Eden op de bres voor de non-interventie De kroning van Koning George VI. „Spanje voor de Spanjaarden België Thijs IJs vindt den verloren armband RADII PROGRAMMA DINSDAG 13 APRIL 1937 De Britsche minister van buitenlandsche zaken, Anthony Eden, heeft gisteravond te Li verpool een groote redevoering uitgesproken, waarin hij wederom de niet-inmengingspolitiek in Spanje verdedigde, voorts den inhoud goed keurde van het dezer dagen uitgegeven com muniqué der Kleine Entente te Belgrado en een geest van verdraagzaamheid tusschen de volkeren in Europa bepleitte, die spoedig een gunstige sfeer zou oproepen voor internatio nale samenwerking. Het nut van het controleplan. De Britsche regeering is van meening, aldus Eden, dat het nieuwe accoord tot controle te land en ter zee op Spanje, dat weldra van kracht zal worden, doeltreffend een rem kan vormen voor het zenden van buitenlandsche onderdanen, wapens, munitie en oorlogsmate riaal. Wanneer dit accoord eenmaal zal zijn toegepast, en de langdurige periode van ge ruchten, beschuldigingen en tegenbeschuldi- gingen geëeindigd zal zijn, zullen wij ons ze kerheid kunnen verschaffen over de feiten en zullen wij ons niet meer behoeven bezig te hou den met praatjes. Wanneer echter rapporten zouden worden ontvangen van bevoegde waarnemers, melden de, dat schendingen van het accoord zich blij ven voordoen en dat buitenlandsche vrijwilli gers in Spanje blijven aankomen om deel te nemen aan den burgeroorlog, zou de Britsche regeering den aldus geschapen toestand ernstig onder oogen zien, welke toestand naar haar meening en ongetwijfeld naar de meening van de andere regeeringen, die deelnemen aan het niet-inmengingsacooord tengevolge zou hebben, dat een nieuwe gevaarlijke toestand ontstaan zou. Het moet in het belang zijn van iedere Europeesche mogendheid, die naar den vrede streeft, te besluiten een zoodanigen toestand te vermijden, Spanje voor de Spanjaarden. Eden herhaalde vervolgens, hetgeen hij reeds in zijn vorige verklaringen had gezegd, nl., dat de buitenlandsche protagonisten van het fascisme, evenmin als die van het com munisme de Spaansche politiek na den bur geroorlog zullen beheerschen. Het Spaansche volk, zoo zeide hij, zal na den burgeroorlog, evenals tijdens de voorafgaande eeuwen, uiting blijven geven aan die fiere onafhan kelijkheid, dat trotsche, bijna arrogante in dividualisme, dat het onderscheidende ken merk is van dit ras. Vier en twintig millioen Spanjaarden zijn vier en twintig millioen duidelijke redenen, dat Spanje nooit gedu rende langen tijd beheerscht zal worden door krachten of gecontroleerd zal worden door raadgevingen van welke buitenlandsche mogendheid ook. De les van het Spaansche conflict, evenals die van de voorafgaande oorlogen, is dat een conflict niet kort meer duurt. Brengt dit feit geen voor de handha ving van den vrede in de toekomst gunstigen invloed mede? Ieder weet nu, dat een lang durige oorlog het verderf beteekent van overwinnaar en overwonnene en wanneer de recente les inhoudt, dat er geen oorlog van korten duur in Europa of tusschen Europee sche landen kan bestaan, zal dan dit inzicht den vrede niet versterken? De besluiten der Kleine Entente. Vervolgens 'ging Eden over tot de bijeen komst van de Kleine Entente te Belgrado, waar de Europeesche toestand met inbegrip van het niet inmengingsvraagstuk besproken is. Eden zeide, dat de Britsche regeering en het Britsche volk den inhoud van het na deze bijeenkomst uitgegeven communique hartelijk kunnen goedkeuren. De mogendhe den der Kleine Entente hebben opnieuw hun toewijding jegens den Volkenbond en zijn beginselen bevestigd, hebben uiting gegeven aan hun vastbeslotenheid om voort te igaan met te werken voor de algemeene verzoening der Europeesche staten en voor de vermij ding van een oorlog en wijselijk hebben zij er aan toegevoegd, dat deze geest van ver zoening geen teeken is van zwakte. De drie staten zijn te allen tijde bereid hun natio nale rechten te verdedigen. Deze verklaringen aldus Eden, afzonderlijk en in haar geheel, vertegenwoordigen ook onze politiek 'ten aanzien van de voor ons staande problemen. De mogendheden der Kleine Entente hebben vervolgens verklaard krachtig gekant te zijn tegen ieder soort van internationaal ideologisch conflict en zij weigeren zich te scharen in het een of an der front, dat zich eventueel zou kunnen vormen. Dit is ongetwijfeld ook het vaste besluit van Groot-Brïttannië. Wij zijn ons levendig bewust, aldus Eden, dat een verkeerde stap van de Britsche re geering onder de huidige omstandigheden gevolgen, zouden kunnen hebben van den grootsten ernst. Wij nemen geen maatregel, waarvan de consequenties beslissend zouden zijn voor den eenen of den anderen kant, tenzij wij er van overtuigd zijn, dat deze maatregel rechtvaardig en verstandig is. Wij zullen zeker geen actie tot de onze maken, die Europa in twee kampen, beide sterk be wapend, snel hun bewapeningen uitbreiden de en elkander levendig verdenkende, zou kunnen verdeelen. Het is noodzakelijk, dat wij, terwijl wij herwapenen op een schaal, die in Groot-Brittannië voor tijden van vre de zonder weerga is, ons gezonde verstand en ons evenwicht in ons standpunt handhaven, dat wij ons onthouden van sabelgekletter en van provocatie. „Leven en laten leven". Eden bepleitte tenslotte het beginsel van ..leven en laten leven" in de internationale be trekkingen. Er zal zoo zeide hij, geen enkel vertrouwen in den vrede komen voordat deze leer van „leven en laten leven", de niet-inmen- ging in de zaken van anderen tegelijkertijd ge predikt in de practijk gebracht wordt. Wat een terugkeer tot het vertrouwen vertraagt, is niet alleen de werkelijke inmenging over de gren- Honderden Abessyniërs vluchten naar Britscli Soraaliland. Velen hunner gewond? Volgens een Reuterberieht uit Berbera 'Britsch Somaliland), overschrijden vluchten de Abessyniërs bij groote groepen de grens van Bntsch Simaliland. Gisteren zijn meer dan duizend mannen, vrouwen en kinderen aange komen, van wie velen gewond zouden zijn. Anderen worden nog verwacht. Van Abes- synisch gebied hoorde men krachtig geweer vuur. Een drie-motorig Caproni-toestel heeft loven Borama in Somaliland gevlogen. Voor de vluchtelingen worden maatregelen genomen zen van andere landen heen, maar ook de vrees, dat een zoodanige inmenging zich kan voordoen. In dit opzicht, lijken de uitgespro ken en de verkapte inmengingen veel op el kander. Laten de volken de gedachte van zich afwerpen, dat zij er naar moeten streven een Pax Germanica, een Pax Gallica, een Pax Ita- lica of zelfs een Pax Brittannica te verwerven. De eenige veilige vrede is niet de nationale vrede, maar de internationale vrede, waaraan iedere natie haar bijdrage levert, aangezien zij erkent, dat daarin haar duurzaam belang ligt. De internationale vrede is gegrondvest op de internationale orde, waarin de naties verbonden zijn om den vrede te handhaven. Wanneer dit ideaal even ver af lijkt als het duizendjarig vrederijk laten wij dan in ieder geval allen overeenkomen den eersten stap in die richting te doen en de eerste en belang rijkste stap is voor de Europeesche naties ieder ander volk zijn eigen nationale problemen op zijn eigen wijze te laten oplossen. Een zoodanige politiek, aldus besloot Eden, zou weldra een internationale sfeer scheppen, waarin een werkelijke samenwerking zou kunnen groeien. Amerika Wagner Act in overeenstemming met de Grondwet. Het Federale Hooggerechtshof heeft met vijf tegen vier stemmen uitspraak gedaan in de tëgen de Wagner-Act aanhangig ge maakte 'zaak en de Wagner-Act in overeenstemming verklaard met de grondwet. Zooals men weet betreft de Wagner-Act de regeling van arbeidersgeschillen tusschen werkgevers en werknemers. Havas meldt nader uit Washington: Het aannemen van de Wagner-wet door het Hooggerechtshof heeft meer verbazing gewekt dan de meest optimistische aanhan gers van de New Deal durfden hopen. Aangezien vier van de vijf besluiten ten aanzien van deze wet werden aangenomen met één stem meerderheid, kunnen de aan hangers van president Roosevelt thans vra gen, dat onmiddellijk het Hof wordt her vormd, want indien slechts één rechter van gevoelen zou veranderen op het oogenblik van de toepassing van de wet, zou opnieuw een gevoel van onzekerheid ontstaan bij werkgevers en werknemers. Tot nu toe beschouwden de groote maat schappijen deze wet als ongrondwettig en overtraden zij de wet herhaaldelijk en eenige dagen geleden verklaarde Henry Ford nog, dat hij niet met de vakbonden wilde onder handelen. De beslissing van het Hooggerechtshof heeft hieraan een einde gemaakt en de vak bonden worden in hun reorganisatiewerk gesteund. De mogelijkheid voor nieuwe eco nomische en sociale maatregelen wordt thans geopend. Het schijnt evenwel, dat Roosevelt geen profijt van dezen toestand kan trekken, voor zijn hervormings-ontwerp kracht van wet 'krijgt. Kan Henry Ford gear resteerd worden? De administrateur van de wet is van meening, dat tengevolge van de beslissing van het Hooggerechts hof inzake de Wagner-wet, Henry Ford gevangen genomen zou kunnen worden en naar de gevangenis zou kunnen worden gezonden wegens zijn jongste uitlatingen over de vak- vereenigingen. De opvolger van minister Bovesse. De „Indépendance Beige", die als de spreekbuis van Van Zeeland beschouwd wordt meldt, dat Bovesse als minister van justitie waarschijnlijk zal worden opgevolgd door den liberalen senator Robert Gillon. Frankrijk Minister Auriol pleit voor gelijktijdige stabilisatie. De Financial News publiceert een belangrijk interview, dat de Fransche minister van finan ciën, Vincent Auriol, aan een medewerker van dit blad heeft toegestaan. Op de vraag of de Fransche regeering zoo noodig den franc zou laten deprecieeren. antwoordde de minister: bij de wet zijn voor de waarde van den frank twee grenzen een hoogste en een laagste vastgesteld en de regeering zal den franc zijn natuurlijk evenwicht tusschen deze beide gren zen laten behouden. Een snelle gelijktijdige stabilisatie van alle belangrijke valuta's zou bevor derlijk zijn voor de opleving der zaken en een einde maken aan de onzeker heid op monetair gebied. Stabiliteit is een eerste vereischte voor economische samenwerking en verbetering van het handelsverkeer. Tusschen controle op de wisselkoersen en vrijheid met samenwerking met andere landen heeft de regeering voor de tweede oplossing. Ten aanzien van de uitgifte der nationale defensieleening zeide Vincent Auriol, dat de verliezen, die de Fransche spaarders sedert den oorlog hadden geleden, dit deel der bevol king op zijn hoede had doen zijn voor mone taire risico's, hetgeen de regeering genoopt had, in den vorm van een verhooging der rente een assurantiepremie tegen de fluctuatie van de munt te betalen. (Havas). DE HITLERJEUGD MOET BOKSEN LEEREN. Uit Berlijn, 12 April. Voor alle leden van de „Jungvolk" organisatie ouder dan dertien jaar is het nemen van bokslessen verplichtend gesteld. De jongens worden evenwel niet op geleid voor wedstrijdboksen, wedstrijden blijven voor hen verboden. De lessen hebben alleen ten doel de lichamelijke opvoeding te verbeteren. Storm aan de Koreaansche kust. Tien visschersbooten omgeslagen. Uit Tokio, 1'2 April: Bij de Koreaansche kust zijn in een hevigen storm tien visschers booten omgeslagen. Zestien opvarenden zijn om het leven gekomen, terwijl 61 menschen nog vermist worden. Men vreest, dat zij eveneens het leven gelaten hebben. (D.N.B.) Verliezen der Spaansche Regeeringstroepen. Vijfduizend dooden gedurende de laatste dagen. Uit Sevilla. Genroaal Queipo de Llano heeft medegedeeld, dat tijdens den strijd van de laatste dagen de regeeringstroepen 12.000 man hebben verloren, waarvan 5.000 dooden In tegenspraak met de communiqué van de regeering verklaarde Queipo de Llano, dat de regeeringstroepen geen duim terrein heb ben veroverd. Kruiser der opstandelingen dreigt. Havas verneemt uit Bayonne, dat de kruiser Almirante Cervera, welke in het be zit is der Spaansche opstandelingen draad loos de volgende waarschuwing heeft ver spreid Ieder Spaansch of buitenlandsch schip, dat de wateren van Biskaje binnen komt zal worden in beslag genomen of tot zinken gebracht. Noodlottige botsing in de lucht. Vliegongeluk in Italië eischt negen dooden. Stefani meldt uit Rome 12 April: Naar pas thans gemeld wordt, zijn Vrijdag j.l. twee bombardementsvlieg tuigen van de vlieghaven Forli, tijdens een oefenvlucht met elkaar in botsing gekomen en neergestort. De negen in zittenden der beide toestellen, die niet tijdig genoeg van hun valscherm ge bruik konden maken, zijn om het leven gekomen. De blokkade van Bilbao. Britsche regeering waarschuwt haar koopvaardijvloot. In het Britsche Lagerhuis heeft minister president Baldwin in antwoord op een vraag van Sinclair over de maatregelen, die de Britsche regeering dacht te nemen om mo lestaties van vreedzame Britsche schepen, die de haven van Bilbao trachten binnen te loopen, te voorkomen, geantwoord, dat de Britsche regeering tijdens het weekend den tegenwoordigen toestand voor de scheepvaart in de buurt van Bilboa heeft bestudeerd. De règeering is tot het besluit gekome^, dat zij geen rechten van belligerenten kan erkennen en geen interventie kan dulden in de Britsche scheepvaart ter zee. Zij waarschuwt echter de Britsche scheepvaart, dat zij om prac- tische redenen en wegens de gevaren waar tegen het voor het oogenblik onmogelijk is haar te beschermen, niet naar deze zone zou behooren te gaan, zoolang deze toestanden zullen overheerschen. Het is de wensch der Britsche regeering, ge zien den moeilijken toestand, die in deze wa teren is ontstaan, dat een tegen den toestand opgewassen vlootmacht onder het recht- streeksche bevel van een eskader-comman dant ter beschikking zal staan. Naar inmiddels uit Bayonne gemeld wordt is het Britsche slagschip „Hood" voor St.- Jean de Luz aangekomen en voor anker ge gaan. Baskische regeering waarborgt de vei ligheid van koopvaardijschepen. Volgens een door de Spaansche ambassade te Londen gepubliceerde verklaring acht de autonomische Baskische regeering het noodig, in verband met de in de buitenlandsche bla den verschenene berichten te verklaren, dat de veiligheid der koopvaardijschepen, van Spaansche of andere nationality, in de terri toriale wateren voor Bilbao wordt gewaar borgd door de oorlogsschepen der regeering en de kustbatterijen te Bilbao. Dit, aldus de verklaring blijkt wel duidelijk hieruit, dat tot dusver geen enkel oorlogsschip der opstande lingen binnen de driemijlszone is verschenen. Geen enkel oorlogsschip der opstandelingen is tot op minder dan elf mijl de kust gena derd. Engelsch schip opgebracht? De marinegedelegeerde der Baskische re geering te Bayonne heeft gisteravond mede gedeeld, dat een Engelsch vrachtschip, welks naam niet bekend is, door den kruiser „Almirante Cervera" in de Spaansche wate ren zou zijn aangehouden. Men wist ook niet, of het schip was opgebracht naar Le Ferrol of wel naar Pasajes. Millioenenbezoek aan Londen. Bijzondere accomodatie voor den massalen vreemdelingen- stroom. Straatversiering en openlucht. Dancings. (Van een specialen Reuter-correspondent) LONDEN. April (Reuter-A.N.P.) Het aantal bezoekers, dat ter gelegenheid van de kroningsplechtigheid Londen zal be zoeken wordt geschat op meer dan twee mil lioen, een grooter aantal dan men zich ooit herinnert in de hoofdstad te hebben zien sa- menstroomen, en zelfs voor een millioenenstad als Londen zijn zeer bijzondere maatregelen noodig om dezen toevloed te kunnen verwer ken. Daar is in de eerste plaats het verkeer en vooral de verkeersmiddelen. Wie de afstanden in Londen kent, staat telkens opnieuw weer verbaasd, als hij merkt, dat tegen twaalf uur 's nachst de ondergrondstations gesloten wor den en de bussen al schaarscher en schaar- scher worden. In de feestweek zal dan ook voor het eerst in de geschiedenis van Londen de Underground zonder onderbreking dag en nacht doorrijden en zullen ook de tram- en busdiensten het geheele etmaal gehandhaafd blijven. In den nacht voor de kroning zullen den geheelen nacht door treinen rijden naar Lon den van alle steden, binnen een afstand van 150 mijl van de hoofdstad gelegen om zooveel mogelijk toeschouwers uit de provincie op het laatste oogenblik nog naar hun bestemming te brengen. Wat zij dan nog van den kronings- stoet zullen zien is een vraag, want men mag aannemen, dat al zeer vroeg in den vooraf- gaanden avond de plaatsen langs de route door kijkers bezet zullen zijn. Dit was zelfs het geval in Januari van het vorige jaar bij de begrafenis van Koning George V, toen on danks den guren winternacht reeds den vori- gen avond om tien uur tal van plaatsen langs den weg waren ingenomen. Maar na afloop van de plechtigheid zullen deze bezoekers althans kunnen genieten van het feestvierende Londen, dat, als men de in gewijden moet gelooven, voor een ieder, die de ingetogen menigte in de eenigszins nevelige straten van de Britsche hoofdstad kent en vooral voor een ieder, die het beeld van Lon den op Zondag kent, niet te herkennen zal zijn en een ware metamorfose zal hebben on dergaan. We herinneren ons nog goed Den Haag in de feestweek in Januari j.l. voorafgaande aan het huwelijk van Prinses Juliana. In Londen worden soortgelijke voorbereidingen getroffen. Lichtguirlandes, slingers van groen en vlag gen, bloemversleringen, verlichting van open bare gebouwen en particuliere bouwwerken met prikkabels en schijnwerpers, zullen de grauwe stad aan de Theems gedurende een aantal dagen een sprookjesachtig aanzien ge ven. Tot de geïllumineerde openbare gebou wen behooren het Buckingham Palace, de Na tional Gallery, de St. Pauls, Big Ben en de Parlementsgebouwen, de Amiralty Arch bij Trafalgar Square, de Tower, de meeste Lon- densche kerken en verder de vijver in St. Ja mes Park en de Serpentine in Hyde Park. Gedurende de feestweek worden tal van galavoorstellingen en galabals gegeven. De meeste bioscopen en restaurants en café's zul len dag en nacht open zijn. In Hyde Park worden dansvloeren aangelegd met cafés er bij, waar den geheelen nacht door openlucht bals worden gehouden. Aan den overkant van de Serpentine zal eiken avond vuurwerk wor den ontstoken. In andere parken zullen open luchtspelen worden opgevoerd, en men ver wacht den geheelen nacht door een feestvie rende menigte langs de straten, waar straat zangers, acrobaten en andere „artisten" zullen optreden. Onmiddellijk na de koning en verder de ge heele week zal de Westminster Abbey voor het publiek worden opengesteld, waar alles precies zoo gelaten wordt als tijdens de kro ningsplechtigheid. De anders zoo rustige Hampstead Heath, waar men zich ver van de wereldstad kan wa nen, zal de grootste kermis krijgen, die men daar ooit heeft gezien. In Albert Hall zal een gigantisch feest ge organiseerd worden voor alle leerlingen van alle lagere scholen in het gebied van den Londenschen Graafschapsraad en als souvenir zal aan de geheele schooljeugd een verzilver de lepel met de koninklijke wapens worden uitgereikt. In de volkswijken van Londen zal den schoolkinderen in de open lucht een feestmaaltijd worden bereid. In het Westen van Londen zullen de feeste lijkheden zich voornamelijk in de cabarets en in de restaurants afspelen, die thans reeds enorme voorraden wijn en andere dranken en spijzen en delicatessen hebben ingeslagen. Maar ook hier zal een groot deel van de feest vreugde op straat tot uiting komen. Sommige hotels hebben luidspreker-installaties op straat laten aanleggen, waardoor de muziek van hun bands ook op straat hoorbaar zal zijn en overal, waar het verkeer dit toelaat, zal op straat gedanst mogen worden, zoodat we voor de eerste maal in Londen een straatbeeld zullen krijgen, zooals Parijs dat elk jaar op 14 Juli te zien geeft. Met belangstelling kan men er naar uitzien of de flegmatieke Engelschen even uitbundig kunnen feestvieren als hun Fransche buren aan den overkant van het Kanaal.. Teneinde de hotelruimte aan te vullen zul len vele passasiersschepen, die bezoekers naar Engeland brengen, gedurende de feestweek op de Theems tusschen Gravesend en London Bridge voor anker of gemeerd blijven liggen om als tijdelijke hotels te dienen. Aan boord van de grootste van deze schepen zullen even eens feestelijkheden georganiseerd worden. In Britsche kringen verwacht men, dat vele- bezoekers, vooral degenen, dit uit de overzee- sche gewesten komen en een lange reis moes ten maken naar Engeland, gedurende de ge heele „season" in Engeland zullen blijven, dus minstens tot het einde van Juli. Allerlei ge bruikelijke society-gebeurtenissen krijgen daardoor dit jaar bijzonder karakter en men verwacht, dat de feestroes nog wel twee maanden zal doorwerken. Een hoogtepunt van de eigenlijke feestweek zal de Vlootrevue te Spithead op 19 Mei a.s. zijn. Dat men bij alle feestvreugde ook .den te genkant der dingen niet vergeet, blijkt wel uit het feit, dat de ambulancediensten uitgebrei de maatregelen hebben genomen om overal, waar dat in de groote drukte noodig zal zijn, hulp te kunnen verleenen. Op den kronings dag zelf en in den daarop volgenden nacht beschikt men over een staf van niet minder dan 30.000 man medisch, verplegend en eerste hulp-personeel. (Nadruk verboden) ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Bij het naar huis toegaan stapten Thijs en het meisje stevig door, zoodat zij er binnen een uur waren. Ook Dickie was weer van zijn bezoek aan Simmie teruggekeerd en zat juist met zijn bouwdoos te spelen, toen Thijs en het meisje binnenkwamen. Eerst schrok hij van het onverwachte bezoek, maar het meisje kwam direct naar hem toe en was zóó vriendelijk, dat het dan ook niet lang duurde of zij waren de beste maatjes. Binnen afzienbaren tijd zaten zij beiden met de blokken te spelen „Kijk eens, hoe ik bouw," zei Dick, want hij was daarin werkelijk erg vaardig en het meisje keek heel geïnteresseerd toe, wat een ge ruststelling was voor Thijs, die nu zeker wist dat zijn gast zich niet zou vervelen tijdens zijn afwezigheid. Onzuivere huid? Vetwormpjes, pukkels en uitslag verdwijnen en de huid wordt jeugdig-frisch, gezond en fluweelzacht door de huidzuiverende, huid- genezende en huidvoedende kracht van Purol. Gebruik voor gelaatsverzorging witte Purol. Deze is na inwrijving onzichtbaar op de huid, daarom zeer geschikt voor gebruik overdag. In doozen van 30, Tube 45 el. Bij Apolh. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) WOENSDAG 14 APRIL 1937. HILVERSUM I 1875 M. NCRV-uitzending6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek. 8.30 Gram, platen. 9.30 Gelukwen- schen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ensemble Van der Horst 12.00 Berichten. 12,15 Gram. pi. 12.30 Vervolg concert. 1.30 Gram. pl. 2.00 Orgelspel. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30 Vioolduetten. 4.30 Fe licitaties. 4.455.45 Kinderuur. 6.44 Land- bouwhalf uur. 6.30 Causerie over het Binnen- aanvaringsreglement en stoommachines. 7.00 Berichten. 7.15 „Vacantieplannen", causerie. 7.30 Gram. platen. 7.45 Reportage. 8.00 Be richten ANP. Herh. SOS-ber., 8.15 Arnhem- sche Orkestvereeniging en soliste. 9.00 „De ca techisatie", causerie. 9.30 Vervolg concèrt. 10.20 Berichten ANP. 10.25 Schaakcursus. 10.4012.00 Gram. pl. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II 301 M. VARA-uitzending, 10.0010.20 v.m. VPRO, 11.00—11.30 en 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. platen. 9.30 Kookpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Causerie over de ge- geschiedenis van de Ned. Arbeidersbeweging en gram. platen. 11.00 „De juiste kleuren in onze woning", causerie. 11,30 „Heeft de werk- looze belang bij de vakbeweging?" causerie. 12.001.45 VARA-orkest en gram. platen. 2.00 Gram. platen 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Ramblers. 6.05 Orgelspel. 6.30 Gedachtencomplexen uit dezen tijd", causerie. 7.00 Zang. 7.30 „Vrijzinnig Protes tantisme' Internationaal", causerie. 8.00 Herh. SOS-ber., 8.03 Berichten ANP, VARA- Varia. 8.15 Gram. platen. 8.30 VARA-Groot- orkest en soliste. 9.30 Fragm. „VARA-Maand- revue's" 10.00 Berichten ANP. 10.05 De Ram blers, 10.30 De Flierefluiters, soliste en gram. platen. 11.30—12.00 Gram. platen. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11,35 Dansmuziek (gr. pl.), 12,05 „One Man's Meat", causerie. 12,20. Het BBC-Mirland orkest en solist. 1.20 Het Bir- minghamsch Hippodrome-orkest. 2.20 Gram. platen, 3.05 Metropolitan Politie-orkest. 3.50 Piano-voordracht. 4.20 Vesper. 5.10 Het Mac- Arthur kwintet. 5.35 Het BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.40 Fransche causerie. 7.00 Piano voordracht. 7.20 Willie Lewis en zijn Band. 8.05 Het BBC-Theater-orkest en soliste. 11.00 Zang. 11.20 Het BBC-Dansorkest. 11,5012,20 Jazzmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 6.10 en 7.20 Gram. pl. 9.20 dito. 11,20 Co lonne-orkest en zang. 2.20 Orkest, koor en so listen. 4.50 Piano-voordracht. 7.25 „Rigoletto" opera. KEULEN 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Gram. platen. 11.20 Orke^tconcert. 12.35 Landesor- kest. Gauw Baden en solisten. 3.50 Omroepor kest. 5.40 Zang. 6.20 Omroeporkest. 7.35 „Kohle und Erz Stahl und Eisen", rijksuitzending. 8.05 Omroepkleinorkest. 9.5511.20 Omroep- kleinorkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 11,20 Gram. platen. 11.50 Klein or kest. 12,30 Omroepdansorkest. 12.50—1,20 Gram. platen. 5.20 Zang. 6.35 Gram. pl., 5.50 Zang. 6.20 Gram. pl., 7.20 Omroepsymphonie- orkest. 9.3010.20 Dansmuziek (gr, pl.) 484 M.: 11.20 Gram. platen. 11.50 Omroep dansorkest. 12.30 Kleinorkest. 12.501.20 Gram. pl., 4.25 Pianovoordracht. 4.40 Radio- tooneel. 4.55 Piano'vo or dracht. 5.10 Zang. 5.25 Gram. pl., 5.35 Kleinorkest. 7.20 Variété-pro gramma. 9.3010.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Muzikale causerie. 8.05 „Kohle und Erz Stahl und Eisen", rijkszending. 8.35 Blaas- concert. 9.20 Berichten. 9.50 Kwartetconcert. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Fr. Weber's

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7