N°'" HET NIEUWE AVONDBLAD Coudvondst. BERICHT Een kunsttandenmaker. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand AD VEETENTIeN1-5 regels 10.16. Elke regel meer 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal f 1.20 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten- plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGA VEN EN ALG. DRUKKERIJ N.v. ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmulden. Telet. 5301 DIRECTIE p W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs ALLE ADVERTENTIeNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnès. Levenslange ongeschiktheid 2000.— overlijden 400.verlies van hand, voet ot oog 200.beide leden duim f 100.één lid duim 50.alle leden wijsvinger 60. éen of twee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger 15.—, één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk 30.—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge'hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Sam Vlessing's Muziekschool. Openbare Les in Chr. Belangen. Twintig jaar geleden gaf wijlen Sam. Vles- sing de eerste openbare les van zijn en wijlen Nic. Gonlag's muziekschool in hetzelfde ge bouw als waar thans zijn zoon Philip S. Vles- sing de leerlingen van de school liet optreden. De leider van gisteravond betrad op die uit voering voor het eerst als jeugdig musicus het podium en deze feiten waren terecht een reden voor directeur Vlessing op de openbare les der Muziekschool aan het jubileum enkele woorden te wijden. Dankbaar herdacht spr. de beide mannen, die voor het muziekleven van het IJmuiden in het begin dezer eeuw zoo veel en vruchtbaar werk gedaan hadden. Op zijn verzoek verhieven de vele ouders en andere belangstellenden zich enkele oogenblik- ken van hun zetels om beide overleden musici te gedenken. En daarna namen de leerlingen van de dames Nel Jager en Netty Vlessing en den heer Philip S. Vlessing de uitvoering van het programma over. Zeven en dertig jeugdige muzikanten verschenen beurteling op het po dium. Van de jeugdige pianisten noemen we Tinie van Vrede, Corrie Schoone, Elly Wiersma, Lea Wijnschenk, Mary Treffers, Tinie Wiersma, Eddy Büchi, Nely en Emmy Böttger, Noortje Vreugdenhil, Beppie Brandwijk, Nelly Kor- pershoek, Artie Roza (die een zeer lastig me nuet uit de operette „Dwerg Langneus" van directeur Vlessing er keurig afbracht), Mattie Holtslag (die voor zijn buurjongen niet onder deed), Sietse Douma, Lena Groen. Kees Groen (vlot van uitvoering en ferm van aanslag)Ria Collard en de vaardige Thiska Thiel, die een Bagatelle van v. Beethoven knap speelde. Als cellisten-in-den-dop kwamen Maurits Wijnschenk, Atie Grin (goed zoo, Atie) en Wim Röttger, de laatste met een fraai trekje uit een Concert van Golterman bewijzen welke vorde ringen zij gemaakt hadden. Golterman mocht terecht een extra-applausje oogsten, want wat deze aankomende cellist ten gehoore bracht was technisch veelbelovend. Jelle Wiersma bewees in Dancla een goed ge hoor te hebben, voor een violist zoo hoogst noodzakelijk. Rieding is voor hen, die viool leeren spelen altijd een dankbaar componist. Zoo kon Wim Korpershoek op een gedeelte uit het concert in G extra zijn best doen, maar het was een zwaar stukje werk. Hetzelfde kun nen we zeggen van Mien Geluk's opgave; Henk Busé leverde met eenzelfde compositie een heele prestatie. Toch ontkwamen we niet aan den indruk, dat de leerstof rijkelijk zwaar was. Zuiverheid komt toch nog altijd op de eerste plaats. Pien v. d. Harst en Piet Hofstede waren beiden goed op elkander ingespeeld in hun vier handige Legende; het kwartet, dat Schumann's Traumerei uitvoerde (Cunera van Vrede piano, Gerda Mooi en Theo Heere viool en Wim Kei zer cello) deed zijn best, maar had nog vlotter gekund. Van de meergevorderden gaf Wim Röttger een vrijmoedig Frühlingsrauschen, To Pletting een bestudeerde Arabesque van Debussy. Hans Polderman speelde het le deel van het G-dur concert van Seitz, wiens naam terecht op geen enkele leerlingen-uitvoering zal ont breken, met zuiver muzikaal gehoor en bestu deerde linkerhandtechniek. De rechterhand kan hij nog steviger ontwikkelen; de streeek is voor zoo'n gevorderden violist wat magertjes. H. Hamburger was de solo-trompettist met streng rhythmisch gevoel en een respectabel ontwikkelde techniek voor iemand, die nog slechts zoo kort les heeft. Wel een bewijs wat studie vermag! Jac. van Beek had voor zijn proeve van be kwaamheid op de sax een uitstekend nummer gekozen. De Sarabande om de lange noten zuiver te blazen en de Tambourin voor het staccato-werk. Gedegen van voordracht en- welbestudeerd van techniek en toon maakte hij een goede beurt. Guus Mollevanger, Manna Cornet en Jan Starreveld zetten de kroon op de uitvoering. De laatste twee gaven elkander niet veel toe. Chopin werd door mej. Cornet zeer knap ge speeld. Voor de Brahms Rhapsodie door Starre veld zoo minutieus vertolkt bestond eveneens zeer groote waardeering. Ten slotte heeft de orkestklas een tweetal succesnummers uitgevoerd, die bij het publiek zeer in den smaak vielen. Een drietal prachtige bloementuilen werd namens de kinderen den leeraren in de pauze overhandigd als even zoovele bewijzen van appreciatie. Met deze openbare uitvoering heeft het in stituut weer eens bewezen zijn plaats in de IJmuidensche muziekpaedagogie met eere in te nemen. Wij hopen, dat nog vele jubilea na dit Vierde lustrum zullen volgen. W. DRANKBESTRIJDING. Zaterdag 3 April heeft in het Herv. Ver enigingsgebouw een openbare propaganda- vergadering plaats van de loge I. O. G. T. „Recht door Zee". Als spreker zal optreden de heer L. Praeger uit Rotterdam, met het onderwerp: „Het rad draait". De tooneelvereeniging „Hierna beter" zal een propaganda tooneelstuk opvoeren. NED. ARB. SPORTBOND. De voorbereidende werkzaamheden tot op richting van een zwemgroep zijn thans zoo- yer gevorderd, dat het bestuur er toe over is gegaan, reeds een flinke hoeveelheid nieuwe inden in te schrijven. Het bestuur vestigt er nog de aandacht op, dat er gezwommen zal worden in het in aanbouw zijnde zwembad „Velserbad" aan het Tiberiusplein te IJmuiden-Oost. Voor het tweede uur kunnen zich nog enkele pnrsonen opgeven daar het eerste uur reeds vol is. Ieder lid van onze afdeeling is gaarne be reid om adressen te noteeren. Waar komt het Openbaar Slachthuis? In elk geval niet op het daarvoor bestemde terrein in den polder. Het is ongeveer tien. jaar geleden, dat in onze gemeente ernstige plannen rijpten tot den bouw van een openbaar slachthuis. De bedoeling was, dit te bouwen op een terrein in de Ratels, in de omgeving van het Tibe riusplein. Om verschillende redenen heeft men hiervan afgezien. Later viel het oog op een terrein in den polder even buiten het dorp Velsen. En op het uitgekozen terrein zou thans on getwijfeld reeds een openbaar slachthuis verrezen zijn, indien de plannen op een be scheidener schaal waren samengesteld en indien er geen crisis was geweest. Het is bij voorbereidende werkzaamheden gebleven, welke voorbereidingen de gemeente echter vele duizenden gulden gekost hebben. De crisis deed haar intrede op een tijdstip dat een groot aantal proefpalen in den grond waren geheid, waarbij tevens bleek, dat de grond niet uitermate geschikt voor het doel was. Hiermede is de zaak echter niet afgedaan. Dit bleek trouwens duidelijk uit de Nieuw jaarsrede van den burgemeester, die de hoop uitsprak dat B. en W. dit jaar opnieuw met plannen naar voren zouden kunnen komen. Er is echter een groote moeilijkheid ver rezen, n.l. de vraag, waar deze inrichting gebouwd zal moeten worden. Het staat n.l. vast dat hiervoor in geen geval het terrein in den polder, waar de lange proefpalen in den bodem zijn geheid, in aan merking komt. Dit terrein zal niet gebruikt kunnen worden, omdat dit noodig is voor den tunnelbouw. Naar wij vernemen, wordt thans omgeke ken naar een ander terrein, dat wel niet zoo heel gemakkelijk gevonden zal kunnen wor den, omdat hieraan in verband met den aard der inrichting bijzondere eischen gesteld moeten worden. Deze zaak is belangrijk en urgent, want het is maar al te goed bekend, dat het ont breken van een openbaar slachthuis vele con sequenties met zich meebrengt. Wij hopen over eenige dagen op deze zaak terug te komen, ten einde aan te toonen dat het gewenscht is dat gezocht wordt naar een terrein hetwelk op een behoorlijken afstand van de bebouwde kom is gelegen. FEESTAVOND ROOD-WIT. Zondagavond vierde de Supportersvereeni- ging Rood-Wit het 25-jarig toestaan van de voetbalvereeniging V.S.V. in „Het Wapen van Velsen". Hoewel het plan was om 8 uur te beginnen, kon dit pas om half 9, daar er een lichtstoring opgetreden was. Bij de opening memoreerde de voorzitter: dat het niet mogelijk was, toij de viering van het 25-jarig bestaan van V.S.V. aan alle supporters een feestavond aan te bieden. Vandaar dat daarvoor deze avond aangebo den werd. Ook had het tevens ten doel meer leden voor de vereeniging aan te werven. Hierna kwam Haarlem's Cabaret- en Re vue-gezelschap onder leiding van Mart. v. Delden aan bod. Het begin was reeds sensa tioneel. Midden in de zaal ontstond een fik- sche ruzie tusschen twee heeren, die beiden beweerden, beter tooneel te kunnen spelen dan de ander. Ze besloten daarom het oor deel te vragen van den heer M. v Delden en tevens deze een engagement te verzoeken. Het bleek, dat het de heeren Henk Smal en Leo van Norden waren. Zij werden dan ook aangenomen. Maar nu was de directeur van het gezelschap er nog niet, want met 2 per sonen is een avond als deze nog niet te vul len. Doch hierop was raad. Voor een paar kwartjes kwam van alles uit de automatiek te voorschijn. Sigaretten een dienstbode, re vue-gezelschap, 8 dans girls ,éen humorist en zelfs het benoodigde geld voor de eerste uit gaven Nu kon begonnen worden en dat er goed gewerkt is bewees wel het steeds we- derkeerende hartelijke applaus bij ieder on derdeel van het programma. De revue: „Is dat soms wat voor u?", be staande uit een proloog en 26 nummers, zang, revue-dans, tapdans, balletdans etc. mag zeer zeker een succes genoemd worden. Ook de droom van een V.S.V.'er was een da verend lachnummer. In de pauze werd de vereeniging Rood-Wit gecomplimenteerd door den secretaris van de Supportersvereeniging Hermes-D.V.S. te Schiedam. Tevens sprak deze de hoop uit, dat de diverse supporters- vereenigingen zich landelijk aaneen zullen sluiten teneinde daardoor meer voor de voetbalsport in het algemeen te kunnen doen. Tevens bood hij als bewijs van hulde een fraaie bloemenmand aan. Voor zijn ge schenk en zijn vriendelijke woorden werd hij door den voorzitter van Rood-Wit hartelijk bedankt, waarbij deze den wensch uitsprak, dat de verstandhouding tusschen de beide vereenigingen steeds zou mogen blijven zoo als ze nu is. Van de pauze werd gebruik gemaakt, een aantal loten te verkoopen voor een lo terij tot dekking van de kosten van den avond. Na de pauze waren het weer het revue-ge zelschap en Leo v. Nor den en Henk Smal, die het publiek hartelijk lieten lachen. Na de finale werd als bewijs van tevredenheid over het genotene aan het gezelschap een bloe menhulde aangeboden Hierna werd de zaal van de noodige stoe len ontdaan teneinde het ptibliek nog tot 3 uur van een dansje te laten genieten. (Uit Chabarowsk wordt gemeld, dat op de goudvelden van Amur- zoloto een klomp- goud van ruim 1100 gram is gevonden.) Er is een klompje goud gevonden Van één-ééntiende kilogram, Men keek er naar met open monden. Toen dit stuk goud te voorschijn kwam. Men seinde 't rond naar alle kanten, De heele wijde wereld door. Het werd gedrukt in alle kranten, Zooiets komt uiterst zelden voor. Vraagt u, wat heeft zoo'n stuk voor waarde En wat men er voor koopen kon, Op onze zakelijke aarde? Nou 'k denk een kwart van een kanon, Of ook een handvol handgranaten, Of bommen, zeg een stuk of tien, Een paar bescheiden pantserplaten, Of een gros gasmaskers misschien, Een paar ton gas voor bombardeeren, Wellicht een halve mitrailleur, Of, zeg, een vijftigtal geweren, Of een bomvrije brandkastdeur. Je kunt er nog wel meer voor krijgen, Voor eerst (hm!) levensonderhoud, Tegen gevaren, die er dreigen, Je doet heel veel met een klomp goud. Maar naast zoo veel dat je kunt koopen, Voor zulk een zeer omvangrijk stuk. Moet je op één ding maar niet hopen. Geen greintje menschelijk geluk. En daarom zeg ik onomwonden, Mij laat dat heele klompje goud, Met hoeveel moeite ook gevonden Tenslotte alszichzelf, zoo koud, P. GASUS. Zij, die zich mniefl iengasng van 1 ApHï peir kwartaal! abemeerero, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE OVERDRACHT VAN GROND TEN BEHOEVE VAN SCHOOLBOUW. Den 26en Januari 1937 werd door den Raad besloten, aan de Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Santpoort de verlangde medewerking te verleenen om te komen tot uitbreiding met twee leslokalen der onder haar beheer staande schhool voor gewoon lager onderwijs aan de Frans Net- scherlaan aldaar. De Vereeniging heeft thans verzocht, haar overeenkomstig het bepaalde bij artikel 80. 3e lid, der Lager Onderwijswet 1920, te ver schaffen en in eigendom over te dragen, den voor de uitbreiding noodigen grond en wel 'n gedeelte ter grootte van ongeveer 880 M2. van het perceel, kadastraat bekend gemeente Velsen, sectie F. no. 4652. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaat bij B. en W. geen bezwaar. Wordt tot deze eigendomsoverdracht be sloten, dan zal nog een gedeelte, ter grootte van ongeveer 352 M2. van het voor de uit breiding der school gereserveerde terrein braak blijven liggen. Het lijkt B. en W. gewenscht, dit gedeelte aan de Vereeniging in gebruik te geven totdat zij hierover voor een eventueele verdere uit breiding van de school de beschikking wenscht te krijgen of over dien grond op andere wijze dient te worden beschikt. De vereeniging is bereid den grond in gebruik te aanvaarden. B. en W. stellen den Raad derhalve voor, het besluit te nemen, dat in concept bij de stukken is gevoegd. VELSENS ZIEKENFONDS. Gisteravond heeft in Het Wapen van Vel sen een jaarvergadering van Velsens Zieken fonds plaats gehad. De vergadering werd ge opend door den vice-voorzitter, den heer B. Ruig. Deze drukte in zijn openingswoord zijn leedwezen uit over de geringe opkomst en deelde verder mede dat voorzitter, penning meester en een der Commissarissen der ver eeniging door familie-omstandigheden ver hinderd waren de vergadering bij te wonen. Di het uitvoerige jaarverslag uitgebracht door den secretaris, werd o.m. melding ge maakt dat er met de Haarlemsehe Zieken fondsen een overeenkomst is gesloten vol gens welke deze geen leden meer zullen aan nemen die in de gemeente Velsen woonach tig zijn en dat thans het ledental 7411 is. Of schoon, door werkloosheid van vele leden, de inkomsten over het afgeloopen jaar ver minderd zijn, was de financieele toestand gunstig. Door den verificateur werd een com pliment gebracht aan het adres van den pen ningmeester voor het goed in orde houden der boeken. Aan de beurt van aftreding was het bestuurslid de heer H. Leering. Het be stuur deelde mede dat geen tegencandidaat was gesteld. De heer Wesselius maakte hier bij de opmerking dat de leden hiertoe niet in de gelegenheid zijn gesteld, omdat de con vocatie voor deze vergadering te laat ver zonden is, waardoor het niet mogelijk was tijdig candidaten te stellen. De heer Leering werd als bestuurslid herkozen. De beide com missarissen, de heeren J. Eenhoorn en G. de Hollander die aan de beurt van aftreding wa ren werden eveneens herkozen. Voorts werd mededeeling gedaan van een tegelijk met an dere besturen van ziekenfondsen, met B. en W. gehouden conferentie inzake een regeling van steuntrekkende leden. Met deze regeling, ofschoon nog niet ingevoerd, kon het bestuur zich volkomen vereenigen. Zij zal voor bet fonds geen nadeel opleveren. Na een gehouden rondvraag werd, de ver gadering gesloten. KANTONRECHTER. Hij trok tanden en kiezen. Zonder daartoe bevoegd te zijn. Voor den Haarlemschen kantonrechter had zich gisteren een 27-jarige tandtechnicus uit Santpoort, wien ten laste was gelegd, dat hij in de gemeente Velsen zonder noodzaak en zonder daartoe bevoegd te zijn, het beroep van tandheelkundige had uitgeoefend tegen beta ling in geld. De verdachte voerde hier tegen in, dat hij werkte onder toezicht van een geneesheer, die dus wel tot dit werk bevoegd was. Deze onder zocht de menschen, stelde het tarief vast en ontving het geld, Verd. -zelf was bij dien ge neesheer in dienst tegen een vast salaris van f 40 per week. Kantonrechter: „Maar dat was toch maar een wassen neus!" Ben 57-jarige timmerman was in Juni 1936 bij de tandheelkundige kliniek in behandeling gekomen. De dokter had zijn mond onderzocht en ook den prijs van de behandeling vastge steld. Vervolgens had verd. drie tanden ge trokken. Verdediger: „Heeft de dokter de tanden die getrokken moesten worden, aangegeven?" Get.: „lik had er nog maar drie." Kantonrechter: „Waarom ging u eigenlijk naar de kliniek van verdachte. Zijn er dan in Velsen geen tandartsen?" Get.: „Het, was daar goedkooper en ik heb een uitstekende behandeling gehad." Ook een 44-jarige dienstbode uit Beverwijk was door verd. behandeld. Daarbij was de: dokter evenwel niet aanwezig geweest. Verdediger: „Was u erg nerveus?" Get.: „Dat ben je immers altijd als je naar een tandarts moet!" Kantonrechter: „Als je aangebeld hebt, voel je neiging cm hard weg te loop en!" Verdediger: „Kan het niet zoo zijn, dat de dokter wel in de kamer was, doch dat u hem, doordat u zoo nerveus was, niet hebt opge merkt?" Get.: „Ik heb niemand gezien!" De volgende getuige, een 35-jarige dame uit Velsen, had zich in de kliniek van verd. een kies laten trekken, Dit had verd. zelf gedaan, doch de dokter zat er bij. Ook deze get. was zeer zenuwachtig geweest, terwijl zij bovendien veel pijn had, zoodat zij zich niet kon herin neren, of de dokter haar mond onderzocht had. Voor deze behandeling had get. f 1,50 be taald, waarvoor zij geen kwitantie had ont vangen De ambtenaar wenscbte vervolgens den po litiebeambte, die het onderzoek had ingesteld, en die aan het begin van de behandeling reeds was gehoord, nog een vraag te stellen. De ver dediger van verd. mr. Kokosky, meende hier tegen te moeten protesteeren. Hij zag hierin een poging, om de verklaring van de laatste getuige te beïnvloeden. De kantonrechter achtte geen bezwaar aan wezig tegen een nieuwe ondervraging van den politieagent, dooh deze verklaarde, de dame zelf niet verhoord te hebben. De ambtenaar vroeg vervolgens voorlezing van het proces verbaal, waaruit bleek dat de get. aanvanke lijk verklaard had, dat de dokter haar niet onderzocht had. Get. bleef er thans echter bij, dat zij zich dit niet precies meer kon her inneren. Requisitoir. De ambtenaar van het openbaar ministerie wees er in zijn requisitoir op, dat verd. reeds herhaaldelijk veroordeeld is. Deze veroordee lingen hebben evenwel blijkbaar weinig indruk op hem gemaakt. Verd. is tandtechniker, dus „kunsbtandenmaker", en bezit geen enkele be voegdheid tot het uitoefenen van de tand heelkunde. Verd. doet dit toch, en zegt nu, dat hij on- dertoezicht van een dokter werkt, die dus wel bevoegdheid bezit. Doch spr. is van meening, dat er alleen sprake kan zijn van werken on der toezicht, wanneer de verschillende hande lingen op aanwijzing van den medicus geschie den. Daar was hier geen sprake van. Verd. is zelfs niet eens een gediplomeerd tand technicus. Hij heeft bij zijn vader wat ervaring opgedaan in het maken van kunst tanden, doch wil nu hoogerop en gaat tand heelkundige practijk uitoefenen, waarbij hij de wet tracht te ontduiken, door een medicus aan zijn kliniek te verbinden. Spr. kwam dan ook tot de conclusie, dat de drie ten laste gelegde feiten bewezen waren, en vroeg voor elk feit een geldboete van f75, subs. 30 dagen hechtenis. Het pleidooi. De verdediger, mr. Kokosky, achtte de door het O. M. gebezigde uitdrukking „kunstanden- maker" beleedigend voor verd. Er zijn thans in Nederland zeer veel tandartsen, maar toch zien wij steeds weer dat het publiek zich tot de tandteohnici wendt, die immers goedkoo per zijn, en waarin het blijkbaar evenveel ver trouwen stelt. Dit vertrouwen kan slechts ge baseerd zijn op een goede behandeling die de cliënten ondergaan. In het onderhavige geval, was bij die behan deling een medicus aanwezig, die verd. con troleerde en zich wel degelijk met de practijk en de patiënten bezig hield, wat uit de verkla ringen van de getuigen is komen vast te staan Spr. Vroeg zich vervolgens af. hoe ver het toezicht van den medicus gaan moet De get hebben, uitgezonderd de Beverwijksche dienst bode, verklaard dat de dokter voortdurend aanwezig was en aanwijzingen gaf. Dit toe zicht achtte pl. meer dan voldoende. De stu dent, die onder toezicht van zijn docent een operatie verricht, is daartoe allernaast bevoegd^ terwijl het toezicht slechts hierin bestaat, dat de docent toeziet, dat er geen grove fouten ge maakt worden. Zoo was ook in de kliniek waar verdachte werkzaam was de verhouding, en pl. meende, dat dit toezicht ruim voldoende is. Wanneer de medicus er maar voldoende van vertuigd is, dat zijn ondergeschikte volkomen in staat is, de noodige handelingen te verrich ten, dan is het voldoende dat hij er verder bij zit om, zoo noodig, te kunnen ingrijpen, Pl. bestreed vervolgens de juridische juist heid van de dagvaarding, die zoodanig was op gesteld, dat naar zijn meening vrijspraak, subs, ontslag van rechtsvervolging moest volgen. Na re- en dupliek stelde de kantonrechter vast, .dat op 5 Alpril schriftelijk vonnis zal worden gewezen. AANDEELHOUDERSVERGADERING PAPIER FABRIEKEN. In de Maandag te Amsterdam gehouden jaairlij'fcscbe algemeene vergadering van aan deelhouders werden de balans per 31 Decem ber 1936 en de winst- en verliesrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd en weid de voorgestelde' winstverdeeling ongewijzigd aan genomen. Door eenige aandeelhouders werden enkele vragen gesteld, die door de directie werden be antwoord. De heer E. D. van Walree, die aan de beurt van aftreden was, werd als commissaris her kozen Visscherijnieuws in een notedop. Wegens machineschade teruggekeerd. De stoomtrawler Olympia IJM. 111 moest uit zee terugkeeren omdat het deksel van de hooge- dr-uk-cylinder gesprongen was. Opgelegd voor survey. De stoomtrawler Eendracht IJM. 117 is opgelegd voor survey. Nieuwe schoorsteen. De Sperwer IJM. 133 heeft een nieuwen schoorsteen gekregen. De Knikker. De Knikker IJM. 4 van nu is lang de oude Knikker niet meer. Het vaartuig kreeg niet alleen een nieuwen bak, ook de ver schansing op het voorschip is 20 e.M. hooger gemaakt. Terug van de Westkust. De Alkmaar IJM. 31 kwam van de Westkust terug met 400 kisten makreel en nog een paar honderd manden an dere visch. De trawler besomde f 3600 een be hoorlijk bedrag voor een reis van 17 dagen. Het vermiste motorschip „Baltic". Het bericht omtrent de vermissing van het Nederlandsche motorvaartuig „Baltic", dat op 24 Febr. van Vlissingen naar Rochester in En geland is vertrokken, doch er niet is aange komen, heeft te Maassluis diepen indruk ge maakt. Hoewel er aanvankelijk werd gedacht dat het 114 ton bruto metend schip eigendom was van den heer R, Brinkman uit Groningen, blijkt dit niet het geval te zijn. Het vaartuig is in Augustus van het vorig jaar gekocht door den heer G. de Ruytor, die steeds te Maassluis woonachtig is geweest. De nieuwe eigenaar was voordien als stuurman in dienst bij L. Smit Co.'s Internationale Sleepdienst en heeft verschillende reizen op sleepbooten ge maakt, De vorig jaar heerschende slapte in het sleepbedrijf had hem zonder werk gebracht en nadat hij eenigen tijd werkloos was geweest, heeft hij zijn woning te Maassluis opgezegd om zich met zijn 29-jarige vrouw aan boord van de „Baltic" te vestigen. Het noodlot heeft De Ruyter steeds achter volgd en zelfs is hij op een der reizen over boord geslagen, doch kon toen worden gered. Het is gebleken, dat ook een Vlissingsche jongen tot de opvarenden van de „Baltic" be hoort, n.l. de achttienjarige J. Gunter. Zijn naam komt evenwel niet op de monsterrol voor. De moeder van dien jongen verkeert in groote ongerustheid omtrent het lot van haar zoon, die voor de eerste maal naar zee is ge gaan. De vrouw had zich er 9teeds tegen ver zet, dat de jongen zou gaan varen, maar toen er een plaats op de „Baltic" vrij kwam, had zij eindelijk toegegeven. De jongen was op proef aangenomen en zou voor de eerste reis f 10 krijgen. Voldeed hij, dan zou hij voor een vol gende reis worden gemonsterd. De matroos C Geisterfer uit Amsterdam is niet met de „Baltic" uitgevaren, zooals uit de monsterrol werd opgemaakt. Gunter heeft zijn plaats ingenomen. De jongen had zijn moeder beloofd, uit de eerste haven, die de „Baltic" zou aandoen, een briefkaart te zenden. Tot dusver heeft zijn moeder geen bericht van haar zoon ontvangen. De mogelijkheid bestaat, dat de „Baltic" met een defecten motor hulpeloos op zee rond drijft. Dit is de laatste hoop voor de ongeruste moeder (Sehutfevaer). Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip Niobé is hier van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Veel lading. De Koninklijke Nederl. Stoomboot Mij. heeft in den laatsten tijd opmerkelijk veel lading van Hamburg te vervoeren. In de afgeloopen week zijn reeds drie gehuurde Duitsche stoom schepen voor deze maatschappij met stukgoe deren van Hamburg naar Amsterdam ge passeerd. Bovendien heeft zij twee stoomschepen voor eenigen tijd afgehuurd om in de vaste lijnen te varen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1