Uit het Vereenigingsleven in „Kennemerland" Waaraan ontleent de Romerkerkweg zijn naam? Aan de herberg Romen". Heilzame poeders. BEVERWIJK De Kennemer Zwemclub, De zwemsport wordt in de laatste jaren in Beverwijk en omgeving druk beoefend, dank zij de propaganda, die de zwemvereenigingen voor deze echt vaderlaridsche sport hebben gevoerd. Het is zelfs een niet-plaatselijke vereeniging geweest, die het mogelijk maakte, dat in de onmiddellijke nabijheid gezwonr men kon worden in behoorlijk zwemwater. In 1925 bestond er in Beverwijk zelf een zwem- vereeniging, die over een deel van het vaar water „De Pijp" de beschikking kreeg. Daai werd toen op vrij primitieve wijze een gele genheid gemaakt om te zwemmen. Eenige ja ren heeft men zich daar uitstekend vermaakt, maar tenslotte moest er een eind aan ko men, al was het alleen maar uit hygiënische overwegingen. Toen werd er een serieuze po ging gedaan om een Sportfondsenbad te stichten, maar verder dan een poging is het niet gekomen. Het was de Heemskerksche zwemclub, die wist te bereiken, dat van de genie een deel van het water om de forten als zweminrichting mocht worden gebruikt. In 1934 stichtte de heer J. de Wildt het zwembad „Adrichem", gelegen in de onmid dellijke nabijheid van Beverwijk. Het waren de heeren Luttikhuizen en R. Schram, die in datzelfde jaar het initiatief namen voor de oprichting van de Kennemer Zwemclub. De jonge vereeniging pakte de zaken op ener gieke wijze aan. Bij de opening van het zwem bad organiseerde zij reeds een zwemfeest, dat er mocht zijn, De animo voor de zwemsport bleek zoowel onder de jeugd als onder de ouderen zeer groot te zijn en in record-tijd werd de Kennemer Zwemclub een bloeiende organisatie. Zij trad toe tot den Koninklijken Nederlandsehen Zwembond en smaakte reeds eenige malen het genoegen kringwedstrijden te mogen houden. Uit haar midden komen 35 zwemsters en zwemmers regelmatig in wed strijden uit. Ook het polospel wordt be oefend. Vorige jaar kwam de K. Z, met twee zeventallen uit in de polo-competitie. In het nieuwe seizoen zal er zelfs nog een team aan worden toegevoegd, namelijk een dames-ze vental. Het zeer actieve bestuur zo^gt er voor, dat de leden en vooral zij, die in wedstrijden of in de polocompetitie uitkomen, zooveel mo gelijk in training blijven. In de wintermaan den gebeurt dit in het Stoop's bad te Haarlem Voor het nieuwe seizoen heeft het bestuur al weer mooie plannen gemaakt. Zoo zullen waarschijnlijk ook in den a.s. zomer weer kringwedstrijden in „Adrichem" worden ge houden. De vereeniging geeft ook een eigen club blad uit, waarin de leden het geheele jaar door op de hoogte worden gehouden van alle vereenigingszaken. Ook in de wintermaan den blijft het clubverband behouden. Daar voor is in de eerste plaats de jaarlijksche feestavond een uitstekend middel, want de K. Z.-leden voelen zich in de feestzaal al even goed thuis, als in het frissche water van „Adrichem". Met het intreden van de lente beginnen de leden verlangend uit te zien naar de opening van het zwemseizoen. Zij zullen nog een maand geduld moeten hebben, want als wij goed zijn ingelicht zal de opening van het Zwembad „Adrichem" eerst op IS Mei, dat is op „Pinkster-drie" geschieden. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMER LAND EN VRIJE VEILING. 12 April 1937. Waschpeen per K.G. f 0.030.03J/2- Spinazie per kist f 0.751.20. Spinazie per kl. kist f 0.400.65. Boerenkool per K.G. f 0.020.02^. Rabarber per bos f 0.060.12 1/2. Raapstelen per bos f 0.011/20.02. Radijs per bos f 0.03 V20.04. Peterselie per bos f 0.030.04. Selderie per bos f 0.03. Prei per bos f 0.02V20.08. Aardappelen per mud f 2.50—2.70. Uien per K.G. f 0.01V2—0.02. Witlof per K.G. f 0.06-^0.12. Wortelen per K.G. f 0.010.02. Komkommers (groene) per stuk t 0.10—0.12 Roode kool per stuk f 0.040.07. Gele kool per stuk f 0.04—0.07. HERWONNEN LEVENSKRACHT. Op Woensdag 21 April zal in het gebouw van de K. S. A. een propaganda-avond worden gehouden ten bate van het fonds ter bestrij ding der tuberculose genaamd „Herwonnen Levenskracht". Op dezen avond zal de film van Herwon nen Levenskracht worden vertoond en worden eenige nummers uitgevoerd door het accor deonorkest Crescendo van IJmuiden. Ter afwisseling zullen humoristen optreden. TOONEELVEREENIGING „NIEUW LEVEN". De Geheelonihouders-'tooneelvereeniging „Nieuw Leven" geeft op Donderdag 2-2 April in het Kennemer Theater haar derde en laat ste uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd wordt het nieuwe tooneelstuk „Menschen in Pen sion", een comeclie in vier bedrijven van A. Bromet. In dit stuk treden op de dames Jan sen—Koppenol, Braas—van Helder, Evering— v. d. Kolk, Smit—Heynen en D. Jongejans en de heeren C. Smit. K. Jurriëns, J. Vlottes, K. Groot en L. Pesoh. De regie is van den heer G. Berghuis De taxi-larieven vastgesteld. Een organisatie van ondernemers. Maandagavond werd in Café „De Groenten- beurs" wederom een vergadering gehouden van taxi-ondernemers en autoverhuurders teneinde zoo mogelijk een gemeenschappelijk tarief vast te stellen. Thans waren ook de on dernemers uit Velsen, IJmuiden en Santpoort aanwezig. Onder leiding van den heer Vermeer zijn we derom langdurige besprekingen gevoerd, thans met meer succes dan in de vorige bijeenkomst. In de eerste plaats kwam men tot de over tuiging, dat men slechts tot resultaat zou kun nen komen, wanneer het werk in georgani seerd verband zou worden verricht. Besloten werd dan ook een organisatie van taxi-ondernemers en autoverhuurders op te richten. Er werd een voorloopig bestuur geko zen, waarin zitting- kregen de heeren A. Ver meer, voorzitter, F. van Oostrom, J. Marees, M. Bootsma en H. v. d. Leden. Als eerste resultaat van ddt georganiseerd overleg werd besloten aan de gemeenteraden van Beverwijk en Velsen een adres te richten met verzoek om vrijstelling van de aanschaf fing van taxa-meters, die in de nieuwe wette lijke bepalingen worden voorgeschreven. Ook zal worden verzocht het aantal vergunningen voor het innemen van standplaatsen op den openbaren weg in beide gemeenten niet uit te breiden. Na zeer uitvoerige besprekingen kwam men ook tot overeenstemming wat de tarieven be treft. Eenige van de voornaamste tarieven laten wij hier volgen: Taxi-rijden 6 ets. pea- K.M. voor een kleinen, 7 ets. per K.M. voor een groo- ten wagen Stadsritten 20 ets voor één persoon, meer dere personen 10 ct. Beverwijk—Wijk aan Zee 80 ets. voor een grooten-, 60 ets. voor een kleinen wagen. Beverwijk—IJmuiden f 1 voor een grooten- f 0,80 voor een kleinen wagen. Trouwrijden f4 voor de bruidsauto; f3,50 voor volgauto's; zonder kerkbezoek f 1 minder. Toeren f 2 per uur met een grooten-, f 1,75 met een kleinen wagen; langer dan 4 uur respectievelijk f 1,75 en f 1,50. Over enkele andere tarieven zullen de be sprekingen nog worden voortgezet. VERGADERING CHRISTELIJKE SCHOOL- VEREENIGING. De Christelijke schoolvereeniging vergader de gisteravond in het schoolgebouw aan de Meerensteynstraat. Na gemeenschappelijk zin gen van Gezang 3 vers 1, opende Ds. Krijger met gebed en het lezen van het bijbelgedeelte Petrus 1. De notulen en het jaarverslag van den se cretaris, den heer C. Slings werden onver anderd goedgekeurd. De penningmeester, de heer C. Dingier Sr. zei in zijn jaarverslag, dat het de laatste jaren steeds moeilijker wordt om de uitgaven en in komsten in overeenstemming te brengen. Bij het opmaken van de boeken is dan ook weel een financieele achteruitgang gebleken, he' geen vooral zijn oorzaak vond in de vermin derde gemeentevergoeding per leerling over 1935. Het hoofd der school, -de heer A. C..van der Giessen, bracht verslag uit over het school jaar 1936. Gememoreerd werd het heengaan van twee van de ijverigste werkers voor het Christelijk onderwijs, de heeren Breukelaar en Lyesen. De resultaten van het werk en het school leven geven reden tot dankbaarheid, zei de heer van der Giessen. Dé school mag zich ver heugen in een gestadigen groei en een steeds toenemende belangstelling. Dit bleek ook uit het feit, dat de jaarlijksche ouderavond dit maal niet meer in de school gehouden kon worden, maar dat deze bijeenkomst in. de groote zaal van het Hervormd verenigings gebouw moest worden vastgesteld. Ook de ouderavond en de tentoonstelling van de Frö- belklasse onder leiding van mej. J. van der Giessen trokken groote belangstelling. Met den wensch dat 1937 voor de Christelijke school een gunstig verloop zou mogen hebben, dndigde de heer van der Giessen zijn verslag. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing werden de aftredende leden, Ds. Krijger en de heer Passchier herkozen. Tot leden van de kas- contrölecommissie werden benoemd de heeren Mak en Piso. FEESTAVOND VAN „HERCULES". De Christelijke Gymnastiekvereniging „Her cules" heeft gisteravond in het Hervormd ver- eenigingsgebouw aan de Populierenlaan een feestavond gehouden. Het feest voor de adspiranten begon al om half zeven. Onder leiding van den directeur, den heer C. Nieuwenweg en den heer L. Wag- ter hebben de kinderen verschillende spelletjes gedaan, waaraan aardige prijsjes verbonden waren. Verder voerden enkele van de oudste jon gens en meisjes een aardig tooneelstukje op. De verschillende nummers werden afgewisseld door tractaties. Er heerschte den geheelen avond een pret tige stemming, zoodat de adspirantjes buiten gewoon voldaan huiswaarts gingen, toen de dames en heeren leden om half negen arri veerden. Het tweede gedeelte van den avond werd geopend door den voorzitter van de feestcommissie, den heer L. Wagter. Vervolgens zongen de aanwezigen het bonds lied, waarna de heer J. Tabak mededeelde dat het adspirantentournooi van den ltring Am sterdam dit jaar op Hemelsvaartdag te Bever wijk gehouden zal worden op het terrein ach ter het Kennemer Theater. De Gewestelijke wedstrijden zullen op den tweeden Pinksterdag te Amsterdam in Belle- vue gehouden worden. Ook Hercules zal hier aan met een groot aantal leden deelnemen Hierna werd begonnen met de afwerking van een bont programma, waaraan verschillende leden op enthousiaste wijze met muziek, zang en voordrachten hebben meegewerkt. Ook nu liet de stemming weer niets te wenschen, zoo dat de feestavond van „Hercules" in alle op zichten uitstekend geslaagd is te noemen. Het zijn niet uitsluitend vreemdelingen, die zich afvragen, wat de Romerkerkweg met Rome te maken kan hebben. Er zijn honderden ingezetenen, die het evenmin weten. Men moet dan ook twee eeuwen in de historie terug gaan om den oorsprong te vinden van dezen straatnaam, die tot zooveel verkeerde begrippen aanleiding heeft ge geven. De Zaansche Oudheidkamer bewaar de het geheim zorgvuldig in een portefeuille, totdat de heeren van de Kennemer Oudheid kamer te Beverwijk er achter kwamen en verlof vroegen en kregen om het geheim te reproduceeren en het alzoo onder te brengen in de plaats waar het thuis behoort. Nu wij op onze beurt er in slaagden een afdruk van de oorspronkelijke teekening te bekomen is er aanleiding om de afkomst van den Romer kerkweg maar eens te onthullen. Het is eigenlijk heel erg eenvoudig. Er was een herberg, genaamd „Romen" en er was reeds eenige eeuwen eerder de kerk, de al oude St. Aagtenkerk. De weg, die van de herberg nar de kerk liep, kreeg zonder dat onze voorvaderen daar lang over aarzelden den naam „Romerkerkweg". De herberg „Romen" stond aan den weg naar Wijk aan Zee, vermoedelijk ongeveer op de plaats, waar nu het gebouw van Maat- schapeplijk Hulpbetoon is. „Romen" moet een bekende pleisterplaats geweest zijn van lieden, die den moeilijken tocht van Wijk aan Zee naar Beverwijk hadden volbracht en die daar de eerste gelegenheid vonden om van de vermoeienissen te bekomen. De prent, waar van wij de foto namen, dateert van 1731. Broodprijsverlaging. Met ingang van Maandag heeft de Coöpe ratieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeni- ging „Algemeen Belang U. A." den broodprijs met 2 ct. per brood van 8 ons verlaagd. R.K. PROPAGANDA CENTRALE. Voor de R.K. Propaganda Centrale alhier zal op 28 April in het K, S. A.-gebouw de heer A. C. de Bruin voorzitter van het R.K. Werklie denverbond een rede houden. Ook zal een filmprogramma worden vertoond. Voor deze bijeenkomst zullen alle R.K. arbei ders uit Beverwijk met hun vrouwen en meis jes uitgenoodigd worden. SANTPOORT V. V. V. Santpoort's Bloei. Geslaagde tooneelavond. Santpoort's Bloei weet het nuttige aan het aangename te ver-binden en is er steeds op uit, het al haar leden zoo veel mogelijk naar den zin te maken. Gaf deze vereeniging 2 April een zeer hoogstaand concert voor de kunstlieven de leden, Vrijdagavond waren de kinderen aan de beurt om uitgenoodigd te worden een cau serie van den bekenden vogelkenner den heer J. Drijver bij te wonen en Zaterdagavond werd een vroolijke tooneelavond gegeven, waarop de bekende Haarlemsohe Tooneelvereeniging T. O. N. E. V. O. optrad met de Amerikaansche klucht „Al is de leugen nog zoo snelWij kunnen aanstonds zeggen, dat wij zelden in Santpoort een klucht hebben zien opvoeren, die zoo de lachspieren in beweging zette als deze. Van het begin tot het einde daverden de lachsalvo's door de zaal. „Ik kan niet meer" hoorden wij een dame achter ons uitroepen, hetgeen wij ons levendig konden voorstellen. Het tooneelstuk werd vlot gespeeld en vooral het spel van den heer G. H. Pollé als mr. Scott. mevr. J. de VosJacobs als mrs. Harrison en mevr. G. de Graaf—Schipper als mrs. Scott was meesterlijk, doch ook de vertolking der andere rollen was in uitstekende handen. De voorzitter van Santpoort's Bloei, de heer Joh. v. Beem dankte na afloop de spelers voor hun buitengewoon mooi spel en bood aan de dames J. de VosJacobs en G. de Graaf Schipper bloeme-n aan. Een daverend applaus was het bewijs, dat een ieder met de woorden van den voorzitter volkomen instemde. Na afloop was er bal onder de beproefde lei ding van den heer G. H. Pollé, met dansmuziek van The Bleu Stars. Dat men zich ook daarbij uitstekend amuseerde bleek wel hieruit, dat het tot 3 uur druk bleef op den dansvloer. De heer Pollé en mevr. de VosJacobs had den de attentie gedurende het bal nog een éénacter op te voeren, een blijspelletje, dat uitmuntte door prachtige grime en uitstekend en beheerscht spel der beide vertolkers. Het was een zeer geslaagde avond, die nog lang in de herinnering der aanwezigen zal blijven. TOONEELUITVOERING. Voor een goed bezette Zomerlust"-zaal gaf de tooneelvereeniging V. O. O. T. A. G. als be sluit van het seizoen een opvoering van „Ze nuwpatiënten", een vroolijk spel in drie be drijven van G. Nielen. De typeering van den figuur van de onheb belijke rentenier Tromp bleek den heer Kap pers best toevertrouwd en we hebben hem be wonderd, hoe hij dit vermoeiende spel zoo lang wist vol te houden. Hierover is door de aanwezigen vaak sma kelijk gelachen, wat toch tenslotte het doel va.11 dezen a-vond was. Van het echtpaar Tromp was mevrouw haar „doen en laten", uiterlijk en manieren wat te jeugdig. We weten het: E'en dame van dezen tijd, die 30 jaar getrouwd is, behoeft nog niet oud te zijn en te handelen, doch mej. Jo Jasperse was bepaald te „jeugdig" en soms te weinig „moederlijk". Van hun kinderen typeerde Tini Oudendijk den uitbundigheid en levensvreugd van Jacqueline uitstekend. Haar gevatte atwnoor- den en leuke mimiek „deden" het bij de zaal best. Ook Gré Oudendijk, die als Lies haar ver- loovhigspartij door vader zoo in 't water ge gooid zag heeft goed gespeeld, eerst, toen zij het werkelijk, later, toen zij het quasi met haar zenuwen te kwaad had. Van het spel van Hendrik, haar verloofde, (A. v. Breukelen) zouden we willen zeggen, dat hij door zijn uitspraak meer had moeten too- nen een candidaat-notaris te zijn. Ook zou het niet kwaad zijn geweest, als hij, die toch can- didaat voor den gemeenteraad was geweest, uiterlijk iets ouder had geleken. Voor het overige echter, vooral in de disputen met zijn a.s .schoonvader, had zijn spel vele goede mo menten. De heeren Meesters en Meyer speelden als Ben en Eddy een aardige scène resp. als aan valler en beschermer van Jacqueline, waarmee ze den vader moesten doen gelooven, dat ze het ook „te pakken" hadden. Eén, die het tooneel „vulde", wa-s de heer P. J. van Zeist, als Van Weering.- Rustig en overtuigend, zooals het moest zijn, was zijn geheele optreden. Tenslotte nog deze opmerking: voor haar jubileums-uitvoering V. O. O. T. A. G. be staat het volgend seizoen 5 jaar moet zij toch eens iets „hooger" grijpen. HEEMSKERK R.K. KIESVEREENIGING. Op Maandag 3 Mei zal de heer A. J. Loerak ker, lid der Tweede Kamer in hét K. S. A.- gebouw spreken voor de R.K. Kiesvereniging. PERSONALIA. De heer E. Kas, voorheen jachtopziener bij Baron van Tuyll van Serooskerken, is be noemd tot rijksveldwachter te Ochten, (Gel derland). Vele Heemskerkers zullen zich de heer Kas, welke hier door zijn strikte rechtvaardigheid zeer gezien was, herinneren en hem van harte deze promotie gunnen. DINSDAG 13 APRIL 1937 (Een vrouw te Breukelen, die ge- ruimen tijd geleden als huishoud ster in dienst zvas geweest en bij haar vertrek o.a. een poederdoosje met wat wol omwonden had mee gekregen, vond dezer dagen, na het gebruiken van de wol, in het doosje 1200 gulden aan bankpapier.) Een poederdoosje is een ding, Dat deel uitmaakt van 't meubilair Van practisch eiken sterveling, Van d' armste tot den millionnair. Zijn inhoud is voor 't grootste part Papier, de rest, in omvang klein, Een leniging van pijn en smart, In duizend vormen medicijn. Men stort den inhoud in den mond En maakt er vaak grimassen bij, Het goedje maakt misschien gezond, Maar meestal is 't geen lekkernij. 't Papier, verfrommeld in de hand Goot men verachtlijk in den haard, Of werpt het in de prullenmand, Wat is zoo'n vodje verder waard. In Breukelen was er ook -een, Zoo'n welbekende poederdoos, Een eindje wol zat eromheen, En wol is nimmer waardeloos. Toen die haar diensten had gedaan, In 't arme Breukelensch gezin, Toen kon het doosje opengaan, En daar zat een fortuintje in. Vast is zoo'n vreemd recept als hier, Nooit in een poederdoos geweest, Ditmaal was d' inhoud slechts papier, Maar van een soort, die ook geneest, Zoo'n doosje heeft den eigenaar Nooit door zijn inhoud zoo verheugd, En nooit tevoren heeft men haar Geslikt met zoo oprechte vreugd. Een poeder is een medicijn En helpt zoodanig vaak terdeeg, Hier bleek er plotsling een te zijn, Waar de ontvangerbof' van kreeg. P. GASUS. CASTRICUM BUURTVEREENIGING „CASTRICUM ZUID" Men verzoekt ons opneming van het vol gende De leden, die met hun dames en huisge- nooten wenschen deel te nemen aan een ge zamenlijke excursie naar de Bloemententoon stelling „Marquette" te Heemskerk op Don derdag 6 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) worden verzocht zich aan den secretaris op te geven. Het ligt in de bedoeling om gezamenlijk des middags te 1 uur vanaf Beverwijkerstraatweg 4 naar „Marquette" te wandelen. De toegangs prijs is 30 cent per persoon. De leden, die hun schoolgaande kinderen tussehen 1014 jaar in de a.s. Zomervacan- tie willen doen deelnemen aan een uitstapje naar Artis te Amsterdam of eventueel aan een trip naar het Gooi, worden verzocht na men, leeftijden en adressen der kinderen schriftelijk op te géven aan den secretaris. Indien het aantal deelnemers voldoende is, zullen nadere mededeelingen worden gedaan. ZEILEN. HET PROGRAMMA DER HAARL. JACHTCLUB VOOR 1937. Het programma der H.J.C. voor het komen de seizoen is thans bekend gemaakt. Zaterdagmiddag 24 April zal het seizoen of® ficieel geopend worden; dan zullen de drie nieuwe jollen gedoopt worden. Tevens is voor dien dag het begin der zeillessen in de club- jollen vastgesteld. Zaterdag 8 en Zondag 9 Mei hebben de On derlinge Wedstrijden in samenwerking met de Roei- en Zeilvereniging „Het Spaarne" plaats. Verder komen op het programma voor club- tochten naar de. Kaagweek, Hollandweek en Alkmaardermeer, terwijl de Nationale wedstrij den der H.J.C. op 29 Augustus gehouden zullen worden. Naar wij nader vernemen zal de bekende Rotterdamsche zeiler, de Olympische kampioen D. Kagchelland, Vrijdagavond 23 April voor de H.J.C. een lezing houden over wedstrijdtech niek en tactiek VOETBAL IN ENGELAND Sunderland, dat op 1 Mei a.s. in den eind strijd om den Cup tegen Preston North End zal uitkomen, speelde Maandag in de eerste afdeeling van de Engelsche league tegen Grimsby Town. De wedstrijd eindigde in eea 60 overwinning voor laatstgenoemde. SCHAKEN. HET TOURNOOI TÉ OSTENDE. Uit Ostende: De uitslagen van de partijen i nde tweede ronde luidden: FineTartakower 1—0 Dunkelblum—Koltanowski 1/2—1/2 Landau—Dyner 1—0 Reynolds—Grob (afgebroken) KeresList 1—0 De afgebroken partijen uit de eerste ronde tussehen Grob en Landau en tussehen Kol tanowski en Tartakower eindigden beide in •remise, De stand na de tweede ronde luidt: 1 Keres 2 pnt.; 2 Landau 1 1/2 pnt.; 3, 4, 5 en 6 Fine, Dunkelblum, Koltanowski en List, allen 1 punt; 7 Grob 1/2 pnt., plus 1 afgebro ken partij; 8 en 9 Dyner en Tartakower, bei den 1/2 pnt.; 10 Reynolds 0 punten, plus 1 afgebroken partij. SCHEEP/ (TJtMtëENS HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochmonar, Rott. n. Vancouver 9 te Londen. Statendam, 10 v. New-York te Kingston(Ja.) Breedijk, Rott. n. N..-Orleans 10 (12 mid.)840 mijl WZW van Bishops. Leerdam, 9 v. N.-Orleans te Tampico. Delftdijk, Rott. n. Vancouver, 8 v. Cristobal. Edam, Rott. n. N.-York p. 12 Lizard. Maasdam, 11 v. Rott. te Norfolk. Volendam, 10 van N.-York n. West-Indië. Spaamdam, 10 v. Rott. te Philadelphia. Bosehdijk, 11 v. Philadelphia te Rott. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk (thuisr.) 10 van Dakar via Havre. Resgestroom (thuisr.) 10 v. Dakar via Havre HOLLANDBRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk, 11 v. Rott. n. Bremen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Salabangka (uitr.) 11 van Singapore. Zulderkerk (uitr.) 11 van Genua. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisr.) 11 van Zanzibar. Heemskerk (thuisr.) 11 te Ma-seillp Bloemfontein (thuisr.) 10 v. Kaapstad. Randfontein (uitr.) 12 te Antwerpen. Upesi, Amst. n. Zuid-Afrika p. 11 Kaap Bon. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk, 11 v. Rott. n. Bremen. Almkerk, 12 v. Brisbane n. Rott. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, Benisaf n. Vlaardingen pass. 11 Ouessant, 13 (n.m.) verw. Stad Vlaardingen, 11 v. Rott. n. Wabana. Stad Zaandam, 11 v. Vlaardingen te Stock holm voor Vaertan. Vredenburg, 13 (n.m.) v. Narvik te Vlaar dingen verw. Flensburg, Vlaard. n. Wabana p. 11 Lizard. Stad Zwolle, Rott. n. Cagliari p. 12 Gibraltar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (thuisr.) 10 v. Las Palmas. Amstelland (thuisr.) 12 van Santos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amazone, 9 v. New-York n. Inagua. Achilles, 10 van Gibraltar n. Malta. Agamemnon, 9 van Curasao n. Belize. Ajax, Marseille n. Antwerpen, p. 10 Gibral tar. Baarn, 11 v. Chili te Amst. Bodegraven, Chili n. Amst. 11 v. Liverpool. Boskoop, Amst. n. Chili 9 te Cristobal. Breda, Chili n. Amst. 9 te Valparaiso. Ceres, Constantza n. Amst. p. 11 Ouessant. Costa Rica, 11 v. Barbados te Amst. Deucalion. 11 v. Hamburg te Amst Tauna 11 Amst Hamburg Ganymedes, 11 v. Hamburg te Amst. Hercules, Bourgas n. Amst. 10 v. Algiers. Irene, 10 v. Curasao n. Kingston (Ja.). Mars, 10 van Palermo te Tunis. Nereus, Stettin n. Amst. p. 12 Brunsbuttel. Merope, 11 van Danzig te Amst. Orion, 11 van Stamboul te Algiers. Perseus, 11 van Kopenhagen te Stettin. Poseidon, 11 v. Port Said n. Malta. Rhea, 10 van Spezia te Livorno. Saturn us, 11 van Piraeus te Izmir. Theseus, 10 van Vigo n. Amst. Simon Bolivar, 10 v. Curacao n. Pto Cabello. Stella 10 van Bourgas te Constantza. Tiberius, Venetië n. Amst. 11 te Lissabon. Titus, Trapani n. Amst. p. 10 Gibraltar. Ulysses, 9 van Curacao n. Cristobal. Venezuela, 11, van Hamburg te Amst. Vesta, 11 v. Venetië n. Triest. Orestes, Rott. n. Algiers 10 (11.52 v.m.) 55 m. O. van Niton. Euterpe, Amst. n. Bordeaux p. 11 Dungeness. Venus, Rott. n. Lissabon p. 11 Dungeness. Berenice, 12 v. Amst. te Kopenhagen, Calypso, Lissabon n. Genua p. 12 Gibraltar. Orpheus, 11 v. Amst. te Gothenburg. Triton, 12 v. Patras n. Piralus. Hermes, 12 van Rott. n. Oran. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (uitr.) p. 12 Kaap Guardafui, Blitar (thuisr.) 12 van Marseille. ROTTERDAMSCHF LLOYD. )empi 'thuisr' pa^ de Armi Indrapoera (uitr.) pass 10 Perim. Garoet (uitr.) 12 te Antwerpen. Kota Inten (uitr.) p. 12 Kaap del Armi. Kota Nopan (uitr.) 11 te Belawan. Kota Radja, 11 v. Rott. te Hamburg. Blitar (thuisr.) 12 te Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alphacca (thuisr.) p. 10 Madeira 16 (v.m.) verwacht. Alpherat (uitr.) 12 te Montevideo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Eurybates, Liverpool n. Java 10 te Marseille. Deucalion, Japan n. Rott. 12 v. Aden. Euryades, Java n. Amst. 11 v. Marseille. Sarpedon, Japan n. Rott. p. 11 Gibraltar. Bennevls, Japan n. Rott. 10 te Colombo. Patroclus, Japan n. Rott. 11 te Singapore. Menelaus, Dairen n. Rott. 10 v. Tsingtao. City of Kimberley, 11 v. Japan te Rott. Phrontis, Amst. n. Batavia 10 v. Padang. Myrmidon, Batavia n. Amst. 10 v. Port Said. Glenbeg, 10 v. Dairen n. Rott. Laertes, Amst n. Batavia p. 11 Dungeness. City of Birmingham. Dairen n. Rott. 9 van Colombo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisr.) 13 (8 n.m.) te IJmui den en (12 midd.) te Amst. verw. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 11 van Sabang, Johan de Witt (uitr.) 9 v. Colombo. Poelau Bras (uitr.) 11 van Suez. Singker> 'uitr 1 11 va"^ cuez Poelau Roebiah. 11 v. Batavia te Amst. Poelau Tello (uitr.) 10 v. Genua. Enggano (thuisr.) pass. 10 Gibraltar. Uitbreiding weekdienst. De afvaarten van Amsterdam en Malmö zullen, te beginnen met het einde van deze maand, wekelijks en wel Vrijdags van Amster dam plaats vinden. Tegelijkertijd wordt ook de dienst op Stock holm een wekelijksohe. Beide diensten worden uitgevoerd door de Svea-Lijn. AANGEKOMEN. 11 April: Ganymedes s.s. Hamburg Henca m.s. Teignmouth Costa Rica s.s. West Indië Venezuela s.s. Hamburg Lingestroom s.s. Bristol Deucalion s.s. Hamburg 12 April: Honfleuraise s.s. Caen Bowling s.s. Leith Rhein s.s. Hamburg Pan Gothia m.s. Aruba Sitala m.s. New York Acclivity m.s. Huil Texelstroom s.s. Liverpool Patria s.s. Gothenburg VERTROKKEN. 11 April: Randfontein m.s. Antwerpen 12 April. Pan Europe m.s. Aruba Monica m.s. Söderhamn

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6