/CHEEP/ BEVERWIJK i Hotel „Oud Meeresteyn" in veiling. Voor 35500. verkocht. Woensdagmiddag is onder groote belang stelling het bekende Hotel-Café-Restaurant „Oud Meeresteyn" door notaris J. H. Brem- mers in het openbaar verkocht. De verkooping geschiedde in de groote bovenzaal van het hotel, die alle belangstellenden nauwelijks plaats kon bieden. Het perceel, dat 3 A. 73 cA. groot is, werd ingezet op f 35.000 en daarna opgeboden tot f 35.500. Kooper werd de heer Wielinga te 's Gravenhage voor f 35.500. Voor dit bedrag werd het perceel toegewezen. De heer Wielenga kocht in op dracht en hoewel men ons daarom- trent nog geen zekerheid kon of wenschte te geven, staat het vrijwel vast, dat Hotel .,Oud Meeresteyn" van bestemming zal veranderen. Bij deze verkooping werden ook eenige per- eeelen tuingrond aangeboden. De grondprij zen liepen weer omhoog. Voor een perceel tuingrond, dat nog geen H.A. groot is, werd ruim f 4500 betaald. Onder de koopers be stond meer animo dan men in langen tijd gewend is. Het verloop van de veiling was als volgt: 1. Een perceel tuingrond, gelegen aan de Tulpenlaan, alhier, groot 740 cA. Hoogste bieder G. Hommes, alhier voor f 1050. Bij afslag op f 1 gemijnd door den heer Ouds hoorn. 2. Een perceel tuingrond gelegen aan de Tulpenlaan, groot 600 cA. Hoogste bieder G. Hommes voor f 960. Bij afslag niet ge mijnd. Combinatie van de perceelen 1 en 2 staan de op f 2011 bij afslag op f 1 gemijnd door G. Hommes, alhier. 3. Een perceel tuingrond met notweg, ge legen aan de Tulpenlaan groot 75 A. 94 cA. Hoogste bieder P. Lieftink te Casticum voor f 2900. Bij afslag niet gemijnd 4. Een perceel tuingrond aan de Tulpenlaan groot 96 A. 80 cA. Hoogste bieder Fa. van Noort, Beverwijk voor f 4370. Bij afslag op f 140 gemijnd door G. van Egmond alhier. Opbrengst f 4510. 5. Een woonhuis met schuurtje en erf aan de Tulpenlaan no. 16, groot in totaal 806 cA. Opgeboden door P. Lieftink te Castricum tot f 560. Bij afslag oP f 1 gemijnd door P. Oudshoorn Opbrengst f 561. De combinatie van alle perceelen, in bod staande op f 10334 werd bij afslag op f 1300 afgemijnd door G. van Egmond. Opbrengst f 11634. Het verkochte behoorde tot de nalaten schap van Wed. G. van EgmondPirovano. 6. Een woonhuis met erf aan den Cornelis Maters weg no. 23, alhier, groot 196 cA. Eigendom van J. P. Ponger. Hoogste bieder P. Oudshoorn voor f 3080. Kooper bij afslag T. de Vries voor f 3081. 7. Een woonhuis met erf en verdere aan- hoorigheden te Heemskerk aan den Rijks straatweg no. 7, groot 380 cA. Eigendom van de erven K. Limmen. Hoogste bieder M. Hartog voor f 2510. Bij afslag niet gemijnd. 8. Een woonhuis met schuurtje, erven en grond aan de Maerten van Heemskerkstraat groot 233 cA. Eigendom van C Duin Kz. Hoogste bieder N. Beentjes voor f 1100. Bij afslag op f 2 gemijnd door J. Duin. die kooper werd voor f1102. JAMBOREE-AVOND VAN DE PADVINDERS. De Bever wij ksche padvindersaf deeling „Die Wijekers" heeft Woensdagavond in het ver- eenigingsgebouw van de Ned. Herv. Gemeen te in de Oosterwijkstraat een zeer goed ge slaagden Jamboree-avond gehouden. De leider, hopman Vrendenberg heeft in zijn openingswoord de talrijke aanwezigen welkom geheeten, in het bijzonder de districtscom missarissen Van der Plank en Akeela Lind. Hij deelde mede, dat de burgemeester ver hinderd was den avond bij te wonen. Na den opmarsch, die correct werd uitge voerd, gaven de jongste leden, de welpen, een rimboedans te zien. De Akeela Lind heeft daarbij een toelichting gegeven. De verkenners vertoonden daarna een serie goede vrije oefeningen, die zeer in den smaak vielen, evenals „Menschen van gummi". De avond bood ook stof tot vroolijkheid. want er is vaak hartelijk gelachen bij de ver schillende intermezzo's en vooral bij de pa rodie op de goede daad. De vrije oefeningen met vlaggen muntten uit door de correcte wijze van uitvoering. Ook de toeschouwers waren over dit werk, blijkens het langdurige applaus, zeer voldaan. Het intermezzo „Bij het kampvuur" werd evenzeer op prijs gesteld en de bijvalsbetui gingen gingen zeker niet het minst uit naar den jeugdigen accordeonist, die zoo kranig voor de muzikale omlijsting zorgde. Een andere muzikale padvinder, Cor Am- se, gaf op zeer muzikale wijze een piano-solo ten beste. De Beverwijksche padvinders hebben ge toond, dat zij met bescheiden middelen toch een zeer geslaagden avond konden geven. Er was ook veel werk gemaakt van het décor, dat een verzorgden indruk maakte. „Die Wijekers" mochten op een mooien Jamboree-avond terugzien en zeker niet het minst hun hop man, die zich een voortreffelij ken leider toon de. LTJMNCINI HOLLAND—AFRIKA-LIJN Randfontein 31 v. Beira te Rott. Jagersfontein (thuisr.) 30 v. Southampton via Duinkerken. Bloemfontein, Pt. Natal n, Rott. 30 te Beira. Springfontein (uitr.) 30 te Lor Marques. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Rott. n. Vancouver 29 v. Bermuda. Narenta, Vancouver n. Rott. 27 te San Fran cisco. Blommersdijk, Rott. n. N.-Orleans, 29 van Galveston. Beemsterdijk, Philad. n. Rott. 30 v. Norfolk. Damsterdijk, Rott. n. Vancouver 29 te- Los Angeles. Leerdam, 30 v. Rott. te New-Orleans. Lochmonar, Vancouver n. Rott. 30 te Londen Spaarndam, Rott. n. N.-York p. 30 Kaap Race. Breedijk, 31 v. Rott. n. N.-Orleans. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisr.) 31 van Leith. Aludra (uitr.) 30 te Sydney. Meliskerk (thuisr.) 31 te Port Natal. DE COoP. BOERENLEENBANK IN 1936. Aan het financieele overzicht over het jaar 1936 van de Coöperatieve Boerenleenbank ontleenen wij de volgende cijfers. De ontvangsten waren totaal f 463.673.06, waarbij f 178049.96 van de spaarbank f 13289.32 van terugbetaalde voorschotten, f 99755.34 van de medeleden f 19270.44 van nietleden en f 88615.85 van de Centrale Bank in loopende rekening. De uitgaven waren: terugbetaald aan de spaarbank f 188915.26, gegeven voorschotten f 9150, in loopende rekening aan leden f 89280.50, aan de Centrale Bank f 103545.95. aan niet-leden f 19270.41 aan gekochte waar den f 127.43, postchèque- en girodienst f 28961.37, afschrijvingsreserve f 1865.40. De totale uitgaven waren f 463.673.06. Het eind cijfer van de balans is f 399.389.99. Aan bezit vermeldt de balans o.m.: uit staande voorschotten f 100.000, tegoed in loopende rekening van de leden f 284.234.57, vaste goederen f 8656.07, aan passief; aan de spaarbank f 322.017.65; schuld in loopende rekening aan de leden f 167.30; aan de Cen trale Bank f 30681.23; reservefonds f 27006.31. De winst over 1936 was f 1097.85. De rente is door het bestuur en den Raad van Toezicht als volgt bepaald: 3 pet. voor spaargelden, 3 pet. voor tegoed in loopende rekening, 4y2 pet. voor schuld in loopende rekening en voor voorschotten. VEREENIGING BELLAMY. Dinsdag 6 April houdt de Internationale Vereeniging Bellamy een openbare vergadering in het Kennemer Hotel. Spreker is Mr. Dr. P. Yssel de Schepper te 's-Gravenhage over het onderwerp „De Bella- my-gedachte". DE BLOEMENTENTOONSTELLING. Met ingang van Vrijdag 2 April zal de bin nen-tentoonstelling geheel opnieuw zijn ge- arrangeerd. CHRISTELIJK WERKLIEDENVERBOND .PATRIMONIUM". Lezing over de „Buchmannbeweging". Het Christelijk werkliedenverbond „Patrimo nium" vergaderde gisteravond in het vereni gingsgebouw bij de Gereformeerde Kerk aan het C. H. Moensplein. Na gemeenschappelijken zang, ging de voorzitter, de heer C. Slings voor in gebed en las vervolgens een gedeelte uit Handelingen 11. Hierna was het woord aan den heer N. Pas- schier, die sprak over het onderwerp „De Buchmannbeweging". De geschiedenis van de kerk is door alle eeuwen heen een geschiedenis van strijd en zegepraal geweest, aldus begon spreker. Ook in den Bijbel, zoowel in het Oude als in het Nieuwe Testament wordt verhaald, hoe de Kerk door de heerschende wantoestan den ten onder dreigt te gaan. maar toch door Gods reformatorischen hulp weer als winnares uit den strijd komt. In de kerkgeschiedenis vanaf de middeleeuwen hebben in het kerkelijk leven drie groote reformaties plaats gevonden, vervolgde spreker, n.l. onder Franciscus van Assisië in de veertiende eeuw, onder Luther in de 16e eeuw en onder John Wesley in de 18e eeuw. Deze drie voormannen hebben getracht den oorspronkelijken dienst van God te her stellen en vanuit dit hersteld centrum weer het ware Evangelie te verkondigen. Eenigen tijd geleden is er weer een groep ontstaan, de Buchmannbeweging, die zich gaarne de refor misten van de 20ste eeuw noemt. Hun bewe ging kan echter niet met de vorige vergeleken worden daar zij niet in, maar buiten de Kerk werken, zei de heer Passchier. Vervolgens schetste spreker in het kort het ontstaan der Buchmannbeweging.Frank Buchmann, de gees telijke vader kwam in 1921 uit Amerika, waar hij als directeur van een Instituut werkzaam geweest was. Hij reisde door Japan en China en heeft daar het Evangelie gepredikt. Vandaar trok hij naar Oxford, waar hij verschillende malen sprak op de Studenten-meetings. Zoo doende heeft hij veel invloed gehad op het geestelijk leven van vele intelleetueelen. Toen is de z.g. Oxfordbeweging ontstaan. Deze Ox- ford-groep organiseerde de z.g. House-parties, waar geestelijke problemen werden behandeld. In enkele landen, o.m. ook in ons land, von den deze bijeenkomsten navolging. Hierna behandelde de heer Passchier uitvoe rig de oorzaken, waardoor tusschen de Buch mannbeweging en de kerk steeds grootere ver wijdering ontstaat. De Buchmannbeweging haakt naar een nieuwe uitstorting van den Heiligen Geest. Daarom is ook het boek „De handelingen der Apostelen" het boek waaraan zij hun leer toetsen. Een hoofdbezwaar tegen de Buchmannbeweging is daarom juist aldus spreker, dat zij, die wachten op een nieuwe inspiratie van den Heiligen Geest, vergeten de schatten, die Christus's Kerk heeft, doordat God zijn Geest reeds uitgestort heeft. Ook het openbaar belijden van zonden en misdaden keurde spreker af. De heer Passchier meende, dat dit ons geestelijk meer achteruit dan voor uit zal brengen, daar het in strijd is met de geestelijke kieschheid. Wij moeten alleen onze zonden aan God beleiden. Tenslotte behandel de spreker het bekeeringswerk van de Buch mannbeweging, waarbij groote waarde wordt toegekend aan den z.g.n. stillen tijd. Buchmann is in vele dingen een mysticus, hetgeen voor een groot deel zijn oorzaak moet vinden in zijn leven onder de Kwakers, de be kende godsdienstige sekte in Amerika. Ook bij de invoering van den stillen tijd, waarin de Geest op den mensch moet inwerken, blijkt dit. Dit zijn verschillende oorzaken waarom de Oxfordbeweging buiten de Kerk staat. Zeker heeft de Kerk wel voordeel van de Beweging gehad, maar, aldus eindigde spreker, de Buch mannbeweging zal toch minder sceptisch tegenover de Kerk moeten staan, en meer waardeering voor haar werk moeten hebben, wil er van een samenwerking iets kunnen komen. Hierna werden de gestelde vragen uitvoerig beantwoord. De goedbezochte vergadering werd op de ge bruikelijke wijze gesloten. DE NIEUWE BIOSCOOPPROGRAMMA'S Luxor Theater. Vanaf Vrijdag a.s. vertoont het Luxor Theater als hoofdfilm „De Jungle Prinses" met Dorothy Lamour en Ray Milland in de hoofd rollen. Als we deze nieuwe wildernisfilm eens nader beschouwen, zien we allereerst, dat het ge geven buitengewoon romantisch is: een blanke man, lid van een expeditie, vindt in het diepst van het oerwoud een vrouw, schuchter en „ongetemd". De vrouw verzorgt den man, die zijn voet in een gevecht met een tijger ge wond heeft, en er groeit een romance tusschen deze beide menschen. Aanvankelijk staat de verloofde van den man nog tusschen hen in, maar zij begrijpt tenslotte, dat deze liefde iets onvermijdelijks is. De film is opgenomen in een grootsche natuur; er zijn prachtige opnemingen van de machtige jungle en van een romantisch oerwoud-meertje. Van beteekennis is ook de groote rol, die de wilde dieren in de film spelen. Een enorme tijger, een chimpansee, groote kudden olifan ten en een troep van honderden apen! De unieke opnemingen van deze dieren-in- natuurstaat zijn niet alleen buitengewoon interessant, maar zij dragen in niet geringe mate tot de spanning bij. Olifanten en apen, die in toomlooze vaart door een Maleisch dorp jagen en het met den grond gelijk maken, adembenemende gevechten tusschen mensch en tijger. „De Jungle Prinses" biedt nog meer. Het tooneel, als Olah door de wilden gevangen genomen is en levend begraven zal worden, terwijl de inlanders, door hun medicijnman tot een razend fanatisme opgezweept, om haar heen dansen en het doffe dreigende geluid van de tom-toms de lucht vervulthet is van een intense spanning! Het tweede hoofdnummer is „Marinella" met de beroemde radiozanger Tino Rossi in de hoofdrol. Tino Rossi is in deze film een zingende schildersknecht, doch wordt „ontdekt" en komt in minder dan geen tijd tot roem. Het grootste succes van zijn leven is het lied .Marinella". Maar dat lied wordt ook gezongen door een jong meisje. Het meisje, dat een engagement bij de radio krijgt, verkiest ge maskerd op te treden. Zij en Tino ontmoeten elkaar en worden verliefd, maar negeeren el kanders carrière. Tenminste, Tino weet niet, dat zijn aangebedene de gemaskerde zangeres is. Aan het slot, in een grootsch gemonteerde scène, komt het oogenblik der ontmaskering, die de verzoening brengt tusschen haar en Tino. CASTRICUM De bouw van een bioscooptheater. Bioscoopbond geeft vergunning Nieuw theater in het centrum. Naar wij vernemen heeft de Ne- derlandsche Bioscoopbond toestem ming verleend tot de vestiging van een filmtheater in deze gemeente. De vergunning is verleend aan den heer Wefers Bettink, die op een vijftien jarige praktijk in het bioscoopbe drijf kan 'bogen Zooals wij eenigen tijd geleden reeds be richtten was ook de heer P. Baltus te Uit geest gegadigde voor een vergunning van den Bioscoopbond voor het vestigen van een bioscoop in Castricum. Hij zou het café „De Harmonie" tot een filmtheater verbouwen, waarvoor de plannen reeds ontworpen wa ren. De bond heeft tenslotte beslist ten gun ste van den heer Wefers Bettink. In een onderhoud, dat wij met dezen heer. met den architect P. G. Brinkhorst en den makelaar Joh. Res hadden, werd ons mede gedeeld, dat het nieuwe theater in het cen trum der gemeente zal verrijzen. Het thea ter, waarvan de gevelbreedte blijkens het ontwerp van den architect 10 M. is, wordt M. diep en zal 450 zitplaatsen bevatten. De zaal wordt oploopend zoodat het uitzicht op het witte doek voor iederen bezoeker geheel vrij is. Achter in de zaal komen 40 logeplaat sen. Het gebouw zal een foyer krijgen en bevat voorts ruime garderobe, toiletten enz. Aan de verwarming in den winter en aan den toevoer van frissche lucht in den zomer wordt groote zorg besteed. Daarvoor is een speciaal systeem ontworpen. Wanden en plafond zullen van zoodanige constructie zijn, dat de accoustiek aan hooge eischen zal voldoen. In de cabipe zullen projectie apparaten van de meuvfJte vinding geplaatst worden. Ook de geluidsinstallatie is van nieuwe vinding. De architect verzekerde ons, dat het nieu we theater naar de eischen des tijds zal wor den ingericht. De ondernemers zullen, zoodra de toestem ming van het gemeentebestuur is verleend, onmiddellijk met den bouw een aanvang maken. VROOLIJKE CABARETAVOND VAN „ONS VERMAAK". Een paaschei met verrassingen. De tooneel vereeniging „Ons Vermaak" heeft het seizoen gesloten met een uitstekend geslaagden cabaretavond in de zaal van de Rustende Jager. De belangstelling voor de zen avond was zoo overweldigend, dat ook moest worden ingericht. „Ons Vermaakt" een deel van de restauratie als tooneelzaal heeft het talrijke publiek eenige genotvolle uren bezorgd met een programma, dat on der den naam „Cabaret 't Paaschei" werd opgedischt. Uit dit feestelijk gekleurde Paaschei tooverde de heer J. Smit. die de leiding van den avond had, allerlei fraaie zaken te voorschijn, waarmede hij allen toe hoorders eenige prettige uren bezorgde. Het eerste nummer, genaamd „Winterweel- de" boeide reeds terstond door de zeer ge slaagde verzorging van de décors. Na deze zeer goede ouverture volgde een daverende klucht, die met groot succes voor het voetlicht werd gebracht. Na de pauze ontketenden de medespelen den ware lachstormen in de scènes .Ik ben naar Parijs geweest" en „Oud-Mokum her leefd". Ook hier werd het oog weer geboeid door de mooie décors, terwijl de leden van „Ons Vermaak", die in deze scène optraden er voor zorgden, dat de Amsterdamsche sfeer niets te wenschen overliet. Een uitstekend geslaagd nummer was ook „De dans in beeld", waarin de heer en me vrouw Arendse een apachedans ten beste gaven. De zoon verrastte het publiek met een correct uitgevoerde stepdans. Alle medewerkenden mochten met groote voldoening op hun werk terugzien, in het bijzonder mogen vermeld worden de familie Arendse, mej. Heyne, mej. Kok, de heeren Bot en Walter Roel en tenslotte den leider Jaap Smit. die ook vele malen optrad. Een groot deel van de hulde die het op getogen publiek den medewerkenden bracht, was voor hem bestemd. De familie Eggers bood hem voor zijn fraaie prestatie een bloemenhulde aan. De prachtig geslaagde avond werd met een gezellig bal gesloten. De Melody Mixers verzorgden de entr' acte en de balmuziek. DONDERDAG 1 APRIL 1937 Dr. A. de Groot Lzn. HEEMSKERK A. D. O. Het programma voor Zondag luidt; Santpoort 2A. D. O. 2 uur A. D. O. 2Vitesse 3 2.30 uur A. D. O. 3Berdos 3 12.30 uur S. D. E. bA. D. O. b 12 uur BLOEMBOLLENCULTUUR. Algemeene ledenvergadering. Onder voorzitterschap van den heer P. v. Essen hield de afdeeling Heemskerk van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencul tuur een ledenvergadering in café „Flora". De voorzitter opende met een woord van welkom. De notulen van den secretaris den heer P. J. v. d. Ploeg werden onveranderd goed gekeurd. Hierna werd de beschrijvingsbrief der algemeene vergadering behandeld. Deze bevatte o.a. een voorstel, om het aan tal stemmen dat elk lid mag uitbrengen even redig te doen zijn met de door dat lid beteel- de oppervlakte. Dit voorstel vond evenwel bij de vergadering geen instemming. Hierdoor zou het overwicht van de groote kwee-kers op de kiemen te groot zijn. Bij de rondvraag werd nog op voorstel van de heer Sinnige aangenomen, om een adres bij B. en W. in te dienen dat in de politie verordening wordt opgenomen dat: narcissen - bollen welke door de „vlieg" zijn aangetast zullen moeten worden vernietigd. SANTPOORT AANBESTEDING SCHOOLUITBREIDING. Door den architect H. v. Emmerik werd gis- middag in het gymnastiek-lokaal der School met den Bijbel aanbesteed het bijbouwen van 2 lokalen aan deze school. Er werd door 23 aannemers ingeschreven. Het resultaat was: N.V. Woningbureau, Amsterdam (laagste inschrijfster) Gebr. Schram, Beverwijk De Goede, Wijk aan Zee Verheul, Haarlem Gebr. v. Heijst, Velsen-Noord P. Buis, Oudorp (N.H.) H. J. v. d. Aardweg en Zn., Haarlem (Hoogste inschrijver) Tromp, Beverwijk Kalf, Beverwijk J. v. d. Walle, Heemstede Philips, Santpoort 11872 W. A. Sanders, IJm. Oost 11900 Portegies, Haarlem 10970 Gebr. Sanders, Santpoort 10985 K. Wester, St. Pancras 11380 Smit, Amsterdam 11950 P. Rol, Velsen 11850 P. Tuin, 't Zandt 10980 C. de Feber, IJm. Oost 10480 H. J. Oppenkamp, Haarlem 11900 F. Hes, St. Panceas 11250 Brandsma-Bakker, Santpoor. 10800 P. Rings, Santpoort 10890 9279 11184 12990 9800 11138 12975 10900 9940 35 jaar te Santpoort. Dr. A. de Groot Lzn. Al is een 35-jarig jubileum geen officieele mijlpaal, toch willen we het feit, dat „onze" dokter De Groot heden den dag herdenkt, waarop hij vóór 35 jaar als opvolger van dr. Winkler Prins alhier zijn dokterspraktijk aanvaardde, niet geheel onopgemerkt laten voorbijgaan. Met opzet schreven we „onzen" dokter, omdat hij hier gekomen is in een tijd, toen onze plaats nog niet het forensendoi p was, dat zij thans is, in een tijd dus, waarin een ieder zijn dorpsgenoot bij name kende. Zoo werden de jonge dokter en zijn gezin weldra als een der „onzen" beschouwd. Er is bovendien nog een andere reden voor. Jarenlang is dr. De Groot de eenige dokter hier ter plaatse geweest. Voor ieder gezin was hij dus „de" dokter, dien klein en groot kenden en die met het wel en wee van vrijwel onze geheele bevolking op de hoogte was ener in opging. En dit is het juist wat hem zoo bemind heeft gemaakt, wat bij zijn 25-jarig jubileum op ondubbelzinnige wijze tot uiting kwam. De heer J. E. Sluiters, de voorzitter van het huldigingscomité, zeid-e toen o.a.: „Hoevele malen zijt gij 's nachts de deur uwer woning uitgestapt, om verzachting van lijden te brengen. Dat medeleven met huis gezinnen, waarin zieken uw hulp noodig hadden, is het geweest, warom men u nu op de handen draagt". En de woorden van prof. dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga onderstreepten nog eens duidelijk, wat de heer Sluiters betoogd had, Hij zeide o.m.: „Ik wil tot u spreken, als iemand, die u dikwijls ontmoet op uw ruste- looze tochten door onze plaats en die u dik werf aantreft in de huizen van zieken, waar wij dan vaak samen plannen beramen, om het lot van lijdenden en armen te verzach ten. U als medicus en ik als predikant hebben het vertrouwen van velen. Wij hooren meer dan buitenstaanders. Zoo hebben wij vaak tegenover elkaar gestaan, sprekende over lijdenden in Santpoort en dan heb ik steeds gemerkt, hoe u meeleeft met armen en on- gelukkigen. Dit mag hier gerust gezegd wor den: een ambtsgeheim wordt er niet door ge schonden. Zoo is de verhouding van dr. De Groot tot zijn patiënten in de tien jaren, welke na deze huldiging verstreken zijn, gebleven, Onze plaats heeft zich in dien tijd zeer uitgebreid, nieuwe doktoren hebben er zich gevestigd en daardoor is dr. De Groot niet meer de dokter van alle Santpoorters. Maar de velen, wier geneesheer hij nog is, zullen zeker op dezen dag nog eens met dank baarheid gedenken wat hij in deze 35 jaar, of in een deel er van, voor hen geweest is. VOETBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG AFDEELING L Derde klasse C: OosterparkWatergraafsmeer (11 uur). Reserve eerste klasse; Ajax 2—E.D.O. 2 (half twaalf). Promotie reserve tweede klasse; 't Gooi 2Zeeburgia 2 (11 uur). Reserve tweede klasse A: D.W.V. 2—Ajax 3 (11 uur). AFDEELING II. Reserve eerste klasse: D.H.C. 2H.B.S. 2 HAARLEM—D.W.V. Hedenavond 8.15 uur speelt Haarlem met het volgende elftal een lichtwedstrijd tegen het Amsterdamsche D.W.V.: Vijgeboom, Verhappen, Huijsmans, De la Mar, Kammeijer, Van Gooi, De Winter, Van der Hulst, Effern, Smit, Van Polanen. De toegangsprijzen zijn laag gesteld. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (thuisr.) 29 v. Takoradi. HALCYON LIJN. Stad Zwolle, 31 v. Velsen te Vlaardingen. Stad Vlaardingen, 30 v. Vlaardingen te Nar vik, voor Rott.-Vlaard. Flensburg, 28 v. Vlaardingen te Narvik, voor Rott.-Vlaard. Stad Zaandam, 28 v. Stockholm te Vaertan, voor Rott.-Vlaard. Rozenburg, Vlaardingen n. Malta HOLLAND—OOST-AZlë LIJN. Grcotekerk (thuisr.) 31 v. Port Said. KONINKLIJKE HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitr.) 31 te Santos. Montferland (thuisr.) 30 van Bahia. Eemland, 28 v. Amst. te Hamburg. KON. NEDERL STOOMBOOT MIJ. Baralt, 27 van Curagao n. Bovenw. Eil. Calypso, 31 v. Rott. te Amst. Ceres, 30 van Candia n. Patras. Costa Rica, 30 v. Barbados n. Amst. Iris, 27 van Curagao n. Maiti. Midas, 28 van Curagao n. Maracaibo. Orpheus, 31 van Odense n. Stettin. Euterpe, 30 v. Amst. te Bordeaux. Ganymedes, Varna n. Amst 31 (12 midd.) 44 mijd Z.W. van Ouessant. Rhea, 31 v. Rott. te Lissabon. Tiberius, 31 van Messina n. Livorno. Ulysses, 29 v. Amst. te San Juan P. R. Hermes, 31 v. Amst. Hamburg. Nereus, 31 v. Amst. n. Kopenhagen. Alkmaar, 31 v. Amst. n. Chili. Titus, 30 van Messina n. Palermo. Gisela L. M. Russ, 30 van Danzig n. Kopen hagen. Barneveld, 29 van Callao te Valparaiso. Bennekom, Chili n. Amst. 27 van Valparaiso. Fauna, 31 van Port au Prince te Amst. Simon Bolivar, 30 v. Cristobal te Kingston (Ja.) NED.-INDISCHE TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 27 v. Amoy te Cebu ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Inten (uitr.) 31 te Antwerpen. Kota Tjandi (thuisr.) p. 30 Kaap del Armi. Ameland (thuisr.) pass. 30 Gibraltar. Soekaboemi, 31 v. Batavia n. Rott. Dempo (thuisr.) 31 v. Colombo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (uitr.) 31 van Suez. Tarakan (uitr.) 30 van Sabang. Bengkalis (thuisr.) 31 van Liverpool. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Eurymedon, Batavia n. Amst. 30 v. Padang. Bennevis, Japan n. Rott. 31 te Singapore. Deucalion, Japan n. Rott. 31 van Singapore. Achilles, Japan n. Rott. 30 van Manilla. Gleniffer, Dairen n. Rott. 27 v. Shanghai. City of Canton, Manilla n. Rott. 28 te Saigon. Glenogle, Dairen n. Rott. 29 v. Penang. Benavon, Otaru n. Rott. p. 31 Gibraltar. IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip Patria heeft, van Amsterdam komend, bij de Hoogovens ijzer bijgeladen en vertrok daarna naar Gothenburg. Moderniseering der vloot. Een scheepsbouwer in Esbjerg heeft van op drachtgevers op de Faroër een bestelling ge kregen voor de levering van zes kotters. Een aantal visschers van deze eilanden vertoeft in Denemarken om de snurrevaad-vissscherij te leeren. De nieuwe kotters zullen een inhoud van 60 bruto reg. ton krijgen. AANGEKOMEN. 30 Maart: Calypso s.s. Midd. Zee 31 Maart: Helle ss. Danzig Oise m.s. Rotterdam Fauna s.s. West Indië VERTROKKEN. 30 Maart: Sif s.s. Antwerpen Arete ss. Rotterdam 31 Maart: Perseus s.s. Galveston Stad Zwolle s.s. Vlaardingen Agiena m.s. Aberdeen Chef M. A. Blanc ss. Rotterdam Bowling ss. Leith Oise ss. Parijs Hebe s.s. Middlesbro Duitsche trawlerbouw. De Norddeutsche Hochseefischerei A. G. te Wesermünde-Geeste-münde heeft dezer dagen hare jaarlij ksche aandeelhoudersvergadering gehouden, waar besloten werd over het laat ste boekjaar wederom acht procent dividend uit te keeren. De afschrijvingen zijn hooger dan in het jaar tevoren, waardoor de positie der onderneming krachtiger wordt. Teneinde de vloot op peil te houden werd be sloten aan de Deschimag-Werf te Bremen den bouw van drie stoomtrawlers op te dragen. De eerste daarvan zal reeds in de maand Juli van dit jaar worden afgeleverd. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 210 Vette kalveren. Per K.G. levendgewicht. Ie kwalteit 5358. 2e kwaliteit 4952. 3e kwaliteit 4548. 114 Nuchtere kalveren. Per stuk 5.509.50. 206 Varkens. Vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 5859 per K.G. slachtgewicht. Zware varkens 5657 per K.G. slacht gewicht. Vette varkens 5556 per K.G. slachtgewicht

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5