Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. Een zilveren jubileum Dij „Turnlust". Stapelloop. SCHEEP/ LTJNNgENj BEVERWIJK De St. Elisabeth-vereeniging. Een stille weldoenster. „Een stille weldoenster", zoo zou men terecht de St. Elisabeth-vereeniging kunnen noemen, Zij heeft dezen eerenaam verdiend door het werk van naastenliefde, dat zij nu reeds langer dan een halve eeuw beoefent. Heel wat nood is door haar gelenigd en in vele noodlijdende gezinnen werden door haar van de allernoodzakelijkste behoeften voor zien. De St. Elisabeth-vereeniging verricht haar menschlievende taak in stilte. Zij treedt nim mer voor het forum van de publieke be langstelling en dat past volkomen bij haar werk. Inu stilte wordt veel armoede geleden, maar gelukkig wordt in dezelfde stilte van de binnenkamers veel leed verzacht en veel nood bestreden. De St. Elisabeth-vereeniging stelt zich ten doel het verleenen van ondersteuning aan behoeftige kraamvrouwen en noodlijdende gezinnen. Zij werd op initiatief van den toenmaligen Deken van Beverwijk, pastoor J. Th. A. Heiligers en van de dames A. M. Th. Waterschoot van der Gracht-Herckenrath, j. H. Geerling-Braun en Hartman gesticht op den 19den October 1881. Vanaf de oprichting tot 1908 is mevr. A. M, Th. Waterschoot van der Gracht- Herckenrath presidente geweest. In 1906 vier de zij dus als zoodanig haar zilveren jubileum Zij had zeer groote verdiensten voor de ver eeniging en die werden dan ook erkend door een hooge kerkelijke onderscheiding. De Paus verleende haar namelijk het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". De dames-leden, die eenmaal haar taak in de St. Elisabethvereehigdng vonden, ble ven haar zeer lang trouw. Menigmaal werd een zilveren en eens zelfs een 40-jarig jubi leum gevierd. Dit laatste was het geval met mevr, M. Braunde Boer, die niet alleen haar 40-jarig jubileum vierde, maar die daarvan ook ruim 20 jaren presidente was. Ook zij ontving de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice". Het behoeft wel geen betoog, dat de crisis jaren van de vereeniging zeer veel hebben gevergd. In talrijke gezinnen was gebrek aan het meest noodige, terwijl het aan den an deren kant zeer moeilijk was de inkomsten op peil te houden. Gelukkig wordt er onder de katholieken gaarne een offertje voor de St. - Elisabeth vereeniging gebracht en ook is er een vaste kern van donateurs, die de ver eeniging in staat stelt haar arbeid ook in deze moeilijke tijden, nu er meer van haar ge vraagd wordt dan ooit te voren, voort te zetten. In het vorige jaar werden 61 kraamvrouwen en zieken door de dames der vereeniging be zocht en geholpen. Op een crisisverschijnsel werd ons nog gewezen. De vereeniging ver strekte vroeger alleen baby-uitzetjes en ver sterkende middelen voor de moeders. Tegen woordig wordt meer gevraagd om kleeding (ondergoed) en beddegoed voor de moeders. Dat is een gevolg van den nood der tijden die gemaakt heeft dat daaraan juist in de gezinnen, die de hulp der vereeniging in- roepen, de grootste behoefte bestaat. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. Muys van de Moer, Zeestraat 96, telef. 3450. In de week van 11 April18 April is de apotheek Sepp, Zeestraat 27, tel. 382-0, be last met den Zondags- en nachtdienst. WEDSTRIJD UITGESTELD. De voor a.s. Zondag vastgestelde wedstrijd Beverwijk 5Spaarnestad 3 is uitgesteld. RAADSVERGAEDERING. De Gemeenteraad vergadert op Dinsdag 13 April a.s. des avonds te 7.30 uur. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Benoeming van een onderwijzer aan de O.L.S. no. 3. 2. Benoeming van een leerares aan de Gem. Huishoud- en Industrieschool. 3. Benoeming van drie leden en 3 plaats vervangende leden van de Streekplancom missie voor den IJmond-Noord. 4. Benoeming van voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van de stembureaux voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer, de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad. 5. Voorstel tot conversie van 25 geldleenin- gen. 6. Vaststelling suppletoire gemeentebe- grootingen dienst 1937. 7. Voorstel tot het toestaan van een crediet ten behoeve van de verstrekking van extra hulp aan werkloozen over 1937. (B-steun). 8. Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van de perceelen Kerkstraat 43 en 45. 9. Prae-Advies met betrekking tot de aan maning van de Kroon betreffende de vast stelling van de loonen der werklieden. 10. Voorstel tot toekenning van subsidies aan de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", ten behoeve van het badhuis. 11. Mededeelingen en ingekomen stukken. STEMPELUREN VOOR DE KOMENDE WEEK. De stempeluren voor de georganiseerde werkloozen zijn voor de week van 12 tot en met 17 April als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond 10.15—10.45 uur en 2.302.45 uur. Christelijke Besturenbond 9.4510.00 uur en 2.152.30 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat 9.159.45 uur en 2.002,15 uur. R. K. Volksbond 9.45—10.15 uur en 2,45— 3.00 uur. Wijk aan Zee 9.009.30 uur en 3.003.15 uur. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H.. van Hedtzberg en W. Vollemans; J. E. Zwanenburg en M. A. Bis schop; A. K. H. Steen en K. W. M. Oosterman; F. H. J. Bersee en C. L. Vessies. Getrouwd: B. P. Lucas en M. van Geest; F. Stark en M. A. G. Blokdijk; W. Hoogland en W. Bos. Bevallen B. M. RekveldVisser, d.; C. G. M, PiepersNiesten, d.; M. van Kuijsvan der L Laan, z.; A. M. DekkerZegwaard, d. Overleden: W. Welboren, oud 85 jaar, on gehuwd. Heemskerk. JUBILEUMAVOND R.K. STAATSPARTIJ. Op den jubileumavond van de R.K. Staats partij op Donderdag 15 April a.s. zullen spre ken mr. dr. L. Beaufort O. F. M. en mr. dr. C. Ch. A. van Haren. De laatste spreker heeft als onderwerp gekozen: Waarom één R.K. Staatspartij Deze avond zal worden opgeluisterd door het Beverwij ksch Dubbelmannenkwartet o. 1. v. Lou Tervoort. Op 11 Mei zal Pater Henri de Greve in het K. S. A.-getoouw een rede houden voor de R.K. Staatspartij. DE BEKERWEDSTRIJDEN VAN BEVERWIJK De wedstrijd BeverwijkSwift voor den K.N.V.B.-beker is uitgesteld in verband met het feit, dat Swift een beslissingswedstrijd moet spelen tegen S. D. W. om het kampioen schap van haar afdeeling. Indien Swift er in mocht slagen dezen wedstrijd te winnen kan zij niet verder deelnemen aan het bekertour- nooi en zal ook de wedstrijd tegen Beverwijk vervallen. In dat geval zal Beverwijk in de derde ronde te Amsterdam tegen Rivalen spelen op Zon dag 18 April. Morgen, Zondag 11 April speelt Beverwijk op haar terrein aan den St. Aagtendijk vriendschappelijk tegen Alcmaria-Victrix. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Ch. Visser en gezin, boekhouder-corresp., v. Uitgeest, Stumphiusstraat 20. C. Kools, zonder ber., van Bergen op Zoom, Visscherstraat 5. W. Gelens, koopman, van Bergen op Zoom, Visscherstraat 5. Keepers, koopman, van Bergen op Zoom, Visscherstraat 5. M. de Boer, zonder ber., van Heemskerk, Relweg 16a. J. Schol en gezin, los arbeider, v. Velsen, Patersweg 21. A. Keepers en gezin, arbeider, van Roozen- daal en Nispen, Visscherstraat 5. M. Lubbers, dienstbode, van Zandvoort, Heemskerkerweg 150. E. H. H. Mollenbeek, zonder beroep, vèn Amsterdam, Iepenlaan 2. J. Lieuwes en gezin,koopman borstelwaren, van Velsen, Noordwijkweg 59. J. A. Rademaker en gezin, grossier siga ren, van Amsterdam, Julianaweg 79. M. v. d. Maden geb. Fagg, zonder beroep, v. Baarn, Stetweg 2. M. Sieben en gezin, gepens. zeeloods, van Baarn, Stetweg 2. J. Roeper en gezin, havenarbeider, van Vel sen, Boeweg 1. J. H. Naafs en gezin, veearts, van Uitgeest, Zeestraat 143. J. Doets, tuinknecht, van Heemskerk, Boe- weg 6. E. Mulder, zonder ber., van Heemskerk, „de Westerburcht". A. Kaasenbrood en gezin, zonder beroep, v. Haarlem, Tulpenlaan 43. Vertrokken: D. Rosenga, bioscoop-exploitant, n. Amster dam, Thorbeckeplein 20 n. J. H. Copier en gezin, zonder ber., naar Vel sen. Beekvlietstraat 14. C. M. Castricum, zonder ber., n. Assendelft, Noordeinde 796. M. G. Stam, dienstbode, naar Amsterdam, Heerengracht 393. W. C. Hoogewerf, dienstbode, n. Bloemen- daal, Hooge Duin en Daalscheweg A 18. P. A. Duin, Timmerman, naar Amstej^am, Vechtstraat 16. G. Posch, dienstbode, naar Amsterdam, Olympiaplein 50 a. A. M. E. Koets, houshoudster, naar Haarlem, Wester gracht 52. M. H. Koomen, electro-technicus, naar Eind hoven, Mauritsstraat 59. N. Stoute, bankwerkers, naar Haarlem, Al- lanstraat 83. G. Perlee en gezin, voeger, n. Nieuwer Am- stel, Bergvaarderstraat 1. J. van Houting, opperman, naar Eindhoven, Nieonroosstraat 73. Ch. P. de Goede, bakkersknecht, naar Uitgeest,, Bonkenburg 12'. J. J. Koper en gezin, los werkman, naar Heemskerk, M. van Heemskerkstraat 80. F. W. B. Schaaij, marechaussee, naar Am sterdam, Sloterdijkermeerweg 68. J. B. Struijk,, zonder beroep, naar Heem stede, Burg. v. Lenneplaan 26. B. J. Wieland Los een kwart eeuw leider. „Turnlust" en Wieland Los, dat zijn in Beverwijk twee namen, die even onafscheidelijk aan elkander verbon den zijn als bijvoorbeeld de Beverwijk sche Harmoniekapel en Hofmeester. Men kan niet den één noemen, zonder aan den ander te denken. En de Bever wij kers zijn nu al vijf en twintig jaren gewend B. J. Wieland Los te zien als den leider van de Gymnastiekvereeni- ging „Turnlust". Zóó hebben de inge zetenen hem leeren kennen bij de j aar lij ksche zaaluitvoeringen of bij de tal- looze keeren, dat „Turnlust" de een of andere feestelijke gebeurtenis in de openlucht met al haar afdeelingen op luisterde. En nu gaat de heer B. J. Wieland Los jubileeren. Op 18 April is hij gedurende een kwart eeuw de zeer deskundige en zeer toegewijde leider van .Turnlust". D. J. Wieland Los. Vorig jaar werd op luisterrijke wijze het zil veren jubileum van deze vereeniging gevierd. En toen werd het eigenlijk ook al een beetje het jubileum van den directeur, want er ver scheen geen jubileums-artikel in de bladen, geen bijdragen in den feestgids, er werd geen toespraak gehouden ter receptie, ja, er werd zelfs geen liedje gezongen in de jubileum revue, of de naam Wieland Los viel er eenige keeren in te beluisteren. En daaruit kon dan wel de gevolgtrekking worden gemaakt, wat Wieland Los als leider voor „Turnlust" betee- kent. En hoezeer bleek daaruit ook het groote vertrouwen, dat hij geniet niet alleen in den kring van zijn vereeniging, maar ook daarbui ten, bij autoriteiten, bij ouders en opvoeders. Dit alles zal nu, bij zijn eigen jubileum opnieuw op den voorgrond treden. De heer Wieland Los is de persoon, die „Turnlust" op zijn kalme en rustige, maar vooral op vakbekwame wijze ge bracht heeft op de vooraanstaande plaats, welke zij thans inneemt. Zijn loopbaan. Op 11-jarigen leeftij:d is Wieland Los met de beoefening van de gymnastiek begonnen als adspirant van de Apeldoornsche Gymnastiek- vereeniging. Later werd hij lid van de heeren- afdeeling van dezelfde vereeniging en nog later van „Olympia" te Amsterdam. In dien tijd bezette hij reeds de negende plaats in de land en verwierf hij te Schiedam in de natio nale vereenigingswedstrijden den persoonlijken prijs. Ook van andere takken van sport was de heer Wieland Los een ijverige beoefenaar. Hij voetbalde en deed ook aan athletiek. Zelfs was hij bekend als één van de beste loopers op den korten afstand in de jaarlijksche zoogenaamde .hardloopwedstrijden" van den N.V.B. Intusschen was hij reeds bij het onderwijs. In 1911 werd de heer B. J. Wieland Los be noemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school aan de Breestraat te Beverwijk. Deze school stond op de plaats, waar nu het Luxor Theater gevestigd is. Ongetwijfeld herinneren vele Beverwij kers zich nog den jongen onder wijzer, die onder de schooljeugd „meneer Los" werd genoemd. En vele oud-leerlingen zullen zich ook nog den dag herinneren, dat er iets bijzonders met „meneer Los" aan het handje was, want zijn klas werd getracteerd en alle kinderen gingen hem feliciteeren, zonder eigenlijk te weten waarmee. Maar het hoofd van de school, de heer J. van Lingen, wist het wel en toen „Turnlust" dat toen nog slechts één jaar bestond, groo te behoefte had aan een deskundigen leider, adviseerde hij den heer B. J. Wieland Los maar eens uit te noodigen. Want deze jonge onderwijzer had de akte M. O. Gymnastiek en het spelleidersdiploma van den Neder- landschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding- behaald. En zoo kwam Wieland Los bij „Turnlust". Maar eerst op proef, althans voor dat jaar, want partijen waren weder- zijdsch niet voornemens over „ijs van één nacht" te gaan. En toch was het ijs gauw gebroken, want na eenige maanden volgde reeds de definitieve benoeming. In 1914 werd de heer Wieland Los aange steld als gymnastiekleeraar te Haarlem. Maar „Turnlust" is hij trouw gebleven! De gestadige uitbreiding was toen wel voor hem aanleiding om als directeur van twee an dere vereenigingen te bedanken. Een omvangrijke werkkring. Het was een van die besluiten, waarvan (Zaterdag Loopt ia Rotterdam de romp van het toekomstige groot ste Nederlandsche schip de Nieuw- Amsterdam" van stapel). Er zal een schip van stapel loopen. Een machtig schip van fors.che lijn. Nu nog een romp, onfraai en open Die eens een zeekasteel zal zijn. Met schier ontelbre hamertikken Is deze trotsche romp gebouwd, Eén tikje, enkle oogenblikken, En hij 's aan 't water toevertrouwd. Als de vorstin hem heeft doen glijden In zijn toekomstig element, Welks golven hij vol trots zal rijden. Onder de vlag, die ieder kent, Die ooit de zeeën heeft bevaren, Dan klinkt een luide juichtoon op Uit duizend kelen van de scharen, Voor 't fiere rood-wit-blauw in top. Zij zullen eens temeer begrijpen, Dat Nederland nog leeft en streeft En dat het, hoe de nood mag nijpen, Zich in geen strijd gewonnen geeft. Het steekt de handen uit de mouwen En bouwt een nieuw en krachtig schip, Dat het zal sturen vol vertrouwen, Door ieder weer, langs elke klip. Het moge straks van rêe tot reede Over den wijden oceaan, In tijd van voorspoed en van vrede, Vol snelle zelfbewustheid gaan Het zal nog vele maanden duren Voor 't vaart, als drijvend zeehótel, Maar 'k wensch het reeds in deze ure: Vaar wel Nieuw-Amsterdam, vaar wel! ZATERDAG 10 APRIE 1937 men zegt, dat zij op een psychologisch mo ment" worden genomen. Want weldra bleek, dat „Turnlust" zijn volledige werkkracht noodig had. Er zou een lange lijst te maken zijn van 't aantal heeren dat voor „Turnlust" naar buiten is opgetreden. Wij willen slechts hier en daar een greep doen. Meer dan honderd maal trad de heer Wieland Los met de geheele vereeniging of met een gedeelte in uitvoeringen of demonstraties in het open baar op. Daarbij waren ook liefdadigheids uitvoeringen en uitvoeringen met een ander sociaal doel. Een groot aantal uitvoeringen en algemeene sportdemonstraties werden ge geven voor de vereeniging „Koninginnedag" en niet gaarne zou het publiek „Turnlust" op het feestprogramma willen missen. Ook gaf de jubilaris zijn groote werk kracht reeds aan acht uitvoeringen in den Haarlemschen Stadsschouwburg ten bate van het Lighalfonds, uitvoeringen die groote bekendheid hebben verworven en waarvoor ook altijd van officieele zijde groote belang stelling wordt getoond, o.m. door den Com missaris der Koningin. Sinds vorig jaar wordt de Lighal-uitvoering op een open ter rein gegeven en voor de negende maal is de heer Wieland Los daarvan de hoofdleider. In 22 verschillende plaatsen in Noord- en Zuid-Holland trad hij met afdeelingen van „Turnlust" op, o.a. voor de tentoonstelling „de Vrouw", voor het Roode Kruis, het Witte Kruis enz. En ook in den vorigen zomer heeft hij zijn voortreffelijk organisatietalent in ruime mate getoond bij de voorbereiding en de opvoeringen van het Landsspel „Kenne- merland's Glorie" ter gelegenheid van de V.V.V.-feestweek. In het organisatieleven. Ook in het organisatieleven is de jubilaris op den voorgrond getreden. Toen dat noodig was aarzelde hij niet, om bij „Turnlust" ge durende eenigen tijd den voorzittershamer ter hand te nemen. Voorts was hij destijds plaatsvervangend bestuurlsid van het (oude) gewest Noord-Holland van het K.N.G.V. Vele jaren was de heer Wieland Los secre taris van het bestuur en van de Technische Commissie van den Kennemer Turnkring. Thans is hij van deze laatste instelling voor zitter. Zijn groote verdiensten voor de licha melijke opvoeding werden gewaardeerd in het eere-lidmaatschap van „Turnlust" en van den Kennemer Turnkring. Ondanks deze drukke werkzaamheden vond de heer Wieland Los ook nog gelegenheid zijn pen in dienst té stellen van de lichame lijke opvoeding. In het Turnblad, het offi cieele orgaan van het K.N.G.V. schreef hij honderden artikelen. Vele jaren voerde hij de redactie van het officieele orgaan van de Nederlandsche Vereeniging van Gyrn- nastiek-leeraren. Tenslotte mogen wij er op wijzen, dat in zijn werk voor „Turnlust" geen specialisatie, maar integendeel een algemeene geoefend heid in gymnastiek, athletiek en spel op den voorgrond heeft gestaan. Daarbij werden wedstrijden niet als doel aangewend, maar als middel, namelijk om de animo en het peil te verhoogen. Ondanks dit gemis aan specia lisatie heeft „Turnlust" onder leiding van den heer Wieland Los toch zeer veel succes sen, ook nationale, mogen behalen in gym nastiek, athletiek en spel, successen, die mede te danken waren aan de technische or ganisatie. „Niets is voor een turnvereeniging beter, dan bestendiging van toegewijde deskundige leiding", aldus een uitspraak van den heer J. Hop, voorzitter van den Kennemer Turn kring. Geen vereeniging, die dit beter kan be amen, dan „Turnlust", dat nu vijf en twintig jaren heeft mogen profiteeren van de groote gaven van hart en geest van zijn leider. Aan zijn arbeid is het voor verreweg het grootste deel te danken, dat „Turnlust" zich een bijzondere plaats heeft verworven, niet alleen in Beverwijk, maar in de turnwereld van geheel Kennemerland. En daarom ook jubileert geheel „Turnlust" met zijn leider, zooals Wieland Los dat in 1936 deed met „Turnlust". Het aantal werkzoekenden dalende Van 1195 tot 1106. Bij den Gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling is het aantal werkzoekenden, dat stond inge schreven, gedaald van 1195 tot 1106. In Beverwijk waren 999 werkzoekenden in geschreven tegen 1079 aan het einde der vorige week. Heemskerk telde 107 werkzoe kenden (vorige week 116). Bij evrgelijking van den stand van zaken met de overeenkomende week van het vorige jaar valt een kleine daling waar te nemen, namelijk van 1116 tot 1106 MARKTBERICHTEN Noteering van 9 April 1937. Spinazie per kist f 0.45—0.70 Andijvie per K.G. f 0.500.60 Raapstelen, 100 bos f 1.50 Radijs 100 bos f 3.505 Koolrapen per zak f 0.75 Wortelen per K.G. f 0.02 Bieten per K.G. f 0.02V2 Aardappelen, klei, per kg. f 0.02%0.05'/2 Spruitjes per kg. f 0.060.14 Boerenkool per kg. f 0.020.03 Roode kool per 100 f 3.505.50 Savoye kool per 100 f 3.506 Bloemkool per 100 f 1820 Uien per kg. f 0.02 Prei per bos f 0.04%0,06% Sla per kist f 0.902.40 Rabarber per 100 bos f 9—16 Pieterselie per bos f 0.05 Selderie per bos f 0.02 Appelen per kist f 4.506.50 Brusselsch lof per kg. f0.080.12 SPAARFONDS VOOR BRANDSTOFFEN „ONS BELANG". De leden van het Spaarfonds voor Brand stoffen „Ons Belang" zullen op Woensdag 14 April in het gebouw „Adrichem" in de Adri- chemstraat hun jaarlijksche algemeene ver gadering houden. In deze bijeenkomst zal de aanbesteding geschieden van de levering dei- voor het komende jaar benoodigde brand stoffen. Voorts zal er gelegenheid bestaan over het beleid van het bestuur te spreken en wordt een bestuursverkiezing gehouden wegens af treding van de heeren P. Kanis, secretaris en C. Comis, tweeden penningmeester, MARKTBERICHTEN. Vereenigde Veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. Spinazie per kl. kist 40—60 ct. Spinazie per kist 85145 ct. Sla (1000 stuks 2—6. Boerenkool per K.G. 2%3 ct. Wortelen per bos 1013 ct. Rabarber per bos 613 ct. Raapstelen per bos 1%2 ct. Radijs per bos 35 ct. Peterselie per bos 26 ct. Selderie per bos 25 ct. Prei per bos 38 ct. Bloemkool le per stuk 59 ct. Uien per K.G. 1%2 ct. Witlof per K.G. 6—11 ct. Wortelen per K.G. 12 ct. Spruiten per K.G. 12—20 ct. Roode kool per stuk 47 ct. Gele kool 35 ct. per stuk. HEEMSKERK DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 12 tot 19 April is de firma W. de Ruijter—de Goede aangewezen voor den verkoop van goedkoope margarine en bak- en braadvet. DE „GODDELIJKE WIND" NADERT ZIJN BESTEMMING ROME, 9 April (Reuter A.N.P.) Heden ochtend 9.46 is het Japansche vliegtuig „God delijke wind" vlot te Rome geland. Op het vliegveld werden de piloten door den Japanschen ambassadeur, generaal Valle en verscheidene andere autoriteiten begroet. In tegenstelling met de vroegere plannen is besloten op het traject Rome-Londen nog een tusschenlanding te maken te Le Bourget in verband met de verplichte controle voor de erkenning van het record. Men verwacht, dat de afstand Rome-Parijs in drie uur zal worden afgelegd. ROME, 9 April (Havas-A.N.P.) De „God delijke Wind" is te 9.36 uit Rome vertrok ken. JUBILEUM IN DEN WIJNHANDEL. Op 1 Mei a.s. is het zestig jaar geleden, dat de wijnhandel van de firma Wed. G. Oud Pz. en Co. aan den Spaarndammerweg werd op gericht door wijlen den heer G. Oud Pz. Na zijn overlijden in 1890 werd de zaak onder den firma-naam Wed. G. Oud Pz. en Co. In 1903 werd de zaak door de tegenwoordige fir manten overgenomen. Tien jaar geleden werd het gouden jubileum op bijzonder feestelijke wijze herdacht. Vertoond werd toen o.a. een film van het Indisch bedrijf der firma en op gevoerd werd een Ouds-revue. Eveneens op l Mei zal het veertig jaar ge leden zijn, dat de heer K. Oud in de firma kwam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta, Vancouver, n. Rott. 3 van Los An geles. Bilderdijk, Rotterdam n. New-York, 7 (11.42 nam.) 240 mijl Z.W. van Valentia. Delftdijik Rott. n. Vancouver 8 te Cristobal. Maasdam 8 van Rott. te New-York. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontij n 8 van Amsterdam te Hamburg. Heemskerk (thuisr.) 9 te Genua verw. Randfontein 9 v. Hamburg te Amst. Upesi (slbt.) Amsterdam n. Mombassa 9 v. Algiers. HOLLAND—WEST-AFRLKA LIJN. Jaarstroom (uitreis) 7 v. Dakar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (uitreis) 8 April van Aden. HALCYON LIJN. Maasburg 9 van Vlaardingen n. Narvik. Stad Arnhem 9 van Pepel te Vlaardingen. Vredenburg 8 v. Narvik naar Rotterdam- Vlaardingen. Stad Zaandam Vlaardingen n. Stockholm p. 9 Holtenau. Flensburg 9 v. Vlaardingen ïi. Wabana. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisreis) 9 v. Cocanada. KON. NEDERL STOOMBOOT MIJ. Orestes 9 van Rotterdam naar Algiers. Venus, 9 van Amsterdam naar Rotterdam. Berenice 9 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Helder, Chili n. Amsterdam 9 te Antwerpen. Poseidon 9 v. Beyrouth te Port Said. Bacchus Piraeus n. Amsterdam p. 9 Gi braltar. Mars 8 van Messina n. Palermo. Ajax 9 van Oran n. Antwerpen, Costa Rica, Barbados n. Amsterdam 9 van Plymouth via Havre. Aurora 9 van Hamburg te Amst. Baarn 9 v. Hamburg te Antwerpen. Bennekom, Chili n. Amst. 7 v. Callao. Deucalion 9 v. Amst. te Hamburg. Orestes 9 v. Amst. te Rott. Perseus, Amsterdam n. Kopenhagen, p. 9 Holtenau. Stuyvesant, Amsterdam n. Paramaribo 8 v. Funchal. Triton 9 v. Napels n. Patras. Merope 9 van Kopenhagen n. Amst. NED.-INDISCHE TANKS^OT MIJ. Agatha 6 van Miri naar Singapore. Agnita, 7 passeerde Gibraltar naar Vado, Ge nua, Livomo, Napels.. Mirza 6 te San Juan, naar Mayaguez, Ponce, Curacao. KONINKLIJKE HOLLANDSCHE LLOYD. Saliand 8 van Amsterdam te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Gede (thuisreis) 8 van Belawan. Dempo (thuisreis) 9 van Port Said. Kota Tjandi 9 van Batavia te Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisreis) 8 v. Rio Janeiro. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. Hoegh Silverlight, Calcutta n. Vancouver 7 te Los Angeles. Silverwillow 6 v. Vancouver n. Calcutta. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) 9 v. Southampton. Poelau Roebiah (thuireis) via Londen 8 (2,25 n.m.) 300 mijl ZZW van Land's End. Sembilan 9 van Port Natal te Batavia. STOOMVAAR! MIJ. OCEAAN. Benmohr, Japan n. Rotterdam 9 van Ant werpen en passeerde Vlissingen. Glenfinlas, Dairen n. Rotterdam 8 van Oran. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 9 van Mar seille. Polydorus Amsterdam n. Java 8 van Suez Menelaus 8 van Dairen n. Rotterdam. Gleniffer. Dairen n. Rotterdam 8 van Sin gapore. Meriones 7 van Rotterdam te Osaka. City of Kimberley Japan n. Rotterdam ver trok 10 v, Londen. Eurylates, Liverpool n. Java p. 7 Gibraltar. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisreis) 6 van Genua. Gaasterkerk (thuisreis) 9 v. Haifa. Zuiderkerk (uitreis 8 v. Algiers. M.s. „Birkenau". Het Duitsohe motorschip „Birkenau" van de „Bugsier Reederei Bergungs A.G." te Ham burg is door de Duitsche zeesleepboot „Her mes" te Hamburg binnengesleept en zal de be> komen schade op de werf van Blobm Voss herstellen. Naar men weet is genoemd motorschip op de Noordzee in aanvaring geweest met het Brit- sche stoomschip „Amsterdam" van de Harwich Lijn. Om te dokken. Teneinde in het droogdok eenige herstel lingen te ondergaan is het Fransche tank stoomschip „Omphale" in ballast van Duinker ken te Amsterdam aangekomen. Om te laden. Het Nederlandsche motorschip „Thrian- tha" arriveerde Donderdag binnendoor van Norwich in de Oostelijke Binnenhaven om aldaar een lading ijzer in te nemen, bestemd voor Kopenhagen, waarheen het schip inmid dels is vertrokken. Us- en Weerberichten. Naar uit Leningrad wordt gemeld zal de scheepvaart op deze haven met ingang van 15 April a.s. worden heropend. AANGEKOMEN. 8 April: Vechtstroom s.s. Huil Gundborg Segrell s.s. Marseille Zaanstroom s.s. Londen Themis s.s. Bremen Olga m.s. Londen Tbrianbha m.s. Norwich 9 April: Aurora s.s. Hamburg Surreybrook s.s. Goole Jos Maria m.s. Teignmouth Randfontein s.s. Hamburg Helena m.s. Londen Strombo m.s. Tripoli Riley m.s, Rangoon VERTROKKEN. 8 April: Helene m.s. Calais Gisela L. M. Russ s.s. Hamburg Finland s.s. Immingham Orestes s.s. Midd. Zee Dafila s.s. Liverpool Ousel s.s. Liverpool Trito s.s. Rotterdam 9 April; Gundborg Segrell s.s. Odense Thriantha m.s. Kopenhagen Marne m.s. Parijs Bussum s.s. Rotterdam City of Waterford s.s. Antwerpen

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5