HET NIEUWE AVONDBLAD Een Levensloop. 22e JAARGANG No. 132 DONDERDAG 8 APRIL 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenveizekering voor oetalende abonnés. - Levenslange ongeschiktheid 7 2000.— overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet ot oog 200.—, beide leden duim f 100.—, één lid duim ƒ50.— alle leden wiisvineer ffiO_ e®n kwee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger 15.—één of twee leden anderen vinger f 5.arm- of beenbreuk ƒ30.enkelbreuk ƒ15.polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers- 'marinevaartuigen enz /40(i bij verdrmkingsdood door ongeval tydens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Kon. Ned. Vereen, voor Luchtvaart. Jeugd-Propaganda-avond. „Wij Vliegen!" „Afrika uit die Lucht". „Tus- schen grasmat en stratosfees". „Zweefvliegen". „Air France et nous'. De welvoorziene leestafel aan den ingang der Witte Bioscoopzaal opge steld duidde den bezoeker duidelijk aan waar het Woensdagavond om ging. De Centrale Jeugdcommissie der Kon. Ne- derl. Vereeniging voor Luchtvaart had een propagandaavond georganiseerd, die getuige de opkomst van de groobendeels uit spes patriae bestaande aanwezigen alleszins geslaagd ge noemd mag worden. De Velser Jeugd Luchtvaart Club, die mede deel aan de organisatie van den, avond had, was en bloc tegenwoordig om de waarde er van te verhoogen. Haar voorzitter, de heer A. Fournier, zette in een inleidend woord, het doel der V. J. L. C. uiteen en leidde den spre ker, den heer H. J. Hagelen Hzn. uit Rijswijk, secretaris van de Centrale Jeugdcommissie in. Deze wees op het belang van de ontwikke ling van het lucht'vaartverkeer; wie niet angst vallig de hand aan den pols van het wereld verkeer houdt ziet zijn handel langzaam maar zeker achter uitgaanDit hebben de Nederlan ders reeds spoedig ingezien en zij hebben voor de ontwikkeling van het hichtvaartverkeer een open oog. Niet alleen om die luchtvaart van het heden, ook die voor de toekomst mag niet vergeten worden. En dan gaat vanzelf de gedachte uit naar hen, die als jeugd van heden de toe komst voor morgen vormen. Dit heeft de Kon. Vereen, voor Luchtvaart beseft; zij heeft daartoe een Centrale Jeugd Commissie ingesteld en deze heeft reeds veel bereikt, terwijl die toekomst nog vele perspec tieven opent. Haar optreden naar buiten heeft •anderen geïnspireerd tot diaden van groote be- teekenis. De sympathieke daad van den heer Fokker ter. gelegenheid van zijn zilveren ju bileum door de stichting van het Fokker - fondis, is zeker voor een groot deel toe te schrij ven aan het fieit, dat de jeugd haar belang stelling voor de luchtvaart heeft gede monstreerd. Grootome belangstelling voor het zweefvliegen, voor de ballonspoirt e. d. is mede toe te schrijven aan het enthousiasme, dat de jeugd aan den dag legt. Resultaten daarvan ziet men op de jeugd- luchtvaartdagenenz. Ook zien wie de resulta ten in het bestaan der jeugd luchtvaartclubs en hun prestaties op het gebied van den mo dellenbouw. Ijverige propagandisten, deskundige leiders bij den modellenbouw en inleiders van belang rijke luchtvaartonderwerpen komen nu reeds uit deze jeugdbeweging voort teneinde hun taken te vervullen. De belangstelling van vooraanstaande per sonen in ons land gaat naar de Jeugdlucht- yaart-organisaties uit. Zij weten, dat uit deze jeugdbeweging voortkomen zij die straks de luchtvaart in al haar vormen willen dienen. De heer Hagelen wekte daarna de jongeren op lid te worden van de Velser Jeugd Lucht vaart Club en zich onder bevoegde leiding te scharen bij de beoefening van deze sport. De rijkelijk van modellen voorziene zaal werd daarna in het duister gehuld en een viertal films vertoond. Van groote propagandistische en instructieve waarde was het Agfa-filmpje „Zweefvliegen", dat een hartelijk applausje verwierf evenals de door den heer S. Luttik te Wijk aan Zee op genomen rolprent van de verrichtingen der Velser Jeugd Luchtvaart Club. De rijk gedocumenteerde K. L. M.-bedrijfs- film vulde na de pauze het programma van de zen propaganda-avond. NIEUWE WANDELCLUB OPGERICHT. Alhier is opgericht de IJmuider Wandel- sportvereeniging „De Stormvogels". Het secretariaat wordt waargenomen door den heer F. G. Nieman, J. P. Coenstraat 67. Reeds werden eenige trainingsmarschen ge houden. Voorts werd besloten, deel te nemen aan den Bloembollenmarsch van „Jan Passtoors" te Haarlem. CHRIST. HISTORISCHE UNIE. In het gebouw voor Christ. Belangen, heeft gisteravond de 26e jaarvergadering der Chr. Hist. Unie, afdeeling IJmuiden, plaats gehad. Deze vergadering, die goed bezocht kas, kenmerkte zich door een recht feestelijk karakter. De avond werd geopend met het voorlezen van de 99e Psalm en gebed door den voorzitter, den heer J. C. Dunnebier. Ver volgens sprak de heer Dunnebier een woord van welkom, in het bijzonder tot den heer J- M. Krijger, lid van den Tweede Kamer der Staten Generaal die bereid was gevonden, op dezen avond als spreker op te treden. Tevens vestigde de heer Dunnebier de aan dacht op de a.s. Kamerverkiezing en de nieuwe bepalingen die hier voorgesteld zijn. Sprekende over den toestand bij de Ooste lijke naburen, waar men bezig is het oude heidendom tot Godsdienst te verheffen, zeide spr. dat dit menigeen zal afschrikken, zijn stem op de N. S. B. uit te brengen. De C.H.U. treedt met haar oude beproefde leuze den verkiezingsstrijd weer tegemoet. Nadat het strijkje onder leiding van den heer Sj. Doe- vendans, een paar nummertjes ten gehoore had gebracht werd door den secretaris het jaarverslag uitgebracht. In dit jaarverslag kwam tot uiting, dat, ofschoon de C. H. U. niet met veel vertoon naar buiten treedt er in de vereeniging een goede geest heerscht. Naar aanleiding van dit jaarverslag werd een kort propaganda-woord, voornamelijk gericht tot de jongeren, door den secretaris "Uitgesproken. Het financieel verslag maakte melding van een batig saldo. Hierna was het woord aan het oudste bestuurslid den heei I- v. d. Plas, die memoreerde de moeilijkheden die de CJi.U. in de voorbije 26 jaar door worsteld heeft en wekte vervolgens de aan wezigen op het eens aanvaarde beginsel in eere te houden. Hierna was het woord aan den heer J. H Krijger, die sprak over het onderwerp: „Met heilige bezieling". Spreker herinnerde aan de. geschiedenis van David en Goliath.Naar aan- leiding hiervan zeide spreker, dat ofschoon de reus lichamelijk verslagen is, zijn geest toch nog leeft en zijn hoonend gelach nog steeds doet hooren. Om deze te bekampen is heilige bezieling noodig. Waaraan moet deze bezieling ontleend en waarop gericht? Deze bezieling is ontleend aan het woord van God en gericht op de Chr. Hist, beginselen. Daarom is de Chr. Hist, geen communist, noch kan hij daarmee samengaan. Daarom wil de Chr. Hist, ook niet vrijz. democraat zijn, nog minder Christ, democraat. De C'hrist. Hist, wil op grond van Gods woord 't tegen woordig gezag steunen en handhaven. Om dezen strijd te voeren is heilige bezieling noodig. Heilige bezieling, zeide spreker, heb ben wij van ons zelf niet. Geestdrift en passie is iets anders dan heilige bezieling. Hierbij spreekt den heer Krijger over David die eens hoorde van de groote reus en begreep dat wanneer deze de overwinning behaalde het met de heilige goederen van Israël gedaan zou zijn. Spreker wees op het verschil tusschen be zieling en geestdrift en toonde aan, hoe bij een Christen de bezieling kan komen. Vervolgens bepaalt den heer Krijger zijn gehoor er bij hoe een Christen tot een werke lijk heilige bezieling komen kan. Dat heeft men noodig voor den strijd die er steeds te voeren is. De inzet van dezen strijd, die een strijd der eeuwen is, zijn de geestelijke goederen. Het is thans een strijd van be ginselen. Het gaat om den opbouw der puin- hoopen waarbij de mensch wanhopig neerzit. Het zal er nu om gaan of die opbouw zal geschieden naar Gods-, of naar het men- schelijk bestek. Het menschelijk bestek loopt uit op de macht van den mensch, den mach tigen Führer. De machtige mensch die den staat als afgod stelt, is de geest van den machtigen reus. Deze reus die opkomt staat sterk gepantserd ook aan onze landsgrenzen. Hierbij moet worden opgemerkt dat deze machtige reus grijpt naar onze vrijheid. Spreker wees op datgene dat wij nog be zitten. Men dient te kennen de geschiedenis van ons land en volk. De tijdgeest wil onze vrijheid en ons geestelijk bezit aan zich on derwerpen. Het gaat vooral nu om het be waren van onze nationale goederen die dank zij Oranje, ons zijn geworden. Spreker wees op de gevaren die ons bedreigen en wekte de aanwezigen op, met geloof den communist en den Nat. socialist tegen te gaan en niet toe te staan dat communist of Nat. socialist ons ontrooft onze heilige goederen. Hierna werd overgegaan tot de bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreding waren de heeren J. v. d. Plas en E. Duiker die beiden herko zen zijn. Gevangen pufschol wordt marktwaardige schol. Wanneer men ze direct na de vangst overboord werpt. Interessante proeven met de „George Bligh". Iedere visscherman, die de trawlvisscherij uitoefent in de wateren langs de kust, weet, dat de zee hoe langer hoe minder markt waardige schol oplevert. Terzelfdertijd worden millioenen stuks schol gevangen, die bene den de maat zijn. Deze zouden kunnen groeien tot marktwaardige visch. Aldus lezen we in een publicatie van het Britsche ministerie van Landbouw en Visscherij, welke belangrijke gegevens bevat omtrent proeven, genomen met ondermaatsche visch, welke proeven het bewijs hebben geleverd, dat deze visch de vangst overleeft, wanneer ze direct na de vangst weer overboord geworpen wordt. Deze proeven werden genomen aan boord van het onderzoekingsvaartuig „George Bligh" in Mei 1935 en in Mei en Augustus 1936 ter hoogte van de Hollandsche kust, waar ondermaatsche schol zeer talrijk is. De gewone Otter-trawl werd voor eiken trek drie uur met de bij de platvischvangst ge bruikelijke snelheid voortgesleept. Zoodra de vangst in de last was geledigd, zocht de be manning de marktwaardige visch er met de hand of met een schop uit. Wanneer men hiermede klaar was, werden 50 tot 100 onder maatsche scholletjes in een tank met stroomend water gedaan en daarin geduren de twee of drie dagen bewaard. Verder werden 50 scholletjes met een knoop gemerkt en weer in zee geworpen. Een aantal scholletjes liet men een uur aan dek liggen, waarna ze op dezelfde manier werden behandeld als de eer ste partij. Op dezelfde manier werden op elke reis zes trekken behandeld. De scholletjes die in de tanks werden gedaan waren niet alleen onder de maat; ze waren ongesorteerd en be schadigde en niet beschadigde werden alle bij elkaar gedaan. De resultaten van het onderzoek toonden aan, dat een groot aantal scholletjes gespaard kunnen wor den wanneer ze direct in de tanks werden gedaan. In Mei 1935 was het weer gedurende de geheele reis zeer ruw; het was nauwelijks goed genoeg om te visschen, zoodat de visch in de tanks doorelkaar werd geschud. Maar desondanks bleef bijna de heft van de visch, die direct in de tanks was gedaan in leven en een derde deel van de scholletjes die een uur aan dek hadden gelegen. Ook heeft men op deze reis dezelfde proef gedaan met scharren: van de 100 bleven 'er 46 in leven. In Mei 1936 was het een kalme zee en. (Een vrouw in Britsch-Indië, die dezer dagen 120 jaar oud is ge worden, verklaarde aan verslag gevers, dat zij haar hoogen leeftijd toeschreef aan het véle loopen dat zij steeds had gedaan. Ook thans wandelt zij nog 5 K.M. eiken dag.) Ha, zegt de kwitantielooper En de looper van de krant, Bloemen-, vruchten-, ijsverkooper, (Ook een zeer beloopen stand) De agent van de politie, Landlooper, elk op 't terrein, Waarop zij, naar hun positie, Mee- en tegenvoeters zijn. Elk van hen vindt in het oordeel Van dit oudje nieuwe hoop, Op den zegen en het voordeel Van een langen levensloop. Neem geen loopje met het leven. Luidt de Oostersch wijze raad, Wie naar 'n lange loopbaan streven, Loopen vroeg en loopen laat. Ga dus op den loop, gij allen, Zij 't voor gek of in het oog, Zij 't met opstaan en met vallen, Loop, dan loopt uw .leeftijd hoog. Gij doet nooit teveel aan loopen, Loop desnoods er tegen aan, Loop van hier tot aan de tropen, Loop alleen niet naar de maan. Loop op klompen, sloffen, schoenen, Op uw tandvleesch als het moet. Loop in alle jaarseizoenen, Want het loopen doet u goed. Loop, besluit die wel heel oude, Zooals ik nog heden doe, En gij loopt, in warmte of koude. Naar de honderdtwintig toe. Ik weet niet of dit principe, Nu wel deugt voor iedereen, Velen loopen nu, of liepen, Niet zoo licht er overheen. Maar voor wie heel oud wil worden, Is zij in zoo ver niet mis, Dat wat 't eerst komt aan de orde, 'n Goede levenswandel is. P. GASUS. frisch weer. Toen waren de resultaten nog gunstiger. Van de vischjes die direct in de tanks werden gedaan bleef 71 pet. in leven, dit was het geval met 36 pet. van de scholletjes, die een uur aan dek hadden gelegen. Het heete weer in Augustus was niet geschikt voor de proefneming, daar slechts 29 pet. van de scholletjes die direct in de tank werden gedaan in leven bleef en 11 pet. van die welke een uur aan dek hadden gelegen. Bij twee van de trekken werd de visch door een groot olievat en door een hoeveelheid kool en hout beschadigd. Van den besten trek werd 42 pet. van de le en 28 pet. van de 2e sorteering na twee dagen levend teruggevonden. Op deze reizen werden schollen van 8 tot 9y2 inch gemerkt met een zwart knoopje, bevestigd aan een roode knoop aan den on derkant. Er werd genoteerd of ze verwon dingen vertoonden. Drie van de vischjes, waarvan genoteerd was dat ze bij het merken gewond waren, werden maanden nadat ze gemerkt waren, teruggevangen. Tot eind De cember 1936 werd 12 pet. van de visch, die kort na de vangst en 7 pet. van de visch, die een uur na de vangst gemerkt was, alle af komstig van de in Mei van dat jaar gehouden proeven, teruggevangen. Deze feiten toonen duidelijk aan, dat de visschers zichzelf kunnen helpen, wanneer ze er toe medewerken, dat alle ondermaatsche platvisch zoo spoedig mogelijk 11a de vangst weer overboord geworpen wordt. Hoe minder de visch bij het sorteeren vertrapt wordt, des te grooter is het aantal, dat op zal groeien: In de voorjaarsmaanden bevinden zich bij de vangst de meeste ondermaatsche visschen en in dien tijd van het jaar zullen de meeste de vangst overleven indien ze direct weer overboord geworpen worden. Zelfs indien de helft ervan de vangst overleeft, zal dit tengevolge hebben dat de voorraad markt- waiardige visch aangroeit. Uitvoer van visch wordt steeds minder. Alleen naar Frankrijk werd iets meer uitgevoerd dan verleden jaar. Een en ander uit het jaarverslag der Reedersvereeniging. Het zoo juist verschenen jaarverslag over 1936 van de Vereeniging van Reeders van Visschersvaartuigen bevat behalve tal van belangwekkende statistische gegevens, vele interessante beschouwingen over verschillen de aangelegenheden betreffende het vis scherijbedrijf en daarmee verband houdende aangelegenheden, welke juist thans van zoo veel belang zijn, omdat verschillende crisis maatregelen besproken worden. Wij vinden er bijzonderheden omtrent de kolen- en ijs- voörziening, tarieven V. D. patent, over de verschillende soorten van visscherij, over vischvervoer en vischafzet, binnenlandsche vischvoorziening, vischrijkdom Noordzee, maatregelen in verband met de crisis enz. 'Aan de statistische gegevens ontleen en wij het volgende- Sterkte der vloot eri mutaties. De sterkte der vloot bedroeg op 31 De cember: 1932 1933 1934 1935 1936 Stoomtrawlers 192 189 187 183 118 Motortrawlers 2 3 4 4 4 Motorloggers 4 4 4 4 3 198 196 195 191 125 In het jaar 1936 zijn bij de uitoefening van de visscherij geen schepen door scheepsram pen verloren gegaan. De vloot verminderde met 6 schepen ten gevolge van verkoop en wel naar Noorwegen 2 stoomtrawlers nl. Balder en Proef n, naar België 1 schip (Odin), naar Scheveningen 2 schepen (Flandria en Dordrecht), naar Kat wijk aan Zee 1 schip (Delfland). Daartegenover werd de vloot uitgebreid door aankoop met 2 schepen uit Engeland nl de Maria van Hattem IJM 1 en de Norma Maria IJM 6. De groote vermindering van het aantal LJmuidensche stoomtrawlers was evenwel het gevolg van het sloopen van een groot aantal schepen. Reeds in het begin van het jaar werden pogingen aangewend om sche pen voor den sloop te verkoopen en kwam ook de verkoop van enkele schepen tot stand. Toen evenwel de regeering er toe overwin s o.m een slooppremie beschikbaar te stellen, kwam de verkoop op groote schaal tot stand, zoodat in totaal 61 schepen voor den sloop werden verkocht. De omstandigheid, dat de ijzerprijzen in het jaar 1936 stijgende waren, heeft daarbij ook haar invloed, al was het in bescheiden mate, doen gelden. Ook thans zijn de te Rotterdam thuisbe- hoorende motortrawlers, die geregeld van IJmuiden uit geëxploiteerd worden, in de statistiek opgenomen. In het jaar 1936 hebben 99 stoomtrawlers en 2 motortrawlers in het geheel niet aan de uitoefening van de visscherij deelgenomen. Van deze 99 stoomtrawlers zijn er 65 om bo vengenoemde redenen in den loop van het jaar 1936 van de vloot afgevoerd, terwijl er 34 op 31 December 1936 nog opgelegd waren. Het grootste aantal schepen, dat gelijktij dig in de vaart was bedroeg 83 en wel in Januari. Dit aantal nam geleidelijk af en bereikte het laagste punt (de periode van staking buiten beschouwing latende) medio Juni toen het gedaald was tot 31. Na de staking ging het aantal geleidelijk weer om hoog en bereikte het hoogtepunt einde De cember toen het aantal varende stoom- en motortrawlers weer was opgevoerd tot 79. Aanvoer, invoer en uitvoer van visch. De aanvoer bedroeg 33.664.184 K.G. Ingevoerd werd Totaal Uitgevoerd werd Blijft over voor oinnenl gebruik 853.000 K.G. 34.517.184 K.G. 5.227.000 K.G. 29.290.184 K.G. De aanvoer van vreemde visch bedroeg: trawlvisch 219354 K.G. (in 1927: 3.724557 snurrevaad-visch 438087 K.G., beugvisch 50323 K.G. en drijfnetvisch 698863 K.G. Bij een beschouwing van de waarde van de uitgevoerde visch blijkt, dat de gemiddel de waarde in 1930 bedroeg ruim 22 cents, in 1931 en 1932 bijna 20 cents, in 1933 bijna 24 cents en in 1934 ruim 24 cents, alles per K.G. bruto berekend, terwijl de gemiddelde prijs netto over de jaren 1934. 1935 en 1936 resp. was 35.3 cents, 37.5 cents en 39.4 cents per K.G. De uitvoer naar Frankrijk vermeerderde van 2.102.0CO K.G. netto in 1-935 tot 2.279.000 K.G. in 1936. Het contingent, dat door Frank rijk aan Nederland was toegestaan bedroeg evenals vorige jaren ongeveer 4,750.000 K.G.. zoodat ondanks den eenigszins gestegen ex port toch meer dan 50 "i, van 't contingent niet kon worden opgebruikt. Dit moet geheel worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat de kosten en lasten, verbonden aan de verzending van grove visch naar Frankrijk zoo hoog zijn en blijven, dat in de meeste gevallen export practisch onmogelijk is. Naar België werd uitgevoerd 1.513.000 K.G. tegen 1.872.000 K.G. in 1935. hetgeen betee- kent een vermindering met bijna 20 pet. De waarde der uitgevoerde visch daalde met ruim 24 pet. Het door België aan Nederland toegekende contingent bleef in naam niet minder dan ongeveer 11V2 millioen K.G. Uit een en an der blijkt, dat de export naar België in be- teekenis nog steeds achteruit gaat. De uitvoer naar Engeland is gestegen van 526.000 K.G. netto in 1935 tot 567.000 K.G. netto in 1936, hetgeen percentsgewijze een vooruitgang van 8 pet. beteekent. Naar Duitschland werd uitgevoerd 355.000 K.G. netto tegen 544.000 K.G. in 1-935. Voorts werd uitgevoerd naar Zwitserland 302.000 K.G. (v. j. 359.000 K.G.), naar Italië niets (v. j. 72000 K.G.), naar Oostenrijk 122.000 K.G. (als verl. jaar), naar NederJ.-Indië 10.000 K G. (V. j. 12000 K.G.)naar Tsjecho- Slovvakije 49000 K.G. en naar de Ver. Staten van Noord-Amerika 9000 K.G. Yagoda. de Russische volkscommissaris voor de posterijen en oud-chef der Gepeoe, werd dezer dagen gearresteerd en zal als „gangster" terecht staan. Wolventerreur in Britsch- Indische streek. Dertien kinderen in twee weken tijds verslonden. LUCKNOW, (Br.-lndië)7 April (A.N.P.) Verschillende dorpen in het gebied van Lucknow worden sinds eenige weken ge teisterd door een troep wolven, die zelfs men- schen aanvalt. In veertien dagen tijd zijn niet minder dan dertien kinderen door wol ven aangevallen en gedood. De inmiddels door de autoriteiten genomen maatregelen hebben tot resultaat gehad, dat, naar thans wordt medegedeeld, de troep wolven is ver dreven en het gevaar geweken is. Bij de Engelsche kroningsfeesten wordt Japan vertegenwooridgd door den broeder van den keizer, prins Tsjitsjiboe, die in zijn land zeer populair is en den bij naam „sportprins" draagt. Bij zijn vertrek naar Europa deed de Japansche bevolking den prins en zijn gemalin een feestelijk uitgeleide. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 6 April 1927. 1. H. Strijbis, verzekeringsagent, wonende te Zaandam, Oostzijde 260 F. Curatrice mevr. Mr.' C. L. Vis—Sanders, wonende te Haarlem 2. B. Wïnkelaar, behanger en stoffeerder, wonende te Wormerveer, Oranjestraat 30. Curator Mr. W. Veniet, wonende te Haar lem. 3. A. Buis, kruidenier, wonende te Haar lemmermeer, Badhoevelaan 67. Curator Mr. J. G. Bet-tink, wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten Mr. A. L. M. van Berekel wonende te Haarlem. Door verbindend worden der eenige uit- deelingslijst zijn geëindigd de faillissementen van: 1. C. L. van Dam, kruidenier, wonende te Haarlem. Curator mr. H. J. M. Tonino. wonende te Haarlem. 2. H. Hulsebosch, zonder beroep, wonende te Hillegom, (na verzet). Curator Mr. F. M. Hagemeijer, wonende te Haarlem,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1