwedstrijden te leiden, een beroep. Men kan zich aanmelden bij den heer J. Keur, D. Weerdstraat 19, IJmuiden-Oost of aan het secretariaat der commissie, Hagelingerweg 191 Santpoort. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Gerberdina Johanna. IJM. 38. Vangst: 100 manden schelvisch, 90 m. braadsehelvisch, 90 m. kabeljauw en gul. 550 m. koolvisch, 50 m. varia. Totaal 880 manden. AZIMUTH KRIJGT EEN NIEUWE PLAAT. De Azimuth IJM. 195 zal worden voorzien van een nieuwe huidplaat en blijft daarom eenige dagen liggen. IN HET DOK. De stoomlogger Gorredijk IJM. 490 is in het dok geplaatst voor bodemonderzoek. CONCERT KOVACS LAJOS Naar wij vernemen zal het concert van Kovacs Lajos in Thalia niet plaats vinden op 15 April doch op 8 April. BESOMMINGEN. Trawlers: De Hoop. IJM. 46, 260 m. f 2240. Sperwer, IJM. 133, 90 m. f 1610. Liesbeth Betty, IJm. 183, 530 m. f 3060. Timor, IJm. 491, 320 m. f 1900. Loggers: KW 60 f 850, KW 42 f 840. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.040.92 Griet per 50 K.G. f 36—19 Tóngen per K.G. f 1.650.94 Groote schol per 50 K.G. f 13.50 Middelschol per 50 K.G. f 18—15 Zetschol per 50 K.G. f 24—21 Kleine schol per 50 K.G. f 2111.50 Bot per 50 K.G. f 12—4.60 Schar per 50 K.G. f 32—17 Kleine poon per 50 K.G. f 9 505 Groote schelvisch per 50 K.G. f 22—16 Middelschelvisch per 50 K.G. f 2115 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 1915 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 158.50 Kabeljauw per 125 I£,G. f 4312.50 Groote gullen per 50 K.G. f 116.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 10.506 Wijting per 50 K.G. f 8—3.60 Heilbot per K.G. f 0.94—0.70 Leng per stuk f 1,601.— Koolvisch per stuk f 0.23—0.12 BILJARTWEDSTRIJDEN De eerste wedstrijden zijn gespeeld door het biljartdistrict Haarlem. Heemskerk I ont ving Haarlem I in de Gezellenzaal en moest in de gasten haar meerdere erkennen. De uitslagen waren als volgt: F. Knape- C. Bleyendaal 50-48; Jac. VerkoortJo Koper 5040; B'. Verkroft—C. Beentjes 5045; Jac. VerkroftN. v. d. Kolk 50—31, Het tweede viertai ging naar Haarlem en wist het er beter af te brengen. Van de vier wedstrijden werden er drie gewonen, zoodat het tweede viertal met de volle buit naar huis terugkeerde. In het café van de Gebr, Dam hield de „Onderlinge Geitenverzekering" haar jaar vergadering onder leiding van den heer R. Burger. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en hoopte dat het ko mende jaar voor de verzekering gunstig mocht wezen. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer S. de Ruyter, bleek dat het fonds 87 le den telt met een verzekerd aantal geiten van 153. Het waarborgkapitaal bedraagt f 1738. Vervolgens werd door den penningmeester den heer H. de Ruyter, het financieel ver slag uitgebracht. De inkomsten inclusief het saldo van het vorig jaar, bedroegen f 149.02, de uitgaven f 133.03, een batig saldo dus van f 15.99. Uit het bedrijfsverslag bleek dat er in het afgeloopen jaar 10 geiten waren gevallen waarvoor door de verzekering was uitgekeerd f 102.10. Hierna volgde bestuursverkiezing, waarbij de aftredende heeren R. Burger, J. Sehelle- kens en Th. Kuil bij acclamatie werden her kozen. Tot verificateurs werden benoemd de hee ren C. Beentjes en J. v. Tunen. Vervolgens werd een geit verloot. De gelukkige winnaar was G. Dijkstra. BEVERWIJK VERGADERING BELLAMY-VEREENIGING. In Odéon werd gisteravond een vergade ring van de plaatselijke afdeeling van de Internationale vereeniging „Bellamy" ge houden. De voorzitter, de heer R. Kolk, heette de aanwezigen in het bijzonder de nieuwe leden, van harte welkom. Hij hoopte, dat de afdee ling in het vervolg weer met succes zou mogen werken. Wanneer wij oog voor het maat schappelijk gebeuren hebben, zoo zei de heer Kolk, dan vragen wij ons af, hoe het mo gelijk is, dat nog zoo weinigen van de Bella- mygedachte doordrongen zijn. Het opge voerde productiestelsel heeft crisis en werk loosheid veroorzaakt. Ordening is dus nood zakelijk. De opheffing uit den chaos 'kan al leen het Bellamy-systeem brengen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de afdeelingen Alkmaar en Bergen met een verzoek om deel te nemen aan den groo- ten zomerlanddag van het gewest-Noord- Holland. De vergadering verklaarde zich er voor om aan dezen landdag deel te nemen, en eventueel een klein gedeelte in de onkosten bij te dragen. De heer H. Vink werd be noemd als afgevaardigde om een en ander nader te bespreken. Hierna werd een be stuursverkiezing gehouden, die tot resultaat had dat het bestuur als volgt werd samenge steld: H. Vink, le voorzitter, R. Kolk, 2e voorzitter; mej. L. v. Wijngaarden, secreta resse, P. Hart 2e secretaris, mevr. Hartog Kostelijk, penningmeesteresse. Tot propagandaleider werd de heer R. Kolk benoemd. De andere leden van de propagandacom- missie zijn de heeren Van Dijk en Hen- neman. Tot lid van de kascommissie werd de heer Heynen gekozen. Vervolgens werd besloten, dat de afdeeling dit jaar niet afzonderlijk de Bellamy-herden- king zal vieren, maar dat dit op Vrijdag 2 April in samenwerking met de af deeling Vel- sen zal geschieden. Als afgevaardigde naar_ de Alge-meene ledenvergadering, die 22 Mei te Utrecht ge houden zal worden, werd de heer H. Vink benoemd. Over den Bellamy-Landdag, die op 27 Juni te Apeldoorn plaats zal vinden, kon nog niets vastgesteld worden, voordat geïnformeerd is of de deelname voldoende zal zijn. Tenslotte werd besloten om op Dinsdag 6 April weer een openbare vergadering te or ganiseer en, zoo mogelijk in hotel Oud Mee- rensteyn. Als spreker zal dan optreden de bondsvoor zitter Dr. IJssel de Schepper over „De Bel- lamy-gedachte". NACHTELIJKE WRAAKOEFENING. In den afgeloopen nacht werd bij een be woner van de Baanstraat een groote steen door de ruiten gegooid. Toen de uit zijn nachtrust opgeschrikte bewoner zich naar buiten begaf, viel van den dader of daders geen spoor meer te bekennen. Van het gebeurde is aangifte bij de politie gedaan, de straatklinker, die in de huiskamer was terecht gekomen, werd als stuk van overtuiging op het politiebureau gedepo neerd. Vermoedelijk geldt het hier een wraak oefening waarvan een familieaangelegenheid de oorzaak zou zijn. SUCCES—BEVERWIJK. Zondag speelt Beverwijk den laatsten com petitiewedstrijd in dit seizoen. De roodbroe- ken gaan op het voormalige eiland Wieringen Succes bekampen. Zij verschijnen in de vol gende opstelling: Doel: Hoogewerf. Achter: J. Vessies en J. Kuyer. Midden: A. de Ruyter, G. de Ruyter en W. Kuyer. Vóór: A. Marx, Th. Kuyer, C. Vessies, J. Maenhout en C. Koning. In deze opstelling is Bruins wegens ziekte vervangen door J, Vessies. SANTPOORT PERSONALIA. De heer A. Landeweert is geslaagd voor het examen derde stuurman, groote vaart. Schip Alkmaar (Ned.) x) Altona (Du.) Achilles. (Ned.), Amstelkerk (Ned.) Aurora (Ned.) Ashlea (Eng.) Amis (Eng.) Akensdde (Eng.) Baarn (Ned.) Bengkalis (Ned.) Bussum (Ned.) Bodegraven (Ned.) Berenice (Ned.) Bacchus (Ned.) Bera (Noor) Cordillera (Duitsch) x> Ohr. Huygens (Ned.) x Colombia (Ned.) x) Ceres (Ned.) Cassel (Du.) HEEMSKERK „A. D. O." Het programma voor Zondag luidt: A. D. O.—V. V. E. 2.30 uur. A. F. C. 2—A D. O. 2 2.30 uur. A. D. O. 3—W. S. V. 3, 12,30 uur G. V. O. aA. D. O. a 1 uur. R.K. VOETBALCLUB A.D.O. Programma van Zondag a.s. A.D.O. I—V.V.E. I, A.F.C. 2A.D O A.D.O. 3—WH.V. 3 AGENDA VOOR BEVERWIJK DONDERDAG 18 MAART Luxor Theater, Breestraat: „Zoek de Zon op", met Lou Bandy, 8 uur. Kasteel „Marquette", Heemskerk; Bloemen tentoonstelling, 3 uur. VRIJDAG 19 MAART Luxor Theater, Breestraat: „New-York— San Francisco" en „Het Geheim van den Schorpioen", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De Cir cuskoning" en „Vlammende harten", 8 uur. Kasteel „Marquette", Heemskerk: Bloemen tentoonstelling, 3 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 18 MAART Gem. Concertgebouw: Lezing dr. W. G. N. van der Sleen. Aanvang 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Champagne Wals". 2 30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Zijn laatste rit" en „De pseudo Spion", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Jij bent mijn leven" met Benjamino Gigli. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Charlie Chan in de Opera". 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling H. F. Boot. VRIJDAG 19 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Gala avond Lola van der Ben, met medewerking der H. O. V. o. 1. v. W. Rettich. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Nieuw programma. Bioscopen nieuw programma. Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling H. F. Boot. Daphne (Gr.) Dempark (Br.) Deucalion (Ned.) Eemland (Ned.) Euryades (Br.) x) Enggario (Ned.) x) Fauna (Ned.) Ganymedes (Ned.) Gaasterkerk (Ned.) x) Grootekerk (Ned.) x) Helder (Ned.) Hermes (Ned.) Heemskerk (Ned.) x) I. M. Embeiricos (Gr.) Kirsten (Deen) Jaarstroom (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x Laerflps (Br.) Lord Cochrane (Br.) Merope (Ned.) Melampus (Ned.) x) Menes (Duitsch) M.v. St.Aldegonde x) (N Montferland (Ned.) x) Myrmidon (Eng.) x) Nereus (Ned.) Orestes (Ned.) Phrygia (Du.) Prometheus (Eng.) x) Palatia (Duitsch) Polydorus (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Pluto (Ned.) Poelau Tello (Ned.) x) Rhea (Ned.j Randfontein (Ned.) x) Ranella (Noor) Rozenburg (Ned.) Singkep (Ned.) x) Salland (Ned.) x) Sesostris (Duitsch Stuyvesant (Ned.) Stad Zwolle (Ned.) Saleier (Ned.) x) Triton (Ned.) Telamon (Ned.) Taxiachis (Gr.) Tela (Ned.) Uckermark (Du.) Venus (Ned.) Zaanland (Ned.) van verm. aankomst Laatste bericht Chili 25 Maart vertr. 4 Maart v. Hamburg. Ned. Indië 24 Maart 10 Maart van Pt. Said. Midd. Zee 19 Maart 16 Maart van Finisterre. West Afrika (via R'dam) 14 Maart van Dakar. Venetië 28 Maart 14 Maart van Bari. West Afrika 19 April 13 Maart van Calabar. Curacao 16 Maart te Rotterdam. Hueüva (v. IJm.) 17 Maart 10 Maart vertrokken. Chili 12 Maart te Liverpool. Batavia 28 Maart. 14 Maart van Port Said. Rosario 15 Maart van St. Vincent Chili 14 Maart van Arica. Danzig 21 Maart 16 Maart vertrokken. Midd. Zee 8 April 12 Maart van Salonika. Londen 21 Maart vertrekt 20 Maart. Pto Barrios 21 Maart 11 Maart van Barbados. Batavia 13 April 17 Maart vertrokken. We9fc Indië 18 Maart 17 Maart van Havre. Bourgas 12 April in lading. Ned. Indië 30 April 13 Maart van Bintang. Buenos Aires heden 2 Maart van Dakar. West Afrika 24 Maart 16 Maart van Las Palmas. Midd. Zee 6 April 14 Maart van Jerakini. Buenos Aires 21 Maart pass. 14 Maart Madeira. Ned. Indië 18 April 16 Maart te Belawan. Batavia 13 Maart van Singapore- West Indië 13 Maart van Pt. au Prince Zwarte Zee 31 Maart 13 Maart te Kymassi. Japan 14 Maart van Manilla. Japan 14 Maart van Penang. Chili 13 Maart van Cristobal. Zw. Zee 28 Maart 13 Maart van Piraeus. Zuid Afrika 12 Maart van Beira. Buenos Aires 19 April 18 Maart vertrokken. Gandia 7 Maart van Ceuta. W. Afrika 8 Maart van Dakar. Zuid Afrika 13 Maart van Kaapstad. Batavia 25 Maart 11 Maart van Port Said. Rosario 11 April 9 Maart vertrokken. West Indië 13 Maart 14 Maart van Horta. Batavia 21 Maart 15 Maart van Gibraltar. Ned. Indië 16 April 16 Maart te Port Sudan. Ned. Indië 23 Maart 16 Maart van Genua. Buenos Aires 16 April vertrekt 10 Maart. Batavia 21 April vertrekt 20 Maart. Cadix 23 Maart 15 Maart te Lissabon. Midd. Zee 16 Maart 11 Maart van Gibraltar. Pto Barrios 19 Maart 12 Maart v. d. Azoren. Batavia 29 Maart 8 Maart van Colombo. Tampico 1 April 16 Maart van Trinidad. Hamburg 18 Maart 17 Maart van Bremen. Batavia 10 April 15 Maart van Sabang. Batavia vertrekt 20 Maart. Stettin 23 Maart vertrekt 20 Maart. Hamburg in lading. Midd. Zee 26 Maart 13 Maart van Tunis. Zuid Afrika 18 Maart van Marseille. Houston 18 Maart 17 Maart te Antwerpen. Les Falaises (v. IJm.) in lading. Ned. Indië 2 April 16 Maart van Pt. Said. Buenos Aires 2 April 15 Maart van Bahia. Pto Barrios 17 April 17 Maart van Colon. West Indië 24 Maart 8 Maart van Paramaribo Les Falaisse (v. IJm.) in lading. Batavia 15 Maart vertrokken. Alexandrië 19 Maart 13 Maart van Gibraltar. Alexandrië (via R'dam) 23 Maart 15 Maart van Gibraltar. La Plata 14 April 12 Maart van Montevideo. Buenos Aires in lading. Ned. Indië 21 April 14 Maart van Padang. Midd. Zee 19 Maart 15 Maart van Finisterre Hamburg 21 Maart vertrekt 20 Maart. gedirigeerd. Jonge Johannaweer vrijgelaten. Aanhouding zeerooveri| genoemd 9Java'* nadert Middellandsche Zee. In de vergadering van de Eerste Kamer heeft de minister van buitenlandsche zaken Woensdagmiddag verklaard, dat hij de aanhouding van Ne- derlandsche schepen in de Spaansche wateren zuiver een daad van zeerooverij acht. Daar moest een daad tegenover worden gesteld en die bestaat in het zenden van oorlogssche pen. Uit Lissabon wordt gemeld, dat de Nederlandsche onder zeeboot 0-16, die de vorige week op de Taag is aangeko men, van de Nederlandsche regeering opdracht heeft ge kregen voorloopig in de Spaansche wateren te blijven, ter behartiging van de belangen der Nederlandsche koopvaardij. Prof. Vening Meinesz, die zich aan boord van den onderzeeër bevond, heeft zich met zijn wetenschappelijke uitrusting aan land begeven. Naar aanleiding van het in enkele dagbladen gepubliceerde bericht uit den Helder over de werkzaamheden aan onderze.ebooten aldaar, vernemen wij het volgende: De vier onderzeebooten „O 12" „,0 13", „O 14" en „O 15" hebben volgens het program der aanstaan de zomeroefenngen proefgevaren en worden gereed gemaakt voor den ac tieven dienst. R.C. BREDERODE. Dat momenteel de leiding bij de R.C. Bre,de rode in goede handen is, moge o.a. blijken uit het feit, dat na ontvangen deskundig advies, de werklooze leden der vereeniging sinds eenige weken bezig zijn het terrein te egaliseeren. Dat dit vele uren van in gespannen arbeid vraagt, zullen vooral zij be grijpen, die dit terrein kennen en die dus weten, dat het aan den oostkant aanzienlijk hooger is dan .aan de tegenovergestelde zijde. Het gras wordt nu aan lange „reepen" ge sneden en vervolgens opgerold. Dan wordt de hoeveelheid groixd, die te veel is, per krui wagen weggereden, waarna de reepen gras weer uitgerold, gelegd en gewalst worden. De grond, die vrij komt wordt elders gebruikt om het terrein op te hoogen, wat echter niet eerder kan, voordat het gras losgestoken en opgerold is. Op den laatsten feestavond der R.C. Brede- rode zei de voorzitter, de heer F. M. van Vliet, dat de vereeniging het volgend se_izoen in het bezit van een speelterrein zou zijn, dat aan alle eischen voldeed. Men kan nu reeds zien, dat hij niets te veel heeft gezegd. DRIEHUIS ZIJ, DIE HET NOOIT LEEREN Dat zijn degenen, die tegen beter weten n telkens weer de De Génestetlaan uitrijden in de richting van den Zeeweg, terwijl ze weten, dat het niet mag en zulks met geen andere bedoeling dan om enkele tientallen meters uit te winnen, daarbij vergetende, dat de veiligheid van het verkeer op ernstige wijze in gevaar wordt gebracht. De politie is er mee opgehouden om te waarschuwen. Wie zij thans betrapt, gaat onherroepelijk „op de bon". En een porte- monnaie, die enkele guldens lichter is, her innert er dan aan, dat zelfs aan het geduld der politie een einde komt. CASTRICUM VERGADERING VAN DE ORANJE- VEREENIGING. In de gisteravond gehouden ledenvergade ring van de onlangs opgerichte Oranjever- eeniging, welke bijeenkomst om. ook werd begewoond door bugremeester Sloet, werden de statuten en het huishoudelijk reglement behandeld en volgens het concept vastge steld. Bij de bestuursverkiezing werd de burge meester bij acclamatie tot voorzitter geko zen, hij aanvaardde zijn benoeming. Vei-der werden gekozen J. van der Berg, secretaris, van Diepen, penningmeester, Duinker, mej. Aas, Vei-sluis en Zinkweg, bestuursleden. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton. VOETBAL. Voorloopig Ned. Elftal Ipswich Town. Het voorloopig Nederlandsch elftal, dat op 24 Maart a.s. op het Spar.ta-terrein te Rotter dam een oefenwedstrijd zal spelen tegen de in de Southern League uitkomende Engelsche profclub Ipswich Town, is als volgt samenge steld Doel: Halle (Go ahead). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Caldenhove (D.W.S.) Midden: Paauwe (Feijenoord), Anderiesen (Ajax) en Van HeeJ (Feijenoord). Voor: Wels (Unitas), Van Spaendonck (Nep- tunus), Bakhuys (H.B.S.), Vrauwdeunt (Feijen oord) en Van Nellen (D.H.C.) Als reserves zijn aangewezen Van Male (Feijenoord), Wilders (Blauw Wit), Van Gooi (Haarlem) en Van der Vaart (Xerxes). Heden, Alle Bladen. Van een eventueel vertrek naar de Spaansche wateren, dat hiermede in verband gebracht werd, is, volgens mededeeling van officieele zijde on der de huidige omstandigheden geen sprake. De „Jonge Johanna" weer yrh Het s.s. „Jonge Johanna", dat Woensdagmorgen door een nationa listisch oorlogsschip naar Ceutawerd opgebracht, s, na in deze Noord- Afrikaansche haven te zijn onder zocht, dadelijk weer vrijgegeven. In het bezit van zijn geheele lading heeft het schip zijn reis vervolgd. De „Java" in de Roode Zee. De Nederlandsche kruiser „Java" is Woens dag te Aden aagekomen. Met volle kracht heeft het schip zijn reis naar de Middel landsche Zee vervolgd. Meest matigen Zuidelijken wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring. Waar schijnlijk enkele regenbuien. Weinig ver andering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 767.9 m.M. te Jan Mayen. Laagste 737.8 m.M. te Valentia. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 50 P. Laagste hedennacht 42 F. Hoogste heden 45 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 752 nx.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Vrijdag v.m. 7.46 uur; n.m. 8.21 uur. Zaterdag v.m. 8.56 uur; n.m. 9.44 uur. Zondag v.m. 10.31 uur; n.m. 11.28 uur. ZWALUWEN—ROODE DUIVELS. Verdiende 41 overwinning voor de Zwaluwen. Na een vlotten wedstrijd is het Zwaluwen elftal er Woensdagavond op het V.U.C.-veld in geslaagd, met 4—1 van de Roode Duivels te winnen. Deze zege verdienden onze land- genooten ten volle, daar zij in het veld iets beter speelden, maar vooral voor doel pro ductiever bleken te zijn, dan hun tegenstan ders, die veel te vaak hun heil zochten in kort spel. Dit Zwaluwen-elftal demonstreerde ge durende de eerste twintig minuten van den Wedstrijd en gedurende vrijwel de geheele tweede helft een technisch goede partij voet bal. De aanvallen werden in de meeste geval len langs de vleugels opgezet met snelle ren nen en goede voorzetten, waardoor de ver dediging der Roode Duivels uit elkaar werd gerukt. Er zal een uitstekend verband in de ploeg. In de middenlinie vonden wij Van Gooi de beste. De opstelling van de Zwaluwen was; Doel: Dijkstra. Achter: Weber en Koldewijn. Midden: Pellikaan, Van Gooi en Bool. Voor: Sluyck, Van Spaendonck, Lüngen, Van der Vaart en Bergman. Het Zwaluwenelftal begon in een hoog tempo. Goed samenspelend ging het steeds op het Belgische doel af, waarbij onze voorhoede uitstekend gesteund werd door de middenlinie. Het gevaar kwam van den linkervleugel, die zeer actief was. Maar het duurde toch nog 20 minuten voor Van der Vaart na goed aan geven van Bergman kans zag, de score te openen met een goed schot in den rechter hoek (10). Na dit doelpunt zakte het tempo aanmerke lijk; mede daardoor kregen de Belgen gelegen heid tot enkele tegenaanvallen, welke goed opgezet waren, doch te kort in de uitvoering om bij onze backs succes te hebben. Na 35 minuten gelukte het Capelle evenwel, na goed aangeven van Mens den gelijkmaker achter Dijkstra te deponeeren (1—1). Tot de rust ging het verder gelijk op, met wisselende kansen. Lamoot moest uitvallen wegens een blessure boven het oog. In de tweede helft ging het aanvankelijk by de Zwaluwen in het zelfde vlotte tempo. Er werd nu meer op rechts gespeeld; vooral Sluyck kreeg nu gelegenheid zijn kunnen te toonen. Een van zijn voorzetten belandde by Lungen; uit een zeer moeilijke positie wist hy een scherp schot te lossen, dat doel trof (2—D. Dit doelpunt werd onmiddellijk door een derden goal gevolgd, want een hooge voorzet van Sluyck belande bij Bergman, die Vinche en Van der Weyer passeerde (31). Enkele minuten later leverde razend snel samenspel tusschen Bergman en Lungen dooi den laatste een vierde doelpunt, op (4—P- Hoewel tot aan het einde toe de Zwaluwen sterker bleven, bleef de stand verder onge wijzigd. VOETBAL IN ENGELAND. Eerste afdeeling: Wolverhampton WanderersPortsmouth 1 WALES—IERLAND (4—1). Woensdag is te Wrexham voor 25.000 toe schouwers de voetbalwedstrijd tusschen waie en Ierland gespeeld. Wales gaf een uitstekenae partij te aanschouwenzij won met 4—1 naaa de rust reeds met een 20 voorsprong was in gegaan. IJSHOCKEY. KIMBERLEY DYNAMITERS VERLIEZEN MET II—3 Uit Londen: In het Wembley stadion is een ijshockey wedstrijd gespeeld tusschen de Kim- berley Dynamiters, die voor Canada het we reldkampioenschap veroverden, en de Wem bley Lions. De wereldkampioenen schijnen hun vorm nog niet te hebben teruggevonden. De gastheeren wonnen althans met niet min der dan 11—2.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6