HET NIEUWE AVONDBLAD Een Falend Middel. De tijd snelt voort W N Visscherij-Snufjes 22e JAARGANG No. 134 ZATERDAG 10 APRIL 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ VOORCOURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM AD VERTE NTIeN1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnes. Levenslange ongeschiktheid J 2000.— overlijden 7 400.— verlies van nand, voet oi oog ƒ200.—. beide leden duim f 100.één lid duim ƒ50.alle leden wijsvinger ƒ60. één of twee leden wijsvinger 25.alle leden anderen vinger ƒ15.één of twee leden anderen vinger ƒ5.arm- of beenbreuk ƒ30.enkelbreuk ƒ15.polsbreuk ƒ15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400. bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Het is niet meer te ontkennen dat de sport, als middel tot verbroedering der volken zoo vaak lyrisch bezongen, als zoodanig faalt. Men kan optimistisch zijn en zeggen dat sommige takken van sport, die maar matige publieke belangstelling trekken en waarin de sportieve opvattingen op hoog peil staan, wellicht wel wat bijdragen tot het scheppen van een goede verstandhouding tusschen een aantal leden van verschillende volken. Maar daarnevens staat het droevige feit, dat de sportsoorten die menschenmassa's bijeenbrengen in dezen tijd allerminst bijdragen tot de internationale verbroedering. En daarbij behoeft men zich in het zoeken van voorbeelden niet tot voetbal te bepalen. Zelfs cricket, door de Engelschen verheerlijkt als „The King of Games" en onge twijfeld het spel, welks eigenaardige eigen schappen zijn beoefenaars in de hoogste mate de plicht oplegt, zich niet tot de letter van de spelregels te beperken maar den geest na te strevenzelfs cricket heeft tot een bitter dispuut tusschen Engeland, en een van zijn eigen Dominions, Australië, geleid. Er zijn di plomatieke nota's aan te pas gekomen om het geschil uit de wereld te helpen. Van recente® datum is het spektakel bij de wedstrijden om het wereldkampioenschap ijshockey, van even recente®, datum de voet balveldslag Oostenrijk—Italië te Weenen, waarbij de Zweedsche scheidsrechter Ohlsson het noodzakelijk achtte de match te staken omdat hij de situatie levensgevaarlijk voor de spelers achtte. Er zouden velerlei voorbeelden uit de laatste jaren kunnen worden opgesomd, maar het is zoo al triest genoeg: ik zal maar geen langere lijst van maken. Tegelijk met het zonderlinge bericht dat men den wedstrijd Oostenrijk—Italië te Wee nen wil overspelen een riskant plannetje komt nu de tijding dat de wedstrijd Frank rijk—Italië te Parijs, die a.s. Zondag gespeeld zou worden, is afgelast omdat Frankrijk geen waarborg aan Italië kon geven dat er geen „incidenten" zouden plaatsgrijpen. Het schijnt trouwens onmogelijk een dergelijke waarborg te geven: zooiets hangt niet alleen van het gedrag van het publiek maar ook van dat van de spelers af en men mag twijfelen of de Ita lianen voor het gedrag van hun eigen spelers eenige waarborg zouden kunnen geven. Misschien zou het wel zoo verstandig van den internationalen voetbalbond, de F. I. F. A., wezen als zij voorloopig het programma der internationale ontmoetingen maar tot het uiterste ging beperken en de leiding nam in een actie om de sportopvattingen bij het voetbalspel te saneeren. Men kan een aan tal internationale wedstrijden zonder gevaar handhaven omdat de ervaring leert, dat het tusschen sommige landen goed pleegt af te loopen. Dit betreft dan in hoofdzaak de Noor delijke, welker volken gezegend zijn met een rustiger temperament. Maar het zou verkeerd zijn de mislukkingen alleen toe te schrijven aan politieke spanningen tusschen sommige landen. De kern van het internationaal falen der voetbalsport ligt in de sport zelf: in spelver- ruwing, in jacht naar geld, in de malle sportheldenvereering, de zotte jacht op suc ces en het onsportieve „winnen is hoofd zaak" waarover ik dezer dagen al schreef. Die misstanden doen zich in vrijwel alle lan den voor. Ook, en in hooge mate, in ons land. De eene enquête over spelverruwing volgt op de andere. Wij hebben ons onlangs ook genoopt gezien, allerminst met genoegen, zulk een onderzoek in te stellen in de hoop dat de antwoorden van kundige en het-goe- de-willende sportleiders een ietsje tot ver betering van de toestanden zouden bijdra gen. Donderdag meldden wij dat de Nederlandsch Elftal-speler Van Nellen aan het einde van dit seizoen het voetbalspel vaarwel zal zeggen om dat hij er genoeg van heeft telkens geblesseerd te worden. Deze Van Nellen is als speler nog op volle kracht en te jong om er wegens zijn leeftijd mee op te houden. Hij heeft er eenvou dig genoeg van. Hij wil wel voor zijn plezier voetballen, maar niet op de tegenwoordige wijze, waarbij een internationaal het extra bard te verduren heeft. Men kan hem moeilijk ongelijk geven. Maar het geval bewijst wel zeer duidelijk, dat het steeds meer mis gaat met de opvattingen in de voetballerij en dat het meer dan tijd is dat een algemeene cam pagne voor verbetering van een in oorsprong- mooie sport, die op deze wijze te gronde dreigt te gaan, wordt ondernomen. R. P. JJmuider Taxi Onderneming AOOn Bel uitsluitend 4b4U OUDSTE EN VERTROUWDSTE ADRES. (Adv. inqez. Med.j IJMUIDEN Organisatie van den socialen gemeentezorg. Meijer de Vries over de reorganisatie van de instellingen van M. H. RIJWIELDÓSFSTAL. Een bewoner van Velsen-Noord heeft aan gifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel, dat hij eenigen tijd onbeheerd voor zijn wo ning fra>d laten staan. Het orgaan „De Gemeente" bevat een ar tikel van de hand van den heer Meijer de Vries over de organisatie der sociale gemeen tezorg, waarin hij bespreekt het onlangs door den raad dezer gemeente aangenomen voorstel van burgemeester en wethouders tot het instellen van een gemeentelijken dienst voor maatschappelijk hulpbetoon, ter vervan ging van de burgerlijke en R.K. instellingen. Wij ontleenen daaraan het volgende: Burgemeester en Wethouders hebben in hun mededeelingen aan den raad terugge grepen tot een regeling, die in het jaar 1738 werkte en zij vertellen, hoe in den loop van de jaren de bestaande toestand zich heeft ontwikkeld. In December van het vorig jaar verzochten de beide burgerlijke arm besturen om tot oprichting van één gemeen telijken dienst voor maatschappelijk hulp betoon over te gaan. B. en W. hebben deze gedachte overgenomen en een voorstel aan den raad gedaan, waarbij ook zij er op wezen dat groote bedragen aan subsidies aan de bestaande instellingen moeten worden ge geven. zonder dat over de besteding daar van bij het gemeentebestuur zeggingschap bestaat. De raad heeft nu besloten, tot de instelling van één gemeentelijken dienst voor maatschappelijk hulpbetoon over te gaan, welke wordt aangewezen als tak van dienst in den zin van art. 252 der Gemeen tewet. Aan dien dienst werd het volgende opgedragen: a. het verleenen van bijstand om arm lastigen zooveel mogelijk uit den toestand van armlastigheid op te heffen; b. het verleenen van ondersteuning; c. de geneeskundige verzorging van on- en min-vermogenden d. de duurzame verzorging van minder jarigen in of buiten gestichten; e. het verhaal van kosten van armenver zorging; f. samenwerking met en bijstand aan in stellingen en vereenigingen, welke steunver- leening ten doel hebben; g. alle overige werkzaamheden, welke kun nen strekken tot bevordering van de doel einden in de Armenwet gesteld. Uit vorenstaande opsomming blijkt, dat hier dus nog niet de werkloozenzorg met de armenzorg is vereenigd. Of het op den duur daartoe ook in Velsen niet zal moeten komen is een zaak, welke op het oogenblik buiten beschouwing kan blijven. In elk geval is men ook in Velsen tot een vorm van centralisatie gekomen. De schrijver blijkt voorstander van cen tralisatie te zijn, alhoewel hij niet wil ont kennen, dat er terecht bezwaren kunnen worden gemaakt. Houdt men echter met den werkelijken groei in de maatschappij rekening, dan zijn het in hoofdzaak theoretische grenzen tus schen werkloozenzorg, welke in de practijk echter doorloopend worden overschreden, waardoor het feitelijk noodig is, dat men eigenlijk de begrippen werkloozenzorg en armenzorg moet loslaten. Er zijn in onze maatschappij personen, die soms door per soonlijke, soms door economische oorzaken, niet in staat zijn. op eigen beenen door het leven te gaan. De maatschappij rekent het zich tot plicht, de helpende hand te reiken. Dat kan op verschillende wijze gebeuren. Tenslotte wijst deze deskundige er op, dat waar alles in zoo hooge mate gecompliceerd is het noodig is, dat zaken als deze deskundig behandeld worden; zoo goed als men aan het hoofd van den Dienst van Publieke werken menschen zet, die in de practijk heb ben getoond, dat zij de beste zijn voor hun vak, zoo noodig als brood is het ook, dat men aan 't hoofd van gemeentelijke diensten voor Sociale Zaken personen stelt, die niet op wachtgeld dreigen te komen, of uit an deren hoofde onderdak moeten worden ge bracht. maar menschen, die geacht kunnen worden deskundig en bekwaam te zijn op sociaal-economisch terrein. WANNEER STEMPELEN. T)e stempeluren voor de diverse aangaande crisissteun zijn voor van 12 tot en met 17 April als gesteld: IJmuider Transport Federatie organisaties de week volgt vast- (N.A.S.) 9.00— 9.15 Algem. Nederlandsche Metaalb. Bond 9.20— 9.40 Algem. Nederlandsche Bouwvakarbeidersbond IJmuider Federatie Chr. Bond van Fabrieks en Transport Arbeiders Oud-Katholiek Vakverbond Ongeorganiseerden RE. Bonden Kleine Bonden 9.50—10.10 10.25—11.10 11.15—11.45 11.55—12 10 9.0010.45 10.50—11.30 11.4012.00 H at gisteren nieuw was, is nu reeds oud. og geen maand geleden be richtten wij, dat ons blad in Kenne- merland in 3950 gezinnen van be talende abonnés gelezen wordt. at is ook alweer oud. Het zijn er intusschen meer dan 4050 geworden. dverteerders, vestigt de aan dacht van deze duizenden op Uw zaak en Uw artikelen. UITBREIDING PAPIERFABRIEK. Op het terrein der papierfabriek zal een nieuwe electricienswerkplaats gebouwd wor den, WIJDINGSDIENST „KERK EN VREDE". In de Goede Herderkerk heeft gisteravond een wijdingsdienst plaatsgehad van de ver eeniging „Kerk en Vrede". De dienst werd geopend door ds. A. A. Wildschut die „Kerk en Vrede" vergeleek bij een geweten dat ons niet met rust laat maar ons steeds weer herinnert aan onze plicht. Velen trachten evenals spreker dit ook geprobeerd heeft, in het verleden, dit geweten te sussen, het tot zwijgen te bren gen. Vervolgens vestigde ds. Wildschut do aan dacht op het feit, dat er machten in deze wereld zijn die verdeelen en heerschen. „Kerk en Vrede" wil éénheid. Dit is naar den wil van het Evangelie, naar den wil van Chris tus. Vervolgens was het woord aan Ds. J. Riemens uit Leiden. Deze sprak naar aan leiding van het eerste hoofdstuk van den tweeden brief van apostel Petrus. In dezen brief wordt aangemaand tot bezinning. Dit is wat de menschheid noodig heeft in de wereld van thans die zich kenmerkt door emotie en onrust. In deze dagen, waarin maar al te veel over oorlog wordt gesproken gebruikt men ten onrechte de leuze van: het gaat om persoonlijke en nationale vrijheid. Hiermee een oorlog goed te praten noemde spreker een leugen. Christenen doen, helaas, maar al te veel hieraan mee. De Christen die van een nieuwe nationaliteit is,, gelijk Christus leert: gij zijt allen broeders, kan in een ander omdat die in een ander land woont, geen vijand zien. Dit nieuwe nationalisme doet ons zoowel bij een Calvijn als bij een Pool Alasco be- hooren, zoowel bij den Duitschen Luther als bij den Engelschman Wycliff enz. De Christen heeft broeders in de geheele wereld. God heeft den mensch niet, zeide spreker, naar Engelsch, Duitsch of Hollandsch, maar naar Zijn gelijkenis geschapen. Dat is de liefde Dit getuigt tegen de zonde. Oorlog is zonde Spreker is overtuigd dat waar men deze ge tuigenis wel eens tot zwijgen heeft willen brengen, zij toch gehoord zal worden en haar vrucht zal voortbrengen. Hierna beklom Ds. J. Oldeman uit Sant poort den kansel. Deze had tot onderwerp „Kruis of zwaard". Deze herinnerde aan de geschiedenis van het treffen tusschen de legers van Julianus den Afvallige en Keizer Constantijn. Hoe deze laatste kort voor den slag een visioen had van het Kruis waarom heen geschreven stond: „In dit teeken zult gij overwinnen". Hierbij haalde spreker aan hoe bij het uitbreken van den orolog men hem om een financieele bijdrage had gevraagd om de banier van het Kruis onder de bemanning van onze vlooot te brengen Spreker noemde dergelijk werk een leugen. Hij doet omdat hij Christen is hieraan niet mee. Christus heeft geleerd: „Gij zijt allen broeders", ja zelfs: „Gij zult uw vijanden liefhebben". Men spreekt van het Kruis opnemen en Hem volgen, terwijl men achter de deur de bajonet gereed houdt. Zondag aan Zondag predikt men van het Kruis. Men zet het op gebouwen en werken. Wat zijn wij Chris telijk, zegt spreker, nochtans wapenen wij ons. Men spreekt van het Kruis en grijpt naar het zwaard. Het Kruis ziet spreker niet in de eerste plaats als verlossing maar als een oordeel Gods. omdat wij spreken van ge rechtigheid en wij doen de leugen. Een Christendom, samengaande met Kruis zwaard, is een leugen. Alleen zonder zwaard is bij het Kruis vrede te vinden. Mogen wij, zeide spreker, bij het Kruis ons oordeel zien, opdat wij vrede door gerechtigheid vinden Dan zullen wij en hiermee eindigde spreker zijn betoog, door dit Kruis overwinnen. D' olken wachten op ons. De vergadering werd opgeluisterd door zang van het koor Laudamus en orgelspel van den heer J. Huizinga. De Emmabloem-collecte. Wordt 14 April gehouden. Men schijft ons: Als de maand April weer in het land is en het jonge groen zich aan het menschelijk oog vertoond, krijgt men weer het idee van het naderende voorjaar. Dan krijgt men het gevoel weer te kunnen genieten van bosch en strand en zee en als dan de vruchtboomen zich gaan tooien met hun schilderachtigen bloesempracht, dan, ja dan voel je den zomer naderen en is het een maal zoo ver, dan legt men de zorgen eens van zich af en geniet met volle teugen van die mooie natuur. Geniet ieder hiervan? Als ge weet waarvoor bovenstaande collecte wordt gehouden, zult ge dit met „Neen" moe ten beantwoorden en ge zoudt (hiervan zijn wij overtuigd) het met „ja" willen bevesti gen. Welnu help dan meer, zooveel in uw vermo gen is. Als Woensdag 14 April de collec- trices een beroep doen op uw weldadigheids zin, geeft dan wat ge kunt, toont dat het u ernst is, ook hen te laten genieten wat voor ieder is weggelegd. Helpt in woord en daad, tot vreugde der patiënten en helpt de Ver- eeniging tot bestrijding der Tuberculose haar taak verlichten. ALS DE METAALPRIJZEN STIJGEN. In IJmuiden-Oost wordt van eenige wonin gen een hoeveelheid lood vermist. De politie stelt een onderzoek in. WIE ZOU DAT GEDAAN HEBBEN? In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn te Santpoort- vier borden, waarop ver- kiezmgsreclamebiljetten waren gedrukt, ont vreemd. Men vermoed, dat eenige politieke tegen standers van de partij, van welke deze reclame was uitgegaan, de borden 's nachts hebben meegenomen. Philatelisten kunnen hun hart ophalen. Op de Postzegeltentoonstelling van de Postzegelvereen. „IJmuiden en Omstreken". Het verzamelen van postzegels is zoo oud als de postzegel zelf. Maar de verzamelaar van 30 of meer jaren terug zal. als hij een bezoek brengt aan de postzegeltentoonstelling van de Postzegelvereeniging „IJmuiden en Omstreken' in het Patronaatsgebouw spoedig tot de ont dekking komen, dat er een groot verschil is tusschen het verzamelen voorheen en thans. In onze jongensjaren waren we dolblij met een postzegel van Costa Rica, den Congo, Straits Settlements of uit een ander vergelegen land. Nu doet men het anders: het is thans een specialiseeren in verzamelingen van bepaalde landen of van bijzondere edities. Zoo ziet men op de tentoonstelling vellen naast elkaar van Zweden, Tsjecho Slowakije, het Saargebied, Nederland enz. maar aan deze collecties ont breken dan ook alleen maar de hoogste waar- dGDe philatelist kan zijn hart ophalen, want er is een groote verscheidenheid, waaronder tal van kostbare zegels. De heer H. v. d. Laan heeft een inzending van 1300 zegels, vermoedelijk wel de grootste inzending. De aandacht trekt een groote envelop, geheel beplakt met zegels van wijlen Koningin Astrid. Verder vindt men er inzendingen met bijzondere stempeling als Vredespaleis, Nederlandsch Fabrikaat, mis drukken enz. De jonge vereeniging heeft wel haar best gedaan om goed voor den dag te komen en ze is daarin volkomen geslaagd. Er ligt dan ook voor heel wat geld uitgestald wat voorts bewezen wordt door het feit, dat de tentoonstelling voor tien mille verzekerd is. Van de voornaamste inzendingen noemen wij Nederland, NedeiT. Indië, Curasao, Suriname, verschillende jubileumzegels, Zweden, Tsjecho- Slowakije. Duitschland, vliegpost, falsificaten Duitsche post in België enz. Gisteravond is de tentoonstelling door den heer F. Müller, voorzitter van de vereeniging geopend. Deze deelde mede. dat burgemeester Kwint verhinderd was. Behalve door een groot aantal leden en verzamelaars werd de opening bijgewoond door den heer M. J. Baak, directeur van het Post- en Telegraafkantoor en M. Roos namens IJmuidens Bloei. De heer Müller verheugde zich er over, dat men er in geslaagd was in IJmuiden. waar de philatelie nooit was doorgedrongen, zulk een flinke vereeniging te stichten. Maar toch zou de vereeniging, die een gebied bestrijkt van bijna 80.000 inwoners meer leden kunnen tel len, vooral omdat IJmuiden met zijn scheep vaart zulk een goede plaats is voor verzame laars. Spreker hoopte, dat de philatelie in het algemeen en de vereeniging in het bijzonder door deze tentoonstelling zeer bevorderd mo gen worden. Een bijzondere attractie. Aan de tentoonstelling is een bijzondere attractie verbonden. De vereeniging IJmuidens Bloei heeft n.l. 2500 kaarten, bedrukt met een reclamevignet van IJmuiden ter beschikking gesteld. Deze kaarten kunnen op de tentoon stelling van postzegels worden voorzien en op de tentoonstelling in de brievenbus worden gedeponeerd, waarna ze op het postkantoor van een bijzondere afstempeling worden voor zien. Er wordt van deze gelegenheid een druk gebruik gemaakt. Naar vele vreemde landen en ook naar het binnenland werden reeds tal van kaarten verzonden. Het mes snijdt dus aan twee kanten: de verzamelaars profiteeren er van en tevens wordt er reclame gemaakt voor IJmuiden. CCC. In een week dertien kustbooten met een be somming beneden 1000 en een kleine twintig tusschenbooten en schelvischbooten beneden 2000 ziedaar de plotselinge ineenstorting, eigen aan het voor de visscherij zoo beruchte tijdvak tusschen Paschen en Pinkster. Welk een contrast met de resultaten van het eerste kwartaal. De gevolgen, die ik de vorige week al voor- speeld heb, zijn dan ook niet uitgebleven. Het aantal in de vaart zijnde trawlers, dat ver leden week nog 82 bedroeg, sprong ineens terug op 59. Drie en twintig booten werden opgelegd, waardoor ongeveer 220 zeevisschers zonder werk kwamen en havenarbeiders, ko- lenwerkers, ijswerkers enz. hun werkzaam heden belangrijk zagen verminderen. Er zijn rake klappen gevallen, want men moet niet vergeten, dat exploitatiekosten, doordat alles wat er voor de visscherij noodig is zooveel duurder is geworden, veel zwaarder dan voorheen op het bedrijf drukken. Uit het verslag van de dezer dagen gehouden ver gadering der Reedersvereeniging is al ge bleken, dat de algemeene toestand in het vis scherij bedrijf nog lang niet gunstig is. En in de eerste maanden is niet veel verbetering te verwachten. In den regel is het Augustus voor dat weer wat meer leven komt.. Er kwamen deze week 44 trawlers binnen, die in totaal 66000 besomden, gemiddeld dus 1500 per reis. Wel een verschil met de ge middelde besommingen in Maart, toen er per reis nog 2425 gemaakt werd. Men kan nu eens duidelijk zien van welk een invloed het zachtere weer, de schoonmaak en de bok king op de visscherij in IJmuiden is. Van deze drie „vijanden" had ik de laatste bijna uitgeschakeld, maar ook die is weer op komen dagen. Want de haringvangsten langs de Friesche kust zijn de laatste dagen zoo overvloedig geworden, dat men met de visch haast geen raad weet. De prijzen zijn ineens hard gelderd, met het gevolg, dat het geheele land nu overstroomd wordt door „lekkere harde" en bakbokking. Er is weer een conflict en dat is nog steeds niet opgelost. Het kwam deze week, zooals men weet, tot een wrijving tusschen werkgevers en werknemers over het lossen van de log gers. De lossers kwamen met hun eisch van jaren her: wij wenschen de loggers te lossen. De reeders wenschten iets anders en waar tot nu toe steeds een aantal havenarbeiders als pakkers wat aan de loggers verdiende is dit voorloopig althar^s afgeloopen want de Katwijkers doen nu alles zelf. En zoo is er altijd wat. Resumeerende kom ik tot de conclusie, dat het met het visscherij bedrijf nog lang niet zoover is als in vele andere bedrijven hier en elders. IJmuiden, eens de eerste haven van het vasteland, is inmiddels door Wesermünde en Cuxhaven overvleugel en loopt gevaar ook nog door Oostende, waar de maand Maart een omzet opleverde van 9 millioen francs, in gehaald te worde®. PIETERMAN. Chr. Jongem. Ver. Tooneeldub „'t Mosterdzaadje" „Jonge Kracht" DINSDAG 13 en WOENSDAG 14 APRIL slottooneeluitv. met het blijspel „GEZWOREN KAMERADEN". Gebouw voor Chr. Belangen. Kaarten 20 ct. (bel. inbegr.) bij de leden en A. v. d. BOOGAARD, Adrianastraat 9. (Adv. Inqez. Med.) De gevolgen van de slechte reizen. Deze week 23 trawlers opgelegd. Als gevolg van de slechte reizen zijn deze week niet minder dan 23 trawlers opgelegd n.l. de Ewald IJm. 48, Timor IJm. 491, Christine IJm. 2, Gerberdine Johanna IJm. 38, Clasina Luther IJm. 59, Olympia IJm. 111, Oentoeng IJm. 131,, Amor IJm. 135, I. S. Groen IJm. 130. Eendracht IJm. 117, Jenny Elsa IJm. 88, Maria Elisabeth IJm. 114, Pene lope Um. 64, Perseus IJm. 45, Roode Zee IJm. 41, Oostzee IJm. 147, Amstelstroom IJm. 91, Vios 5 IJm. 96, Vios 4 IJm. 102, Maria IJm. 95, Voorwaarts IJm. 83, Antje RO. 15 en. Claasje RO. 46. Er zijn thans nog 59 booten in de vaart. KAMPEEREN. Door B. en W. is besloten, dat, te beginnen in 1938, als eisch zal worden gesteld, dat personen, die in deze gemeente willen kam peeren naast de door B. en W. te verleenen vergunning, in het bezit moeten zijn van een door de Nederlandsche Kampeerkaarten Cen trale te Amsterdam afgegeven kampeer- kaart. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester zal zijn gewone spreek uur in plaats van op Maandag a.s. houden op Dinsdag 13 April a.s. des voormiddags van 10—12 uur. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de Kennemer- apotheek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. De apotheek Velsen-Noord is Zondag gesloten. Deze apo theek is in de komende week ook 's nachts geopend.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1