HET NIEUWE AVONDBLAD Het Nageslacht. Vliegersjubilea. Tel. 4400 22e JAARGANG No. 121 DONDERDAG 25 MAART '37 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. fVfüt^VV#°o? betalen<Je abonnés. - Levenslange ongeschiktheid I 2U0U.— overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet oi oog ƒ200.—, beide leden duim f 100—één lid duim ƒ50—, alle leden wijsvinger ƒ60.—, T. adderen vinger 15—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30—, enkelbreuk 15—, polsbreuk f 15— Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— bij veidrinkingsdood door onQeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekermg voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Het is dit jaar drie eeuwen geleden dat onze voorvaderen zich te buiten gingen aan hetgeen bekend staat als „den dwazen wind handel in tulpen", waarbij de meest fantas tische prijzen voor bloembollen betaald wer den. Natuurlijk zal deze malligheid uit het grijs verleden alom herdacht worden, ook in dit blad, en het zal niet alleen in Nederland geschieden. Maar het nageslacht heeft in dezen tijd weinig reden tot hoon jegens voor vaderlijke dwaasheden. Want in onzen tijd zijn er ook enkele. De windhandel in bloem bollen was een locaal nietigheid je vergeleken bij den enormen windhandel in kanonnen, granaten, gifgassen, tanks, oorlogsschepen en wat er allemaal bij hoort, die de i schaafde staten in dezen tijd voeren. Fantas tische stijgingen van metaalprijzen beheer- schen dé goederenmarkt, staten die hun be grootingen niet sluitend kunnen maken en al onder enorme schulden gebukt gaan geven niettemin reusachtige bedragen uit aan nieuwe bewapening. Dit alles wordt begeleid door verzekeringen van* alle groote mogend heden, dat zij den vrede en niets dan den vrede willen. Wat de kleine betreft, die be hoeven dat niet eens te verzekeren want iedereen begrijpt dat zij rillen voor den oor log. Maar al de prachtige betoogen over den vrede, die iedere groote mogendheid zoo innig lief heeft, aangevuld met argumenten als „Wij weten dat wij niets bij een oorlog te winnen zouden hebben, integendeel" worden gevolgd door nieuwe besluiten tot uitbreiding der bewapening. Zoo regelmatig volgen ze elkaar op dat het bepaald eentonige lectuur is geworden. Iedereen weet tevoren dat elk nieuw week-end een reeks nieuwe auto ongelukken zal brengen en iedereen weet ook dat elke nieuwe week een besluit tot uitbrei ding der bewapening van den een of anderen staat zal opleveren. Het groote publiek leest de auto-ongelukken evenwel met meer be langstelling, omdat het weten wil wie er bij omgekomen zijn en omdat er bovendien voortdurend met tal van maatregelen tegen gestreden wordt. Men probeert immers op alle manieren, de verkeersveiligheid te ver beteren! Tegen het bewapenen wordt even wel niets meer gedaan, de windhandel in kanonnen enz. blijft zich regelmatig uitbrei den. Pas hebben de Vereenigde Staten weel een half milliard uitgetrokken- tot uitbrei ding van hun oorlogsvloot en een minister heeft daarbij medegedeeld dat de regeering thans „beslag had kunnen leggen op een partij staal" die zij noodig had om haar bouwprogramma verder te kunnen uitvoeren. Vraag niet tegen welken prijs, maar denk u eens in wat het nageslacht over dezen onzin zal zeggen. Zooals wij nu het 300-jarig „jubileum" van den windhandel in tulpen herdenken zal ons nageslacht over honderd jaar het eeuwfeest van den windhandel in kanonnen „vieren". Zonder zich tot profeet op te werpen kan men veilig voorspellen dat het met weinig waardeering geschieden zal. Men zal het treurig lot releveeren van de na ons geko men generaties die of er een wereldoorlog uit gekomen is of niet zeer geleden zullen hebben onder de gevolgen van den enormen windhandel in improductief metaal. Men zal de andere verwordingen en dwaasheden van dezen tijd er niet onbesproken bij laten. De „annexen" zullen talrijk zijn: vernietiging van enorme hoeveelheden voedsel, „interna tionale burgeroorlog" in Spanje, verbreking van verdragen op groote schaal, rassenhaat, vervolging van de Joden, opsehroeverij van de beteekenis van „sporthelden" tot in het onzinnige, staking van internationale wed strijden door scheidsrechters die vreesden dat er moord en doodslag van zou komen Dit laatste lijkt van minder beteekenis maar ik vermoed dat de hoofdredacteur van dit blad in het jaar 2037 het sympto matische belang van dit verschijnsel even interessant zal vinden als de matelooze ver eering van filmsterren, de hot jazz, de zes- daagsche wielerwedstrijden met hun hooge entréeprijzen en al de overige lieve verschijn selen van een eeuw geleden. Natuurlijk zullen hij en zijn tijdgenooten het anders zien dan wij het nu doen. Zij zullen weten wat er tenslotte voortgekomen is uit den wilden heksenketel en dat kunnen wij zelfs niet bij benadering voorspellen. Ons zal het meevallen als het niet op een wereld ramp uitloopt. Dit verzeker ik al vast mijn opvolger-over-een-eeuw, die wellicht dit ar tikel in de oude leggers van de krant zal op slaan en het lezen met de lichtelijk geamu seerde belangstelling, die men voor zulk een janboel uit het verre verleden voelt De windhandel in tulpen zal dan 400 jaar geleden wezen. Maar dat nietige verschijn- seltje zal hij wel niet meer herdenken. In verseliiking met het 100-jarig jubileum van den windhandel in kanonnen zal het te onbe- duidend zijn. B. P. IJMUIDEN De nieuwe bad- en zwem inrichtingen. Het Heerenduin en Velserbad naderen hun voltooiing. De beide bad- en zweminrichtingen die thans in onze plaats in aanbouw zijn, het open bad „Het Heerenduin" en het overdekte Velserbad naderen hunne voltooiing, zoodat beide inrichtingen over eenige maanden ge reed kunnen zijn. Voor „Het Heerenduin", waarvan wij reeds eerder een beschrijving gaven, is het vooral van belang, dat de opening zoo spoedig mo gelijk kan geschieden, omdat in deze open inrichting het seizoen zulk een groote rol speelt. Het storten van ihet beton voor de beide bassins loopt ten einde en ook met het bouwen van de kleedhokjes enz. schiet men flink op. Maar voordat alles zoover is, dat Juli van het vorig jaar door de Vlissingsche de bezoekers ontvangen kunnen worden moet er nog heel wat gebeuren. Zoo staat het ook met het Velserbad. Hier is men zoover gevorderd, dat spoedig de dak spanten gelegd kunnen worden. De bedoeling was, dat gisteren de eerste spant opgehe- schen zou worden, maar het materiaal was niet tijdig genoeg gearriveerd, zoodat er eenige vertraging is ontstaan. Over ©enige dagen hopen wij iets meer over den stand van zaken te kunnen vertellen. plotseling overleden. Gisteren is de arbeider K. W. in dienst van de Papierfabriek tijdens zijn werkzaamheden aan een hartverlamming overleden. jaarvergadering vrijz.-dem. bond. De afdeeling Velsen van den Vrijz.-Dem. Bond hield haar jaarlijksohe algemeene le denvergadering in café „Centraal" onder pre sidium van den heer P. Bosman. Behalve de gebruikelijke agenda-punten kwam de verkiezing van twee bestuursleden aan de orde. De aftredende heeren P. Bosman, W. Lan- deweert entarts A. J. van Leusen, die zich herkiesbaar gesteld hadden, werden bij ac clamatie herkozen verklaard. De heeren Stammer en Schol namen zitting in de kascommissie tot nazien der beschei den van den penningmeester, den heer Anth. Peek, wiens rekening een klein batig saldo aanwees. Aan de gedachtenwisseling over de te voe ren actie bij de a.s. Tweede Kamerverkie zingen wijdde de vergadering groote aan dacht en de propaganda voor de beginselen van den Vrijz.-Dem. Bond werd in mime mate besproken. Besloten werd te trachten een van de kopstukken in de partij, zoo mogelijk minister P. J. Oud of mr. Joekes, op een openbare vergadering in deze gemeente het woord te laten voeren. ledenvergadering ned. roode kruis. De afdeeling IJimuiden-Velsen van het Ned. Roode Kruis houdt hedenavond in hotel „Augusta" haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering. In deze vergadering zullen eenige Landstei- nermedailles worden uitgereikt, verder zullen worden uitgebracht de jaarverslagen van secretaris en penningmeester en van den se cretaris der medische commissie van den bloedtransfusiedienst. damwedstrijd onder ons—t.o.p. De damwedstrijd gespeeld tusschen de Chr. Dam- en Schaakclub Onder Ons en T.O.P. (Hoogovens) had het volgende resultaat. Onder Ons—T. O. P. A. Postv. d. Akker 20 P. Visserv. d. Kooi 11 G. VisserP. Dukel 02 A. Schenk—B. Veenstra 11 L. KoetsierC. Ketting 20 v. d. BergL. Ketting 20 B. v. LeeuwenSmit 20 R. KramerJonker 20 G. BalOostwijn 20 14—4 Dit was de eerste keer dat Onder Ons „in het publiek optrad". Voorwaar een fraai de buut. ongeval bij de hoogovens. Gistermiddag 12 uur geraakte de los-arbei- der N. G. v. d. Meij, wonende te Wijk aan Zee bij het hijschen van een motor met zijn linkervoet bekneld, waardoor hij een kneu zing opliep. Ten behoeve van het onderzoek is van der Meij per bedrijfsauto naar het Roode Kruis-Ziekenhuis te Beverwijk ver voerd. het programma van de strawberries. Het programma van de Strawberries voor de komende dagen is als volgt: Goede Vrijdag: H.B.S. 1Strawberries 1 14.30 uur. Strawberries-damesR.H.B.S.-dames 11 u. Zaterdag: Jeugdhockeytournooi Heemsteedsche Sport park le Paaschdag- B.M.H.C, 2Strawberries 1 14 uur RW 4-damesStrawberries 2 11 uur. 2e Paaschdag: Strawberries 2—Strawberries 3 14.30 uur. (De piloten Smirnoff, die 3 mil- lioen KM. in 15.000 vlieguren heeft afgelegd en Sillevis, die 15 jaar in dienst is, jubileeren bij de K.LM.) O vluchtige luchtkilometervreters, Ook van mijn kant oprecht gefilsiteerd, Wat hebt gij beiden reeds 'n kilometers In het zoo luchtige verkeer verkeerd. Hoe vaak reeds verre boven ons gestegen, Hebt gij daar in uw ijle hooge sfeer, Bij 't weder dalen het besef gekregen, 't Bestaan is slechts een eindloos op en neer. Gij moest jaar. in jaar uit opvliegend wezen, En tevens vastberaden en bedaard. Twee beenen op den grond en zonder vreezen, Terwijl gij zweefde los van onze aard. En nu gij op uw beurt moogt jubileeren, Hoop 'k dat dit slagen mag in dezen geest, Dat gij zelfs bij het luchtigste verkeeren, Nog nooit zoo in de wolken zijt geweest. Een menigte van hartelijke menschen, (En ik persoonlijk tel daar graag bij mee) Zal u nog heel veel goede vluchten wenschen, Gezond, voorspoedig, over land en zee. En als gij. nu terugblikt op die jaren, Waarin g' uw hooge plichten hebt gedaan, Zult gij voorwaar met recht kunnen verklaren: Die tijd is toch wel vliegensvlug gegaan. P. GASUS. Wij vragen de aandacht voor: de rioleeringswerken. Moeilijk werk in Santpoort. Er wordt thans druk gewerkt aan de uit voering van bestek III van de rioleerings werken d.i. de verbinding van Santpoort met de rioleering nabij het Noordzeekanaal, in hoofdzaak bestaande uit het maken van een hoofdriool in de Hoofdstraat, vandaar via het Spekkenwegje en den Doodweg naar den Rijksweg. Ook dit is een omvangrijk werk, ook dit werk heeft heel wat voeten in de aarde want meters-diep moeten de zware rioolstukken in den grond worden gelegd. Men is thans op twee plaatsen bezig en wel in de Hoofdstraat en in den Doodweg nabij het pompstation. In de Hoofdstraat zijn de arbeiders op c.a. 5 M. diepte bezig de rioolstukken te leggen. Men maakt hierbij niet, als in IJmuiden, gebruik van een driepoot, maar van een kraan, die op ijzeren damwandplaten over de sleuf gereden wordt. In den Doodweg staat men voor een nieuwe moeilijkheid. Hier zijn wel geen winkeliers, die sputteren, maar hier dient rekening te worden gehouden met de belangen der tuin ders, welke belangen eischen, dat zoo weinig mogelijk water aan den bodem onttrokken wordt. Hiertoe wordt over de geheele lengte van de te graven sleuf een zware ijzeren damwand in den bodem aangebracht, voor welk doel de grond met waterdruk los ge spoten wordt. Uit den aard der zaak gaat het hier slechts langzaam voorwaarts, maar daarover zal hier wel niet geklaagd worden. Zoolartg hier echter gewerkt wordt zal de Doodweg voor het verkeer gesloten moeten blijven. Voetgangers kunnen nog juist pas- seeren, maar uitkijken is de boodschap. debatavond over het plan van den arbeid. Zooals wij reeds hebben gemeld, zal op 7 April a.s. in Thalia een debatavond worden georganiseerd. Mr. Coops, lid van de Tweede- Kamer, die een grondige studie heeft ge maakt van het Plan van den Arbeid, zal uit eenzetten waarom, volgens zijn inzicht, het Plan niet uitvoerbaar is. Vermoedelijk zal Ir. Vos, leider van het Wetenschappelijk Bureau van de S.D.A.P. en mede-samensteller van het Plan, het plan verdedigen. Ongetwijfeld zal dit een interessante avond worden. Zoowel in middenstand- als in ar- beidskringen is voor dit vraagstuk groote be langstelling. voetbalver. rood-wit vooruit. Zaterdagavond 3 April a.s. zal de Voetbal vereniging Rood-Wit Vooruit een cabaret avond geven in Het Wapen van Velsen. Me dewerking verleenen o.a. het duo van Ton geren. The Red Rhythm Boys, G. Nuijen, de Jolige Spelers enz. Met als slot een „gezellig bal". Het bestuur verzoekt ons nog te melden, dat de training voortaan zal plaats hebben: voor adspiranten 's Woensdags van 2.30 tot 5 uur. voor de andere leden Zaterdags van 3.30 tot 5.30 uur. lezing han hollander. Naar wij vernemen zal de lezing, die de heer Han Hollander over zijn ervaringen als radio-reporter zal houden plaats vinden 30 Maart a.s. in „Het Wapen van Velsen". Er blijkt voor deze lezing groote belang stelling te bestaan. feestavond k. j. c. Na een plechtig Lof om 7 uur op den avond van Tweeden Paaschdag in de R.-K. kerk aan de Kanaalstraat, waarin de plechtige instal latie van den Pater Pro-Ban zal plaats heb ben. wordt daarna een feestavond gehouden in de R.-K. Vereeniging aan de Kerkstraat Een muziekclubje verleent medewerking terwijl declamatie en tooneelstukjes den avond zullen vullen Maastricht huldigt prof. Debije Een straat naar hem genoemd. Woensdagavond is prof. P. J. W. Debije, de winnaar van den Nobelprijs voor scheikunde voor 1936, op het raadhuis te Maastricht door het gemeentebestuur van zijn geboortestad ontvangen. In tegenwoordigheid van den Commissaris van de Koningin in de provincie Limburg, mr, dr. G. H. van Sonsbeeck en verder van het volledige college van B. en W., den gemeente raad en vele vooraanstaande personen uit overheidsdiensten en uit wetenschappelijke en onderwijskringen, werd prof. Debije door den burgemeester van Maastricht, mr. L. B. J. van Otten, toegesproken. De burgemeester bracht in herinnering, hoe prof. Debije in Maastricht geboren en getogen is, er zijn middelbare studies deed en door zijn geheele latere loopbaan een sieraad voor de stad geweest is. Spr. prijsde zich gelukkig, dat deze betuiging, van hulde vanwege het gemeentebestuur en namens de geheele Maastrichtsche burgerij juist op den dag valt, waarop prof. Debije zijn 53sten verjaardag viert, waarmede spr. hem onder veel applaus geluk wenschte. De burge meester constateerde verder, dat thans alle academies strijden om prof. Debije onder haar docenten te mogen tellen en voor zich hoopte spr., dat de Amsterdamsche universiteit dit ge luk ten deel zal mogen vallen. Tenslotte wensch te spr. prof. Debije voor de toekomst nog vele vruchten op wetenschappelijk gebied toe en stel de in het vooruitzicht, dat de gemeente Maas tricht bij haar eerstvolgende stadsuitbreiding voor het eerst van een regel zal afwijken en een straat noemen naar een van haar nog levende zonen: prof. Debije. Hierna werd nog door verschillende sprekers het woord gevoerd. Dezen zomer geen café terrassen te Breda. Als protest tegen de betreffende belasting. In verband met een door den gemeente raad van Breda onlangs ingevoerde terras belasting voor caféhouders en >de verhooging van de belasting op de vermakelijkheden, waardoor ook radiomuziek in cafés aan be lasting wordt onderworpen, hebben de af dee lingen Breda van den Algemeenen Neder - landschen Bond van Koffiehuishouders en Slijters, van den R.-K. Bond van Vergun ninghouders St. Jozef en van Horecaf in een gecombineerde vergadering als protest be sloten dezen zomer geen terrassen voor de cafés uit te zetten en geen radiomuziek te geven, zoolang deze belastingen niet zijn in getrokken. Slachtoffer van onbewaakten overweg. Woensdagmiddag is de 64-jarige G. A. Baan uit Geesteren, gemeente Borculo, op den onbewaakten overweg te Borculo met zijn fiets door den trein, welke om 2.15 uur van Borculo naar Ruurlo vertrekt, gegrepen en op slag gedood. twee nieuwe raadsheeren in het Amsterdamsche hof. Het ligt in het voornemen der regeering over te gaan tot de benoeming van twee raads- heeren in het gerechtshof te Amsterdam. doodelijk arbeidsongeval. De technische arbeider M. Vliegen te Gul pen, die bezig was met de aansluiting van een nieuwe woning aan het electrisch net te Gulpen, kwam in aanraking met een der dra den, met het gevolg dat hij door den hevigen schok uit een pl.m. 10 meter hoogen ijze ren mast viel. De man was op slag dood. Het slachtoffer was ongeveer 35 jaar oud en laat een vrouw en twee kinderen achter. De oorzaak van het ongeval moet gezocht worden in het feit, dat V. den stroom ver keerd had uitgeschakeld. Geen definitieve vrijstelling van militairen dienst. Vrijstelling op verzoek ingetrokken. J. S., ingeschreven voor den militairen dienstplicht voor de lichting 1938, uit Rotter dam. was door den Commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland voorgoed Vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens broe- derdienst. S. kwam van deze beslissing in beroep bij de kroon. Hij verzocht daarbij als gewoon dienstplichtige ingelijfd te mogen worden, daarbij als reden opgevende, dat hij vader landslievend is en vernomen heeft, dat men hii ernpd volbrachten kft" sniUpT- f-°eren bii marechaussee of mf'taire politie. Ten aanzien van dit beroep is thans bij Kor oesluit overwogen, dat de verleende vrijstel ling, nu daarop geen prijs meer wordt ge steld, niet behoort te worden gehandhaafd en is de beslissing van den Commissaris de- Koningin vernietigd. Kies warmte voor Uw geld Neem Domaniale! Ericssonstr. 1. Zeeweg 283. Tel. 5220 (Adv. ingez. Med.) Oxford wint de boatrace. Overtuigende zege der donker- blauwen. Eerste overwinning sinds 1923. Wat men misschien alleen in het kamp deir donker blauwen had durven hopen is geschied, Oxford heeft, voor het eerst sinds 1923 de tra- ditioneele boatrace op de Theems gewonnen. Dit geschiedde op overtuigende wijze, na een schitterende race, waarin Cambridge er zelfs een oogenblik in slaagde den aanvankelijken voorsprong van Oxford in te loopen, met een voorsprong van bijna drie bootlengten. Een groote menschenmenigte had aioh langs de oevers van de Theems opgesteld om deze, voor Engeland zoo belangrijke gebeurtenis op sportgebied gade te slaan. Na een valsche start, waarbij Cambridge iets te vroeg was, gingen de beide teams vrijwel gelijktijdig weg. Vrijwel onmiddellijk hadden de donkerblauwen een kleinen voorsprong, die echter na eenigen tijd zienderoogen kleiner werd. Cambridge liep in, lag gelijk met het Oxford-team en wist fen slotte zelfs een kleinen voorsprong te krijgen. Maar de Oxford-ploeg gaf den moed niet op. Weer liep Oxford in, passeerde de lichtblauwen, om ten slotte deze 89sten wedstrijd met een voorsprong van drie bootlengten, in den tijd van 22 min. en 39 sec. te winnen. Over de „boatrace" kan nog' nader ge meld worden, dat van de 89 races Cambridge er 47 en Oxford er 41 gewonnen heeft, terwijl in 1877 de wedstrijd in een dead-heat ein digde. Oxford roeide aanvankelijk 30 slagen en Cambridge 32 slagen per minuut. Bij Ham mersmith Bridge had Oxford de leading. Daar kwamen de booten angstig dicht bij elkaar, doch aanvaring werd vermeden. Hierna liep Cambridge den achterstand in en nam een kleinen voorsprong. Daarna voerde Oxford het tempo op tot 34 slagen en nam de leiding om die niet meer af te staan. Bij Barnes Bridge, toen er nog een halve mijl te roeien was lag Oxford 11/4 lengte voor. De ploeg had haar tempo toen tot 36 slagen opgevoerd. Onder donderend gejuich passeer de de Oxford-ploeg als eerste de finish. bloembollencultuur. HAARLEM Woensdag. Onder voorzitterschap van den heer J. M. C. Hooy vergaderde Dinsdagavond in Café Brinkmann de afdeeling Haarlem der Alge meene Vereeniging voor Bloembollencultuur, hoofdzakelijk ter behandeling van den be schrijvingsbrief voor de op 5 April a.s. te houden algemeene vergadering. Na uitvoerige besprekingen werden met algemeene stemmen eenige amendementen op de ingediende wijzigingen van statuten en huishoudelijk reglement aangenomen, die tijdig ter kennis van het hoofdbestuur zullen worden gebracht. Daarbij zal verder door de afgevaardigden bij de rondvraag een voor stel worden ingediend betreffende het nemen van maatregelen ter bevordering van broei- proeven op neutraal terrein, b,v. bij het Kre- lagehuis en tevens het verzoek worden ge daan om de mogelijkheid onder de oogen te zien van maatregelen tegen het verhande len van ondeugdelijke bloembollen aan par ticulieren hier te lande. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden benoemd de heeren Th. Hooy en J. van Zadel en tot plaatsvervangers de heeren J. Hooy Jr. en O. de Wit. t Het Paleis Kneuterdijk verkocht. Aan de Algemeene Friesche Levensverzekering Maatschappij. 's GRAVENHAGE, 24 Maart. - Naar wij vernemen is dezer dagen de ver koop tot stand gekomen van het Ko ninklijk Paleis aan de Kneuterdijk te 's Gravenhage, met bijbehoorende ge bouwen, terreinen en tuinen aan de Algemeene Friesche Levensverzeke ring Maatschappij, gevestigd te Leeu warden. Deze maatschappij, die op verschillende plaatsen in ons land bijkantoren heeft geves tigd, waaronder ook te 's Gravenhage, is voor nemens haar bijkantoor, aldaar uit te breiden en te vestigen in een gedeelte van het hoofd gebouw aan de Kneuterdijk. Een deel van dat hoofdgebouw zal verhuurd worden aan gegadigden. Het ligt voorloopig niet in de bedoeling der directie belangrijke wijzieinaer in het hoofdgebouw aan te brengen Het complex strekt zich uit van den Kneu terdijk tot de Paleisstraat, terwijl de belen dende gebouwen het ministerie van financiën en het agentschap der Nederlandsche zijn.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1