s Stag K& 1t ftael in't jiatt Schrille tegenstelling. Primula's Over de voetbal-pools Uit slagen raden is puur toeval Moeten invallers bij promotie- en degradatiematches wor den verboden? Werkelijke en gefingeerde verwondingen Anecdote van koning GustaafEngeland rugbykampioen Aston Villa's herleving. Het is "wellicht eens nuttig, hier enkele re gels aan de voetbal-pools, die thans ook in Nederland als paddestoelen uit den grond verrijzen, te wijden. De ervaring leert, dat het wedden op het goed raden van voetbal-uitslagen een euvel is, dat binnen korten tijd geweldige afmetin gen kan aannemen. Want niet alleen, dat duizenden menschen, waaronder er velen zijn, die hun geld hard noodig hebben, week na week een in den regel steeds grooter wordend bedrag aan inleggelden kwijtraken, ook de kans, dat men een voldoend aantal uitslagen goed raadt, is uiterst miniem. Dit is een zwaartillend mensch. De Egyptenaar Khadr El Touni die te Berlijn het gewichthef- jen middengewicht loon en nu te Cairo met tweehandig stooten het wereldrecord verbeter de tot 120,5 K.G. Wij spreken met opzet van „raden", omdat zelfs de beste voetbalkenner niet bij bena dering kan vermoeden, hoe het resultaat van één bepaalden wedstrijd, laat staan van meerdere, zal uitvallen. De groote aantrekke lijkheid van voetbal is immers juist het on gewisse, want wist men bij voorbaat, welke partij zou winnen, dan was de aardigheid er al gauw af. Als men nu weet, dat de En- gelsche League-clubs in sterkte weinig of niets voor elkaar onderdoen, omdat zij alle over technisch goed onderlegde spelers be schikken, terwijl de automatische promotie en degradatie steeds voor regelmatigever vanging van de te zwak gebleken vereeni- gingen zorgt, dan zal het duidelijk zijn, dat het juist voorspellen van een tiental uit slagen een „gok" en een puur toeval is. Uit door ons genomen proeven, zelfs in overleg met ouderen, die zich sinds jaren met het Engelsche voetbal bezig houden, is ge bleken, dat men zelden meer dan 50 a 60 procent van de resultaten goed raadt. Immers, de wedkantoren stellen de lijsten wel zoo op, dat er altijd wedstrijden bij zijn, die door volkomen gelijkwaardige ploegen worden gespeeld. En zelfs wanneer dat niet het geval is, falen de meest nauwkeurig uit gedachte voorspellingen. Wil men voorbeel den, hier zijn ze: Enkele jaren geleden werd het machtige Arsenal voor den beker door den derde-klasser Walsall verslagen. In dit seizoen wist Millwall achtereenvolgens twee favorieten" in Derby County en Manchester City uit te schakelen. Doch niet alleen de Cup-matches. ook de gewone competitiewed strijden zijn volkomen onberekenbaar. Ook in ons land komt men altijd voor ver rassingen te staan. Verloor D.W.S. niet de bovenste plaats door een nederlaag tegen den hekkesluiter Z.F.C. en werd Feijenoord niet door Be Quick verslagen? Om het sterk uit te drukken: evenmin als men thans reeds kan weten, wat voor weer het met Pinksteren zijn zal, kan de gemid delde Nederlandsche voetbal-enthousiast zelfs maar vermoeden, welke clubs er in En geland zullen winnen of verliezen. Zooals bekend, is het sedert enkele maanden verboden, gedurende het verloop van een landenwedstrijd gewonde spelers door ande ren te doen vervangen, met uitzondering van den doelverdediger tot vijf minuten voor de pauze. Het zou wellicht aanbeveling verdie nen, eenzelfde regeling ook voor onze promo tie- en degradatiewedstrijden in te voeren, teneinde een zuiverder krachtmeting tus- schen tweemaal elf spelers te bevorderen. Op die wijze zou voorkomen worden, dat het re sultaat van zulk een match daadwerkelijk door een aantal invallers in het laatste half uur wordt beïnvloed, gelijk onlangs te Nij megen is geschied. Daar speelde de kampioen van de Oostelijke tweede klasse, Quick tegen Enschedesche Boys. den hekkesluiter van de hoogste afdeeling. De Nijmegenaren hadden tot de pauze, die met een 10 voorsprong in ging, het beste van het spel, doch na de her vatting kwamen de Boys met twee plaatsver vangers voor de beide kanthalfs in het veld en dit had een zoodanigen invloed op het verdere verloop van den strijd, dat Quick met 21 verloor. Juist in dit soort wedstrijden, waarin de deelnemers alle krachten plegen in te span nen en bovendien dezenuwen veel van het uithoudingsvermogen vergen, kunnen twee frissche krachten, in het latere gedeelte van de match in het veld gebracht, de balans ten gunste van de aldus bevoordeelde partij doen overslaan Dat is natuurlijk niet altijd het geval, doch de mogelijkheid blijft niettemin bestaan en het is o.i. beter om die te voor komen. In dit verband is het goed te wijzen op het onlangs in een wedstrijd van een plaatse- lijken bond voorgevallene, waarbij een der clubs met negen man in het veld kwam en de score der tegenpartij langzamerhand tot tien doelpunten zag oploopen. Op dat mo ment verlieten kort na elkaar twee spelers der verliezende ploeg het veld, waardoor de scheidsrechter dus genoodzaakt was, den wedstrijd wegens reglementair tekort aan spelers van een der teams te staken. Het aan de winnende hand zijnde elftal, dat bovendien fraaie kampioenskansen had, werd daardoor vanzelfsprekend ernstig gedupeerd, ook al mag men aannemen, dat de sportieve opvattingen van de beide spelers in kwestie hoog genoeg zijn om niet dan door een ver wonding gedwongen, het veld te verlaten. Koning Gustaaf V van Zweden is, zooals men weet, een groot liefhebber van de ten nissport en hij laat geen gelegenheid voorbij gaan om, ondanks zijn hoogen leeftijd, aan wedstrijden deel te nemen. Meestal speelt hij in de heeren-dubbel met den Franschman Jean Borotra, die den vorst gedurende een match vrijmoedig aanwijzingen geeft. In een onlangs gespeelde spannende partij riep Borotra den koning onder een lange rally toe: „Meer naar links, Sire, meer naar links". Olympische winnaars en professoren zijn in den regel twee. Maar in het geval van den Japanner Ketei Son is het zoowaar één. Deze winnaar van den Marathonloop te Berlijn is dezer dagen tot professor in de Literatuur benoemd. Aan Florida, de zonnige Amerikaansche staat komt de eer van een nieuwe sportvinding toe tennis op rolschaatsen. En er zal ongetwijfeld heel veel oefening noodig zijn, om het daarin ver te brengen. „Dat is dezelfde raad, die mijn eerste mi nister mij altijd geeft", merkte de vorst phi- losofisch op, terwij hij de aanwijzing op volgde. Onlangs meldde zich op een kan toor te Sunderland een oude heer aan, die, na bij den chef te zijn binnengelaten, ver zocht zijn kleinzoon,die aldaar in betrekking was, te mogen spreken. Het antwoord luidde verrassend, want de chef zeide: „Het spijt me erg, mijnheer, maar uw kleinzoon heeft vanmiddag juist vrij ge vraagd om uw begrafenis bij te kunnen wo nen". Dat Sunderland in den overgespeelden bekerwedstrijd tegen Wolverhampton met 40 zegevierde, mag als bekend worden ver ondersteld. Na zes vergeefsche pogingen is het Engel sche rugby-team er eindelijk in geslaagd, Schotland op het Murrayfield te Edinburg met 63 te verslaan. Deze match wordt af wisselend te Twickenham en te Edinburg ge speeld en trekt steeds groote belangstelling; ook thans waren er 65.000 toeschouwers aan wezig. die van een uiterst feilen en spannen- den kamp hebben genoten. Bij de rust had den de Engelschen de leiding met één „try" (3 punten") en toen na de pauze eenzelfde score vlak bij den goalpaal werd gemaakt, verwachtte iedereen, dat de gemakkelijke „goalkick" het totaal met twee punten zou verhoogen en op acht zou brengen. De En gelsche schutter miste echter en dit gaf den Schotten nieuwen moed. Inderdaad slaagden zij er in, den achterstand tot 63 terug te brengen en alles was toen nog mogelijk. En geland verdedigde echter met man en macht en wist een zwaar bevochten overwin ning uit het vuur te sleepen, waarmede te vens het ongeslagen landen-kampioenschap van Groot-Brittannië en de Calcutta-Cup veroverd werd. Aston Villa, dat aan het einde van het vo rige seizoen voor de eerste maal in haar be staan naar de tweede klasse degradeerde, heeft na middelmatige prestaties plotseling haar goeden vorm teruggevonden. Sinds 6 Februari heeft het elftal geen wedstrijd meer verloren en 12 van de 14 verkrijgbare punten binnen gehaald. Zaterdag jl. werd op eigen veld voor 55.000 toeschouwers van de leiders Blackpool met niet minder dan 4—0 gewon nen en de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de Villa in den eindspurt haar concur renten zal voorbijstreven en promotie zal be halen. Zoowel Leicester City (2), Plymouth (3) als Bury (4) lieten Zaterdag een veer, de twee laatstgenoemde clubs verloren zelfs, zoodat Aston Villa thans op de vijfde plaats er veel beter is komen voor te staan. Haar verdere programma is echter moeilijker dan dat van Leicester, bij welke club de Villa nog op bezoek moet. Opmerkelijk is, dat de doel- cijfers van beide teams practisch gelijk zijn. In totaal moeten er 42 wedstrijden gespeeld worden; hoe groot de spanning is. blijkt wel uit het hier volgende ranglijst-gedeelte. Blackpool 35 22 4 9 8146 48 Leicester 35 19 7 9 74—50 45 Plymouth 34 16 10 8 63—44 42 Bury 35 17 8 10 54—49 42 Aston Villa 34 14 12 8 74^51 40 Zooals men weet, promoveeren de twee hoogst geplaatste clubs naar de eerste klasse, waarbij het doelgemiddelde de beslissing kan brengen en ook reeds dikwijls in dergelijke gevallen met fractioneel verschil doorslag gevend is geweest. Bestolen warenhuis in staat van beschuldiging gesteld. De dief vrijgesproken! Een zeer opzienbarende uitspraak heeft dezer dagen de Londensche politierechter Mullins gedaan, een uitspraak, die nog tot veel geschrijf en gewrijf aanleiding zal geven. Voor den rechter stond een dief terecht, die zich ge- ruimen tijd in het bekende warenhuis van Marks en Spencer aan diefstallen had schuldig gemaakt, totdat hij ten laatste door het met de bewaking belaste personeel op heeterdaad betrapt werd en aan de justitie werd overge leverd. Rechter Mullins sprak tot groote hilariteit van het publiek den dief vrij, en liet integen deel den leider van het warenhuis in staat van beschuldiging stellen wegens „aansporing tot diefstal". De aanklacht grondde hij hierop, dat in bovengenoemd warenhuis de verschillende artikelen zoodanig ten verkoop liggen uitge stald, dat zelfs de fatsoenlijkste en eerlijkste menschen daardoor als het ware tot diefstal worden verleid. Verder constateerde de rechter, dat de be trokken onderneming voor de bewaking der voor het grijpen liggende artikelen geen vol doende personeel in dienst had zoodat het noodzakelijke toezicht absoluut onmogelijk was. Nieuwe gezant te Boekarest Benoeming van den heer L. G. van Hoorn. 's-GRAVENHAGE. 31 Maart. De regee- ringspersdienst meldt, dat de heer L. G. van Hoorn, thans gezant te Weenen en Boedapest, dezer dagen benoemd zal worden tot H.M.'s gezant te Boekarest. Norman Davis in Europa. Amerika bereid deel te nemen aan actie tot bewapeningsbespreking. LONDEN, 31 Maart (Havas-A. N. P.) De Amerikaansche gedelegeerde ter suikerconfe rentie. Norman Davis, is aan boord van de „Manhattan" te Plymouth aangekomen. Hij verklaarde aan de pers, dat hij geen geheime opdracht van Roosevelt heeft voor het uitwer ken van een plan tot het voorkomen van een wereldoorlog. Hij voegde hieraan toe, dat de Staten bereid is deel te nemen aan een plan tot vermindering van tolmuren, ook zij zijn bereid deel te nemen aan een actie tot beper king van de bewapening, doch Europa schijnt op het oogenblik nog niet gestemd te ontwa penen. Tenslotte zeide Norman Davis: „Wij willen mede werken aan alles, waarvoor de in ternationale vrede gehandhaafd kan blijven" TARRADELLAS HOOPT EEN CATALAANSCHE REGEERING TE VORMEN. BARCELONA, 31 Maart (Havas/A.N.P.) Tarradellas, die belast is met de vorming van een nieuwe regeering verklaarde gisteren aan de pers, dat hij hedert, Woensdag, definitief verslag zal uitbrengen over de taak. welke Companys hem heeftopgedragen. Hij zeide te hopen, dat hij er in zal slagen een nieuw kabinet te vormen, dat zal worden gesteund door alle krachten, welke in het vorige kabinet vertegenwoordigd waren. Directeuren van zwendelbank veroordeeld. Beide verdachten tot 2V> jaar veroordeeld. AMSTERDAM, 31 Maart. Vandaag deed de rechtbank uitspraak in de strafzaak tegen de beide directeuren van de effecten-bank G. A. ten Hope en Co., den 41-jarigen effectenhan delaar C. J. N. K. en den 62-jarigen rechtskundige mr. dr. J. van O. en veroordeelde beide verdachten tot gevangenisstraffen van twee jaar en zes maanden met aftrek van den tijd ln voorarrest doorgebracht. Aan de verdachten was ten laste gelegd, dat zij als medebeheerders van de Holland- sche Collectiefbank de door de deelnemers aan de speculatiekassen toevertrouwde gel den, in totaal plus minus f 10.000 hebben verduisterd. Voorts was ten laste gelegd, dat zij als beheerders der comm. vennootschap Hollandsche collectiefbank en de comm. venn. Ten Hope en Co. toevertrouwde gelden en waardepapieren, die zij van cliënten on- deT zich hadden in onderpand hebben ver duisterd. Verschillende spaarders hadden in goed vertrouwen hun solide effecten afgestaan aan deze verdachten om speculatieve fond sen te koopen. De fondsen werden echter niet gekocht en in de meeste gevallen zagen de cliënten niets van hun geld of waardepapie ren terug. De officier van justitie mr. Wassenbergh requireerde tegen beide verdachten drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De rechtbank overwoog, dat de feiten zeer ernstig zijn, ten opzichte van verdachte mr. dr. J. van O. gelastte de rechtbank de on middellijke gevangenneming, de andere ver dachte bevindt zich reeds in voorarrest. Schrille tegenstelling! In twee zeemijnen, die doen denken aan oorlog, vernieling en vernietiging van levens, doen in den Haarlemschen Hertenkamp twee eenden pogingen, om nieuw leven te wekken en hun eendengeslacht te doen voortbestaan. Of de pogingen zullen gelukken? Verleden jaar is er geen succes mee behaald, maar nu geven wij de eene eend, wier portret wij onzen lezers hierbij aanbieden, een goede kans. Want zij is trouw en vat haar taak ernstig op. De andere was weggeloopen toen onze fotograaf met zijn toestel op het terrein verscheen, de —als wij goed geteld hebben 14 eieren overlatend aan het lot, dat eieren pleegt te treffen, die zoo nu en dan eens bebroed worden. Wij zijn benieuwd, wat deze eierenmijnen zullen opleveren! Handelsbesprekingen met Rusland. Delegatie naar Moskou vertrokken. 'S-GRAVENHAGE, 31 Maart. Een dele gatie uit het Comité voor den handel met Sovjet-Rusland vertrok heden naar Moskou om aldaar algemeene besprekingen te houden over onzen handel met de Sovjet Unie. De delegatie bestaat uit drie heeren, die in Ja nuari 1935 met eenige vertegenwoordigers van het Volkscommissariaat voor buiten- landschen handel van de Sovjet-Unie onder handelden, nl. de heeren E. D. van Walree, mr. A. N. Molenaar en W. H. Rethmeier. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 30 Maart 1937. 1. Arnoldus Winter, bier- en limonadehan delaar. wonende te Krommenie, Prins, Hen drikstraat 19. Curator: Mr. D. de Jong te Haarlem. 2. Bernard Vrugt, bloemist wonende te Hillegom, Meerstraat 174. Curator: Mr. J. H. C. Slotemaker te Haar lem. Rechter-Commissaris in beide faillissemen ten: Mi*. L. Vliegenthart te Haarlem. Opgeheven wegens gebrek aan actief zijn de faillissementen van: 1. Cath. Bakker, weduwe Joh. v. d. Ster, zon der beroep, wonende te IJmuiden-Oost, Plan- crosstraat 77. Curator: Mr. J. H. van Gelderen te Haar lem. 2. F. W. Kochx, expediteur en brandstoffen- handelaar, wonende te Driehuis, Hagelinger- weg 290. Curator: Mr. G. E. Mellema te Haarlem. De beschieting van de „Mar Caspio". Fransche represaillemaatregelen LONDEN, 31 Maart (A.N.P.) Naar de „Daily Telegraph" meldt, stelt de Fransche regeering een onderzoek in naar de omstan digheden, waaronder het Spaansche stoom schip „Mar Caspio" gisteren door gewapen de treilers der Spaansche opstandelingen is aangevallen. In het bijzonder hebben de plaatselijke autoriteiten opdracht gekregen, na te gaan of de aanval, zooals de kapitein van de „Mar Caspio heeft beweerd, in de Fransche territoriale wateren is geschied, en of zich oorlogsmateriaal en munitie onder de lading bevond. Het is mogelijk, dat indien het onderzoek dit rechtvaardigt, represaille maatregelen zul- nen genomen worden. In Januari j.l. heeft de Duitsche regeering in dit opzicht een precedent geschapen door beslag te leggen op twee Spaansehe vracht schepen, als represaille voor de in beslag-, neming van de lading van een Duitsch schip door de Baskische regeering en deze ter be schikking te stellen van de opstandelingen. Het is niet mogelijk, dat dit voorbeeld na volging zal vinden. Spaansche dankbetuiging aan Nederland. Telegram van oud gezant Arnao aan H .M. de Koningin. 's GRAVENHAGE, 31 Maart De heer V. Gonzales Arnao. oud-gezant van Spanje te Den Haag, behoorende tot de Spaansche vluchtelingen die thans een onderdak in ons land gevonden hebben, heeft aan den minister van buitenlandsche zaken het volgende tele gram gezonden: .Bij het onder Nederlandsche vlag verlaten van Spanje, verzoek ik u uit mijn naam en van hen. die met mij een toevlucht vonden in het Nederlandsche gezantschapsgebouw, onze gevoelens van eerbied en diepe erkente lijkheid te willen aanbieden aan H. M. de Koningin en aan de Nederlandsche regeering voor haar edel en menschlievend werk". V. GONZALES ARNAO. oud-gezant van Spanje te Den Haag. Wie houdt niet van Sleutelbloemen? Ze bloeiden vroeger bij honderden om dezen tijd in het Naalden veld; dat was in de dagen dat het daar nog een brok ongerepte natuur was. Wie ze wist te vinden, kon dan in de Maart- sche nadagen en aan het begin van April ge nieten van die bleek-gele, laaggroeiende toef jes die daar tussohen het dunne hout ston den verspreid zoo mooi als de beste tuinarchi tectuur ze niet zou kunnen planten. Maar het Naaldenveld is verkaveld en het „primulaslootje" dichtgegooid, overigens zon der noodzaak, omdat er op die plek geen huis is gezet en het slootje, niet meer dan een vochtige helling, heusch geen malariamuggen herbergde. Gebeurd is gebeurd, maar menig plantenliefhebber, betreurt het. Maar niet alleen in de weinige stukjes vrije natuur om deze stad bloeit nu de primula; ook in onze tuinen, waar haar bestaan overigens heel wat beter verzekerd is. De boschprimula heet officieel P. acaulis, waarvan de gele, vul garis, die uit 't Naaldenveld is. De kweekers hebben zich met Primula, die veel en ge makkelijk zaad geeft, druk bezig gehouden en niet alleen Primula acaulis verbeterd, maar ook kruisingen gemaakt en ons verrijkt met een heele serie hybriden, waar de Primula veris elatior, de welbekende Sleutelbloem, niet vreemd aan is. Ik weet niet of u ooit de blauwe Primula acaulis hebt gezien. Wei, wat opti mistisch is haar naam coerulea, dat is: de he melsblauwe. Wie 'n beetje op de hoogte is én van de verbazende variaties die er in vorm en kleur van een Primula bestaan dubbele bloe men treden b.v. heel gemakkelijk op én van het optimisme des kweekers als hij iets blauws wint, begrijpt dat we dat „hemelsblauw" cum grano salis mogen nemen. In het allerbeste geval is de blauwe Primula acaulis mooi indigo: Verder varieert de kleur in donker en lichter paars-blauw, waartegen de gele harten mooi afsteken. Hoe het zij, mooi is de bloem en ze mocht feitelijk ook in uw tuin niet ontbreken. Behalve acaulis en veris zijn ook de Primula Juliae en acaulis onderling gekruist, en met succes. Primula Juliae is een kruiper, nog veel lager van stengel dan de acaulis. De hybriden heeft men heel aardig Juliana genoemd en ze komen voor in prachtige warme kleuren: kar mijn, violetrood, robijnrood en mauve-rose. Dit zijn enkele van de vele, vele Primula's die nu en later zullen bloeien; er zijn ontstel lend tenminste voor een leek veel soor ten en variëteiten en kruisingsproducten. Er zijn heel zeldzame en dure soorten uit Azië en gewone, sterke inheemsche planten; er zijn er die witbepoeierde bladeren en stengels heb ben en bloemen in de wonderlijkste kleuren. Sommige dragen hun bloemen in verdiepingen rond den stengel, anderen in 'n zuivere bolvorm, zooals de Primula denticulata, een soort die over een paar weken bloeit, en die niet genoeg aan te bevelen is voor den tuin. Ze komt voor in licht- en donkerlila en wit en al is het na tuurlijk een kwestie van smaak, mij persoon lijk bevalt de witte eigenlijk het allerbeste. Die blanke bollen op hoogen stengel maken altijd weer een verrassend effect. En tenslotte is er de ouderwetsohe Primula auricula, de „aurikel" of het „berenoor" of, in sommige streken, het „riekelaóntje". We moe ten voor dit plantje uit onze boerentuinen de neus niet ophalen. Geel, wit en dofpaars zijn de meest voorkomende tinten, bescheiden dus en weinig opvallend, maar dat er toch nog heel wat inzit bewijst de verbetering, de grootbloe- mige Primula auricula gigantea. En ijzersterk is de plant, wat helaas van alle uitheemsche soorten niet gezegd kan worden. Primula's vragen voedzamen, vocht-opge- venden grond, maar kunnen niet in het water «groeien. Het mooiste gedijen ze onder half schaduw. L. S. ENGELAND HEFT DE INVOERRECHTEN OP IJZER EN STAAL OP. LONDEN, 31 Maart (D.N.B.-A.N.P.) Met ingang van Donderdag a.s. zijn de invoer rechten op ijzer en staal opgeheven, in ver band met de heerschende schaarschte. MARKT WOERDEN. Aanvoer 50 partijen kaas. Met rijksmerk le kw f 20 a f 22. Met rijksmerk 2e kw. f 18 a f 19. Handel traag. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 31 Maart. Ondertrouwd 31 Maart: J. G. Vrielinlc en M. M. A. Coenegrachts; J. Smit en G. P. E. Nagtegaal; W. Keijzer en J. M. H. S. van Thienen; J. A. Vander en L. P. de Jong; N. J. Ran en E. H. J. Chr. Bon; D. Plas en J. M. W. de Gier; S. Paulus en H. F. van Dijk: H. Heierman en L. G. van Huissteden; A. F. Smit en M. J. Stevens; A. C. Hablous en G. W. A. Brouwer; C. Bekooij en C. Koning; O. K. de Jong en A. L. Neumann. Getrouwd 31 Maart: D. Staalstra en A. Lubbers; H. J. Wesseling en M. C. Harmsen; M. P. van Eijk en J. Eikema; B. Chr. van d<?r Maar en M. G. Rijneveld; F. H. Koers en A. Ruiter: W. Freijmuth en T. Verhulst; C. Slobbe en L. van Leeuwen. Bevallen 29 Maart: P. H. van Galen—Erkens z.; H, G. van Kleef—v. Zanten, d.; A. A. van Beem—Doolaard, d.; 30 Maart: A. Blom- Post, z.; L. J. F. M. VettewinkelZaalberg, d.; M. M. E. OoldersMartin, d.; Overleden 29 Maart: D. Ulders, 71 j., Gen Joubertstr.; 30 Mrt.: A. v. d. Meer—Kapper, 85 j„ Grebberstraat; G., 6 mnd., z. v. J. Schreu- ders, Van Marumstraat; E. J. Fens—Nieuwen- huizen, 35 j., Oranjeboomstraat.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7