HET NIEUWE AVONDBLAD De Benzineprijs. 22e JAARGANG No. 122 VRIJDAG 26 MAART 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telet 530] VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIeN1—5 regels 10.15. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnes. Levenslange ongeschiktheid 1 üOUU.— overlijden 1400.—. verlies van hand, voet oi oog 200.—. beide leden duim 100.één lid duim 50.alle leden wijsvinger 60. een or twee leden wijsvinger f 25.—,al e leden anderen vinger ƒ15.— één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk ƒ30.enkelbreuk 15.polsbreuk 15.—Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400. bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Het besluit van de groote maatschappijen Shell,Standard,Texaco en Sinf ina om den ben zineprijs met ingang van Donderdag opnieuw met een cent te verhoogen beteekent een nieu we druk op het auto-verkeer, dat in de laatste jaren in steeds sneller tempo wordt bezwaard. In dit streven gaan fiscus en petroleumtrusts tegenwoordig hand in hand. In negen maan den tijds hebben deze laatste nu den benzine prijs, door vijf verhoogingen, met drie cent omhoog gejaagd en naast de steeds gestegen fiscale lasten is dit een zeer zware extra druk. De motiveering van de nieuwste verhooging van den benzineprijs doet daarbij dan ook lichtelijk ironisch aan. Het heet namelijk „dat de geldende prijzen, met inbegrip van bijna 8 cent belasting per liter, als gevolg van de voortgaande sterke stijging van de wereld markt en van de zeetankvrachten onmogelijk langer op het huidige zeer lage niveau te hand haven zijn". M. a. w.: de automobilist moet wel begrijpen dat hij het grootste deel van den benzineprijs niet aan den leverancier van dit artikel maar aan den fiscus betaalt, en der halve den leverancier geen verwijten maken. Hij kan zich, als hij wil, bovendien nog verdie pen in plezierige bespiegelingen omtrent de oorzaken van de stijging van de wereldmarkt en de zeetankvrachten. Zie: oorlogsindustrie, toenemende bewapening, enorme motoriseering van legers, fantastische uitbreiding der zee- en luchtvloten van al die machten, die stuk voor stuk voortdurend proclameeren dat zij den vrede en niets dan den vrede wenschen, weshalve zij zich bewapenen als nimmer te voren. Als het waar is dat de wereld zoo dol graag bedrogen wil zijn heeft zij nog wel nim mer zoozeer haar zin gekregen als thans. Vele niet-autorijders plegen het automobiel- verkeer als een luxe te zien. Dat is erg kort zichtig. Een deel ervan is inderdaad luxe, een zeer groot ander deel allerminst. Overmatige belasting van het automobilisme beteekent een directe aanslag op het bedrijfsleven, dat met groote inspanning bezig is van de eerste oplevingsverschijnselen gebruik te maken en op deze wijze een nieuwen domper opgezet krijgt. Wie even nadenkt over de duizenden en duizenden vrachtauto's en de motorbussen en taxi's, eveneens ettelijke duizenden in ge tal, die dagelijks ons land doorkruisen en door onze steden snorren, begrijpt wat een verhooging van den benzineprijs met 3 cent in 9 maanden beteekent. Voor één enkele flinke vrachtauto beduidt dit een verhooging van de exploitatiekosten met honderden guldens per jaar. Geen wonder dat men de paarden- tractie weer ziet toenemen, tot ongerief van het verkeer, welks goed en veilig verloop voor een groot deel gebaseerd is op overeenkomst in snelheid. In „automobilistische kringen" kan men tegen de verhoogingen van den benzineprijs door de leveranciers niets uitrichten behalve door minder te gaan rijden, een middel dat juist alleen de „luxe-rijder" toepassen kan, of door lichter wagentjes met lichter motoren en lager benzineverbruik te gaan toepassen. Ook dit laatste middel is in het algemeen alleen voor den luxe-rijder uitvoerbaar. Men verwijt de regeering dat haar doel is de tekorten op de Spoorwegen door de opbrengsten van het automobilisme te laten dekken. Het baat niet; men krijgt geen verlaging van fiscale lasten. Dat het kleine, lichte wagentje nu opgeld begint te dóen, zich in steeds grooter getale op onze wegen vertoont en in zijn velerlei Europeesche makelij den „zwaren Ameri kaan" moet vervangen is geen wonder. Maar zooals gezegd: het bedrijfs-auto-verkeer kan weinig baat bij zulke middelen vinden. Alleen een klein deel kan er zich mee dekken tegen de voortdurend verhoogde lasten. De redeneering: „laat die auto's maar belas ten, dat is toch allemaal luxe" is er dus totaal naast. Juist het gedeelte van het autoverkeer dat geen luxe is wordt door deze maatregelen zwaar getroffen en de luxe-groep kan zich dekken door minder te rijden of lichter wa gens te koopen, waarbij de wegen-belasting, naar het gewicht berekend, ook aanmerkelijk daalt Het gevolg van een en ander zal wel duide lijk uit de fiscale opbrengsten over dit jaar gaan blijken. Die zullen wel gaan aantoonen dat men de belastinggrens ten aanzien van het autoverkeer overschreden heeft. De benzine leveranciers zullen ook zeker niet de volle cent uit hun nieuwste verhooging halen. Maar die hebben natuurlijk het grootste belang bij het bedrijfs- en passagiersvervoer. Een vrachtauto, motorbus of taxi rijdt vele malen het aantal kilometers per jaar dat de gemiddelde luxe-auto aflegt. Inderdaad wordt de toestand voor het auto verkeer steeds bedenkelijker. Ook is te ver wachten dat het aantal auto's, zoowel com- mercieele als luxe-wagens, dit jaar aanmerke lijk dalen zal R. P. IJMUIDEN Het inblikken van vleesch. De Haarlemsche Rechtbank heeft een nieu we aanvrage om surséance van de Vleesch- en Conservenfabriek van den heer H. A. de Bruin te IJmuiden in behandeling genomen, welke weer zal leiden tot een nieuwe stemming in een crediteurenvergadering. Te verwachten is, dat inmiddels aan de crediteuren een aannemelijk accoord zal kunnen worden aangeboden. De Tel. verneemt, dat de minister van So ciale Zaken, mr. Slingenberg, heeft toegezegd om, indien het bovenstaande het geval zou zijn, en vanwege het departement wederom vleesch wordt ingeblikt (geen varkensvleesch onder zekere voorwaarden bij den heer De Bruin één millioen blikken te bestellen. OPENBARE LES MUZIEKSCHOOL GRIN. De IJmuider Muziekschool, directeur de heer p. Grin Jr., geeft Vrijdag 2 April a.s. in het gebouw voor Chr. Belangen een open bare voordrachtsoefening. De volgende leerlingen zullen zich laten hooren: Nel. Schermer, Peter Zorgdrager, Marietje Faro, Watse Kamminga, Niesia Struijs, Henny v. d. Zee, Kees Kruiten, Rietje Grin, Nelly Dijkshoorn, Dieny van Leeuwen. Ad. Mooi, Tonia Butter, Lena Barentsen, Wouda Need, Kees Groet, Piet Manoth, Gerard Tuinstra, Piet Grin, Jenny Maas- senv. d. Brink, Coba Snijders, Bertus Vis ser, Bep van Gelderen, Atie Grin, Zijtje Visser, Koen Wijker, Beb van den Eykhof, Beb van Vliet, Coba Hoving, Rika Boerema, Gerrit Baljet, Oor Keesman, Jan v. d. Starre, Mien de Waard, Gerard Grin en Annie Wor- kum. In verband met de lengte van het program ma is de aanvang der openbare les bepaald op half acht. DE HEER TH. VAN ZUTPHEN PLOTSELING ZIEK. De dirigent van het Chr. Koor „Halleluja", de heer Theo van Zutphen, werd bij den aan vang der wekelijksehe repetitie ernstig onge steld, zoodat deze géstaakt moest worden. Bij informatie vernamen wij gisteren dat de toestand iets gunstiger was, maar dat het nog wel eenigen tijd zou duren voordat hij zijn bezigheden weer zal kunnen voortzetten. VERSLAGEN EN MEDEDEELINGEN AFD. VISSCHERIJEN. Als No. 28 der Verslagen en Mededeelingen van de Af deeling Visscherijen van het Depar tement van Landbouw en Visscherij zijn ver schenen de Jaarcijfers over de visscherij ge durende het jaar 1936. Deze Jaarcijfers zijn verkrijgbaar gesteld bij den Dienst van de Nederlandsche Staats courant, Rijksuitgeverij, te 's-Gravenhage tegen betaling van f 0.50. BEVORDERING LEERLINGEN NIJVER HEIDSAVONDSCHOOL. Gisteravond vond de bevordering plaats van de leerlingen der Nijverheidsavondschool en de uitreiking der diploma's aan hen, die alle klassen met goed gevolg hadden doorloopen. De uitreiking der diploma's geschiedde door den directeur den heer H. J. Zeeman, die mede deelde. dat door omstandigheden geen der be stuursleden aanwezig kon zijn. Verder deelde de heer Zeeman mede, dat het bestuur voor nemens is, een practijkcursus aan het pro gramma te verbinden. Hiermede zal met den Septembercursus een begin worden gemaakt, indien van de regeering hiervoor toestemming wordt verkregen. Het gemeentebestuur heeft inmiddels reeds zijn toestemming verleend. Aan deze practijkcursussen kan ook worden deelgenomen door de jongelui die reeds in het bezit van een diploma zijn. Hieronder volgt het resultaat der bevorde ringen Gediplomeerden: Afd. Electro techniek: F. van Meurs, J. Wij ker, C. Visser C. J. Manneken, J. Luntz, J. J. Schouten, P. Zijlstra. Afd. Timmeren: J. Ekkendonk, J. Pieters, J. Spijkerman, W. H. Neuteboom, A. v. Sun- tenmaartensdijk. Afd. Bankwerken; J. Brakele, M. Verswijve- ren, J. C. Kraayeveld, A. de Vries, P. Smit, P. Veldkamp. H. Hornstra, L. v. d. Gaag, E. J. Malestein, H. Labee, J. v. d. Heide, P. Cnossen, D. Timmerman. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: Afd. Electro techniek: G. W. Boer, A. v. Vliet, H. C. Harmsen. Afd. Timmeren: R. de Gelder, H. van Vliet, H. Knol, Th. Zijl. Afd. Bankwerken: P. Horst, G. Quakkelaar, A. v. d. Plas. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse: Afd. Electrotechniek: G. Box, A. G. v. Zand vliet, Chr. Rasmussens. Afd. Timmeren: P. v. Fucht. Afd. Bankwerken: G. Smid, J. Gravenmaker, S. Otter, A. Glas, E. Porck, W. de Krijger, J. J. H. Roodenburg. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: Afd. Electrotechniek: J. G. v. Oubergen, C. Kort D. van As, H. P. Servaas. W. C. Touw, J. C. Bonarius. Afd. Timmeren: R. Kop, Th. Pieters. Afd. Schilderen: Tj. de Boer. Afd. Bankwerken: Jan Rumping, J. Booy, J. v. d. Zee, G. N. v. d. Eem. G. Borst, Jo Rumping. A. F. v. Vianen. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Afd. Electrotechniek: J. in 't Velt, J. M. Pasma. Afd. Schilderen: E. Jeeninga, H, Evenhuis. Afd. Timmeren: A. v. d. Broek, M. v. Kooten. Afd Bankwerken: L. Broek C. Plooy, H. B. Stoffers. P. J v. d. Linden. P Troost, G. C. v. Vliet, G. Th. Mooy, J. Voogd, K. P. L. Eriks, M. B. Kremers. K. Küp, K. L. v. Leeuwen. Visch van een logger in beslag genomen. Gevischt zonder uitvaarcertificaat. Door ambtenaren van de crisis-controle is de vangst in beslag genomen van den logger SCH 130, omdat deze gevischt had zonder dat de schipper in het bezit was van het door de Ned. Visscherij Centrale ingevoerde uitvaar certificaat. De visch is op de gebruikelijke wijze ver kocht. De opbrengst, ruim f 1100 kwam echter niet op de creditrekening van de reederij, maar verdween in de kas van de Nederl. Visscherij Centrale. Mare librum? NU WEER NAAR AMSTERDAM PER ALKMAAR PACKET. Als de lente in het land is komt weer de tijd, dat een reisje naar Amsterdam per boot een aangenaam en gezellig uitstapje is. Van a.s. Zaterdag af kan men weer van de Alkmaar Packet gebruik maken. Een advertentie in ons blad van gisteren vermeldt de vertrektijden in beide richtingen. Geen haringdrijfnetvisscherij vóór 10 Mei. Naai- aanleiding van geruchten, welke in de pers de ronde doen, dat de iharingdrijfnet- vissehcrij op 27 April a.s. zal aanvangen, ver nemen wij van bevoegde zijde, dat deze ge ruchten ten ©enenmale onjuist zijn. De juiste datum van den aanvang der ha ringdrijfnetvisscherij is nog niet vastgesteld. In geen geval zal deze echter voor 10 Mei 1937 worden vastgesteld. HET PROGRAMMA VAN DE STRAWBERRIES. Aan het in ons blad van gisteren opge nomen programma van de Strawberries dienen nog de volgende wedstrijden te worden toegevoegd. 12.30 uur Strawb. ISchaerweijde (dames, bekerwedstrijd) 14.30 uur: Strawb. I—Schaerweijde (heeren. Vriendsch.) De gemeente koopt grond voor straatverbreeding Verkoop van grond aan den Oosterduinweg. Het bestuur der Vereeniging tot verkrij ging en instandhouding van Christelijke scholen voor Lager en Voorbereidend Lager Onderwijs „Uw Koninkrijk Kome" te Velsen heeft een verzoek ingediend om vergunning tot het bouwen van woningen op een ge deel te van het haar toebehoorend perceel, ka dastraal bekend gemeente Velsen, Sectie B, No. 2585, liggende aan de Banjaertstraat al daar. Deze bebouwing is echter ongewenscht met het oog op een eventueele verbreeding van de Banjaertstraat. De mogelijkheid be staat nl„ dat deze verbreeding urgent wordt zoodra de plannen tot het maken van een verkeerstumiel onder het Noordzeekanaal ten uitvoer worden gebracht. B. en W. zijn daar om met het Bestuur in onderhandeling ge treden over aankoop van den grond. Het be stuur heeft zich bereid verklaard het perceels gedeelte, ter grootte van ongeveer 575 M2, aan de gemeente te verkoopen voor f 3.000,—. De zen prijs achten B. en W. redelijk. Zij stellen dan ook voor, tot den aankoop over te gaan en den grond op den datum van overdracht in het Grondbedrijf in te brengen, tegen het be drag van de schuld, welke op bedoelden datum op de gemeente terzake van dien grond rust. Van H. M. van de Pieterman te IJmuiden hebben B. en W. het verzoek ontvangen, van de gemeente te mogen koopen, voor zichzelf of zijn nader te noemen meester of lastgever, tegen den prijs van f 8,— per M2, het aan den Oosterduinweg aldaar liggend perceel bouwterrein, uitmakende een gedeelte, ter grootte van ongeveer 1750 M2, van het per ceel, kadastraal bekend gemeente Velsen. af- deeling IJmuiden, sectie M. No. 5959. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaat bij B. en W. geen bezwaar, waarom zij voor stellen, tof dezen verkoop over te gaan. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. HeijkoopLoendersloot, z„ Kennemerlaan 28, IJmuiden; D. G. Redeker— Hoogevorst, z„ P. C. Hooftlaan 23, Driehuis; S. RaamsBanning, d., v. Wassenaerstraat 29, IJmuiden. Overleden: K. Wegman, 60 j., echtgenoot van J. Bakker, Watervlietstraat 26; Velsen N.; C. G. E. Bücher, 84 jaren, weduwe van J. G. Wiese, Amsterdam. Ondertrouwd: J. Huhl en C. A. van Pel, Oosterduinweg 88, IJmuiden. C. de Vries en C. van der Heide, Bloemstraat 123, IJmuiden; J. Tervoort en J. C. de Klerk, Hagelingerweg 214, Santpoort, Noorderdorp straat 22. Santpoort; T. Gomes en C. C. P. v. d. Berk, Beverwijk: J. Dalmeijer en P. Punt, Ma- hustraat 5, IJmuiden; Planciusstraat 8, IJmuiden; N. Groen en L. Akkerman, Mid denhavenstraat 10, IJmuiden, Julianakade 8, IJmuiden; J. C. M. Jansen en D. Zeijlemaker, Haarlem. Getrouwd: G. N. Grapendaal en N. Tellier, Beverwijk; W. H. Hellings en J. B. G. IJpke- meule. Tusschenbeeksweg 21. IJmuiden. T. Tol en T. Swart, Torricellistraat 1, IJmuiden: P. Pieterse en A. Blok, Hoofdstraat 181, Sant poort. De heer S. N. Warmenhoven stelt vragen. Verkoop vaan grond aan den Oosterduinweg. Van den heer S. N. Warmenhoven ontvin gen B. en W. onder dagteekening van 16 Maart 1937 het volgend schrijven: „Ondergeteekende. lid van uwen Raad, ver zoekt op grond van art. 17 van het reglement van orde, de volgende vragen te mogen stel len: le. Is er door Burgemeester en Wethou ders een besluit genomen, dat de politieke partijen in het vervolg vallen onder Art. 139 sub a der plaatselijke politieverordening? 2e. Zoo ja, zijn Burgemeester en Wethouders dan niet van meening, door het nemen van deze bijzondere maatregelen, welke door haar zijn genomen tegen de politieke partijen, haar genomen besluit aan de politieke partijen uit een te zetten? 3e. Indien betreffende 't in vraag 1 voorkomen de door uw college in 't geheel geen besluit is genomen, is uw college met ondergeteekende dan ook niet van meening, erkennende het feit dat art. 139 sub a der plaatselijke poli tieverordening zou worden toegepast op po litieke partijen, direct in strijd komt niet de Nederlandsche grondwet? 4e Is uw college bereid, opheldering te bren gen en het resultaat hiervan mede te deelen? Het antwoord van B. en W. op deze vragen luidt: „Vraag- 1 wordt door ons ontkennend be antwoord. De uitgevaardigde verboden zijn niet in strijd met de Grondwet; zij gelden voor iedereen. Een verbod als bedoeld in artikel 139 a der Algemeene Politieverordening is op 17 Sep tember 1934 uitgevaardigd voor de Juliana- brug, met inbegrip van de vleugels van die brug, van 5 tot 24 uur. Op 24 October 1934 is een verbod uitge vaardigd a. op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don derdag van 9 tot 17 uur voor de volgende straten en gedeelten van straten: Engelmun- dusweg. Willemsbeekweg, Heidestraat, Lorentz- straat. Vlierstraat, Tusschenbeeksweg, het ge deelte van den Zeeweg liggende tusschen de Kalverstraat en den Tusschenbeeksweg; b. op alle Vrijdagen en Zaterdagen van 9 uur tot 24 uur in de volgende straten en gedeelten van straten: Engelmundusweg, Willemsbeekweg, Heide straat, Lorenszstraat, Vlierstraat, Tusschen- beekswea, het gedeelte van den Zeeweg lig gende tusschen de Lagersstraat en den Tus schenbeeksweg, het gedeelte van den Sta tionsweg, ligeende tusschen de Kalverstraat en de Ratelstraat, Kalverstraat, Velserduin- plein. IJzerverschepmg. Het Noorscihe stoomschip Ek is van Amster dam in de Hoogovenhaven aangekomen om een partij ijzer bij te laden, waarmede het naai' Oslo zal vertrekken. Vergroote scheepshelling. De werf Santleben Co. te Ouxhaven zal haar sleephelling belangrijk vergrooten ten einde de steeds grooter wordende stoom trawlers te kunnen opnemen, en rekent er op reeds de volgende maand de eerste schepen op de nieuwe helling te kunnen plaatsen. De slip way, die een lengte van zeventig en een breed te van twaalf meter krijgt, zal in staat zijn schepen van 1500 ton gewicht te dragen. De N.V. Rambon. Levert zij wapenen aan het Spaansche Volksfront? HAARLEM Donderdag. Onze speciale G.P.D.-cqrrespondent seint ons uit Rotterdam; Reeds geruimen tijd doen ook hier ter stede geruchten de ronde dat Nederlandsche zeelieden geronseld zouden worden en dat Nederlandsche schepen wapens en munitie zouden zenden naar Spanje. Er zou een Rot- terdamsche Mij. de N.V. Rambon bestaan die oude zeeschepen opkoopt met het doel scheepsladingen wapens van de Poolsche ha ven Gdynia naar Spanje over te brengen. Uit het onderzoek dat wij zelf hebben ingesteld is gebleken, dat deze N.V. inderdaad verschil lende schepen heeft gekocht. In de scheep vaartrubrieken stonden, zij steeds gemeld als te Rotterdam verwacht. Vroegen wij inlich tingen aan de N.V. Rambon dan kregen wij steeds van de directie ten antwoord: „De schepen komen niet in Rotterdam, daar zij een lading steenkool moeten innemen". Gis teren meldde H. v. Holland echter dat de Sar- kali van deze reederij de pieren was binnen- geloopen. Ook dit schip is herhaaldelijk ge noemd in verband met munitietransporten naar Spanje. Tot dit schip ligplaats had ge nomen aan den Krijtweg alhier, hebben wij getracht aan boord te komen. De portier van de werf deelde ons echter mede dat nie mand, maar dan ook niemand mocht wor den toegelaten op order van de directie. De zaak is nog mysterieuzer geworden daar wij vanmorgen vernamen dat 17 opvarenden van de Sakali per taxi naar Walhaven zijn gebracht. Daar namen zij plaats in twee F 22 toestellen van de K.L.M. die speciaal gechar terd waren, door wie wilde de K.L.M. op onze vraag niet mededeelen. Deze vliegtuigen gaan naar Kopenhagen. Uit goede bron heb ben wij vernomen dat de zeelieden f 500 extra hebben gekregen voor dezen vliegtocht Ver moedelijk gaan zij van Kopenhagen naar Gdynia waar naar wij vernemen de Juno van de N.V. Rambon gereed ligt voor vertrek om wapenen bij de Spaansche volksfronters te brengen Zekerheid hieromtrent be staat niet, maar het vermoeden is sterk. John Drinkwater overleden. Engelscli dichter en dramaturg. LONDEN, 25 Maart (Reuter/A.N.P.) De bekende dichter en dramaturg John Drinkwater is op 54-jarigen leef tijd overleden. John Drinkwater werd 1 Juni 1882 te Leyton- stone (Essex) geboren. Hij studeerde aan de universiteit van Oxford. Zijn eerste bundel ge dichten verscheen in 1906 en zijn eerste too- neelstuk, Cophetua (in verzen) in 1911. Van zijn hand verschenen o.a. studies over Byron, Charles James Fox, Shakespeare en Swin burne. Tot zijn bekendste tooneelstukken be- hooren „Abraham Lincoln" (191'8), „Mary Stuart" (1922), „Oliver Cromwell" (1921), Robert E. Lee" (1923). In 1923 zagen ook zijn .Collected Poems" het licht. Drinkwater die tot de oprichters behoorde van het Birmingham Repertory Theatre en „Poet Laureate" was, publiceerde ook een bio grafie onder den titel „Inheritance and Dis covery". POSTZEGELS TER GELEGENHEID VAN DE JAM*" ')REE. 's-GRAVENHAGE. 25 Maart. In verband met de aanstaande wereldjamboree zal een drietal bijzondere postzegels worden uitge geven en op 1 April a.s. aan alle postkan toren verkrijgbaar worden gesteld, nl.: een zegel van IV2 cent, dat op groenen onder grond een grijs schild draagt met het lelie embleem der padvinders, een 6 cents-zegel, in bruine kleur, waarop vlaggen en een marschtrommel voorkomen en een voor in ternationaal verkeer bedoeld zegel van 12 1/2 cent, in blauw en wit, het beeld dragend van den Griekschen god Hermes, den „padvin der" naar onbekende oorden, hij die immer bereid was anderen te helpen en daardoor een klassieke drager werd van beginselen, die ook het streven der huidige padvinders in zich belichaamt. De zegels, waarop geen toeslag wordt ge heven, zijn ontworpen door den kunstschil der Pijke Koch te Utrecht en uitgevoerd in rotogravure op hetzelfde formaat als de weldadigheidszegels. De zegels worden alleen „op verzoek" aan het publiek verkocht. De v,erkooptermijn is van April tot en met 31 Augustus, de geldig heidsduur der frankeering loopt tot 31 De cember 1937. VOETBAL. Opening van het Feijenoord- stadion. De toegangswegen. De A.N.W.B. schrijft ons: Zaterdag 27 Maart zal het nieuwe stadion van Feijenoord te Rotterdam in gebruik ge nomen worden ter gelegenheid van den voet balwedstrijd FeijenoordBeerschot. Daar het stadion niet alleen op dezen dag maar ook in de toekomst een der Nederland sche centra voor het nationale en interna tionale toerisme zal vormen, heeft de A. N. W. B. de hoofdroutes in de bebouwde kom van Rotterdam met speciale opzetbordjes „stadion" op de armen der wegwijzers aan gegeven, zoodat iedere vreemdeling zonder moeite deze plaats van bestemming kan be reiken. Van het Zuiden komt men aan het stadion voordat men de eigenlijke bebouwde kom van Rotterdam bereikt, zoodat hier de oriëntatie al heel eenvoudig is. Van het Noorden komende, dus uit de rich ting Den Haag, is de route door de stad van de Blijdorpbrug, via de Aelbrechtskade, de Rochussenstraat, de Witte de Withstraat en de Boompjes over de bruggen en verder langs de Oranjeboomstraat aangeduid. Uit de richting Gouda volge men de Hof- laan, den Oostzeedijk, om daarna langs het Maasstation eveneens op de bruggen uit te komen. Het van het Westen komende verkeer volgt voor zoover dit uit de richting Schiedam komt, den Schiedamscheweg, welke bij de brug over de Schie op de Rochussenstraat aansluit; het verkeer van de richting Brielle volgt de normale route langs de Waalhaven, om daarna bij de Maashaven de eerste aan duiding „stadion" op de A.N.W.B.-wegwijzers aan te treffen. WEST HAM UNITED NAAR NEDERLAND? Op voorstel van de Technische Commissie is op de bestuursvergadering van den K. N. V. B. besloten, de Engelsche tweede divisie profclub West. Ham United uit te noodigen, eenige wedstrijden in Nederland te spelen tegen provinciale vertegenwoordigende elf tallen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1