HET NIEUWE AVONDBLAD De Spaansche Burger oorlog. 1 April. 22e JAARGANG No. 126 DONDERDAG 1 APRIL 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telet. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels ƒ0.15. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regeJ meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD ÜE KENNEMER COURANT Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnes. - Levenslange ongeschiktheid J 2000.— overlijden 400.—. verlies van hand, voet ot oog 200.— beide leden duim r 100.—, een lid duim 50.—, alle leden wijsvinger 60.- één of twee leden wijsvinger ƒ25.—, alle leden anderen vinger 15.—één of twee leden anderen vinger ƒ5.—arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15 polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het. gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Het ziet er niet naar uit dat de Spaansche burgeroorlog spoedig tot een einde zal komen. Aan de zoo vaak van Franco's zijde geuite aankondigingen, dat hij snelle beslissingen zou forceeren hoe vaak is verleden jaar de aanstaande val van Madrid niet in uit zicht gesteld gelooft langzamerhand geen mensch meer. De nederlaag, die de vier Ita- liaansche divisies bij Guadalajara geleden hebben, geeft bovendien te denken. Ander zijds krijgt men ook niet den indruk dat de troepen der regeering in staat zijn tot het: behalen van eenigszins afdoende voordeelen. De Spaansche oorlogstraditie: het voeren van een eindelooze guerilla, wordt blijkbaar ook in dezen burgeroorlog gehandhaafd. Daarbij doen natuurlijk allerlei factoren zich gelden: de armoede, slechte organisatie en geringe ontwikkeling van het volk, het gebrek aan discipline in de gelederen, ongeschiktheid om de techniek der modernste bewapening te hanteeren en ook de moeilijke terreinomstan digheden en het in sommige streken zeer ruwe klimaat. Van den omvang en de sterkte der buiten- landsche hulptroepen is met geen mogelijk heid eenig overzicht te krijgen. Misschien zal de non-interventie commissie er tenslotte in slagen den aanvoer van vrijwillgers en oor logsmateriaal naar Spanje afdoende stop te zetten. Dit zou dan kunnen beteekenen dat het buitenland zich geheel desinteresseert in den Spaanschen strijd. Weliswaar blijven dan nog de tienduizenden vreemdelingen erin be trokken, die aan beide zijden in Spanje mee vechten, maar men mag nu zoo langzamer hand wel aannemen dat zij niet in staat zijn een eindbeslissing ter eene of ter andere zijde te forceeren. Het schijnt dus wel mogelijk dat de strijd zich nog een heelen tijd zal voortslepen als er geen nieuwe hulp meer van buiten komt, hetgeen onvermijdelijk ge paard zou gaan met een voortgezette uit putting van het al zoo uitgemergelde Spaan sche volk. Tenslotte zou dit vermoedelijk tot den een of anderen vorm van onderlinge over eenstemming moeten komen, zich hereenigen onder vaderlandsche leuzen en de vreemde lingen aan beide zijden eruit gooien. Dat de oorlog zich blijft voortslepen is overigens geen wonder in zulk een land met zulk een armoedige en onontwikkelde bevol king. Het beschikt zelf over zeer weinig mid delen en de buitenlandsehe hulp is natuur lijk beperkt gebleven tot het minimum dat de buitenlanders er voor over hadden. Die zijn al evenmin met rijkdom behept en staan van hun eigen enorme bewapening maar weinig voor Spanje af. Immers zijn zij er allen op uit, hun eigen veiligheid te waarborgen en verkeeren zij in een toestand van razenden bewapeningswedstrijd: alzoo in het vooruit zicht dat zij in de komende jaren maar steeds zullen doorgaan met nieuwe uitbreidingen? Daar is veelgeld voor noodig, daar moet „het kruit voor droog gehouden worden" tot den dag waarop zij (allemaal schuldeloos en defensief) zouden kunnen geroepen wor den tot vechten en dus verspilt men dat kruit niet in Spanje. Tenslotte is Spanje maar een uithoek van Europa, een zijdelings gelegen oefenterrein in de vervaarlijke ontwikkeling Van de oorlogsbewapening van een aantal grootmachten. In de Engelsche pers komen pessimismen tot uiting naar aanleiding van den nederlaag dei- vier Italiaansche divisies bij Guadalajara. Sommige Engelsche bladen meenen blijkbaar dat Mussolini deze gebeurtenis niet kan aan vaarden en dat er dus nieuwe Italiaansche hulp zou worden gezonden. Mocht dat zoo zijn, dan zou de non-interventie een nieuwe mislukking beleven en zou de strijd weer hevig oplaaien. Maar het resultaat schijnt bij voor baat twijfelachtig want al valt Madrid, dan is de burgeroorlog daarmee nog lang niet- uit. Dan kan men nog eens met Catalonië begin nen. Burgeroorlogen worden niet beslist door inneming van een grootendeels verlaten hoofdstad die trouwens niet eens meer re- geerinscentrum is. Het schijnt dus wel zeer twijfelachtig of Mussolini daarvoor de zending van nieuwe troepen en het spendeeren van groote geldsommen over zou hebben. Grooter lijkt de kans dat Spanje tenslotte geheel aan zijn eigen rampzalig lot overgelaten zal wor den. Het is een treurige geschiedenis, een zwarte bladzijde weer in de reeds zoo ellendige historie van de twintigste eeuw, die ruim zes endertig jaar geleden als een era van be- schavings-triomf werd begroet en zich tot dusver als het tegendeel heeft doen kennen. De duur van dezen burgeroorlog behoeft overigens geen verbazing te wekken. Volgens alle precedenten op dit speciale gebied duurt hij nog maar kort en kan er nog heel wat tijd verloopen eer men inziet dat er ook iets in zit voor het vaderland te werken inplaats van te vernielen en te leven inplaats van te sneven. Het eischt overigens meer volharding en zelfbeheersching. R. P. IJMUIDEN Vergadering van den Gemeenteraad. Agenda met slechts èèn punt. Vrijdag 2 April des namiddags 7 uur wordt een vergadering van den gemeenteraad gehou den. De agenda vermeldt slechts één punt n.l. een voorstel tot verlaging van het renteper centage van een geldleening groot f 300.000 en van vier annuïteitsgeldleeningen, oorspron kelijk groot f 204.100, f 53.434, 16, f 152.403,18 en f 52.522,85. Bovengenoemde leeningen, gesloten bij de N.V. Maatschappij voor Gemeente-Crediet te Amsterdam zijn na de eerstkomende gewone aflossingen nog groot resp. f 142.800, f 188.256,65 f 52.209,75. f 140.038,79 en f 51.274.95. De laatst genoemde 4 leeningen zijn annuïteitsleeningen. De rentevoet dier leeningen is thans 4V2%. In overleg met de N.V. stellen Burgemeester en Wethouders voor, deze rente te verlagen tot het percentage, dat is aangegeven in het- bij de stukken gevoegd concept-besluit en tegen vergoeding van 1% over de saldi en met be houd der oorspronkelijke voorwaarden. HET PROGRAMMA VAN DE STRAWBERRIES Het programma van de Strawberries is als volgt. Zaterdag 3 April: Strawberries AB.M.H.C. A 15 uur Zondag 4 April: Amsterdam 5—Strawberries 2 (dames) Strawberries 2—H.B.S. 2 14.30 uur H.D.M. 3—Strawberries 3 14 uur CHRIST. HIST. UNIE. De jaarvergadering der Christ. Hist. Unie afd. IJmuiden zal plaats hebben op Woens dagavond 7 April in het gebouw voor Chr. Be langen. Als spreker zal optreden de heer J. Krijger, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. De kustvisscherij en de visscherij in het IJselmeer in Februari. Gestegen verzending van oesters en mosselen. De Af deeling Visscherijen van het Departe ment van Landbouw en Visscherij deelt het volgende mede omtrent de kustvisscherij en de visscherij in het IJselmeer, waarbij de tus- schen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op de maand Februari 1936. In de Lauwerzee en den Dollart, de Wadden zee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee en de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten werd de visscherij minder druk uit geoefend dan in Februari 1936. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Lauwerzee en den Dollart, de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee en het IJselmeer waren slechter, die in de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten iets beter dan in Februari van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aangevoer de visch bedroeg nl. volgens voorloopige op gave respectievelijk in de Lauwerzee en den Dollart 160 (30.874) kg. en f 2.— (f 694.—), in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee 1.353.928 (2.097.979) kg. en f 13.165.— (f 55.263.—), in het IJselmeer 7.269 (85.048) kg. en f 1.947.— (f 12.842.—), in de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten 150.867 (285.621) kg. en f 12.843.— (f 12.360.—). Uit Zeeland werden verzonden 1.425.578 (941.759) oesters ter waarde van f 84.436.(f 39.751.—) en 3.655.600 (2.629.000) kg. mosselen ter waarde van f 88.688 (f 52.547.—). In het IJselmeer was de visscherij van zeer weinig beteekenis. Bot en spiering werd weinig gevangen. Tusschen Spakenburg en Huizen werden enkele goede vangsten van baars, blei en snoekbaars gemaakt. In de Waddenzee en het niet-afgesloten ge deelte van de Zuiderzee werd met de kommen weinig haring gevangen. In het laatst der maand werden met de kuilen wat betere vang sten verkregen. Door den geringen aanvoer was de prijs van de haring hoog. De garnalenvis- scherij was van geen beteekenis. Van de mos- selperceelen werden ongeveer 400 balen mos selen afgevischt voor de binnenlandsche markt. De visscherij op mosselen van de na- tuurbanken, hoofdzakelijk voor den export naar Engeland, verliep niet gunstig. De vis scherij op mosselen voor eendenvoeder werd door twaalf Wieringer vaartuigen voortgezet, doch had evenmin een gunstig resultaat. De wulkenvisscherij verliep ten gevolge van het ongunstige weder onbevredigend, terwijl de visscherij op alikruiken zich bepaalde tot het rapen langs de kusten en dijken. In de Lauwerzee werd slechts een enkele maal op mosselen gevischt. In den Dollart en de Eems had geen vissche rij plaats. In de Zuidhollandsche stroomen leverde de spieringvisscherij met ankerkuilen en drijf netten slechts geringe vangsten op. De garna- lenvisschers werden wegens onvoldoenden af zet op beperkte dagtaak gesteld waardoor de aanvoer van garnalen ook maar gering was. Visscherijnieuws in een notedop. Opgelegd. De stoomtrawler Vios 5 IJM. 102 is wegens de slechte uitkomsten opgelegd. Groote makreelvangsten. Nadat Dinsdag de Silvain IJM. 116 aan den afslag was met een groote vangst makreel volgde gisteren de Ger- berdina Johanna IJM. 38 dit voorbeeld. Laatst genoemde trawler volbracht deze vangst in 8 dagen, zoodat nien slechts eenige dagen noo dig had om de 1000 manden vol te maken. In een etmaal werden 570 manden opgehaald. De visch was over het algemeen klein van stuk en dientengevolge werd er weinig geld voor be taald. R.K. BOUWVAKARBEIDERS. De afdeeling van den R.K. Bouwvakarbei dersbond houdt heden. Donderdagavond, een vergadering in het Patronaatsgebouw. In be spreking komt de agenda voor de jaarverga dering van den Bond. DE VISCHAANVOER IN DUITSCHE HAVENS. Gedurende de week van 15 tot 20 Maart kwa men in Altona-Hamburg binnen 5 trawlers van de Noordzee met 380.100 K.G., 5 van de Noor- sche kust met 1.223.700 K.G. en 1 van IJsland met 40.000 K.G. versche zeevisch. Verder werd over de handelshaven ingevoerd uit Noorwegen 2.657.500 K.G. en uit Engeland 366.000 K.G. ver sche haring. De totale omzet bedroeg 5.150.900 K.G. In Cuxhaven kwamen binnen 14 trawlers met 786.700 K.G. van de Noordzee, 12 trawlers met 724.000 K.G. van IJsland, 17 trawlers met 1.555.000 K.G. van de Lofoden. Sloepen en kust- visschers voerden nog 74800 K.G. aan. De totale omzet bedroeg 3.140.888 K.G. ter waarde van 385.295 R.M. In Wesermünde-Bremerhaven kwamen bin nen 43 trawlers met 4.089.750 K.G. van de Noorsche kust, 27 trawlers met 1.852.750 K.G. van IJsland, 10 trawlers met 471.800 K.G. van de Noordzee en 1 trawler met 11.500 K.G. van de Oostzee. De gemiddelde vangsten bedroe gen: Noorsche kust 1902 manden, IJsland 1362 m., Noordzee 947 m. en Oostzee 230 m. DE SCHEEPVAART VOOR ONZE HAVENS IN MAART EN OVER HÉT EERSTE KWARTAAL In de maand Maart kwamen voor het Hoogovenbedrijf aan 23 zeeschepen, waarvan 11 met erts, 2 met cokes en 1 met Steen kolen, benevens 9 om ijzer te laden. Van de met ijzer geladeh schepen vertrokken er 3 naar Noorwegen. 2 naar Zweden, 2 naar Mid- dellandsche Zeehavens en 1 naar Portugal. Voor de Papierfabriek te Velsen kwamen aan 2 schepen, n.l. 1 met hout en 1 met cel lulose, terwijl 1 schip hier ijzeraarde loste voor Beverwijk. Voor IJmuiden kwamen aan 8 zeeschepen, waarvan 1 met stukgoed, 1 met ledige vaten, 1 om te repareeren, 1 om te bunkeren en 2 om passagiers en post in te nemen. In het eerste kwartaal kwamen voor de Hoogovens aan 64 zeeschepen, waarvan 29 met erts, 6 met steenkolen. 3 met cokes en 2 met oud ijzer, totaal 40 geladen schepen, terwijl 23 schepen kwamen om ijzer en 1 schip om creosoot te laden. Verleden jaar bedroeg het aantal aange komen schepen in het eerste kwartaal 59, waarvan 29 met erts en 6 met kolen, dus 35 geladen schepen, terwijl 24 schepen met ijzer vertrokken. Voor de papierfabriek te Velsen kwamen in het eerste kwartaal aan 14 zeeschepen waarvan 6 met cellulose. 5 met hout, 2 met houtstof en 1 met ijzeraarde, tegen verleden jaar 9 schepen, waarvan 6 met cellulose en 3 met hout. Voor IJmuiden kwamen aan 35 zeeschepen, waarvan 2 met ijs, 2 met stukgoed, 1 met ledige vaten. 4 om te bunkeren, 4 om te repa reeren, 5 om passagiers in te nemen, 9 als bij legger, tegen verleden jaar 27 schepen, waar van 4 met ijs, 2 met visch, 1 met stukgoed, en 6 om passagiers in te nemen.' In totaal kwamen dus in het eerste kwar taal voor onze havens binnen 113 zeeschepen, tegen verleden jaar 95, dus thans 18 schepen meer. Het nieuwe programma in „De Pont". De film „Mr. Deeds goes to town", of zooals zij in Nederland moet- heeten, „Oké, mister Deeds", kan men een der beste, of eerder nog de beste Amerikaansche film van de laat ste jaren noemen. Zelfs „Desire" of „It hap pened one night", om twee der beste te noe men. die ik mij kan herinneren, halen dit Gary Cooper en Jean Arthur in „Oké, Mr. Deeds". pell met geen mogelijkheid. Het zij hier met een gezegd, dat „Mr. Deeds goes to town" niet in de eerste plaats de film is van den regis seur Frank Capra, maar van den draaiboek schrijver Robert Riskin, waarbij allicht aan Clarence Buddington Kelland, die de roman geschreven heeft, ook een deel van de eer toe komt. Deze film is verre van een burleske. Het is een fijne, geestige comedie, met een zorgvul dig uitgewogen dialoog, met een voortreffelij ke keuze van de komische scènes en met een volstrekte afwezigheid van ieder boertig ef fect. Een eenvoudige jongeman krijgt een erfe nis van twintig millioen dollar en als men hem die bóodscha-p komt brengen valt hij niet flauw, maakt hij geen drukte, vraagt zich alleen maar af, wat hij er eigenlijk mee moet doen en blaast op zijn tuba. Tenslotte gaat hij maar naar New-York, om orde op zijn erfenis te stellen en daar laat hij de eenvoudige, wat romantische jongen, zich nu eens niet oplichten door een groot aantal zwendelaars, die trachten in de erfenis te deelen. Hij is geen bijzonder genie, hij is alleen maar een verstandige jongen en zijn gezond verstand zegt hem, dat hij voor al deze „aasgieren" moet oppassen. Hij weigert zijn steun aan de opera als men niet de hervor mingen doorvoert, die hij wenscht Het eenige prettige in Deeds' bestaan zijn de ontmoetingen met Mary Dawson, het meis je dat in werkelijkheid de journaliste Babe Bennet is. Hij neemt haar mee om te dineeren, zij maken tochten in autocars, bezichtigen de stad en geen oogenblik komt het in Deeds' hoofd op, dat de komLsch-sensatievolle kran tenberichten over zijn doen en laten van dit meisje afkomstig zijn. Het onvermijdelijke geschiedt. Ze worden verliefd. En het wordt lederen dag voor Babe bezwaarlijker om nieuwe kopij te leveren. Tenslotte besluit ze om aan alle moeilijkheden een eind te maken, ontslag te nemen. Maar dan is het al te laat. Want Longfellow Deeds heeft uitgevonden, dat Mary Dawson en Babe Bennett één en dezelf de zijn. Hij is diep teleurgesteld. Dit is wel de grootste desillusie van alle. De depressie is zoo sterk, dat zij hem belet, wanneer men hem als hij een groot philan- tropisch plan opzet, als krankzinnig onder curateele wil zetten, zich. voldoende te verde digen met het gevolg, dat hij op het nipper tje buiten het krankzinnigengesticht blijft. Overigens.... eind goed, al goed! Maar dit is niet de hoofdzaak. Het voor naamste is de voortreffelijke dialoog, die steeds weer verrast, geen oogenblik verveelt. Eén April, de dag der dagen. Dat men ongestraft mag spotten, Dat wij het goedmoedig wagen, Om elkander te bedotten. Dat wij 't kind zelfs niet verwijten, Als het ons eens „nemen" wil, En dan bij het argloos „bijten", Juichend uitroept: één April! Doodlijk ernstig zijn de menschen En vooral de laatste jaren. Ik persoonlijk zou wel wenschen, Dat er veel meer dagen waren, Die. als 1 April, verdragen, Dat wij lachen om elkaar, Eén April, die dag der dagen, Komt helaas maar eens per jaar. O, ik weet het heusch wel, vrinden, Dat in zorgen van het leven, Goede reden is te vinden, Dat wij ernst den voorrang geven; Maar het zou veel zorg verlichten. Als wij meer dan eens per jaar Met goedmoedige gezichten, Lachten om en met elkaar. Houd hem hoog, den lust tot spotten, Juist om zorgen te verdrijven, Heilzaam is de soort bedotten, Waar je eerlijk bij kunt blijven; Uitgeslapen zijn wij allen, Maar de een of andre guit, Helpt ons, door ons t' overvallen, Met zijn één April sliep uit! P. GASUS. Er hoeft in deze film eigenlijk niets te ge beuren om ons aan het lachen te krijgen. Er is geen enkele „dolkomische", potsierlijke scène in, het is alles humor van de beste soort. Frank Capra heeft het zoo goede draai boek uitstekend, met vakmanschap en door zicht verfilmd. Hij heeft zich niet aan expe rimenten gewaagd en als het alleen aan hem had gelegen, wat dit een behoorlijke, mis schien zelfs wel een goede film geworden. Maar met de hulp van een draaiboek als dat van Riskin heeft hij een film gemaakt, die terecht reeds alom geprezen is al de beste uit zijn soort sinds jaren. PROPAGANDA-TOONEELAVOND I.O.G.T. Zaterdagavond heeft in het Herv. Vereeni- gingsgebouw Kalverstraat een propaganda tooneelavond plaats van de I.O.G.T. „Recht door Zee". Door de tooneelclub „Hierna beter" zal worden opgevoerd een propaganda-tooneel- stuk in vier bedrijven getiteld; Kind wie heeft .ie gedood? Als spreker zal optreden de heer L. Preger uit Rotterdam. De toegang is vrij. DE SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN. De school voetbalwedstrijden te IJmuiden zijn Woensdag geëindigd. Voor de verliezersronde van afdeeling E speelden eerst School 3 uit Beverwijk en de Marnixschool uit IJmuiden tegen elikaar. Tegen de verwachting in verloor de Mar nixschool deze ontmoeting met 20. Na afloop bleek echter, dat de Beverwijkers eenige onge rechtigde spelers in hun ploeg hadden, reden waarom zij werden uitgeschakeld en de Mar nixschool tot kampioen van de verliezersronde werd geproclameerd. Dit succes bevredigde de Marnixschool ech ter maar ten deele, waarom zij overspelen aan bood, doch dit aanbod, hoe goed ook bedoeld, werd door den leider der wedstrijden niet aan vaard. Ten aansehouwe van een talrijk publiek speelden school J en de Jul'ianaschool de win- naarsfinale. Op aan duidelijkheid niets te wenschen over latende wijze dennonstoeerden de kampioe nen van het vorige jaar hun meerderheid. Met niet minder dan 70 werd de Juliana- sohool geklopt. De J-scholieren speelden wer kelijk een goeden wedstrijd en legden zeer ver diend beslag op den kampioenstitel. Hun 5 wedstrijden hebben zij achtereenvolgens ge wonnen met 30, 80, 31, 42 en 70. Ook de wedstrijden van de D-afdeeling wer den geëindigd. Wel moest de Nijverheidsschool nog twee wedstrijden spelen, doch zelfs als zij deze won, kon zij, doordat ze Woensdagmiddag van H. B. S. 4 met 42 verloor, het niet verder dan 8 punten brengen, welk aantal de Creutz- bergschool en H. B. S. 4 door resp. met 50 van H. B. S. 5 en met 42 van de Nijverheidsschool te winnen, reeds bereikt hadden. Besloten werd daarom reeds nu penalties te nemen. Het elftal van H. B. S. 4 toonde zich in het nemen van strafschoppen het sterkst en werd dus kampioen van de D-afdeeling. Dank zij de medewerking van het weer en van de besturen van Stormvogels en V. S. V. die tezamen 5 terreinen beschikbaar stelden, hebben de wedstrijden een vlot verloop gehad. Dat zij zonder strubbelingen zijn verloopen, danken we aan den heer J. Keur en zijn staf van scheidsrechters, die met kennis van zaken de wedstrijden geleid hebben. SANTPOORT Deze locomotief moet de grootste ter wereld zijn en is niet in Amerika gebouwd, zooals zeker de eerste gedachte zal zijn, maar in Frankrijk. PROPAGANDA-FEESTAVOND VAN DE V. A. R. A. De afdeeling Santpoort-Bloemendaal van de V. A. R. A. belegt Donderdag 15 April een propaganda-feestavond in het Jeugdhuis, Donkerelaan te Bloemendaal, waaraan mede werken een quintet bestaande uit mej. Rie Vink, piano, Dick van Kuijsen le viool, Ad. v. d. Spaa, 2e viool, Kees den Heijer, cello, C. Baart, contrabas mevr. L. Hazelhorst-Tros, alt, mevr. Damstra-Christiaans piano en Jan Le- maire, declamatie.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1