De kroning van Koning George VI. „DE PONT" KENNEMER THEATER Japan en Ned. Indië zijn het eens. Het vliegongeluk onder Stompwijk. PROGRAMMA Bloedige incidenten bij kroningsfeesten in Middeleeuwen. Een charmante geste Koningin Victoria bij haar kroning de (Van onzen speeialen Reuter-correspondent) LONDEN. April (Reuter-ANP) Het zeer groote aantal bezoekers, - dat men tijdens de Kroningsfeesten te Londen verwacht men spreekt hier over meer dan twee millioen bezoekers van buiten Londen zal zware eischen stellen aan de Londensche politie en zoowel de veiligheid van het verkeer als van de hooge gasten, die de plechtigheid komen bijwonen, maakt een omvangrijke organisa tie en tal van buitengewone maatregelen noodig. Wie de vastberaden, rustige wijze van op treden der Londensche politie kent en in het algemeen den kalmen aard van het Bngelsche volk, kan er niet aan twijfelen of de zaken zullen zich zonder incidenten afwikkelen. In het verleden was dit niet altijd het ge val, al stond men toen misschien niet voor groote problemen van verleeenstechnischen aard. De incidenten waren maar al te vaak een gevolg van de bloedige politieke twisten, die vooral gedurende de Middeleeuwen den Engelsehen adel verscheurden. Reeds in 1066 ging' de kroning van Willem den Veroveraar gepaard met een bloedige gebeurtenis, veroorzaakt door een misver stand, dat duidelijk bewijst, hoe weinig op hun gemak de Normandïsche veroveraars zich nog in het nauwelijks onderworpen land der Angelen en Saksen voelden. De Norman dïsche lijfwacht buiten de kerk hoorde na melijk plotseling een luid rumoer in het kerkgebouw. Later bleek, dat het de juich kreten waren van de menigte, toen de nieuwe Koning uit de sacristie de kerk betrad. Maai de blijkbaar nerveuze lijfwachten meenden vijandige kreten te hooren en deden terstond een aanval op de menigte, zoowel binnen als buiten de kerk, terwijl eenigen hunner een paar omringende kloostergebouwen in brand staken. De menigte vluchtte naar buiten in paniek, waarbij velen onder den voet geloo- pen of onder de hoeven der paarden van de UITSLAG VEILING. HAARLEM Vrijdag. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t Notaris huis" op Donderdagavond. Een winkel-woonhuis met afzonderlijke bo venwoning te Haarlem aan de Bilderdijkstraat No. 1 zwart en rood groot 1 are 41 centiaren f 5020 G. de Vries. Een winkel-woonhuis met afzonderlijke bo venwoning te Haarlem aan de Lïnschoten- straat No. 27 zwart en rood, groot 73 centiaren, f 1240. H. I. van Goor q.q. Een winkel-woonhuis met afzonderlijke bo venwoning te Haarlem aan de Saenredam- straat No. 38 Zwart en rood groot 78 centiaren, f 3300 A. Th. Joosten q.q. Een benedenhuis met afzonderlijke boven woning te Haarlem aan de Saenredamstraat No. 44 zwart en rood, groot 90 centiaren, f 3110 J. Dekker q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Lange Heerenvest N-o. 96 met daarachter gelegen pakhuis met afzonderlijke bovenwoning aan de Koolsteeg No. 19, samen groot 73 centiaren, f 1500 H. I. van Goor q.q. Een bergplaats gelegen te Haarlem aan de Raamsteeg No. 18 c, groot 24 centiaren, f 100, H. I. van Goor q.q. Een huis met tuin gelegen te Haarlem aan de Da Costastraat No. 50, groot 1 are, 38 centi aren. f 3075. M. Hoogendoorn. Het woon- en winkelhuis met erf, staande en gelegen te Santpoort, gemeente Velsen, aan den Bloemendaalschestraatweg No. A 68, groot ea. 84 centiaren, f 4200. H. Toussit. Het woon- en winkelhuis, waarin slagerij, met schuren en erf staande en gelegen te Santpoort, gemeente Velsen, aan den Bloemen - daalschenstraatweg No. A 66, groot ca. 1 are, 29 centiaren, f 4730. G. A. Hooge. Het woonhuis met schuurtje en erf, staande en gelegen te Santpoort, gemeente Velsen, aan den Bloemendaalschenstraatweg No. A 64, groot ca. 1 are, 14 centiaren, f 2500. J. Bak ker q.q. Het woonhuis met schuurtje en erf, staande en gelegen te Santpoort, gemeente Velsen, aan den Bloemendaalschenstraatweg No. A 62, groot ca. 1 are, 13 centiaren, f 2500. J. Bak ker q.q. Het woonhuis met schuurtje, erf, poort en open grond, staande en gelegen te Santpoort gemeente Velsen aan den Bloemendaalschen straatweg No. A 60, groot ca. 6 aren, 65 centi aren en het gebouw, ingericht voor timmer manswerkplaats en machinale houtbewerking met loodsen, groot ongeveer 7 A. en 82 c.A. Ge combineerd f 6050. P. Rinks. Het woonhuis met schuurtje en afzonderlijk opgaande bovenwoning met voortuin en erf staande en gelegen te Santpoort, gemeente Velsen, aan den Bloemendaalschenstraatweg No. A 88 zwart en rood, groot ca. 1 are 77 cen tiaren, het woon- en winkelhuis met schuurtje, voortuin en erf staande en gelegen te Sant poort, gemeente Velsen, aan den Bloemendaal schenstraatweg No. A 86, groot ongeveer 1 are, 60 centiaren en het woonhuis met schuurtje, voortuin en erf staande en gelegen te Sant poort. gemeente Velsen, aan den Bloemen daalschenstraatweg No. A 84, groot 1 are, 97 centiaren. Gecombineerd: f 13010. P. Rinks. Een huis en erf gelegen te Santpoort, ge meente Velsen, aan den Bloemendaalsche straatweg (pad) No. A 94, groot ongeveer 64 centiaren en een huis met erf Bloemendaal- l schestraatweg(pad) no. A 92, groot circa 80 c.A. Gecombineerd: f 1145. C. J. J. Jacques. Een schuurtje staaride nabij perceel A. 68, Bloemendaalschestraatweg, Santpoort, groot 7 centiaren, f 7. J. Plas. Een Woonhuis met erf en grond, staande en gelegen te Santpoort, gemeente Velsen, aan de Uitendaalstraat no. A 30. groot 3 aren, 49 centiaren, f 1600, T. P. Beccari. Het Heerenhuis met garage, erf en water, staande en gelegen te Santpoort, gemeente Velsen, aan den Rijksstraatweg no. 529, groot 3 aren, 90 centiaren, f 4210, J. Plas. Het Huis met erf en afzonderlijke boven woning, gelegen te Haarlem, aan de Korte Houtstraat no. 10 zwart en rood, groot 1 are 34 centiaren, f 2010, H. v. d. Aar q.q. ■Een Winkelhuis en erf te I-Iaai'lem aan de Spaarnwouderstraat no. 112 zwart en rood, groot 1 are, 34 centiaren, f 3020, J. W. Waa lewijn. Een Huis met erf en tuin te Haarlem aan de Javastraat no. 15 groot 92 centiaren, f 2010, W. Traksel. Een Huis en erf te Haarlem aan de Klaver- straat no. 3, groot 50 centiaren, f 620, H. I. van Goor. Een Pakhuis met kantoor, stalling, groote zolder, open plaats en erf te Haarlem aan de Leidschezijstraat no. 9, groot 1 are, 8 centia ren. f 1575, H. I. van Goor. Een Winkel- en Woonhuis met erf te Haar lem aan de Oranjeboomstraat no. 67, groot 62 centiaren, f 2000 Opgehouden. Een Woonhuis met erf te Haarlem aan den Scheepmakersdijk no. 25, groot 47 centiaren, f 870. S. de Jong. Een Huis met erf en tuin te Santpoort aan de Biezenweg nr. 100, groot 2 aren, 32 cen tiaren. f 2300. J. Balm. Normandische ruiters werden vertrapt. Al leen Willem bleef met eenige ridders en de geestelijken in de Westminster Abbey achter en temidden van een kleine groep edelen in de verlaten ruimte werd de kroon op het hoofd geplaatst van Willem den Veroveraar, die volgens oude kroniekschrijvers voor de eerste maal in zijn leven van het hoofd tot de voeten trilde. Een andere bloedige gebeurtenis van nog ernstiger aard geschiedde bij de kroning van Richard I en leidde tot een groot progrom, waarbij de overgroote meerderheid der toen in Londen wonende Joden vermoord werd. De Joden mochten slechts, zooals elders in die dagen op het vasteland van Midden-Euro pa, verblijf houden in de hun toegewezen ghetto's. Zij hadden echter een verzoek in gediend om den plechtigen optocht langs den weg van het koninklijk slot naar de West minster Abbey te mogen gadeslaan. Aanvan kelijk werd daar geen bezwaar tegen ge maakt, maar op het laatste oogenblik liet Richard I, bevreesd voor eventueele toover- macht der Joden, de toestemming intrekken en werd den Joden verboden, zich langs den kroningsweg te scharen. Van geheel anderen, volmaakt onschuldi- gen aard is een onbeteekenend voorval bij de kroning van Koningin Victoria, dat ech ter niet onopgemerkt voorbijging, omdat het de buitenwereld, die weinig van de jonge Ko ningin wist, een aardig kijkje gaf op haar karakter. Toen terstond na de kroning de grijze, 88- jarige Lord Rollo naar voren trad om de Ko ningin zijn hulde te betuigen, gleed hij bij zijn poging om de beide treden, die naar den troon leidden, te bestijgen, uit en viel aan den woet van den troon neer, zoodat men hem naar zijn bank moest terug-dragen, Eenige minuten later, nadat de grijsaard zich hersteld had, trad hij opnieuw naar voren om de koningin zijn hulde te bieden. Victoria zag het, en wetende hoe streng het protocol bij een gebeurtenis als deze zelfs elke beweging van den gekroonden vorst vaststelt, wendde zij zich tot den Aartsbisschop van Canterbury en vroeg: „Mag ik hem niet tegemoet gaan?" En voordat de prelaat haar nog geantwoord had was zij opgestaan en daalde de jonge koningin de beide treden van den troon af om die den grijzen edelman te besparen. Lord Grenville, die een uitvoerige beschrijving van de kroningsplechtigheid heeft gegeven, ver klaart daarin, dat „deze daad van hoffelijk heid en vriendelijkheid onder de aanwezigen groote sensatie bracht." (Nadruk verboden) Deputa teil vergadering A.-R. Partij. HAARLEM Vrijdag. Heden is te Utrecht de deputatenvergade- ring gehouden voor de anti-revolutionaire partij.. Zij werd geopend met een rede van den heer J. Schouten, tijdelijk voorzitter van het centraal comité van AR. kiesvereenigin- gen.i - - - - Spr. schètsté de afgeloopenparlementaire periode, welke straks door den objectieven geschiedschrijver ongetwijfeld als een van de moeilijkste der laatste eeuw zal worden aan gemerkt. De samenwerking met anderen wordt be- heefscht door: le het gemeenschappelijk be lijden van de souvereiniteit Gods, van het overheidsgezag bij Gods gratie, van de gel digheid van Gods wet voor de overheid en voor het staats- en maatschappelijk leven; 2e het ge-meenschapeplijk aanvaarden, be veiligen en versterken van de Christelijke grondslagen van ons volksleven en 3e ge noegzame principieele en zakelijke overeen stemming met betrekking tot de algemeene, de financieele. de sociale en de economische politiek en haar urgente vraagstukken voor de naaste toekomst. Zoo gesteld, moet een samenwerking in den algemeenen en positieven zin wel te onderscheiden van een tijdelijk samengaan voor een be paald doel of uit nood tusschen de z.g. linksche partijen en onze partij niet mogelijk worden geacht. De samenwerking met andere par tijen hangt niet alleen af van haar programma's doch ook van het beleid, dat haar optreden bij de stembus ken merkt en voor den parlementairen ar beid in de eerstvolgende periode in het vooruitzicht stelt. Het zal ons verheugen aldus spr. als er op zulk een samenwerking ge grond uitzicht bestaat. De gereserveer de uitspraak is niet vreemd, gezien de achterliggende jaren. In dit verband betreurde hij de voortdurende critiek op het regee- ringsbeleid in R.K. kringen, waartegen de leiding der R.K. Staatspartij nooit openlijk is ingegaan. Aan parlementaire samenwerking tusschen sociaal-demoeraten en anti revolutionairen denkt niemand in on zen kring, zoo vervolgde spr. Tenslotte riep spr. op tot het deelnemen aan de verkiezingscampagne in anti-revolu tionairen zin. Aan het slot van de deputateaivergadering zou de minister-president, dr. H. Colijn, een rede uitspreken, waaraan wij het volgende ontleenen Voor de eerste maal sinds het midden der vorige eeuw worden de verkiezingen gevoerd in het teeken van den strijd tegen of voor het behoud van ons constitutioneel parle mentair regeeringssysteem. Op zichzelf ware daaraan voor Nederland niet al te veel ge wicht te hechten, want er is niemand die in ernst met de mogelijkheid rekent, dat de constitutioneele monarchie met Oranje aan het hoofd vervangen zou worden door een systeem waarbij Oranje in de schaduw zou komen to staan van een der onderdanen en de rechtmatige volksinvloed, zooals die tot uiting komt in een door vrije verkiezingen in het leven geroepen volksvertegenwoordi ging, zou worden vernietigd, Dit alles schijnt voor Nederland ondenk baar. En het is ook ondenkbaar indien het Nederlandsche volk zich bewust blijft van den rijken schat dien het in zijn historische staatsinstellingen, in zijn constitutioneele monarchie bovenal, bezit. Maar dat is dan ook een volstrekt onafwijsbare voorwaarde, voor het behoud van hetgeen wij hebben, voor een krachtig verweer tegen hetgeen we niet begeeren omdat we het nieuwe, dat aan geprezen wordt, voor ons volk een ramp zouden achten. Wie het fascisme of het na- tionaal-socialisme in zijn diepere beteekenis wil verstaan, zal het allereerst moeten be schouwen in zijn geestelijke structuur en dan verder niet over het hoofd mogen zien dat voor de overgroote massa der volgelin- in BIOSCOOP en (Adv. Ingez. Med.) gen die geestelijke structuur zich kristalli seert tot ontevredenheid over de werking van het parlementaire systeem. Zoo gezien is de beweging internationaal van aard en daarom niet aan nationale gren zen gebonden. Dat was de Fransche revolutie van 1789 niet, dat waren de denkbeelden van 1848 niet, dat is ook niet het geval met de fascistische staatsgedaohte. Daarom is het volstrekt verwerpelijk het Nederlandsche na- tionaal-socialisme slechts te zien als een van de vele partijtjes, waaraan ons goede land zoo rijk is. Integendeel, het. is te zien als de uiting van een internationale .geestelijke strooming die zich niet laat terug houden door steenen palen, die de grens tusschen land en land aangeven. In dit opzicht is het op één lijn te stellen met het na 1917 sterk naar voren gekomen communisme, dat hoewel dit en het fas cisme eikaars doodsvijanden zijn in zijn practische staatsopvatting sterk familietrek ken met het fascisme vertoont. Bij beide keert men zich tegen den 19en-eeuwschen rechtsstaat en beide wenschen dien rechts staat te zien omgezet in een machtsstaat die aan geenerlei boven hem staand recht ge bonden is en die in zijn bevoegdheden geen enkele beperking gedoogt. Als men het oog over Europa laat rond gaan, dan blijkt het constitutioneel-parle- mentaire stelsel nog maar in weinig landen geheel ongeschonden te zijn gehandhaafd. Daarvoor moet een bepaalde oorzaak zijn aan te wijzen. Anders toch zouden de afwij kingen niet zoo algemeen zijn. Als een der algemeene oorzaken moet ze ker genoemd worden de verzwakking van het gezag, niet alleen in de sfeer >van het staatsleven, maar ook in de maatschappe lijke kringen. Ik behoef voor wat ons land betreft niet af te dalen in bijzonderheden. Wie de laatste 25 of 30 jaren bewust heeft meegeleefd, heeft de voorbeelden voor het grijpen hoe in de school, in het bedrijfsleven, ja zelfs in de gezagsorganen van den staat, verzet, tegen .autoriteit1 zicïf meer en meer begon te openbaren. •Een tweede grief en hier vooral werkte het gevoel der massa gold de werking der parlementaire machine. Veel van de klach ten over het parlement zijn, althans voor Ne derland, ongegrond te achten. Alleen een onwrikbare overtuiging kan een dam opwerpen tegen den stortvloed van re volutionaire ka-achten, die nu eens in dezen, dan weer in genen vorm, zich ook in ons land trachten baan te breken. En dan is het voor ons boven eiken twijfel verheven, dat zulk een rotsvaste overtuiging, dat een weerstand biedende, dat een overwin' nende kracht alleen maar te verwerven is, wanneer zij haar grond vindt in een onver zettelijk geloof in de heilige ordinantiën Gods voor het menschelijk leven op aarde; ook voor det staatskundige en maatschappelijke uitin gen er van. De taak der Anti-Revolutionnairen bij de stembus is het Nederlandsche volk er van te doordringen, dat bij de Schrift alleen waar achtige veiligheid te vinden is tegen al de ontwrichtende factoren waartegen we te wor stelen hebben. Er is geen menschelijke dwa ling denkbaar waartegen de Heilige Schrift ons geen remedie bieden zou. Dr. Colijn zou zijn rede aldus eindigen: Ik richtte mij allereerst tot u, omdat wij zooveel jaren met elkaar in band van hechte trouw vereenig'd zijn geweest. Maar ik geloof bij deze stembus ook een woord tot het Nederlandsche volk als geheel te mogen richten. Tot dat volk van Nederland zeg ik dit: de stembus van 1937 beslist over het bewind in de komende vierjarige periode en die periode zal nog belangrijker zijn dan in de vier jaren die voorbijgingen. Immers, het dieptepunt van de wereldcrisis ligt ook voor Nederland achter ons. Wij staan er beter voor dan menig ander land wanneer in de komende jaren een beleid wordt gevoerd, dat evenzeer met de werkelijk heid rekent als zulks in de verstreken periode het geval was. Zeker, de moeilijkheden, die nog te overwinnen vallen, blijven groot. De finan- eieele toestand is nog alles behalve gezond, terwijl de landsverdediging ongetwijfeld nieuwe belangrijke uitgaven noodig maakt. Het bedrijfsleven zal geleidelijk moeten worden bevrijd van de boeien, waarin het gekluisterd werd, gekluisterd moest worden om het voor ondergang te behoeden. Het vraagstuk van verruiming' van werkgelegenheid is nog even nijpend als het de laatste jaren was. Dit alles ligt nog voor ons, maar die moeilijkheden kunnen, onder voorzichtige leiding, grooten- deels tot oplossing worden gebracht, evenzeer als, door een roekelooze politiek, de toestand voor vele jaren kan worden bedorven. Waar ik vier jaren, in goede samenwerking met mijn ambtgenooten, door God gesterkt, bijna boven gewone menschelijke kracht ge zwoegd heb om ons volk zoo goed mogelijk door dezen zorgelijken tijd heen te helpen, daar voel ik mij gerechtigd tot den oproep aan het Ne derlandsche volk om althans het karakter van het gevoerde beleid bij deze stembus te steu nen. STEUN AAN DEN TUINBOUW. S'/s ton ter beschikking gesteld. De Minister van Landbouw en Visscherij heeft bepaald, dat uit het Landbouw-Crisis- fonds aan hen, die als teler van gewassen van den tuinbouw zijn aangesloten bij de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale, gevestigd te Gravenhage, en op den dag der uitkeering geacht kunnen wor den hun bedrijf alsnog uit te oefenen, steun wordt verleend tot een totaal bedrag van ten hoogste f549,200. Voorts is bepaald, dat steun wordt verleend over de hoeveelheden van de hierna vermelde rechtmatig geteelde producten, welke in het achter elk product vermelde tijdvak van het jaar 1936 door de bovenbedoelde telers van die producten over een door genoemde Stichting erkende velling of veilinghouder zijn verhandeld, tot de daar bij vermelde bedragen per eenheid: Steun- per Product Periode, bedrag. 100. Druiven, witte 17 Aug.25 Oct. ƒ3.kg. Frambozen, (fabr.) 1 Jan.30 Aug. 1. Vroege aardappelen 13 Juli31 Juli „0.50 Boonen, stok- 17 Aug.13 Sept. princesse Boonen, enkele stamprincesse Boonen, dubbele stamprincesse Boonen, snij- Boonen, proruk- Boonen, tuin- Doperwten (alléén rijserwten) Peulen Sla Sla Spinazie „1.— 17 Aug.—27 Sept. „1.— 17 Aug.—27 Sept. 1.— 10 Aug.—13 Sept. „1.— 14 Sept.—27 Sept. „1.50 22 Juni—12 Juli „0.50 1-— „2.— „0.10 „0.10 st. 29 Juni12 Juli 8 Juni14 Juni 18 Mei—12 Juni 13 Juli—27 Sept. 4 Mei24 Mei 0.50 kg. Bepaald is, dat de genoemde producten niet voor steun in aanmerking komen, indien deze: a. administratief zijn geveild, tenzij het voor het koelhuis bestemde druiven betreft; b. op contract zijn verkocht; c. ingevolge de ge stelde kwaliteitseischen gerangschikt zijn onder de afwijkende of afgekeurde produc ten; d. op een andere veiling zijn geveild dan waartoe de teler gerechtigd was. Over wederaanpassing der handelsbetrekkingen. In Tokio is men zeer voldaan. TOKIO, 9 April. (Domei- A. N. P.). Het departement van Buitenlandsche Zaken heeft hedenavond om 10 uur een ver klaring uitgegeven, waarin groote voldoening tot uitdruk king wordt gebracht over'de volledige overeenstemming van opvattingen, die tot stand is ge bracht tusschen de Japansche regeering en het bestuur van Nederlandsch Oost-lndië ten aanzien van verschillende pun ten betreffende de wederaan passing der handelsbetrekkin gen tusschen Japan en Neder landsch Oost-lndië. Zooals men weet werden han delsonderhandelingen tusschen Japan en Nederl. Oost-lndië sedert Mei 1934 te Batavia gevoerd. Raad voor de Luchtvaart behandelt het ongeluk. Toestel te zwaar belast? De raad voor de luchtvaart, onder voor zitterschap van staatsraad mr. dr. D. A. P. N. Kooien, heeft Vrijdagmiddag zijn eerste open bare zitting te 's Gravenhage gehouden. Behandeld werd het onderzoek met be trekking tot het ongeval, dat op 16 Januari 1937 onder Stompwijk is overkomen aan het vliegtuig PH A. I. T., dat bij het uitvoeren van een vrille, welke niet tijdig kon worden beëindigd, in aanraking is gekomen met den grond en dientengevolge werd vernield. Tij dens de vlucht was het vliegtuig bemand dooi de vliegtuigbestuurders J. K. Hoekstra en P. Bosch. De heer Bosch overleed zeer korten tijd na het ongeval aan de daarbij opgeloopen verwondingen. De heer Hoekstra kreeg een enkelbreuk. In de eerste plaats werd gehoord de 24- jarige vliegtuig-bestuurder J. K. Hoekstra. De vraag of hij békend was met het maximum toelaatbaar gewicht voor het maken van kunstvluchten beantwoordde hij bevestigend. Dit mocht voor het bemande toestel niet meer dan 780 K.G. bedragen. President: Maar het was iets boven de 800 K.G. Hoekstra: Volgens mij iets boven de 700 K.G. Uit het verdere verhoor bleek, dat op 700 a 800 meter hoogte boven DelftNootdorp de heer Bosch aan het stuur zat en dat toen de heer Hoekstra het stuur van hem over nam, om een vrille te gaan uitvoeren. Het viel den heer Hoekstra op, dat het toestel bij de vrille een eigenaardige slingerende be weging maakte. President: Heeft u toen ingegrepen? Hoekstra: Ik heb getracht de vrille te doen overgaan in een spiraalduik, maar dat is niet gelukt. Toen heb ik gezorgd plat op den grond te komen. Op veertig meter hoogte lag het toestel reeds vrijwel horizontaal. Prof. dr. ir. Bieseno lid van den raad voor de luchtvaart, vroeg den beer Hoekstra of 700 meter niet wat te laag was om nog een vrille te beginnen. Hoekstra: -M.i. niet. Prof. Bieseno: Was u verantwoordelijk voor het gewicht van het vliegtuig? Hoekstra: Ja. Nog wees prof. Bieseno erop dat in de literatuur en met name door de Amerika nen tegen het maken van vrilles wordt ge waarschuwd. Het lid van den raad dr. J. Jongbloed vroeg of de vrille abnormaal was. Hoekstra: Ja. Ir. van Tyen, adjunct-directeur van de Fokker-fabrieken legde een berekening over, volgens welke bij den aanvang van de vrille het totale gewicht niet meer dan 736.7 K.G. kan hebben bedragen, d.i. 36.7 K.G. boven het maximum. De heer Sluiter, instructeur N. L. S., zeide diverse stunts destijds aan Hoekstra te heb ben overgegaan. Een speciale opleiding voor kunstvliegen heeft Hoekstra niet gehad, doch dat leert men in de pract^k gemakkelijk zelf. De raad zal op een nader te bepalen datum uitspraak doen ZONDAG 11 APRIL. HILVERSUM I 1875 M. 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.0l NCRV, 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Geref. Kerkdienst, Hierna: Gewijde muziek. 12.15 KRO-orkest. (Om 1.00 Boekbespreking). 2.00 Gram.pl. 2.20 KRO-Symphonieorkest. (Van 3.153.30 „De Band tusschen Koloniën en Moederland", cau serie. 4.15 Ziekenlof. 4.55 Sportnieuws. 5.05 Ge wijde muziek (gr.pl.) 5.30 Orgelconcert. 6.00 Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna: Orgelspel. 7.45 Sportnieuws. 7.50 KRO-orkest. 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.25 KRO-Melodisten mmv. solisten. 9.15 Gram.pl. 9.30 KRO-Kamer- orkest mmv. solist. 10.10 „Het Huwelijk", cau serie. 10.30 Berichten ANP. 10.4011.00 Epiloog, HILVERSUM H 301 M. 8.55 VARA, 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 8.00 AVRO. 8.55 Gram.pl. 9.00 Sportnieuws. 9.05 Tuin- bouwpraatje. 9.30 Orgelspel. 9.45 „Van staat en maatschappij", causerie. 10.00 Zondagsschool, 10.30 Protestantsche Kerkdienst. 12.00 Orgel concert. 12.10 Filmpraatje. 12.35 „Platen uit Prins Bernhard's koffer". 12.50 Omroep orkest. 1.25 Schilderij bespreking. 1.30 Gram.pl. 1.40 Mannenkoor „Kunst naar Kracht". 2.00 Boekbespreking. 2.30 Gevar. programma. 3.25 Het Omroeporkest en solist. 4.10 Schaakles. 4.35 Sportreportage. 4.50 Gram.pl. en evtl. Sport nieuws ANP. 5.00 Gram.pl. 5.30 Kinderuurtje. 6.05 Sportpraatje. 6.20 Sportnieuws ANP. 6.25 Gitaar-duetten. 6.45 Declamatie. 7.00 VARA- Theaterorkest en solisten. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Het Concertgebouw-orkest. 9.05 Radiojournaal. 9.20 Kovacs Lajos' orkest, AVRO-Girls en solisten. 10.20 „Musica anti- qua". 11.00 Berichten ANP. Hiema tot 12.00 Het AVRO-Dansorkest. DROITWICH 1500 M. 12.50 BBC-Harmonie-orkest mmv. soliste. 1.50 Yascha Krein's Zigeunerorkest. 2.20 Decla matie. 2.45 De BBC-Zangers. 3.20 Het Commo dore Grand-orkest. 4.20 Relig. causerie. 4.40 Fred Hartley's Sextet mmv. solist. 5.20 Missie praatje. 5.40 Het BBC-orkest mmv. soliste. 6.35 Filmpraatje. 6.50 Radiotooneel met muziek. 7.35 Vioolvoordiraeht. 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.25 Hoorspel. 9.50 BBC-Theaterorkest mmv. so list. 10.50 Epiloog. RADIO PARIS 1648 M. 6.10 en 7.20 Gram.pl. 10.20 dito. 10.50 Orgel concert. 11.40 Gram.pl. 11.50 Pascalorkest en zang. 2.20 W. Prac -orkest. 2.50 Zigeuner ensemble Bagretzofi 2.20 Orkest en solisten. 4.20 Colonne-orkest, Amicitia-koor en solisten. 6.50 Radiotooneel. 7.35 Zang. 7.50 Radiotooneel. 9.50 Gram.pl. 10.20—11.50 J. Bouillon-dans- orkest. KEULEN 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.35 Westduitsch Kamer orkest. 9.20 Gram.pl. 10.50 Orgelconcert. 11.20 Omroepkleinorkest, vliegeniersorkest en piano duo. 12.25 Nedersaks. Symphonie-orkest en NDSAP-Orkest. 2.20 Mannenkooi. 3.20 Om roepkleinorkest en solisten. 7.20 „Der Frei- schütz", opera. 9.5011.20 O. Kermbach's dans- orkest. BRUSSEL 322 M. 8.25 Gram.pl. 10.35 A. Felleman's orkest. 11.20 Gram.pl. 11.50 Salonorkest. 12.30 Kleinorkest. 12.50 Orgelspel. 1.35 Gram.pl. 1.50 Zang. 2.15 Gram.pl. 2.35 Kamermuziek. 3.20 Gram.pl. 4.20 Lucien Hirsch' orkest. 5.05 Radiotooneel. 6 20 Gram.pl. 7.20 „Het muzikantenmeisje" ope rette. Hierna tot 11.20 Het Omroepdansorkest. MAANDAG 12 APRIL 1937. HILVERSUM I, 1875 M. ;NCRV.—Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, Gewijde mu ziek (Gr.pl.); 8.30 Gram.pl. 9.30; 12.00 Be richten; 1.2.1'5 Gram.pl.; 12.30 Orgelconcert; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Gram.pl.; 3.00 Voor tuinlief hebbers; 3.40 Gram.pl.; 3.45 Bijbellezing; 4.45 Het Utreohtsch strijkkwar tet; 6.00 Gram.pl.; 6.30 Vragenuur; 7.00 Be richten; 7.15 Vragenuur; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten A.N.P.; Herh. SOS-Ber.; 8.15 Paa.schberg.koor m.m.v. solisten en orkest; 9.45 Berichten A.N.P.; 9.50 Gram.pl. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II. 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 8.00 Gram.pl.; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Declamatie; 10.40 Orgelspel; 11.10 Declama tie; 11.30 Gram.platen; 12.00 VARA-orkest en Gram.pl.; 2.00 Gram.pl.; 3.00 Causerie „De werkloosheid en het sollicitatie-vraagstuk"; 3,30 Zangvoordracht; 3.45 Gram.pl.; 4.30 Kin deruur; 5.00 Gram.pl.; 6.05 De Ramblers; 6.30 Muzikale causerie; 7.10 Veiligheidskwar tiertje; 7.30 De Roodborstjes en Gram.pl.; 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Berichten ANP.; 8.10 Oratorium-uitzending; 10.00 Berichten AJSTP.; 10.05 Litausoh-Europeesch concert; 10.35 Ensemble „Musica"; 11.30 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel; 11.35 Declamatie; 11.55 Gram.pl.; 12.20 BBC-Welsch orkest en soliste, 1.20 Orgelconcert; 2.05 Het Bridgewater Harp-kwintet; 2.35 Grajm.pl.; 3.20 Piano recital; 3.50 H. Engleman's kwintet; 4.20 Jazzmuziek (Gr.pl.)4.50 Cello en piano; 5.20 Causerie „In Praise of Antiques"; 5.35 D. Hogben's Vocaal en Instrumentaal Ensemble, 6.20 Berichten; 6.40 Landbouwcauserie; 7.00 Theaternieuws; 7.20 Geraldo's orkest en so listen ;8.05 Komische voordracht; 8.20 Cau serie „What is Nutrition"; 8.40 Klarinet en piano; 9.20 Berichten; 9.40 Buitenlandsch overzicht; 10.20 BBC-Northern orkest; 11.20 Lew Stone's Band; 11,50 Dansmuziek (Gr.- platen) RADIO PARIS, 1648 M. 6.10 en 9.20 Gram.pl.; 1,1.20 Orkestconcert en zang; 1.20 en 2.20 Gram.pl.; 2.85 Zang; 4.50 Zang; 5.05 Piano-voordracht; 5.50 Ver volg zang; 6.05 Piano-oordracht; 6.20 Gra- mofoonpl.; 7.05 Pianovoordracht; 7.35 Zang, 7.50 „Le diable a Paris", operette 9.50 Gra- mofoonplaten. KEULEN. 456 M. 5.50 Fr. Hauck's orkest; 7.50 Omroepklein orkest 11.20 NSBO-orkest; 12.35 Nedersaks. Symphonie-orkest; 1.35 Schrammelmuziek; 3.20 Omroep-Amusements-orkest; 4.40 Zang en piano; 5.20 Omroeporkest, -kleinorkest, -koor en solisten; 6.20 Gram.pl.; 7.30 West duitsch weekoverzicht; 8.20 Omroepkleinor kest ;9.50 Omroeporkest. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gram.pl.; 11.50 Salonorkest; 12.30 Max Alexys' orkest; 4.20 Omroepdansorkest; 5.50 Salon-orkest; 6.15 Gram.pl.; 7.20 Om- roepsymphonie-orkest 9.30 Gram.platen. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Max Alexys' orkest; 12.30 Salonorkest, 12.50 en 4.20 Gram.pl.; 4.50 Zang; 5.05 Viool recital; 5.35 Gram.platen; 5.50 Het Eldorado orkest; 6.20 Gram.platen; 7.20 Salon-orkest; 7.50 Radio-tooneel; 9.10 Gram.pl.; 9.30 Om roepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Het Omroeporkest; 8.20 Maandover zicht; 9.20 Berichten; 9.50 K. Ristenparfs Kamer-orkest; 10.05 Weerbericht; 10.20 Gra* mofoonplaten.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2