BEVERWIJK Uit het Vereemgingsleven in „Kennemerland" CASTRICUM HEEMSKERK BURCERLIJKE STAND De Kennemer Orkest Vereeniging. Tot de jongere vereenigingen, die in Be verwijk de instrumentele muziek 'beoefenen, behoort de Kennemer Orkest Vereeniging, die eenige maanden geleden haar eerste lustrum herdacht. Op het gebied van de ma ziekbeoefening op blaasinstrumenten kun nen de Beverwijkers op een roemrijk verle den terugzien. De Beverwijksche Harmonie kapel heeft op dit terrein haar sporen ruim schoots verdiend. Het muzikale leven bloeide voorts op in tal van zangvereeniglngenwaar van er in den loop der tijden sommige wel eens een strijd van „vallen en opstaan" heb ben gevoerd, maar waarvan er enkelen den strijd moedig hebben volgehouden en die thans een eervolle plaats in de rij innemen. Het was eigenlijk wel merkwaardig te noe men, dat in een plaats met zooveel liefheb berij voor zang en muziek, nog altijd een strijkorkest ontbrak. Wel werden voor de oprichting daarvan wel eens voorzichtige po gingen gedaan, maar tot blijvende resulta ten kwam het niet. Toch waren er wel vio listen te vinden, die daarvoor animo hadden. Dat kwam tot uiting, toen in 1932 hier ter plaatse door een zangvereeniging een revue werd opgevoerd, waarvan de muzikale bege leiding was toevertrouwd aan een voor die gelegenheid samengesteld orkestje. Deze menschen besloten toen tot oprichting van een vereeniging Het zijn vooral de heeren Ch. Braun en E. Geldermans geweest, die daarvoor zeer geijverd hebben. Zij trokken er op uit en wisten door middel van huisbe.- zoek een aantal violisten, cellisten en blazers bijeen te brengen, die tot oprichting van de Kennemer Orkest Vereeniging besloten. De heer Louis Stiens, muziekleeraar te Be verwijk, werd bereid gevonden als directeur op te treden. Hij deed dit met zeer veel animo. Er werd onder zijn leiding ijverig ge studeerd en mede door het geven van een paar uitstekend geslaagde concerten, waar aan o.m. de zangeres Hélène Cals haar mede werking verleende, had de K.O.V. spoedig burgerrecht verkregen. Haar concerten stonden immer op hoog peil en ook in de keuze van de medewerking aan deze concerten was het bestuur zeer nauwgezet. De K.O.V. verleende vele malen haar mede werking aan de opvoering van revues en zelfs van een opera (Les dragons de Villars) door de Tooneel- en Revuevereeniging „Ami- citia". De vereeniging telt thans 25 leden, die onder de toegewijde leiding van den heer Stlen regelmatig repeteeren. Zij had boven dien het voorrecht in den heer G. W. P. Stoutenbeek een beschermheer te vinden, die zijn teak geenszins als een „eere-baantje" beschouwt, maar die geheel met alle zaken van de vereeniging meeleeft en haar in al les, wat zij onderneemt krachtig steunt. De Kennemer Orkest Ver. gaat dan ook vol vertrouwen de toekomst tegemoet en zal in de eerste plaats blijven voortgaan met het brengen van goede muziek op de concerten, die zij jaarijks voor den kring van haar do nateurs en andere muziekliefhebbers pleegt te geven. Kovacs Lajos in het Kennemer Theater. Prettige avond van de A. V. R. O. Een stampvol Kennemer Theater heeft Woensdagavond genoten van het programma dat in het geheele land op de avonden van A.V.R.O.'s voltooiïngstournee reeds duizenden Avro-vrienden eenige genotvolle Uren heeft bezorgd. En zoo was het ook in het Kenne mer Theater weer een feest van vroolijke klanken, die Kovacs Lajos, met een ovatie begroet, in overvloedige hoeveelheid over de luisteraars uitstortte. Het publiek kwam ge heel onder de bekoring van de vroolijke mu ziek en van de vele shownummers. „Wij bin den schoven", „De gespeelde en gezongen wals", Europa musiceert", de Schubcrt- potpourrie en tenslotte de jubelende finale met knaleffecten, het waren nummers van het programma, die alles wat luistervink was in laaiende geestdrift brachten. Bob Schoten zong zijn liedjes en liet de zaal „Hameien", Greta Burbach ontketende een storm van applaus met haar soli- en samen- zangen met Guus Markman en dan waren er de Song Singers, wier optreden al even zeer tot een daverend succes werd. Het was voor Beverwijk de bonte „Woens- dagavondtrein". Tot slot werd de interessante film „A.V.R.O.'s glorie in klank en Beeld" ver toond, waarin de luistervinken kennis maak ten met het leven van een Omroepdag. Het spreekt vanzelf, dat de bekenden, die op het doek verschenen een applausje kregen. In de pauze heeft de heer W. Vogt een kort woord gesproken, waarin hij wees op den arbeid, die in deze 13 jaren van om roepbedrijf Is verricht. Hij wekte zijn toe hoorders op, niet alleen het nummer 128000 te blijven gedenken, maar ook mede te wer ken aan den uitbouw van de vereeniging. Wel is de strijd in den omroep wat „verstild,', maar spr. was er van overtuigd, dat dit niet zol zal bliven. De A.V.R.O. wortelt het diepst in de har ten en spr. hoopte, dat zij ook zal worden de omroep van het geheele Nederlandsche volk. Kringvergadering van den L. T. B. Overeenstemming tussehen veehouders en melkhandel. De Kring Kennemerland heeft zich opnieuw bezig gehouden met het belangrijke waagstuk van de aflevering van melk en de z.g.n. over- melk. Na de vorige vergadering waren van de zijde van den handel opnieuw bezwaren ge maakt, waardoor nieuwe besprekingen nood zakelijk werden. De voorzitter, de heer P de Wildt (Castri- cum) verwonderde zich daarover, omdat men in de vorige bijeenkomst toch tot overeen stemming was gekomen. Nu is het inderdaad juist, aldus spr., dat men in Den Haag ten gunste van de veehouders heeft beslist wat be treft den prijs voor de overmelk, maar dit mag voor den handel geen aanleiding zijn de vee houders in den steek te laten. De heer Zwanenburg (IJmuiden-Oost) deel de mede, dat het niet mogelijk is, om alle vee houders in de regeling op te nemen. Er is nu een-maal te veel en dat kost den handel geld. De heer Hagen (Velsen) had reeds nu 5000 L. taxamelk te veel, hoewel het seizoen nauwe lijks begonnen is. De heer v. d. Berg (Haarlem), verklaarde, dat de „Sierkan" evenals vorig jaar wil contrac teeren op 16.500 L. per week. Hij moet daar door 1000 L. taxamelk laten staan. De voorzitter verwonderde zich hierover, omdat vorige week toch alle melk was aan vaard. Nu zullen vele veehouders de dupe wor den. Spr. acht het niet juist, dit standpunt in te nemen als gevolg van een beslissing van de N. Z. C. ten gunste van de veehouders. Deze zaak is zeer moeilijk, want zij -heeft vérstrek kende flnancieele gevolgen voor talrijke vee houders. De heer v. d. Berg deed de oplossing aan de hand om wel met de veehouders van Castri- cum te contracteeren, doch niet met die van Busch en Dam, om-dat dit laatste zoo'n „uit hoek" is. Dit voostel werd uitvoerig besproken en na rijp beraad kwam men. tot een regeling, die voor -beide partijen aanvaardbaar was. De veehouders, van wie de melk niet wordt afgenomen, zullen in aanmerking komen voor het garantiefonds. De heer Zwanenburg drong er op aan, dat de voorzitter nogmaals een onderhoud in Den Haag zou aanvragen met de Zuivel Centrale. De heer De Wildt was daartoe bereid, mits de heer Zwanenburg hem daarbij zou verge zellen. Deze deed daarvoor zijn toezegging. In zijn slotwoord wees de voorzitter op de nadoelen, verbonden aan het dikwijls eigen machtig optreden van sommige veehouders. Daardoor kunnen de algemeene -belangen zeer ernstig worden geschaad. DE NIEUWE BIOSCOOPPROGRAMMA'S. Charlie Chan in de opera". Luxor Theater. Warner Oland in de nieuwe Charlie Chan-film, waarin hij Boris Karloff als tegenspeler heeft. „Charlie Chan in de Opera" is een echte griezelgeschiedenis, een film, die ge moet zien om de sensatie en de sensatie alléén. Een ril- en bibberhistorie die het eenmaal zoo beruchte „Spook van de Opera" in de herinnering terug roept. Lon Chaney, die toen heele werelddee- Ien met zijn luguber „spook" deed huiveren, heeft thans een waardig opvolger gevonden in Boris Karloff, want zoo er één op 't oogen- blik tot het scheppen van „griezel"-rollen in staat is, dan is 't zeker wel deze man met zijn uiterst expressief masker. Karloff is hier de mysterieuze eenling, die als een dreigende schim rondwaart en schrik en ontsteltenis verspreidt waar hij zich ook vertoont. Hij is de onbegrepene en de bedrogene, die in al zijn „unheimliche" verschrikking levensgroot voor ons staat. Prachtig speelt hij de rol van den rusteloos opgejaagden zonderling, die het leger van achtervolgende politiemannen altijd iets te vlug af is en zich haast in het niet schijnt te kunnen oplossen. Waarlijk, de hoofdrol van dezen spannenden detective roman is den mysterie-speler Karloff „op het lijf' geschreven en zou door een ander bezwaarlijk beter vertolkt kunnen worden: Zoo suggestief als hij de figuur van den be drogen zanger Barelli uitbeeldt, zóó meester lijk is Warner Oland in zijn rol van den-Chi- neeschen detective Charlie Chan. Eigenlijk evenzeer een huiveringwekkende figuur, deze glimlachende Mongool, zooals hij met zijn dikwijls geveinsde hoffelijkheid zijn caak, vervult en de schakels aaneen weet te rijgen tot den keten, die naar de oplossing van het mysterie voert. Deze beide rasacteurs zijn dan ook de dragers van het stuk, zij zijn het, die deze Edgar Wallace-achtige geschiedenis tot haar volle waarde doen komen. Liefhebbers van gezonde sensatie zullen in „Charley Chan in de Opera" ongetwijfeld een kolfje naar hun hand vinden. De film zal het zeker „doen" bij het publiek. VEREENIGDE VEILINGEN Kennemerland en Vrije Veiling. Spinazie per kist 5585 ct. Sla (100 stuks) per kist 2.504.70. Boerenkool per K.G. 22y2 ct. Andijvie per K.G. 1012 ct. Rabarber per bos 48 ct. Raapstelen per bos lVz2 ct. Prei per bos 47 ct. Aardappelen per 100 K.G. 2.502.70. Uien per K.G. 1IV2 ct. Witlof per K'.G. 5—10 ct. Wortelen per K.G. 12 ct. Roode kool per stuk 37 ct. Gele kool per stuk 36 ct. WAARSCHUWING VAN DE POLITIE. De politie verzoekt ons opneming van onder staande waarschuwing De ingezetenen worden ernstig gewaar schuwd tegen een woonwagenbewoner, d-ie er zijn beroep van maakt het medelij-den van het publiek op te wekken door op den weg of langs de huizen, gewoonlijk met briefjes, te bedelen en daarbij zijn kleine kinderen op ergerlijke wijze te exploiteeren. In overweging wordt ge geven bij voorkomende gevallen in het belang van de kinderen de politie te waarschuwen, MANNENKOOR „ZANGLUST". Het Mannenkoor „Zanglust", dirigent de heer H. van Dijk alhier, verleent Zaterdagavond zijn medewerking aan een concert van het sym- phonie-orkest „Euphonie", dat gegeven wordt in het patronaatsgebouw aan den Willems- beekweg te IJmuiden-Oost. De Be ver wij ksche zangers brengen ten ge hoor e „Oogst" van Gerard H. Boedijn, „Mor genstemming" van Theo van der Bijl, „Ster nennacht" van H. Schulken, „Landerkenning" van E. Grieg en „Wanderschaft" van C. Zöllner. Concert van C. O. V. en Zang en Vriendschap. Goede muziek en zang. De Castricumsehe Orkestvereeni-ging en het mannenkoor „Zang en Vriendschap" hebben in de Ruston-de Jager een gemeenschappelijk concert gegeven, waarbij het publiek volop genoten heeft van goeden zang en muziek. Ook de burgemeester was onder de toehoor ders. Na een openingswoord van den voorzitter van de C. O. V., de heer Van der Touw, waarin hij de verloting aanbeval ten bate van arme zieken, opende het orkest onder lei-ding van den heer J. Kabel met de bekende Florenti- nermarsch van Fueik, die in een pittig tempo en dynamisch goed verzorgd werd ge speeld. De Cement Marot ouverture van Kel- sen klonk vanwege de onbekendheid wel wat vreemd in de ooren. Ook de musici hadden er moeite mee. Met de overbekende wals „Les Patineurs" van Waldteuf-el was de C.O.V. weer op bekend terrein. De cello's lieten zich in de tegenzangen van hun beste zijde kennen. Het mannenkoor bracht hierna onder lei ding van Jan Beider op uitstekende wijze ten gehoore Ave Maria van F. Witt, Zon dagmorgen, van Franz Abt,een bewerking van Jan Beider van „Wildzang", Selig sin-d die Toten, eveneens in een bewerking van Bei der, Jesu du-leis memoria, van Kothe en „Das Wandern". Het koor was uitstekend op dreef en oogstte een welverdiend succes. De C. O. V. speelde daarna nog zeer ver dienstelijk de ouverture „Stradella" van Von Flotow in 'n arrangement v. Tavan, de geestige wals Frères joyeux en tot slot de welbekende ouverture „Dichter und Bauer" van Suppé. Vooral dit laatste toonwerk, dat technisch nogal lastig is, was een zware opgave voor het orkest Dirigent Kabel was echter zoo ver standig de tempi niet al te zeer op te drij ven, waardoor de vertolking zeer aannemelijk werd. Met de K.L.M.-marsch van Schotemeijer werd het programma besloten. Het publiek liet echter de musici niet gaan, alvorens nog maals de Florentiner-marsch ten gehoore w-as gebracht. Een gezellig bal onder leiding van den heer Aren-dse was het slot van dezen genotvollen avond. CONCERT VAN „ZANG EN VRIENDSCHAP". Op Zaterdag 24 April zal het Dames- en Mannenkoor „Zang en Vriendschap", dirigent de heer Jan Beider, in de Rustende Jager een concert geven. Het programma vermeldt een tiental koor werken voor dames-, mannen- en gemengd koor. Na de pauze kunnen de bezoekers vocale medewerking aan het concert verleenen door met het koor goede oude bekende liedjes mee te zingen. Ter afwisseling wordt de komische één-acter „Wie zal mijn vrouw worden?" opge voerd. Na afloop is er bal onder leiding van Jaap Smit met muziek van „The Melody Mixers" R.-K. Coöp. Boerenleenbank. Algemeene Jaarvergadering. Onder voorzitterschap van den heer C. v. Duivenvoorde hield de R.-K. Boerenleen bank een jaarvergadering in het K.S.A.-ge- bouw. Bij de opening merkte de voorzitter op dat het afgeloopen jaar voor de bank en de le den niet gunstig is geweest. Echter is er in landbouw, boerenbedrijf en bloembollen- bedrijf eenige opleving te bespeuren. Doch de tuinbouw zit nog diep in den put. Maar als alles beter wordt, zal ook in den tuinbouw wel een kentering komen. De voorzitter deelde verder nog mede, dat er van de 230 leden 126 op de vergadering waren, zoodat de vergadering rechtsgeldig was. Vervolgens werd door den kassier, den heer A. v. Woesik het financieel verslag uit gebracht. De rekening sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 108.818,40, terwijl balans in actief en passief sloot met een bedrag van f 151.997,2-1. De winst bedroeg f 101.52. In de vacature ontstaan door het vertrek van pastoor Paulussen, werd in den raad van toezicht gekozen de heer Y. Schuit en in de vacature van den heer C. de Ruyter de heer G. Koper Jc.zn. Hierna werd de rentestandaard als volgt vastgesteld: a. direct opvorderbaar spaargeld 3 1/4 pet.; b deposito met één jaar opzeg ging 3 3/4 pet.; c rente voorschotten 5 pet.; de 1-oopende rekening 3 1/4 en 5 1/4 pet.; e provisie 1/8 pet. Tot slot werd nog een 'verloting gehouden van bloemen en planten en landbouwgereed schappen. DE VRIENDENKRING. Op Zondag 25 April geft de tooneelvereeni- iging „De Vriendenkring" een uitvoering in de concertzaal van Gebr. Dam. Opgevoerd zal worden „De gebroeders Kalkoen", toon- spel in drie bedrijven van Gerard Nielen DE VEREDELING DER BOLGEWASSEN. Uitgaande van de Nederlandsche vereeniging tot bevordering van de wetenschappelijke ver edeling van siergewassen en van de plaatselijke afdeeling van de Algemeene vereeniging voor Bloembollencultuur zal Dr. W. E. de Mol uit Amsterdam op Dinsdag 20 April des avonds te 8 uur in het restaurant van de tentoonstel ling „Marquette" een lezing houden over het onderwerp: „De veredeling der bolgewassen bekeken in het licht van zijn eigen onder zoekingen." Belangstellenden voor deze lezing hebben dien avond tot het restaurant en het terrein vrijen toegang. De bloemententoonstelling „Marquette". Geopenbaarde en verborgen schoonheid. De bloemententoonstelling in het park van het oude kasteel „Marquette" heeft w-e-1 heel lang op de voorjaarszon moeten wachten. Het koude, gure weer van d-e laatste weken heeft den bloei van de bolgewassen wel zeer ver traagd en daaraan was het dan ook te wijten dat op deze tentoonstelling, die met zooveel ambitie door vakbekwame menschen is voor bereid tot voor enikele dag-en niet zooveel bloe- mensehoonheid te genieten viel, als men er zich van had voorgesteld. Het warme voorjaars zonnetje van de laatste dagen heeft echter wonderen verricht. In enkele dagen tij-dis heeft „Ma-rquette" een geheel ander aanzien ge kregen. De narcissen bloeien in vollen luister en in tal van variëteiten, de hyacinten prij ken in fraaie kleuren in de perken en ook de vroege tulpen volgden dit voorbeeld. In heel het uitgestrekte wandelpark tintelt als het ware het nieuwe jonge leven van verlangen om naar buiten te treden, als het voorjaar met zijn koesterenden zonneschijn nu maar voor geod komen wil. Aan heesters en struiken springen de knoppen uit en in het opgaande hout begint de groene kleur van het jonge blad den boventoon te voeren. En zoo zal „Marquette" dan weldra weer een lustoord zijn-, waar het goed is te toeven. Zooals wij reeds schreven, er is nu reeds veel te genieten op de tentoonstelling. Elke dag brengt nieuwe schoonheid, wanneer de natuur haar onmisbare medewerking maar wil ver leenen. Zeker mag geen enkele vakman verzuimen een bezoek aan deze tentoonstelling te bren gen. Al zou dat alleen al zijn om d-e hoogst merkwaardige en interessante historische ver zameling tulpen te zien, die daar is bijeenge bracht door bemiddeling van de Nederland sche vereeniging tot veredeling van sierge wassen. In deze afdeeling bloeien reeds de narcissen, van de meest primitieve vormen tot de moderne, prachtige soorten en de vroege tulpen, waarbij exemplaren zijn, waarmede onze voorvaderen den dwazen windhandel dreven, Het is vooral deze afdeeling, die op zoo'n unieke wijze den ontwikkelingsgang van de cultuur demonstreert. Hier ziet men, hoe theorie, wetenschap en de natuur elkander langzaam hebben gevonden. De wetenschap pelijke onderzoeker leest er in als in een boek. Maar ook voor den leek is deze veredelings- gang van de vroegere, kleine vormen tot d-e prachtige groote bloemen van thans toch hoogst interessant. Daar staat b.v. de oudste tulp die nog in ons land te vinden is, de „Zome-rschoon". Hij was in 1620 in den handel. Dat zegt misschien zoo niet veel, maar het spreekt duidelijker tot de verbeelding, wanneer wij ons herinneren: 1619 Johan van Oldenbameveldt onthoofd; 1625 DONDERD'A G 15 A P R 1C 1937 dood van Prins Maurits. Dan vindt men er den gelen Due van Tol (1700), den Golden Star (1750), den rood-en en gelen Tournesol (1750), den „Mariage de ma fille", den „Groenen Rid der (1700). Wist u dat de kl-euren van de tul pen aan „mode" onderhevig waren?" Dr. W. E. de Mol, die zooveel belangrijk wetenschappe lijk werk op dit gebied verrichtte, heeft het ons verteld. Men vindt de modekleuren in de kleuren van de bloemen terug. Geel en rood b.v. in de Keizerskroon, naar de mode van die dagen, modekleuren, die ook thans weer op gang maken. Ook nu ziet men weer fel rood en geel. En weer volgt de bloemenkleur de mode na. Bij deze afdeeling kunnen vaklieden en lief hebbers uren verwijlen. Op de tentoonstelling is altijd wel een deskundige te vinden, die voorlichting wil geven. Het is de moeite waard. In den rozentuin is voor de bezoekers ook reeds veel te genieten. Prachtig bloeien op dit beschutte plaatsje met zijn welverzorgde bor ders de hyacinten en de narcissen in bijzon der fraaie nuanceeringen. Dan is er de door den heer Klaasse te Noord dorp aangelegde rotstuin met de fontein op het voorplein van het kasteel. Zoo idyllisch is dit plekje, dat een eend zich in 'n verscholen hoekje te broeden heeft gezet. Tenslotte is toch ook de weliswaar kleine, maar uitstekend verzorgde binnententoonstel- ling een bezoek overwaard, even-als de welver zorgde omgeving van dit tentoonstellingsge bouw. In de laatste maand, die de tentoonstel ling nu nog zal duren zal er nog heel veel te genieten zijn. Want er is reeds geopenbaarde schoonheid, maar wat nog verborgen is, moge voor de komende weken veelbelovend worden genoemd. Wijzigingen in het Kinderrecht. Ouderlijke macht door beide ouders uitgeoefend. Stem van vader echter beslissend. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van d-e bepalingen betref fende het kinderrecht, voorkomende in het eerste boek van het burgerlijk wetboek, en in verband daarmede wijziging en aanvullin-g van de andere boeken van dat wetboek, alsook van het wetboek van burgerlijke rechts vordering en van andere wetten. Een ingrijpende materieele wijziging, die door het ontwerp in het kinderrecht wordt voorgesteld, is deze, dat voor het ontstaan van burgerlijke betrekkingen tussehen het natuurlijk kind en zijn moeder, erkenning door deze laatste voortaan niet meer noodig zal zijn. Een andere materieele wijziging, die in het ontwerp wordt voorgesteld, is, dat de ouder lijke macht ten aanzien van den persoon des kinds voortaan niet meer door den vader al leen, doch door beide ouders gezamenlijk zal worden uitgeoefend, terwijl bij verschil van inzicht de wil des vaders beslissend zal zijn. Deze wijziging is stellig veel minder ingrij pend dan zij op het eerste gezicht zou kun nen lijken. Inderdaad wordt het recht hier sléchts in overeenstemming gebracht met' een feitelijken toestand, die zich allengs- en ove rigens geheel in overeenstemming met de ze delijke opvatting van onzen tijd ontwik keld heeft. Op dezen regel kent het ontwerp overigens eenige uitzonderingen in verband namelijk met de opvoeding der kinderen, kan in en kele gevallen elk der echtgen-ooten in rech ten optreden, het heeft een punt van over weging uitgemaakt, of het gewenscht is de taak van den kinderrechter uit te breiden door op het voetspoor van de bepalingen be treffende de ondertoezichtstelling imperatief voor te schrijven, dat alle z.g. kinderzaken men denke in de eerste plaats aan ontheffing en ontzetting van en herstel in de ouderlijke macht en voogdij aan den alleenspreken den kinderrechter worden opgedragen. Het komt den minister van Justitie niet wenscbelijk voor het. bedoelde imperatieve voorschrift op dit oogenblik in de wet op te nemen. Men vergete niet, dat, al vervullen de kin derrechters over het geheel hun taak op prij zenswaardige wijze, het niettemin bij som mige rechtbanken wel eens bezwaarlijk is rechters te vinden, wier aanleg en wenschen gaan in de richting van het kinderrechter schap. De taak van de hierbedoelde tot kin derrechter aan te wijzen rechters te verzwa ren door hun alleen de beslissingen in alle z.g. kinderrechtzaken op te dragen, is niet aanbe velenswaardig. Veeleer worde er de voorkeur aan gegeven het instituut van den kinderrechter zich ge leidelijk te laten ontwikkelen. EEN VRIEND VAN PRINS BERNHARD IN ONS LAND AMSTERDAM, 14 April. Aan het Amstel- hotel is afgestapt graaf Hans Czernin, vriend van Z. K. H. Prins Bernhard, wien het prin selijk paar te Boedapest een bezoek heeft ge bracht. De graaf, die op weg is naar Enge land, zal slechts korten tijd in Nederland ver blijven. HOLLAND—AUSTRALIè LIJN. Aagtekerk, 14 v. Brem-en te Hamburg. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam, 10 v. Kingston (Ja.) n. Havana. Delftdijk, Rotterdam n. Vancouver 11 te Guayaquil. Burgerdijk, 14 v. Rotterdam n. New Orleans via Antwerpen. Beemsterdijk, Philadelphia, n. Rotterdam 12 (12 midd.) 374 mijl W. van Scilly. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam 15 te Liverpool verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk, 14 van Japan te Rotterdam. Meerkerk (thuisreis) 12 April van Hong kong. Serooskerk (uitreis) 14 te Manilla. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk 14 (n.m.) van Bremen naar Ham burg. Streefkerk (thuisr.) 13 v. Madras. HALCYON LIJN. Flensburg. Vlaarteugen n. Wabana 12 (6.21 n.m.) 250 mijl Z.W. van Valentia. Stad Schiedam, 14 v. Narvik te Vlaardingen Stad Vlaardingen, Vlaardingen n. Wabana 13 (12.40) 15 mijl O. van Land's End. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) 14 van Antwerpen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitreis) 14 te Santos KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Odysseus 14 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Deucalion 14 v. Amsterdam n. Rotterdam. B'aralt, 10 v. Curacao n. Bovenwlndsche eilanden. Midas, 10 v. Curacao n. Maracaibo. Iris 10 v. Curacao n. Haiti. Ajax, Marseille n. Antwerpen 14 (1.45 n.m.) 215 mijl ZW. v. Ouessant. Bennekom, 13 van Paita naar Balboa. Bodegraven Chili naar Amsterdam 13 van Liverpool via Antwerpen. Berenice 13 van Kopenhagen te Danzig. Veste 14 van Triest te Fiume. Bacchus Piraeus 11 A'dam p. 14 Dungeness Hebe 13 van Danzig te Kopenhagen. Stella 14 van Constantza te Varna. Helder, Chili naar Hamburg 13 van Antw. p. 14 (v.m.) Vlissingen. Mars 13 van Tunis naar Lissabon. Titus 13 van Cadix naar Amsterdam. Vesta, 13 van Triest naar Fiume. Barneveid, 12 van Antofagasta n. Mexillio- nes. Breda, Chili naar Amsterdam 12 te Corral. Euterpe 13 van Amsterdam te Bordeaux. Hermes, Rotterdam n. Oran 13 (10.50 c.m.) 15 mijl Z.W. van Niton. NED.-INDISCHE TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 11 van Singapore naar Pladjoe. Agnita 12 van Curacao te Genua. Mirza, 10 v. Ponce n. Curacao. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sitoebondo (thuisreis) p. 14 Perim. Sibajak 14 van Rotterdam naar Batavia Kota Tjandi 14 van Rotterdam n, Hamburg Kedoe (uitreis) 13 van Singapore. Baloeran 14 van Batavia n. Rotterdam ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat 13 v. Rotterdam te Buenos Ayres STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt, (uitr.) 13 van Belawan. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 14 van Colombo. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 13 van Algiers. Poelau Laut (thuisr.) 13 van Marseille. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Bendoran, Japan n. Rotterdam 13 te Ma nilla Diomed 14 van Japan te Rotterdam. Medon 9 van Yokohama naar Rotterdam. Glenfinlas, Dairen n. Rotterdam 14 te Londen. E.urymedon Batavia n. Amsterdam 14 te Suez. Medon 14 van Rotterdam n. Yokohama. AANGEKOMEN. 13 April: Menes s.s. Batavia 14 April: Notraco s.s. Klaipeda Bollsta s.s. Rouaan Vikingen s.s. Zuid-Georgië Taxiarchis s.s. Rosario Polykarp m.s. New Orleans VERTROKKEN. 13 April: Noord Stad m.s. Cork Bowling s.s. Leitb Acclivity s.s. Hull Leeuwarden s.s. Londen Amstelstroom m.s. Hull 14 April: Venersborg s.s. Rotterdam Pan Gothia m.s. Aruba. Hout voor de papierfabriek. Met een lading hout voor de papierfabriek is het Finsche stoomschip Notraco alhier aan gekomen van Klaipeda. IJzerverscheping. Teneinde een partij ijzer bij te laden voor Zweden is het Zwee-dsche stoomschip Veners borg van Amsterdam bij de Hoogovens aange komen. Later vertrok het stoomschip via Rot terdam naar de bestemming. Walviscbtraan van Georgie De drijvende Panameesche traankokerij Vi kingen is, nadat de bemanningen der wal- vischjagers eerst in Sandefjord aan land wa ren gezet, naar Amsterdam gekomen met een lading walviscbtraan uit Zuid-Georgie. Of schoon dit, bijna 15000 bruto register ton me tende, stoomschip onder de vlag van Panama vaart is de zetel der reederij te Parijs geves tigd. Het vaart bovendien met een Noorsche bemanning. HAARLEM, 14 April. Ondertrouwd 14 April: G. N. van Nieuwen- hoven en A. J. Creemers; G. van Dijkhorst en P. J. Burger; N. Lacourt en S. M. Heemskerk; J. J. Pettersson en J. T. M. Konings; G. Kerk hof f en T. C. van Loon; F. J. J. H. Pieters en M. J. E. van Mlerlo; A. J. Stevens en C. F. van der Reep; C P. Kramer en C. C. van Hoorn; C. Beudeker en W. S. Sluik; G. K van der Nat en E. Slot; M. Boukes en A. Terol; P. Brouwer en C. A. Baltus; G. Blonk en P. van Loenen; H. J. R. Kitseroo en M. Spernol; C. J. Moll en J. Lazones; W. C. Dielemans en J. F. Koning; P. J. Komen en J. M. E. Nijssen; L. Dangerman en W. Petri; J. M. Hulshof en H. van Looijengoed. Overleden: 12 April, C. Bosland, 70 j„ Hage- straat; 13 April, W F. v. Reysenv. Houten, 92 j„ Hagestraat; 14 April, A. Hu versV. d. Graaf f, 78 j., Jansweg.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6