Van wereldkampioene tot filmster THIJS IJS KOMT TE HULP donderdag i april: 1937 „Geen nieuwe zendingen vrijwilligers naar Spanje Verklaringen van minister Alfieri. België TO Buitenlandsch overzicht in Sonja Henie's debuut de Amerikaansche filmwereld. .Baby Het huidje RADII ir—nJ PROGRAMMA Italië en de niet-inmenging. Eenige honderden Italianen in Spanje gesneuveld. De Italiaansche minister van pers en pro paganda, Alfieri, heeft de correspondenten der buitenlandsche bladen te Rome ontvangen en daarbij antwoord gegeven op verscheidene vragen 'betreffende de Italiaansche politiek. Allereerst sprak de minister krachtig tegen, dat men in Italië nieuwe 'zendingen vrijwil ligers voor Spanje zou voorbereiden. Hij zeide, dat de maatregelen, welke door de Italiaansche regeering genomen zijn in verband met de internationale niet-inmengingsverplichting geëerbie digd worden en geëerbiedigd zullen blijven. „Er bestaat in Italië geen enkel detachement, geen enkel regi ment, dat gereed is om te vertrekken", zeide de minister. Y Hij voegde hieraan toe, dat de Italiaansche houding ten aanzien van Spanje niet gewijzigd is, dat de niet-inmengings-verplichtingen vol gens de besluiten van het Londensche Comité algemeen toegepast moeten worden en iden tiek zijn voor allen maar dat natuurlijk, wan neer andere landen voortgaan vrijwilligers- afdeelingen te zenden in strijd met de aan gegane verplichtingen en uitgesproken bedoe lingen, Italië zijn eigen situatie opnieuw zou moeten bestudeeren. Men kan zich niet voor stellen, dat de maatregelen door sommigen niet en door anderen wel zouden worden toege past ten gunste van de „bolsjewiseering" van Spanje. Op de vraag, wat het oordeel van Italië over den Spaanschen toestand is, antwoordde de minister, dat dit oordeel even gecompli ceerd is als de toestand zelf en dat de oorlog sinds lang geëindigd zou zijn, wanneer van den aanvang af de door Italië voorgestelde maatregelen genomen waren, in plaats van te worden aanbevolen door de anderen op het oogenblik, waarop zij zich rekenschap gaven van liet mislukken hunner massale inter ventie.. Ten slotte zeide de minister in verband met het feit, dat zekere bladen de Italiaan sche verliezen in Spanje in een rampspoedig licht hebben gesteld en den moed van de Italiaansche soldaten in twijfel getrokken hebben, dat hij er aan herinnerde, dat de Italianen in Spanje vrijwilligers zijn, die met vuur strijden en dat de verliezen „niet meer zijn dan enkele honderden". Generaal Franco in Marokko. De correspondent van de „Evening News" te Tanger bevestigt, dat generaal Franco in Spaansch Marokko iis aangekomen. Volgens dezen correspondent is de generaal per vlieg tuig in Ceuta gearriveerd, vergezeld van ver scheidene hooggeplaatste officieren. Het ver noemde blad vermeldt niet den datum van aankomst, noch de plaats waar Franco zich op het oogenblik bevindt. Uit verschillende particuliere bronnen wordit vernomen, dat het complot te Tetoeam vertak kingen zou hebben gehad in verschillende centra der Spaansche zone van Marokko en het schiereiland zelve. Een inlandsch. bediende, een der medeplichtigen, zou het plan aan het licht hebben gebracht, dat door vliegers ontworpen was en dat inhield van het vliegveld te Tetoean op testijgen en, na het gebouw van den hoo- gen commissiaris te hebben gebombardeerd, naar Alicante te gaan. De vliegers werden ge arresteerd op het oogenblik, waarop zij plaats namen in zes vliegtuigen. Alle leden van het personeel van het vlieg veld werden bij de razzia gegrepen. Twee en dertig werden terstond gefusileerd. Voorts werd een honderdtal arrestaties verricht. O.m. werden de opperrabbijn van Tetoean, een En- gelschman en eenige militairen gearresteerd. Twee dagen later werden de opperrabbijn en de Enigelscihman in vrijheid gesteld. Ten slotte verzekert men, dat de Laraohe en in Elskar ook eenige arrestaties verricht zijn. Queipo de Llano spreekt de berich ten over een samenzwering tegen. Uit Sevilla 31 Maart. In zijn toespraak voor de microfoon heeft generaal Queipo de Llano vanavond de uit verschillende bronnen af komstige berichten over een complot, dat in Spaansch Marokko zou zijn ontdekt, tegen gesproken. Hij gispte de „eeuwige leugens der rooden", met name ten aanzien van de opstandige be weging, welke in Spaansch Marokko zou zijn uitgebroken en ten aanzien van een aantal arrestaties, dat zou zijn verricht. Queipo de Llano zeide nog, dat de rechtsehe troepen aan het front in het noorden een he vigen aanval hebben ontketend en er in zijn geslaagd het front dier linksche troepen te doorbreken. Tal van dorpen zijn in den loop der middag door onze troepen bezet aldus de generaal en de vijand vlucht in de rich ting van Achandiano. De verliezen van den vijand zijn zeer groot. Opmarsch van de regeeringstroe- pen in den sector Burgos. Volgens een Havasbericht uit Burgos zijn de regeeringstroepen in den sector Burgos thans 20 K.M. opgerukt. Zij hebben het dorp Sar- gentes, dat van groot strategisch 'belang is, be zet, waardoor het mogelijk is in de richting van Burgos te opereeren. De regeeringstroepen nebben verder verscheidene dorpen van ge ringer beteekenis bezet. .Radio-Bilbao heeft in een officieel commu niqué van den Baskischein verdiedigingsraad o.a. medegedeeld: Aan het front van Guipuzcoa in den sector Marquina is een aanval van de opstandelingen op Kalamua afgeslagen. De vijand leed zware verliezen, hij moest meer dan zestig dooden voor de draadversperringen van de regeerings troepen achter laten. Aan het front van Ei-bar en Elgueta werd eveneens een aanval van de troepen van franco met zware verliezen voor de aanval lers aafgeslagen. In den sector Elorio bom bardeerde de luchtmacht van de opstandelin gen het dorp Elorio, waardoor belangrijke schade werd aangericht en een aantal burgers om het leven kwam. Aan het Avala-front ging oe vijand over tot een hevigen aanval, na een drachtige voorbereiding door de artillerie en 1 talrijke vliegtuigen. Niettegenstaande het he vig artillerie- en mitrailleurvuur boden, de re geeringstroepen hardnekkig tegenstand. Aan het front bij Burgos werd in de secto ren Or dun a en Barrenbio een regelmatig ge schut- en mitrailleurvuur geopend. De artille rie van de regeering legde de batterijen van den vijand het zwijgen op en bombardeerde ook verder met succes de stellingen van de op standelingen, aanzienlijke sohade werd aan gericht. De luchtmacht van de rechtsohen vloog zon der bommen te werpen over het front van de regeeringstroepen. Boven Durgango werden wel bommen uitgeworpen, waardoor vele slachtof fers vielen onder de -burgerbevolking. Drie soldaten van de opstandelingen zijn naar de linies van de regeeringstroepen overgeloopen. De generale staf van de regeeringstroepen 111 het noorden deelt nog mede, dat de regee ringstroepen bij Santander ha de operaties van de laatste dagen hun stellingen hebben versterkt. Nabij Escamplero vielen de Franco-troepen in den afgeloopen nacht aan. De regeerings troepen lieten hen naderen en openden plot seling een moordend mitrailleurvuur. waardoor zware verliezen werden geleden. Op den lin kervleugel achtervolgden de regeeringstroepen de opstandelingen, vele wapens en een Moor vielen in de handen van ae regeeringstroepen. Van Zeeland kondigt ingrij pende hervorming van den Staat aan. In een vraaggesprek met een verslaggever van de Paris-Soir heeft de Belgische minister president Van Zeeland o.a. verklaard dat hij de verkiezing, die hem tegenover den leider der Rexisten, Degrelle, zal brengen, niet heeft gewild. Deze verkiezing achtte hij van geen nut en nadeelig. Men heeft, aldus Van Zee land, een tijdperk van beroering gewild, dat zich niet beperkt tot deze verkiezing, en waar van de herhaling geleidelijk de gevestigde orde moet vernietigen. Dit wil ik niet Ik neem de uitdaging aan. Ten aanzien van de aangekondigde hervorming van den staat, zeide de premier: hoewel wij de persoonlijk heid van den mensch zullen eerbie digen, zullen wij verder gaan dan welke dictatuur van links of rechts ook. Wij beschikken trouwens 0111 tot ons doel te geraken in België over een troef, die in andere landen zijn gelijke niet vindt: de constitutioneel monarchie, de hoeksteen van ons systeem, deze dynastie, waarvan vier vor sten in de geschiedenis een uitzonderlijke plaats hebben ingenomen. Van Zeeland achtte het uitgesloten, dat het Rexisme zijn doel bereikt, de gevestigde orde omverwerpt en de macht in handen krijgt. Het gevaar bestond evenwel volgens hem, dat het Rexisme den arbeid der regeering belem mert. Wat ik nastreef, aldus de premier, is de na tionale eenheid. Van deze eenheid worden zij uitgesloten, die zichzelf door hun methoden en leerstellingen uitsluiten. Langdurig proces omeen tandenstoker! Fransche Staat moet ƒ60.000 betalen. In Parijs is onlangs een proces beëindigd, dat 20 jaar geduurd heeft en waarvan de oorzaak een tandenstoker was. I11 het jaar 1907 had de Parijsche rechts geleerde Gilbert, om een bepaalde regeling, die hem interesseerde, op te helderen, aan een beambte van het bagagekantoor een tanden stoker in bewaring te geven. De beambte weigerde echter deze ongewone opdracht uit te voeren. Deze weigering had een aanklacht ten gevolge, die de rechtsgeleerde tegen de Fransche regeering indiende en die 20 jaar duurde. Thans is eerst het vonnis uitgespro ken. Gilbert won het proces en de Fransche staat werd veroordeeld, ongeveer 60.000 gulden onkosten te betalen. Rails op de lijn Parijs-Hendaye verschoven? Machinist gehoord. Havas meldt uit Bordeaux, dat de machinist van den snelstrein, waarvan de laatste wagens Dinsdag -bij Dax zijn ontspoord, verhoord is. Hij verklaarde, dat gezien het vermogen van de locomotief en de belasting van den trein de snelheid als normaal kon worden be schouwd. De registreerband is in beslag* geno men. Het blad „France de Bordeaux" schrijft, dat het ongeluk te wijten schijnt te zijn aan een verschuiving van de rails. De machinist zou verklaard hebben, dat hij een zeer -hevigen schok heeft- gevoeld en op het plankier van de locomotief voorover schoot op het oogenblik van het ongeluk. Na moeder- en vaderdag, de schoonmoederdag. In Texas met groot succes gevierd. Eenige maanden geleden besloot men in Texas een dag voor de schoonmoeders te or- ganiseeren, teneinde deze zoo veelv .idig mis kende vrouwen te rehabiliteeren. Nu is eeni ge dagen geleden voor de eerste maal deze dag gevierd. Het moet een buitengewoon feest geweest zijn, waarvoor de schoonmoe ders de regeering wel zeer dankbaar zullen zijn. In alle steden en dorpen van den staat Texas werden bijeenkomsten gehouden, waar men lofzangen op de schoonmoeders zong. Omdat het feest een groot succes ge weest is heeft men besloten voor het volgend jaar mevrouw Roosevelt uit te noodigen. MIJNHARDT'S laxeer- tabletten werken zacht en zekert doos 60ct \KU! kprW (Adv. Ingez. Med.) Norman Davis, die Maandag de Vereenigde Staten zal vertegenwoordigen op de suiker conferentie zal tijdens zijn verblijf te Londen verscheidene gedachtenwisselingen hebben met Britsche staatslieden. Reeds vandaag is Nor man Davis in contact getreden met de am bassade der Vereenigde Staten teneinde de opening van de conferentie voor te bereiden en wanneer ae Britsche ministers zullen zijn teruggekeerd, zal hij ontmoetingen hebben met eenigen hunner. In de omgeving van Norman Davis geeft men toe, dat hij tot taak heeft bij de leidende Britsche figuren poolshoogte te nemen ten aanzien van algemeene problemen als bewapeningsbeperking en algemeen econo misch herstel. In de eerste plaats zou de Ame- rikaansche delegatie de suikerconferentie eenigszins beschouwen als een logisch gevolg van de werkzaamheden der economische we reldconferentie en als een proef, die in staat zal stellen de vooruitzichten op economische samenwerking na te gaan en een aanwijzing zal geven voor de bestaande tendentie. Meer in het algemeen echter zou Davis de Engelsche meening willen polsen over de groote interna tionale vraagstukken, zooaLs de douanerech ten, den monetairen toestand, de beperking der bewapening en in het bijzonder het pro bleem der grondstoffen. In Engeland heeft men de Duitsche koloniale eischen afgewezen, doeh daartegenover hebben de Engelsche ministers herhaalde malen zich bereid verklaard het probleem der grondstoffen onder oogen te wil len zien. Er bestaat aanleiding te gelooven, dat de af gezant van Roosevelt hun bedoelingen te dezen opzichte zou wenschen te peilen en na te gaan, in welke mate men te Londen een medewer king der Vereenigde Staten verwachten zou, wanneer de „verdeeling" der grondstoffen aan een herziening zou worden onderworpen, het zij op initiatief van zekere mogendheden af zonderlijk dan wel gezamenlijk. Kortom Davis wenscht zich een oordeel te vormen over de wijze, waarop men in Europa de economische moeilijkheden denkt aan te pakken, in het bijzonder die, welke direct van invloed zijn op den politieken toestand. Men weet niet, of Davis na de suikerconfe rentie nog naar het vasteland zal gaan. De mogelijkheid is niet uitgesloten. Controlestelsel volgende week in werking? Schout-bij-nacht Olivier blijft te Londen. LONDEN, 31 Maart. Het controlebureau der niet-inmenging is gisteren bijeengekomen en heeft de instructie goedgekeurd door viee- admiraal Van Duim, den algemeenen admini strateur van het controle-systeem aan kolo nel Lunn, die met de controle aan de Pyre- neeëngrens belast is én aan Schout-bij-nacht Olivier, die met de controle ter zee belast is. gegeven. Kolonel Lunn zal Vrijdagochtend te Parijs zijn, alwaar hij zich met de Fransche autori teiten in verbinding zal stellen teneinde de werking der controle aan de Fransch- Spaansche grens tot in onderdeelen te rege len. Schout-bij-nacht Olivier zal te Londen blij ven, van waar uit hij het toezicht zal houden op de controle ter zee. I11 Engelsche kringen hoopt men, dat het geheele systeem in het midden van de vol gende week in werking zal kunnen treden. Schotsch visschersschip op de rotsen geloopen. Geheele bemanning omgekomen? Uit Reykjavik wordt gemeld, dat de vis- schersboot Loeh Morer, thuis behoorende te Aberdeen in den nacht voor de kust van IJs land op de rotsen is geloopen. Men vreest., dat de geheele bemanning van het schip in de golven is omgekomen. (Van ee.n film-medewerker). Alle wegen leiden tot de film. Dat zou erg hoopvol klinken voor alle jonge meisjes en jonge mannen die onweerstaanbaar onder den invloed komen van den magischen en mag- netischen kracht der filmwereld en die blij ven hopen dat eenmaal de tijd zal komen dat zij het felle licht der schijnwerpers op zich gericht weten. Maar zoo is het nu weer niet. Wij willen slechts zeggen, dat de weg naar filmroem openstaat voor ieder, die er in geslaagd is op eenigerlei gebied topprestaties te leveren. Topprestaties! Dat zijn records en waar kunnen we die beter zoeken dan in de sportwereld? Ziedaar het groote terrein, waarop de speur ders van Hollywood en andere filmcentra hun toekomstige sterren zoeken en ziedaar de re den, dat zoo menige Olympische of wereld titel het begin vormde van een nieuwe loop baan: de loopbaan als film-acteur. Men zou zoo denken, dat acteurstalent en „fotogenieke" eigenschappen toch wel aller eerst vereischt zijn. Ook dat is maar be trekkelijk waar. De Amerikaansche produ cers gaan van het standpunt uit, dat het pu bliek een sportster op het doek wil zien en bouwt de film eenvoudig om den kampioen of de kampioene heen, die dan voor de camera niet veel meer te doen heeft dan zijn sport te beoefenen, ditmaal niet onder het toeziend oog van de jury maar van camera-menschen en regisseurs. Er zijn, juist op dit oogenblik, recente voor beelden van sportmenschen, die de gelede ren der amateursport verlieten -om in de film wereld naam, roem en geld te veroveren. Fred Perry, Engleland's ex-wereldkampioen tennis slaat tegenwoordig duizenden doUars met zijn racket bij elkaar in de film-ateliers; Karl Schaeffer. de meervoudige Olympische kampioen schoonrijden ging denzelfden weg op en „lastnot least" heeft het ijs-koningin netje Sonja Henie haar film-debuut achter den rug. „And howl", zooals de Amerikanen geest driftig zeggen. Is er iets meer betooverends denkbaar in een groote show dan het optre den van de kleine Sonja in haar zilverwitte costuumpje, glijdend en draaiend, springend en pirouetteerend? Niet iedereen is in de gelegenheid geweest deze primadonna der schoonrijdsters, die spot met alle wetten van zwaartekracht in levende lijve op de schaats aan het werk te zien. Dat wordt nu anders, zij het dat we ons ditmaal met het filmbeeld tevreden moeten stellen, wat niet zoo heel erg is, want het ca mera-oog is alziend. De kleine Noorsche. die op de jongste Olym pische Spelen in Garmisch-Partenkirchen op nieuw den titel in de wacht sleepte is de hoofdvertolkster van de voor haar gemaakte film „Een meisje uit duizend", die thans hier te lande draait. Wij zien haar oefenen in't filmverhaal als training voor de Olympische Spelen wij zien haar in de Olympische wed strijden in Garmisch en na het behaalde succes zien wij haar tenslotte als de ster van een show in Madison Square in New-York met een schaatsenballet dat een droom is. En Sonja rijdt en rijdten glimlacht. Sonja Henie is 25 jaar oud en werd in Oslo geboren in een huis dat aan een fjord gele gen was en waardoor zij van haar prilste jeugd af gelegenheid had zich 's winsters op het ijs te vermaken, Zij was vier jaar toen haar vader haar leerde schaatsenrijden en ze was nog maar 9 toen zij haar eerste successen boekte. Het kunstrijden op de schaats leek haar aangeboren en haar vader liet haar verder onderrieht geven. Dat heeft de moeite geloond Op 12-jarigen leeftijd werd de kleine Sonja Noorsch kampioene en in 1927, dus op 15-ja rigen leeftijd behaalde zij den wereldtitel! Jaar in jaar uit heeft zij dien succesvol ver dedigd en aan haar wereldtitel voegde zij later enkele Olympische toe. Op het. toppunt van haar roem, na de Winterspelen van '36 zette Sonja een streep onder haar amateuris tische loopbaan en scheepte zich in naar Amerika. Amerika had Sonja Henie niet veel te lee- ren. Het was veeleer de Noorsche, die daar verbazing en bewondering ontketende. De „make-up"-virtuozen van Hollywood werk ten Sonja's gezichtje een beetje bij en pasten het aan aan het allesontdekkend oog van de camera en verder had zij niet veel anders te doen dan te rijden en te dansen op het ijs. De mooiste ijskunstbanen werden voor haar aangelegd; Sonja bracht een wintersche sfeer in de ateliers van Hollywood en wat de kleine ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Dickie praatte aan één stuk door over spelletjes, over school, over het weer en over van alles en nog wat. En terwijl Schrielkop met alle aandacht luisterde, vergat hij zijn kwade bui heelemaal en werd hoe langer hoe kleiner. De boeien werden hem veel te groot en hij kon ze nu gemakkelijk afdoen. Dickie zag het en zei: .Eindelijk, nu kan je je tenminste weer behoorlijk bewegen. Ik klim door het raampje naar de gang, maak je deur open en dan ben jij weer vrij." Zoo gezegd, zoo gedaan. En spoedig stond Schrielkop, die nu niets meer was dan een heel klein ko'ooldje, voor zijn cel. Thijsje evenwel, had al dien tijd op hen staan wachten en wilde nu ook wel weer eens iets gaan presteerer* kampioene daar voor de verbaasde oogen van de regisseurs van „Een meisje uit duizend" op 't ijs tooverde, was meer waard dan een Olympische medaille! Sonja Hennie's ster is opnieuw opgegaan ditmaal heeft haar fenomenale ijskunst Ame rika veroverd en wat eenmaal de gefascineer de oogen van duizenden op de ijsbanen be tooverde, zal nu de blik van evenvele duizen den op het witte doek gevangen houden! Van sport tot filmkunst, „il n'y a q'un pas", mitsmen één uit duizend is G. H. W. (Nadruk verboden) Geen Paaschklokken in het Saargebied. Bisschoppelijk protest tegen sluiting der confessioneele scholen. De bewoners van de Fransche dorpen langs de grens van het Saargebied hebben opge merkt, dat in het Saargebied de klokken niet werden geluid ter gelegenheid van het Paaschfeest. Thans werd vernomen, dat in alle Katho lieke parochies in het Saargebied op bevel van de bisschoppen van Trier en Spiers de plech tige Paaschmissen vervangen werden door gewone stille missen en de klokken niet wer den geluid. Deze maatregel van de bisschoppen is. een protest tegen de beslissing van den rijkscom missaris Buerckel om met ingang van den eersten April de confessioneele scholen te sluiten en zoo de ouders te dwingen hun kin deren naar de openbare scholen te zenden. blijft gaaf en gezohd, in dien U het behandeltmet PUROLO - en droog houdtmetPurolpoeder Purol 30 ct. Purolpoeder 60 ct. (Adv. ingez. Med.) VRIJDAG 2 APRIL HILVERSUM I, 1875 M. Algem. progr. verzorgd door den KRO. 8.009.15 en 10.Gram.pl. 11 30 Bijbelsche causerie. 12.— Berichten 12.15 KRO-orkest (Om 1.— Medische causerie) 2— Orgelcon cert 3.— Gram.pl. 3.15 De KRO-Melodisten mmv. solist en gram.pl.) 5.Gram.pl. 5.10 KRO-orkest (Om 6.— Land- en tuinbouw- halfuur) 7.— Berichten 7.15 Belastingpraatje 7:35 Musiea Catholica 8.— Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Revue-programma mmv. solisten en de KRO-Melodisten. 9.Gram.pl. 9.15 KRO-Symphonie-orkest mmv. soliste. 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-Boys mmv. solist en gram.pl. 11.3012.Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. 8.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 8.— Gram.pl. 10.— Morgenwijding 10.20 Causerie over de geschiedenis der Ned. Arbei dersbeweging (Gr.pl.), orgelspel en declama tie. 11.30 "Causerie voor de werkloozen. 12. Kovacs Lajos' orkest en gram. 2.— Declama tie 2.30 Gram.pl. 2.50 A'damsch Politie-Man- nenkoor Euterpe". 3.15 AVRO-Dansorkest 4.— Gram.pl. 5.— Kinderuurtje 5.30 De Ram blers. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Gramo- foonplaten 7— Hoofdmomenten uit de ge schiedenis der Ned. Arbeidersbeweging 7.20 Gram.pl. 7.30 Berichten V. G. P. 7.35 Een half uur bij de Rijzende Kerk te Culemborg 8. Haydn-kwartet 8.30 Menschen en dieren 9. Opera-concert mmv. solisten, het VARA- Groot-orkest en het R'damsch Philh. koor. 10.— Orgelspel 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.30 12.Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Medische causerie 11.20 Gram.pl. 12.05 Orgelconcert 12.50 BBC-Dansorkest 1.35 Bir- minghamsch Philh. strijkorkest mmv. so liste 2.20 Actueele causerie 2.35 Gram.pl. 3.05 Politiemuziekkorps van Bristol. 3.50 Gram.pl. 4.20 BBC-Midland-orkest 5.35 Yascha Krein's zigeunerorkest mmv. soliste. 6.20 Tijdsein, berichten. 6.45 BBC-Harmonie-orkest mmv. solist. 7.30 Muzikale causerie 7.50 Het Boyd Neel strijkorkest 8.20 Revue-programma 9.20 Berichten 9.40 Declamatie 10.Het „Modern" Blaaskwintet en solisten 11.Declamatie 11.20 Joe Loss en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek fGr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Pasdeloup-ka- merorkest en zang. 4.20 Parijsch Instr. Kwin tet. 5.50 Zang. 6.50 Pianovoordracht 6.50 Ver volg Zang. 7.05 Vervolg pianovoordracht. 7.20 Gram.pl. 8.20 Zang. 9 05 J. Bouillon-orkest en solisten. 11.201.05 Orkestconcert. KEULEN 456 M. 5.50 Blaasconcert. 7.50 Omroep-Amuse- mentsorkest. 8 50 Gram.pl. 11.20 Omroepklein- orkest 1.35 Gevarieerd concert 3.20 Omroep- kleinorkest en Kermbach's orkest 5 20 Do- nath-orkest en solisten 7.30 Voor soldaten. 9.50 Giam.pl. 10.0511.20 Omroeporkest en -koor. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Kleinorkest 1.30 Salon orkest 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Omroepdans- orkest 6.20 Kleinorkest 7.20 Salonorkest 8.20 Gram.pl. 8.50 Radiotooneel 10.3011.20 Om- roepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 12.20 Declamatie en gram.pl. 12.50 Salon orkest 1.30 Kleinorkest 1.50 Zang. 2.00—2.20 Gram.pl. 5.20 Accordeonvoordracht 6 Piano-soli. 6.35 Gram.pl. 6.50 Pianovoordracht 7.35 Zang 8.20 „La vie brève", opera. Hierna: „Galathée", operette. DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 7.30 Salzburger Mozart-kwartet 9.20 Be richten. 9.50—11.20 Omroep-Amusementsor- ,k«st

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3