BERICHT /CUEEP/ BEVERWIJK DE NIEUWE BIOSCOOPPROGRAMMA'S Luxor Theater. Van Vrijdag af vertoont het Luxor Theater „Hallo, hier Amerika" met Jack Benny, George Burns en Gracy Allen in de hoofdrollen. Een film vol tempo en rythime, vol muziek en ro mantiek. Mevrouw Graeie Fiatt fabriceert golfballen. Via het radiostation van Jack Carson maakt zij daar reclame voor. Deze reclame is weinig origineel, tot tot Miller, een impresario, me vrouw Platt overhaalt, dien zanger Frank Ross- man in haar programma te laten optreden. Deze zanger is het succes van het seizoen. Een jongedame maakt hem echter avond aan avond belachelijk door met zijn platen mee te zingen en dan te beweren, dat „Gwen Holmes zingt, begeleid door Frank Rossman". Zij laten Gwen Holmes onder een voorwend sel naar New York komen. aMar als ze eenmaal in de studio is, wordt ze ver van alle micro foons gehouden. Onder tusscben wordt Bob Miller hevig verliefd op de charmante omroep, ster. Mievrouw Platt heeft er haar zinnen op gezet, haar in het radioprogramma te laten zingen en wol in gezelschap van Frank Ross man. Als dit gebeurt is het succes enorm. Het duurt niet lang, of miss Holmes heeft genoeg van journalisten en fotografen en re clameaanbiedingen. En op den dag, dat de groote show, waarvan een huwelijk een deel zal vormen, zal zijn, verdwijnt Gwen Holmes zonder een spoor achter te laten. Totdat ze in een restaurant komt om wat te eten en daar hooit ze Miller een .korte toespraak door die ra dio houden, waarin hij haai- smeekt, terug te komen. Maar Gwen blijft koppig volhouden. Zij weet uit het restaurant te komen en rijdt in een taxi naar het station. Op het laatste nippertje wordt zij echter achterhaald en naar het om- roepgebouw terug gebracht. Door een juichende menigte wordt Gwen het gebouw binnen gedragen. Dan klinken de too rnen van de Hochzeitmarsch en aan den arm van Bob Miller betreedt Gwen Holmes het al taar, waar het huwelijk voltrokken wordt. Het andere hoofdnummer is „Ship Ahoy' met 's werelds troetelkind, Shirley Temple en Slim Summerville in de hoofdrollen. JEUGDBOND VOOR ONTHOUDING. De plaatselijke afdeeling van de J. V. O. zal gedurende de Paaschdagen deelnemen dan het J. V. O. kamp, dat op den Assumiburg gehou den wordt. Er bestaat voor dit ontspannings- toarnip groote belangstelling. Uit alle deelen des land zijn reeds aanvragen voor deelname bin nengekomen. Een uitgebreid programma is voor deze da gen samengesteld. O.rn. wordt een inleiding- gehouden, men zal wandeltochten maken naai de omliggende plaatsen, terwijl het verdere deel'te van den dag met zang, muziek, decla matie en volksdansen wordt doorgebracht. JAARVERGADERING NEDERLANDSCHE METAALBEWERKERSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Algemee- nen Nederlandschen Metaalbewerkersbond, vergaderde gisteravond in het gebouw van den Beverwijkschen Besturenbond in de Wilhel- mihastraat. De heer Van Galen sprak in zijn openings woord zijn voldoening uit over de groote be langstelling voor deze vergadering. Spreker releveerde vervolgens in korte trekken het werk, dat de bond in het afgeloopen jaar ver richt heeft. Speciaal wees hij op de goede re sultaten, die de afdeeeling met de z.g. „Met volië kracht vooruit-actie" bereikt heeft. Van 1 Januari af zijn nu reeds 37 nieuwe leden ge wonnen. Tenslotte wekte de voorzitter de aan wezigen op, om de Plan-film, die op Donder dag 8 April in het Luxor Theater vertoond zal worden, te gaan bezoeken. Het jaarverslag van den eersten secretaris, den heer Schik, werd goedgekeurd. Het jaar verslag van den penningmeester, den heer K. Honig, sloot met een batig saldo van f 271.90. De heer Hendriks bracht namens de kas controlecommissie verslag uit, waaruit bleek, dat de boeken en bescheiden van den penning meester in goede orde bevonden waren, zoodat den heer K. Honig onder dank décharge werd verleend. Tot leden van de kascommissie over 1937 1938 werden benoemd de heeren E. Smit, P. Stevens en Roos. In de bestuursvacature, ontstaan door het bedanken van den heer N. Brandjes, werd de heer V. Eyken gekozen. R.K. TUINBOUWWINTERSCHOOL. Bij het einde van den cursus 19361937 van de R.K. Tuinbouwwintersohool (met internaat) te Beverwijk zijn bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: M. Boelen, Lisse; P. Bruyns, Beverwijk; G. Kortman, Leiden; P. Meddens, Nunhem (L.) W. Prins, Anna Paulowna; J. Roozen, Over- veen; J. v. Rossum, Delft; C. de Waard, Eg- mond a. d. Hoef. De volgende leerlingen van de 2de klasse ontvingen het diploma: P. v. Arum, Haarlem aanteekening voor ma chine-schrijven; H. Eldering, Beverwijk- mot aanteekening Engelsch en stenografie; J. ter Hoeve, Bevewijk, met veel lof en aanteekening voor de moderne talen, steno en machine- schrijven; H. H. Jonkergouw, Sittard, met aan teekening voor Duitsch; C. Jonkheer, Hille- gom, met lof en aanteekening voor machine schijven; J. Kuncz, Leiden, met lof en aantee kening voor moderne talen en machinesehrij- ven; G. Noordman, Leiden, met aanteekening voor moderne talen en machmeschrijven; J. Shirley Temple in „Ship Ahoy!" (Luxor Theater, Beverwijk). JAARVERGADERING VAN „ROOD WIT". De supportersvereniging „Rood Wit" van de voetbalvereeniging „Beverwijk" houdt heden-, Donderdagavond in het clubhuis Café „Vessies" aan den Alkmaarschenweg, haar j aar vergadering De agenda vermeldt o.m, de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, bespreking van het plan om een reiskas op te richten, bestuursverkiezing wegens periodieke aftre ding van den penningmeester, den heer W. Meyer en benoeming van een lid der kas commissie wegens periodieke aftreding van den heer K. Kaspers. DE SOHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN. Woensdag werd op de V.S.V.- en Storm vogelsterreinen de eerste ronde gespeeld van de jaarljksche school-voetbalwedstrijden, waaraan ook de Beverwijksche scholen heb ben deelgenomen. De uitslagen van dezen eersten dag waren: Afdeeling A: School AComité-school 21, School F (1)School D (1) 2—7, School 2— Vermeulenschool 5—0, Emmaschool—School H (1) 00. (Na strafschoppen gewonnen door Emmaschool). School F (2)Insinger- school 03, Groen van Prinstererschool School J (2) 11 (Na strafschoppen gewon nen door de Groen van Prinstererschool) School D (2)school J (3) 12; School 1— School G 15; School J (1)Marnixschool 30; School EJulianaschool 05; School H (2)School 3 (1) 50, Christelijke school BeverwijkSchool K 4—3, School 3 (2)- Christelijke school Velsen N. 010. Heden, Donderdag wordt de tus.schenronde gespeeld van de winnaars en de verliezers. Af deeling B: H.B.S. 4Creutzbergschool 12; H.B.S. 5—School 4 (2) 0—1; H.B.S. 4— H.B.S. 5 6—0. HET POSTKANTOOR OP GOEDEN VRIJDAG. Op Goeden Vrijdag zal het postkantoor na 2 uur gesloten zijn voor den gewonen post dienst. Wel blijft de telegraaf- en telefoon dienst ongewijzigd, terwijl voor de busrecht- houders de gelegenheid bestaat tot het afhalen van poststukken. In de postbestellingen komt geen wijziging. PERSONALIA. Tot onderwijzeres aan de Christelijke school in de Meerensteynstraat is benoemd mej. W. van Ameiide uit Rijssen. De heer N. Tervoort, thans onderwijzer te Heemskerk, werd benoemd tot onderwijzer aan -de R.K. Jongensschool in de Hobbestraat alihier. BOND VOOR STAATSPENSIONEERING. De plaatselijke afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering hield gisteavond in het Witte Kruisgebouw haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer K. Steyn, wees er in zijn openingswoord op, dat algemeen bij de komende verkiezingen een meerderheid zal worden bereikt voor staatspensioen, zoo dat de verwezenlijking van het ideaal vrijwel verzekerd zal zijn. In den beschrijvingsbrief voor het in Den Haag te houden congres, waaraan ook door ongeveer 60 leden van de afdeeling Beverwijk zal worden deelgenomen, is dan ook veel aandacht aan do komende verkiezingen ge wijd. Tot leden van de controlecommissie wer den benoemd de heeren C. Roos en Jos. Bruyns. De heer K. Steyn werd afgevaardigd naar het congres in Den Haag. De heer R. Ewouts werd als plaatsvervanger aangewe zen. Besloten werd een voorstel van Waterland om een prijsvraag uit te schrijven voor een Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. kelijk beter dan vorig jaar toen het nadeelig saldo f 133.77 bedroeg. Met een krachtige aansporing om te blijven ijveren voor de verwezenlijking van het ideaal, dat de Bond nastreeft, sloot de heer Steyn de vergadering. Eindles van de Tuinbouw- winterschool. De uitreiking der diploma's. Nijsse-n, Santpoort, met aanteekening voor propaganda-toonelstuk te steunen. Engelsch, Duitsch en machmeschrijvenJ. v. De heer C. van Wingerden bracht een fi- Reisen, Sassenheim, met aanteekening voor Engelsch, Duitsch en machineschrijven; J. Wens veen, Uitgeest, met lof en aanteekening voor Engelsch, Steno en machmeschrijven. nancieel verslag uit van de gehouden feest- vergaderingen. De inkomsten waren f 137.96, de uitgaven f 199.52, nadeelig saldo f 61.56. Dit resultaat was desondanks toch aanmer- Woensdagmorgen werd in de R. K. Tuin- bouwwinterschool aan de Baanstraat de openbare eindles gehouden van den cursus 19361937. Dit geschiedde in tegenwoordig heid van het schoolbestuur Professor A. Cleoiphas te Warmond en de heeren P. J. J. Haanen te Beverwijk, Th. F. van Rijn te Lis- se; de heeren J. P. Nijssen te Santpoort, lid van de commissie van toezicht en C. J. van Baar voor het secretariaat van den L.T.B. Verder werd de les bijgewoond door mevr. Bünnemeijer en de heeren N. J. Out, wethou der van Beverwijk; G. Th. Vermeulen, direc teur van de Bisschoppelijke kweekschool Prof. dr. W. A. Goddijn te Leiden; P. N. Jonkheer, Hillegom; Drs. C. Brakman, be drijf sconsulent, Alkmaar; C. Staalduinen, di recteur- van het Demonstratiebedrijf te Heemskerk en eenige ouders van leerlingen. Van 10 tot 12 uur werd les gegeven in kas- enbouw odor Ir. H. A. B. Bünnemeijer, di recteur der school, Engelsch door den heer Th. M. Luypen en scheikunde door den heer P. Joh. Janssen. Na afloop heeft de heer J. P. Nijssen de di ploma's uitgereikt aan de leerlingen, die daarvoor na gehouden eindexamen in aan merking kwamen. De heer Nijssen sprak daarbij den wensch uit, dat zij veel nut van het genoten onderwijs zouden hebben. Spr. hoopte, dat ook hun ouders, die zich wel licht groote opofferingen hebben moeten ge troosten, daarvan de vruchten zouden mogen zien. Het diploma ontvingen P. van Arum, Haar lem met aanteekening voor machineschrij ven; H. Eldering, Beverwijk'met aanteeke ning voor Engelsch en stenografie; J. ter Hoeve, Beverwijk met veel lof en aanteeke ning voor de moderne talen, stenografie en machineschrijven; H. H. Jonkergouw, Sittard, met aanteekeningen voor Duitsch; C. Jonk heer, Hillegom met lof en aanteekening voor machineschrijven; J. Kunckz, Leiden met lof en aanteekening voor moderne talen en ma chineschrijven; G. Noordman, Leiden, met aanteekening voor moderne talen en machine schrijven; J. Nijssen, Santpoort met aantee kening voor Engelsch, Duitsch en machine schrijven; J. van Reisen, Sassenheim, met aanteekening voor Engelsch, Duitsch en ma chineschrijven; J. Wensveen, Uitgeest met lof en aanteekening voor Engelsch, steno grafie en machineschrijven. Bevorderd werden van de eerste naar de tweede klasse: M. Beelen, Lisse; S. Bruyns, Beverwijk; G. Kortmann, Leiden; P. Med dens, Nunhem (L.)W. Prins, Anna Pau lowna; J. Roozen, Overveen; J. van Rossum, Delft; C. de Waard, Egmond aan den Hoef.1 De directeur van de school wees op de gunstige resultaten van het onderwijs en bracht dank aan de leeraren, den amanuensis en de familie Jongerden, die het internaat op voortreffelijke wijze verzorgde. Professor dr. Cleophas sprak een slotwoord en wees daarin op de beteekenis van het tuin- bouwonderwijs, dat van des te grooter belang Is, nu de regeering voornemens is de bedrijfs- ordening door te voeren. De leidende functies zullen in de bedrijfsor ganen door geschoolde krachten vervuld moe ten worden en daarvoor zullen in de eerste plaats de leerlingen van de tuinbouwscholen in aanmerking komen. Spr. bracht hulde aan de ouders, die daar van het belang inzagen. Tenslotte wees pro fessor Cleophas op het bevredigende ver schijnsel, dat zich reeds nu voor den volgenden cursus meer candidaten hebben aangemeld dan ooit te voren. WIJK AAN ZEE PERSONALIA Voor het examen voor radiotelegrafist slaagde te Amstea'dam de heer J. van Es. PAASCHVUUR. Dinsdag 30 Maart houdt afd. Wijk aan Zee van de Kruisvaart op het terrein nabij de bij zondere R.K. school een z.g. Paaschvuur- avond. Vooraf wordt met de genoodigden uit de omliggende afdeelingen een rondgang door het dorp gemaakt. VERBETERING AAN HET JULIANAPLEIN. Men is thans bezig het Westelijke perron (nabij de kerk) van het Julianaplein te ver anderen. Deze verandering geschiedt als ge volg van een voorgenomen wijziging der stand, plaats van de autobussen. Momenteel hebben deze nog het punt van vertrek nabij de Voor straat. Als de perronsverandering gereed is, zullen de passagiers de bus verlaten op de zelfde plaats waar dit ook thans geschiedt, waarbij de bussen dan ledig door lijden tot voor het wachthuisje. Daar zullen 's zomers op tijdstippen van groote drukte palen en ket tingen ge "dst worden om den stroom van wachtende, ai goede banen te leiden en ge drang te voorkomen. HEEMSKERK SMAAKVOLLE VERSIERING VAN CAFé „FLORA". Tijdens de bloemententoonstelling doet het Café „Flora" haai' naam alle eer aan. Het établissement is op smaakvolle wijze in een bloenienpaleis herschapen. Het geheel noodt wel uit om een kijkje te nemen. Aan den voorkant van het café is een ver lichting aangebracht, die 's avonds een sprook- jesaohtigen indruk maakt. CASTRICUM Een tweede ophaaldienst voor vuilnis? Plaatselijke vereenigingen plegen overleg. Op initiatief van de Forensenvereeniging werd in Hotel Broksma een gemeenschappe lijke vergadering gehouden van de besturen van eenige plaatselijke vereenigingen ter be spreking van de noodzakelijke uitbreiding en verbetering van den ophaaldienst voor vuilnis. Over deze voor Castricum zoo belangrijke aan gelegenheid zijn ook reeds vroeger besprekin gen met den toenmaligen burgemeester en het gemeentebestuur gevoerd, zonder resul taat evenwel. Het bestuur van de Forensen vereeniging heeft gemeend ook eens in over leg te moeten treden met burgemeester Sloet. Dit heeft in zooverre vrucht gedragen, dat de burgemeester een richting heeft aangegeven om tot het beoogde doel te geraken. De voorzitter van de Forensenvereeniging, de heer Overweg deelde mede, dat de burge meester overtuigd was van de noodzakelijk heid van een tweeden ophaaldienst, maar dat de gemeente geen geld heeft om zoo'n twee den dienst te organiseeren. De kosten zouden 870 per jaar bedragen. Een middel om tot de stichting te geraken zou b.v. kunnen zijn de kosten van het op halen te laten betalen door de leden van alle vereenigingen. Het ophalen zou dan echter alleen geschieden bij degenen, die betalen, als mede bij hen, die daartoe om een of andere reden niet in staat zijn. De vergadering kon zich met dit denkbeeld allerminst vereenigen. Over het algemeen vond men het onjuist, dat particulieren de fi nanciering op zich moeten nemen van een gemeentelijken dienst. Tenslotte kwam men overeen, dat elke ver- eeniging een bestuurs-, gevolgd door een leden vergadering zou houden, teneinde over dit onderwerp van gedachten te wisselen. Op Maandag 12 April zal wederom een gecombi neerde bestuursvergadering worden gehouden om een besluit te nemen of althans de Foren senvereeniging krachtig te steunen in haar pogingen om een tweeden ophaaldienst voor vuilnis ingesteld te krijgen. Intusschen zal aan den burgemeester wor den verzocht een bedrag te bepalen, dat als basis voor de verdere voorbereidingen kan worden aangenomen. DONDERDAG 25 MAART 193 7 POSTDUIVEN. HAARL. CONCOURSCOMMISSIE. De Haarl, Concourscommissie houdt heden avond een gecombineerde vergadering in de Kleine Houtstraat 106. Hier zullen bespre kingen gehouden worden over het aanstaan de vliegseizoen. VOETBAL. BELGIëNEDERLAND. Grensverkeer vergemakkelijkt. Van het ministerie van Openbare Werken in België, waaronder het wegverkeer ressor teert, is mededeeling ontvangen, dat allerlei maatregelen genomen zijn om het groote be zoek per auto uit Nederland naar Antwerpen ter gelegenheid van den voetbalwedstrijd België—Nederland op Zondag 4 April a.s. te vergemakkelij ken Onder meer heeft men aan den A.N.W.B. formulieren toegezonden, welke de betrok kenen thuis kunnen invullen en later aan de grens kunnen afgeven, indien zij in het bezit zijn van de normale vereischte papie ren (ook dus triptieken). Zij, die in het bezit van zoo'n formulier zijn, worden dan aan de grens krachtens een speciale regeling, zonder oponthoud en zonder verdere con trole der grensdocumenten, vlug doorgelaten. Deze formulieren zijn graties aan de bu reaux van den A.N.WJB. verkrijgbaar. De schoolvoetbalwedstrijden te IJmuiden. Onder begunstiging van uitstekend weer zijn Woensdag de schoolvoetbalwedstrijden te IJmuiden begonen. Reeds op den eersten dag moesten enkele wedstrijden door penalties beslist worden, wat natuurlijk zeer in den smaak van de talrijke oudere en jongere bezoekers viel. Bij School J 2Groen van Prinstererschool bleef de be slissing al zeer lang uit: eerst nadat 18 straf schoppen genomen waren, was uitgemaakt, dat de Groen van Prinstererschool in de vol gende ronde kwam. Voor het overige bleek in de E-afdeeling, dat School G uit Velsen Noord en School D I uit IJmuiden over flinke elftallen beschikten. Ook de ploeg van de kampioenen van het vorige jaar School J 1 mag er weer wezen.. In de D-afdeeling kon de wedstrijd Nijver heidsschoolU.L.O. 4 niet doorgaan, doordat de Nijverheidsschool nog geen vacantie had. Ook hedenmiddag zal deze school nog niet present zijn. De Creutzbergschool begon hier niet slecht door van H.B.S. 4 te winnen, doch wij achten laatstgenoemde school nog lang niet kansloos. Op duidelijke wijze toonde zij zich de meerdere van het 5de elftal dezer school. Deze ontmoeting werd geleid door niemand minder dan V.S.V.'s voorzitter, dr. A. J. van Leusen, die het uitstekend deed. Trouwens over 't geheel kweten de heeren leiders, waar onder de keepers van Stormvogels en V.S.V., Piet Hollenberg en Niek Michel zich bevonden, zich goed van hun taak. De uitslagen waren: Afdeeling D: H.B.S. 4Creutzburgschool 12 H.B.S. 5School J 2 01 H.B.S. 4—H.B.S. 5 6—0 Afdeeling E: School A (IJm.)—Comitéschool (Um) 21 School F I (Santp.)—School D I (IJm.) 2—7 School 2 (Beverwijk) P. Vtrmeulenchool (IJm.) 5—0 Emmaschool (IJm.)—School H 1 0—0 (Emmaschool wint). School F 2 (Santp.)— Insingerschool (IJm.) 0—3 Gr. v. Prinstererschool (IJm.) School J 2 (IJm.) 11 (Gr. v. P. school wint) School D 2 (IJmSchool J 3 (IJm.) 1—2 School I (Bev.)—School G. (Velsen) 1—5 School J I (IJm.)Marnixschool (IJm) 30 School E (IJm.)—Julianasch. (IJm.) 0—5 School H 2 (IJm.)— School 3 I (Bev.) 5—0 Chr. School (Bev.)—School K (IJm.) 4—3 School 3 n (Bev.)—Chr. School (V.) 0—10 Het programma voor heden luidt: Afdeeling D (V.S.V.-terrein) Creutzbergschool—U.L,O. 4 2—3 uur. Afdeeling E (Stormvogelsterrein): Tusschenronde (winnaars): Gr. v. Prinstererschool—School H 2 1.30—2.30 Emmaschool—Insingerschool 1.30—2.30 School J 3—School G 1.302.30 Chr. School (Bev.)—School J 1 2.30—3.30 School 2—Julianaschool 2.30—3,30 Tusschenronde (Verliezers) School D 2—School 1 2.30—3.30 P Vermeulenschool—School E 3.30—4.30 MarnixschoolSchool F 3.304.30 School J 2Comité-school 3.304.30 School 3 IISchool 3 I 4.30—5.30 Leidt Franco de operaties aan het Guadalajarafront? Generaal Bergenzoli van het commando ontheven. PARUS, 24 Maart (Havas-A.N.P.) De „Petit Parisien" publiseert een bericht uit Londen, waarin wordt gezegd, dat uit Ma drid werd vernomen, dat de Italiaansche generaal Bergenzoli van zijn commando werd ontheven in verband met den terugtocht van zijn leger bij Guadalajara. Generaal Franco zou zelf de leiding van de operaties in handen hebben genomen. LTIJMNEINS HOLLAND—AMERIKA LIJN. Spaarndam, Rott. New-York p. 22 Lizard. Veendam, Rott. n. N.-York 20 (6 n.m.) 1000 mijl v. Ambrose-Lichtschip. Narenta, 19, van Vancouver n. Rott. Rotterdam, Valparaiso n. N.-York 22 van Bahia. HALCYON LIJN. Maasburg, 22 v. Pepel n. Rott.-Vlaard. Rozenburg, 24 v. Les Falaises te Velsen. Stad Arnhem, 22 v. Bagnoli te Pepel voor Rott.-Vlaardingen. Stad Haarlem, 23 v. Lissabon n. Pepel. Stad Schiedam, 23 v. Narvik n. Rott.-Vlaard. Stad Zaandam. 23 v. Vlaardingen te Stok- holm, voor Vaertan. Vredenburg, 24 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Zwolle, 26 van Les Falaises te IJmuiden verwacht. Stad Dordrecht, 18 v. Larmes n Oslebs- hatisen KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (thuisr.) 24 van Dakar. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, vertr. 23 van Calcutta n. Rott. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisr.) 24 te Antwerpen. Nijkerk (uitr.) 22 (9.8 n.m.) 220 mijl Z. van Land's End. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk, 23 v. Antwerpen te Hamburg vertr. 27 v. Rott, HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (thuisr.) 23 van Dakar. Heemskerk (thuisr.) 23 v. Mombassa. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 24 (6n.m.) van W.-Afrika te Rott. verw. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 24 v. Amst. te Hamburg. Bacchus, 23 v. Izmir n. Itylida. Bodegraven, Chili n. Amst. 23 v. Cristobal. Fauna, Pt. au Prince n. Amst. 23 (10 v.m.) 400 mijl N. v. Terceira. Hebe, 24 v. Danzig te Kopenhagen. Perseus,- 23 v. Kopenhagen té Stettin. Saturnus, 23 v. Beyrouth te Mutzuna. Simon Bolivar, 23 v. Curacao n. Santa Marta Stuyvesant, Paramaribo n. Amst. 24 (7 v.m.) v. Plymouth to Havre. Luna, 22 v. W.-Indië to New-York. Barneveld. Amst. n. Chili 22 v. Callao. Bennekom, 21 v. Valparaiso to Talcahuano Orpheus, 24 v. Amst. n. Kopenhagen. Venus, 24 van Amst. n. Hamburg. Baarn, Chili n. Amst. via Hamburg 23 Antwerpen en pass. Vlissiingen. Hercules, 24 v. Izmir te Stamboul. Hermes, Bourgas n. Amst. 24 (12 midd.) 85 mijl Z.W. van Ouessant. Boskoop, Amst. n. Chili 24 (12 's midd.) 30 mijl Z.O. v. St. Maria. Nereus, Cadix n. Amst., p. 24 (4 n.m.) Lydd. Rheinhart L. M. Russ, 24 van Amst. te Ko penhagen. Telamon, Sfax n. Amst. 24 (4.30 n.m.) van Delfzijl. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Tjandi (thuisr.) 24 v. Djedda. Sibajak, 23 v. Marseille, 30 (v.m.) v. Batavia te Rott. verwacht. Kedoe (uitr.) 24 van Port Said. Indrapoera, 24 v. Rott naar Batavia. Garoet, 24 van Rott. n. Hamburg. Dempo, 24 v. Batavia n. Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alehiba (thuisr.) 22 v. St. Vincent. Alwaki. 24 v. Rott. te Hamburg. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Benmohr, Japan n. Rott. 24 te Suez, Agamemnon (Eng.) Japan n. Rott. 2e Mars. Benavon, Japan n. Rott. 24 van Port Said Meriones, Rott. n. Japan, 23 te Hongkong. Polyphemus, Amst. n. Batavia 22 v. Padang, Gleniffer, Dairen n. Rott. 22 v. Chinwangtao. Peisander, Batavia n. Amst. 22 v. Yokohama. Bencleuch, 21 v. Osaka n. Rott. Medon, 24 van Macassar 1 v. Amst. te Ham burg. Ramses, Japan n. Rott. 24 te Antwerpen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (uitr.)23 v. Algiers. Poelau Laut (thuisr.) 22 van Singapore. Tajandoen (uitr.) 24 te Genua. Geslaagde proeftocht. De proeftocht van het te Amsterdam ge bouwde Nederlandsehe tankmotorschip Marisa is naar wensch verloopen zoodat de reederij het schip heeft overgenomen. Het is om die reden dan ook direct naar Rotterdam vertrok ken om verder te worden uitgerust om zoo spoedig mogelijk in de vaart te worden ge bracht. Groote diepgangen. Het van Ned. Indië aangekomen Nederland sehe motorschip Marnix van St. Aldegonde passeerde het Noord zeekanaal inkomend me' een diepgang van 8,1 meter Het naar Rotter dam vertrokken Nederlandsehe motorschip Marisa had een diepgang van 8,8 meter. Ertsaanvoer. Het Nederlandsehe stoomschip Rozenburg is hier van Les Falaises aangekomen met een lading erts voor die Hoogovens. Om te dokken. Het Noorsche tankmotor schip Rigmor is in ballast van Rotterdam naa'r Amsterdam ge passeerd om bij de Amsterdamsche Droogdok Mij. eenige herstellingen uit te voeren. AANGEKOMEN. 23 Maart: Rhea m.s. Midd. Zee Scotia s.s. Settin Upesi s.b, Rotterdam Theseus s.s. Aarhuus 24 Maart: Brisk s.s. Rouaan Rozenburg s.s. Les Falaises Gejo m.s. Gr. Yarmouth VERTROKKEN. 23 Maart: Effïe Maersk s.s. Gdynia Medon m.s. Hamburg Tubo m.s. Rotterdam Hasewint m.s. King's Lynn Leeuwarden s.s. Londen San José s.s. Frederiksstad Rhein s.s Hamburg Smbla s.s. Rotterdam Eberhard s.s. Zeebrugge Bowling s.s. Leith Amstelstroom m.s. Huil 'M Maart; Turicum ms, FayaJ (v. O.)

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5