Bloemententoonstelling te Heemskerk door minister Deckers geopend. Vlammende Schoonheid FEUILLETON Naar het Engelsch van TEMPLE BAILÏ. (Nadruk Verboden.) 34) Marty droeg geen hoed, maar een roodzijden zakdoek om het haar, hetgeen in tegenstelling met haar gewone zilver-grijzen toiletjes een brutaal effect aan haar schoonheid gaf. Rickey kwam op haar toe. Hoe heb je het in je hoofd gehaald, dat ding om je haar te doen? Bevalt het je niet? Neen, het doet mij aan bloed denken, aan Iets wreeds aan guillotines en beulen. Hij rilde en zijn gezicht werd wit. Marty legde haar hand op zijn arm. Je bent al net als Jane. Je hebt last, van je zenuwen. Geen wonder. Die regen is al erg genoeg en dan sluit jij je nog den heelen morgen in je kamer op. Jane stond aan de andere balustrade, met den rug naar hen toe. Toen Rickey naar haar toekwam was zij daar gaan staan. Zij wilde dat Marty dien jongen niet zoo aanhaalde, zij wilde. Hij leunde over de balustrade en spon zijn gedachten uit. Waarom zou ik mezelf niet opsluiten! zei Marty. Het was een uitgelezen morgen om te slapen. Ik kan niet slapen. Voor mij was het een hel. Je maakt het een hel voor jezelf, Rickey. Je piekert te veel. Neem, wat je van het leven krijgen kunt en laat de rest gaan. Dat kun jij gemakkelijk zeggen, mokte hij. Jij hebt alles. Lang niet alles. Ik had vanmorgen net zoo ongedurig kunnen zijn als Jane, maar toen ik mijn oogen open deed en zag dat het nog regende ging ik weer slapen Haar woorden drukten zóó absoluut haar levensopvatting uit, dat Rickey ondanks zich zelf moest lachen. Rickey-lief, iedereen verveelt zich dood. Kun je niet iets verzinnen een tooneelstuk of een pantomime, om vanavond voor te dra gen? Het idee lokte hem aan. Goed, ik zal iets maken. Wij zullen menschen inviteeren. Er zal niet veel tijd zijn om de costumes in elkaar te flansen of iets te repeteeren, maar wij kunnen er toch wel iets leuks van maken. Ik zal jou de vrouwelijke hoofdrol geven en mijzelf de mannelijke. En Tony zal de schurk zijn Arme Tony! Waarom ben je toch ja- loersch op hem? Hij wil heelemaal niet met mij trouwen. Neen. Maar hij zal het tenslotte tóch doen. En jij jij zult toestemmen. Natuurlijk. Is dat dan niet het meest logische? Kan er sprake zijn van logica in de lief de? vroeg hij heftig. O, ik zou je in het too neelstuk moeten laten optreden als een vrouw met een glazen hart, een hart zonder bloed of gevoel, waarmee je even gelukkig verder leeft als het gebroken wordt Niemand is gelukkig, antwoordde zij kalm, en we hadden het over het tooneelstuk en niet over mijn hart Hij kwam erop terug. Ik zal het symbolisch maken, satyrisch. zooals je wel meer van die moderne dingen hebt. En jij zult een wezen zijn uit een andere wereld, dat door een sterfelijk mensch in zijn netten verstrikt wordt en aan een huishouden geketend. Ik zou jou wel eens aan een huis houden geketend willen zien. Marty. Praat nou alsjeblieft alleen over het stuk Rickey was nu een en al enthousiasme Snap je wat ik bedoel? De titel zou zoo iets kunnen zijn als; „De tooverfee aan de waschmachine", of „Het nimfje als manne quin". Rickey, je bent een wonderkind! Marty riep Jane weer bij zich. Wij hebben al een goed idee voor een too neelstuk. Jane's verveelde bui zakte een beetje, toen zij hoorde wat er op handen was. Maak jij nou een lijst van de lui, die we zullen inviteeren, zei Marty later, dan zal ik er wel iemand op uitsturen om te telefonee- ren. Zeg maar aan iedereen dat het wel laat zal worden, maar dat ze kunnen rekenen op een middernacht-souper. De kajuit was niet groot, maar er was toch plaats voor een klein tooneel en de stoelen werden in rijen gezet. Marty deelde alle in structies uit. terwijl Rickey in zijn hut als een razende aan het stuk werkte. Het heette nu definitief; „De tooverfee en de permanente haargolf" en Marty zou de tooverfee in kwes tie zijn en moest vleugels hebben. De electri- cien kreeg de opdracht een machine in elkaar te flansen, zooiets als de kappers die voor de permanent wave gebruiken. De regen was vergeten in de algemeene be drijvigheid bij het treffen van de voorbereid selen. Tony werd aan wal gestuurd om een werkschort met lange mouwen te koopen voor Marty, als zij naar de wereld was verban nen. Hij moest ook massa's goudpapier halen en meters en meters rood, geel en groen crêpe papier. Potten en pannen werden bij den kok weggehaald en alle vrouwelijke leden van het gezelschap werden druk aan het naaien gezet. De wind blies stevig, maar niemand bekom merde er zich om. Een paar bevreesde invité's stuurden bericht, dat zij met het oog op den opstekenden storm liever aan land ble ven. maar de meerderheid was dapperder en kwam niettegenstaande storm en regen. Toen brak plotseling de maan door de wolken en een warme bries maakte het binnen onhoud baar. Men besloot de voorstelling dus maar op het dek te houden en na een druk half uurtje was de verandering tot stand gebracht. Met was halftien toen het gordijn opging. Het eerste tafereel vertoonde het feeënrijk. Een open plek bij een bosch, ip elkaar ge flanst van massa's mosgroen doek en struiken in tonnen. In het midden was een troon van goudpapier aangebracht en daarop troonde Ober on, de feeënkoning. Rickey was Oberon, een Oberon van zulk een jeugdige en aantrekkelijke schoonheid, dat de toeschouwers elkander vroegen: Wie is die jongen? Hij droeg een gewaad van rood doek om zich heen gedrapeerd, en zijn schoenen waren ver guld. Om zijn bruinroode lokken droeg hij een smallen gouden band als kroon. Oberon zat daar als rechter, met heel zijn hof om zich heen, om recht te spreken over de schoonste aller feeën, die zich had schuldig gemaakt aan het zwaarste misdrijf, waaraan een fee zich kan schuldig maken: zij had het feeën- rijk verlaten door de poort van de menschen- wereld gekeken, en haar hart aan een sterve ling verloren. En dat terwijl zij de schoonste aller feeën was en Oberon haar tot zijn konin gin begeerde! Marty was de schuldige fee en werd door twee bewakers voor den troon geleid. Zij was beeldschoon in haar lang, golvend, zilverwit gewaad, met de gazen vleugels en de paarlen in haar lichte lokken. Wat zag je, toen je door de wereldpoort keek? vroeg Oberon haar streng. Den schoonsten man van het heelal, sta melde zij angstig. De koning ontstak in woede. Was hij schooner dan ik ben? Helaas ik moet het bekennen. Met een handgebaar doet Oberon alle ande re feeën verdwijnen en met de schuldige alleen gebleven, tracht hij haar nogmaals over te halen zijn liefde te aanvaarden. Hij werpt zich zelfs aan haar voeten, maar zij versmaadt hem sinds zij dien schoonsten mensch heeft liefgekregen, kan zij zelfs haar koning niet meer beminnen. Oberon rijst weer op. beklimt zijn troon en roept nogmaals het hof bijeen. Dan spreekt hij het vonnis over de schuldig fee uit: zij rpoest het feeënrijk verlaten en naar haar sterveling toegaan. Het volgende bedrijf speelt op de aarde. Tony, de sehoone sterveling, leunt tegen een geel gordijn, dat een muur moet voorstellen en met het voetlicht pal op hem gericht, is het net alsof hij zich behaaglijk in den zonne schijn koestert. Terwijl hij daar staat komt de tooverfee op hem af, in haar lang, wit ge waad. maar zonder vleugels, die zijn haar bij haar verbanning ontnomen. Getroffen door haar schoonheid maakt hij haar het hof, niet wetend dat zij geen mensch is. Hij biedt haar tenslotte een trouwring aan en het huwelijk wordt ingezegend. In het derde bedrijf is de tooverfee aan haar huishoudelijke beslommeringen geketend. Zij draagt een katoenen jurk en een schort met lange mouwen en haar haar zit glad naar achteren. Marty lijkt 'dik in dat schort en het haar zit haar afschuwelijk. Het publiek voelt het als een teleurstelling haar zoo te zien: die kleeren hooren niet bij haar teere schoon- heid. De ex-tooverfee is druk bezig om het maal gereed te zetten voor haar echtgenoot, die juist hongerig van zijn werk is thuisgekomen. Terwijl zij het brood botert en het belegt, be kijkt hij haar critisch en zegt haar een paar verre van vriendelijke dingen over haar uiter lijk. Hij wil, dat zij zich anders zal kleeden, hij verdient immers geld genoeg? De tooverfee die hem graag weer vriendelijk wil stemmen glipt weg, en komt terug in haar feeënge- waad. Iedereen is dankbaar haar weer zóó te zien, maar haar man moet niets van die „nachtpon' hebben. Hij wil dat zij eruit zal zien zooals andere vrouwen, zooals de vrouw van zijn baas bijvoorbeeld. Die heeft zoo'n mooie japon, groen met zwarte noppen! (Wordt vervolgd.)1 Vele bakkershanden hebben het nu druk met de fabricatie der haantjes en kr akelingen voor den Palmpaschen De botsingen te Clichy, een der Parijsche voorsteden, tusschen Volksfronters en pol'tie. Een der barricaden, die tijdens den strijd inderhaast waren opgeworpen De Seine valt langzaam en de werkzaamheden aan de paviljoens, die nabij de rivier worden opgebouwd voor de Wereldtentoonstelling 1937 te Parijs zijn hervat H. M. de Koningin woonde Woensdagavond in „Diligentia* te den Haag de Oranje-uitvoenng der Koninklijke Nationale Zangschool bij. waarbij ook de bekende zanger Bram van der Stap ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum optrad Minister mr. dr. L. N. Deckers heeft Woensdag te Heemskerk de bloemen tentoonstelling in het wandelpark van het bekende kasteel .Marquette" geopend. Het doorknippen van het lint Jeugdige belangstelling voor een Inzending konijnen op de jaarlijksche Paaschvee tentoonstelling, welke Woensdag te Schagen werd gehouden Het s.s. .Jonge Johanna* van de Middellandsche Zeevaart Compagnie te Rotterdam, dat Woensdag in de Spaansche wateren door de nationalistische regeering in beslag is genomen, doch daarna weer vrij is gegeven Tot commandant van het Veldleger is benoemd gen.-majoor der Infanterie, J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, commandant der vierde divisie te Amersfoort, bevelhebber in de vierde militaire afdeeling De Centrale Hengstenkeuring te Eist trok deze week veel belang stelling. Een der exemplaren wordt „aan het lijntje" gehouden

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8