Uit het Vereenigingsleven in „Kennemerland" VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Een mooie verbetering in de badplaats. IJMUIDEN Tooneelverceniging „Varia". „De echtgenoot van Virginia". De tooneelvereeiiiging „Varia" heeft zich er met haar laatste voorstelling in dit seizoen niet met een Franschen slag afgemaakt. Zij heeft een stuk gekozen, dat in ons land nog vrijwel onbekend is en dat enkele jaren gele den door een der Haarlemsche dilettanttoo- neelgezelschappen als het ware aangediend •werd. „Virginia's Husband", vertaald als „De Echtgenoot van Virginia", is geschreven dooi de in Engeland zeer populaire styliste Florence A. Kilpatrick, een schrijfster van Iersche ori- S1flet is ongetwijfeld toe te schrijven aan haar stamverwantschap met G. B. S., dat zij een oud thema op zulk een verfrisschend-geestige wijze opnieuw „instrumenteerde". Het 4-bedrij- vige kluchtige blijspel is vol sprankelende hu moristische tooneeltjes, die (in het juiste Die- Sel-tempö gespeeld) „De echtgenoot van Vir ginia" tot een stuk voorzien van het etiket succes verzekerd" stempelen. Virginia Trevor, een zeer moderne, geëman cipeerde jonge vrouw, heeft voor „een bijzon der geval" gedurende enkele dagen een echt genoot noodig. Geïnspireerd door haar dienst meisje Elisabeth, plaatst zij een advertentie in „The Times". Uit de talrijke sollicitanten voor deze veelbe lovende vacature wordt William gekozen, een onvervaard jongmensch, dat zich in korten tijd een „levenspositie" weet te verwerven. Hoe dit den ambitieuzen William mogelijk is heeft Varia voor een flink bezet Thalia- gebouw Dinsdagavond latén zien en hooren. Voor de vereeniging was het een gewichtige avond, want zooals de heer K. Faber in zijn openingswoord mededeelde, had „Varia" we derom pan regisseur verwisseld en speelde dit blijspel onder de leiding van den acteur Jan van Dommelen. Het was duidelijk merkbaar, dat de dames en heeren op de planken op het zoo hoognoodige vereischte tempo-tempo"waren ingesteld, ter wijl ook in vele scènes de fijnere trekjes opvie len, die de aanwijzingen en ervaring van den beroepsacteur verrieden. En die deskundige leiding, had men niet kunnen ontberen, want bij al het luchtige van dit blijspel is het vertol ken er van geen geringe opgave. In de zitkamer van Virginia's flat worden in het eerste bedrijf de draden gespannen, die de intrige zullen weven en hoe voortreffelijk ge schiedde dit „spinnen" gestimuleerd door zulk een rolkennis. De keuze voor de rol van Virginia is wel zeer gunstig uitgevallen, evenals die van Wil liam. Mevr. J. BoereeKarreman en de heer L. W. Boeree hebben in deze Virginia-geschie- denis getoond 'veel in hun spel te kunnen leg gen, dat in het moderne blijspel op z'n plaats is. Als dragers van het stuk waren hun creaties pittig en vlot en bleven dit tot de ontknooping; een groot gedeelte van het succes komt zeker het echtpaar Boeree voor hun knap spel toe. Mej. St. Peek en mevr. Tr. Roza—Peek resp. als het dienstmeisje en tame Janet stonden het echtpaar Boeree terzijde. Mej. Peek deed dit op een wijze, die op zich zelf reeds een ver dienste was zooals de figuur in houding en toon afgewogen was. Tante Janet was voor de jonge mevrouw Roza geen gemakkelijke rol om te Vertolken, omdat haar lichte stem om den in druk van een geposeerde oude dame weer te geven geheel „omgewerkt" moest worden en dat viel niet mee. Qua houding, grime en kleeding was zij een verrassend-fijn getypeerde „old lady". Mej. L. Feddema bleek goed te kunnen ty peeren en wist vooral in 1 van het rolletje van Virginia's vriendin een geestig-gechargeerde creatie te geven, die velen deed schudden. De fat van den heer J. Roza was als haar partner niet minder; zulk een rol is juist iets voor hem, dat herinneren we ons nog van vroeger, ook al zagen wij hem in „De Groote Reis" van een andere zijde. En dan de Schotsche oom van den heer Holtslag; z'n ehtrée was een éclatant succes vanwege de „kilt" en verdere attributen van dezen bewoner uit de Hooglanden. Het beste ging het derde bedrijf er in, dat een slot kreeg dat pakte. De heeren Dammers, Schoone en v. d. Zijl mogen eveneens met eere genoemd worden. Wij kunnen niet nalaten den decorateur voor zijn werk ons compliment te maken, want vooral de zitkamer der flatwoning zag er keurig uit. „Varia", die op een bijzonder gelukkige voor stelling zal kunnen terugzien, mag zichzelf ge- lukwen-schen in Jan van Dommelen een regis seur gevonden te hebben, die een man van de klok en van tempo is. Daarom heeft het pu bliek zich geen oogenblik verveeld en dit trouwens in het applaus voldoende bewezen. De regisseur kreeg aan het slot een deel van de toejuichingen, dat welverdiend was. In de pauze gaf mevr. Arisz met het bege leidende orkest een fraaie sopraansolo ten beste uit de eerstdaags in IJmuiden te spelen •operette „Czardasfürstin". Alles met alles een buitengewoon geslaagde avond. VEILING „ONS BELANG". Selderie 2 ets. per bos. Lof 811 ets. per pond Prei 2—3 ets. per K.G. Spinazie 6—8 ets. per K.G. Alle bladen. WIJK AAN ZEE ORANJEVEREENIGING. Dinsdagavond vergaderde in Sonnevanck, onder voorzitterschap van Dr. W. Netelenbos, de Oranje vereeniging. In deze vergadering werd het ontwerp der statuten en huishoude lijk reglement, behoudens een enkele wijzi ging vastgesteld. De contributie voor het lid maatschap werd bepaald op f 1 per jaar. In de binnenkort te houden vergadering zal het bestuur met plannen komen voor de fees telijkheden op den verjaardag van H. M. de Koningin. CASTRICUM T ooneelvereeniging „Ons Genoegen". Opvoering van „Ketty jokt nooit". Voor een helaas niet geheel bezette zaal Heeft de tooneelvereeniging „Ons Genoe gen" in de Rustende Jager een opvoering ge geven van het Amerikaansche blijspel „Ketty jokt nooit.". Als gewoonlijk hadden de af wezigen ongelijk, want „Ons Genoegen" was üezen avond uitstekend op dreef en heeft van amusante blijspel een zeer goed sluitende en vlotte vertolking gebracht. Over het geheel werd door de bezetting een vlotte vertolking gegeven van de rollen met. een juiste typeering vooral van de hoofdper sonen. De rolkennis liet niets te wenschen over, het tempo werd op peil gehouden en zoo kon de geheele opvoering den toets der critiek glansrijk doorstaan. Mevr. R. Tuin—Nijkamp speelde in de juiste opvatting de mooie rol van Ketty. Mej. B. Scheepsbouwer was een goede Maggie, Mevr. Jacobs-Haringa was Miss Pe tick toil en het huishoudelijk personeel werd voorgesteld door Qe dames NijkampSnippenburg en M. Ja ger—-van Tiggelen. .Van de heeren noemen wij het spel van J. mjkamp als William, P. Schilp als Jimmy, M. Vm als Henry en J. Casteele als John. De heer P. Fiege uit Beverwijk voerde de regie. Burgemeester Sloet behoorde tot degenen, wen „Ons Genoegen" een prettigen avond HEEMSKERK V. D. J. O.-CONGRES OP ASSUMBURG. Minister Oud voert het woord Op Zaterdag 17 en Zondag 18 April wordt een gewestelijke voorjaars-conferentie gehou den op het slot Assumburg. Hieraan nemen leden van alle afdeelingeln in Noord- en Zuid-Holland'deel, terwijl ook belangstellen de niet-leden van harte welkom zijn. Het programma luidt als volgt: Aanvang Zaterdag 5 uur. Om 6 uur brood maaltijd. Daarna korte wandeling. Om 8 uur eerste bijeenkomst in de ridderzaal, waar de heer J. C. Deering, secr.-penn. van het hoofd bestuur, zal spreken over „De geschiedenis der politieke partijen in Nederland. Daarna wórden kamp-, landdag-, en confe rentiefilms vertoond, als mede enkele na tuurfilms. Zondag wordt om half tien een wandeling gemaakt naar Marquette waar de bloemen tentoonstelling zal worden bezichtigd. Te ruim 11.30 uur volgt op Assumburg een spre kers wedstrijd, van 5-minuten-speeches, als mede een inleiding door den heer D. J. A. Ge luk, voorzitter van het hoofdbestuur over de propaganda en het zomerwerk. Om 2.30 uur volgt een tweede bijeen komst, welke in verband met de groote be langstelling die uit de omgeving verwacht wordt, gehouden zail worden in de groote zaal van café „Flora". Daar zal het woord gevoerd worden door Zijne Exc. P. J. Oud, minister van Financiën, met als het onderwerp: „De toekomst der Vrijzinnig-Democratie in dezen tijd." WOENSDAG 14 APRIL 1937 BEVERWIJK De rederijkerskamer ..Kennemerland'1 Een roemrijk verleden. De oudste Beverwijksche vereeniging, de Rederijkerskamer „Kennemerland", zal mor genavond in het Kennemer Theater haar 64ste speelseizoen besluiten en dan kan zij zich op maken voor de herdenking van het 65-jarig bestaan. Het is de jonge garde van deze oude vereeni ging vooral in de laatste crisisjaren niet ge makkelijk gemaakt en daarom stemt het tot voldoening, dat in dit seizoen de publieke be langstelling voor haar verrichtingen weer wat grooter bleek te zijn. Er is een tijd geweest, dat de uitvoeringen van „Kennemerland" d e gebeurtenissen waren van het seizoen. De verkeersmiddelen maakten het nog niet zoo gemakkelijk om schouwburgen in Haar lem of Amsterdam te bezoeken en de bioscoop was nog maar juist aan de verovering van de wereta begonnen. Eenmaal in een jaar stond de „cinematograaf" op de kermis en Buziau trad eenmaal op met zijn beroemd geworden variéténummer in Hotel „De Zon". Voor de rest woonde Dr. Willem Royaards in de Zee straat, maar hij speelde in Amsterdam. Dit wat de concurrentie betreft. De archieven van de Kamer herinneren aan een roemrijk verle den. Een verleden, dat rijk was aan bloederige drama's, giftmengerijen en schurkenstreken. Op de planken natuurlijk. De .oude garde, Slacht, Stroucken, Meyer, Stevens, Luyt en zoo vele anderen vierden er triomfen in en maak te ruzie met „Eensgezindheid", een zusterver- eeniging, over het „ronselen" van goede speel- krachten. Dit was het begin van een glorie tijdperk. De tijd van de romantiek ging voor bij. De eischen van het publiek gingen in een geheel andere richting. „Kennemerland" bleef niet achter en de historie spreekt van groote successen, behaald op wedstrijden in Gronin gen, Sappemeer, ja zelfs in Brussel. Wij vinden in de archieven de namen van den heer en mevr. v. d. Bliek, van de echtparen Bakker en Luyt, van Nunes Vaz en anderen, die deze successen behaalden met „Het hoogste recht", Schip Ashlea (Eng.) W. Afrika (via Havre) Amstelland (Ned.) Buenos Aires Alcinous (Ned.) x) Batavia Ajax (Ned.) Midd. Zee Bodegraven (Ned.) Chili Bacchus (Ned.) Midd. Zee Bennekom (Ned.) Ohili Bameveld (Ned.) Chili Br. Endeavour (Br.) x) Abadan Bintang (Ned.) x) Batavia Bloemfontein (Ned.) x) Zuid Af r ik a Breda (Ned.) x) Chili Ned. Indië Caribia (Du.) x) Pto Barrios Euryades (Br.) x) Ned. Indië Enggano (Ned.) x) Batavia (via Londen) Eurymedon (Eng.) x) Batavia Essen (Du.) Ned. Indië Europe (Noor) x) Pt. Arthur Fauna (Ned.) Hamburg Gaaster kerk (Ned.) x) Japan Groot^kerk (Ned.) x) Japan Helder (Ned.) Chili Heemskerk (Ned.) x) Zuid Afrika Hercules (Ned.) Bourgas Hilversum (Ned.) La Plata Hébé (Ned.) Danzig Heidelberg (Du.) Ned. Indië I. M. Embiricos (Gr.) Buenos Aires J.v.Oldenbarnevelt (Nd. Batavia Juno (Ned.) Midd. Zee Menes (Duitsch) Ned. Indië Montferland (Ned.) x) Buenos Aires Myrmidon (Eng.) x) Batavia Magdeburg (Du.) x) Ned. Indië Meerkerk (Ned.) Japan Mars (Ned.) Midd. Zee Maaskerk (Ned.) West Afrika Melampus (Ned.) Hamburg Magdala Curacao Nailsea Moor (Eng.) Villa Constitueion Orion (Ned.) Midd. Zee Phrontis (Ned.) Batavia Poelau Laut (Ned.) x) Batavia Phoenicia (Du.) Tampieo Polykarp (Noor) x) New Orleans Poseidon (Ned.) Alexandrië Pres. Francqui (Belg) Houston Patricia (Du.) Pto. Barrios Polyphemus (Ned.) Batavia Perseus (Ned.) Stettin Rozenburg (Ned.) Les Falaises (v. IJm.) Reggestroom West Afrika Risaldar Rangoon Sesostris (Duitsch Pto Barrios Saleder (Ned.) x) Batavia Saltwick Rosario Springfontein (Ned.) Z. Afrika Sliedrecht (Ned.) Constantza Salland (Ned.) x) Hamburg Stella (Ned.) Bourgas Saturnus (Ned.) Midd. Zee Taxiachis (Gr.) La Plata Tela (Ned.) Buenos Aires Tiberius (Ned.) Venetië Trajanus (Ned.) West Indië Titus (Ned.) Trapani Theseus (Ned.) Setubat Taron (Eng.) x) Curacao Uckermark (Du.) Ned. Indië Van Rensselaer (Ned.) West Indië Vesta (Ned.) Midd. Zee Vulcanus (Ned.) Midd. Zee Waterland (Ned.) Buenos Aires verm. aankomst 17 April 4 Mei 7 Mei 21 April 18 April 18 April 8 Mei 30 April 18 April 18 April 16 April 2 Mei 9 Mei 15 April heden 18 April 7 Mei 18 April 25 Mei 25 April 4 Mei 30 April 14 April 16 April 24 April 5 Mei 24 April 29 April 17 April 26 April 22 April 29 April 10 April 30 April 24 April 12 Mei 20 Mei 20 April 14 April 19 April 21 April 27 April 24 April 18 April 10 Mei 30 April 15 April 9 Mei 16 April 12 April 18 April 16 April 16 April 22 April 18 April 14 Mei Laatste bericht 5 April van Freetown. 12 April van Santos. 8 April van Belawan. 10 April van Gibraltar. 11 April 13 April 8 April 8 April 2 April 6 April 10 April 9 April te Liverpool, van Ouessant. van Valparaiso, van Valparaiso, van Pt. Said, van Belawan. van Kaapstad, te Valparaiso. 9 April van Aden. 8 April van Barbados. 11 April van Marseille. 14 April te Londen. 30 Maart van Padang. 10 April van Colombo. 28 Maart vertrokken, in lading. 9 April van Haifa 9 April van Gibraltar. 10 April te Antwerpen 13 April van Marseille. 10 April van Algiers. 7 April van Santa Fé. 12 April vertrokken. 11 April van Macassar. 24 Maart van Montevideo. 11 April van Sabang. 8 April te Stamboul. 11 April 10 April 10 April 6 April 11 April 10 April 10 April vertrekt 12 April te Duinkerken, van Las Palmas van Pt. Said, van Colombo, te Hongkong, te-Tunis, van Dakar. 24 April, te Londen. in lading. 11 April te Algiers, in lading. 8 April van Pt. Said. 11 April van La Guayra. 23 Maart vertrokken. 11 April van Port Said. 6 April vertrokken. 10 April vertrokken, vertrekt 17 April, vertrekt 17 April. 12 April vertrokken. 10 April van Dakar. 8 April van Gibraltar. 2 April van Pt. of Spain. 7 April van Port Said. 24 Maart vertrokken. 11 April van Zanzibar. 11 April van Gibraltar, vertrekt 17 April. 10 April te Constantza. 12 April van Izmir. 12 April van Land's End. 6 April van Rosario. 12 April van Lissabon. 1 April van Cuba. 10 April van Gibraltar 11 April van Vigo. 28 Maart van Ouracao. 11 April van Gibraltar. 12 April v. Paramaribo. 11 April te Triëst. 2 April van Genua. vertrekt 15 April. x) Schepen voorzien '/an een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton Na afloop heeft het publiek zich nog «snige uren op den dansvloer uitstekend ge- r^useerd. De dansmuziek leverde een band aer aanvoering van Eggers Jr„ VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART Hoogovens Visschersh. Noorsch Noorsch .IMMIIP" YA.Mil'.tt S.S. MEN SCHEPEN Akershus Kate Oslo Skiën laden üs In December van het vorige jaar werd de ge meente eigenaresse van het café van den heer W. v. d. Mey in de Voorstraat te Wijk aan Zee. Het belemmerde het uitzicht op het fraaie kerkgebouw, maar wat vooral in de laatste jaren het ergste was, het vormde een geduchte hinderpaal voor het verkeer.. De gemeente heeft het café nu laten afbreken, waardoor een groote verbetering is tot stand gekomen. De oude kerk, die juist een grondige restau ratie heeft ondergaan, prijkt thans in haar volle schoonheid in het midden van het dorp zonder door bebouwingen omringd te zijn. Onze foto's geven van een en ander een juist beeld. „Kleine menschen", „Met den handschoen ge trouwd", „Dolle Hans", „De Rechte Lijn" enz. En altijd stampvolle zalen. Toen teerde „Ken nemerland" een geruimen tijd op den ouden roem. Voor de oude, beproefde krachten was de tijd van heengaan gekomen. En zij gingen, de een na den ander. De heer en mevr. Bakker verlieten het laatst de rijen, die aangevuld moesten worden door de jongeren. Zij hebben het heel moeilijk gehad, de jongelui, die „Ken nemerland" over het doode punt moesten hel pen. Maar de jeugd heeft getoond toch ook uit het goede, taaie hout gesneden te zijn. Zij hield dapper stand, ook toen de crisis haar trachtte te overvleugelen. Niet alleen dat het moeilijk werd de voorstellingen op een behoor lijk peil te houden, maar ook de financiëele toestand van de vereeniging was verre van rooskleurig. Maar de jongeren gaven het ter rein niet prijs. Het gold hier de instandhouding van een stuk traditie, dat zij wilden behouden, hoe dan ook. En tot nu toe zijn zij daarin geslaagd. Nu de belangstelling wat toeneemt is het dappere troepje, dat uit een tiental hard werkende di lettanten bestaat, weer vol goeden moed. Mor genavond spelen zij „De Vrijbuiter" van Hans Martin en-dan zal het blijken, dat onze oudste Beverwijksche vereeniging de belangstelling en daadwerkelijken steun van de ingezetenen nog altijd verdient. Het oude „Kennemerland" gaat dan ook vol vertrouwen het 65ste speelseizoen tegemoet. VERGADERING „EENHEID DOOR DEMOCRATIE". In Odeon werd gisteravond een openbare vergadering gehouden van de Nederlandsche beweging „Eenheid door Democratie". De heer Verbeek, voorzitter van de afdee- ling Velsen, heeft in zijn openingswoord in het kort het doel van de beweging uiteen gezet. De E. D. D. beoogt de handhaving van den in de Grondwet verankerden, democratischen regeeringsvorm en de handhaving der bij de grondwet verzekerde burgerlijke rechten. Ver der wil de E. D. D. de handhaving van den Nederlandschen Rechtsstaat, bevordering van een daadwerkelijke solidariteit der verschil lende volksgroepen, versterking van den zin voor vrijheid en recht onder het Nederland sche volk, versterking van een op de vader- landsche traditie voortbouwend zedelijk be wustzijn van het volk, boven partij-politieke groepeering en met eerbiediging van elke godsdienstige overtuiging en.tenslotte bevor dering van een internationale rechtsorde. Tegen de dictatuur. Hierna was het woord aan den eersten spreker van dezen avond, den heer Ehrbecker vice-voorzitter der afdeeling Haarlem, over het onderwerp „De strijd tegen de dictatuur", De laatste jaren wordt er veel strijd ont wikkeld tegen de democratie, aldus begon spreker, en Ieder mensch, die sociaal denkt, mag zich niet afzijdig houden nu het gaat om de groote praktijk-vraag: „dictatuur of democratie." Het gaat erom of wij in ons land onze gewone staatsrechten zullen houden, of dat wij zonder meer gehoorzame kuddedieren moeten worden. In de dictatorale staat verliest de burger zijn persoonlijkheid, zijn waarde en zijn zelf besef. De menschen aan onze Oostelijke grens zijn, aldus spreker, slechts nummers en alle practische kennis van de massa-psychologie wordt benut om hen te suggeTeeren, dat hun wel en wee slechts kan afhangen van hun leider. Het volk In de dictatuurstaat wordt geleefd en de menschen zijn verlaagd tot kuddedie ren. In den democratischen staat daarente gen staat ieder in dienst van den Staat en de regeering is altijd onderworpen aan den wil van het volk. In de democratische staat heeft leder vrij heid van overtuiging en wij kunnen ons groe- peeren naar onze idealen. Ons Nederlandsche volk zou deze vrijheid niet meer kunnen mis sen. Spreker schetste vervolgens, hoe in den loop der eeuwen ons volk steeds weer gevoch ten heeft voor zijn democratische rechten Het zal deze daarom niet zoo maar opgeven en het is, zei de heer Ehrbecker, een belache lijke vergissing te noemen, dat Mussert nog boeren op het platteland heeft weten te be werken. Mussert is begonnen, toen ons land het zwaarst getroffen werd door de economische depressie en hij heeft velen weten te bedrie gen door zijn fraaie beloften. Velen hebben de denkfout gemaakt, dat de nood op econo misch gebied opgeheven zou kunnen worden door een politieke omzetting, doch wij heb ben gezien, zei spreker, dat dit streven ook in Duitschland falikant uitgeloopen is. Dat het Nationaal Socialisme daar desondanks nog hoogtij viert vindt zijn oorzaak in de an dere mentaliteit van het volk. De N. S. B zal in Nederland nooit kunnen voldoen. De per soonsverheerlijking en het aan banden leg gen van de geestelijke vrijheid is te on-Hol- landsch. De algeheele gelijkschakeling en de politieke passiviteit passen niet voor ons volk. Wij zullen er ons daarom altijd tegen moe ten blijven verzetten. Alleen een democra tische staat zal strooken met den aard der Nederlanders. De E. D. D. vereeniglngt de menschen van welke democratische richting ook. Zij is zuiver neutraal, zij strijdt voor geen enkele partij in het bijzonder, maar zij wordt gegrondvest door de liefde. Spreker eindigde met de opwekking, om zich bij de E. D. D. aan te sluiten teneinde bij de aanstaande verkie zingen een eensgezind democratisch front te kunnen vormen tegen Mussert en Moskou. Voor de democratie. Na een korte pauze was het woörd*'aan Di van Leusen. Deze sprak over het onderwerp: „Onze strijd voor de democratie." Bij de strijd voor de democratie en tegen de dictatuur komt het groote verschil tus- schen het volk en de massa naar voren. De dictatoriale staat heeft de massa noo dig, om een geheel te worden. Het individu heeft alleen waarde als deelte van het groote werk. Het leven van de enkelingen hebben voor de dictators geen waarde. Wanneer zijn doel niet met weinig menschen bereikt kan wor den, waagt hij er de massa aan, zelfs al gaat dit gepaard met bloedvergieten. Als voorbeeld noemde spreker hier de oorlog ItaliëAbes- sinië. De democratische staat daarentegen erkent de waarde van den enkeling en zij eerbiedigt ieders persoonlijkheid. Dr. van Leusen hekelde het optreden van Mussert en zijn beweging, die door het aan- kweeken van het minderwaardigheidsgevoel bij het volk de menschen tracht te trekken. Evenals de heer Ehrbecker zei spreker ook. dat het Nationaal Socialisme in ons land geen ingang mag en kan vinden, omdat het niet Nederlandsch is. Spr. was er van overtuigd dat een macht- staat, in welken vorm ook, den ondergang van de geestelijke vrijheid van ons volk be- teekent. Daaróm moet onze strijd bij de aanstaande verkiezingen, zoo besloot spr., nog eens zoo sterk gericht zijn op het democratische stel sel en tegen de dictatuur. SANTPOORT LEDENVERGADERING HARDDRAVERIJ - VEREENIGING. Burgemeester Kwint eere-voorzitter Onder leiding van haar tweeden voorzitter, den heer J. Heeremans, hield de Santpoort- sche Harddraverijvereeniging een ledenverga dering. Nadat de voorzitter alle aanwezigen harte lijk welkom had geheeten, kreeg de secretaris allereerst gelegenheid tot voorlezing der no tulen van de vorige ledenvergadering, die zon der op- of aanmerkingen met een woord van dank werden goedgekeurd. Alvorens tot het verkiezen van twee nieuwe bestuursleden over te gaan memoreerde de voorzitter eenige zeer belangrijke en verheu gende mededeelingen. Allereerst werd medegedeeld, dat de heer Burgemeester van de Gemeente Velsen, Mr. M. Kwint, spontaan bereid was gevonden, het Eere-Voorzitterschap der vereeniging te aan vaarden. Hoezeer deze toezegging werd gewaardeerd, bleek wel uit het daverend applaus, waarmede de vergadering van deze mededeeling kennis nam. De voorzitter wees er nog op, dat dit blijk van medeleven en sympathiseeren van onzen heer Burgemeester de vereeniging en den plaatselijken belangen niet anders dan ten goede kan komen. Verder deelde de voorzitter mede, dat op de gehouden vergadering van „De Bond van Hardraverijvereenigingen op de Korte Baan in Nederland" de vereeniging dit jaar het geluk heeft gehad, bij loting het ver rijden van het Kampioenschap op de Korte Baan voor Noord-Holland toegewezen te krij gen. De voorzitter zette het belang hiervan voor de vereeniging uiteen. Voorts werd mede gedeeld, dat het winterseizoen zal worden be sloten met een soirée voor de leden met hun dames op 25 April a.s. in „De Weyman" te Santpoort. Met het oog op de vele leden, die de ver eeniging telt in de omgeving van Santpoort, werd besloten den naam der vereeniging te veranderen in „Harddraverijvereeniging Sant poort en Omstreken". Hierna volgde de verkiezing van twee be stuursleden. Gekozen werden de heeren J. Tammes en K. Boekei. De heer Tammes werd tot voorzitter aange wezen. Het secretariaat bleef gevestigd Rijksweg 529. WIELRIJDEN. WALS—BILLIET WINNEN DE PARIJSCHE ZESDAAGSCHE. Uit Parijs: Toen het laatste schot van deze zesdaagsche Dinsdagavond 11 uur weerklonk, bestond de kopgroep uit niet minder dan acht koppels. Het Nederlandsch-Belgische koppel WalsBilliet legde door een grooten punten- voorsprong beslag op de eerste plaats. Schön Pellenaars, de winnaars van de vorige zes daagsche, bezetten thans de vierde plaats; Pijnenburg met den Franschman Letourneur de zesde. De uitslag luidde: 1. BillietWals, 834 pnt. (afgelegde af stand 3209 K.M.) 2. Guerrreadi Paco, 575 pnt. 3. SeresBouchard 570 pnt. 4. Schön—Pellenaars 517 pnt. 5. IgnatDiot 437 pnt. 6. PijnenburgLetourneur 228 pnt. 7. ArchambaudLapebie 185 pnt. 8. WalthourCrossley, 171 pnt. Op twee ronden: 9. ChocqueDayen 237 pnt. Op drie ronden: 10. SpeicherLe Greves 148 pnt. Op vier ronden: 11. Richard—Boucheron 782 pnt.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7