4ètek! DOUIVE EGBERTS Aan Rie Mastenbroek haar eenig zwem-wereldrecord ontnomen op 3 jiunhui dinsdag 6 april: 1937 1753 Mr. D. F. Pont ontslagen als Burgemeester van Hillegom. Een ontslag' op zeer korten termijn. Zaterdagavond is gepubliceerd het Koninklijk besluit van 3 April waarbij met ingang van 4 April (Zondag) eer vol ontslag verleend is aan Mr. D. F. Pont als burgemeester van Hillegom. In het Koninklijk besluit worden geen re denen aangegeven voor dit ontslag, maar dit houdt natuurlijk venband met het feit, dat de heer Pont een candid afcuur voor de Eerste Kamer voor de N. S. B. aanvaard heeft en zich openlijk heeft aangesloten bij die beweging. Reeds in ons blad van Vrijdag werd door ons medegedeeld, dat wij uit den Haag verno men hadden, dat daar met stelligheid verwacht werd, dat Mr. Pont als burgemeester zijn ont slag zou krijgen, evenals geschied is met Graaf Marchant et d' Ansembourg als burge meester' van Amstenrade. In hetzelfde num mer deelden wij ook reeds mede, dat Mr. Pont den Minister van Binmenlandsche Zaken in kennis gesteld had met zijn aansluiting bij de N. S. B. Thans deelde Mr. Pont ons mede, dat dit schrijven gedateerd 24 Maart als volgt' luidde „Hillegom, 24 Maart.. Aan Z.Exc. den minister van Binnenlandsche Zaken. Bij het laatste onderhoud (dat over andere aangelegenheden liep red. H. D.) hetwelk Uwe Exc. mij heeft willen toestaan, deelde U mij mede, dat mijne sympathie met de fascistische gedachte zoo wel aan u als aan uw medeministers bekend was. Het toetreden tot de beweging, welke hier te lande de fascitische denkbeelden tracht ingang te doen vinden, verklaarde Uwe Exc. te kunnen waardeeren, mits dit openlijk en ruiterlijk geschiedde. Ofschoon ik geenerlei verplichtingen in de zen kan erkennen, voel ik mij met het oog op de sympathie, welke Gij meerdere malen voor mij zegdet te gevoelen, gedrongen Uwe Exc. er van in kennis te stellen, dat ik mij aangeslo ten heb bij d-e Nationaal-Socialistische Bewe ging in Nederland. w.g. Mr. D. F. PONT, burgemeester van Hillegom. Mr. Pont ontving op 2 April -een brief van den waarnemend Commissaris der Koningin in Zuid Holland, den heer L. von Fisenne, geda teerd 31 Maart (D-e commissaris Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek is afwezig). Daarin werd het volgende medegeedeld: „Ik ontving onder dagteeken-ing van 25 de zer no. 237 afd. Kabinet van den Minister van Binnenlandsche Zaken een schrijven van den volgenden inhoud: „Bijgaand heb ik de eer Uw Hoogedelgestr. te doen toe-komen een afschrift van een schrij ven van den burgemeester van Hillegom, mr. D. F. Pont. De inhoud is voor mij aanleiding U uit te noodigen den burgemeester te doen weten, dat voor tien April a.s. zijn ontslagaan vrage als burgemeester door mij wordt tege moet gezien. Gaarne verneem ik spoedig wat Uw Hoog edelgestrenge ten deze heeft verricht". Onder teekend: de minister van Binnenlandsche Zaken, get. J. A. de Wilde." Voorts verzocht den waarn. commissaris aan Mr. Pont hem spoedig bericht te willen zenden. Ik had ook zoo deelde de heer Pont ons mede een onderhoud met den waarn. Com missaris, waarbij door dezen aan mij werd medegedeeld, dat hij mij steeds beschouwd heeft als een ijverig, plichtsgetrouw en bekwaam burgemeester. Hij meende in deze ook stellig te kunnen spreken namens den Commissaris en den Minister van Binnenlandsche Zaken. Ik had zoo vervolgde Mr. Pont de overtui ging, dat ik- tot 10 April den tijd had om mijn houding te kunnen bepalen. Maar op Zaterdag 3 April werd ik om 11 y2 uur opgebeld door mr. dr. Frederiks, secretaris-generaal van Bin nenlandsche Zaken, die mij verzocht onmid dellijk te willen antwoorden of ik wen-schte te bedanken als burgemeester van Hillegom. Die vraag verras-te mij natuurlijk zeer. Daarom vroeg ik een half uur tijd om mij te beraden. Om 12 uur belde ik den secretaris-generaal op om hem mede te deelen, dat ik mij correct zou houden aan den brief van den Minister, die hem d-e gelegenheid liet tot 10 April om een beslissing te nemen. Toen antwoordde de heer Frederiks mij, dat- ik ontslag zou krijgen en dat dat ontslag ge publiceerd zou worden in de Staatscourant van Maandag 5 April. Even na dit telefonisch gesprek met den secretaris-generaal ontving ik zoo ver-telde Mr. Pont vérder het volgende telegram uit den Haag, verzonden om 12.01 uit den Haag: „Verwacht omgaand telegrafisch bericht of u nog heden ontslag zult vragen aLs burge meester van Hillegom Minister van Binnen landsche Zaken, De Wilde". Onmiddellijk antwoordde ik: „Zal mij volledig en correct houden door u bij missive van 25 Maart no. 237 (kabinet) ge stelden termijn van 10 April, mij ter kennis ge bracht door den loco-commissaris der Kon-in ging bij schrijven 31 Maart". Get. Pont, burge. meester van Hilleg'om. Zaterdagavond werd bij Mi-. Pont aan huis een regeeringstelegram bezorgd waarin hem kennis gegeven werd van zijn ontslag, ingaan de Zondag 4 April. Zaterdagavond werd dit koninklijk besluit ook medegedeeld bij de persberichten van het A. N. P. Mr. Pont deelde ons mede, dat hij door dezen gang van zaken zeer ontstemd is. Hij meende, dat het voor den eersten keer is. dat aan een burgemeester op zoo'n korten termijn ontslag verleend is. Hij meende in deze het woord machtsmisbruik te mogen gebruiken. Het ontslag werd nog verleend met ingang van Zondag 4 April, juist op mijn verjaardag- Zaterdag had ik nog de overtuiging, dat het ontslag zou ingaan op Maandagavond 5 April. Daarom had ik Zaterdag een spoedeischende raadsvergadering van Hillegom uitgeschreven tegen Maandagmiddag 2 uur, om op die manier in staat te zijn officieel afscheid van den raad te nemen. Dit is nu het ontslag reeds op 4 April is ingegaan onmogelijk geworden, want ik ben nu geen burgemeester meer. Mr. Pont deelde ons tenslotte nog mede, dat hij tegen het besluit verschillende juridische bezwaren heeft. Wat hij in deze zal doen kon op dit oogernblik nog niet medegedeeld wor den, want daaro-p moet hij z-ich nog kalm be raden. Zaterdagavond is ook bij het gemeentebe stuur van Hillegom een regeeringstelegram ontvangen waarin het ontslag aan Mr. Pont werd medegedeeld. De waarnemend burge meester, webhouder P. Klaver, heeft toen nog verschillende raadsleden tot een niet-officieele bespreking uitgenoodigd om de situatie onder oogen te zien. Onmiddellijk moest de heer Klaver dus de taak van den burgemeester overnemen. De heer Pont was Zaterdagmiddag, in ver band met zijn verjaardag op Zondag naar zijn moeder in Hilversum vertrokken. Ook heden is Mr. Pont in Hilversum gebleven. De spoedeischende raadsvergadering die Mr. iPont Zaterdagmiddag nog had uitgeschreven tegen hedenmiddag 2 uur is afg'elascht, omdat Mr. Pont die bijeenkomst (die als een afscheid door hem bedoeld was) toch niet meer zou kunnen presid-eeren als burgemeester. Het is nog niet beslist of nog een of anderen vorm gezocht zal worden om alsnog een af scheid mogelijk te maken. De afgetreden burgemeester. Mr. D. F. Pont werd met ingang van 15 No vember 1928 benoemd tof burgemeester van Hillegom, zoodat hij die functie dus ruim 8 jaar bekleed heeft. De heer Pont werd in 1893 te Zaandam geboren als zoo van den directeur van den bekenden houthandel William Pont. In 1913 begon hij zijn studie in de rechten aan de universiteit te Leiden, waar hij in 1918 promoveerde. Na het volbrengen zijner studie was de heer Pont eenige jaren in den handel werkzaam. In 1925 werd hij benoemd tot bur gemeester van Uithoorn. Het aftreden van den heer Pont als burge meester wordt te Hillegom met gemengde ge voelens ontvangen. Vooral het ontslag op zoo'n korten termijn werd door velen betreurd. Zoo als vrijwel alle burgemeesters had ook hij vrienden en tegenstanders. Maar allen waren het er over eens, dat hij een zeer actief wer ker was, die waai- het kon de belangen der ge meente bevorderde. Hij toonde veel doorzet tingsvermogen, als hij een zaak had aange pakt, zette hij er zijn schouders onder en rust te niet voor het doel bereikt was. In de 8 jaar dat de heer Pont de gemeente zaken te Hillegom leidde is daar zeer veel ge- daam om de wogen te verbeteren, evenals de verlichting. Het badhuis werd ook onder zijn leiding gesticht. Verder ijverde Mr. Pont zeer sterk voor het bevorderen van een eerlijken handel in bloembollen. Tegen knoeierijen trad hij met kracht op omdat hij overtuigd was, dat de eerlijke handel daardoor schade leed, als ook de naam van Hillegom als bloembollen- centrum. DE INSTALLATIE VAN PRINS BERNHARD IN DEN RAAD VAN STATE. 's-GRAVENHAGE, 5 April. Naar wij vernemen zal ook de installatie van Prins Bernhard, wien zitting is verleend in den Raad van State, ge schieden door H.M. de Koningin, als presidente van dien Raad, evenals zulks het geval is geweest bij de in stallatie van wijlen Prins Hendrik en bij die van Prinses Juliana Ongerustheid over Douglas- toestel. Op de route Santa Monica New York vermist. Machine was voor de K. L. M. bestemd. AMSTERDAM, 5 April. De N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfabriek vertegenwoordigster voor Europa van de Doug-las Aircraft Company te Santa Monica, Californië, bericht ons, dat eenige ongerustheid bestaat omtrent hét Douglas-vllegtuig, type D.C.-3, dat bestemd is voor de KX.M. Het betreft hier het vijfde vliegtuig van de serie van elf D.C.-3-machines, welk vliegtuig van de Doug-las-fabriek te Santa Monica zou worden overge vlogen naar het vliegterrein North Beach in de nabijheid van New-York. De-ze vijfde machine heeft Zaterdag j.l. om tien uur v.m. het vliegterrein te S"hta Monica verlaten en wordt sindsdien vermist. Het transport van dit vliegtuig werd door de N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfabriek op gedragen aan de Douglas Aircraft Company en geschiedt voor risico van Douglas op dezelfde wijze als vroeger plaats vond met de D.C.-2- vliegtuigexx voor de K.L.M. en andere Euro- peesche afnemers en zooals ook thans met de eerste vier D.C.-3-toestellen voor de K.L.M. heeft plaats gevonden. Nader vernemen wije dat het hier betreft de P.T.-A.L.P., de „Pluvier". De eerste piloot van dit toestel is de heer Moser, de tweede Wollfolk. Er zijn voorts zes a zeven passagiers aan boord, naar men aanneemt „Dou- glas-employé's, of familieleden van hen. Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur. Moeten de crisismaatregelen gehandhaafd blijven? Een buitengewone algemeene vergadering zal deze vraag moeten behandelen. HAARLEM Maandag. Hedenmorgen werd de 183e algemeene ver gadering der Alg. Vereeniging voor Bloem bollen cultuur, in het Krelagehuis geopend met een rede van den voorzitter dr. A. J. Verhage, waaraan het volgende is ontleend. Na waardeerende woorden te hebben ge wijd aan de nagedachtenis van wijlen de heeren G. J. Droste, in leven voorzitter der Haarlemsche Kamer van Koophandel; J. H. A. Evers, in leven inspecteur der Registratie en van verschillende leden, die door den dood aan de vex-eeniging zijn ontvallen, behandelde spr. uitvoerig het kort geleden door den Mi nister vaxx Landbouw en Visscherij publiek gemaakte voorontwerp landbouw-ordenings- wet. Het voorontwerp is gebaseerd op het rapport der commissie-van Loon en nog sterker dan in dat rapport werd naar voren gebracht, wordt hier de meening geuit, dat de als tijdelijk bedoelde crisismaatregelen een meer duurzaam karakter zullen krijgen. Men zij echter met deze gedachte voorzichtig', aldus spr.. Zelfs wanneer men de overtuiging is toegedaan dat de crisismaatregelen niet kon den en kunnen worden gemist, nadat de zeer snelle en diepe val gekomen was, zal men moe ten toegeven, dat er in deze maatregelen ook veel is, dat een economische bedrijfs voering niet ten goede komt, althans niet ten goede zou komen, wanneer de huidige maat regelen een permanent karakter zouden krij gen. Vei'ondersteld is de oprichting van bijv. een bloembollenraad, waarin de organisaties een aantal leden benoemen, terwijl daarnaast de handel, de nijverheid en de landai'beiders erin vertegenwoordigd moeten zijn. Voorts benoemt de Ministers evt. nog andere leden en in elk geval een voorzitter, die met groote bevoegdheden zou worden bekleed en die min of meer als ambtelijke instantie zelfs tegen de stem van alle andere leden in, een verordening zou kunnen tegenhouden! Ook bij het aanvaarden van de gedachte van Overheidstoezicht is dit voor spr. niet een constructie,jjpraarbij men kan zeggen, dat het vak zelf door dat vak noodig geoordeelde maatregelen uitvoert. Naar zijn meening ver andert er dan in wezen niet veel in den nu bestaanden toestand en rijst de vraag, waarom verandering noodig is. De voorzitter kwam tot deze conclusie: Laten wij er voor waken dat we bij ver anderingen zelf kunnen uitmaken of en wel ke maatregelen wij behoeven, en laten wij er naar streven die eventueele maatregelen -zelf te kunnen uitvoeren. Zij het onder toe zicht van de Overheid, waarvoor een vernie tigingsrecht van den minister toch wel vol doende is. Men denke hierbij niet alleen aan wat nu in onzen kring onder „saneringsmaat regelen" verstaan wordt, maar ook aan maat regelen tot kwaliteitsverbetering, ter bevor dering van den afzet e.d. Na de aanwezigen te hebben opgewekt tot éénheid, ook bij meningsverschillen en tot het zoo sterk mogelijk maken van de organi satie (samenwerking heeft goed gewerkt in- za'ke de moeilij'klxèdën met Amerika, ook dl is het resultaat van de besprekingen in Ame rika niet zóó geweest als de vakgenooten had den gehoopt) ging spr. voort: Ons vak zal zich moeten beraden over de vraag, of de huidige crisis maatregelen nog gehandhaafd moe ten blijven. Hiervoor zal tijdig een buitengewone algemeene vergadering onzer vereeniging worden gehouden. Ik spreek de hoop uit, dat de argu menten, die er voor en er tegen zullen worden aangevoerd, met een koel hoofd tegen elkaar zullen worden af gewogen. Maar dat men ook begrip en waardeering voor elkaar's stand punt zal toonen, want dat is noodza kelijk wil een sfeer geschapen worden, waarin dit vraagstuk de zakelijke be handeling verkrijgt, die er voor noo dig is. Hieraan heeft naar mijn meening in het verleden wel een en ander gemankeerd. Over de verhooging van den aftrek voor tul pen tot ten hoogste 24 pet. zeide dr. Verhage: Voordien was deze aftrek15 pet, maar wan neer dit niet toereikend was om de over schotten te financieren, moest leverbaar in-) geleverd worden om het overschot zóóveel te verkleinen, dat dit met een aftrek van 15 pet. kon worden gefinancierd. Deze inlevering gaf naast onbillijkheden groote moeilijkheden, waarom het kortingpercentage verhoogd is. Voor zoover nu het overschot tusschen 15 pet. en 24 pet. zal liggen, zal dus geen inlevering meer noodig zijn. Maar het resultaat blijft hetzelfde; vroeger moest elkeen in die om standigheden bewilligen in een aftrek van 15 pet., terwijl daarnaast leverbaar moest wor den ingeleverd, terwijl nu voorzoover noo dig de aftrek grooter zal zijn. Het stelt ons alleen scherper voor oogen, hoe groot het bedrag is, dat noodig is om de overschotten op te koopexx. Het nadeel, dat. er aan verbonden is, is dat de binnenlandsche trekkers wellicht een nog wat grooteren vooi'sprong krijgen op de bui- tenlandsche broeiers, dan voorheen het ge val was. Ook aan de oude regeling was echter —zij het in geringeren omvang dit be zwaar reeds verbonden en onze vereeniging heeft reeds in het begin van het vorige jaar getracht dit te doen ondervangen. Het is te hopen, dat men nu eindelijk zal gaan inzien, dat onze afzetmogelijkheid in gevaar gebi*acht wordt, wanneer twee catego rieën van afnemers ongelijk behandeld wor den. Na de rede van dr. Verhage werden goedge keurd het jaarverslag en de rekening 1936, sluitende met een voordieelig saldo van f 350.96. Vervolgens kwam aan de orde de door het Hoofdbestuur voorgestelde wijziging der sta tuten, n.l. de tweede alinea van art. 48a der sta tuten te wijzigen als volgt; Het maken van bedingen, die inhouden een afwijking of buitenwerkingstelling van zoo danig reglement of een gedeelte daarvan, of die méér of anders inhouden dan de bepa lingen van dit reglement, kan door de vereeni ging verboden en door het Hoofdbestuur ge- staaft worden. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Het Handelsreglement. Vervolgens werden de wijzigingen in het Handelsreglement, door het Hoofdbestuur voorgesteld, behandeld. Aangenomen werd o.a. de wijziging, om het euvel te ondervangen, dat een aantal koopers op door hen gebruikte koopbrief j es, allerlei oxxgewenschte clausules op die achterzijde in een zeer klein lettertype opnemen, wat tot minder juiste consequenties leidt. Besloten werd, dat bij het aangaan van koopovereenkomsten afwijkingen van het Handelsreglement uitsluitend mogen worden bedongen in den vorm van met de hand ge schreven clausules aan de voorzijden d'er koopbriefjes. Voorts werd aangenomen het voorstel van het Hoofdbestuur, in het Handelsreglement de betalingstijdstippen vast te stellen op 1' Mei voor leveringen vóór 1' Januari en op 1 Juli voor leveringen na 1 Januari. Voor zoover een kooper andere betaaldata wenscht te bedin gen, kan dit slechts worden verkregen door een met de hand geschreven afwijkende con ditie op het koopbriefje. De overige wijzigingen werden verder in haar geheel aanvaard. De voorzitter bracht dank aan de com missie van voorbereiding, in 't bijzonder aan haar secretaris, mr. Bakhuizen van den Brink. Reorganisatie verworpen Maandagmiddag werd de algemeene verga dering van de Alg. Vereen, voor Bloembollen cultuur voortgezet. Aan de,.orde kwam de door het Hoofdbestuur voorgestelde Statutenwijziging (Reorganisa tie). Het Hoofdbestuur stelde voor art. 7, lid 3, te lezen als volgt: Het Hoofdbestuur schrijft personen, die niet direct bij het bloembollenbedrijf zijn betrok ken, als donateurs der vereeniging in, bij de afdeeling waarbij zij zich hebben aangemeld. Deze donateurs hebben recht van toegang tot de vergaderingen der afdeeling, waarbij zij zijn ingeschreven, maar hebben geen stem recht. De afd. Haarlem had een amendement ingediend om het art. te lezen: Het Hoofdbe stuur schrijft personen, die naar zijn oordeel niet direct bij het bloembollenbedrijf zijn be trokken enz. Het Hoofdbestuur nam dit amendement over. De afd. Voorhout stelde voor, den dona teurs wèl stemrecht te verleenen. Dit voorstel werd verworpen. Het amendement Haarlem werd aangeno men, evenals het aldus geamendeerde voorstel. Het Hoofdbestuur stelde voor, art. 7, lid 7, te doen luiden: De leden hebben gelijke rech ten en de leden en donateurs gelijke verplich tingen voorzoover de statuten en reglementen hieromtrent geen afwijkende bepalingen be vatten. Dit voorstel werd verworpen. Voor de donateurs blijft dus de bestaande toestand gehandhaafd. Door Ragnhild Hveger Uit Kopenhagen: Weer heeft het phenomenale jonge Deensche zwem- stertje Ragnhild Hveger een wereld record op haar naam gebracht. En wederom is het een van de Nederland sche records geweest, dat er aan moest gelooven. Tijdens de zwemwed strijden te Kopenhagen heeft mej. Hveger het wereldrecord over 400 M. rugslag voor dames, dat Rie Masten broek op 28 December 1936 met een tijd van 5 min. 48,8 sec. te Rotter dam op haar naam had gebracht, met niet minder dan 4,3 sec., ver beterd en gebracht op 5 min. 44,5 sec. Het achtste wereldrecord van het Deensche zwemstertje. Ragnhild Hveger heeft hiermede ook het Europeesch record op haar naam gebracht, dat Rie Mastenbroek door haar wereldrecord eveneens had gevestigd. Wederom is dus een Nederlandsch dames record in handen van Ragnhild Hveger ge vallen. Het trotsche en eenige wereldrecord van onze veelvoudige Olympische kampioene Rie Mastenbroek is verbeterd. Ragnhild heeft hiermede haar achtste wereldrecord gekregen, hetzelfde aantal, dat ook Willy den Ouden in haar besten tijd bereikte. Nederland bezit thans nog slechts tien we reldrecords; Negen staan er nog op naam van twee Deensche zwemsters, acht op naam van Ragnhild Hveger en het wereldrecord over 1500 meter borstcrawl op naam van Grete Frederiksen De Nederlandsche hegemonie in de dames- zwemwereld, tot voor kort nog zoo sterk, is thans wel zeer zwak geworden. Rie Mastenbroek's wereld record met 4,3 sec. verbeterd. Rie Mastenbroek is thans nog slechts „ge deeltelijke" wereldrecordhoudster, n.l. in het wereldrecord over 4 x 100 meter estafette borstcrawl. De overige resultaten, welke de zwemwed strijden te Kopenhagen opleverde luidden: Dames 500 meter schoolslag: 1. Inge Soerensen min. 13,5 sec. (nieuw Deensch record.) 4 x 100 meter estafette borstcrawl: 1. Triton (Kopenhagen) 4 min. 47 sec. (nieuw Deensch record) Heeren 100 meter borstcrawl: 1. Per Ohlsson (Zwe den) 59.8 sec. 2. Christensen (Denemarken) 59.9 sec. (nieuw Deensch record) ANNO eti (Adv. togez. Med.) Het volgende voorstel van het Hoofdbestuur had betrekking op een wijziging van art. 9, waardoor het mogelijk zou zijn voor het Hoofdbestuur, over te gaan tot het royeeren van een lid der vereeniging, wiens hande lingen den goeden naam van het bloembollen bedrijf of der vereeniging ernstig hebben ge schaad of die de belangen van één of meer andere leden met opzet ernstig schaadde. Dit voorstel werd verworpen met 163 tegen 55 stemmen. Daarna kwam aan de orde de volgende door het Hoofdbestuur voorgestelde bepaling: „In de vergaderingen der afdeelingen brengen de leden, die geen of minder dan 100 Are met bloembollen betelen, 1 stem uit, leden met 100 Are of meer doch minder dan 300 Are brengen 2 stemmen uit; die met 300 Are of meer 3 stemmen. Het uitbrengen van stemmen door het ge ven van 'Volmacht is verboden. Wanneer de oppervlakte beteeld wordt door een venootschap onder firma of een rechts persoon, brengt als regel de firmant of be stuurder, die de contributie voor de door deze met bloembollen beteelde oppervlakte betaalt, een aantal stemmexi volgens deze oppervlakta uit. Wanneer dit lid echter is verhinderd de vergadering bij te wonen kan een andere fir mant of bestuurder, die bij deze zelfde afdee ling als lid staat ingeschreven, deze stemmen uitbrengen". Ook dit voorstel werd verworpen met 143 te gen 73 stemmen. Groepsvorming verworpen. Een nieuw artikel 15 zou volgens het voor stel van het Hoofdbestuur luiden „De leden, die kweekers van een zelfde ge slacht van bol- of knolgewas zijn (zooals hya cinten, tulpen, crocussen, narcissen e. d.), en die meer dan een voor elk artikel of elke groep van artikelen op voorstel van de groep door de algemeene vergadering vast te stellen oppervlakte, doch minstens 7 Are, .van het be treffende artikel of de betreffende groep van artikelen telen, worden vereenigd tot een groep, wanneer het hoofdbestuur het vormen van een groep voor het betreffende artikel of de betreffende groep van artikelen heeft goedgekeurd en deze groep heeft erkend, waaraan naar aanleidixig van een amendement Haarlem werd toegevoegd de zin snede: „De groep behartigt de belangen van de betreffende cultuur". De heer 't Mannetje (Hillegom) wilde de woorden „meer dan" schrappen en niet spre ken van „minstens 7 A." doch van „7 A. en niet meer". Het voorstel van het Hoofdbestuur werd verworpen met 152 tegen 65 stemmen. (Eenig De voorzitter zeide, dat nu aan de re organisatie de grondslag (de vorming van groepen was ontnomen, het geen zin had de verdere voorstellen in behandeling te nemen. Besloten werd nog, de bijdrage van dona teurs vast te stellen op ten minste 3.50 per jaar en vast te stellen dat bewijzen van lid maatschap (diploma's) zullen verstrekt wor den aan leden en donateurs en niet, zooals het Hoofdbestuur oorspronkelijk had voorge steld, aan groepen. Bij de rondvraag vroeg de afd. Haarlem middelen tot beperking van den handel In slechte bloembollen in het binnenland. De voorzitter zeide dat het moeilijk is, voor het binnenland een wettelijke basis te schep pen. Naar aanleiding van een andere vraag zeide de voorzitter toe, dat overwogen zal worden het nemen van broeiproeven door het Hoofd bestuur. Den heer 't Mannetje (Hillegom) was ter oore gekomen, dat het Surplusfonds voor 10.000 de vernietiging van surplusbollen had opgedragen aan een combinatie vaxx veilingen die de vernietigde bollen voor 60.000 had verkocht en er dus 70.000 aan verdiende. Spr. kwam dit zeer hoog voor. De voorzitter zegde een onderzoek toe. Ernstig auto-ongeluk onder Voorburg. VOORBURG, 5 April. In den af- geloopen nacht omstreeks twaalf uur is op den nieuwen Rijksweg onder de gemeente Voorburg een personexx- auto tegen eexx langs den weg staande kraan gereden, met het gevolg, dat de bestuurder werd gedood, terwijl de passagier zware verwondingen opliep. Ondanks het feit, dat de nieuwe Rijksweg nog xxiet voor het verkeer is opengesteld, reed op genoemd tijdstip op dezen weg een per sonen-auto bestuurd door den 18-jarigen B. Brinkeirs Hm., vergezeld van zijn oom, den heer C. H. Brinkers, beiden wonende te Was senaar Zij waren op weg van Zoeteimeer naar Voorburg. Er hing een zwax*e mist en ver moedelijk tengevolge daarvan is de bestuurder tegen een langs den weg geplaatste kraaxi gé" x-eden. De bestuurder was vrijwel op slag dood; de heer Brinkers kreeg zware verwondingen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2