Boeing ligt aan den kop. Benzineprijs wederom hooger. Plesman's oordeel. Het paleis /an den Kneuterdijk. Prijs met 1 cent per liter verhoogd De benzine maatschappijen Shell, Standard, Texaco en Sin- fina maken bekend, dat de in Nederland geldende benzine prijzen (met inbegrip van bijna 8 cent per liter belasting) als gevolg van de voortgaande sterke stijging van de wereld markt en van de zeetankvrach- ten onmogelijk langer op het huidige zeer lage niveau te handhaven zijn. Genoemde maatschappijen hebben dan ook met ingang van heden, de prijzen alge meen met 1 cent per liter verhoogd. De malversaties te Vlissingen Iii hooger beroep lichtere straffen geëiseht. Dapper optreden van jongen Amsterdammer. Drie personen uit te water liggende auto gered. Bij het passeeren van een vrachtauto is Woensdagavond omstreeks zeven uur tusschen Monnikendam en Broek, een personenauto in de langs dien weg loopende vaart gereden. De drie inzittenden konden spoedig op het droge worden gebracht. Het ongeluk is gebeurd, doordat de auto te veel naar links uitweek en daardoor van den berm van den weg in het water gleed. Onmid dellijk na het ongeluk stopte de chauffeur van de vrachtauto, waarop de naast hem gezeten 25-jarige Assink uit Amsterdam te hulp schoot. Hij sprong gekleed te water en slaagde erin de drenkelingen uit de auto te trekken en op den kant te brengen. Het waren een dame en twee heeren, van wie de oudste blind was. Het drietal is bij omwonenden binnen gebracht en van droge kleeren voorzien. De auto is in den loop van den avond op den wal geheschen. De chauffeur had tijdens den val de portieren van de auto opengegooid, waardoor het reddings werk zeer werd vergemakkelijkt. N.V. GELDERSCHE CREDIETVEREENIGING. In de Woensdag gehouden jaarlijksche alge- meene vergadering van aandeelhouders der N.V. Geldersche Credietvereeniging zijn de balans en winst- en verliesrekening over 1 met algemeene. stemmen goedgekeurd. Eervol ontslag werd verleend aan den heer mr. dr. A. G.'Heinekeri, dia zijn wensch om. als directeur af te treden had te kennen gegeven. Benoemd werd tot. directeur de heer H. P. Th. Glerum, tot dusver adjunct-directeur. De heer mr. D. Crena de Jongh. periodiek, aftredende als commissaris, werd herkozen. Tenslotte werd een voorstel pm tot wijziging der statuten over te gaan, aangenomen. Gouden jubileum prof. dr. A. F. Holleman. Y-w een halve eeuw gepromoveerd. Prof. dr. a. F. Holleman. BLOEMENDAAL fDonderdag. Morgen herdenkt prf, dr. A. F. Holleman, oud-hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen en aan de Stedelijke Universiteit te Amsterdam, wonende alhier, den dag, waar op hij voor een halve eeuw den doctorstitel verwierf. Dr. Arnold Ere der ik Holleman werd 28 Augustus 1859 te Oisterwijk (N.B.) geboren en bezocht de H.B.S. en het Gymnasium te Den Bosch, waarna hij in 1875 student werd aan de R. U. te Leiden in de chemie, welke weten schap hij ook studeerde te Heidelberg en te München. In 1887 promoveerde hij aan de Leidsche Universiteit op het proefschrift: „Onderzoekingen over het zoogenaamde B- nitrocymol". Van 18871888 was hij werkzaam als as sistent bij prof. Van 't Hoff, van 18891893 als directeur van het Rijkslandbouwproefsta tion te Groningen. In 1893 volgde zijn benoe ming tot hoogleeraar te Groningen in de chemie, wele leerstoel hij in 1905 verwisselde voor de katheder aan de Stedelijke Universi teit te Amsterdam. Tot 1925 is hij als hoog leeraar te Amsterdam werkzaam geweest. Prof. Holleman vervult ondanks zijn hoogen leef tijd nog het secretariaat van de Holl. Mij. der Wetenschappen te Haarlem, waarin hij prof. Lorentz opvolgde. Van- de hand van den gouden jubilaris zag o.m. het licht een leerboek in twee deelen over de Chemie dat verschillende vertalingen en meer dan 20 drukken beleefde. Talrijke ver handelingen schreef hij in chemische- tijd schriften, alsmede een werk over: „Die directe Einführung von Subatituenten in den Benzol kern". Voor het gerechtshof te a-Gravenhage werden Woensdag de malversaties bij het Plaatselijk Crisis-Comité en Maatschappelijk Hulpbetoon te Vlissingen in hooger beroep behandeld. Zooals bekend is, werden in de maand Juli van het vorig jaar door de Vlissingsche politie onregelmatigheden bij genoemde in stellingen ontdekt, welke zich aanvankelijk niet ernstig lieten aanzien. Er werden eenige collectanten van het Crisis-Comité gearresteerd, die zich aan diefstal hadden schuldig gemaakt van goe deren, die aan genoemd comité toebehoor den, o.a. geld uit collectebussen. Bij verder onderzoek kwamen echter fei ten aan het licht, die er op wezen, dat men met knoeierijen op groote schaal te doen had, Niet lang daarna volgde de arrestatie van een commies ter gemeentelijke secreta rie J. P. L., die verschillende goederen ten nadeele van het Crisis-Comité had ont vreemd. Doch daarmede was het geenszins afge- loopen. Het bleek, dat de malversaties bij den wet houder van Sociale Zaken en Financiën P. C. L., die ook voorzitter van Maatschappelijk Hulpbetoon was en den administrateur van Maatschappelijk Hulpbetoon W. de W. haar bron vonden. Deze beide personen hadden tezamen over geld en goederen van het Plaatselijk Crisis- Comité en Maatschappelijk Hulpbetoon be schikt en andere personen daartoe aangezet. Door de rechtbank te Middelburg waren wethouder P. G. L. en de secretaris-penning meester van Maatschappelijk Hulpbetoon W. de W. veroordeeld tot gevangenisstraffen van resp. 6 en 4 maanden. P. G. L. had nl. eenige rollen linoleum, toe- behoorende aan het Crisis-Comité aan de W. gegeven voor de stoffeering van zijn woning, welke hij van Maatschappelijk Hulpbetoon had gekregen. L. had daartoe geen recht, omdat het ge meentebestuur een verzoek tot stoffeering van dat huis had afgewezen. Ook waren meubelen gekocht voor de in richting van de woning, van de W., doch om dat hiervoor evenmin toestemming was ge geven, werden ën meubelen èn linoleum op een rekening gezet voor een bureau, welke uitgave wel door B. en W. gesanctionneerd was. Bovendien had wethouder P. G. L. eenige collectanten aangespoord om geld uit collec tebussen te nemen. De W. had zich al deze geschenken laten aanleunen, meegeholpen aan vervalsching van de specificatie van de meubelen en bo vendien bij den secretaris van het Plaatse lijk Crisis-Comité kleederen en goederen weg gehaald ten behoeve van zijn broer. Voor het Hof werd allereerst de zaak tegen den secretaris-penningmeester van Maat schappelijk Hulpbetoon W. de W. behandeld. De W. beweerde, dat de goederen, uit het magazijn van het Crisis-Comité weggehaald, aan zijn broer, die armlastig was, en niet aan hem, verdachte, waren gegeven. Het tweede feit noemde de president van het Hof Mr. D. Lodder ernstiger. Hij had den heer P. de valsche specificatie gedicteerd, dit was minderwaardig en onsympathiek. De advocaat-generaal vond de straf van de Middelburgsche rechtbank te zwaar en eischte wegens de bewezen heling een voor waardelijke gevangenisstraf van vier maan den m.et een proeftijd van drie jaar en een geldboete van veertig gulden subs. 20 dagen hechtenis. In de zaak tegen den oud-wethouder L. wees de advocaat-generaal er op, dat wat het geven van de toestemming tot het weg nemen van kleeren en goederen van het Cri sis-Comité betreft, dit, evenals het wegne men zelf, een onbehoorlijkheid was. Maar het leverde vólgens spr., geen strafbaar feit op. Het was zeer zeker een uitlokking, maar - geen strafbare uitlokking. Wat betreft het in ontvangst nemen van de gelden uit de collectebussen, dit vond Mr. Rombach een geval van heling. Tenslotte achtte de advocaat-generaal het uitlokken van het maken van de vervalschte specificatie, evenmin als het eerste, een strafbaar feit. Alleen blijft dus de heling als strafbaar feit. Spr. nam in aanmreking, dat verdachte zich met het geld uit de collectebussen niet heeft willen verrijken. Ook wees Mr. Rom bach op de zaak, welke thans nog tegen ver dachte loopt en welke ook met een veroor deeling tot gevangenisstraf is geëindigd. Hierdoor is verdachte al voldoende gestraft zoodat spr. thans een voorwaardelijke ge vangenisstraf eischte van zes maanden met een proeftijd van drie jaar. Tenslotte stonden nog in hooger beroep voor het Hof terecht de collectanten H. V., C. G., en A. B. uit Vlissingen. Wegens diefstal had de rechtbank te Mid delburg hen ieder tot een maand gevange nisstraf veroordeeld. De drie verdachten hielpen vaak met het opruimen van kleeren van het Crisis-Co mité en de secretaris van het Comité gaf hen wel eens wat mee naar huis. Later hadden zij ook eigener beweging eenige goederen mee naar huis genomen, hetgeen natuurlijk niet geoorloofd was. Uit de getuigenverklaringen van den se cretaris bleek, dat deze nogal gemakkelijk was met het geven van de toestemming, zoo dat het niets te verwonderen was, dat deze eenvoudige jongens dachten, dat ze zoo af en toe wel eens wat mochten meenemen. De advocaat-generaal vorderde voor alle drie verdachten een voorwaardelijke gevan genisstraf voor den tijd van een maand met een proeftijd van 3 jaar. Uitspraak in al deze zaken 7 April. DE OPENING VAN HET ROTTERDAMSCHE STADION. 's-GRAVENHAGE. 24 Maart. H.M. de Koningin zal zich bij de opening van het Stadion Feijenoord te Rotterdam op Zater dag a.s. doen vertegenwoordigen door haar kamerheer i.b.d. Jhr. Mr. Dr. J. D. H. de Beaufort. AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG. Woensdagmiddag is in de Bergschelaan te Rotterdam het zesjarig zoontje van den heer De Ruyter uit de Insulindestraat aldaar over reden door een zandauto. Met een schedel fractuur is het knaapje door een auto van den G.G.D. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar het kort na aankomst is overleden. A A.NZIENLIJKE BONTDIEFSTAL. Een zeer brutale bontdiefstal is gepleegd in den nacht van Dinsdag op Woensdag in het perceel Leïdschestraat 50 te Amsterdam, waar een pelterijenhandel is gevestigd. Het is nog niet nauwkeurig bekend hoe hoog de waarde is van het gestolene. De inbrekers zijn via een leegstaande woning- in de Kerkstraat waarvan de achterzijde grenst aan de achterzijde van het winkelpand, via een plat in het gebouw aan de Leidsehestraat ge komen, waar zij een ruit hebben uitgesneden. Het geheeié huis is grondig doorzocht en de buit is langs denzelfden weg in de Kerkstraat gebracht, waar de gestolen goederen waar schijnlijk met een auto zijn vervoerd. VLIEGTUIGEN ZOEKEN NAAR DE HERTOGIN VAN BEDFORD. Gisteren zijn van tien verschillende Brit- sche luchtvaartbases vliegtuigen opgestegen om te zoeken naar de hertogin van Bedford, bijgenaamd „de vliegende hertogin", die zooals men weet is opgestegen om een vlucht te maken boven het overstroomde gebied van Engeland, doch niet is teruggekeerd. In dien de vliegtuigen haar niet zullen vinden, zal gedregd worden in de meren, welke Wo- burn in Bedfordshire, waar de hertogin is opgestegen, omringen. Machtig nieuw vliegtuig aan het bouwen. Tevreden over zijn besprekingen in Amerika. Met het Douglas-vliegtuig „Sperwer" is Woensdagmiddag te ruim 12 uur de directeur der K. L. M., de heer A. Plesman, van zijn reis naar de Vereenigde Staten teruggekeerd. Ruim zes weken geleden is hij naar Amerika vertrokken in gezelschap van jhr. Rendorp, die reeds verleden week in ons land terug kwam. Het hoofddoel van de reis naar Amerika was, zooals men weet, het voeren van besprekingen over de verlenging van de luchtlijn Batavia Tarakan tot Manilla,, waarover de Nederland- sehe regeering met de regeeringen der Veree- nigde Staten en der Philippijnen in onderhan_ deling is. Aan de mededeelingen, die de direc teur der K. N. I. L. M., jhr. Rendorp, verleden week bij zijn terugkomst reeds deed. had de heer Plesman weinig toe te voegen. Ook hij had den indruk, dat de zaak wel in orde zou ko men, omdat tenslotte alle partijen er voordeed van hadden, doch dat de beslissing misschien nog wel eenigen tijd zou kunnen uitblijven in verband met de vele er aan verbonden forma liteiten. vooral ten gevolge van den nog niet definitieven status der Philippijnen. Verschillende besprekingen met de Pan American Airways hadden bevredigende re sultaten opgeleverd en voor zoover nog verdere technische details geregeld moeten worden kan dat geschieden door den heer Nieuwen- hoiis. hoofdvertegenwoordiger der K. N. I. L. M. in Ned. Indïë. die in Amerika is achterge bleven. De heer Plesman heeft geen tijd gehad om naar het westen der Vereenigde Staten te rei zen, doch hoewel hij geen bezoek aan Santa Monica kon brengen, heeft hij contact gehad met verschillende vertegenwoordigers der Douglas - fabrieken en daaruit den indruk ge kregen, dat de bestelde DC 3-toèsteHen in het voorjaar op tijd geleverd zullen worden. Met de plannen voor* den bouw van een DC 4 schijnt men niet hard op te schieten, tengevolge van de steeds veranderende eisehen der opdracht gevers. De Douglas-fabrieken hebben trou wens de handen vol met het bouwen der be stelde DC 3-vliegtuigen. In de geheele Amerikaansöhe vlieg tuigindustrie heerscht een reusachtige activiteit en bijna alle fabrieken van beteekenis verdubbelen den omvang van hun bedrijf. De heer Plesman be zocht de Glenn Martin-fabrieken te Baltimore en de Boeing-fabrieken. Daar is men bezig met den bouw van een 4-motorige machine, die diepen indruik op den heer Plésman heeft ge maakt. Het is een landvliegtuig, een metalen laagdefcker, en heeft een su percharging, waardoor het een bijzon dere snelheid en actieradius krijgt. De Pan American Airways hebben er twee besteld, waarmee men het volgende jaar proefvluchten'over den Noorde lijken Atlantischen Oceaan wil gaan maken. Het is opvallend, dat men voor deze proefvluchten geen vlïegbooten gaat gebruiken, maar weer tot het land- vliegtuig terugkeert. De heer Plesman onthield, zich van commentaar daarop, doch het is voldoende bekend, dat hij zelf ook voor trans-atlantisch ver keer vooral in het landvliegtuig ge looft. De United Airlines onderhandelen met Boeing over den bouw van acht van deze nieuwe vliegtuigen. T. W. A. hebben er zes be steld. Op de vraag of de K. L. M. ook plannen ten aanzien van deze nieuwe Boeings had, antwoordde de heer Plesman na eenige aarze ling ten slotte ontkennend. Dat de vhegbpot nog niet voor goed verla ten wordt, blijkt trouwens wel uit het feit, dat Boeing tevens bezig is met den bouw van zes nieuwe vlïegbooten voor de P. A. A., ter vervanging van de clippers op het traject over den Stillen Oceaan. Deze vliegbooten zullen worden uitgerust met vier double Wrighit- motoren, elk met een capaciteit van 1550 P.K. De reusachtige 'booten, die dus over een mo torvermogen van meer dan 6000 PK. beschik kend, zullen op het langste Pacdfic-traject 40 passagiers kunnen vervoeren tusschen San Francisco en Honoloeloe, en op de kleinere trajecten HonoloeloeWake Island, Wake IslandGuam en GuamManilla wanneer men met een kleinere actieradius kan vol staan, zelfs ruim zeventig 'passagiers. Het dateert waarschijnlijk uit de 14e eeuw. Voor velerlei doeleinden gebruikt. Het koninklijk paleis aan den Kneuterdijk dat zooals reeds gemeld werd aan de Algemeene Friesche Levensverzekering Mij. verkocht is, heeft een voorname plaats in genomen in de Vaderlandsche geschiedenis. Het paleis, dateert waarschijnlijk uit het einde der 14e eeuw. Het was toen in het be zit van het geslacht van "Wassenaar. Vele jaren is het eigendom van deze familie gebleven. In 1584 wordt in de archie ven melding gemaakt van den verkoop van het paleis en wel aan Philips Willem, graaf van Hohenlohe, die gehuwd was met Maria dochter van Willem de Zwijger en Anna van Saksen. Deze hebben er geruimen tijd in ge woond. Later wordt het paleis weer verkocht en nu treedt als kooper op Johan van Oldenbarne- veldt, die het als woonhuis inrichtte voor zijn dochter, die met den heer Cornelis van der Mijle was getrouwd. In 1630 gaat het paleis over in eigendom aan de Staten van Holland en wordt het ter beschikking gesteld van den verdreven koning van Bohemen. Deze heeft er met zijn geheele hofhouding in gewoond. Deze hofhouding was zeer uitge breid. Uit de archieven blijkt zelfs, dat de koning in ballingschap zich door niet min der dan 2-00 hovelingen had omgeven. Na vele jaren in eigendom toebehoord te hebben aan de Staten van Holland, ging het paleis weer over in particuliere handen. Ver schillende adellijke families en ook een Portu- geesch Joodsch echtpaar hebben er in ge woond. Eerst in 1840 zien wij, dat het paleis aan het Koninklijk huis komt en in het bezit van Koning Willem II, die er ook in gewoond heeft. De Koning heeft het gebouw grondig laten restaureeren en voor de begrippen uit dien tijd laten moderniseereri. Het was in dien tijd zeer bekend om de kunstverzame lingen, welke Willem II daar onder gebracht had. In 1849 werden deze kunstschatten gedeel telijk verkocht en gedeeltelijk naar de an dere koninklijke paleizen overgebracht. Later heeft de Prins van Oranje, de oud ste zoon van koning Willem III, er nog in gewoond. Den laatsten tijd werd het paleis door het koninklijk huis ter beschikking gesteld van particulieren. Zoo heeft o.m. de oud-minister van buitenlandsche zaken, jhr. van Karne- bleek, het paleis eenige jaren als ambtswoning gebruikt. Ook heeft de Koningin het ter be schikking gesteld van het Nationaal Crisis Comité, dat tot de opheffing van het comité zijn bureaux daar gevestigd had. ARROND. RECHTBANK EEN WONDERLIJKE ZEEMAN Een 41-jarige zeeman uit Rotterdam stond terecht wegens poging tot doodslag, terwijl hij bovendien-een steen door de voorruit varteen auto had geworpen. Als eerste getuige werd een expediteur uit den Helder gehoord, die 15 Februari op den Rijksstraatweg reed. Hij zag toen iemand langs den weg staan, die een hand uitstak, om te mogen meerijden. Get. zag hoe deze man, toen hij vlak bij was, een gooiende bewe ging maakte. Op hetzelfde oogenblik werd de voorruit verbrijzeld. Het uitzicht werd daar door belemmerd, zoodat get. gedwongen was te stoppen. De volgende get., een chauffeur uit Alkmaar, had eveneens in de cabine van de auto geze ten. De dader was hard weggeloopen in de richting Velsen, en get. was hem, met den derden inzittende achterna gehold. Hij zag toen dat verd. een mes op den rug hield, en toen hij vlak bij verd. was, had deze zich om gedraaid en gezegd: „Pas op, of ik steek je een mes in je donder!"- Verdediger: „Waarom liep u hem achter na?" Get.: „Wij wilden hem vasthouden tot de politie kwam". Verd. voerde aan, dat hij dacht, dat de beide manhen hem te lijf wilden gaan. Daarom had hij hen willen afschrikken, doch hij had niet de bedoeling gehad get. te dooden. Pres.: „Waarom wierp je dien steen? Als de ruit niet van onbreekbaar glas was geweest, had er een ernstig ongeluk kunnen gebeuren. Je hebt toch geen recht om mee te rijden?!" Verd.: „Ik had al verschillende auto's aan- jehouden, maar geen enkele wilde mij meene men. Toen werd ik driftig!" De ondervraging van den laatsten get., een I-jarigen inwoner van den Helder, leverde eenige moeilijkheden op, omdat de man niet alleen stokdoof was, doch bovendien zijn-bril vergeten had. Met behulp van de bril van den deurwaarder was het hem ten slotte mogelijk de schriftelijke vragen van den president te beantwoorden. Ook deze verd. had het mes ge zien, doch de bedreiging uiteraard niet ge hoord. Requisitoir De officier van justitie achtte zoowel de be dreiging als de vernieling, die beide ten laste waren gelegd, bewezen. Het zijn beide zeer ernstige feiten. Het laten meerijden is een goedheid van de automobilisten en een optreden als van verd. is meer dan ergerlijk. Het mag wel een won der genoemd worden, dat er geen ernstig on geluk is gebeurd. Verdachte is reeds zesmaal eerder veroor deeld, en spr. requireert een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar. Het pleidooi De verdediger, mr. L. G. van Dam, meende dat hier geen sprake was van poging tot dood slag. Verd. heeft, toen de achtervolgers hem te na kwamen, deze bedreigd, zonder eigenlijk de bedoeling te hebben hen te dooden. Verd. was bovendien niet nuchter. Hij had zes bor rels op. De vernieling had zich anders toegedragen dan in de dagvaarding is ten laste gelegd. De steen heeft eerst de motorkap geraakt en is toen tegen de voorruit gekomen. Spr. meende dan ook, dat voor dit feit vrijspraak moest vol gen. Voor het eerste feit vroeg pr. de uiterste clementie. Uitspraak over veertien dagen. De Bilt voorspelt: Matigen tot zwakken Noordwestelijken tot Westelijken wind, meest zwaar be wolkt, kans op regen of natte sneeuw- buitjes, lichte nachtvorst, overdag weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 771.3 m.M. te Akureyri. Laagste 749.5 m.M. te Skudesnaes, THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 43 F. Laagste hedennacht 38 F. Hoogste heden 40 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 755 m.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN'. Vrijdag v.m. 2.54 uur; n.m. 3.06 uur. Zaterdag v.m. 3.27 uur; n.m. 3.41 uur. Zondag v.m. 4.00 uur; n.m. 4.13 uur. gekomen. Daar ontkende hij alles, doch de of ficier, die verdachte wel eens eerder voor de rechtbank had zien verschijnen, hechtte niet veel waarde aan zijn verhalen, en eischte een gevangenisstraf van twee jaar. De rechtbank veroordeelde verdachte con form den eisch tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. SANTPOORT NED. HERVORMDE KERK. Nam. 7 uur: H. Avondmaal. NED. HERVORMDE EVANGELISATIE. Nam. 7 uur: Dr. W. D. van Wijngaarden, Leiden. GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND, Gebouw Bethel, Wüstelaan. Nam. 8 uur: de heer K. v. d. Berg. IJMUIDEN LEGER DES HEILS. V.m. 10 uur: Samen komst geleid door kapiteine Doek. Nam. 8 uur: Samenkomst geleid door ver schillende sprekers. GEREF. KERK, Wilhelminakade. Nam. 8.15 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. CHR. GEHEFORM. KERK. Nam. 8 uur: Ds. A. Zwiep v DOOPSGEZ. GEM. en AFD. NED. PROTES TANTENBOND, Helmstraat 9. Nam 7.30 uur: Ds. Milatz. H. Avondmaal. OUD-KATHOLIEKE KERK. Witte Don derdag. V.m, 10 uur: Pastoor L. Rinkel. Nam. 7 uur: Dezelfde. Vrijdag v.m. 10 uur: Pastoor L. Rinkel. Zaterdag, nam. 7 uur: Voorbereiding H. Communie. IJMUIDEN-OOST GEREF. KERK, Velserduinweg. Nam. 8 uur: Ds. v. Teylingen. BAPTISTEN GEM EENTE, Evangelisatiegebouw J. P. Coenstraat. Geen dienst. HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willeb'rordstraat 10. Vun.10.15 uur: Godsdienstoefening, Nam. geen' 'dienst. BEVERWIJK VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HER VORMDEN, Parklaan. Geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Meerstraat. Nam. 7 uur: Ds. J. D. van Calcar. H. Avondmaal. EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE, Koning straat. Nam. 7 urn-: Ds. J. Ph. Haumersen. H. Avondmaal. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. Nam. 7.30 uur: Ds. H. Holtrop. EVANGELISATIE „MARANATHA", Dr. Schuit straat 31. Nam. 8 uur: Samenkomst. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. Vmi, 10.30 uur: Samenkomst te IJmuiden. Nam. 8 uur: Samenkomst te IJmuiden. HEEMSKERK NED. HERVORMDE KERK. Nam. 7 uur: Ds. IJzerman. H. Avondmaal'. CASTRICUM NED. HERVORMDE KERK. Nam. 7 uur: Ds. van Poelgeest. BURGERLIJKE STAND Uitspraken van de Rechtbank. UITSPRAKEN Dader kon niet zwijgen Een 40-jarige Haarlemmer, die in Velsen en Santpoort brutale inbraken had gepleegd, had daarover zijn mond niet kunnen houden en was door zijn praterij voor den rechter HAARLEM 24 Maart: Ondertrouwd 24 Maart: B. M. Schrama en L. J. J. Hendrikse; C. Willemsen en F. Buss; J. W. de Klerk en A. M. Klerk; B. K. Wolters en K. F. S. Boch; G. G. Verweij en O. Soldat; H. van den Nouwland en M. J. Alsema; H. P. van der Pligt en H. E. P. van der Wagt; J. A. F. Wehnes en J. H. JoubijA: van Zon en H. van Gompel; P. Th. Schoorl en Ph. A. J. van Eg- mond; D. de Vries en E. Calandt; J. H. van Wielingen en II. M. van der Putten; H. W. Bernhard en G. Nauta; H. van den Hoek en H. Houtveen; B. J. Wijnstra en A. C. de Vries; H. H. Jessen en B. M. S. J. Hin; A. BarendS' en W. J. M. Bertholee. Getrouwd 24 Maart: J. J. van den Boom en C. W. Aangeenbrug; J. van de Wall Perné en H. Halama; R. W. de Jonge en E. E. P. Willem sen; J. W. Stremming en M. P. van Egmond; J. Veenhof en E. P. Loerakker; G. A. Spath en J. L. F. Quade; M. Dirken en M. W. J. Eckhardt; J. Goris en «7. C. Baart; J. J. La- maitre en M. Emens; J. H. J. M. van Schie en A. H. Zuidema; F. Donder en M. Schluter; J. Bronkhorst en O. J. S. Janssen; J. A. A. Stoltenkamp en A. Risch; W. Damiaans en G. Rijneveld; J. de Laat en J. Chr. Luijten. Bevallen 21 Maart: H. M. Swaalf—v. Noort, z.; 22 Maart: H. J. C Hogervorst—Molenbeek, d.; L. Krikkeden Dekker, z.; 23 Maart: W. H. Hol—Hille, z.; 24 Maart: H. M. Moedt— Dammers, d.; S. C. M. SmitBergman, z. Overleden 22 Maart: C. Rasmussens, 67 j., Zïjlweg; J. C. Bakker, 78 j.. Patrimonium- straat; 23 Maart: J. Kemper, 77 j., Oranje straat; W. Willemsev. Eek, 77 j., Midden weg; H. Hessen, 75 j., Ripperdapark; D. Jacobs —Weltevreden, 70 j., Oosterstraat.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2