HALLO, HIER AMERIKA SCHOONMAAKTIJD - VERFTONTIJD LUX'OIR Alles voor de Schoonmaak NIEUWSTRAAT 3-Beverwijk De Lente is gekomen Watersport 'van Delft's Kinderwagens Bij M. OTTE 1 POND Brusselsekermis 25 CENT Beide Paaschdagen Matinee 3 uur. Vrij Entree. Souplex Kinderwagens ■■ixpositie LUIDSPREKERS Tennis BEVERWIJK BREESTRAAT presenteert het groote PAASCHPROGRAMMA: Matinées in de Paaschdagen doorloopend van 2.157.10 uur, met beide Hoofdfilms. TELEFOON 13147 Zaterdag a.s. Nachtfeest van 85 u. Verf, Glas, Borstelwerk, Touw, Behangselpapieren, kortom alles EN ondanks devaluatie, lagere prijzen. TELEFOON 3236 en daarmede het SEIZOEN voor Ath- letiek, Tennis, Kam peeren, Zwemmen (en baden), Reizen en Jrekken. ALLE Artikelen hiervoor vindt U het voordeeligst en meest gesorteerd bij DE SPORTHOEK Wijkerstraatweg 29 (bij de Pont) Velsen-N., Tel 3019 Lente aan de boschbeek De moed om zelf mijn lot te lezen, Tot het mij dood van 't véchten vindt O zon! ik wil gelukkig wezen Een diep-geiukkig mensohenkind Moed. \J zon gij komt mij weer genezen! O geurenvole zomerwind Ik wil in u gelukkig wezen Een diep-gelukkig menschenkind! Ik worstel in uw licht naar boven, Ik stijg weer uit uw schaduwen Ik wil weer in mij zelf geloovem, Dat ik gezond gezegend ben! Zie 'k heb mijn hoofd weer opgeheven,- Ik wil een dappre kerel zijn. Ik wil weer veohten met het leven En lachen in de zonneschijn! Zie 'k heb de moed om niet te klagen; Om iedre vreugd en iedre pijn Glimlachend aan mijn hart te dragen: De moed om een blij mensch te zijn JONGENS en MEISJES geoef. en oiig. voor Woensd. en Zaterd.midd. gevraagd. Br. G 3531 bur. van dit blad IN ONZE CLUBS op tennispark Brederode en Eindenhout is nog plaats voor geoefende en onge oefende Dames en Hoeren, op alle dagen, ook Zondags. Jongens en Meisjes op Woensdag- en Zat.mid- dag. Contributie vanaf 5.Nad. inl. Sporthuis Haarlem, Gr. Hout straat 123, Tél. 12215 TE KOOP 2 pers. toërkano, ge schikt v. b.motor en zeilen, 80 cM. breed. Ook te ruilen voor roeiboot, gesch, v. b.b.motor, Br. G 3580 bur. van dit blad Te koop 2e handscli ZEILKANO. Te bevr. v. Slingelandtlaan 24, Vervolg van het artikel Nog éénmaal". Vóór het slotkoor, als laatste der solisten, zong zij nog den regel: „Habt lebenslang für euer Leiden tausend Dank en al wat haar gegeven was in een lang vruchtbaar leven, stond op en brak zich baan in dit eene dank woord. Wat het leven nog brengen zou, het zou goed zijn, want'het zou verbandhouden met dit moment. Maart 1937. Een fijn Sigaartje met de Paschen Sigarenmagazijn „O L I V I E R" CEDERSTRAAT 30. Uw adres voor goede kwaliteit. Aanbev.: W. BETRAM. centra moe geweest juist deze innerlijke kwa liteit te roemen. Her bijna niet te evenaren, vlekkeloos reine geluid, op alle hoogten even stralend en warm dè groote natuurstem, gepaard met die helderziendheid van gevoel. Zij zal het misschien nog leeren", dacht zij hoopvol aan Ella, doch onwillekeurig schoten haar de woorden te binnen: „een klinkend metaal of een luidende schel." Het Duet, aan het einde van het Eerste deel verslond Ella's krachten. Want het koor en de volle zware alt overschalden bijwijlen geheel haar'al dunner, verwijfelder geluid. En twéé maal haperde zijzette te laat in. Menschen-met-partituur fronsten verstoord. Ella's rug boog zich als onder den zwaren last der haar nagezonden gedachten; „Had den we Mevrouw Verbeek nog maar Eenmaal uit het oog der zaal teekenden ook de ruggen van hen, die volgden, een bedenke lijke vraag en de dirigent, verbeten, zweeg. Liep gehaast voort zijn voet schoot balloorig telkens uit tot een schop, in de lucht. In de pauze, onwillekeurig gestuwd door het. besef van waar ze thuis hoorde, koerste Ariet- te naar de solistenkamer. Het vervelend aangapen der koffiedrinken de menigte aldus vermijdend, zag zij zich thans geplaatst voor den plicht Ella wat op te beu ren. Enkele passen van haar doel verwijderd drong al tot haar door een snikken, dat telkens hoog-opschrilde. Zij trad binnen. „Wat's dat nu zit me daar onze prima donna in tranen. Overweldigd door haar succes? Welnu, dat is te begrijpen." Ella staarde door haar tranen de binnenge- komene ongeloovig aan. „Zong ik dan niet be neden alle peil?" „Maak je geen muizenissen je zong uitste kend," iets zette Ariette tot deze comedie aan' ,,'t Was heel goed. Heusch." ,TJ zong het altijd honderd maal beter." "Duizendmaal. Minstens," grapte Ariette door, doch in het algemeene zwijgen bleven haar woorden vreemd en doelloos laangen. Zij zocht de gezichten af van haar collega's, die In een beklemming haar maar bleven aanzien en, ontroerd, begreep ze: meer dan hun be zorgdheid om het welslagen der uitvoering, sprak uit hun oogen de gehechtheid aan hun jarenlange gezellin hun betreurend, dat zij, om een lichaam dat onwillig werd, hen in den st^ek had moeten laten. „Treur niet om mij," lachte zij dwaas- pathetisch, maar het leek wel of er een traan doorheen gleed „treur niet om.mij, want ik heb zoo zielsgenoegelijk zitten luisteren dat is veel gemakkelijker heb ik ontdekt." Ze lieten zich niet misleiden. „We begrijpen het wel," zei Eugène Vredeman, die de Chris tuspartij zong en hij deed alsof er een 'hard nekkig vuiltje in zijn oog dreef. „Neen, in ernst, ik schijn er over heen te zijn vandaag is me dat duidelijk geworden en jij", vervolgde zij tegen Ella, „zing zooals je gewend bent en wees niet zoo belachelijk nerveus, daar is geen reden voor. Je hoeft nog maar die eene groote aria en die korte regel op 't end nu, zal je flink zijn?" Ella knikte en verkropte haar tranen. Het afleidend gepraat had haar goed gedaan. Ze had weer hoop, zei ze het zou wel gaan. Weggaande door. de deur hoorde Ariette hoe de dirigent Ella nog vermaande„Je hebt den fakkel van haar overgenomen nu moet je hem dragen ook. En waardig! En vooral wéten watje zingt.,.." „Was hat er demv Uebels getan?" zong Pi- latus. Ella rees op, viel meteen met klare hooge stem in, zon dér een enkele trilling; „Er hat uns allen wohlgetan!" Gelukkig, dacht Ariette, haar woorden had den iets uitgericht. Dit was aanmerkelijk beter maar gaandeweg trof haar: wat klonk het vreemd, net alsof Ella's innerlijke aandacht ge spannen was op iets dat zij vreesdeAlsof het mechanisme doorzong in jachtige haast en de mensch verschrikt, iets naderen voelde Wat hééft ze toch, vroeg Ariette zich bezorgd af, zou zeoh, daar had je 't al 't Recitatief verstierf. Als een kinderlijke klacht stierf het uitElla zakte scheef achterover op haar stoel in een onmacht haar hoofd knakte langzaam voorover op haar borst De eerste violist, opgevlogen, behoedde het afglijdende lichaam voor vallen De hobo's zwegen beduusd „Wat ellendig", kwam Ariette half overeind. Achter haar gonsden stemmen zitbankjes GROENEWEG 46 Raak |9 GftltC 'Haarlem Telefoon 13147 Een Nieuwe Lente Een Nieuwe Hoed Heerenmodehuis JOH ELZER TROMPSTRAAT 22 Heeft de hoed die U zoekt! Groene Specht bij zijn nest met jongen. Bij ons vindt U 40 verschillende modellen en kleuren Telef. 3135 Beverwijk Telef. 3135 s van de nieuwe voorjaarsmodellen „Bij zonneschijn of regen Kinderwagens in onze speciale •nSouplexkomtU altijd tegen" etalage Breestraat 40-42 klepperden in het orkest, de orde verstoord, boog alles zich schots en scheef naar voren: het beklemd heen en weer geroep zwol allengs tot een onheilspellend koor Er werd gehandeld. Meisjes uit het koor droegen;de zangeres snel en handig van het front weg de dirigent volgde. Nu in dè algemeene-ontreddering; ontstelde stemmen, in vollen omvang opklaterden en men overal staan ging, sloeg niemand acht op een kleine grijze dame, die op het podium aan geland was. Ariette in deze nood stond tus- sehen de haren, ill onmiddellijke saamhoorig- heid. Eenmaal hier, terwijl de anderen opge wonden en luid den toestand bepraatten, kiemde er een plan in haar brein een mo gelijkheid van verbijsterende zaligheid. En toen de dirigent, teruggekeerd, de zaal kort inlichtte over den onschuldigen aard van Ella's flauwte en zijn verwilderde blik opeens opklarend Ariette ontwaarde, kwam zij snel op hém toe. „Ik zal diVziii'gèn,"' zei ze stil' Hij stónd evén en had geen woord. Dit was plotseling zoo ongedacht heerlijk de uitvoe- -ring gered enz ij zou weer zingen Bezwaren maken over haar gezondheid hij zag het in het zou niets uitrichten. Dit was geen offer voor haar. „Dank je", zei hij eindelijk jij zoudt ons nooit in den steek laten. Dat weten we." In de zaal herkende men in Ontroerende verbazing zag men wie tusschen de solisten was gaan zitten een fluistering deinde door de rijen: „Ariette Verbeek." Én allen wachtten ademloos op het Wonder de toegift, die het Lot hen beschoor. In de rij der solisten stond ze in het oude verband, alles zooals het jaren geweest was en wachtte het teeken Het kwam r— En nog eenmaal in de oude omgeving klonk óp haar wonderbaarlijke stem. Het stralend geluid, alle techniek ontstegen, dat zong met een gloed van mededoogen uit den glanzenden rijkdom van haar hart. En verrukkelijk helder dien eenen zin, als de bazuin van een engel: „Sonst hat mein Jesus nichts getan In de zaal hing zwaar een ademloosheid een geluk en ontroering te groot haast en velen dachten het zoo vaak gedachte: een en gel zingt. Tijdens het tusschenspel der fluiten, dat was als van jubelende leeuweriken, opstijgend in den blauwen hemel, stond Ariette's' figuur on beweeglijk stil het kleine blanke gezichtje van grijs haar overkruld, roerloos. Dan zong zij de groote aria „Aus Liebe will mein Heiland sterben." In wijde rustige smart het steeds weerkeerende pleit „von einer Simde weisz er nichts." Terwijl zij de volle aangrijpende tonen uit zong moest zij terugdenken aan datgene wat zij in'haar. jeugd, lang voor haar'studie eens aan haat moeder-gezegd had:, „er leeft zóó'n groote vreugde en zóó'n groote smart rri me, dat ik het onmogelijk alleen bevatten kan ik moet het meedeelen aan een gansehe menschheid." Dat was het begin geweest, en dit werd het einde, het schoone, eenig denkbare einde Het laatste getuigenis, het stille „weisz er nichts" vergleed in het naspel der fluiten en deze schenen hartstochtelijk te herhalen de bede de heerlijke stem wéér te hooren al hooger stijgend wilden zij krampachtig bewa ren de echo van een onaardsch geluid. Toen eindelijk ook de fluiten zwegen, gebeur de er iets wonderlijks. In de zware stilte ruischte zacht en overweldigend het' bewegen van kleeren. Ariette, steed nog onbeweeglijk rechtop, zag het in verwarring: Van hun zetels verhieven zich de menschen. Zij stónden. Allen. En uit hen steeg een stille hulde tot haar op, een koor van zwijgende dankbaarheid. Er waren er die naar haar opstaarden, ont roerd glimlachend en er waren er die het hoofd bogen en over die honderden hoofden dwaalde haar blik, die hen allen dankte. Dan liet zij zich langzaam neer op haar stoel en terwijl vóór haar de zaal eveneens térug- zonk, zag zij óp met nietsziende oogen naar een blinkend verschiet, en zond er een piet eindigende stroom van dank heen. TE KOOP wegens ovei-compleet: 2 clubfauteuils met 4 stoelen, mo dern model, groen velours d'Utrecht. Tevens 4-pits „Ho- mann" gasstel met lade, wit emaille met zwarte bovenplaat, nikkelen kraantjes, spaarbran ders en bijbeboorende witte tafel. (Geen opkoopers). Adres: Park laan 97. INDISCH CLUBJE zoekt voor de ochtenduren sterke (heeren)-spe lers op Eindenhoutbanen. Van Liere-Nijboer, Einden houtstraat 14, Tel. 14871 TE KOOP tenn.racket rn. hoes en pers. m. Globe. Woll. tenn.broek, tenn. pullover en d.bruin colb.pak .Bakkerstraat 2 A rood. Op TENNISPARK BREDERODE kunnen goed geoefenden alle da gen spelen zooveel zij willen tegen lagen prijs. Vraagt prospectus. Sporthuis Haarlem, Gr. Houtstr 123, Tel. 12215 Vóór de pauze THE BIG BROADCAST OF 1937 De grootste Showfilm van het seizoen. Een feest van klank en rhythme. ZATERDAG en WOENSDAG 2.30 uur EXTRA FAMILIEVOORSTELLING met Shirley Temple en bijprogramma. Prijzen 10, 15 en 20 ct. Prijzen 10, 15 en 20 ct. M Matinées in de Paaschdagen doorloopend van 2.157.10 uur, met beide Hoofdfilms. aks.-w La Gaite HAARLEM

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3