Jouhaux over de richtlijnen van het Fransche vakverbond. Discipline van de arbeiders verlangd. LONDEN LOOPT VOL De bedreiging uit de lucht. Thijs IJs vindt den verloren armband IVO HOL RADIO PROGRAMMA WOENSDAG 14 APRIE 1937 Het hoofbestuur van het Fransche Vakver- eenigingsverbond heeft een bijeenkomst ge houden, waarop de secretaris-generaal Léon Jouhaux een belangrijke redevoering heeft uitgesproken. Jouhaux zeide, dat de beteeke- nis van Frankrijk als voorpost van sociale wet geving der industrielanden voor de C.G.T. zekere verplichtingen medebrengt „vooral", al dus Jouhaux, „daar onze tegenstanders zich er niet voor geneeren op tendentieuze wijze onze daden en woorden uit te leggen en er tegen stellingen met het optreden der regeering in probeeren te ontdekken. De discipline moet door alle partijen in acht worden genomen". Jouhaux erkende, dat het vakverbond de re- geeringsdaden kan critiseeren. „Wij hebben ook het recht hulde aan de waarheid te bren gen: in geen enkel land heeft eenige regee ring zoo vlug laten stemmen over de toepas sing van een sociale wetgeving". De spreker adviseerde geen gehoor te geven aan opwellingen en daardoor aanleiding te geven tot kwaadwillige aanvallen der reactio nairen van het binnenland, die hand in hand zouden gaan met de reactionairen in het bui tenland. Wij mogen de stakingsbeweging niet vercordeelen, maar zij moeten zich niet in wanorde en zonder eenig voorbehoud voor doen". Jouhaux gaf te kennen, dat de vakbeweging- op loyale wijze met de regeering moet samen werken en haar moet zeggen, wanneer zij zich vergist. „Wij kunnen evenwel niet tegelijker tijd in onze beweging een houding van oppo sitie zich laten ontwikkelen, die de kracht van de regeering en die van het geheele volksfront vermindert. De vakvereenigingen staan misschien voor een moeilijker taak dan eenige sociale groepee- ring ooit heeft gekend: men moet het bedrijfs leven een nieuwe basis geven en dat eischt van iedereen veel plichtsbesef, redelijkheid en de beheersching van opwellingen. Ten aanzien van de tegenwoordige „pauze" verklaarde Jouhaux: „wij hebben deze niet voor eeuwig aanvaard. Wij hebben haar aan vaard voor de noodzakelijke aanpassing der verkregen hervormingen. De vakvereenigingen zullen verder gaan met het onderzoek van de nationalisaties, die op haar program staan, met name die van het crediet". De stabilisatie heeft volgens Jouhaux niet alle verwachte resultaten opgeleverd, daar de regeering alle tekorten en begrootingsmoeilijk- heden van vorige regeeringen heeft geërfd. Het vakverbond moet thans handelen om de internationale monetaire overeenkomst haar geheele waarde te geven. Vakverbond vraagt snelle toe passing der sociale wetten. Alvorens zijn werkzaamheden te beëindigen heeft het nationale comité der C. G. T. met algemeene stemmen een resolutie aangeno men, waarin het voldoening uitspreekt over hetgeen de Volksfrontregeering tot stand heeft gebracht op het gebied der sociale wetgeving om. de veertigurenweek, de betaalde vacanties en de collectieve arbeidsovereenkomsten. De resolutie voegt hieraan toe: „De nieuwe socia le politiek zal haat volledig .„effeet slechts af werpen door een algeheele en snelle toepas sing der door het parlement aangenomen sociale wetten en door het in.studie nemen van het plan der C. G. T. „Het Comité vraagt uit vaardiging van decreten, waarbij de veertig- urige werkweek toegepast wordt op alle cate gorieën van arbeiders. De resolutie „acht de voortdurende schendingen door die werkgevers De Bosjesmannen sterven uit. Plannen tot bescherming- van het primitieve Afrikaansche volkje. De Bosjesmannen, die, zooais algemeen be kend is, op een zeer lagen trap van ontwikke ling en beschaving staan, sterven langzamer hand uit. Zij leven thans zeer teruggetrokken in de Kalahari-woestijn van Zuid-Afrika, maar- steeds wordt hun aantal minder, omdat hun voeding absoluut onvoldoende is en ge vechten met de naburige stammen en het ont breken van de primitiefste hygiënische ideeën de gelederen dunnen. De „San", zooals zij zich zelf noemen, leven van insecten en mieren eieren, en ze zijn héél gelukkig, wanneer het land getroffen wordt door een sprinkhanen plaag. Deze dieren vormen voor hen een deli catesse. Af en toe eten zijn ook vleesch van de in hun nabijheid levende dieren, die zij met vergiftige pijlen schieten. Zij hebben geen vaste woonplaats, hun instrumenten bestaan uit steen. lederen keer, wanneer de levensom standigheden hen dwingen, verder te trekken, laten zij de grijsaards en kinderen, die niet mee kunnen komen, achter. Voor zij met de Europeanen in aanraking gekomen waren, konden zij slechts tot drie tellen en kenden zij in het geheel geen ijzer. De Bosjesman nen, die zeer klein van gestalte zijn, hebben een uitgesproken aanleg voor kunst, hetgeen 'blijkt uit hun teekeningen, mimiek en dansen. In historische tijden waren zij over groote ge bieden van Afrika verspreid, maar hun voor naamste vijand, de „Bantu", hebben hen te ruggedrongen. Om nu het algeheele uitsterven van de Bosjesmannen te voorkomen, is men thans van plan, ze alle in een bepaald gebied te verzamelen, evenals dit met de Roodhui den in Amerika gebeurd is. Vuurzee teistert Thüringsch dorp. Het halve dorp in de asch gelegd. Gistermiddag is brand uitgebrö'ken op een boerderij te Kreuzeber, een in de omgeving van de stad Heiligenstadt gelegen plaats. Het vuur sloeg door den krachtigen wind met groo te snelheid over op verschillende landbouw- schuren en weldra stonden 25 boerderijen in lichterlaaie. Volgens nadere berichten heeft de brand bet halve dorp in de asch gelegd. Drie en twintig families zijn dakloos geraakt, 27 hui zen zijn een prooi der vlammen geworden. Veel vee is omgekomen. De brandweer van het plaatsje stond mach teloos tegenover de vuurzee. Toevallig trok een troep militairen uit Muehlausen op een oefe ning door het dorp. De manschappen verleen den assistentie bij het blusschingswerk, terwijl eveneens een beroep werd gedaan op de S.A S.S. en N.S.K.K. Eenige soldaten liepen tame lijk ernstige brandwonden op. - van de arbeidersrechten onduldbaar, die ten gevolge hebben, dat de agitatie, die schadelijk is voor een economisch herstel der nationale welvaart, blijft bestaan". Voorts wordt aangeduid, dat de arbeiders en organisaties der C. G. T. met groote vaikver- eenigingstucht de sociale wetten moeten doen eerbiedigen en wordt er aangedrongen op de noodzakelijkheid van dringende ten uitvoer legging van groote werken. Het comité geeft tenslotte uiting aan diepe gehechtheid aan den vrede en vraagt om aan den eersten Meidag het karakter te geven van een betooging van solidariteit jegens het Spaansche volk en een betooging ten gunste van den vrede. Duitsclhland Berlijn antwoordt het Vaticaan. Naar te Rome bekend wordt heeft de Duit- sche ambassadeur bij den Heiligen Stoel een antwoord-nota overhandigd op den aposto- lischen brief over de positie der Katholieke Kerk in Duitschland, waarin het rijk schen ding van het concordaat werd verweten. Omtrent den inhoud verneemt men hier, dat er met verwondering in wordt geconsta teerd, dat de Paus niet alleen critiek uit- oefend op de binnenlandsche toestanden van het rijk, doch daarenboven een appel richt tot de openbare meening der wereld, dat in zekeren zin probeert een algemeen front tegen Duitschland te bereiken. Er wordt op gewezen, dat in de Mexicaansche encycliek geen dergelijk beroep op het geweten der we reld voorkomt. Voorts wordt er op gewezen, dat het „Nieuwe Duitschland" door het Vaticaan wordt gemeten volgens democratisch-parle- mentarren maatstaf, welke niet kan worden toegepast. Er wordt den nadruk, op gelegd, dat de bevolking van Duitschland slechts voor een derde uit katholieken bestaat. Ten aanzien van de in den apostolischen brief vervatte bewering dat in Duitschhland de katholieke religie zou worden vernietigd, wordt in de nota, naar verluidt, gewezen op feiten, zooals de sluiting van het concordaat zelf en de in dit verdrag der Katholieke Kerk gedane en steeds nagekomen concessies, ver der op het feit, „dat het nationaal socialisme het rjj'k voor het bolsjewisme behoedt en daar mede ook de kerk voor den ondergang heeft ge red.'^ Naar men voorts verneemt, zou de nota er ook op wijzen, dat de verplichtingen tot in standhouding der Duitsche volksgemeenschap niet toestaat, dat de kerk een staat in den staat vormt of dat de clerus een eigen kaste bui-ten de volksgemeenschap beteekent. Commentaar op Edens rede. De „Deutsche diplomatisch-politische' Kor- réspondenz" schrijft naai- aanleiding van Baldwin's verklaring over den toestand in de wateren voor Bilbao, dat het Britsche be sluit rekening heeft te houden met den fei telijken toestand, dat noodig werd gemaakt door de behoef ten der Britscheh politiek, toch een stap op den weg naar erkenning van den feitelijeen toestand in Spanje is. Ten aanzien van de rede van Eden schrijft de „Korrespondenz": „Ook in Duitschland keert men zich tegen de primitieve opvat ting, die hetzij in de „dictaturen", hetzij in de democratie een euvel op zichzelf willen zien. Eden heeft bij het aangeven der vor men Van hegemonie de „Pax Germanica" in de eerste plaats genoemd: Het schijnt dat hij dat begrip ontleend heeft aan de terminologie van voor den oor log, zooals men b- de Britsche staatslieden in het algemeen nu en dan dergelijke voorstel lingen uit den tijd aantreft. Voor het tegen- woorige Duitschland heeft het woord „Pax Germanica" slechts deze heteekenis, dat het wenscht, dat zijn streven naar handhaving der Duitsche bestaansrechten bij de andere mogendheden erkenning vindt. Met over- heersching heeft een dergelijke politiek niets te maken". België Dr. Schacht's onderhandelingen te Brussel. De besprekingen van dr. Schacht te Brus sel worden gekenmerkt door een groote ge heimhouding. Toch verneemt Havas, dat reeds eenigen tijd geleden een contact was tot stand gekomen tusschen een groep Duit sche Industrieelen en zekere Antwerpsche importeurs van koloniale waren. Van Vrijdag af zouden de. vertegenwoordigers van beide partijen te Gent bijeen zijn. Het streven der Duitsche industrieelen zou zijn zich grondstoffen te verschaffen, in het bijzonder oliehoudende producten en koper uit den Kongo. Er zouden van Belgische zijde eenige bezwaren zijn ingebracht tegen de levering van koper met het oog op het ge bruik daarvan ten behoeve van de Duitsche herbewapening. Verder zouden de onderhan delingen belemmerd worden door de moeilijk heid voor Duitschland zijn betalingen aan het buitenland in deviezen te doen. Het zou nl. een bedrag van meer dan een half mil liard Belgische Franken betreffen. Daarom zullen de regeeringen een actief aandeel ne men in de onderhandelingen. CANADEESCHE REGEERING BEMIDDELT IN HET AUTOBOBIELCONFLICT. De stakers bij de General Motors fabrieken in Canada hebben toegestemd in een bemid delingsactie der regeering. Ook de werkgevers hebben zich hiermede accoord verklaard. Slachtoffers der lynchjustitie. Twee negers in Missouri omgebracht. De sheriff van de Amerikaansche stad Grenada (Missouri) heeft mededeeling ont vangen, dat een menigte van honderd per sonen twee negers heeft gelyncht, die we gens moord op een blanke waren aangehou den. De "aanvallers hebben zich meester ge maakt van de arrestanten Zij bonden deze mannen aan een paal vast en richtten een brandstapel op, waarna zij hun slachtoffers ter dood brachten. Tegen communisme, fascisme en pacifisme. Havas meldt uit Londen 14 April: Gister avond heeft mgr. Winnington Ingram, bis schop van Londen aan een banket ter gelegen heid van het honderdjarig bestaan van de „City of London School" een rede gehouden, waarin hij het communisme, het fascisme en het pacifisme aanviel. Hij zeide o.a.: „Wij verlangen niet dat onze jonge lieden pacifisten worden, want het is de plicht van een jongen man zijn vaderland te verdedigen". Ook wil de bisschop niet, dat de jeugd fascistisch wordt, „opdat er tenminste één land zij, dat gelooft aan democratie en vrijheid" en ook het com munisme verwierp hij, omdat „een volk zijn koning moet eeren en hem al zijn vertrouwen schenken". Aan een artikel van Henri Bouché in 1' Illustration over de „bedreiging uit de lucht" ontleenen wij: De wedstrijd der luchtbewapening duurt voort, gesteund door geweldige budgets. De gezamenlijke bewapende naties hebben in 1936 meer dan 40 milliard Fransche franken voor de luchtvaart uitgegeven, waarvan slechts een twintigste deel voor het civiele gebruik der civiele luchtvaart bestemd was. Aan dit reusachtige bedrag danken de 10.000 a 12.000 vliegtuigen van d§ eskaders der wereld hun bestaan. Zoo kost dus, om van de verloren menschenlevens maar te zwijgen, elk militair vliegtuig aan de belastingbeta lers der wereld en de organisatie, die de ver vaardiging verzorgt, bijna vier millioen francs. Wat koopen wij voor dien prijs? Overal is het antwoord hetzelfde. „Wij betalen veel, maar wij koopen de veiligheid". Wie kan het gelooven? Integendeel, zijn wij niet getuige van een geweldige toeneming van de vrees? Hooren wij niet alle mogendheden verklaren, dat, tegenover de bewapening der anderen haar heil slechts gelegen is in verdubbeling of ver drievoudiging, in de geforceerde uitbrediing van haar luchtstrijdkrachten? Deze angst, misschien niet even sterk door alle staats hoofden gevoeld, maar wel door de bevol kingen, heeft zich in geheel Europa ver spreid. Sterker: hij heeft zich uitgestrekt tot de Ver- eenigde Staten, die tegen Europa en Japan door duizenden kilometers oceaan beschermd worden. Maar laat ons voor onbillijkheid waken en een onderscheid maken tusschen die landen wier pretenties voor bescherming in de lucht technisch toelaatbaar zijn en die, welke absurde verlangens hebben. Ten aanzien van Amerika is de verdediging door middel van de luchtmacht te verkla ren. Een sterke luchtvloot met als basis de kusten of langs de noordelijke en zuidelijke grenzen ingeval de vijand uit Canada of of Mexico komt, kan den aanvaller verhin deren diep in het federale grondgebied door- te dringen; sterker nog, een luchtvloot, van daag in de vlieghayen, morgen aan boord van met passend geschut uitgeruste pantsersche pen, zal de nadering van de vloten en troe pentransporten van den tegenstanders kun nen verhinderen. Maar in Europa! Welke veiligheid vloeit voort uit de vermenigvuldiging der vijande lijke luchtvloten met vijf of tien, als de af metingen der „grootsten" onder de landen, die dezen doodelijken koers nemen, van west naar oost en van noord naar zuid, niet meer dan duizend kilometer bedragen, slechts drie uur per vliegtuig en weldra twee! Welk bewakingssysteem zal u Hollanders. Zwitsers en Belgen waarschuwen, met uw grondgebied dat in de moderne aviatiek en kele minuten beteekent; uw Franschen en Engelschen, die over een uur beschikt wan neer ge gewaarschuwd wordt op het oogen- blik der grensoverschrijding voordat de aanvaller uw land in het hart treft? Het is weer eenigen tijd geleden, dat de •heer Baldwin, sindsdien verknocht aan de „expansie" der Britsche luchtstrijdkracht-en in het parlement zeide: „Het vliegtuig zal overal doorkomen". Wat moet men daar thans van denken, rekening houdend met het netwerk van wachtposten, die niet ge heel voldoende ervaring met bombarde- ments- en jachtvliegtuigen, den tijd, die de toestellen noodig hebben om op te stijgen en misschien den vijand in te halen? Wij zijn van meening, dat overdag de helft der bombardementsvliegtuigen, door een groot land gebruikt voor den aanval op 'n an der groot land, er in zal slagen de grenzen te overschrijden en dat er in den nacht veel meer zullen passeeren. En wat te zeggen van den eersten aanval, de massale agressie bij verrassing door een aanvaller, die het juiste oogenblik gekozen heeft! Wanneer dus in een klein continent als Europa elk land zijn aantal bombarderments- •vliegtuigen uitbreidt, verminderen deze lan den hun veiligheid in gelijke mate. Stroom van kroningsgasten naar de Britsche hoofdstad. Onze Londensche correspondent schrijft ons: De „Goddelijke Wind" die sneller dan een orkaan is komen overwaaien uit het land van de Rijzende Zon om de vriendschappelijke groeten te komen brengen van de menschen van dat land aan Engeland in zijn kroningsvoor bereiding heeft op geruchtmakende wijze doen beseffen, dat de wegen van de wereld thans naar Londen leiden. Deze kordate Japansche vliegers hebberf- het passende symbool ver schaft voor een beweging over den. aardbol die in vaart en volume toeneemt naarmate de tijd tusschen heden en 12 Mei korter wordt. Als men ver weg woont moet men vroeg op stap gaan; want weinigen kunnen de gevleugelde daden verrichten, die de Japanners bimien vier dagen van Tokio naar Londen brachten. Het vroegst zullen wel op stap zijn gegaan de Australische troepen, die thans door Londen marcheeren. Zij dragen hoeden met veeren en zij worden nagestaard door de jongere Lon den aars als vreemde vogels; en zij worden als oude bekenden begroet door de oudere Lon den aars, die de zelfde tenue, zoo niet de zelfde mannen, zoo vaak in Londen hebben gezien gedurende den grooten oorlog. Men heeft ons nauwkeurig doen weten, dat er in totaal 1641 vertegenwoordigers van Dominion- en kolo niale legers zouden deelnemen aan het mili taire deel van de kroning. Het schrijnend lot heeft echter reeds een van die zwierige zonen van „the bush" zijn slachtoffer gemaakt. Een -botsing met een fiets in het Londensch ver keer en een ongelukkige val op een trottoir band hebben het cijfer 1641 teruggebracht tot 1640. Per vlieg- en vaartuig snellen de kronings gasten op Londen toe. De maharadja's van Britsoh Indië vullen met hun gevolg het beste deel van de passagiersruimten van booten, die Indische havens hebben verlaten of gaan ver laten, op weg naar Engeland. Er is ongemeen druk passagiersverkeer op de luehtrouten, die Oost en West verbinden. De heer Norman Da- vis, die President Roosevelt's reizend gezant is, werd op zijn reis hierheen op de hielen ge volgd door duizenden landgenooten, die niets te doen hadden met suiker en geen gedachten hadden voor de-feocarno-zaal van het Foreign Office, maar geheel beziggehouden werden met kroninigsplannen en Westminster Abbey moeilijk uit de hoofden konden zetten. Zoo loopt Londen voller en voller. Maar al zou het bezoek ook overeenkomen met de hoogste schattingen er zal geen gebrek zijn aan kost en inwoning, want duizenden particulieren in en om Londen hebben voor sehappelijken prijs logies en maaltijden aangeboden. Er is al lang geen ruimte meer in de groote hotels van het West End en zelfs de regeering moet voor haar officieele gasten haar toevlucht nemen tot de pyramidable flat-blokken, die in het West End blijven verrijzen. De „Hospitality Service" van het ministerie van Koloniën heeft een huis moeten huren voor den Sultan van Zanzibar, omdat geen hotel dezen potentaat kon huis vesten op een wijze, die overeenkwam met zijn waardigheid. Dat de kroning een grootscher feit wordt in de geschiedenis van Engeland dan ze ooit ge- weest is kan blijken uit de mededeeling, dat- het departement voor de Schatkist er 524.000 voor heeft uitgetrokken. De kroning van Ko ning George V, 26 jaar geleden, kostte het.rijk slechts 185.000. De hoogere kosten komen grootendeels voort uit het inrichten van het interieur van de Abbey om er plaats te geven aan bijna 8000 personen, en uit het oprichten van veel meer tribunes langs den weg van den optocht dan ooit het geval is geweest. De Schatkist hoopt ongeveer 70.000 terug te ont vangen met den verkoop van de plaatsen op die tribunes. Op de tribunes, die door den staat worden opgericht mogen alleen personen zit ten, die van overheidswege zijn aangewezen. Maar zij moeten 15 shilling voor hun plaatsen betalen. Dit geldt ook vboor de vertegenwoor digers van de binnenlandsche en buitenland- sch? pers, voor wie eenige honderden plaatsen langs de route in reserve zijn gehouden. Beschrijvingen van het kroningskleed en den sleep van de Koningin vullen de bijzonderhe den in van het beeld dat men zich vormt van de plechtigheid in de Abbey. Het kleed is van wit satijn met goudborduursel. De zes meter langè sleep is van purper fluweel, omzoond met hermelijn. In het midden zijn er in goud draad de koninklijke onderscheidingsteekenen op geborduurd en daaromheen zijn eveneens in goudborduursel de symbolen van de Domi nions uitgevoerd. Gedurende de plechtigheid der zalving wordt een baldakijn van goud laken, versierd met zilveren adelaars, zilveren koorden en kwasten boven de hoofden van den Koning en de Koningin gehouden. De ver vaardiging van den sleep en den baldakijn zijn opgedragen aan de nijvere handen van de leerlingen van de Koninklijke Borduurschool die er reeds maanden lang mee bezig zijn. Zulke mededeelingen over den luister van het kroningssohouwspel, de veranderingen in het stadsbeeld langs de vastgestelde route van den optocht, ontstaan door de tribunes, door in de in steeds grooteren getale verrijzende masten voor de straatversieringen, de genoeg lijke overbevolking in The Strand en in Pic cadilly waar landzaat en vreemde zich ver dringen doen de stemming voelbaar rijzen. Het is al duidelijk geworden dat de bevolking van Londen, van Whitechapel in het oosten tot Hammersmith in het westen, van Golders Green in het noorden tot Clapham in het zui den, een feestweek gaat organiseeren, die in. overeenstemming zal zijn met de gewichtige en heuglijke plechtigheid in Westminster. In alle gemeenten worden verscheidene straten, die het verkeer kan missen afgesloten om als speel- en feestterrein te dienen voor de bewo ners. De bewoners maken potten voor h-un straatpartijen en in de feestweek worden de potten verteerd. In ons noordelijk district zijn niet minder dan 40 straten voorbestemd straks feestgebied te worden waar gedanst, gezongen en gesmuld zal worden. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs heeft dus rustig op het vallen van den avond gewacht; nadat hij nu van het meisje en Dickie afscheid had genomen, ging hij op stap. Hij wist nog niet hoe hij te werk zou gaan en liep daar nu over te peinzen hij wist immers niet eens wie of wat den armband had gestolen; en of hij dan den dief kon grijpen met geweld of met een list, dat was ook nog de vraag. „Wat moet ik doen," zoo dacht hij. „Hoe kan ik dien dief ooit van gen? Misschien betrap ik hem wel en dan zou het natuurlijk voor mij veel gemakkelijker zijn." Corns. Swarttouw's Stuwadoors Mij. Het gouden jubileum van Corns. Swarttouw's Stuwadoors Mij. werd Maandag te Rotterdam in besloten kring gevierd. Aanwezig waren commissarissen, directeur, kantoor- en buitenpersoneel en vertegenwoor digers van bijkantoren elders. De. president-commissaris mr. H. J. F. Hey- man, betreurde het in zijn toespraak, dat de stichter der Maatschappij, de heer Corns. Swarttouw Sr., te Aerdenhout door ongesteld heid niet aanwezig kon zijn. Spr. huldigde den heer Swarttouw, die thans nog gedelegeerd commissaris is, als een knap eerlijk zaken man, en hartelijk vriend en een goed mensch. Aan het slot van zijn toespraak toonde spr. het door Herman Mees voor deze gelegenheid geschilderd portret van den heer Swarttouw. De heer W. ten Hooven, procuratiehouder, bood namens het kantoor- en het technisch personeel een schilderij aan van W. P. Groen, voorstellende de Merwehaven, met een deel van het bedrijf op den achtergrond; ook de heer J. J. de Graaf, leider van het kantoor der- Mij. te Antwerpen bood een toepasselijk schil derstuk aan van dén Belgischen schilder V. Van Beylan. Namens het buitenpersoneel bood de heer B. Verboom de directie een staande klok aan. De heer C. Swarttouw Jr. dankte namens zijn vader voor de hulde. Jtfooie unite tondea DOOS 20CT. TUBE 4-0 EN 60 CT. (Adv. Incjez. Med.) DONDERDAG 15 APRIL. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12,00 Berichten. 12,15 KRO-orkest en gram. pl. 2,00 Handwerkcursus. 3,00 Pianovoordracht en gram. pl. 3.45 Bijbellezing. 4,45 Cursus han denarbeid v. d. jeugd. 5.155.45 gram. pl. 6,00 „Medische zending, haar motief, taak en werking", causerie. 6.30 Gram. pl. 6.45 CNV- kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie van wege de Nederl. Chr. Reisvereeniging. 7.35 „De Vondeluitgave van Albert Verwey", causerie. 8,00 Berichten ANP. I-Ierh. SOS-ber. 8,15 Man nenkoor „Die Haghe Sanghers" en het Resi dentie-orkest. 9.15 „Het Protestantisme in Oostenrijk en Hongarije", causerie. 9.45 Ver volg concert. 10.25 Berichten ANP. 10.3011.30 Gram. pl. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM n, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Het Omroeporkest en soliste. In de pauze: declamatie. 12.30 Kovacs Lajos' orkest en gram. pl. 2.15 Gram. pl. 3,00 Naai cursus. 3,4.5 Gram. pl. 4.00 Vor zieken en thuis zittenden. 4,30 Gram. pl. 5.00 Voor groote kin deren. 7.05 AVRO-dansorkest. 7,30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gram. pl. 8.15 Concertgebouw-orkest en soliste. In de pauze: Radiotooneel. 10.30 Gram. pl. 11.00 Berichten ANP. 11.10—12.00 AVRO-Dans- orkest. DROITWICH, 1500 M. 11.05 „At home today", lezing. 11.25 Dans muziek (gr. pl.) 12.05 BBC-Welsch orkest en. solist. 1.05 Alt en tenor. 1.35 Het Wethmar Trio en soliste. 2.20 Het Whiteway Ensemble, 2,50 Gram. pl. 3.103.30 Causerie. 3.35 Sted. orkest Bournemouth en solist. 5.05 Gram. pl. 5.35 Joe Loss en zijn band. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 BBC-Schotsche Strijk orkest. 8.00 Gevar. programma. 9.00 „The Need for New Words", causerie. 9.20 Berichten 9.40 Radiotooneel. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Viool en piano. 11.3512.20 Roy Fox en zijn band. RADIO PARIS 1648 M. 6.10 en 7.20 Gram. pl. 11.35 Omroeporkest en zang. 1.20 Gram. pl. 3.50 Zang. 4.05 Gram. pl. 4.20 Radiotooneel. 7.05 Zang. 750 Andolfi- kwartet en solisten. 9,05 Omroeporkest en so liste. 9.50 Gram. pl.. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroeporkest. 7.50 Omroepklemorkest. 8.50 Gram. pl. 11.20 Orkestconcert. 12,35 Rijks- arbeidersdienstorkest. 1.35 Omroepkwintet. 3,20 Gevar. Concert. 4.05 Gram. pl. 5,20 Mili tair concert. 6,20 Omroepklemorkest. 8.20 Lite- rair-muzikaal programma. 9.50 Cembalovoor dracht. 10.2011,20 Omroeporkest. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gram. pl. 11,50 Omroeporkest. 12.30 Sa lonorkest, 12.501,20 Gram. pl. 4,20 Salonor kest en soliste. 5,50 en 6.20 Gram. pl. 7.20 Klein orkest. 8,20 Gram. pl. 8,35 Radiotooneel. 9,30 10,20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 11,20 Gram pl.. 11.50 Salonorkest. 12.30 Om roeporkest. 12.501.20 en 4.20 Gram. pl. 4.30 Zang. 5.50 en 6.35 Gram. pl. 7.20 Omroeporkest 8.35 dito. 9.3010.20 Gevar. concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Radiotooneel, 7.50 Het Omroeporkest. 9,20 9.20 Berichten. 9.50 Concert door blaas- kwintet. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Dans muziek (gr. pl.)

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3