Dl 'T jongens wordt levensmoed gegeven. De Passiebloem. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Een bezoek aan het werkkamp „Eerde". BEVERWIJK DE SCHOOLVOEDING GESTAAKT. Met het intreden' van de Paasehvacantie is de verstrekking van warme maaltijden aan schoolkinderen gestaakt. Van gemeentewege werd aan 250 kinderen voeding verstrekt, de Beverwijksche Conser- venfabriek, waarin het voedsel ook nu weer bereid werd, verhoogde dit aantal tot 300. Bo vendien werden nog 27 kinderen van warme maaltijden voorzien, waarvan de kosten door particulieren, werden, bijeengebracht. JAARVERGADERING CENTRAAL GENOOTSCHAP. De jaarvergadering van het Centraal Ge nootschap voor Kinder-, Herstellings- en Va- cantiekolonies zal op Donderdag 8 April in het Kennemer Hotel 'gehouden worden. In deze bijeenkomst zullen de jaarverslagen worden uitgebracht van secretaris en penning meester. Voorts "wordt een bestuursverkiezing gehouden. DOOPSGEZINDE ZENDING. Op Dinsdag 6 April zal in de Doopsgezinde kerk aan'de'Meerstraat eén filmavond worden gehouden door de Doopsgezinde Zendingsver- eeniging. Vertoond wordt o.m. de film „Uit Papoealand". ORDE VAN JONGE TEMPELIEREN. Op Zaterdag 3 April zal alhier een propagan- datocht worden gehouden voor de Orde van Jonge Tempelieren.'Voor de oprichting van een af deeling van deze organisatie hier. ter plaatse zal op Zaterdag 10 April in „Odeon" een open bare vergadering-worden gehouden. LEZING OVER DE BRUHMANBEWEGING Voor de leden van het Christelijk Werklie denverbond patrimonium" zal de heer N. Passchier Woensdag 31 Maart in het vergader lokaal bij de Gereformeerde Kerk een lezing houden over de Bruhmanbeweging. MARTBERICHTEN. Beverwijk, 24 Maart 1937. Spinazie per K.G. f 0.120.18. Andijvie per K.G. f 0.120.14. Raapstelen per 100 bos f 6. Koolrapen per zak f 0.85. Wortelen per K.G. f 0.01—0.02. Bieten per K.G. f 0.02. Aardappelen klei per K.G. f 0.03—0.05. Spruitjes per' K.G. f 0.080.12. Boerenkool per K.G. f 0.030.05. Roode kool per K.G. f 0.03—0.05. Savoye kool per K.G. f 0.02—0.03Yz. Bloemkool per 100 f 25. Uien per K.G. f 0.01—0.02. Prei per K.G. f 0.04—0.05. Rabarber per 100 bos f 1015. Pieterselie per bos f 0.04. Selderie per bos-f 0.04. 1 Appelen per K.G. f 0.2-60.38. Peren per K.G. f 0:22. Brusselsch lof per K.G. f 0.080.12. DE GEMEENTELIJKE INSTELLINGEN OP GOEDEN VRIJDAG. Op Goeden Vrijdag zullen gesloten zijn de Gemeentesecretarie, het kantoor van den Ge meente-ontvanger, Maatschappelijk Hulpbe toon, de Gem. Arbeidsbeurs en het kan toor 'van den Ophaal- en Stortingsdienst. Het Bureau van Openbare Werken, het Bureau van den Burgerlijken Stand en het kantoor van de Gemeente Liehtbedrijven blijven op dien dag geopend. Ook de ophaaldienst van haardasch eil vuilnis vindt gewoon voort gang. AANRIJDING. Woensdagmiddag is op het Stationsplein een wielrijder aangereden door een personen auto, de fietser kwa-m 'te vallen' eri brak een van zijn kuitbeenen. Nadat hem geneeskun dige hulp was verleend is hij per auto naar zijn woning- overgebracht. De politie heeft naar de schuldvraag een onderzoek ingesteld. DIEFSTAL VAN IJZEREN KOGELS. Bij de politie werd aangifte gedaan dat van een draaischijf liggende voor een der fabrieken 'aaïï de Pijpkade 45 ijzeren kogels zijn ontvreemd. De politie heeft een onder zoek ingesteld, vermoedelijk hebben zich aan dit feit eenige jongens schuldig gemaakts 1JMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 25 MAART, Tarbot per kilo f 1f 0.94 Griet per 50 kilo f 32f 17. Tongen per- kilo f 1.2--0f 0.65 Grote schol per 50 kilo f T2f 11 Middelschol per 50 kilo f 15f 12 Zetschol per 50 kilo f .26f 18 Kleine schol per 50 kilo f 26f 5,50 Bot per 50 kilo* f 4.90f 3.20 Schr per 50 kilo f 8.50f 2.60 Tongschar per 50 kilo f 35f 2-7.50 Rog per 20 stuks f 8 Vleet per stuk f 1.75 - Kleine poon per 50 kilo f 8f 3.80 Groote sehelvisch per 50 kilo f 25f 19 Middelschelvisch per 50 kilo f 21—f 18.50 Kleine middelschelvisch p. 50 kilo f17—f13. Kleine sehelvisch per 50 kilo f 12f 5.60. KJbeljauw per 125 kilo f 35—f 13.50 Groote gullen per 50 kilo f 11.50 Kleine gullen per 50 kilo f 13.50f 6.50 fWijting per 50 kilo f 3.60f 1.65 Makreel per 50 kilo f 11f 4,30 Heilbot per kilo f 0.92f 0.68 Leng per stuk f 2.90f 0.70 Koolvisch per stuk f 0.5-0f 0.06. Nieuwe sleepboot. De voor rekening van de Vereenigde Seheep_ vaart Mij. gebouwde sleepboot Upesi is van Rotterdam naar Amsterdam gepasseerd om vandaal* uit als deklading met één der sche pen van den Afriika-dienst naar Beira te wor den verladen. BESOMMINGEN. Trawlers: Oostzee, IJm.- 147 45 manden f 1090. Adelante IJm. 19 550 m. f 2310. Limburgia IJm. 54 165 m. f 1480.: Zeeleeuw IJm. 29 75 m. f 1370. Timor IJm. 491 250 m. f 1920. zEwald IJm. 48 800 m. f 2800. Loggers: IJm. 204 f 580. KW. 68 f 210. KW. 28 1 SÖH. 25 f 570, SOH. 107 f 820. WIJK AAN ZEE POGING TOT INBRAAK. Toen hedenmorgen de heer N. zijn villa aan de voorzijde binnentrad, bemerkte hij on raad in zijn huis. Vermoedelijk was er tij dens zijn afwezigheid een poging tot inbraak gedaan. De villabewoners kwamen nog juist op tijd om den indringer aan de achter zijde de woning, te zien verlaten. Hij volg'de ■den man en was zoo fortuinlijk een politie agent te. .ontmoeten die spoedig, van een en ander op de hoogte was gebracht. De politie hield denvreemdeling aan en bracht hem naar het /bureau over. Na, verhoord te zijn werd de man, die verklaarde in Haarlem te wonen, in 'afwachting wan het verdere onder zoek in arrest gesteld. Wat is een beter onderwerp in de Stille Week, nu de gedachten van zoovelen uitgaan naar het lijden en sterven van Christus, dan de Passiebloem? De Jesuïtenpater Fer rari, die in de 17de eeuw leefde, is. degene geweest, die de bloem haar naam gaf en! in de verschillende bloemdeelen de martelwerk tuigen van het Lijdensverhaal zag: -de lange draden rond het hart verbeelden de doornen kroon, de meeldraden de hamers, de stamper de spons met edik; de uit de bladóksels groeiende h-echtranken de geesels. Hoe het zij, of we de Passiflora willen be zien met een vroom herdenkend hart, of haar alleen beschouwen als een buitengewoon niooi-e sierplant', de moeite waard is ze! Er zijn verschillende soorten, de Passiebloem van Ferrari die behalve priester ook een groot botanicus was is de gewone blauwe Passiflora coerulea. Plet. is wel een van de sterkste onder de vele Passiebloemen die er •bestaan. Men heeft natuurlijk ook op. dit ge bied gehybridiseerd en een mooie hybride is de Passiflora hybr. Impératrice Eugénie, met groote, lichtblauwe bloemen. Een plant ech ter, die we het heele jaar door in de kamer DONDERDAG 25 MAART 1937 moeten houden. Sterker in dien zin, dat zij 's zomers buiten kan staan, -*s Constance El liott. Ook een hybride of kruisingsproduct. De Passiebloemen hooren thuis in de warme streken van Amerika en de West-Indische eilanden. Ze groeien daar tegen struiken en boomen op en bereiken geweldige hoog ten. Wanneer ze hier in de kas groeien, dan komen ze ook het beste tot haar recht, als ze alleen in groote lijnen wat geleid worden en haar- ranken vrij kunnen neerhangen. Het blad is trouwens heel mooi, handvorming in gesneden en de vruchten zijn bij sommige soorten zelfs eetbaar. Een passiebloem heeft meestal tien bloem bladeren. De kleuren varieeren in purper rood, wit met violet, lichtblauw en f-luweelig donkerblauw. Sommige soorten zijn zeer wel riekend. De bloei valt in de warme kas van Maart tot October. Wat de bijzondere beko ring van de bloemen uitmaakt, dat is de kleurschakeermg van bloem en kroonbla- deren en de prachtige regelmatige bouw van de bloemdeelen. Maar nu de Passiebloem voor eigen gebruik. De coerulea uit Zuid-Amerika afkomstig is wel een oude, maar toch een heel mooie soort en met de boven genoemde beide hybri den ypor den liefhebber wel hét meest aan te bevelen. De bloei valt meestal tegen of in Juni. 's' Winters houden we de plant binnen, in een koele, vorstvrije kamer. Het is dan rusttijd. Wordt het voorjaar, dan verpot ten we, als -dat noodig is ze hebben krach- ti-gen, voedzamen grond noodig en gaan weer wat meer water geven. Is het half Mei geworden, dus is de kans op nachtvorsten voorbij, dan wordt de plant met .pot en al bui ten in gegraven op een zeer zonnig en zeer be schut plekje; het beste is tegen een muurtje of schutting op het zuiden. Ze heeft dan veel water en af en tóe wat mest noodig. En ver der zal onze werkzaamheid zich beperken 'tot het aanbinden van de ranken,, die in één zomer een géweldige lengte kunnen krijgen. We kunnen natuurlijk onze plant tegen den muur laten opgroeien en d-e ranken aan het eind van den zomer- half September kunnen de nachtvorsten weer begimien en moet de plant dus binnen zijn losmaken en terug snoeien, maar er is ook niets tegen om de plant in de pot tegen een hekje te laten ran ken en zoo buiten in den tuin in te graven, op balcon of waranda te zetten, of gewoon voor een open raam te houden. Het is eigen lijk moeilijk om over de cultuur van Passie bloem binnenshuis iets te zeggen, omdat er zooveel manieren mogelijk zijn, waarop we de plant in bloei kunnen krijgen. Zeker is het, dat de -goede grond, geregelde bijvoe ding door mest, veel water 's zomers -en veel zon, en 's winters minder vocht, goed- licht en koelte d-ê hoofdvereisohten zijn. In ons land gaat het 'moeilijk, maar in Zuid- Duitschland houdt men de Passieflora coeru lea 's winters onder dikke dekking 'buiten. Schip Alkmaar (Ned.) x) Amstelkerk (Ned.) Aurora (Ne-d.) Ashlea (Eng.) Achilles (Ned.) Baarn (Ned.) Bengkalis (Ned.) Bussum (Ned.) Bodegraven (Ned.) Bacchus (Ned.) Bennekom (Ned.) Boschfontem (Ned.) x) Barnevel-d(Ned.) Ohr. Huygens (Ned.) x Ceres (Ned.) Casse-1 (Du.) Cairibia (Du.) x) Colombia (Ned.) x) Cordillera (Duitsch) x) Calypso (Ned.) Chef. M. H. Blanc (Fr.) Cape St. Andrew (Br.) Oo'tti-ca (Ned.) Denpark (Br.) Deucalion (Ned.) Euryades (Br.) x) Enggano (Ned.) x) Eurymedon (Eng.) x) Fauna (Ned.) Ganymedes (Ned.) Gaasterkerk (Ned.) x) Grootekerk (Ned.) x) Helder (Ned.) Hermes (Ned.) Heemskerk (Ned.) x) Hebe (Ned.) M. Embiricos (Gr.) Icarion AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 25 MAART Palace Filmac: 11--5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: China Clipper. 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: De misdaad van Dr Forbes met Gloria Stuart. 2.30; 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: In de schaduw van de guillotine met Ronald Colman 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Ein Walze-r aus Wien. 7 en 9.15 uur. Teyleï's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling H. F. Boot. VRIJDAG 26 MAART Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen nieuw programma. Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling H. F. Boot. Jaarstroom (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x Lord Cochrane (Br.) Menes (Duitsch) Montferïand (Ned.) x) Myrmidon (Eng.) x) Ma-ii Elviora Magdeburg (Du.).x) Nereus (Ned.) Oberon (Ned.) Prometheus (Eng.) x) Palatia (Duitsch) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Poelau Tello (Ned.) x) Perseus (Ned.) Perseus (Gr.) Rand fontein (Ned.) x) Reggestroom Salland (Ned.) x) Sesostris (Duitsch Stuyvesant (Ned.) Stad Zwolle (Ned.) Saleier (Ned.) x) Springfontein (Ned.) x Salltwiok Sint Annaland (Ne-d.) Telamon (Ned.) Taxiachis (Gr.) Tela (Ned.) Tiberius (Ned.) Uckermark (Du.) Venezuela (Ned.) Chili West Afrika (via R'darn) Venetië West Afrika Hamburg Chili (via Batavia Rosario Chili Midd. Zee Chili Hamburg Ghili Batavia Bourgas Ned. Indie Pto Barrios Hamburg Hamburg (v. IJm.) Midd. Zee Saffi Bassein West Indië West Afrika Midd. Zee Ned. Indië Batavia Batavia West Indië Zwarte Zee Japan Japan Chili Zw. Zee Zuid Afrika Danzig Buenos Aires Huelva W. Afrika Zuid Afrika Rosario Ned. Indië Buenos Aires Batavia Bilbao (v. IJm.) Ned. Indië Cadix Alexandrië Batavia Tampico Batavia Batavia Hamburg Stettin Ro-uaan Zuid Afrika West Afrika Buenos Aires Ptó Barrios West Indië Les Faliaisses (v. IJm.) Batavia Z. Afrika Rosario Danzig Alexandrië La Plata Buenos Aires Venetië Ned, Indie West Indië verm, aankomst 28 Maart 19 April 26 Ma-art 3 April 28 Maart 8 April 28 Maart 13 April 12 April 30 April 18 April 28 Maart 28 Maart 27 Maart 24 Maart 6 April 18 April 2 Mei 2 April 25 Maart 28 Maart 19 April 26 Maart 11 April 16 April 16 April 21 April 3 April 1 April 10 April 14 April 30 Maart heden 2 April 17 April 26 Maart 25 Maart 19 April 4 April 23 Maart 14 April 15 April 21 April 30 Maart Laatste bericht 24 Maart van Hamburg. 24 Maart te Rotterdam. 22 Maart te -Lissabon. 18 Maart te Lagos. 25 Maart vertrokken. 25. Maart te Hamburg. 20 Maart van Marseille. 15 Maart van St. Vincent 23 Maart van Cristobal. 23 Maart van Izmir, 21 Maart te Talcahuano. vertrekt 27 Maart. 20 Maart te Callao. 21 Maart van Sabang. 22 Maart te Limni. 22 Maart van Macassar, vertrekt 27 Maart, vertrekt 27 Maart, vertrekt 27 Maart, 21 Maart van Gibraltar. 17 Maart vertrokken. 24 Maart van Land's End. 22 Maart van Paramaribo. 16 Maart van Las Palmas. 21 Maart van Oanea. 18 Maart van Sabang. 19 Maart van Colombo, vertrekt 27 Maart. 25 Maart van Terceira. 20 Maart van Salonika. 22 Maart van Penan-g. 14 Maart van Penang. 17 Maart van Curacao. 18 Maart van Algiers. 22 Maart te Momfaassa 25 Maart van Kopenhagen. 18 Maart vertrokken, in ladling. 25 Maart van Hamburg. 23 Maart van Dakar. 9 Maart vertrokken. 21 Maart van Port Said. 21 Maart vertrokken. 20 Maart vertrokken, in lading. 21 Maart te Tjilatj-ap. 19 Maart van Lissabon, 19 Maart van Malta. 22 Maart van Port Said. 18 Maart van Pt. of Spain. 15 Maart van Sabang. 22 Maart van Singapore. in lading, vertrekt 27 Maart. 22 Maart vertrokken. 22 Maart van Gibraltar. 21 Maart van Lagos. 15 Maart van Bahia. 23 Maart van Pto Colombia 25 Maart van Havre. 19 Maart van Gibraltar. 21 Maart van Sabang. 21 Maart van Beira. in ladiing. vertrekt 31 Maart. 24 Maart te Delfzijl. 12 Maart van Montevideo. 15 Maart te Rosario. 21 Maart te Fiume. 19 Maart van Colombo. 17 Maart van Barbados. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 brute register ton. VISSCHER1J EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Nederi. s.s. Rozenburg Les Falaises erts „Naar het werkkamp „Eerde".... Een handwijzer op den weg Ommen—den Ham beduidt mij, dat ik hier links af moet slaan om het derde werkkamp van de: „Centrale voor Werkloozenzorg" te Utrecht, te bezoe ken. De handwijzer wijst naar een zandweg. Reeds na enkele ©ogenblikken sta ik stil voor een wit hek met daarboven: Werkkamp „Eerde". Ik ben waar ik wezen moet. Nau welijks ben ik het hek gepasseerd of een korte, gedrongen figuur stevent recht op mij af: de kampco, de heer G. Willems, ontvangt mij hartelijk in zijn domein. Nog geen 10 tellen later zit ik in de gezellige huiskamer van de woning van deh kampco ik kan me niet goed voorstellen dat deze een onderdeel is van een houten barak achter een kop. thee. Het regent! Natuurlijk regent het! Wanneer ik na de kennismaking met de echtgenoote en 3 kinderen van den kampco door de ramen naar buiten tuur, wordt de eerste indruk dien ik van het, werkkamp „Eerde" kreeg, in niet 'geringe mate ver sterkt. 'k Heb er maar één woord voor: vriendelijk. Natuurlijk noodigt de kampco zijn -bezoe ker na het kopje thee tot een rondgang door het kamp en een bezoek aan het werk, uit. Het is nagenoeg droog, dus Enkele jongens zijn in het kamp zelf be zig: Zij werken aan de verbetering van de afwatering. Deoverige deelnemers aan dit kamp zijn thans op het werk. En ook wij gaan daar heen. In het boscli merken we niet veel van den regen. De denne-boomen vormen een goede beschutting. Na enkele minuten moeten we een omtrekkende bewe ging maken. Het „Besthmer Meertje" ver sperde -ons den weg. Het gaat dan heuvel op, heuvel af, door het prachtigste natuurschoon van het landgoed „Eerde", dat aan baron van Pallandt van Eerde toebehoort. Op dit, thans voor het publiek opengestelde land-, góed, was veel, zeer veel nuttig werk te doen.. En door de deelnemers van liet werkkamp wordt dit dan ook gedaan. Het geluid van bijlslagen dringt tot ons; door, het wordt steeds sterker tot wij plotse ling een groep jóngens in overalls in het oog: krijgen. Zij hebben juist een boom geveld en ontdoen die thans van. de takken en wortels. Zoo noodig zagen zij zoo'n stam ook in. stuk ken. Geen 100 meter verder is een tweede groep jongens juist bezig met het transpbrteeren van een boomstam Dat gaat heel eeiivotidig. De sterksten treden naar voren, lichten een stuk boomstam op en dragen het naar de plaats waar het moet zijn. Nu zijn deze boomstammetjes wel niet zoo heel erg dik, maar als ik, zoo stïekemweg, één afgezaagd stamstuk, bij één der uiteinden wil optillen, lukt me dat maar enkele centimeters. Dan moet ik, met een paar handen die kleven van hars, het „stukje hout" laten vallen. Ik had deze stammetjes te licht, veel te licht, geschat. „Jammer dat de zon niet schijnt", aldus de kampco, „dan eerst kunt u zien hoe ontzaggelijk mooi het hier is". Ik kan het, me overigens best voorstellen. Inderdaad: het is hier prachtig. „Zomers moet het hier een lust zijn om te wérken". Zwijgend knikt de kampco. Hij zit hier ai een dikke ander half jaar en kan daar dus van medepraten. Het begint intussehen aardig hard te rege nen, zoo zelfs, dat wij het geraden achten den kortsten weg naar het kamp in te slaan. Gelukkig, dat ik hier niet alleen rondloop, anders was ik vast verdwaald. Nu, met m'n gids is het al zeer eenvoudig, Een paar 100 meter dwars door het bosch en ,wij staan op den weg. Heel in de verte zie..ik- den hand wijzer die den vreemdeling den weg naar het kamp wijst. Maar de kampco gaat juist den anderen kant op. Geen 20 meter verder staat het huis van den rentmeester en schuin daartegenover is een boschpaadje, dik met dennenaalden bedekt, dat recht naar het kamp loopt. In een wip zijn wij thuis. Ook de groep jongens die dicht bij het kasteel aan den aanleg van een hockeyveld arbeidt, was reeds in het kamp, eveneens gevlucht voor den regen. Om 7 uur houdt de directeur van „Groot- Emaus" te Ermelo in d-e ontspanningszaal „Groot-Emaus" is een gesticht voor zwak zinnige kinderen een met zeer veel aan dacht gevolgde causerie over het zwakzin nige kind en zijn verzorging. De heer v. d. Wart vertelt daarbij van kinderen, die in „Gróot-Emaus" verpleegd worden en van de verwonderlijke eenzijdige begaafdheid van sommigen hunner. Als voorbeeld laat hij de t'eekeningen rondgaan, gemaakt door zoo'n kind. Tevens vertelt hij hoe enkelen hunner b.v. ware rekenwonders zijn die een getal van 5 cijfers met een getal van 4 cijfers uit het hoofd vermenigvuldigen en daarmede eer der gereed zijn dan een normaal mensch die potlood en papier tot zijn beschikking heeft. Om ruim 9 uur is d-e causerie afgeloopen. Uit de gestelde vragen bleek duidelijk dat de luisterenden den spreker met zeer veel be langstelling gevolgd hadden. „U hebt di-udelijk „ja" geroepen toen ik om 8 uur klopteDit is het antwoord, het lachende antwoord van den kampco, als ik hem duidelijk tracht te maken, dat ik het on begrijpelijk vind, pas om 9 uur boven water te zijn gekomen. „U bent zeker weer ingesla penhet klinkt vragend maar aan de oogen van den kampco zie ik dat hij het niet vragend bedoelt. Mijn zwijgen is dan ook het welsprekendste antwoord. „Enfin, veel mist u niet", is de troostvolle mededeeling, „het regent al weer." Inderdaad, de regen is er en goed ook. Dat beteekent: binnen blijven. Eerlijk gezegd voel ik daar niet zoo heel, erg veel voor, maar als ik mij even later buiten waag en voel, hoe hard liet regent, ben ik ook 'zóó weer binnen. Na den maaltijd doet de kampco enkele me- d.edeelingen, o.m. over den sportmiddag, waar bij twee werkkampvoetbalelftallen den strijd .tegen „vreemdelingen" zullen aanbinden. Of er nog gewerkt zal worden? De kampco weet het niet.. Zooals het op het oogenblik is: neen. En als eren later houtvester Frans de woning van den kampco betreedt is deze het daar roerend mede eens. Een echte houtvester, deze rentmeester. Een stoere figuur met snor, buis met groene, ronde kraag, groene hoed met veer, rijbroek en. kaplaarzen. Hij hoort thuis hier op dit landgoed, hoort m de bosschen, met het ge weer op den schouder, op jacht naar herten of reeën. De heer Frens is een onderhoudend vertel ler, die meer van jagen weet dan wie ook. Vraag hem naar de jacht op konijnen met fretten, of, zooals vroeger nog wel eens ge beurde, naar de jacht op wilde zwijnen. Uit zijn verhalen blijkt dat hii het landgoed op zijn duimpje kent. „Bent U tevreden over het werk van de kampdeelnémers Het' antwoord is een welgemeend „ja;", 's Avonds na het eten heeft de kampco mij medegenomen naar zijn buurman. In de wo ning van den rentmeester, met de groote deel waar een flinke hond aan zijn ketting rukte toen hij den vreemdeling ontdekte, getuigt alles van de jachtlust van den bewoner. In de lange gang van voordeur naar den deel hangen vele, zeer vele geweien. Recht vóór me zie ik den wreeden kop van -een wild zwijn. Wegens het a.s. bezoek van padvinders uit Zwolle aan het kamp, kan het buurpraatje „niet lang duren. Toch ziet de rentmeester kans mij in de gauwigheid „iets te laten zien wat ik nog nooit gezien heb." In één der kamers van zijn woning, ook al weer vol opgezette dieren, staat een óuder- we.tsche kast. En onderin die. kast zie ik stapels Sigarenkistjes. Even later komt de heer Frens reeds aandragen meteen kistje havanna's. Ik wil juist mededeëlen dat ik geen sigaren rook, wnnneer de rentmeester het kistje opent. Er in kijkend zie ik sigaren met er boven óp een vergeeld, half vergaan papiertje. Vrij- duidelijk staat daarop te le zen: „Dezé' sigaren zijn sinds 1847 bewaard énwaren toen al zeer oud." Neen, zoo- iets heb ikzeker nog nimmer gezien. Maar ik zou, hoewel deze sigaren den tand des tijds oógensehijnlijk goed hebben doorstaan, er toch niet graag één van opsteken. En uit het feit, dat de houtvester 's middags in de can- tine van het werkkamp eveneens sigaren had gekocht, leid ik met onverbiddelijke logica af, dat hij dit ook niet graag zou doen. De roodbroeken gaan naar Luik. Op de Paaschdagen speelt Haarlem op een voetbaltournooi in Luik. Behalve door onze stadgenooten. -wordt daaraan ook deelgenomen door Selection Liègoise (stedelijk elftal van -Luik) Red Star uit- Parijs en Athenian League, een Engelseh prof-elftal. Op den eersten dag speelt Haarlem tegen de Engelschen; op den tweeden ldag zullen de winnaars en de verlie zers elkaar ontmoeten. Het Haarlemsche gezelschap vertrekt zater dagmiddag en komt Dinsdagavond weer in Haarlem terug. Daar Huijsmans, Van Polanen en Vijgeboom verhinderd zijn, zullen eenige invallers nood zakelijk zijn. BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN DRIE BANDEN TE KEULEN. Uit Keulen: Aan bet tournóoi om het ■we reldkampioenschap drie banden, dat van 1—4 April a.s. te Keulen wordt gehouden, nemen' de volgende spelers deel: Sengers (Neder land) Lagache en Haunoun (Frankrijk) Ver bist .en Zaman (België) Aeberhard - (Zwitser land), Kandalaft (Egyote), Tiedtke, Stöwe en Pesch (Duitschland). Voor Nederland is Sweering als reserve aangewezen. IJSHOCKEY. KIMBERLEY nVNAMITERS WINNEN VAN ETOILE DU NORD. Uit Brussel: Te Brussel is een ijshockey- wedstrijd gespeeld tusschen Kimherley Dy namiters en Etoile du Nord. De wereldkam pioenen moesten zich tot het uiterste in spannen om met 3-2 te winnen. Eerst k ij ken bij Nieuwe Kousen of Tricotages Schorten, Overhemden enz. enz. pp ;ffil Goed en Goedkoop Kennemerlaan 37 IJmuiden

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6