VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Ontredderde jeugd. fJMUIDEN Ned. Roode Kruis. Uitreiking- der Landsteiner medailles. D'e af deeling IJmuidenVelsen van het Nederlandsehe Roode Kruis kwam in de bo venzaal van het hotel Augusta in jaarlijk- sche algemeene ledenvergadering onder pre sidium van arts W. v. I-Iaselen bijeen. De voorzitter bracht in zijn openingswoord een welkom aan de aanwezigen en sprak namens het Ned. Roode Kruis woorden van hartelijken danlk aan de donors van den bloedtransfusiedienst, die in het afgeloopen jaar zoo bereid waren hun medewerking aan dit schoone doel te verleenen. Dr. van Haselen ging daarna tot het uitrei ken van de Landsteiner medailles, die het Ned. Roode Kruis voor dit doel verleent, over. Zij, die de medaille vergezeld van een des betreffende oorkonde ontvingen, geteekend door Prinses Juliana, waren: mevr. Snooy en de heeren J. C. Moleman, J. van Schagen, A. C. Dijkstra, W. C. Th. Brouwer en Van Kem pen, die door dr. Van Haselen voor hun donor schap hartelijk werden bedankt. Na lezing der notulen van de vorige ver gadering bracht de heer L. Dijksen de jaar verslagen van den secretaris en den penning meester uit. Oefeningen en cursussen der E.H.B.O. wer den geregeld gehouden. Het ledental liep terug van 189 in 1935 tot 178 in 1936; van een op leving is nog niet veel te bemerken. Het aan tal leden der transportcolonne bedraagt thans 39. Tot nieuwe ploegcommandant werd aan gesteld de heer B. Oldenburg. Van de diensten van de af deeling van het Roode Kruis werd een dankbaar gebruik ge maakt bij verschillende sportdemonstraties, wandelmarschen, motorraces, stertochten, scheepongevallen, strandwerk, langs den weg enz. overal waar het noodig was of zelfs maar kon zijn was het Ned. Roode Kruis aanwezig. Het aantal behandelde ongevallen beliep 509. Voor de transporteolonne en de helpsters was het bezoek van de Kon. Familie aan de Noordersluis en het inschepen aan boord van den kruisier De Ruijter in November een groote dag. De bloedtransfusiedienst heeft in 1936 weer zegenrijk werk verricht; er zijn thans in totaal 54 donors. Transfusie heeft in zes gevallen plaats gevonden en volgens den leider is dit enkele malen zelfs levenreddend geweest. Toch heeft deze dienst nog meer donors noodig, want alle bloedgroepen zijn er nog niet voldoende in vertegenwoordigd. Het kasverslag vermeldde aan ontvangsten 1413.30 en aan uitgaven 1390.82y2. De kas sloot dus met een batig saldo groot f 22.47y2. Als secretaris der medische commissie van den bloedtransfusiedienst deelde dr. v. d. Veldt mede, welke resultaten door dezen dienst in het afgeloopen jaar bereikt werden. Sinds de oprichting in 1934 heeft deze dienst 29 trans fusies verricht. Zij stelt zich een hechtere or ganisatie der donors voor, die altijd onmiddel lijk bij de hand moeten zijn. Het is dus voor de commissie: weinig donors, maar altijd be reikbaar er. bereid Dit zal aan de hand der thans beschikbare lijst van donors worden nagegaan. Thans beschikt de medische com missie nog over te weinig van dezulken en zij zal er naar streven te zoeken naar personen, die aan alle eischen welke deze dienst stelt, voldoen. Dit zal door de commissie nader worden on derzocht, zoodat men zal krijgen een kleine, maar hechte, vlot functioneerende organisatie De penningmeester verkreeg volledige décharge voor zijn beheer. In de nieuwe kas- commissie namen zitting mej. R. Ehlhardt en de heeren Kist de Ruijter en Van Slooten. De afgevaardigden en hun plaatsvervangers voor de algemeene vergadering zullen nader door het bestuur worden aangewezen. De begrooting voor het jaar 1937 wijst een eindcijfer aan van 290. De vergadering stelde daarna het huishou delijk reglement vast. Daarna rondvraag en sluiting. Faillissement Boaz-Bank. Preferente schulden voldaan; voor de concurrente scliuïdeischers 8.082% beschikbaar De curator in het faillissement van de Coöp. Spaar- en Voorschotbank Boaz alhier heeft aan spaarders en crediteuren medegedeeld, dat de eerste uitdeelingslijst ter griffie van de Ar- rondissements-Reehtbank te Haarlem is gedeponeerd en gedurende tien da gen ter inzage van de schuldeischers ligt. De preferente schulden worden daar bij geheel voldaan; voor de concuiTen- te schuldeischers is uitgetrokken 8.082 pet. MUTATIE BELASTINGKANTOOR. Bij beschikking van den minister van Financiën is de ontvanger der Directe Be lastingen enz. H. IJ. Visser, verplaatst van het kantoor der invoerrechten en accijnzen te Enschedé naar het kantoor der Directe Belastingen, invoerrechten en accijnzen te IJmuiden. BESOMMINGEN Loggers: KW 105 f670; KW 89 f370. Beuger: VL 190 f 254. VERWACHTE VTSCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zatadagimarifet: Utrecht IJM 73. Vangst 110 m. schelviseh, 160 an. braadschelvisch, 40 m. gul, 200 m. fcool- vi'soh, 110 m. wijting, 80 m. radio. Totaal 700 manden benevens 150 stuks stijve kabeljauw en 100 stuks stijve leng. MARKTPRIJZEN. Tarbot pea* K.G. f 6,90 Ga-iet per 50 K.G. f 35f 18 Tongen per K.G. f 1,05f 0,66 Zetschol per 50 K.G. f 24 1 Kleine schol per 50 K.G. f 15f 6,50 Bot per 50 K.G. f 9—f 4 Schar per 50 K.G. f 4,60f 3,60 Wijting per 50 K.G. f 3,60f 1,90 BIOSCOOP DE PONT. Op het nieuwe programma De Pont komen als hoofdnummers voor: Zwarte Rozen en De gevangene van Feng Woe. Wil komen hierop morgen terug-. De directie verzocht ons te meiden, dat he denavond in verband inet Goediein Vrijdag geen voorstelling wordt gegeven. 'overgebracht naar Bloemendaal teneinde al daar door den Commissaris te worden verhoord in verband met den aldaar door denzelfden persoon gepleegden diefstal. Omtrent de in braak te Wijk aan Zee vetnemen wij nog dat de man door den bewoner gesnapt werd juist op het moment dat hij zich met gestolen voor werpen, waaronder overgordijnen, spreien en tafelkleeden uit de voeten wilde maken. SUPPORTERSVEREENIGING ROOD-WIT. Donderdagavond heeft de supportersvere niging Rood-Wit van de voetbalvereeniging Beverwijk haar jaarvergadering gehouden in het sportlokaal aan den Alkmaarschenweg. In zijn openingswoord heeft de voorzitter een bij zonder woord van welkom gericht tot den voorzitter van de voetbalvereniging „Bever wijk" die na langen tijd in een sanatorium verpleegd te zijn geweest, thans weer aanwezig kan zijn. Voorts wijdde hij 'n enkel woord aan de prestaties van het eerste elftal. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek de gezonde financieele toestand van de vereni ging. De inkomsten en uitgaven sloten op een bedrag van f 909.44 waarbij een batig saldo was van f 16.65, waardoor het bezit der vereni ging tot f 911,79 steeg. Besloten werd tot het vormen van een reiskas over te gaan. De leden zullen daardoor in de gelegenheid zijn in het gunstige jaargetijde een bedrag bijeen te bren gen waarvan zij in de wintermaanden de reis kosten voor de uitwedstrijden van het eerste elftal kunnen betalen. De heer Meyer werd bij acclamatie als bestuurslid herkozen, tot lid van de kascommissie werd benoemd de heer E. de Ruyter. Nadat van de rondvraag een druk gebruik was gemaakt en de voorzitter van Be verwijk woorden van waardeering had gespro ken voor de tijdens zijn ziekte ondervonden belangstelling; werd de vergadering gesloten. BEVERWIJK DE GEARRESTEERDE INBREKER. De man die Donderdag bij een inbraak in een gemeubileerde woning te Wijk aan Zee op heeterdaad werd betrapt is hedenmorgen De Bilt voorspelt: Aanvankelijk afnemenden, later weer toenemenden veranderlijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met regen, later opklarend, later stijgende temperatuur. Verdere vooruitzichten: weinig verande. ring. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 44 F. Laagste hedennacht 34 F. Hoogste heden 36 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 750 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Zaterdag v.m. 3.27 uur; n.m. 3.41 uur. Zondag v.m. 4.00 uur; n.m. 4.13 uur. Maandag v.m. 4.31 uur; n.m. 4.46 uur. Schip Alkmaar (Ned.) x) Amstelkerk (Ned.) Aurora (Ned.) Ashlea (Eng.) Achilles (Ned.) Aimstelland (Ned.) DRANKWET. Bij Bij B. en W. van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van mej. M. Hommes van van beroep winkelierster, wonende te Bever wijk om een verlof B, voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank in de beneden- voorlocaliteit van het perceel Wijkerstraatweg no. 37 te Velsen. Vóór 7 April 1937 kan een ieder tegen het' verleenen van dit verlof schriftelijk bezwa ren bij B. en W. voornoemd, inbrengen. EXCURSIE. Door de leerlingen der hoogste klassen van de Hoogere Burger School werd Donderdag per touringcar een uitstapje gemaakt naar den studio der Avro en het Muiderslot. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 26 MAART Luxor Theater, Breestraat: „Hallo, hier Amerika" en „Ship Ahoy", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Duivelsche Poppen" en „Moskou-Shanghai", 8 uur. Kasteel „Marquette", Heemskerk: Bloemen tentoonstelling, 3 uur. ZATERDAG 27 MAART Luxor Theater, Breestraat: „Ship Ahoy", met Shirley Temple, 2.30 uur. „Hallo, hier Amerika" en „Ship Ahoy". 8 u. Kennemer Theater, Zeestraat: „Duivelsche Poppen" en „Moskou-Shanghai", 8 uur.' Kasteel „Marquette", Heemskerk: Bloemen tentoonstelling, 3 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 26 MAART Palace Filmac: 11--5 uur; Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „Het arme rijke meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „San Francisco" met Jeanette Mac Donald, Clark Gable en Spen cer Tracy. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De banjospeler van de Mississippi" met Barbara Stan wij ek en Joel McCrea. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De kandelaars van den keizer" met o.a. Sybille Schmitz en Jo- han Heesters. 2.30, 7 en 9.15 urn. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Jubileum-ten toonstel ling H. F. Boot. ZATERDAG 27 MAART Stadsschouwburg: Revue „Groote Polo naise" met Louis Davids. 815 uur. La Gaité: Nachtfeest 8 uur nam. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Jubileum-tentoonstel ling H. F. Boot. Baarn (Ned.) Bengkalis (Ned.) Bussum (Ned.) Bodegraven (Ned.) Bacchus (Ned.) Bennekom (Ned.) Boschfonitein (Ned.) x) Baraeveld (Ned.) Br. Endeavour (Br.) öhr. Huygens (Ned.) Ceres (Ned.) Cassel (Du.) Caribia (Du.) x) Colombia (Ned.) x) Cordillera (Duitseh) x) Calypso (Ned.) Chef. M. H. Blanc- (Fr.) Cape St. Andrew (Br.) Cottica (Ned.) Denpark (Br.) Deucalion (Ned.) verm, aankomst Euryades (Br.) x) Enggano (Ned.) x) Enrymedon (Eng.) x) Fauna (Ned.) Ganymedes (Ned.) Gaasterkerk (Ned.) x) Grootekerk (Ned.) x) Gisela Rues (Du.) Helder (Ned.) Hermes (Ned.) Heemskerk (Ned.) x) Hebe (Ned.) Hercules (Ned.) 1. M. Embiricos (Gr.) Icarion Jaarstroom (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x J.v.Oldenbamevelt (Ne< Load Cochrane (Br.) Menes (Duitseh) Montferland (Ned.) x) Myrmidon (Eng.) x) Maai Elvira Magdeburg (Du.) x) Meerkerk (Ned.) Oberon (Ned.) Prometheus (Eng.) x) Palatia (Duitseh) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Poelau Tello (Ned.) x) Perseus (Ned.) Randfontein (Ned.) x) jgestroom Sallaaid (Ned.) x) Sesostris (Duitseh Stad Zwolle (Ned.) Saleier (Ned.) x) Springfontein (Ned.) x: Saltwick Sint Annaland (Ned.) Taxiachis (Gr.) Tela (Ned.) Tiberius (Ned.) Uckermark (Du.) Venezuela (Ned.) Venus (Ned.) Chili West Afrika Venetië West Afrika Hamburg Buenos Aires Chili Batavia Rosario Chili Midd. Zee Chili Hamburg Chili Abadan Batavia Bourgas Ned Indië Pto Barrios Hamburg Hamburg (v. IJin.) Midd. Zee Saffi Bassein West Indië West Afrika Midid. Zee Ned. Indië Batavia Batavia West Indië Zwarte Zee Japan Japan Danzig Chili Zw. Zee Zuid Afrika Danzig Boiurgias Buenos Aires Huelva W. Afrika Zuid Afrika Batavia Rosario Ned. Indië Buenos Aires Batavia Bilbao (v. IJm.) Ned. Indië Japan Alexandrië Batavia Tampico Batavia Batavia Hamburg Stettin Zuid Afrika West Afrika Buenos Aires Pto Barrios Les Falaisses (v. IJm.) Batavia Z. Afrika Rosario Danzig La Plata Buenos Aires Venetië Ned Indië West Indië Hamburg 28 Maart 19 April 26 Maart 3 April 28 Maart 8 April 28 Maart 13 April 12 April 30 April 18 April 28 Maart 28 Maart 27 Maart 24 Maart 6 April 18 April 2 Mei 2 April 25 Maart 19 April heden 11 April 16 April 16 April 21 April 3 April 1 April 10 April 14 April 26 Maart 30 Maart 2 April 17 April 26 Maart 19 April 4 April 14 April 15 April 21 April 30' Maart Laatste bericht 24 Maart van Hamburg. 24 Maart te Rotterdam. 24 Maart van Lissabon. 18 Maart te Lagos. 25 Maart vertrokken, vertrekt 2 April, 25 Maart te Hamburg. 20 Maart van Marseille. 15 Maart van St. Vincent 23 Maart von Cristobal. 24 Maart te Itaylïda. 21 Maart te Talcahuano. vertrekt 27 Maart. 20 Maaai; te Callao. 19 Maart vertrokken. 24 Maart van Colombo. 22 Maart te Limni. 22 Maart van Macassar, vertrekt 27 Maart, vertrekt 27 Maart, vertrekt 27 Maart. 24 Maart van Finisterre. 17 Maart vertrokken. 24 Maart van Land's End. 22 Maart van Paramaribo. 24 Maart van Land's End, 21 Maart van Oanea. 18 Maart van Sabang. 19 Maart van Colombo, vertrekt 27 Maart. 25 Maart van Terceira. 20 Maart van Salonika. 22 Maart van Penang. 24 Maart van Penang. in lading. 17 Maart van Curagao. 24 Maart van Ouessiant. 22 Maart te Mombassa. 25 Maart van Kopenhagen, in lading. 18 Maart vertroikken. in lading. 25 Maart van Hamburg. 23 Maart van Dakar, in lading. 9 Maart vertrokken. 21 Maart van Port Said. 21 Maart vertrokken. 20 Maart vertrokken, in lading. 23 Maart van Tjilitjap. 23 Maart van Osaka, 24 Maart van Algiers. 22 Maart van Port Said. 18 Maart van Pt. of Spain. 15 Maart van Sabang. 24 Maart van Belawan. 25 Maart vertrokken, vertrekt 27 Maart. 26 Maart van Land's End. 21 Maart van Lagos. 24 Maart van Dakar. 23 Maart van Pto Colombia 19 Maart van Gibraltar. 21 Maart van Sabang. 24 Maart te Port Natal, in lading. vertrekt 31 Maart. 12 Maart van Montevideo. 15 Maart te Rosario. 21 Maart te Fiume. 19 Maart van Colombo. 25 Maart van Flores. in lading. RECHTBANK Crisis en criminaliteit. Uitzichtlooze triestheid. Strenge straffen tegen jeugdige misdadigers geëischt. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Noorsoh as. Ek Amsterdam laden Het is een gewoonte geworden om vele misstanden in de tegenwoordige maatschap pij op de crisis af te schuiven. Dat is erg ge makkelijk, en bovendien erg prettig, want het ontslaat ons van de verantwoordelijk heid Maar hoewel dit toch vaak ongemoti veerd geschiedt, slaan we ongetwijfeld de plank niet zoo ver mis, wanneer we de crisis en de daarvan een gevolg zijnde werk loosheid aansprakelijk stellen voor de ont stellende criminaliteit onder de jeugdige werkloozen. Geen ruggegraat. De jongens hebben niets te doen, weten met hun tijd geen raad en missen bovendien het geld om de verdrietelijkheden der werk loosheid eenigermate te compenseeren dooi de kleine luxe van sigaretten e.d., die zoo weinig voor ons beteekenen, zoolang we ze ons zonder meer kunnen veroorlooven, doch waarvan we het gemis zoo bitter gaan voelen, wanneer onze état financieel ze ons niet meer veroorlooft. Nu moge het waar zijn, dat duizenden zich over deze toch betrekkelijk kleine ongemak ken weten heen te zetten, en zich zoo goed en zoo kwaad als het gaat, door de moeilijk heden heenslaan, doch een zeker percen tage van die werklooze jongeren mist de ruggegraat daartoe en begeeft zich op_ het, o zoo gemakkelijke, pad der criminaliteit. Het zijn geen groote diefstallen volgens een te voren opgesteld, geraffineerd uitge dacht plan. Och neen, het zijn van die kleine „gapperijtjes", een onbeheerd rijwiel, een belastingmerk, een koperen kraan, een paar stukjes lood. Voegen we daarbij nog de on rustbarende stijging van de prijzen dier goederen als lood en koper ongetwijfeld voor een groot deel een gevolg van de hoog conjunctuur in de internationale wapenin dustrie dan worden die kleine misdrijven weliswaar niet vergoeilijkt maar toch zeker verklaarbaar. Het treurige van dezen toestand is echter, dat vele jonge levens er door worden verwoest, want de gevangenis is nog steeds niet de meest geëigende plaats om die ontspoorden het be grip van hun daden bij te brengen en wanneer zij weer in de maat schappij terugkeeren, wordt het vin den van werk nog hopeloozer en er ontstaat een droeven cirkelgang, waarbij deze ontwrichten steeds die per en dieper wegzinken, en het voor hen bijkans onmogelijk wordt, weer in het rechte spoor te geraken. Voor de Kaarlemsche rechtbank speelde zich gisteren een dergelijk triest tafereel af, waaruit de uitzichtlooze triestheid van dezen toestand overduidelijk bleek. Een aantal jonge mensehen van omstreeks twintig jaar stond terecht voor een serie kleine delicten en hoorde heehtenisstraffen van drie tot zes maanden tegen zich eischen. Straffen, die geenszins te hoog zijn te noemen zware straffen zijn misschien nog de eenige ma nier om de zwakkeren op het goede pad te houden maar die toch voor de meester van hen een nieuwen stoot in de richting van het pauperisme beteekenen. Het rendez-vous. Deze jongens hadden de gewoonte een groot deel van hun vrijen tijd door te brengen in een ice-bar, er gens in het noorden van onze stad, en wanneer hen het geld voor de verteringen ontbrak was de exploi tant wel zoo goed hen crediet te ver leenen, in ruil waarvoor hij hen dan zoo nu en dan een „tip" gaf, om op een gemakkelijke wijze aan het geld te komen, waarmeed zij hun aldus gemaakte schulden weer konden af lossen. Een aantal van deze jongens hadden de onbewoonde buitenplaats „Beekesteyn" in de gemeente Velsen als het terrein van hun operaties gekozen. Bij hun vele bezoeken hadden zij groote hoeveelheden lood uit het oude huis weggebroken, zoodat het gebouw, op het oogenblik dat men de diefstallen ont dekte meer van een ruïne, dan van een oud landhuis weg had. Het lood werd bij groote hoeveelheden te gelijk op bakfietsen naar Haarlem vervoerd, de Officier prak zelfs van een „geregelden bakfietsendienst", waar het voor goed geld bij een opkooper van de hand werd gedaan. Van deze acht jonge mensehen hoorden er drie een gevangenisstraf van zes maanden, en vier een gevangenisstraf van drie maan den tegen zich eischen, terwijl over den acht ste een reclasseeringsrapport zal worden in gewonnen, omdat bij de behandeling bleek, dat hij eigenlijk vrijwel geen actief deel in de euveldaden had gehad. Twee andere jongelui hadden uit een tij delijk onbewoonde villa in Santpoort, waar van naar zij vertelden, de deur die „zoo maar open stond", een radiotoestel weggenomen, dat voor zes gulden aan den bar-houder werd verkocht. Ook zijn hoorden ieder zes maan den tegen zich eischen. Cowboy-allures De laatste twee hadden het nog bonter ge maakt. In het begin van Januari hadden zij een der schapen, die op een yoetbalterrein in Haarlem-Noord graasden, in een hoek ge dreven en op beestachtige wijze met een stuk hout afgemaakt. Toen zij hun daad hadden volvoerd bleek de buit evenwel te zwaar de jongens zelf beweerden, dat de moed hen verder had ontbroken zoodat zij assisten tie waren gaan halen, doch toen zij die niet konden krijgen, hadden zij het cadaver maar laten liggen. Verder hadden zij van een opslagplaats aan den. Vergierden weg een hoeveelheid oud ijzer weggesleept, tot een gezamenlijk ge wicht van ongeveer driehonderd K.G. Dit was. alweer op een bakfiets, naar een opkoo per in Haarlem vervoerd en te gelde ge maakt. Tenslotte hadden zij, eveneens aan den VRIJDAG 26 MAART 1937 VOOR DE VROUW. Onze wekelijksche pagina „Voor de Vrouw" zal in ons nummer van morgen worden opgenomen. Vergierdenweg, een aantal gloeilampen uit de straatlantaarns gedraaid en deze aan den bar-houder, die volgens hun verklaringen zoo'n beetje als bendehoofd fungeerde, ver kocht. De Officier, die van „ongelooflijke brutale stukjes" sprak, eischte tegen elk dezer ver dachten een gevangenisstraf van zes maan den De hoofdschuldige. Tenslotte had de bar-houder zich te ver antwoorden, beschuldigd van heling van verschillende van deze goederen. De man ont kende evenwel pertinent, van de herkomst der goederen op de hoogte te zijn geweest. Pas later had hij uit de uitlatingen van de jongelui, die dan in de bar hun „bravour- stukjes" vertelden, begrepen dat zij gestolen waren. Een der jongelui, die het radiotoestel laad den ontvreemd, vertelde dat hij den bar- houder had verteld, zijn eigendommen te willen opruimen, aangezien hij naar Spanje wilde gaan om daar dienst te nemen bij de regeeringstroepen. Daarom had hij het radio toestel bij verdachte gebracht, die het aan vankelijk niet had willen koopen, doch er tenslotte zes gulden voor had gegeven, welk bedrag onder de beide daders was ver deeld. Op een vraag van den president, waarom verd., als hij wist dat de jongens niet deug den, hen toch in zijn huis nam, antwoordde deze: „Ik was tenslotte geen baas meer in mijn eigen huis. Ik had niets over hen te zeggen en had absoluut geen macht over hen!" De officier meende dat de schuld van verd. duidelijk was gebleken. Hij zag in dezen verd. de aanstichter van deze serie van kleine diestallen. Verd. had hen er toe aangezet en de noodige wenken gegeven. Zonder hem waren zij er misschien niet zoo gemakkelijk toe gekomen. Spr. eischte ook tegen dezen verd. een gevangenisstraf van zes maan den. De verdediger mr. B. W. Stomps meende, dat de schuld van verd. in dit geval niet volkomen vast stond. De jongen had immers een heel verhaal over zijn vertrek naar het buitenland opgehangen, dat voor verd. niet zoo ongeloofwaardig moet hebben geklonken. PI. concludeerde tot vrijspraak. Hij kon ze gebruiken Vervolgens was deze verdachte de heling van de gloeilampen en van een konijn ten laste gelegd. De jongelui, die de gloeilampen hadden weggenomen, verklaarden, dat verd. hen had gezegd dat hij wel eens een paar van die dingen kon gebruiken en gezegd had, dat zij ze gemakkelijk uit de straatlantaarns konden draaien. Toen zij verd. de lampen aanboden, hadden zij er bij verteld, dat ze uit de lantaarns aan den Vergierdeweg had den gedraaid. Verd. ontkende dit ten stelligste en be weerde, dat hij de mededeeling „dat hij wel een paar gloeilampen kon gebruiken", slechts in het algemeen bedoeld had. De jongen die het konijn aan verd. had verkocht, verklaarde, dat hij dit bij een der buren van verd., die poelier is, en ter ge legenheid van de feestdagen een paar hazen en konijneh aan zijn uithangbord had ge hangen, had weggenomen en aan verd. ver kocht. Verd. voerde hier tegen in dat de jongen had gezegd, dat het van een vracht auto was gevallen. Hij had niet geweten, dat het gestolen was. Pres.: Man, was dan bij je vak gebleven! Verdachte: Als ik alles gekocht had, wat zij me aanboden, had ik wel veertig gulden per dag kunnen verdienen. Pres.: Je bent een schoenmaker, die niet bij zijn leest is gebleven. De officier was van meening, dat ook in deze beide gevallen de schuld van verd. was komen vast te staan. Ook hier golden dezelfde argumen ten als bij het eerste geval. De bar van verd. was de plaats, waar de jongens samen kwamen, om hun wandaden uit te broeden, zooals dat vroeger in de kroeg gebeurde. Spr. eischte in deze gevallen een gevange nisstraf van negen maanden. De verdediger, mr. B. W. Stomps voerde aan, dat de get. die zulke bezwarende ver klaringen hadden afgelegd, zelf ten nauw ste bij de diefstallen betrokken waren ge weest, zoodat hun verklaringen met een korreltje zout moesten worden genomen. Sp.r bepleitte een clement vonnis en wilde de rechtbank in overweging geven, zoo moge lijk een reclasseeringrapport over verd. in te winnen. De verdachte zelf, die zeer onder den in druk was, hing nog een treurig verhaal op, waarin hij nogmaals hetiiaalde, geheel onder den invloed van de jongens te zijn geweest. Hij had getracht op een eerlijke manier aan de kost te komen, doch de jongens, die ge regeld zijn etablissement bezochten, hadden de eerlijke klanten verdreven en hem in het verderf gesleept. Hij smeekte de rechtbank hem door een voorwaardelijk vonnis nog een kans te geven, spoedig in de maatschappij terug te kunnen keeren om te trachten op een eerlijke wijze zijn brood te verdienen. „Vliegende hertogin" in zee gestort? Alle naspormgen vruchteloos. LONDEN, 25 Maart. Het zoeken naar de hertoign van Bedford is vruchteloos ge* bleven en men heeft thans alle hoop opge geven haar nog levend terug te vinden. Zooals men weet is de zeventigjarige her togin Maandag j.l. met haar vliegtuig op gestegen om alleen een tocht te maken boven het overstroomde Fen-district. Niettegenstaande haar hoogen leeftijd be stuurde de hertogin geregeld haar eigen vliegtuig en haar luchtreizen waren z°° menigvuldig, dat zij den bijnaam „vliegende hertogin" kreeg. Men vreest, dat zij tijdens een sneeuwstorm in zee is gestort.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6