HET NIEUWE AVONDBLAD Bollengiorie. 22e JAARGANG No. 138 DONDERDAC 15 APRIL 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJN! DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGA VEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels J 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Giatis Ongevallenverzekering voor betalende abonnès. Levenslange ongeschiktheid 2UUU.— overlijden 1400.verlies van hand, voet ol oog 1 200.beide leden duim f 100.één lid duim ƒ50.alle leden wijsvinger ƒ60. één of twee leden wijsvinger f25.—, alle leden anderen vinger f 15.—één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk 30.enkelbreuk ƒ15,—, polsbreuk /15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400. bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Concert ÏJmuidens Mannenkoor. Het was een uitvoerig programma, dat het IJiniuiden's Mannenkoor voor dezen concert avond in het. Thalia Theater had samenge steld en waar een groot aantal zang- en man- dolinelustógen hun medewerking aan ver leenden. Behalve het mannenkoor verscheen het meisjeskoor, de bariton H. van Kaam, het man doline-orkest „Excelsior" onder leiding van johan B. Kok en het knapenkoor op het podium. Van het mannenkoor hoorden we door ver- bintenessen elders het tweede gedeelte van het programma. Daar was dan het Gravers van Olman, dat in een woord prachtig gezon gen werd; de koorklank is buitengewoon ver beterd en het loon dezer verbetering vond zijn uitdrukking in dezen subliemen samenzang. Fraaie tenoren en baritons en bassen, die met elkander wedijveren wat muzikale expressie aangaat. De verzorging der dynamische scha keeringen, waar dirigent Henk J. Arisz altijd zoo vol toewijding'voor is, was in de puntjes, zoodat dit lied voor de zangers terecht een succes was en van het in groote getale aan wezige publiek een royaal applaus kreeg. Niet minder wa-s dit voor de gasten, het mandoline-orkest, dat de Napolitaansche avond op de haar eigen wijze vertolkte. De waarde op muzikaal gebied der volgelingen van Johan B. Kolk hebben we dikwijls met waardeering genoemd, zoodat we vreezen dien aangaande m herhalingen te vervallen. Tezamen voerden koor en orkest 3 Schu- bertliederen uit met den heer H. van Kaam als solist. Laten we eerlijk zeggen, -dat we na de Gra vers over het Wer ist gross niet in extase kon den raken. Mandoline's zijn er nu eenmaal niet de juiste instrumenten voor om Schu bert's tusschenspelen in juiste klank en sterkte weer te geven. Ook den bariton hebben we wel eens zijn stemgeluid, dat er werkelijk zijn mag, ronder en warmer hooien gebruiken. Het koor had rhytmisch zoo moeten zijn als het was in de Gondelvaarder. Het meisjeskoor heeft in getal en m kwali teit wederom vorderingen gemaakt en het ont wikkelt al een verdienstelijken klank. Voeg daarbij dien monteren, klaterenden zang van het knapenkoor en men begrijpt, dat in ver- eeniging met de Excelsior-spelers alle factoren aanwezig om de Donau naar waarde te laten vloeien. Dirigent Arisz hield de maatteugels zeer strak. Terecht, want het getal artisten was zeker boven de 100; voeg daarbij het jeug dige vuur en het valt licht te begrijpen, dat ongelukjes bij de gevaarlijke inzetten den zangers nog wel eens pairten wilden spelen. Het was anders een oprecht plezier de jongelui bezig te hooren en de ouderen lieten zich niet onbetuigd, zoodat het slot geestdriftig gebis seerd kon worden. De directeur heeft alleszins eer van dit werk, dat duidelijk hooren liet, hoe fraai een kin derkoor kan klinken als er maar discipline in den ruimsten zin des woords is. En welk een gegronde verwachtingen het IJmuiden's Man nenkoor van zijn reserves koesteren mag. Het Soldatenkoor uit de opera Faust was het sluitstuk en wel een, dat gelukkig gekozen was. Gounod's compositie biedt aan een en semble als het IJ. M. een royale kans de mo gelijkheden die in dit goedgeschreven nummer zitten, handig uit te buiten als de dirigent ze „door" heeft. En dat zal niemand Arisz kun nen ontzeggen. Versterkt door een stevige pianobegeleiding van mej. Manna Cornet maakten de zangers het „Roemrijke verleden van het voorgeslacht" tot een waar operakoor, ja nog beter! W. NIEUWS VAN DEN N.A.S.B. Het bestuur van den N.A.S.B. afd. IJmui den verzoektons te melden, dat het met de werk zaamheden voor de op te richten zwem- groep zoover gevorderd is, dat zij er toe over is gegaan, den datum voor de oprichtingsver gadering vast te stellen. Deze vergadering zal piaats vinden Maandg 26 April a.s. in het gebouw „De Daad", Zeeweg 115. De uitnoodigingen voor deze vergadering zullen aan het eind van deze week verzonden worden aan hen die zich reeds opgaven voor de zwemgroep. Verder wordt er de aandacht op gevestigd, dat a.s. Zondag weer begonnen wordt met de athletiek-training op het terrein aan den Ha- gelingerweg bij ,,'tHuis te Velsen" te Drie huis. Belangstellenden voor deze sport kunnen zich aldaar opgeven als lid. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN GROOT IJMUIDEN. Het jaarlijiksch tournooi om het damkam pioenschap van Groot IJmuiden is Dinsdag avond in Hotel Kennemerhof begonnen. Niet minder dan ongeveer 50 spelers nemen aan dit tournooi deel. Ei' wordt gespeeld in een selectiegroep, eerste en tweede klas, ieder van twee groepen. In de selectiegroep die een dubbelde com petitie speelt is het verloop van de eerste ronde als volgt: B. Duk-elH. Laros 11; C. Suyk—A, Ligthart 02; H. de Boer— P. Leyte uitgesteld. De veelbelovende jonge speler Laros is dit laar in de selectiegroep toegelaten. Het eerste treffen was tegen Dukel. Het was een fraaie partij met om beurten wisselende kansen. Toch had Laros deze partij gewonnen, had deze niet in tijdnood gezeten. Na fout spel kou hij ternauwernood nog remise behalen. Het is werkelijk een open vraag wie hier kam pioen zal worden. De uitslagen der eerste klas jutden: J, MertensOutenaar 11; De Jong Ott 2—0; J. KramerDiederiks 20; v. d. Heide—Koetsier 2—0. De andere partijen wer den afgebroken en uitgesteld. Wat deed de Centrale voor Werk- loozenzorg in 1936? li. Men schrijft ons: Den vorigen keer hebben we u verteld, door wie de „Centrale" werd opgericht, nl. door den Raad van Nedei'landsche Kerken voor practisch Christendom en in 't kort uiteen gezet, wat zij eigenlijk wil, lil. de bestrijding van de geestelijk-zedelijke gevolgen dei- werkloosheid. In 1936 heeft de „Centrale" voor de tweede maal een beroep gedaan op de offervaardig heid van Christelijk Nederland, omdat de bijeengebrachte som in 1035 door de zeven werkkampen werd opgebruikt. Wij' ontvingen toen f 125.000, waardoor we in staat waren, nog twee werkkampen te openen, nl. te Chaam en te Beekbergen. Onze 9 werkkampen zijn in de volgende gemeenten gelegen: Ede ('t Wijde Veld), Roekan je (Schaapskooy), Bussum (Gooi land), Ommen (Eerde), Oude Mirdum (Elf- bergen), Roden (Roden), Chaam ('t Putven), Rumpen (Ouverberg), Beekbergen (De Kuil). In het jaar 1936 zijn daar 4750 deelnemers geweest, die er in totaal 170.000 dagen heb ben vertoefd. Sinds het eerste kamp in Mei 1935 open ging, zijn er omstreeks 6500 jeug dige werkloozen van christelijken huize, in onze werkkampen geweest. Bijna vijfduizend jonge menschen zijn in 1936 gedurende acht weken onttrokken geweest aan de sleur van het niets doen. Ze hebben daar weer den zegen van het werk gesmaakt en nuttigen arbeid verricht. Het geschiedde onder de leus: „Werk maakt ons sterk". De vrije tijd werd besteed door deelname aan cursussen, lezingen, voordrachten, film avonden, sport en spel. Het christelijk gezinsleven wordt zooveel mogelijk benaderd. De dag wordt begonnen met schriftlezing, gebed en zang; terwijl de avond wordt besloten met een korte „aan dacht". Dan klinken de liederen over de hei of door het bosch en de eenzame wandelaar staat even stil om te luisteren naar het lied door honderd jongenskelen en harten ge zongen, waarna hij zijn reis weer met blijd schap vervolgt. De jongens krijgen een flinke overall met een paar werkschoenen in bruikleen. Naast de warme middagpot, eten de meeste jóngens nog een brood per dag. Op één dag is-hon derd-en-vijftig liter snert .met een groot stuk worst niets voor 100 gezonde Hollandsche jongens, die flink in het bosch gewerkt heb ben. Dan ontvangen de jongens nog een kleine vergoeding in den vorm van zakgeld a f 1.75 per week en vergoeding voor het gebruik van'de fiets. Zij, die geen rijwiel hebben, ontvangen een fiets van de „Cen trale" in bruikleen. Op een groot aantal plaatsen zijn onze comité's bezig geweest de werkloozen (de jongens en de volwassenen) te helpen, door 't cursuswerk te bevorderen en ontspannings lokalen te openen, Dank zij de medewerking- van meer dan twee honderd comité's worden de jongens in de kampen geplaatst. En naast dit alles heeft de „Centrale" door middel van de Commissie „Vrouwen Crisis Zorg" een internaat voor opleiding tot huishoudelijke diensten geopend en reeds veertig meisjes een opleiding kunnen geven. Dit alles mocht de „Centrale" onder Gods zegen voor de crisisslachtoffers doen. Dank zij de offervaardigheid van Christelijk Ne derland. En die mogelijkheid om te offeren komt weer op 22, 23, 24 April, dan is er een col lecte in onze gemeente. Hebt ge u reeds voor deelname aan het plaatselijk comité gemeld? Het adres is: Julianakade 31, IJmuiden. OPGELEGD OF WEER IN DE VAART GEBRACHT Sedert onze vorige opgaaf zijn nog opge legd de stoomtrawlers Derika 7 IJM. 417 en Elie Chenevière IJM. 161, voorts de logger Sursum Corda IJM. 209 en de motorlogger RO 9, welke naar Maassluis is gebracht voor reparatie. De Maria IJM. 95 is weer in de vaart ge bracht. NED. R.K. BOND VAN HANDELS- KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. De afd. IJmuiden van den Ned. RJK. B'ond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden vergaderde dezer dagen in Café-restaurant „Kennemerhof" te IJmuiden. De vergadering droeg een propagandistisch karakter en er waren verschillende nieuwe gezichten aanwezig, waarover de voorzitter zijn genoegen uitsprak. Nadat de gewone punten van de agenda af gehandeld waren, werden verschillende stuk ken behandeld betreffende de bondsvergade ring op 2 en 3 Mei a.s. Als afgevaardigde voor deze vergadering werd benoemd de heer A. J. Gjertsen. Te ongeveer kwart voor 10 werd gepauzeerd, waarbij geanimeerde gesprekken werden gevoerd. De geanimeerde stemming- werd nog verhoogd, doordat den leden siga ren en consumptie gepresenteerd werden. Verder werd nog ernstig van gedachten gewisseld over de manier, hoe men het best tot uitbreiding van de afdeeling zou kunnen komen. De leden kwamen met verschillende voorstellen naar voren. Er werden verschil lende namen genoemd van personen, die voor het lidmaatschap van de organisatie in aan merking kwamen. Tenslotte werd besloten aan al deze personen propaganda-materiaal te doen toekomen en hun een uitnoodiging te duren voor de volgende vergadering, te hou den in de tweede helft van Mei Aan die le den, die zelden of nooit een vergadering be zoeken zou een aparte circulaire gezonden worden. Nadat de voorzitter de aanwezige leden nogmaals opgewekt had tot krachtige propaganda, werd deze gezellige vergadering gesloten, met de afspraak dat ieder lid op de volgende vergadering een candidaat-lid mede ter vergadering zou nemen. (Verwacht mag worden, dat tegen 20 April de hyacinten en narcissen in volle glorie zullen zijn.) Luister, de berichten melden, Dat op Holland's bollenvelden, 't Oog weer gul te gast kan gaan; Waar in bonte, rijke kleuren, En in frissche lentegeuren, Bloemen weer te pronken staan. Foto's worden weer genomen, Auto's zullen er weer komen, Slingers bloemen op de kap; Fietsers zullen er weer rijden. Wandelaars er zich verblijden In het schoon, bij eiken stap Als April dan goed zal willen, Zullen zonnestralen trillen, Op het kleurig bloemtapijt; En de kijkers zullen even, In bevrijding kunnen leven, Van de zorgen van den tijd. Achter onze blonde duinen, Spreiden zich de weeldetuinen. Van nieuw leven der natuur; En de felle kleuren gloeien, Waar opnieuw de bollen bloeien, Gaat dat zien't is kort van duur DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Vel sen is ingekomen een verzoekschrift van Wed. H. F. Beukman-van Driessen, van be roep restaurant-houdster, wonende te IJmui den om een verlof A, voor den verkoop van zwak-alcoholLSchen drank in de voorzaal en de oostelijke serre van het gebouw, staan de op het zeestrand nabij de Zuidpier te IJmuiden. Vóór 27 April 1937 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwa ren bij Burgemeester en Wethouders voor noemd inbrengen. JULEMBA. Opening door Ds. A. A. Wildschut. Door financieele zorgen is het Comité voor Christ. Volksonderwijs, Juliana- en Emma- school genoodzaakt een driedaagschen bazar te organiseeren in het Herv. Vereenigingsge- bouw. Dank zij de medewerking die men van verschillende zijden mocht ontvangen, is het Comité in de gelegenheid gesteld, een bazar te organiseeren, die er wezen mag. Hedenmid dag halfvier wordt deze geopend door Ds. A. A. Wildschut Het smaakvol versierd vereni gingsgebouw is een bezoek waard. Er is voor elk wat will Aan attracties ontbreekt het niet. Dicht bij den ingang heeft men het Bal- lero- en Ot en Sienspel. Achter het ballero- spel is de kegelsport. Vervolgens weer een mooie stand van begeerlijkheid. Het midden der zaal is ingenomen door een grooten stand fraaie handwerken w.o.. een mooie collectie aangekleede poppen, Iets bij zonders is het poppenhuis, geheel naar den eisch gemeubileerd, waarbij de radio niet ontbreekt. Tegen den rechter zijwand van het gebouw vindt men stands met boeken, levensmiddelen, huishoudelijke artikelen enz benevens een stand van Leerdamsch glas werk en voortbrengselen der Kennemer pot- terij. Op het tooneel is een theehoek inge richt van waar men een mooi overzicht over het geheel heeft. Heeft men geen trek in een kopje thee, de ijscoman is ook in de zaal. In de zijzaal is ondergebracht het postkantoor vanwaar men een postpakket, met verrassing, aan een willekeurig adres kan doen toeko men. Voorts is hier verder de amusements- afdeeling. Om ai die vermakelijkheden, en die zijn er vele, nader te omschrijven is over bodig. Er is voor ieders smaak en keuze. Aan gezelligheid zal het niet ontbreken, voor goede muziek is gezorgd. De bazar is geopend iederen dag van 310 uur. Zaterdagavond zal de opruiming in sneltrein-vaart plaats hebben. Uit het jaarverslag der Reeders vereemgiiig. Overzicht der gemiddelde bruto-besommingen. Het jaarverslag der Reedersvereeniging be vat het volgende overzicht der gemiddelde bruto-besommingen der trawlers over de jaren 1934. 1935 en 1936. waarbij de vloot is ingedeeld in vijf groepen. Groep I bevat de 9 grootste booten, groep II 32 booten boven 200 ton. groep III de vier motortrawlers, groep IV 18 booten van 175 tot 200 ton en groep V 26 booten tot en met 175 ton. Groepen en 1934 1935 1936 kwartalen per zeedag per zeedag per zeedag Groep I: le Kwartaal 298.70 275.89 240.12 2e Kwartaal 246.90 224.22 223.46 3e Kwartaal 285.63 294.80 328.07 4e Kwartaal 315.274.59 320.39 Jaar 286.25 269.16 278.01 Groep II: le Kwartaal 204.53 193.90 172.56 2e Kwartaal 199.75 183.28 189.52 3e Kwartaal 232.85 233.63 251.13 4e Kwartaal 210.11 206.22 226.26 Jaar 212.15 204.28 209.87 Groep III; le Kwartaal 160.64 158.77 140.87 2e Kwartaal 147.38 128.55 148 91 3e Kwartaal 195.72 180.27 243.80 4e Kwartaal 182.— 192.16 205.73 Jaar 176.07 167.90 184.83 Groep IV: le Kwartaal 156.55 149.57 137.93 2e Kwartaal 131.91 129.91 141.97 3e Kwartaal 180.51 162.40 189.42 4e Kwartaal 163.16 160.75 177.04 Jaar 160.22 149.62 161.59 Groep V: le Kwartaal 134.09 126.37 115.05 2e Kwartaal 104.30 94.01 95.46 3e Kwartaal 128.52 101.61 119.68 4e Kwartaal 130.49 129.40 159.39 Jaar 127.53 117.07 122.40 Uit bovenstaand overzicht blijkt in de eerste plaats dat het derde en vierde kwartaal van het jaar de beste zijn, waarvan het derde bij bijna alle groepen beter is dan het vierde. Ons beperkende tot het jaar 1936 zien we, dat al leen bij de kleinste booten, dus bij de kust- booten het vierde kwartaal beter, zelfs aan zienlijk beter is dan het derde, terwijl bij de vier motortrawlers er een aanzienlijk verschil is ten gunste van het derde kwartaal. Tevens leert ons het overzicht, dat er een belangrijk verschil is tusschen de jaargemid delden der verschillende groepen. Tusschen de uiterste groepen, dus de grootste en de klein ste groepen is het verschil zelfs bijna f 156. Van de vier motortrawlers, ondergebracht in groep in zouden, wanneer ze niet in een aparte groep waren opgenomen twee moeten worden geplaatst in groep II n.l. de Claesje RO 46 met 228 ton en de Dirkje RO 53 met 234 ton en twee in groep IV n.l. de Antje RO 15 met 183 ton en de Betje RO 16 met 186 ton. Het gemiddelde van groep II en IV is f 185.73. Het viertal blijft, zooals het staatje aantoont, hier ongeveer f 1 onder, waaruit blijkt, dat er in de resultaten weinig verschil is tusschen de stoommachines en den motor, laatstgenoemde zelfs nog ie.ts in de minderheid is. CONCERT „CRESCENDO". In de behoorlijke bezette bovenzaal van gebouw Cycloop hoorden we het eerste ge deelte der uitvoering van het oud-katholieke koor „Crescendo" onder zijn directeur Johan Tol. Crescendo's avonden verheugen zich an ders altijd in een flinke belangstelling en het optreden van de zangvereeniging in eigen kring drukt er het stempel van een hoogst genoegelijke bijeenkomst van een groote familie op. Niet dat er daarom minder serieus gezon gen werd. Achtereenvolgens traden „Cres cendo" en haar kinderkoor op, afgewisseld door vioolspel van den heer Cor Tol, door mej. Netty Vlessing begeleid. De heer J. Wijker, voorzitter, betreurde de schaarsche opkomst, die vermoedelijk te wij Op 15 April 1912 is het Engelsche stoomschip „Titanic" na een botsing met een ijsberg in de Atlantische Oceaan gezonken, een gebeurtenis, welke 25 jaar geleden groote ontroering in de gansche wereld heeft gewekt. ten viel aan de uitvoering van een andere vereeniging op denzeldfden avond. Avondrust van Hartog zong Crescendo al leszins verdienstelijk, maar het koor was tegen de moeilijkheid van de slotfraseering niet geheel opgewassen, al wist directeur Tol slagvaardig erger te voorkomen. Den Hertog's Meisje en een schipper gaat Crescendo altijd zeer vlot af, zoo ook nu. Frisch en met de ronde voordracht, den di rigent eigen, wisten de zangers en zange ressen een weloverwogen nummer ten beste te geven De mannenstemmen behoeven in de forti niet te veel te geven, want juist het zich voegen in het kader van het geheel geeft door de juiste klankverhouding het homo gene geheel. Zijderlaan's Aan de Maan en Molenaars dochtertje lagen eveneens binnen het bereik van Crescendo, wiens leider zich gelukkig niet te buiten gaat aan werken, die zijn menschen niet aan kunnen. Dus kan men zich geheel coneentreeren op de details. En al blijven hier ook nog wen- schen, vooral in het hooge mannenkoor, het geheel weten de Crescendo'ers toch te be reiken. Er is verband en dit vindt zijn uit drukking in het volle koor. Men kan plezier hebben in de sopranen en alten, die dezen samenzang zoo betrouwbaar weten te bewa ren. De tenoren, het zwakke punt bij alle koren, zijn tegen overmacht niet altijd op gewassen en dat is jammer, want de bassen passen zich vrij goed aan en zingen hun figuraties, dat het een lieve lust is. Alles vrijwel (een enkele detonatie daargelaten) op toon. Bij het kinderkoor is dè animo voor den zang ruimschoots aanwezig en deze animo in de juiste banen te leiden is de taak van directeur Tol, die z'n kleuters al aardig ge traind heeft. Het verschil tusschen hard en zacht zingen ging hen vaardig af. Nu nog in het uit-volle-borst-zingen de fijne kantjes er aan- gebracht, opdat het de juiste klank- veredeling krijgt ook in de crescendi, zooals het nu reeds in de m. f. heeft. De violist had voor een gelegenheid als deze nummers gekozen, die door hun rijke melodie tot liet publiek spraken. En deze be studeerd, zoodat ze ook gehoord mochten worden. Dancla's eerste solo op. 77 was goed van voordracht en het dubbelspel, in het warme zaaltje zoo vol gevaren, slaagde zeer wel. Ook beschikt hij over een verdragenden toon op een goedklinkend instrument. Martini's Andantino had qua tempo o.i. iets vlugger genomen kunnen worden. Na de pauze had de heer Tol het zich niet gemak kelijk gemaakt met Juon's Romanze, Drdla's Souvenir en de Spaansche Serenade van Phi lip S. Vlessing, een der laatste composities van dezen musicus, wiens zuster den violist waardig ter zijde stond. Jammer genoeg konden we, door verbin tenissen elders, het tweede gedeelte van deze uitvoering niet meer bijwonen. W. SCHIETWEDSTRIJD SCHIETVER. „GROOT IJMUIDEN". De Sehietver. „Groot IJmuidien" organi seert ter gelegenheid van haar 6-jarig be staan een schietconeours op Zaterdag 1 Mei in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg. Tot deelneming aan dezen wedstrijd zijn uit- genoodigd de burgerwachten, de afdeelin- gen van den Bijz. Vrijw. Landstorm en schiet- vereenigingen. Het concours wordt op genoemde data ge houden van 3 tot 9 uur. Er wordt geschoten met reglementair geweer m. 95 K.S.O. en/of karabijn m. 95 K.S.O. Het bestaat uit een korpswedstrijd, een personeelen wedstrijd en uit een wedstrijd vrije baan. De prijzen be staan voor den korpswedstrijd uit lauwertak ken, plaquettes en medailles, voor den per soneelen wedstrijd uit kunst- en gebruiks voorwerpen en voor den vrije-baan wedstrijd uit geldprijzen. Leider is de heer M. J. Koelemeyer; de jury bestaat uit de heeren E. Tuinstra, voorzitter; P. v. Deijck, IJmuiden en D, de Ridder Jr., Uitgeest. Het secretariaat is gevestigd Heide- straat 17, IJmuiden-Oost. SANTPOORT TELEFOONNUMMER BRANDALARM Het telefoonnummer voor brandalarm is van heden af Santpoort 345 in plaats van Santpoort 500. Vlag met wolfsangel verboden. De officier van Justitie bij de Amsterdam- sche rechtbank requireerde Dinsdag tegen een N.S.B.'er, die op zijn fiets een vlaggetje met een wolfsangel had gedragen, een geldboete vanu f 10. Het O.M. was van oordeel, dat dit vlaggetje met den wolfsangel een opzichtig teeken was, uitdrukking gevende aan een be paald staatkundig streven. Ook de kantonrechter had f 10 boete opge legd. UIT DE STAATSCOURANT. Werkverschaffing. Bij beschikking van den minister van So ciale Zaken is, te rekenen van 1 April 1937. benoemd tot Rijksinspecteur voor de werk verschaffing in de provincie Groningen in tijdelijken dienst voor onbepaalden tijd A. Kwast, thans adjudant-inspecteur voor de ■werkverschaffing in tijdelijken dienst.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1