Demonstraties met de G. 1 De G. 1, het nieuwe gevechtsvliegtuig der Nederlandsche Luchtmacht, maakte Woensdagmiddag op het vliegveld te De werkzaamheden aan den verbouw van de Avusbaan te Berlijn naderen haar voltooiing. - Wanneer de Eindhoven demonstratievluchten baan gereed is, zal zelfs een snelheid van 180 K M. per uur daarop mogelijk zijn 276 leerlingen van 47 onderwijs-in- stellingen te Amsterdam namen deel aan de schoolschaakwedstrijden, welke deze week in het Hervormd Lyceum in de hoofdstad werden gehouden. Een kijkje tijdens de match De burgeroorlog in Spanje Vluchtelingen ontvangen te Cerbère nabij de Fransche Zuidgrens iederen dag levens middelen en ondersteuning in hun armelijk bestaan De Hertogin van Gloucester bracht deze week een bezoek aan de tentoonstelling „Het ideale huis" in Olympia Hall te Londen. Een snapshot tijdens de bezichtiging Kapitein luitenant ter zee J. G. v d. Berg, die als opvolger van kolonel L A C M Doorman belast is met het commando der Onderzeedienst kazerne te den Helder De bekende voorjaars-bijenmarkt te Tilburg werd Woensdag onder groofe belang stelling jehouden. Een aardig snapshot tijdens de bezichtiging der korven De overstroomingscatastrophe, welke Serrieres-en- Chautagne in Savoye teisterde, verergerde nog door het smelten der sneeuw in de bergen. Groote ver woestingen werden aangericht FEUILLETON Het Rnorts Kenteeken un vvüiijL BINNS. (Nadruk verboden) 2) „Ja", zei Terry lachend. „Een vreemdsoor tig stelletje, Kent, u soms een van hen?" Bij die vraag keek het meisje hem met ver wonderde oogen aan. „Gelukkig niet. Waarom vraagt u me dat?" „Nou ik ken ze niet. Ik zou er alles om willen verwedden, dat ik ze geen van drieën ooit van te voren gezien heb, en toch schijnen ze in u en mij geïnteresseerd te zijn „Bent u daar zeker van?" riep het meisje op zachten, haastigen toon „Bent u daar heel zeker van?" „Absoluut! Toen ze hier binnengekomen waren, heeft die gebochelde Chinees om zich heen gekeken en toen hij u en mij hier zag zitten, heeft hij dat onmiddellijk aan zijn vrienden medegedeeld. De groote man heeft direct onzen kant uitgekeken en iaat ook nu nog telkens zijn blikken op ons msten Het zou me niets verwonderen als hij het op het oogenblik deed, want ik gevoel me ongeveer net zoo op mijn gemak als een kat, die in de gaten heeft dat er op haar gelet wordt Neen!" zei hij vlug. „Wacht nog even met te kijken. Straks zult u hem vast wel op heeter- daad kunnen betrappen. Doe net. alsof u niets gemerk! heeft". Hij stak een sigarette op, leunde in zijn stoel achterover, blies 'n rookwolk uil en on der dekking daarvan wierp hij een snellen blik in de richting van de tafel, waaraan de drie mannen gezeten waren. De groote man zat voorover gebogen en luisterde klaarblijke lijk naar iets wat de zeeman tegen hem zei, maar zijn adelaarsoogen waren met een eigenaardige gespannenheid op het meisje gericht. Toen fluisterde hij haastig! ,De man zit nu naar u te kijken. Wanneer u zekerheid wilt, hebben, moet u zoo terloops even de kamer doorkijken; maar laat u vooral niet merken, dat u in hem belangstelling hebt". Het meisje deed zooals haar gezegd was en oon oogenblik later zag Terry haar gezicht donkerrood worden van verontwaardiging. „Hij zit me gewoon onhebbelijk aan te sta ren Het is zeker, omdat ik geen hoed op heb". „Dat geloof ik niet", zei Terry rustig. „U weet nu zeker, dat u hem niet kent?" „Absoluut. Zoo'n gezicht zou je niet meer vergeten.'- ,Dat is waar", gaf Terry toe en lachte toen. „Er kan natuurlijk een doodgewone verklaring voor zijn onbeschoftheid zijn". „En die is?" vroeg het meisje vlug. „Nou Terry aarzelde en lachte toen opnieuw, „Als u eens in uw spiegeltje keek Hij hield vlug op toen hij een flik kering in de oogen van het meisje zag. „Denkt u nu alsjeblieft niet dat ik idioot geworden ben of dat ik u een flauw complimentje wil maken. In constateer alleen maar een feit, dat een verklaring kan zijn van de onbeschaamde interesse van den man. Een andere schijnt er niet te bestaan". „Maar begon het meisje impulsief en hield toen weer op, terwijl er één oogenblik een uitdrukking van angst in de bruine oogen verscheen. Dit ontging Terry Domville niet en onmid dellijk kwam hij tot de conclusie dat er nog wel eens een andere reden voor de interesse van den man kon bestaan, dan degene die hij geopuerd had Hij kreeg plotseling den indruk dat het meisje een mogelijkheid bedacht had, die tot op dat oogenblik niet bij haar opge komen was en die haar bezorgdheid gewekt had. Wat ter wereld kon dat zijn? Wat voor verband kon er zijn tusschen haar en dat slecht bij elkaar passende trio aan den ande ren kant van de kamer? Met zijn nieuwsgie righeid tot het uiterste gespannen en toch alleen geleid door een oprecht verlangen om het meisje te helpen, in wier oogen hij die vreesachtige uitdrukking gezien had, boog hij zich voorover en zei rustig: „U hebt iets bedacht dat een reden kan zijn voor de belangstelling van dien man?" Een oogenblik gaf het meisje geen ant woord. Ze keek weer in de richting van de drie mannen terwijl er een peinzende uit drukking op het mooie gezichtje kwam. Het was duidelijk dat ze iets aan het overdenken was en Terry Domville wachtte in de hoop, dat zij hem in haar vertrouwen zou nemen. Eindelijk begon ze te spreken: „Er bestaat een heele kleine mogelijkheid. Maar die is zoo ontzettend onwaarschijn lijk, dat het niet de moeite waard is, me daar bezorgd over te maken". „Niets is in China zoo onwaarschijnlijk als het schijnt", antwoordde Terry ernstig. „En wanneer er dergelijke mannen in het spel zijn hij keek de kamer door terwijl hij dat zei moet men alle mogelijkheden onder de oogen zien", „Ik heb niet gezegd, dat zij iets met mijn zaken te maken hebben", weerlegde het meisje. „Dat is waar. Maar u denkt, dat de moge lijkheid bestaat en wanneer u eenige reden hebt om hun bedoelingen te vreezen „O", viel het meisje hem in de rede. „nu draaft u toch werkelijk een beetje te ver door. Zooals ik u gezegd heb, ken ik die man nen absoluut niet Ze kunnen onmogelijk in mij geïnteresseerd zijn". „Dan ben ik het middelpunt van hun be langstelling" zei Terry opgewekt. „Want het is zeker dat zij het over een van ons tweeën hebben" I „Hoe weet u dat?" „Dat is nogal gemakkelijk af te leiden", zei hij. „Als drie mannen iets ernstig aan het bespreken zijn en ze kijken alle drie bij tus- schenpoozen in dezelfde richting', dan is het nogal logisch, dat er eenig verband be staat tusschen het onderwerp van hun ge sprek en datgene, waarnaar ze telkens hun oogen wenden". Onmiddellijk had hij er spijt van, dat hij dit gezegd had, want weer zag hij die uit drukking van angst in de bruine oogen ver schijnen. „Wanneer u gelijk hebt begon ze, hield op en ging over heel iets anders door. „De wind gaat liggen ik geloof dat ik zoo gauw mogelijk naar Victoria terug moet gaan". Zij aarzelde en Terry hoopte nog steeds dat zij hem in haar vertrouwen zou nemen. Toen voegde zij erbij: .Morgenochtend ga ik weg en ik moet nog pakken. En ik moet ook nog een paar boodschappen doen". Hij was teleurgesteld, maar zei niets.' Het meisje nam haar tasch, opende haar en keek in het spiegeltje, ongetwijfeld om te zien of ze netjes genoeg was om zich weer op straat te vertoonen. Daarna grabbelde zij naar iets waarschijnlijk een poederdons, dacht Terry dat ze echter niet direct kon vinden. On geduldig geworden, haalde zij eerst een zak doek te voorschijn en daarna een paar hand schoenen. Een knoop van een van de hand schoenen bleef haken in de zilveren ketting en toen ze er aan rukte viel 't taschje, dat ze niet stevig vast had, op den grond vlak bij de tafel. Daarbij viel er iets uit dat over den gladden, met matten bedekten vloer rolde in de richting van de tafel waarin de drie mannen gezeten waren. Het meisje gaf een scherpen kreet van schrik en sprong van haar stoel op, kenne lijk met de bedoeling om het voorwerp, wat het dan ook was. terug te halen, maar Terry Domville was haar voor, Twee seconden vlug ger schoot hij op het ding af, dat plotseling in zijn vaart gerem<i werd door een oneffen heid in den vloer, omviel en als een rood cirkeltje op de gele mat bleef liggen, In de opwinding vergat Terry heelemaal om op de drie mannen aan de tafel te letten, totdat hij den Chinees een kreet van verbazing hoorde uiten en het volgende oogenblik zag hij den gebochelde man met ongelooflijke vaart de kamer doorstuiven in de richting van het kleine roode cirkeltje. Terry, die niet begreep, wat dit alles te beteekenen had, bereikte het voorwerp van hun beider achtervolging het eerst, maar had geen tijd om het op te rapen voor de Chinees de plaats bereikt had. Hij zette zijn voet op het cirkeltje en staarde den gebochelde man woedend aan. „Wat deksels begon hij, maar hield op, toen hij in het gezicht van den Chinees in het licht van de dichtstbijzijnde lantaren zag. Een gevaarlijke schittering blonk in de oogen van den man. Zijn gerimpeld gezicht drukte woede uit en teleurstelling, zijn lippen waren in een gemeene grijs terug getrokken, zoodat zijn smerige tanden te zien waren. Uit zijn geheele houding bleek, dat deze zoon van het Hemelsche Rijk in een toestand van groote razernij verkeerde. Een paar seconden bleven ze zoo tegenover elkaar staan, terwijl de Engelschman zijn voet op het cirkeltje hield. Toen ging de hand van den gebochelde naar zijn middel, waar het heft van een mes zichtbaar was. Toen zijn vingers zich om het wapen sloten, glinsterden zijn oogen tijger achtig, zijn misvormd lichaam dook in elkaar alsof hij zich voor een sprong gereed maakte en instinctief balde Terry zijn vuist om direct toe te kunnen slaan. Maar voor het mes ge trokken, of de slag gegeven kon worden, kwam een heesche stem woedend tusschenbeiden: „Chanl Jij vervloekte idioot!" (Wordt vervolgd)

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8