BERICHT Mode-drukte- BEVERWIJK Het overzicht van de groenten- markt. Al worden de aanvoeren van de winterpro- ducten wel steeds minder, veel verandering was er in de afgeloopen week aan de veilingen nog niet waar te nemen. Het aanbod van jon ge groenten, althans van Spinazie was iets ruimer dan vorige week, doch kon toch nog niet van beduidenden omvang genoemd worden. Het verloop van den handel was voor de nieuwe producten niet onbevredigend. Spinazie van goede kwaliteit werd geregeld gevraagd en ging voor behoorlijke prijzen van de hand. Ofschoon de kwaliteit de laatste dagen aan merkelijk verbeterde, kwamen nog partijen voor met een smetje of wolf. De noteeringen wisselden daarom dan ook van 10—22 ct. per K.G. Rabarber bleef eveneens behoorlijke prijzen handhaven en kon het voor goede soort bren gen van 1014 ©t per bos. Radijs waarvan al iets meer werd aange boden dan vorige week, ging voor prijzen van 7 et. per bos vlug van de hand. Raapstelen werden nog slechts in kleine partijen aangeboden. De noteeringen waren van 34 ct. per bos. Boerekool, ofschoon nog ruim vertegenwoordigd, schijnt toch in aan voer te verminderen. Met uitzondering van een enkele partij, die van 33V2 ct. werd afgeno men bleef de prijs zich bewegen van 1V22y2 ct. per K.G. Ook de aanvoer van Spruiten be gint te verminderen en van veel partijen gaat de kwaliteit sterk achteruit. Voor de goede soorten werden prijzen besteed van 10—14 ct. Mindere soorten wisselden naar verhouding van 5—8 ct. per K.G. Roode kool werd naar soort verhandeld van 37 ct. Gele- en groene kool, waarvan eveneens de kwaliteit veel te wen schen over laat, komt aan noteeringen van 2—4 ct. per stuk. Voor waschpeen, waarvan nog enkele partijen werden aangeboden, va rieerden de prijzen van 2—4 et. per K.G. Prei had een willigen handel, vooral de dikke soor ten gingen vlot van de hand. Ondanks de groote aanvoer konden voor goede soort de no teeringen zich handhaven van 46 ct. per K.G. Mindere soorten werden afgenomen voor prijzen naar verhouding van 2dV2 ct. per K.G. Knollen werden weinig meer aangevoerd. Voor dit artikel bestaat echter nog steeds veel kooplust. De prijzen schommelden naar soort van 412 ct. per stuk. Minder goed brachten soepgroenten als sel derie en peterselie het er af, daar deze niet hooger kwamen dan van 23 ct. per bos. De uienahndeï is slecht. Naar dit product is al heel weinig vraag en wat nog wordt verkocht gaat voor zeer lage prijzen van de hand. Wit lof begint de laatste dagen meer los te komen. In de afgeloopen week werden al aardige partijen aangeboden. Hoewel de kwaliteit ge leidelijk beter wordt konden de prijzen nog niet tot een hooger peil worden opgevoerd. De noteeringen wisselden naar kwaliteit van 7—12 ct. per K.G. Wortelen, rapen en bieten zijn weinig in trek. De noteeringen blijven zich voortdurend op zeer laag peil bewegen en ook die afname is onbeduidend. Aardappelen, waarvan in hoofdzaak de Be velanders worden aangeboden, noteerden 2,50—2,70 per 100 K.G. THEOSOFISCHE LOGE „KENNEMERLAND". De theosofische loge „Kennemerland" hield' gisteravond een propagandavergadering in het Witte-Kruis-gebouw aan de Baanstraat. De voorziter de heer J. P. Rijken heeft in zijn openingswoord het doel der vereeniging uiteengezet en verleende vervolgens het woord aan den spreker, den heer G. J. Zwert- broek, uit Hilversum, die het onderwerp: „Practisehe theosofie in de Sovjet-Unie" heeft behandeld. Spreker zeide, dat het de aanwezigen eenigszins vreemd zou aandoen, dat practisehe theosofie en Sovjet-Unie in één verband werden genoemd. Spreker constateerde, mede door den Sleu tel van de Theosofie, geschreven door mevr. Blavatsky, dat er wel degelijk een groote overeenkomst aan te wijzen is, nl. het vor men van de algemeene broederschap onder de menschheid. In Rusland heeft men den grondslag gelegd, om die broederschap op te bouwen. Het zijn het conservatisme en het niet durven loslaten van oude vormen, die de menschen bevreesd maken om zich met iets nieuws in te laten, en vooral als dit de Sovjet-Unie geldt. Volgens den. Sleutel der Theosofie is men, zei spreker, verplicht om zich met de gedachten, die leiden naar de aanvaarding van broederschap als een feit, en het uitleven van naastenliefde, bezig te houden. In iederen mensch leeft de drang naar saamhoorigheid. Deze wordt in de West-Europeesche landen sterk beïnvloed door de werkloosheid. In Rusland wordt de drang naar saamhoorigheid in de eerste plaats bevorderd, doordat daar de vrees voor een materieelen ondergang niet bestaat. Derhalve zal in tegenstelling met de kapita listische landen het geestelijk leven uitein delijk tot grootere hoogten moeten stijgen, dan in die landen, waar de geestesontwik keling steeds weer teruggedrongen wordt door het materialistisch onvermogen. Volgens spreker dient men dan ook het tot stand ge brachte objectief te beschouwen en niet al tijd vergelijkingen te treffen met de oude vormen en de manier waarop de evolutie ten gunste van zoo'n groote groep der bevolking beeft plaats gevonden. De heer Zwertbroek schetste uitvoerig de toestanden die hij tijdens een verblijf van enkele maanden in Rusland bestudeerd had. Alles getuigt daar van een organisatie, die geheel ingericht is voor het welzijn van alle werkers in de Sovjet-Unie. Hier, aldus eindigde spreker, is het alleen mogelijk, om de practisehe theosofie in al zijn vormen uit te leven. Na afloop werden enkele vragen gesteld, die naar genoegen uitvoerig beantwoord werden. (Tot de nieuwe modesnufjes be- hooren als kranten bedrukte sjaals, dassen geborduurd met namen van couranten, japonnen met illustra ties uit beroemde romans.) Steevast verschijnt als vroege voorjaarsbode, Ook telken jaar 't parool der nieuwe mode, De vrouw pleegt dat vol spanning te verbeiden, Want hierin althans laat ze zich graag leiden. Maar vaak ontspruit er in dien tuin vol bloemen, Waarin wij nieuwe variëteiten roemen, Een onkruid, dat in telkens andre vormen. Een aanslag doet op onze schoonheids normen, Zich als iets schoons of geestigs aan komt bieden, Het plantje „dwaasheid" dat de vrouw moet wieden, Omdat het, als het groeikracht mocht verwerven, Den aanblik van 't geheel slechts kan bederven De nieuwste vorm, dien wij ervan beleven, Is krantennamen, in de stof geweven, Of geborduurde boekenillustraties, In elke kleur en vele variaties. De vrouw geeft altijd mannen stof tot kijken, Dit „letterlijke" zal dat niet verrijken. De man hoopt dikwijls in haar hart te lezen, Maar haar japon hoeft niet bedrukt te wezen, De man is graag bereid om alle vrouwen, Romantisch en als plaatjes te beschouwen, Maar ziet hij dit niet slechts voor geestesoogen, Dan zal dat zijn be wondring niet verhoogen De vrouw moet zich, als zij het mij zou vragen, Niet aan die plaat- en titelmode wagen, Veel wijzer doet zij, zonder t' overdrijven, 't Begeerlijk ongelezen boek te blijven. P. GASUS. Abeiderstooneelfonds sloot het seizoen. Met een opvoering van „Allerzielen". Donderdagavond werd in het Kennemer Theater de laatste voorstelling gege ven in dit seizoen voor de leden van het Arbeiderstooneelfonds, onderafdeeling van de Vara en van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. De voorzitter, de heer A. L. van Groningen deelde in zijn openingswoord mede, dat op verzoek voor deze voorstelling „Allerzielen" van Heyermans was gekozen. Aanvankelijk zou „Het Offerlam" van Zweig worden ge speeld, maar het bestuur oordeelde het beter, dat dit stuk voorloopig nog niet voor het voetlicht komt, althans in Beverwijk. Na nog een woord van propaganda te heb ben gesproken voor de ledenwerving rele veerde spr. de prettige samenwerking met „De Jonge Spelers" en hij uitte daarbij den wensch, dat hun repertoire het mogelijk zal maken ook het volgende jaar drie voorstel lingen voor het fonds te geven. Na dit opennigswoord ging het doek van een voor een opvoering van „Allerzielen". Ook vier jaren geleden werd dit stuk voor het fonds gespeeld, toen door het gezelschap van Jan Nooy. Tooneel-technisch stond de opvoering van de Jonge Spelers op een aan merkelijk hooger plan. De beide pastoorrollen werden vertolkt door Ben Groeneveld (Nansen) en Jan Sevens (Bronk)Groeneveld speelde Nansen rustig en waardig zonder overdrijving. Sevens plaat ste daar tegenover een pastoor Bronk. dien hij ten voeten uit als een stuk „dogmatiek" teekende, hard en wij zouden bijna willen zeggen zoo „hoekig", dat des schrijvers tegen stellingen wellicht scherper werden be lichaamd, dan hij misschien ooit bedoeld heeft. Marie Hamel gaf een felle Rita, sterk ge accentueerd gespeeld en met veel nuance ook. In het slot van n was haar spel van meesleepende realiteit. Nelly Ernst maakte van de religieuse ver pleegster een goeden rol, evenals Marie Meunier dat deed van de huishoudster. Marie Faasen was de boerin Jannetje, ter wijl An toon Burgdorffer den zuren koster Langebier voortreffelijk speelde. De rollen van den dokter, Van Dalen en den Mon vonden goede vertolksters in Ko v. d. Bosch, G. Luidenberg en Richard Flink. Ben Groeneveld voerde de strakke regie. ONDERWIJS. Tot onderwijzeres aan de Chr. Nat. School alhier is benoemd mej. W. v. Ameide te Rijssen. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer verkreeg fraaie reproducties van de origineele sepia- teekeningen van A. Rademaker vertoonende de voormalige kasteelen Banjaart nabij Be verwijk en Bakenes nabij Haarlem; voorts een fraai 2-persoons koffiestel uit den tijd van Napoleon. HANDELSAVONDSCHOOL DE „HANZE". De wintercursus van de Handelsavondschool de „Hanze" is deze week geëindigd. Aan de leerlingen, die daarvoor in aanmerking ko men, zullen in een Dinsdagavond te 8.15 uur in het K.S.A.-gebouw, te houden bijeenkomst, de einddiploma's worden uitgereikt. Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Daling van het aantal werkloozen. Van 1168 tot 1129. De daling van het aantal werkloozen heeft zich ook in den loop van deze week voortge zet. Bij den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden in totaal 1129 werkzoekenden inge schreven tegen 1168 aan het einde der vo rige week. Van dit aantal waren 1032 in Beverwijk woonachtig (vorige week 1069) en in Heems kerk 97 (vorige week 99). In de overeenkomende week van 1936 wa ren 1149 werkzoekenden ingeschreven. programma's, programa's. Kennemer Theater. Het Kennemer Theater vertoont van Vrij dag af als hoofdnummer „Moskou-Shanghai" met Pola Negri en Wolfgang Keppler in de hoofdrollen Door de Russische revolutie wordt Olga Pe- trowna, een jonge vrouw, die in den oorlog haar man verloren heeft, van haar kind ge scheiden. Op zoek naar haar dochtertje ont moet zij Alexander Repin, een jongen offi cier, aan wien zij eens op een bal werd voor gesteld door haar jeugdvriend ritmeester Sergei Smirnov. Repin weet haar uit een zeer benarde positie te bevrijden en samen hou den zij zich een tijd lang verscholen bij een kluizenaar, waar zij elkaar hun liefde beken nen. Repin wordt echter ontdekt en gevan gen genomen. Men brengt hem voor Smirnov, oogenschijnlijk leider van de Russische re- volutionnairen. Repin wordt echter door hem bevrijd en Smirnov belooft Olga Petrowna eveneens in veiligheid te brengen. Jaren later: met Smirnov als haar trou wen vriend, tracht Olga door het optreden als zangeres in cabarets te Shanghai in haar onderhoud te voorzien. Van Repin, dien zij niet kan vergeten, heeft zij al die jaren niets gehoord en ook van haar dochter, ondanks haar nasporingen, is geen spoor te ontdek ken. Op een Paaschfeest evenwel ontdekken Smirnow en Olga Alexander Repin. Olga is overgelukkig, doch Repin vertelt Smirnov in vertrouwen, dat hij niet meer vrij is en binnenkort zal gaan trouwen. Door Smirnovs pleidooi voor Olga's trouw hevig bewogen, verbreekt Repin zijn verloving. Maria, Repin's verloofde, besluit Olga Pe trowna te bezoeken om haar te overtuigen, dat zij niet zonder Repin leven kan. Tot haar groote aandoening ontdekt Olga om de hals van het jonge meisje een medaillon, met een beeltenis van haar eens zoek geraakt dochter tje. Zij ontdekt, dat Maria haar kind is en besluit afstand te doen van Repin, terwijl Alexander noch Maria ooit mogen weten, dat Olga Maria's moeder is. Slechts Smirnov, die haar altijd trouw gebleven is, deelt zij het ge heim mede en hij is het, die haar de kracht geeft aan zijn zijde een nieuw leven te be ginnen. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „Duivelsche Poppen". Lionel Barrymore en Maureen O'Sullivan spelen in deze fantas tische film de hoofdrollen. Lionel Barrymore in de fantastische film „Duivelsche Poppen". (Kennemer Theater, Beverwijk). BURGERLIJKE STAND. Overleden: C. Buij, echtgenoote van V. Hoorns, oud 73 jaar, Zeestraat 74; A. I. van Loon, oud 1 dag, Boeweg 15; L. A. Bakker, oud 2 jaar, Hoflanderweg 54a. Ondertrouwd: H. E. M. Zurlohe en C. M. M. Sehaaper; B. P. Lucas en M. van Geest; F. Stark en M. A. G. Blokdijk. HET POSTKANTOOR OP DEN TWEEDEN PAASCHDAG. Het post- en telegraafkantoor zal op den Tweeden Paaschdag geopend zijn als op de ge wone Zondagen. Op dien dag zal één post- en één pakketbe- stelling worden uitgevoerd. HEEMSKERK De tentoonstelling op „Marquette". Bekroonde Crocussen, De jury heeft verschillende perken crocus sen bekroond: De uitslag luidde als volgt: Crocus le prijs W. J. Eldeiing en Zn. N.V. te Overveen. kleine gouden medaille; 2e prijs N.V. J. Valkering en Zonen te Lim- men, zilveren medaille; 3e prijs G. Bergi huis, Uitgeest, zilveren medaille of f 5; 5e pr. A. v. d. Eng te Uitgeest, kleine zilveren me daille; 6e prijs afdeeling Berkhout te Berkhout, zilveren medaille of f 5. Het diploma „Marquette" is uitgereikt aan: No. 72, crocus Th. Hoogestein, Castricum; No. 508 crocus remenbrance, P. eHere, Cas- stricum; no. 756 idem; no. 713 crocus snow storm, J. Tol, St. Pancras, no. 728 crocus ear ly perfection, J. Tol, St. Pancras, no. 645 crocus remenbrance C. Vendel, Heemskerk, no. 830 crocus remenbrance, A. J. Goe- mans, Beverwijk. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 29 Maart tot 5 April a.s. is de winkelier J. Vrenegoor aangewezen voor den verkoop van onvermengde margarine en bak- en braadvet. WINKELSLUITING. Diè winkels, welke thans reeds gedurende den Zondag 4 of 6 uren geopend mogen zijn, wordt op de Zondagen tijdens de bloemententoon stelling ontheffing verleend van. de winkel sluiting tot 's avonds 8 uur. PERSONALIA. De heer N. Tervoort, onderwijzer aan de R.K. jongensschool alhier, is met ingang van 1 Mei benoemd tot onderwijzer aan de R.K. jongens school te Beverwijk. SANTPOORT NED. ARB. SPORTBOND. Het aantal bezoekers van de turnuitvoering der afdeeling Santpoort-Bloemendaal in ho tel „De Weijman" was niet groot, waarover de voorzitter en het Bondsbestuurlid, de heer Broekman teleurstelling uitsprak. Vóór de pauze was de jeugd aan het woord. De jongens begonnen met bokspringen. Er werd correct gesprongen, maar toch kwam het ons voor, dat de heer Kraak dit num mer te lang rekte. De vrije oefeningen der jongens waren èn wat samenstelling èn wat uitvoering betreft van goed gehalte. Ondanks het feit, dat ze tamelijk gecompliceerd waren, werden ze vrijwel zonder fouten uitgevoerd. De meisjes werkten eerst haar brugoefe- ningen af. Ze leverden hieraan goed werk, waarbij de correcte afwerking, waaraan de heer Kraak, zooals ook uit het verdere ge- bodene bleek, blijkbaar groote zorg besteedt, opviel. Ook de vrije oefeningen der meisjes moch ten er zijn. De eerste oefening liep in de herhaling even mis, doch de beide andere vooral die met gekleurde linten werden goed uitgevoerd. Nadat de kleinste en jongste adspiranten na de pauze den heer Kraak bloemen had den aangeboden, werkten de heeren aan het hoogrek een serie oefeningen af, welke er duidelijk op wezen, dat de afdeeling een aan tal kranige rekturners heeft. Over het ge heel stond de oefenstof op een hoog peil, maar toch viel slechts zelden een ongelukje te noteeren. Dit nummer had veel succes. Ook aan de hooge brug leverden de hee ren kranige prestaties. Evenals aan het rek werkte ook aan dit nummer de heer Kraak zelf mee; hij toonde zich een eerste kracht. En ook hun vrije oefeningen voerden de heeren kranig uit, zoodat het sterke ge slacht dezen avond een beste beurt maakte. De dames waren iets minder gelukkig. Haar brugoefeningen, die over het geheel vrij zware eischen stelden, werden weliswaar goed uitgevoerd, doch haar knotsoefeningen lieten nog al een en ander te wenschen over, waarbij we willen aannemen, dat dit deels te wijten was aan gebrek aan ruimte. Een gelid groote meisjes uit IJmuiden voer den op muziek vrije oefeningen uit. Deze avond heeft ons de overtuiging ge schonken. dat in de plaatselijke afdeeling van den N.A.S.B. met animo geturnd wordt en men in den heer Kraak een toegewijd en energiek leider heeft. VRIJDAG 26 MAART 1937 VOETBAL. SCHOOIVOETBAL TE IJMUIDEN. Ook Donderdag werkte het weer niet te gen, zoodat weer het geheele programma kon worden afgewerkt. In de D-afdeling boekte de Creutzberg- school haar tweede overwinning en wel op U.L.O. 4. In de E-afdeeling werd oa. de Groen van Prinstererschool uitgeschakeld door penal ties. School G had tegen School J 3 een „walk over". De kleine School J-mannen weerden zich tegen hun physiek sterker tegenstan ders zoo goed ze konden, maar ze zagen geen kans aan een dubbele cijfers nederlaag te ontkomen. School 2, dat den eersten dag met 50 van de P. Vermeulenschool won, leed thans zelf een 50 nederlaag tegen de Julianaschool. Deze school zal zeker een woordje meespre ken, maar zal het Zaterdag tegen D 1 niet gemakkelijk hebben. School J, klopte de Chr. School (B'wijk) met 80. De kampioenen speelden, zooals zulks kampioenen betaamt. Verwacht mag worden, dat zij er Zaterdag ook School H 2 onder zullen houden. Eigenaardig genoeg speelt H 2 nog steeds in de winnaarsronde, terwijl H 1 reeds in de verliezersronde uitkomt. Voor de D-afdeeling zijn voor Zaterdag drie wedstrijden vastgesteld. We zijn nieuws gierig, hoe de Nijverheidsschool, die nog niet gespeeld heeft, zich tegen de ongeslagen Creutzbergschool zal houden. De uitslagen luiden: Tusschenronde (Winnaars) Groen van PrinstererschoolSchool H 2 (H 2 wint) 1—1 Emma-schoolInsingerschool 10 School J 3School G 010 Chr. School (B'wijk)School J 08 School 2Juliana-school 05 Tusschenronde (verliezers) School D 2School 1 13 P. Vermeulenschool—School E 1—3 Marnixschool—School F 1 5—0 School J 2-^-Comité-school 32 School 3 2School 3 1 05 (w.no.) Zaterdag worden gespeeld: Tweede ronde (winnaars) School AChr. School f Velsen N.) 23 uur School D 1Juliana-school 23 Emma-schoolSchool G 23 School JSchool H 2 34 Tweede ronde (verliezers) School H 1School 3 1 34 School 1Marnixschool 34 School F 2—School K 4—5 School ESchool J 2 4—5 In de D-afdeeling won de Creutzbergschool met 90 van UXO. 4 Voor deze afdeeling worden Zaterdag op het V.S.V.-terrein gespeeld: Nij verheidsschoolCreutzbergschool 23 H.B.S. 5U.L.O. 4 3—4 H.B.S. 4—School 4 2 4—5 ZATERDAC-MIDDAC COMPETITIE Wat afdeeling A betreft, hebben de ontmoe tingen van jl. Zaterdag geen verrassingen opgeleverd. V. V. IJ. klopte V. J. B. met 42 en Kennemerland won met slechts 21 van Telefonia. De papieren van Kennemer land staan nu bijzonder gunstig, want uit de drie resteerende wedstrijden behoeven slechts twee punten te worden gehaald om kampioen te zijn. Deze fraaie kans op den eere-titel zullen Lodder c.s. zich niet laten ontgaan. In de B-afdeeling is de strijd om de boven ste plaats plotseling van aspect veranderd. Aanvankelijk stond JOHEZ er het beste voor, gevolgd door Kennemerland 3 en Z.S.V. J.l. Zaterdag werden echter Johez en Z.S.V. geklopt en Kennemerland 3 won met 5I van SIZO 2. Kennemerland 3 heeft nog twee wedstrijden te spelen beide tegen Johez. Als uit deze twee wedstrijden twee punten worden bemachtigd, dan is het kampioen schap, dat den oranje-hemden het vorige jaar op het nippertje ontging, definitief behaald. Voor morgen is het volgende programma vastgesteld: Afd. A: S.I.Z.O.—Telefonia 3.30 uur. J .van der We reld. Afd. B: Kennemerland 3Johez, 4 uur, H. J. Boe ree. V. E. W.Kennemerland 2, 3 uur. L. van öer Ven. Z. S. V.— S. I. Z. O. 2, 3 uur, A. Wildschut. Afd. C: Kennemerland 6—Kennemerland 5, 3 uur. A. Zomer Jr. Van veel belang is de wedstrijd der A-afdeeling niet, al zal SIZO haar uiterste best doen, de laatste plaats te verlaten. Te lefonia, dat bij de Hillegommers op bezoek komt, kan op een warme ontvangst rekenen. In de B-afdeeling kan morgen de beslissing reeds vallen, daar JOHEZ bij Kennemerland 3 op bezoek komt. Wij veiwachten een span- nenden wedstrijd aan de Ramplaan tusschen twee gelijkwaardige ploegen. Aan een voor spelling zullen we ons maar niet wagen. LAWNTENNIS PERRY KLOPT TILDEN. NEW YORK, 25 Maat (A.N.P.) Voor de eerste maal speelde Perry als professional tegen Tilden in Madison Square Garden te New York. Perry won met 61, 63, 46, 60. cijfers, die aan duidelijkheid niets te wenschen overlaten. SCHEEP/ 'ÏUMNCEW HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk, N-Orleans n. Rott. via Londen 23 (11.30 n.m.) 875 mijl WZW. v. Land's End Bilderdijk, N.-York n. Rott. 23 (12 midd) 845 mijl v. Bishops. Beemsterdijk, 24 v. Rott. te Philadelphia. Delftdijk, Rott. n. Vancouver 24 v. Swansea. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Meerkerk (thuisr.) 23 te Osaka. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 25 v. Vlaardingen, naar Narvik. Rozenburg, 25 van Velsen te Vlaardingen. Stad Zwolle, Les Falaises n. Velsen pass. 25 Ouessant. Stad Arnhem, 24 v. Pepel n. Rott.-Vlaardin gen. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisr.) vertr. 25 (n.m.) v. Ant werpen 27 te Leith verw. 31 hier. Nijkerk (uitr.) 23 (12 midd.) 400 mijl Z. V. Land's End. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (uitr.) 24 te Pt. Natal vertr. 29v Beira Randfontein (thuisr.) 23 (11.1 n.m.) 690 mijl ZO. v. Land's End. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 24 van Lagos. Jaarstroom (thuisr.) 25 v. Cuxhaven. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Mars, 25 v. Catania te Venetië. Gisela L. M. Russ, 24 v. Kopenhagen n, Gdynia. Hebe, 24 v. Kopenhagen n. Amst. Stuyvesant, Paramaribo n. Amst 25 (1 n.m.) v. Havre 26 (12.30 n.m.) verwacht. Hercules, 25 v. Stamboul te Bourgas. Titus, 24 v. Genua n. Livorno. Alkmaar, Hamburg n. Amst. 25 v. Cuxhaven. Rhea, 25 van Amst. n. Rott. Vulcanus, Amst. n. Genua 25 v. Portimao. Calypso, Burriana n. Amst. 25 (12 's mid.) 160 mijl Z.W. van Ouessant. Stuyvesant, West-Indië n. Amsterdam 25 (2 n.m.) van Havre, 26 (1.30 n.m.) te Amst. ver wacht. Agamemnon, 24 v. Amst. te San Juan R.P. Atlas, 24 v. Curacao n. Maracaibo. Aurora. 24 v. Lissabon n. Amst. Baarn, Chili n. Amst. 25 te Hamburg Bacchus, 24 v. Izmir te Itaylida. Baralt, 23 v. W.-Indië te Curagao. Hercules, 24 v. Stamboul n. Bourgas. Nereus, 25 v. Cadix te Amst. Oberon, 24 v. Algiers n. Burriana. Orestes, 25 v. Hamburg n. Amst. Stella, 24 v. Algiers n. Piraeus. Telamon, 25 v. Sfax te Amst. Trajanus, 24 v. Kingston (Ja.) n. Casilda. Venezuela. Barbados n. Amst. p. 25 Flores. Vulcanus, 24 v. Lissabon n. Portimao. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland, 24 v. Amst. te B.-Ayres. NEDERL. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 21 v. Foochow n. Tamsui, Sebu, Davao. B.-Papan, Singapore. Agnita, 22 v. Curagao n. Gibraltar v.o., waarsch. Italië. Mirza, 19 v. Rio de Janeiro naar Pernam- buco Curacao. RÖTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (uitr.) 25 v. Suez. Kota Nopan (uitr.) p. 24 Kaap del Armi. Palembang, 25 v. Rott. te Batavia. Indrapoera (uitr.) 25 te Southampton. Sibajak (thuisr.) 25 van Gibraltar. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Tosari, Bombay n. Vancouver, 24 te Lor Angeles. Mapia, N.-Orleans n. Calcutta 24 te Lor Marques. Silvermaple, Calcutta n. Vancouver 24 te Manilla. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca. (thuisr.) 24 v. Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Singkep, 24 v. Batavia te Odessa. Poelau Tello, 25 v. Hamburg n. Amst. Chr. Huygens (thuisr.) 24 v. Colombo. Poelau Laut (thuisr.) 24 v. Belawan. Salabangka (uitr.) 25 v. Suez. Joh an van Oldenbarnevelt, 25 v. Amst. te Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Glengarry, Dairen n. Rott. p. 24 Gibraltar. Agamemnon. Japan n. Rott. 24 te Marseille. Patroclus, Japan n. Rott. 23 te Yokohama. Myrmidon. Batavia n. Amst. 25 v. Belawan. Bennevis, Japan n. Rott. 24 te Kohsichang. Phrontis, Amst. n. Java 24 te Port Said. Meriones, Rott. n. Japan 24 v. Hongkong. Bencleuch, 23 v. Yokohama n. Rott. Glenogle, Dairen n. Rott. 22 te Singapore. City of Birmingham, Dairen n. Rott. 24 v. Manilla. Benmohr, Japan n. Rott. 25 v. Pt. Said. Benvorlich, Dairen n. Rott. 24 v. Pt. Said. De prijs van Japansch scheeps- bouwwerk. Een sterke verhooging der prijzen van scheepsbouwwerken op de Japansche scheeps werven doet zich op het oogenblik gevoelen op de basisprijzen van 1932. De inkoopprijs be droeg toen 300 Yens per ton. De tegenwoordige verhooging is ongeveer 60 pet. De Japansche regeering verleent een toelage van 11.34 Yens per ton aan de scheepsbouwwerken. AANGEKOMEN. 24 Maart: Elsie s.s. Antwerpen Ostmark m.s. Stettin IJstroom m.s. Leith 25 Maart: Kadli s.s. Londen Gateshead s.s. New Castle Telamon s.s. Sfax Prowess m.s. Londen Nereus s.s. Cadix Drittura m.s. Londen Perseus (Gr.) s.s. Rouaan VERTROKKEN. 24 Maart: Anna W. m.s. Aberdeen Stock Force s.s. Londen Trito s.s. Rotterdam Orpheus s.s. Kopenhagen Venus s.s. Hamburg 25 Maart: Rigmor m.s. Baytown Marne m.s. Parijs Rozenburg s.s. Vlaardingen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5