HET NIEUWE AVONDBLAD Een Wereldstad Wandelt. Visscherij-Snufjes 22e JAARCANC No. 117 ZATERDAC 20 MAART 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.— overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—. beide leden duim f100.—, één lid duim ƒ50.—, alle leden wijsvinger ƒ60—, één of twee leden wijsvinger ƒ25.—, alle leden anderen vinger 15.—één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van vlsschers-, marinevaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Parijs heeft een halven dag staking beleefd en gewandeld! Er reed niets motorisch in de stille, breede, plotseling veilige straten. Men wandelde dus, bij duizenden, want fietsen kunnen de Parij zenaars niet. Als zij het wel konden zouden zij het niet kunnen toepassen zonder een dollen moed, grenzend aan doods verachting. Want wie Parijs kent zal toegeven dat alleen de gedachte, de grands boulevards af te fietsen van de Place de la République tot de Madeleine, hem al een nachtmerrie zou kunnen bezorgen. En het oversteken van de Place de la Concorde per fiets schijnt een nog wilder waagstuk. Het wandelen moet een wonderlijke erva ring voor duizenden Parijzenaars geweest zijn. Als ik zeg „duizenden" is dat laag geschat, want in totaal zijn er zooiets als drieënhalf millioen. Dat er een algemeene staking was zal hen niet bijzonder verbaasd hebben, want daar is niets nieuws meer aan. Ik herinner mij de persoonlijke ervaring van een dergelijk evenement in 1919 of 1920, toen er troepen bi vakkeerden op de Place de l'Opéra en iedereen zich uitstekend met den toestand scheen te amuseeren. Maar het wandelen wordt zooiets wonderlijks in dezen tijd. Er zullen er zijn geweest die het bepaald een belangwekkende ervaring gevonden heb ben een uur of langer te wandelen en te mer ken dat dit inderdaad mogelijk was. Velen hunner zullen het niet onbehagelijk hebben gevonden. Aangezien zij het in ettelijke jaren niet hadden gedaan zal het hen aardig ver moeid hebben, maar deze vermoeienis is ver moedelijk niet onprettig gebleken. De lang durig ingeademde buitenlucht moet hun longen verruimd en gewaarwordingen ver- frischt hebben. Het was tenslotte andere lucht dan de atmosfeer in een motorbus, taxi of tram, en gansch andere dan in „de Métro", met welken afgekorten maatschappij-naam de ondergrondsche treinen worden aangeduid. Wellicht hebben zij tot zichzelf gezegd: „dat moet ik toch eens vaker doen", met het voor de vervoermiddelen noodlottige gevolg, dat hun vervoercijfers eenige weken beneden nor maal zullen blijven. Dan zal de oude toestand zich wel weer herstellen, want de mensch is van nature lui en als men hem voortdurend motorische vehikels voor den neus zet wandelt hij niet. Het Parijsche geval kan ook velen van ons tot nadenken stemmen. Wij zijn hier verre van wereldsteden ik ben nooit bij machte geweest Amsterdam als zoodanig te zien maar hoevelen onder ons wandelen nog wel eens een uur? Ik geloof dat hun aantal ieder jaar slinkt en dat het grootendeels bestaat uit oudere menschen, die niet alleen door de her innering aan vroeger tijden maar ook door doktersadvies tot volhouden worden gedreven. De middelbare leeftijd wandelt al heel wei nig, loopt hetgeen forscher tempo vereischt nog minder en de jeugd laat de verwijten van ouders, die hun jeugdmarschen (door een vergrootglas bezien) ophalen, grinnikend over zich heen gaan. Natuurlijk is er het leger, dat gedwongen loopt. Natuurlijk zijn er padvinders en andere leden van jeugdvereenigingen, die het uit overtuiging doen. Maar de groote meer derheid der „andersdenkenden".zooals men altijd in dit land zegt? Het is droef. Velen hunner, zeer velen, doen aan sport. Zij zouden daarin aanmerkelijk meer uit houdingsvermogen hebben als zij niet alleen op Zondag en eventueele vrije middagen liepen. Véél loopen zij trouwens in een voet bal-, hockey- of korfbalwedstrijd niet. Ik heb eens een verklaring van den een of anderen voetbal-statisticus gelezen waaruit bleek, dat de gemiddelde voetballer in een normalen wedstrijd niet meer aflegt dan een kilometer of vier. Zijn grootvader legt op zijn morgen wandelingetje dus een grooter afstand af. En wat de cricketers betreft: zij staan. Af en toe kuieren ze, soms hollen ze heel kleine eindjes. Het Parijsche 'geval bracht mij op dit idéé eou er misschien nog eens een tijd komen waarin Pa Staat, icn het belang der Volksge zondheid, af en toe een toalven dag staking van alle vervoermiddelen (fietsen incluis) be veelt om te beletten dat de menschheid het loopen geheel afleert? Het vooruitzicht lijikt aannemelijk. R. P. IJMUIDEN TIJDELIJKE AFSLUITING VAN WEGEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Kanaal straat, van de Kon. Wilhelminakade tot den spoorwegovergang, en de Julianakade, van de Olivier van Noortstraat tot de Mahustraat, te IJmuiden, van Maandag 22 Maart a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. iJmuider Taxi Onderneming 410011 Bel uitsluitend U OUDSTE EN VERTROUWDSTE ADRES. (Adv. ingez. Med B. G. Schuitenmaker ten grave gedragen. Groote belangstelling der burgerij. Vrijdagmiddag vond op de bijzondere be graafplaats de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van een van IJmui- den's verdienstelijke burgers, wijlen den heer Bouwe Gerardus Schuitenmaker, oud-zeeloods, oud-lid van den gemeenteraad, oud-secretaris van IJmuiden's Bloei en van het Witte Kruis. De belangstelling van de burgerij was zeer groot; reeds lang voordat de stoet op de be graafplaats arriveerde, waren talloozen geko men om den overledene, die voor het plaatse lijk belang zoo veel gedaan heeft, de laatste eer te bewijzen. Onder hen bevonden zich o.m. vele oud collega's; de heeren J. C. Dunnebier, loco-bur gemeester, wethouder W. F. Visser en M. K. Hofstede, gemeente-secretaris, vertegenwoor digden het gemeentebestuur, de raad was o.m. vertegenwoordigd door de heeren C. P. J. Maas, P. Bosman, H. Homburg. G. Heijkoop e.a. Van de oprichters van IJmuiden's Bloei waren aanwezig de heeren K. H. Tusenius, A. de Wit en Jongstra, stationschef te Amsterdam, na mens het Witte Kruis merkten we op de hee ren J. H. Unger, R. de Boer en administrateur J. Woltman. Verder waren nog aanwezig de voorzitter van de winkeliersvereniging IJmuiden-Oost, G. van Telgen, de commissaris van het loods wezen de heer Dobbenga, de heeren J. Fennell, D. Geus en S._ Smit van de winkeliersvereeni ging IJ muiden-Centrum, notaris W. Boerlage, de heeren A. P. Bakker, pastoor Rinkel, H. Lastdrager, de oud-havenmeester der vis- sehershaven G. Carst, W. P. Mets, D. Bais, Anth. Peek en de directeur van openbare wer ken ir. J. A. Verhoef. Met den stoet kwamen mede ds. A. A. Wild schut en de voorzitter van IJmuiden's Bloei, notaris W. A. Dolleman. Een uitgebreide politiemacht onder leiding van commissaris J. P. Weijburg, hoofdinspec teur P. IJtsma en inspecteur Roeloffs hand haafden de orde op de begraafplaats. Toen men zich rond de geopende groeve ge schaard had, trad ds. A. A. Wildschut naar voren en sprak eenige liturgische woorden, na dat de kist neergelaten was. Daarna voerde notaris Dolleman het woord namens de veree- niging IJmuiden's Bloei, de vereeniging welke den heer Schuitenmaker zoo lief was. Schuitenmaker, zeide spr., was de ziel van IJmuiden's Bloei. Alles steunde op hem en het is niet onder woorden te brengen wat hij voor de vereeniging in woord en daad geweest is. Dankbaar gedenkt spr. wat Schuitenmaker voor IJmuiden's Bloei gedaan heeft. Hij was daar bij, en dit is geen gemeenplaats, een superieur mensch, in alle opzichten een mensch, iemand met een groot en goed hart, trouw en vol vriendschap. Het arbeiden met hem was steeds een voor recht. De vrees, dat het einde van dezen stoe- ren werker plotseling komen zou is spr. de laatste maanden steeds nabij geweest. En thans is die vrees bewaarheid geworden. Hij was een mensch zonder vijanden; ijverig en steeds actief als hij was, kon hij niet zonder arbeid. Hij heeft dan ook gearbeid en spr. zeide den overledene dank voor het prachtige werk, dat hij voor zijn vereeniging IJmuiden's Bloei heeft gedaan. Een troost is het, vervolgde notaris Dolleman, te weten, dat hij thans is in God's oneindig heid. Schuitenmaker ruste in vrede." De heer Carst sprak als voorzitter der com missie van toezicht op de Visscherijschool. De commissie heeft de adviezen van een er varen en bevaren man als Schuitenmaker al tijd zeer op prijs gesteld. Spr. bracht hem dank voor zijn medeleven met het visscherijwezen en de opleidingscursussen aan de Visscherij school, waar de belangstelling van den over ledene in visscherij zaken hoog gewaardeerd werd. De voorzitter der kampeervereeniging „Ons Buiten" te Amsterdam, de heer M. d. Schui tenmaker, herdacht het eenige eerelid dat de vereeniging bezat, met enkele sympathieke woorden. Terecht waren wij trotsch op dit eerelid; wij zagen tegen hem op vanwege zijn ontoombare energie en zijn liefde voor ons streven. Als een ware loods lichtte oom Schui tenmaker ons vcor en maakte het ons zoo doende mogelijk een cultureel werk te kunnen verrichten. In zijn leven kende hij nooit rust, moge die hem thans gegeven zijn. Namens het algemeen bestuur van de Fede ratie van Vereenigingen voor Vreemdelingen verkeer boven het IJ, voerde de heer G. Voet het woord, die eveneens als oud-bestuurslid van de Neutrale Ziekenhuis Vereeniging sprak. Spr. memoreerde den 10-jarigen arbeid van den heer Schuitenmaker en zijn onvermoeid ijveren voor een protestantsch ziekenhuis. Ook als vriend getuigde de heer Voet van zijn groo te waardeering voor den overledene. De heer G. P. Baas, loods te Amsterdam, sprak woorden van dank tot zijn leermeester, oud-collega en vriend. In een persoonlijk woord bracht spr. een laatsten groet namens het ge- heele Nederlandsche Loodswezen en in het bij zonder namens de loodsen in het derde district. Tot de weduwe, die 44 jaar met den over ledene in den echt vereenigd is geweest, sprak ds. Wildschut woorden van troost en memo reerde hoe de heer Schuitenmaker tijdens zijn leven altijd verlangd had naar en geijverd had voor eenheid onder de menschen. Hij wees op het vaste maar stille geloof van den overle dene in zijn God. Spr. las daarna 1 Cor. 15 53 tot en met 58 en ging in gebed voor. De oudste zoon. de heer G. Schuitenmaker, zegde hierna dank voor de buitengewone be langstelling, welke de familie in deze droeve dagen ondervonden had. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de diverse organisaties aangaande crisissteun zijn voor de week van 22 tot en met 27 Maart a.s. als volgt vast gesteld: IJmuider Federatie 9.009.45 uur. Ohr. Bond van Fabrieks- en Transport arbeiders 9.5010.20 uur. Oud-Katholiek Vakverbond 10.3010.45 uur IJmuider Transport Federatie (N. A. S.) 11.0011.15 uur. Algemeene Nederlandsche Metaalbewerkers bond 11.2011.40 uur. Algem. Nederlandsche Bouwvakarbeiders- bond 11.5012.10 uur. Kleine bonden 9.009.20 uur. Ongeorganiseerden 9.2511.10 uur. R.K. Bonden 11.2012.00' uur. LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden te IJmuiden: Eer .-.leutel, een arm band, een kinderschoentje, een melkbus, een portemonnaie met inhoud, een wollen want en een belastingmerk in étui. Gevonden te Velsen Noord: Een paar motor- handschoenen, een autoped, een belasting- merk en een dasje. Gevonden te Driehuis: Een damesportemon- naie met inhoud. Gevonden te Santpoort: Een gouden ring, een portemonnaie met inhoud, een kinder jasje, een nieuwe schoen, een koperen gewicht, een gouden ring en aan komen loopen een hond. MET PENSIOEN. Binnenkort zullen twee verdienstelijke ge meente-ambtenaren wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd den dienst verlaten. Dit zijn de heeren I. de Visser, le machinist, en J. H. de Gelder, opzichter bij het Waterleidingbedrijf, die resp. 1 April en 1 Juni hun functie zullen neerleggen. DOOR EEN MOEDIGE VROUW GERED. Eenigen tijd geleden passeerde het Noor- sche motorschip „Geisha" midden op den Oceaan de Finsche bark „Moshulu", welke een zekere bekendheid geniet door haar snelle reizen in de j aarlijksche graanvaart van Australië. Op de bark werd het sein geheschen, dat men dringend doktershulp noo'dig had voor een opvarende, die als gevolg van een ernstig ongeval een hevig buiklijden had opgeloopen. Op het motorschip had men helaas geen dokter, doch er was wel een verpleegster on der de passagiers, die toevallig met dit schip een reisje maakte om uit te rusten van een overspanning. De hooge zeeën konden dit flinke meisje niet weerhouden om zich be schikbaar te stellen voor het bezoeken van den zieken schepeling. Met een touw onder de armen geknoopt werd zij neergelaten in de inmiddels uitgezette scheepsboot en daar mede naar de bark overgeroeid. Met kennersblik constateerde zij, dat ver voer naar een ziekenhuis nog de eenige kans op levensbehoud bood. Daarvoor was even wel overscheping op het motorschip, dat sneller liep, noodzakelijk. Met de zeer primitieve middelen, waarover men beschikte werd op haar aanwijzing een brancard gemaakt om den man over te bren gen. Zij vertrouwde er op, dat men binnen drie dagen zou kunnen aankomen op de Azoren, waarheen de Noorsche kapitein direct woording durfde te nemen met behulp van koers zette. De toestand werd den volgenden dag even wel zoo ernstig, dat zij het op haar verant- den kapitein een operatie uit te voeren, welke zou beslissen over leven of dood. Na eenige uren van spanning bleek even wel, dat het leven had gezegevierd. De patiënt kwam tot rust en kon eindelijk in slaap vallen. De doktoren van het ziekenhuis op de Azoren roemden het optreden van de ver pleegster, zonder wie de zeeman zeker over leden zou zijn. Dat men in Denemarken, tot welks natie het moedige meisje behoort, geruimen tijd over niets anders dan over haar durf sprak, laat zich begrijpen. CHRISTEL. ORANJEVEREENIGING. Gisteravond heeft in het Herv. Vereeni- gingsgebouw een vergadering plaats gehad van de Chr. Oranjevereeniging, die na lezen van Ps. 103 18 en gebed geopend werd door den voorzitter, den heer B. Schipper. Deze sprak zijn vreugde uit over het feit, dat de Chr. Oranjevereeniging een kern van leden bezit waardoor het mogelijk is dat de vereeniging op Nationale feestdagen naar •buiten kan optreden. Voorts herinnerde de voorzitter aan de goed geslaagde feesten, gehouden in Januari. Een goed geredigeerd jaarverslag gaf een overzicht van de werkzaamheden van het afgeloopen jaar. Uit het financieel verslag, uitgebracht door de penningmeester esse mej. Rasmussen, bleek dat de financiën der ver eeniging behoorlijk in evenwicht zijn geble ven. Aan de beurt van aftreding waren de heeren B. Schipper, F. v. d. Grijn en mej. Rasmussen die bij acclamatie herkozen wer den. Van den heer J. Noij was bericht bin nengekomen dat deze, wegens drukke werk zaamheden, als bestuurslid bedankte, terwijl de secretaris F. v. d. Gryn wegens gezond heidsredenen, voor zijn functie bedankte. In de plaats van deze beiden zijn gekozen de heeren H. Belgraver als vice-voorzitter en als secretaris de heer Th. Ziegenhardt. Na de pauze hield de voorzitter een korte cau serie over het huwelijk van Prins Willem I, den Vader des Vaderlands, met Anna van Saksen-, een dochter van den keurvorst van Saksen! Dit huwelijk, na veel moeite, tot stand ge komen, noemde de heer Schipper, aan de hand der geschiedenis een mislukt en onge lukkig huwelijk, als gevolg van de politieke overwegingen waardoor dit huwelijk gesloten werd. Bij de rondvraag richtte de voorzitter woorden van dank ytot den afgetreden se cretaris, den heer F. v. d. Gryn, waarna de vergadering met het zingen van den Avond zang gesloten werd. NIEUW HOSANNA. Donderdag 1 April heeft in het Herv. Ver- eenigingsgefoouw Kalverstraat een uitvoering platas van de Christ. Zangvereeniging Nieuw Hosanna, directeur den heer S. Wiersma. Medewerking wordt verleend door het Kinderkoor Excelsior, dat opvoeren zal „Jantje in de Modderstad". „GEZWOREN KAMERADEN". De tooneelvereeniging „Jonge Kracht", re gisseur de heer W. Mulder, heeft in studie genomen „Gezworen Kameraden", blijspel in -vier bedrijven. De opvoering zal plaats vin den 8 en 13 April in het Gebouw voor Christelijke Belangen. BEKROOND KAPWERK. Op het in Den Haag gehouden interna tionaal kapconcours behaalde onze plaats genoot de heer C. Duller Jr. een vierden prijs voor draagbaar dagkapsel en een vierden prijs voor fantasiekapsel. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Ertsaanvoer. Het Britsehe stoomschip „Alken-side" is van Huelva bij het Hoogovembedrij f aangekomen met een lading ijzererts. IJzerverscheping. Het Zweedische stoomschip „Kare" arriveerde Donderdag aan de Hoogovens, komende van Rotterdam, ten einde een partij ijzer in te nemen, bestemd voor Zweden. Alvorens der waarts te vertrekken is het schip naar Am sterdam opgevaren om aldaar de lading stuk goed te oompliimeniteeren. Groote diepgang. Hiet stoomschip „Boskoop" van de K. N. S. M, vertrok Donderdagavond naar Chili, via Cu racao, met een diepgang van 8,3 Meter. Extra bevracht. Behalve de motorschepen „Wilbo" en „Eber- haezer", welke een wekelijikschen dienst on derhouden tusschen Hengelo en Londen is gisteren in verband met de vele lading een extra schip, n.l. het m.s. „Pax I" bevracht voor een reis van Amsterdam naar Londen cohr.Tcne IF^IMTOSBl Hazenberg's 1e klas Banketbakkerij Zeeweg 227, IJm.0.,Tel.4613 (Adv. Ingez. Med.) OCXOVII. Er schijnt nu eindelijk eens wat rust té zijn gekomen in de atmosfeer daar in het Noorden in de buurt van „de zestig", waar door de visscherman eindelijk weer eens zonder door de weersomstandigheden tot werkloosheid te zijn gedoemd, zijn handwerk behoorlijk heeft kunnen uitoefenen. De re sultaten van deze gunstiger omstandigheden waren bij de Noordbooten heel goed merkbaar Verbazend, zulke reizen er gemaakt zijn, of beter gezegd: zulke groote vangsten er ge maakt zijn, want de reizen oftewel de be sommingen waren niet zoo hoog, de groote vangsten in aanmerking genomen. Maandag waren er liefst acht booten met meer dan 500 manden visch, veel koolvisch, maar ook veel schelvisch en kabeljauw. Met de kool visch was het natuurlijk mis. Daarvoor moest de veiligheidsklep in den vorm van de visch- meelfabriek weer worden opengezet. Er kwamen deze week aan den afslag 41 trawlers, 43 loggers en 1 kotter. Een zeer groot deel van den weekaanvoer kwam op de Maandagmarkt terecht, op welken dag zeker 9000 manden visch werden aangevoerd met een omzetbedrag van c.a. f 65.000. Nu was de visch dien dag wel niet duur, maar ze werd toch ook nog lang niet cadeau ge geven. Toch kon de vischhandel zich weer eens behoorlijk roeren, wat den laatsten tijd nog wel eens te wenschen overliet. Er stond deze week een optimistisch be richtje over het visscherijbedrijf in de IJmui der Courant en daarop wil ik nog even terug komen. Zullen we dus einde Maart al twee ton boven den omzet van het eerste kwar- tal van 1936 uitkomen? Dat is de moeite waard. Hoe het verder zal loopen, weet na tuurlijk niemand en ook de maand Maart kon nog wel eens verrassingen brengen, want er schijnen al weer eenige booten voor- loopig uit de vaart genomen te zullen wor den. Op het oogenblik varen er nog 81 booten, dat is ca. 30 meer dan verleden jaar om dezen tijd, toen er nauwelijks 50 in de vaart waren. En als we de besommingen van een jaar geleden met die van thans vergelijken, springt nog duidelijker in het oog, dat de toestand veel gunstiger is. Het was in de tweede helft van Maart vooral met de kust- booten mis. Die bleven dikwijls beneden ÏOOO gulden. Thans zullen ze gemiddeld zeker 50 pet. meer maken. En ook de resultaten van de Noordbooten zijn veel beter. Ondanks dat er nu ruim 50 pet. booten meer in de vaart zijn, zijn de gemiddelde reisbesommingen veel hooger. Het laatste geldt ook voor de loggers, die ook geen reden tot klagen hebben, vooral omdat de tongprijzen zich zoo op peil weten te houden. Die zijn deze week weer den gul den gepasseerd. Deze week werd aan de haven verteld, dat de haring visscherij dit seizoen vrij zou wor den gelaten, d.w.z. dat er geen belemmerende -bepalingen meer komen inzake den datum van uitvaren en de speerreeplengte. Dit ge rucht is voorbarig. Ik kan hierop alleen vertellen, dat er de volgende week wel meer over te vertellen zal zijn. PIETERMAN. ELZER'S Heeren Modehuis. TROMPSTRAAT 22. KEURCOLLECTIE HOEDEN BETERE PASVORM (Adv. Ingez. Mei.) De groote belangstelling op tien dootlenakker bij de begrafenis van het stoffelijk overschot van den heer B. G. Schuitenmaker. ODD-FELLOW-ORDE ZESTIG JAAR Gisteren woei op het gebouw der plaatse lijke afdeeling der I. O. O. F. in de Oranje straat de nationale drie-kleur, omdat op dien dag de Orde zestig jaar in Nederland bestond. Des avonds werd dit feit in een ledenverga dering herdacht. MINISTER JHR. DE GEER KOMT. Naar wij vernemen, zal minister Jhr. de Geer 12 Mei a.s. alhier spreken in een open bare vergadering van de Chr. Hist. Kiesver- eeniging. SPEELTUIN „IN VEILIGE HAVEN". tie jaarvergadering van de Speeltuinvere niging „In Veilige Haven" heeft plaats Woens dag 31 Maart in het Herv. Verenigingsgebouw, Kalverstraat. Op de agenda komt o.a. voor be stuursverkiezing. Aan de beurt van aftreding zijn drie bestuursleden, waaronder de voor zitter. Ter opluistering van den avond zullen eenige films vertoond worden, 's Middags 3 uur zal een filmvertooning plaats hebben voor de kinderen der leden. DE TARIEVEN VAN HET VELSERBAD. Alhoewel nog niet gezegd kan worden, dat de laatste hand aan het Velserbad aan het Ti- beriusplein wordt gelegd, schiet het werk flink op, zoodat ongetwijfeld over eenige dagen de zwemmers in het bassin hun zwemmershart zullen kunnen ophalen. Een belangrijke zaak is thans weer geregeld, nd. de tarieven,-waaromtrent men in de ad vertentiekolommen van dit blad nadere bijzon derheden vindt. Uit deze tarieven blijkt, dat zij de concurrentie met die van andere gelijk soortige inrichtingen met glans kan doorstaan en dat tevens rekening is gehouden met alle beurzen. Aan de houders van spaar-obligaties worden belangrijke kortingen op de abonnementsprij zen verleend, terwijl de prijzen der zomerabon- nementen met die der open inrichting even- ens vergeleken kunnen worden. Ook voor ver- lenigingen en clubs zijn speciale tarieven vast gesteld. Velen zullen zeker met belangstelling het gereedkomen der „overdekte" verbeiden.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1