Bouw-misère in Brussel. THIJS IJS KOMT TE HULP Italië en de kwestie der vrijwilligers. ampo daar lucht je van opl Een protest tegen het stadsbederf. DOKDEEDAG 25 MAART 1937 Delbos uit zijn bezorgdheid. Beschuldigingen van den Russischen gezant. De Fransche minister van buitenlandsche zaken, Delbos, heeft gisteren te Parijs eenige besprekingen gevoerd, waarvan die met den Britschen ambassadeur en den Duitschen am bassadeur bijzondere aandacht vragen. Deze besprekingen hebben aldus meldt Havas betrekking gehad op den toestand, welke is geschapen door de weigering van Grandi in de Dinsdag te Londen gehouden bijeenkomst der niet-inmengingscommissie toe te stemmen in de terugroeping van vrijwilligers die thans in Spanje strijden, hoewel de regee ring te Rome toch behoord heeft tot de eersten, die dit hebben geëischt. Delbos heeft de aandacht gevestigd op den ernst van den toestand. Hij heeft den beiden ambassadeurs gewezen op het ernstige karak ter van een dergelijken toestand. In de eerste plaats indien het officieele bewijs niet kan worden geleverd, dat Italië in gebreke is ge bleven van de verplichting die op 20 Fe bruari van kracht is geworden niet meer toe te staan dat vrijwilligers naar Spanje worden gezonden, terwijl anderzijds uit verschillende bronnen aanwijzingen zijn ontvangen, welke helaas te veel vermoedens laten bestaan. In de tweede plaats wordt de aanwezigheid van geregelde Italiaansche troepen op het Iberisch schiereiland gestaafd door een reeks onweerlegbare documenten, zooals foto's en op krijgsgevangenen bevonden dagorders. Daaren boven heeft het communiqué van den grooten iascistischen raad van deze feiten een officieele bevestiging gegeven, welker waarde niet aan twijfel onderhevig is. De minister heeft duidelijk uiteengezet, hoe onder deze omstandigheden het standpunt van Frankrijk is. In het hoogste belang van den vrede is men te Parijs van meening, dat het nutteloos zou zijn lang en breed over het ver leden te redeneeren. indien binnen zeer kor ten tijd zou worden besloten d? buitenlandsche troepen en vrijwilligers, die in beide kampen strijden, terug te roepen. Hoe het zij, de Fran sche regeering heeft tegenover de veelvuldige inbreuken op de niet-inmen",ingsovereenkomst, welke werden vastgesteld, het bewijs geleverd van een geest vap verzoening en groot geduld. Als gevolg van de laatste militaire gebeur tenissen voor Madrid schijnt het logisch, dat de Italiaansche regeering tot twee standpun ten zou kunnen komen: Of zijn in Spanje strijdende troepen terug te roepen, óf wel ze te versterken. Toch wil men nog geen conclusie trekken uit de verklaringen van Grandi in de co-ordinatie-commissie, Onder deze omstandigheden blijft de nauwe samenwerking, welke Frankrijk en Groot Brit- tannië sinds den aanvang van het Spaansche conflict hebben voortgezet een zeer veilig pre ventief middel tegen een nieuwe verergering van den toestand. Daarom is men te Parijs van meening, dat de beide regeeringen zich reeds nu moeten bezig houden met het vaststellen van een ge meenschappelijke houding, indien mogelijk met samenwerking van alle andére mogend heden, welke in de niet-inmengingscommissie te Londen zijn vertegenwoordigd. Alle maatregelen die de doeltreffendheid der controle zouden kunnen verzekeren, zouden onder oogen moeten worden gezien, speciaal om te voorkomen, dat nieuwe contingenten vreemdelingen zouden worden ontscheept. Men gelooft te Parijs niet, dat dit een onoverkome lijke moeilijkheid is. De terugroeping van alle vrijwilligers is mogelijk, zoodra deze gelijktijdig en wea'erzijdsch zal zijn. Verder zou de vraag kunnen worden gesteld met welke bestemming 'eventueel de vrijwilli gers zouden worden geëvacueerd, zooals de 9000 Dultschers, die tegen het regime van Hitier zijn gekant en de bannelingen, die thans in Spanje strijden. Dezen hielden zich buiten Duitschland op vóór het Spaansche conflict. Onder deze omstandigheden kan hun terug keer geen hinderpaal vormen voor een alge- meene terugroeping. 2e. Naar alle mededeelingen over deelne ming van geregelde Italiaansche legerafdee- lingen aan de miitaire verrichtingen. De Duitsche en Italiaansche vertegenwoor digers, von Ribbentrop en Grandi, behielden het uitspreken van hun oordeel voor en ver klaarden, hun regeeringen op de hoogte te zullen stellen. Beslóten Werd het vraagstuk in zijn geheel aan de ondercommissie voor te leggen. Duitschland Dieckhoff wordt gezant te Washington. Een telegram uit Washington aan fle New York Times meldt, dat de minister van bui tenlandsche zaken, Hull, van Duitschland het verzoek heeft ontvangen om goedkeuring van de benoeming van Dieckhoff tot ambassadeur te Washington.. Aan Berlijn zal spoedig een gunstig antwoord worden gezonden. „Italiaansche invasie in Spanje" In de commissie voor de niet-inmenging heeft de Russische gedelegeerde, Maisky, gis teren in opdracht van zijn regeering de aan dacht gevestigd op de volgens hem toenemen de Italiaansche interventie in Spanje. Hij zelde, dat er half Februari niet minder dan 60.000 Italianen in Spanje waren en hij gelooft, dat het aantal nog is toegenomen, Dit lijkt op een Italiaansche militaire invasie. Maisky stelde voor, dat een speciale com missie benoemd en naar Spanje gezonden zal worden om een onderzoek in te stellen: le. naar de beweringen betreffende de ont scheping van Italianen in Spanje na 20 Fe bruari en de lossing van oorlogstuig en mu nitie voor Franco, De „Queen Mary" toch sneller dan de „Normandie"? Het Britsche schip kan thans 31 knoopen halen. LONDEN, 24 Maat (A.N.P.) Vol gens den marinemedewerker van de /Daily Telegraph" is het aan te nemen, dat de „Queen Mary" in staat zal blijken, de „Normandië" in den strijd om het blauwe lint te slaan. Het is niet algemeen bekend, dat de 24 hoofdketels van de Queen Mary" vóór de inspectie, die het schip in Januari heeft on dergaan, nooit onder vollen druk hebben gewerkt en de machines hebben dan ork nooit het maximum vermogen ontwikkeld. Zelfs tijdens de recordreis in Augustus j.l., toen het schip een gemiddelde maakte van 30.63 knoopen, waren twee of drie ketels buiten gebruik of wel zij werkten onder ver minderden druk. Dit hield verband met een klein defect, dat thans verholpen is. Ook zijn de turbines nagezien en de schroefbladen eenigszins versteld. Men verwacht thans dat de „Queen Mary" onder gunstige omstandig heden een gemiddelde snelheid van min stens 31 knoopen zal kunnen onderhouden Bovendien kunnen haar machines thans dankzij een technische verbetering op volle kracht werken. Drie doodvonnissen in het proces van Novosibirsk. In het „Trotskisten-proces' van Novosibirsk zijn drie doodvonnissen geveld. De namen van de ter dood ver oordeelden in het Trotskisten-proces ziin Koeramdsjin, Komdsjik en Ka- rftonof. Zij werden beschuldigd een school te hebben gebouwd op dus danige wijze, dat gemakkelijk brand kon ontstaan. Het Russische persagentschap Tass deelt nog mede, dat zich de laatste dagen talrijke misdadigers bij het centrale bureel der mi litie aangemeld hebben om hun misstappen te bekennen en te verklaren, dat zij een fat soenlijk leven wenschen te leiden en nuttige burgers willen worden. Op 22 en 23 Maart hebben zich niet minder dan 151 personen aangemeld. Damt zij Hoofd- en Neusverkouden DDoe wat Dampo in beide neusgaten. Pot 50. Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. inqez Med.) Franco's vliegtuigen bombar deeren Madrid. Hevige ontploffingen Op verscheidene plaatsen. Naar Havas uit Madrid verneemt, heeft de luchtmacht, van de opstandelingen in den af- geloopen nacht de hoofdstad gebombardeerd. Op verscheidene plaatsen werden hevige ont ploffingen gehoord, doch het resultaat van het bombardement is nog niet vastgesteld. Uit Salamanca. Het hoofdkwartier van de troepen van generaal Franco deelt mede, dat van het front van de noordelijke legers, behalve het gewone geweer- en geschutvuur, niets bij zonders is te melden. Een aantal overloopers meldde zich bij de linies der rechtschen. Zij verklaarden, dat indien het mogelijk was, de geheele bevolking het door de regee- ringstroepen bezette gebied zou verlaten. Het naderen van de rechtsche legers wordt als een bevrijding begroet. De zuidelijk legers hebben kleinere aanval len van de linksche troepen bij Granada en Cordova afgeslagen. De aanvallers leden zware verliezen. Mijnen voor de Fransche kust. De torpedojager „Intrepide" is van Toulon naar Port Vendres vertrokken, waar de oor logsbodem zich zal voegen bij de „Aventurier' teneinde tezamen de drijvende mijnen, die van de Spaansche kust zijn losgeslagen, te zoeken en te vernietigen. Controleplan Maandag in werking. Nieuwe belangrijke functies voor Nederlanders Oppositiebladen in beslag genomen. Twee oppositie-bladen de „Volkszeitung" en de „National Zeitung" zijn door de autori teiten in beslag genomen, daar zij melding hadden gemaakt van een nederlaag der legers van generaal Franco. De politie ar resteerde verscheidene leden van het Katho lieke Centrum, onder wie een priester en een redacteur van het Centrum-blad „Volkszei tung". Engelsch watervliegtuig in Frankrijk verongelukt. Toestel in sneeuwstorm terechtgekomen. Woensdagmiddag om half drie is in de bergen van Beaujolais nabij Villefranche aan de Saone een Engelsch watervliegtuig neergestort, doordat het in een sneeuwstorm terecht was gekomen. Het toestel sloeg te pletter Vier leden der bemanning en de eenige vrouwelijke passagier kwamen om het leven. Het vijfde lid der bemanning bleef ongedeerd, Het vliegtuig, dat den naam „Capricor- nus" droeg, schijnt tegen een berghelling te zijn gevlogen. Het is een vliegtuig van de Imperial Airways, dat de postvluchten naar Indië verzorgde. Het was des morgens uit Southampton vertrokken en zou in Marseille en Kaïro landen. Het vloegtuig werd bestuurd door Capt. Paterson. De passagiere, miss Coates, is kort na het ongeluk overleden. Het toestel had post en vracht aan boord. De Londensche Niet-Inmengingscom- missie heeft thans de gedelegeerden benoemd, die tot taak zullen hebben het controleplan ten uitvoer te leg gen. Het plan zal 29 Maart in werking treden. Ook de Italiaansche afgevaardigde heeft zijn goedkeuring aan de benoe mingen gehecht. De regeling van den controledienst. 's-GRAVENHAGE, 24 Maart. In verband met het feit, dat de non-interventiecommis sie besloten heeft 30 Nederlandsche gezag voerders en andere officieren ter koopvaardij aan te stellen als observing-officer en as- sitant-observing-officer vernemen wij nog de volgende bijzonderheden. Schout-bij-nacht Olivier wordt bij het toe zicht op de zee-controle geassisteerd door acht vlag-officieren van verschillende natio naliteit, die -als „administrator" zullen op treden in de controle-havens, welke elk schip, dat naar Spanje gaat, of uit dat land terugkeert, moet' aandoen. Een schip, dat zich in een der controle-ha vens meldt, krijgt een obserying-officier en een assistant-observing-officer aan boord en moet zoolang deze ambtenaren aan boord zijn den wimpel van de non-interventie— commissie voeren, die dit schip doorgang zal verschaffen door de blokkade. De observers zullen aan boord de lading controleeren en bij het laden en lossen in de Spaansche havens toezicht houden op de goederen, die van boord gaan, alsmede op de bemanning, opdat niet een gedeelte daarvan in Spanje achter blijft. In totaal zijn er ongeveer 650 observers noodig, waarvan Nederland er 30 zal leveren, t.w. tienn observing-officers en 20 assistant- observing officers. In het communiqué, dat is uitge geven na afloop der gisteren gehouden bijeenkomst van de niet-inmengings commissie, wordt o.m. medegedeeld, dat de benoemingen zijn goedgekeurd van de Nederlanders luit.-ter-zee tweede klasse H. C. Aekerman en gep. kolonel der mariniers Oele tot admi nistrateur, onderscheidenlijk bij het toezicht ter zee te Lissabon en de controle te land in de oostelijke Py reneeën". ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC. Thijs en Dickie waren dus in het kasteel en zagen in het begin niets dan groote zalen, vertrekken en kamers; ja, zóóveel, dat zij er gemakkelijk in konden verdwalen. Alles ging naar wensch en onze vrienden liepen nog niet lang, of zij kwamen in een smal gangetje, waar op een bordje stond geschreven waar prins Slechtbedeeld ver toefde; daaronder was een pijltje geteekend met het woord „cellen" wel, nu begrijpen jullie zeker wel waar hij zit. Vlak bij dit bordje stond een groote soldaat op wacht, zoodat Thijs en Dickie nóg zachter gingen loopen. De soldaat keek strak voor zich uit en daar hij achter een open deur stond, konden de beide jon gens ongezien verder sluipen. Nu renden ze vlug het trapje op naar de cellen. (Van onzen Brusselschen correspondent.) Brussel heeft onmiskenbare bekoringen, maar niemand zal kunnen volhouden, dat het een bijzonder fraaie stad is. Het belangrijkste aan architectuur is geconcentreerd om de Groote Markt die zwaar gerestaureerd werd en daar alle kenmerken van draagt. Uit een latere periode, de Oostenrijksehe. is weinig bewaard. Zeer mooi is de Koninklijke Biblkr theek, mede door de ligging. Koning Leopold II, die niet veel smaak had, maar wel een sterk gevoel voor grootschheid, deed oneindig veel voor zijn hoofdstad. De wijken, welke in de tweede helft van de 19e eeuw ontstaan zijn, vertoonen een eigen karakter. Zij zijn weinig origineel, maar deftig en vormen een samen hangend geheel. Zoowel de Avenue Louise als de Avenue de Tervueren, alsmede de buitenboule vards, zijn zonder bepaald mooi genoemd te kunnen worden, toch aangenaam voor het oog. De oude Koning en zijn bouwmeesters beschik ten helaas niet over een eigen en porspronke- lijken stijl, doch zij toonden voortdurend een juist begrip voor de verhoudingen. De stads gedeelten, welke zij tot stand brachten vormen ten minste een positieve eenheid. In het begin van de 20 eeuw is Brussel ten prooi geworden aan een ware bouwanarchie. De nieuwe wijken zijn van een ten hemel schreiende leelijkheid en iedere constructieve idee blijft er ten eenenmale vreemd aan. Huis jes van twee verdiepingen staan er ridicuul beklemd tusschen flatgebouwen van acht er meer. Moderne proeven verrijzen naast co- pieën van renaissance- eri barokstijl. En som mige opdrachtgevers laten de raarste ^fanta sieën uitvoeren. Wat hier in betrekkelijk kor ten tijd bedorven is, kan niet meer goed ge maakt worden. Nieuw-Brussel is en blijft voor- loopig een staalkaart van alle wansmaken der wereld. De oorzaak van dit betreurenswaardig verschijnsel ligt in het Belgische volkskarakter. Een tot in het absurde doorgevoerd individua lisme, gepaard aan een volkomen gebrek aan sociaal gevoel, leidt vanzelf tot dergelijke ex cessen. Menschen, die beweren van hun stad te houden, schromen geen oogenblik het aan zien ervan te bederven door het een of andere afschuwelijke bouwsel. Het wil er bij een recht geaard Belg niet in, dat hij ook op dit gebied verplichtingen ten opzichte van de gemeen schap heeft. Wanneer hij een stukje grond koopt, meent hij daarmede tegelijkertijd het recht te verwerven erop te bouwen al wat hem goeddunkt. Deze geestesgesteldheid kennende, had de overheid al heel spoedig en heel streng moeten ingrijpen. Maar de autoriteiten zijn op een ergerlijke wijze in gebreke gebleven. Er bestaan wel schoonheidscommissies, maar die hebben geen enkele macht en niet het minste prestige. Bovendien werken ze niet zelden averechts. Zij laten zich goedkeurend en lo vend uit over karakterlooze stijlnabootsingen en trachten goede moderne architectuur te fnuiken. Allen, die in België gevoel voor bouwschoon bezitten en weten wat er elders bereikt is, be treuren dezen stand van zaken. Doch inziende^ dat er voorloopig toch niets te bereiken is, hebben zij deze nieuwe wijken maar aan de „barbaren" overgelaten. Wie zich, in Brussel komende, een denkbeeld wil vormen van den nationalen wansmaak moet de spiksplinter nieuwe Avenue des Nations maar eens door wandelen. Deze grootschbedoelde laan kan men beschóuwen als een staalkaart van alle denk bare leelijkheden. Maar nu doet zich een ander en nog beden kelijker verschijnsel voor. Ten gevolge van de crisis en de zooveel vereenvoudigde levenswijze, zijn er in de Leopoldinische wijken tal van groote heerenhuizen leeg gekomen, die ook op den duur onverhuurbaar bleken. De eigenaars waren blij wanneer zij een kooper" vonden en deze koopers haastten zich dan met afbraak om op het terrein een flatgebouw te kunnen neerzetten. Op verschillende plaatsen is reeds de verrukkelijke, harmonie der Le'opoldinische architectuur, die een der charmes van Brussel vormde, onherstelbaar verbroken. Groote schade is aangericht in het stille en deftige stadsdeel gelegen tusschen de Wetstraat en de Luxemburgstraat. Aan het eind van de Wetstraat heeft men een torengebouw neergezet, dat den beroemden Triomfboog van het Halve-Eeuwfeest volko men domineert en daardoor alle normale ver houdingen verstoort. Van de Avenue de Ter vueren af is het uitzicht op de Are de Triom- phe voorgoed bedorven. Thans begint men ook aan de Boulevard du Regent en de Rue Ducale. Daar zal een enorme huurkazerne verrijzen .L'Edifice" geheeten en die volgens de adver tenties „le plus bel immeuble de Bruxelles" zal worden! Als bijzondere attractie wordt ge noemd, dat men op de bovenste étages uitzicht heeft op de tuinen van het Koninklijk Paleis. Ook bij de vijvers van Elsene zijn een paar wolkenkrabbers verrezen, die met de omgeving „vloeken". Nu werd het den architecten en kunstlief hebbers toch te bar. Marcel Schmitz, een van de meest op den voorgrond tredende jonge bouwmeesters van België is alarm gaan slaan. Zonder de Leopoldinische stijl te bewonderen, erkent hij daarin een „element d'ordre", dat onmisbaar voor het karakter van Brussel is. Voor de leden van de „Union de la Presse Ar- tistique Beige" en „Les Amis de Bruxelles" heeft hij een excursie georganiseerd naar alle reeds bedorven en bedreigde punten. Niemand wist eigenlijk dat dit kwaad reeds 'zulk een omvang had aangenomen. Ten gevolge daarvan is de volgende officieele mededeeling rondge zonden De „Persunie van de Belgische Kunstcritiek" bij wie verschillende protesten zijn binnenge komen, ter zake van het gebrek aan samen hang in den bouw van woongelegenheden met vele verdiepingen, heeft, dienaangaan, een on derzoek ingesteld, door zich te begeven naar de verschillende plaatsen van de stad Brussel, die inzonderheid bedreigd zijn. Zij heeft kunnen vaststellen, dat er wordt gebouwd zonder de minste bezorgdheid voor het stadsschoon en zonder eerbied voor al het geen in de stad dient bewaard te worden. Dit werd geconstateerd aan het einde van de Wet straat, alwaar een „wolkenkrabber" het heele uitzicht bederft op het Halve-Eeuwpaleis. Tot die conclusie kwam men aian de Regentenlaan alwaar een bouwontwerp in de hoogte, onge twijfeld, het decor van de Hertogelijke straat en van de Parkwijk moet schenden, dat tot nog toe gevrijwaard bleef. Door die onderzoekingen, heeft men mede kunnen vaststellen dat hetzelfde gebrek aan samenhang bestaat in de nieuwe wijken waar de oprichting van gebouwen van verschillende hoogten en het gebrek aan alle urbanistische voorzorgen, alle mogelijkheid uitschakelt om daar ooit een harmonieus decor te bekomen. Dit geldt insgelijks voor de Natiën-laan en de belendende straten. Vaststellende, dat de verantwoordelijkheid van zulk een toestand ten laste valt van de ge meentebesturen, die vergunningen geven om te bouwen buiten alle bezorgdheid op gebied van urbanisatie, vraagt de „Persunie van de Bel gische Kunstcritiek" dat, (om een einde te 1 maken aan dezen toestand), de Regeering en de Wetgevende Macht in het vervolg rekening zullen houden met de noodzakelijkheden van het stedelijk leven en met den vooruitgang van dè techniek. Tusschenkomst is gewenscht om een einde te maken aan een toestand, die de harmonieuze uitbreiding van dG hoofdstad ernstig in gevaar brengt. De „Persunie van de Belgische Kunstcritiek" waarbij het „Comité des Amis de Bruxelles" zich heeft aangesloten, beslist, door alle mid delen waarover zij beschikt, een strijd door te voeren, ten einde onverwijld een algemeene bouwpolitiek te doen aannemen. Tot zoover de motie. Men moet zich verheu gen, dat er nu eindelijk eens geprotesteerd wordt tegen het systematisch bederf van Bel- gië's hoofdstad; doch men mag aan den ande ren kant daar geen al te groote verwachtingen van koesteren. Er staan zulke geweldige belan gen op het spel, dat alléén de overheid door strenge bouwverboden en bouwregelingen iets bereiken kan. En zooals de toestand nu is gelooven wij niet, dat gezegde overheid daar toe te bewegen zal zijn. Er is haast bij het werk, want de bouwlust is groot en de eigenaars van leegstaande heeren huizen zijn er zeer op gesteld hun terreinen aan bouwmaatschappijen over te doen. Wan neer er dus niet spoedig ingegrepen wordt is wat er aan schoonheid in de Leopoldinische wijken aanwezig was, voor goed verdwenen. Zij die hiertegen protesteeren steunen im mer op het voorbeeld van de Hollandsche ste den en in het bijzonder van Amsterdam, waar men door tijdig ingrijpen van hoogerhand het vandalisme den kop heeft ingedrukt. Holland is en blijft voor allen die zich voor steden- bouwkunstige problemen interesseeren het groote stralende voorbeeld en Marcel Schmitz laat dan ook nimmer na daarop te wijzen. J. GRESHOF. Autobus in brand gevlogen. Achttien inzittenden om het leven gekomen. Uit Salem (Illinois) 24 Maart: Een autobus die in botsing was geko men met het metselwerk van een brug, is omgeslagen en in brand ge raakt. Achttien inzittenden zijn daarbij om het leven gekomen, vijf menschen werden ernstig gewond. DREIGBRIEVEN AAN HET ADRES VAN ANNA MAY WONG. Reuter meldt uit Hollywood, dat de Chi- neesche filmster Anna May Wong dreigbrie ven ontvangen heeft, waarin zij wordt be dreigd met verminking als zij geen 20.000 dollar geeft aan den schrijver. PR53ERAWMA VRIJDAG 26 MAART HILVERSUM I, 1875 M. 8.— VARA 10.— VPRO. 10.20 VARA 12.— AVRO. 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gram.pl. 11.Vervolg de clamatie 11.20 Orgelspel 12.Gram.pl. 12,15 AVRO-Octet en Gram.pl. 1.25 Dameskoor „Vox Jubilans". 1.45 Muzikale causerie 2.30 Gro ninger Orkéstvereen. en Gram.pl. 4.Zang en orgel 4.30 Gram.pl. 5.Voor de kinderen 5.30 De Bohemians en gram.pl. 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Viool en piano 7.— Cause rie over de Nederl. arbeidersbeweging 7.20 Ver volg concert 7,30 Ned. Herv. Kerkdienst 9.— Radiotooneel 9.30 Gram.pl. 10.35 Berichten. ANP. 10.40 Avondwijding 11.— Gram.pl. 11.30 12.Gramofoonplaten. HILVERSUM II, 301 M. NCRV-U itzending 8.— Schriftlezing, meditatie, Gewijde mu ziek (Gr.pl.) 8 30 Gram.pl. 9.30 Gelukwen- scben 10.30 Morgendienst 11.Ensemble Van der Horst 12.Berichten 12.15 Vervolg con cert 11.Gram.pl. 1.15 Solistenconcert 3.— Gram.pl. 3.15 Declamatie 3.45 Gram.pl. 4.00— 4.45 en 5.Het Hollandsch Harpkwartet 5,45 Gram.pl. 6— Orgelspel 6.45 Berichten 7.— Ned. Herv. Kerkdienst 8.15 Gram.pl. 8.30 Be richten ANP. 8.45 Haarlemsche Motet- en Madrigaalvereen. 9.55 Berichten ANP 10.00— 11.30 Gram pi. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 12.50 De Morris Motors Band 1.35 Het Cele- brity-trio 2.05 Gram.pl. 2.50 Piano-recital 3.20 Het Commodore Grand Orkest 4.20 De BBC- Midland-Singers en N. Stanley's Sextet 4.50 Orgelspel 5 20 Literair-muzikaal programma 5.50 Het BBC-Northern-orkest 6.50 Kerk dienst 7.50 Het BB'C-Symphonie-orkest, de BBC-Singers, Philh. Koor en solisten (Van 8.559.10 Berichten) 10.35 Sluiting. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert en zang. 2.50 Radiotooneel 4.20 Casadesus-Trio 5.50 Zang 6.05 Vioolconcert 6.50 Vervolg zang 7.05 Vervolg viool 7.20 Gram.pl. 8.20 Sonate concert 9.05 Oratorium-uitzending mmv. het Omroeporkest, het Raugelkoor en solisten 11.201.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.20 Politiemuziekeorps. 7.35 Omroepkwintet 9.20 Grampl. 10.50 Orgelconcert 11.20 Om- roepkleinorkest 1,20 Concert 2.20 Zang en piano. 3.20 Leipz. Symphonie-orkest en solis ten. 4.30 Oratorium-uitzending mmv. solis ten, koren en het Keulsch Sted. orkest. 6.25 Vervolg Oratorium-uitzending. 8 50 Keulsch Strijkkwartet 9.50 Piano-recital en decla matie. 10.3011.20 Omroep-Amusements- orkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest 1.30 Sa lonorkest 1.50—2 20 Gram.pl. 2.22—3.20 Ra diotooneel en Gram.pl. 5.20 Kleinorkest 6.50 Salonorkest 8.20 Gram.pl. 8.23 Omroep-Sym- phonieorkest, solisten en Omroepkoor 9.20 Oratorium-uitzending mmv. solisten, omroep koor en symphonieorkest 10.3011.20 Gra mofoonplaten BRUSSEL 484 M. 12.2^. Gram.pl. 12.40 Zang 12.50 Salonorkest 1.30 Omroeporkest 1.50 Zang 2.00—2.20 Gra- mofoenpl. 2.23—3.20 Heilig uur 5.20 Omroep orkest 6.35 Gram.pl. 6.50 Vioolrecital 7.35 Zang 8.20 Voor Oud-Strijders (concert en cau serieën). 10.30—11.20 Gram.pl DEUTSCIILANDSENDER. 1571 M. 7.20 Het Omroeporkest 8.50 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.50—11.20 Populair concert (Van 10.05—10.20 Weerbericht.)

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 10